לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-05-2014, 07:43
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
ואם אתה טועה.... מה אז?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "אמונה בסנטה קלאוס, חברים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tom.Cruise
אמונה בסנטה קלאוס, חברים דמיוניים, ושדים ורוחות, דורשת טיפול פסיכיאטרי. הולכה שולל של אנשים להשריש בורות ודעות קדומות דורשת הוקעה. והסטה של חבר הסומאים שהרב מוליך לשנאת חינם ואפלייה דורשת את פיטורי הרב מתפקידו הממלכתי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-05-2014, 10:13
  Tom.Cruise Tom.Cruise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.14
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "אם מי שטוען שכל מאמין דתי הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בנג'ו
אם מי שטוען שכל מאמין דתי הוא חולה נפש הוא לא אכול שנאה אז אני לא יודע מי כן..

אם אתה לפטר את הרב מהנימוק הזה כדי שתתחיל להחליף את השירות הציבורי בישראל, כי כמעט כל אזרח פוגע בספר החוקים בצורה זו או אחרת.

שטרנהל ועוד איך שקול לרב, שניהם ממומנים על ידי אנשים שהם שונאים, ואין שום סיבה שתכוון אקדח למישהו כדי שישלם לשטרנהל את המשכורת ולא לרב.

1. מה הקשר שנאה? אם אני חושב שמישהו הוא חולה נפש זה אומר שאני שונא אותו? להפך! אני אוהב אותו ורוצה שיחלים

תראה בגדול יש שלוש אפשרויות עם דתיים: או שהם סובלים מסכיזופרניה, או שהם שקרנים, או שהם סובלים מכשל חמור בתהליך ההסקה (שגם זה איזה הפרעה נפשית) ומאמינים לסיפורי סבתא שספרים/שקרנים/ סכיזופרנים/ מספרים להם ומנהלים את חייהם לפי זה. איפשהו יש פה כשל... וזה פשוט הכרה במציאות...

2.
לגבי שטרנהל, אני יודע שהוא שמאלני, ופרופסור ועשה משהו עם פאשיזם, אין לי מושג מעבר, אז אני לא יכול לנהל דיון עינייני אודותיו...

באופן כללי אין לי בעיה עקרונית נחרצת עם אדם בעמדה ציבורית שמחזיק בדעה שנוגדת את אופי המדינה וחוקיה, או עם אדם שעובר על חוקי המדינה, אלא עם אדם שמשתמש בתפקיד הציבורי שלו ובמעמד שהוא מקנה לו בשביל לצאת נגד המדינה, אופייה, וחוקיה.
ישן 15-05-2014, 00:53
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אורחת לרגע שמתחילה ב "רב העיר רמת גן: "לא להשכיר דירה ללסביות, הן צריכות ללכת לטיפול""

לי אישית, לא ברור כיצד הרב מבין מן ההלכה או מן התורה שאסור להשכיר דירה ללסביות.
אני דווקא מתחבר יותר לעובדה שהרב ציין שזה יוצר בעיה חינוכית.
תכל'ס, לא באמת אכפת לי להשכיר דירה לזוג לסביות, אבל אם היו לי ילדים והייתי צריך להסביר להם מי-מה-מו, אולי הייתי חושב אחרת בעניין ההשכרה....

בסופו של דבר דבריו של הרב אריאל מדאיגים ומטרידים הרבה פחות מאלו של השרה לבני.
לאמירותיו אין כל תוקף חוקי או משפטי, וכל אדם ראשי להחליט אם הוא מוכן לקבל אותן או לא.
הרב אמור לייצג את ההלכה בין אם היא מוצאת חן בעינינו ובין אם לאו.
ואולי באמת צריך לשקול מחדש את עצם המימון הציבורי של הרבנות בישראל...

אך שימו לב מה הדבר החמור כאן באמת:
ציפי לבני דורשת לכפות עלינו את עולם הערכים שלה באמצעות חוקים, אפילו על חשבון חופש הבחירה שלנו, שהיא זכותו היסודית של כל אדם!!

"כך מי שלא ישכיר דירה או לא ימכור דירה על בסיס השתייכות לקבוצה, יעבור עבירה פלילית ואזרחית ויסתכן בהעמדה לדין ובמאסר"

רבותיי,
אתם מבינים מה המשמעות של המשפט המסוכן הזה?
יום אחד תמצאו את עצמכם יושבים בכלא על כך שסרבתם להשכיר דירה לערבי או להומו או לחרדי או לאתאיסט או לאתיופי וכו' וכו'...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 15-05-2014, 09:21
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "מבין ההיגיון בדבריך, אני שואל..."

אינני יודע היכן בדיוק עובר הגבול.
אני רק יודע שהגבול צריך להמתח ככל האפשר, ולאפשר לכל אחד חופש פעולה.
גם כשהיו סערות בתקשורת על סינון אנשים בכניסה למועדונים, התנגדתי לכפייה חוקית של מדיניות כניסה.
כל עוד המקום הוא בבעלות פרטית, שממומן באופן פרטי, מי אני שאקבע לבעלי המועדון את נוהלי הכניסה לשם?
אם אני אזרח טוב ואכפת לי, אני יכול להחרים את המועדון בגלל שהוא לא נותן לכהי עור להכנס אליו.
אין כמו חרם אזרחי בשביל לפתור בעיות במדינת חופש.

לכל מדינה בהחלט יש זכות להחליט מי רשאי לחיות בתוכה.
יש לה זכות להחליט מי רשאי להכנס אליה, ולמי להעניק אזרחות, תעודת תושב, אישור שהייה זמני וכדו'.
לגבי האנשים שכבר חיים בתחומי המדינה -שזה הנושא המורכב היותר - ,
ישנם מקרים שמצדיקים גירוש אנשים מתחומי המדינה, וישנם מקרים שאין זה צודק, ואסור לחלוטין.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 15-05-2014, 11:38
צלמית המשתמש של רועי AZ

אשכול קודם נתת לי 48 שעות בטרם אחסם..
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "אני יתרגם לך כי השתיתו בכך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
כל מי שמאמין בהוביטים, חדי קרן, מפלצות ספגטי מעופפות, נחשים ושיחים מדברים הוא בהכרח מפגר, הרבנים של היהודים הם מפגרים.

בוא ונראה כמה זמן ייקח אצלך...

ישן 15-05-2014, 13:00
צלמית המשתמש של רועי AZ

בוא נשחק איתך קצת, לפני שאתה נחסם..
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "כן, המחשבה שיש אלוהים היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
כן, המחשבה שיש אלוהים היא מחשבה מפגרת אחרי הקידמה, ההיסטוריה והסטטיסטיקה שהוכיחה שאין אלוהים, במיוחד לא אלוהים שאוהב יהודים.

יש הוכחה סטטיסטית שאין אלוהים? וכיצד ההיסטוריה הוכיחה שאין?

ישן 15-05-2014, 13:26
צלמית המשתמש של רועי AZ

לאורך 3300 שנה נשחטו בני העם היהודי, לא רק בשואה אלא גם באינקוויזיציה
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "מה קרא ? אתה מרגיש לא טוב עם..."

ובחורבן בתי המקדש ובמסעות הצלב וע"י מוסלמים.. אנחנו העם הכי נרדף בהיסטוריה לאורך הזמן הכי ארוך

בכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו והשם מציל אותנו מידם.. עובדה, אתה פה ומוכיח זאת כל יום מחדש.

אתה שואל איפה אלוהים היה בשואה? תשאל איפה הוא היה במלחמת הקוממיות, ובמלחמת סיני ובמלחמת ששת הימים וביום כיפור, שעה שהיו ניסים גלויים. ההיסטוריה מלאה בניסים גלויים - גם כשלא היה לנו חיל אוויר וצבא חזקים. ש-ר-ד-נ-ו..

אני ועוד מילונים כמוני מאמינים בזה.

עכשיו תוכיח סטטיסטית שאין, תיכף אוכיח לך שיש....

ישן 15-05-2014, 17:30
צלמית המשתמש של רועי AZ

ממש לא סותרת.
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "איזו? של פסקל או של וולטייר?..."

ציטוט:
איזו? של פסקל או של וולטייר?
השנייה סותרת את הראשונה...

אין שום אינטרס במשוואה הפשוטה הזו. אתה יוצא מופסד בכל מקרה. לי יש אפשרות של חמישים אחוז לזכות בכל הקופה. כל בר דעת אמור להיות מוטרד מהאפשרות הזו.

חבל להפסיד אותה, כי ההשקעה עבורה היא ממש מועטה.

ישן 15-05-2014, 18:13
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "1. 50%?? מי אמר לך שטות..."

ציטוט:
1. 50%?? מי אמר לך שטות כזאת?

50 אחוז אם אני צודק ו 50 שלא. אצלך זה 100 אחוז הפסד.

2. זה בדיוק מה שאתה אומר, שיש לך אינטרס להאמין בקיום האל, כי אם אתה מאמין אז יש לך סיכוי של 50% לזכות בכל הקופה. וולטייר אומר שלאינטרסים שלך לזכות בקופות אין שום קשר לקיומו של האל...

האינטרס לזכות בקופה הוא בעצם הכתבה של האל... בדיוק בשבת הזו הפרשה השבועית היא בחוקותיי, מה המשמעות אם תלך בחוקות הללו ומה המשמעות אם לא... ההליכה בחוקותיו היא בשבילך ולטובתך. אם תלך זכית אם לא הפסדת. אם אין אז אין וזהו וזה חל גם עלי.

זה כמו להגיד שלתקווה שלך למצוא מיליארד דולר מתחת לאבן אקראית ברחוב אין שום קשר לקיום או אי קיום של מיליארד דולר מתחת לאותה אבן. חוץ מזה שמדובר באמונה לא כנה אלא מתוך אינטרס.

אם תהיה מספיק משכנע, ויהיו עוד דברים מסביב שיראו כתומכים בעניין, יתכן ובאמת אלך לבדוק אם יש מיליארד (שמישהו הטמין שם פעם מזמן מזמן) מתחת לאבן, אפילו סתם בבעיטה קטנטונת בלי שאף אחד יראה, כי לא נדרש ממני מאמץ לזה. בדיוק כמו שהדרישה ממך ל"הקרבה" היא כאין וכאפס למה שתקבל אם אכן...

ישן 15-05-2014, 18:42
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא, כי שליש מהן לא רלוונטיות כי אין בית מקדש.
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "אדוני שומר תרי"ג מצוות?"

ציטוט:
אדוני שומר תרי"ג מצוות?

לא כל המצוות מזדמנות לי תדיר (יש כאלה של פעם בשנה, פעם בחודש), ובליל הסדר עצמו ישנם 64 מצוות שרלוונטיות ללילה הזה בלבד.

ישן 15-05-2014, 16:13
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מה קרה, נשארת חסר יכולת לענות?"

ההימור של פסקל כל כך מלא בכשלים לוגיים, שזה אפילו לא מאתגר להפריך אותו.
הנה אחת ההפרכות האהובות עלי:
נניח שאני מגיע למסקנה שפסקל צודק, ושיש הסתברות גבוהה מאפס שאלוהים קיים, ושהוא יתן לי גמול אינסופי אם אני אעשה מה שהוא רוצה ועונש אינסופי אם לא. בעקבות המסקנה הזו אני חוזר בתשובה, מתחיל לשמור כשרות ושבת וכו', וכל זה בגלל הסיכוי ההוא שקיים אלוהים ושאני אזכה בגמול אינסופי.
יום אחד בשיבה טובה אני מת, ומסתבר שאכן יש אלוהים ואני עומד לדין כדי לשקול את מעשי עלי אדמות. עד כאן נשמע סבבה. אבל אז מסתבר שהאלוהים שקיים הוא לא זה שהיהדות מאמינה בו, אלא אחד אחר, שרוצה שאנשים יעשו בדיוק את ההפך ממה שיהודים מאמינים שצריך לעשות. הוא רוצה שאנשים יאכלו כמה שיותר חזיר, שידליקו כמה שיותר אש בשבת ושיבעלו כמה שיותר נידות. הרי גם הסיכוי שאלוהים כזה קיים הוא גדול מאפס, לא? למעשה אני לא רואה שום סיבה להאמין שהסיכוי שהאלוהים היהודי קיים גדול יותר מהסיכוי שהאלוהים הזה קיים.
אז מה יצא? כל החיים שלי מנעתי מעצמי דברים שרציתי לעשות בגלל שהאמנתי באלוהים (שקיים בהסתברות גבולה מאפס), ובסוף יצא שהאמנתי באלוהים הלא נכון, ואני הולך לגהינום.
מה המסקנה? אני חי את החיים שלי איך שאני רואה לנכון, ומקווה שאם יש אלוהים, הוא כזה שאורח החיים שלי מקובל עליו.

ישן 15-05-2014, 17:26

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ההנחה שההסתברות לקיום האל היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
ההנחה שההסתברות לקיום האל היא חיובית היא הנחה סבירה פחות או יותר, כל עוד לא סופקה הוכחה חד משמעית לאי-קיומו. אם מדענים היו מפתחים שיטה להוכיח האם יש אלוהים, והיית יודע שמחר מתפרסמות התוצאות, והייתי אומר לך שאני רוצה להתערב איתך, כך שאם התוצאה חיובית אני משלם לך מיליארד דולר ואם היא שלילית אתה נותן לי עשר אגורות, לא היית מתערב?
החלק השני בדבר אל אחד, שהוא האל הנוצרי וכו', זו פשוט דרך אחרת להגיד את מה שאמרתי - גם אם יש הסתברות חיובית לקיומו של אל, אין שום דרך לדעת איזה מין אל זה ומה הוא רוצה מאיתנו.

1. ההנחה שאתה יכול לתאר את הקיום של האלוהים בצורה של הסתברות, סותרת את המהות של האלוהים... במילים אחרות זה חסר משמעות להניח הנחות לגבי הקיום שלו, ובוודאי שגם להתבסס עליהן.

הייתי מתערב אתך, אבל אין לזה שום קשר להסתברות שאלוהים קיים, אלא לפער בין הרווח להפסד...

להוכיח ע"י התערבות דימיונית בינך לבין אלוהים ששווה להאמין בו זה רעיון מאוד משעשע. הבעיה היא שאלוהים לא משתתף בהתערבות. (זה הסבר של פילוסוף צרפתי אחר מהמאה ה20 ששכחתי את שמו)

2. לא הסברתי את עצמי כיאה...
מה שכתבת לא מתמודד עם ההנחה שיש סיכוי סביר לקיומו של אל כלשהו, או עם ההנחה שלאמונה בו תהיה תמורה חיובית, אלא מתמודד עם ההנחה שזה דווקא האלוהים הנוצרי.

אבל עצם הגדרת הבעיה לקויה. מי אמר שיש רק אל אחד? אולי יש כמה? מי אמר שהאל טוב? אולי האל רשע? או אדיש? מי אמר שהאל גומל למאמיניו? מי אמר שהוא גומל להם טוב? מי אמר שהאפשרויות היחידות הן להאמין או לכפור? וכו'
ישן 15-05-2014, 18:06

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]ההנחה..."

ציטוט:
1. ההנחה שאתה יכול לתאר את הקיום של האלוהים בצורה של הסתברות, סותרת את המהות של האלוהים... במילים אחרות זה חסר משמעות להניח הנחות לגבי הקיום שלו, ובוודאי שגם להתבסס עליהן.

עבור אדם מאמין צורת חשיבה כזו אכן תישמע מוזרה, אבל עבור אדם תועלתן שאינו מאמין זו צורת חשיבה הגיונית למדי.
בהנחה שיש תשובה אחת לשאלה האם אל כלשהו קיים. והתשובה הזו היא או 'כן' או 'לא', אפשר בהחלט לשאול את עצמך מה לדעתך ההסתברות שהתשובה היא כן ומה ההסתברות שהתשובה היא לא, ולבחור את דרך הפעולה שלך לפי ההסתברויות הללו.
זה נכון שזה לא יהפוך אותך לאדם מאמין, אבל זה כן יכול להפוך אותך לאדם שומר מצוות, ויש שיטענו שזה מספיק בשביל לרצות את אלוהים*.

ציטוט:
הייתי מתערב אתך, אבל אין לזה שום קשר להסתברות שאלוהים קיים, אלא לפער בין הרווח להפסד...

על זה בדיוק מתבסס הטיעון של פסקל. הוא לא נועד לשכנע אותך שאלוהים בוודאות קיים, אלא שכדאי לך לעשות את מה שאלוהים רוצה שתעשה בשביל הסיכוי שהוא קיים, גם אם הסיכוי הזה קלוש.

ציטוט:
להוכיח ע"י התערבות דימיונית בינך לבין אלוהים ששווה להאמין בו זה רעיון מאוד משעשע. הבעיה היא שאלוהים לא משתתף בהתערבות. (זה הסבר של פילוסוף צרפתי אחר מהמאה ה20 ששכחתי את שמו)

אתה לא תמערב עם אלוהים. אתה עושה את מה שהוא רוצה שתעשה בשביל הסיכוי שהוא קיים.

ציטוט:
2. לא הסברתי את עצמי כיאה...
מה שכתבת לא מתמודד עם ההנחה שיש סיכוי סביר לקיומו של אל כלשהו, או עם ההנחה שלאמונה בו תהיה תמורה חיובית, אלא מתמודד עם ההנחה שזה דווקא האלוהים הנוצרי.

לא נכון. מה שכתבתי עובד בלי קשר לטיבו של האל שאנחנו מדברים עליו. עבור כל אל שרוצה שתעשה X אפשר לדמיין אל שרוצה שתעשה את ההפך המוחלט מ-X. אולי ויקיפדיה תסביר את זה יותר טוב ממני:
ציטוט:
Another version of this objection argues that for every religion that promulgates rules, there exists another religion that has rules of the opposite kind. If a certain action leads one closer to salvation in the former religion, it leads one further away from it in the latter. Therefore, the expected value of following a certain religion could be negative.

http://en.wikipedia.org/wiki/Pascal%27s_Wager#Criticism

ציטוט:
אבל עצם הגדרת הבעיה לקויה. מי אמר שיש רק אל אחד? אולי יש כמה? מי אמר שהאל טוב? אולי האל רשע? או אדיש? מי אמר שהאל גומל למאמיניו? מי אמר שהוא גומל להם טוב? מי אמר שהאפשרויות היחידות הן להאמין או לכפור? וכו'

שוב - זו בדיוק הטענה שלי.

* הערה -
יש להבחין בהקשר זה בין "אמונה באל" לבין "עשיית מה שהאל רוצה שתעשה". אם אתה מגיע למסקנה שלדעתך הסיכוי שהאל קיים הוא 0.01%, אבל משתלם לך להאמין בו ולכן אתה מתחיל להגדיר את עצמך כאדם מאמין, זה עדין לא הופך אותך לאדם מאמין (אתה עדין חושב ש-99.99% שאין אלוