לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-05-2014, 16:14
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
מי שקורא למבצעי "תג מחיר" - "טרוריסטים", הוא אידיוט

אני לא תומך במעשים שלהם, ולדעתי מדובר בפשע לכל דבר.

אבל לקרוא להם טרוריסטים?

עם כל הכבוד קיים הבדל קיצוני בין מחבל עם קלאץ' שהורג חפים מפשע, לבין כמה נערים שמרססים עם ספריי "תג מחיר" על איזה מסגד (אגב, קיימים היום חומרים שמאוד קל להסיר איתם גרפיטי - והם דיי זולים, אבל לא נכנס לזה...).

לדעתי, הסיבה היחידה שהתחילו להקצין עם הכינויים זה בגלל שהשמאל הקיצוני בא"י מרגיש חסר אונים, הוא רואה שהתהליך המדיני הלך לעזאזל (ותודה לאל), אז מבחינתם המטרה הכי עסיסית הם החבר'ה בהתנחלויות.

וכמובן שהכלי שרת של השמאל זה התקשורת, מזל גדול ש"ישראל היום" לא נמצא בכיס שלהם, ולשם שינוי העיתון הכי חזק בישראל הוא בבעלות אדם ציוני וחובב ישראל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 10-05-2014 בשעה 16:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-05-2014, 19:28
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "אני חושב ש"ישראל היום" נהיה העיתון הכי גדול בישראל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cohort
בגלל שהוא בבעלות של ציוני תומך ישראל. לאנשים החל להימאס שהעיתונות מביאה את הצד של האוייב ברמות שונות של דבקות במטרה שלו.

גם,
וגם בגלל המודל הכלכלי שלו - הוא גובה 0 ש"ח עבור ההפצה (כולל במהדורות סוף שבוע גדולות), הוא עושה את כל הרווחים מפרסומות (והוא עושה לא מעט), נכון להיום, הוא יותר נפוץ מידיעות אחרונות (בתכלס, מי הפראייר שיזרוק להם כסף?) והוא הסיבה לכך שמעריב הוא ז"ל.

בואו נחזיק אצבעות שה"ארץ" גם יצטרפו אליהם...

האא וכן,
הבעלים שלו הוא אחד היהודים העשירים בעולם, ככה שיש לו גב כלכלי שלא רואה את ידיעות (וכל שאר העיתונים ביחד) ממטר...

ישן 11-05-2014, 17:34
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "הם עושים מה שאלפי ילדי גן ברחבי ישראל עושים"

אם הילדים בגן עושים את מה שהם עושים כדי להשיג מטרה פוליטית אז גם הם טרוריסטים, כן. מכיוון שילדים בגן לא עושים שום דבר כדי להשיג מטרה פוליטית אז ברור לכל בר דעת שהם לא טרוריסטים. למען האמת קצת קשה לי להאמין שלא עלית על השוני בעצמך. אתה יכול לצרף קישור למקור סביר שבו טרור מוגדר ע"י הפצת פחד באמצעות אלימות ורצח בלבד? ואם יש מקור כזה איך אתה יכול להסביר את המושג טרור כלכלי? סייבר טרור? הרי לשיטתך לא מדובר בטרור כי לא משתמשים באלימות ורצח. ד"א, אלימות לא חייבת להיות פיזית בכלל, כמו למשל אלימות מילולית.....

ישן 12-05-2014, 13:31
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אם הילדים בגן עושים את מה שהם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
טרור כלכלי? סייבר טרור? הרי לשיטתך לא מדובר בטרור כי לא משתמשים באלימות ורצח. ד"א, אלימות לא חייבת להיות פיזית בכלל, כמו למשל אלימות מילולית.....

איזה מטרה פוליטית מנסים להשיג באמצעות הגרפיטי המדובר?
ממש לא ברור.
כן יש שם "ביטוי עצמי" בדומה לגרפיטי מסוגים אחרים, כמו הגרפיטי של אנונימוס
ובדומה לגרפיטי אחר - הוא עברייני ופוגע ברכוש ציבורי ופרטי,
אבל לא שונה מהותית מילדה שמקשקשת על קירות או שמה עליהן מדבקות צבעוניות שפוגעות בטיח.
למרות שהיא יודעת שאסור.

טרור סייבר זה עדיין לא ילדים שמקשקשים על קירות.
זה קבוצות מאורגנות שמנסות לגרום לפגיעה מהותית בקרב האוייב (שיתוק כרטיסי אשראי,בנקים, רשתות תקשורת למשל, מתקנים המחוברים לרשת וכו' ).
קשקושים על קירות הבית (או קירות האתר) - זה לא פגיעה מהותית.

ובנוגע ל"אלימות מילולית":
וגם ילדות קטנות יכולות להגיד "פויה" לערבי.
זה לא הופך אותן לטרוריסטיות.

קצת פרופורציות
ישן 10-05-2014, 23:50
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אם מה שהם עושים זה טרור, אז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אם מה שהם עושים זה טרור, אז הם טרוריסטים. עצם העובדה שבצד השני יש טרוריסטים גדולים מהם לא הופכת אותם ללא טרוריסטים.

מצטער,
אין דבר כזה "טרוריסט גדול" ו"טרוריסט קטן", אנחנו מדברים על החיים האמיתים לא על איזה משחק בGTA שאתה יכול לעלות ברמות אם אתה הורג עוד בוסים...

אין שום הצדקה בעולם לכנות מתנחלים ששורפים מכוניות (ריקות) \ מפנצרים רכבים \ מרססים גרפיטי \ עוקרים עצים - טרוריסטים.

הם עבריינים לכל דבר, אבל טרוריסטים?

מבחינתי טרוריסט זה אדם שבכוונת תחילה פוגע בחפים מפשע מסיבות שונות (לרוב לאומניות).

עד כמה שקשה לי לומר את זה, אבל ברוך גולדשטיין לדוגמא היה טרוריסט, כנ"ל החייל נתן זאדה (למרות שלדעתי המחבלים שעשו לו אח"כ לינץ' היו צריכים לקבל כדור בראש).

ישן 11-05-2014, 08:45
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מי שקורא למבצעי "תג מחיר" - "טרוריסטים", הוא אידיוט"

אני חושב שהם יכולים להכנס לקטגוריה של טרוריסטים די בקלות...
והזכות להשתמש בתיאור זה עבורם אינה נובעת משיקולים של השוואה יחסית שאתה עושה לרוצחים כאלו ואחרים.

טרוריסט הוא אדם המנסה לכפות את דעתו ואורח חייו על השאר באמצעות מעשי הפחדה והשחתה.

ורק כרגע אני אתן לך ליהנות מהספק שהצעד הבא של אותם נערים פחדנים שיוצאים באישון ליל לרסס מסגדים לא יהיה באמת לפוצץ אותם.

אנשי הקצוות, משני צידי המתרס, הם סרטן שפוגע בכולנו, וגם אם אתה חושב שהאמירות שלך לא נועדו לצדד בהם, אז הם בהחלט כן.
תפסיקו לתת לגיטימציה למעשים פחדניים של אנשים קטנים, כי זה בדיוק מה שעושים בצד השני, ואנחנו בוכים על כך כל יום.
ישן 11-05-2014, 09:21
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

השאלה איפה עובר הגבול (אם יש כזה)...?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "אני חושב שהם יכולים להכנס..."

האם זה נכון לקרוא לעבריין טרוריסט?

אם אני מחר בבוקר קונה ספריי צבע ב10 שקלים, ומרסס על מבנה כלשהוא "כהנא צדק" או "תג מחיר"- זה אומר שאני טרוריסט?

אפילו בויקיפדיה לא מצאתי שום איזכור למה שאתה טוען, יכול להיות שבמידה מסויימת ריסוס "תג מחיר" על מסגד כלשהוא בשטחים יכול לגרום לחשש מצד התושבים, אבל האם זה מקביל נניח למחבל יהודי שנכנס לכפר והורג אנשים?

לדעתי קיים הבדל מובהק בין מחבל טרוריסט, שכל רצונו זה לפגוע בחיי אדם, לבין עבריין שכל רצונו הוא להטריד את אויביו.

*אגב, אם אתה טוען שהחבר'ה של תג מחיר הם טרוריסטים, אז אתה יכול גם לטעון שyoutube היא חברה טרוריסטית כי היא מציגה באתר שלה אלפי סרטונים של הרג חפים מפשע, ושאר הזוועות.

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 11-05-2014 בשעה 09:24.
ישן 11-05-2014, 12:06

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "השאלה איפה עובר הגבול (אם יש כזה)...?"

עצם העובדה שקנית ספריי צבע או שסתם ריססת כהנא צדק על מבנה כלשהו לאו דווקא הופכת את המעשה למעשה טרור.
מה שכן הופך את הפעולה לפשע שנאה/מעשה טרור הוא המניע.

אני לא חושב שמבצעי פעולות תג מחיר הולכים לרסס מסגדים כי סתם משעמם להם בתור נערים שאין להם קולנוע בעיר, בדיוק כמו שאני לא חושב שמחבל מתאבד רוצח ילדים ונשים סתם כי הוא החליט לקום בבוקר ולנסות משהו ספונטני.
הכל נעשה במחשבה תחילה ומתוך כוונת זדון לפגוע באוכלוסיה מסויימת/רכוש מסויים.
(האם גם לילי הבדולח,בזמנו, היה מעשה עברייני גרידא, או שמא נועד להפחיד ולהסית כנגד יהודים?)

בנוגע לדף הויקיפדיה שהדבקת, הוא כולה מונה כמה מהדרכים הנפוצות לביצוע מעשי טרור, אני יכול להוסיף עוד מליון עליהם. ההגדרה למעשה טרור היא מה שרשמתי לעיל, ולכן אין אפילו צורך לעסוק בשאלה של מתי עובר הגבול או אם הוא קיים, משום שמעשה טרור מוגדר בקלות רבה.

מה גם שאתה יכול לחשוב שריסוס מסגדים הוא מעשה קונדס/עבריינות גרידא,
אבל מה אם הדבר יצית הסלמה שתגרום למישהו למות? (מה שכבר קרה לא פעם בעבר)

פשע שמתבצע כתוצאה מאידיאולוגיה של שנאה, בין אם זה לפוצץ נשים וילדים, ובין אם זה לרסס מסגד, הוא פעולת טרור, שכן הפעולה נועדה להפיץ את אותה אידיאולוגיה באמצעי הפחדה והסתה.

נערך לאחרונה ע"י hwarang בתאריך 11-05-2014 בשעה 12:11.
ישן 11-05-2014, 17:26
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

טוב, סבבה...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "עצם העובדה שקנית ספריי צבע או..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hwarang
עצם העובדה שקנית ספריי צבע או שסתם ריססת כהנא צדק על מבנה כלשהו לאו דווקא הופכת את המעשה למעשה טרור.
מה שכן הופך את הפעולה לפשע שנאה/מעשה טרור הוא המניע.

אני לא חושב שמבצעי פעולות תג מחיר הולכים לרסס מסגדים כי סתם משעמם להם בתור נערים שאין להם קולנוע בעיר, בדיוק כמו שאני לא חושב שמחבל מתאבד רוצח ילדים ונשים סתם כי הוא החליט לקום בבוקר ולנסות משהו ספונטני.
הכל נעשה במחשבה תחילה ומתוך כוונת זדון לפגוע באוכלוסיה מסויימת/רכוש מסויים.
(האם גם לילי הבדולח,בזמנו, היה מעשה עברייני גרידא, או שמא נועד להפחיד ולהסית כנגד יהודים?)

בנוגע לדף הויקיפדיה שהדבקת, הוא כולה מונה כמה מהדרכים הנפוצות לביצוע מעשי טרור, אני יכול להוסיף עוד מליון עליהם. ההגדרה למעשה טרור היא מה שרשמתי לעיל, ולכן אין אפילו צורך לעסוק בשאלה של מתי עובר הגבול או אם הוא קיים, משום שמעשה טרור מוגדר בקלות רבה.

מה גם שאתה יכול לחשוב שריסוס מסגדים הוא מעשה קונדס/עבריינות גרידא,
אבל מה אם הדבר יצית הסלמה שתגרום למישהו למות? (מה שכבר קרה לא פעם בעבר)

פשע שמתבצע כתוצאה מאידיאולוגיה של שנאה, בין אם זה לפוצץ נשים וילדים, ובין אם זה לרסס מסגד, הוא פעולת טרור, שכן הפעולה נועדה להפיץ את אותה אידיאולוגיה באמצעי הפחדה והסתה.

אז בשורה התחתונה,
כאשר העיתון הסקנדינבי (לא זוכר איזה בדיוק) פרסם קריקטורה של מוחמד עם פצצה על הראש, זה גם היה מעשה טרוריסטי, נכון?

הרי העיתון פגע בריגשותם של מאות אלפי מוסלמים באותה מדינה, ועוד מליונים ברחבי העולם, גל מחאה עצום נוצר, ולא מעט רכבים נשרפו ברחובות.

האם אותו עיתון הוא טרוריסטי?

האם המו"ל שלו הוא טרוריסט?

ישן 11-05-2014, 19:21

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "טוב, סבבה..."

אני מבין את השאלה ואולי גם את התרעומת הנובעת ממנה, אבל עדיין אני חושב שאין המקרים דומים,
וזאת מפאת העובדה שהמקרה הסקנדינבי הוצג בעיתון ידוע בקריקטורה היומית הידועה כמוגזמת בגרוטסקיות ובציניות שלה, מה גם שהמו"ל וצייר הקריקטורה אינם אנשים עלומי שם וחובשי רעלות בכדי שלא יזהו אותם.
בנוסף, אני חושב שהקריקטורה באמת לא היתה במקום (בדיוק כמו כל הקריקטורות של היהודים עם האפים הגדולים), אבל היא אינה מעשה של טרור רק מעצם המטרה שניסה להשיג אותו מאייר מפוקפק.

המקרה ההוא הרבה יותר קשור לשאלה העוסקת בחופש הביטוי ולגבולותיו (ובבקשה אל תגיד לי שאפשר אולי להכליל גם את כתובות "מוות לערבים" כאקט של חופש הביטוי)
ישן 12-05-2014, 00:38
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "אני מבין את השאלה ואולי גם את..."

אויש...איזה סלט,
אפשר להסתכל על קריקטורת מוחמד כאקט פוגעני....מעליב....וכו',
אבל זה לא עושה את זה טרור, כי טרור מטרתו להשיג משהו בעזרת הפחדה,
אם העיתון היה רוצה לגרום בכך כי ערבים יעזבו את אירפה, זה היה מתקרב להגדרת טרור, וגם לא בדיוק, היות וזה נעשה בצורה חוקית, גלויה וללא אלימות לגוף או לרכוש,
בנוסף, לא לעניין להגדיר את הקריקטורות על מוחמד כלא במקום, למרות כי מוחמד עם פצצה פוגע במוסלמים, על פי הערכים הדניים אין בכך כל רע,[ ואני מניח כי בפעם הבאה יחשבו פעמיים האם שווה לדבוק בערכים שלהם, למרות כי יש כאלו הנפגעים מכך],
קריקטורות המציירות את העם היהודי בצורה מעוותת בכדי להשחיר תדמיתו, זה משהו אחר,
זה יכול להיות שווה בחומרה לקריקטורות המציגות את תושביה המוסלמים של דנמרק עם גיבנת, או עם סכינים מתחת לבגדים, בצורה קבועה ושיטתית ,בכדי לשכנע כי זו המציאות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:57

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר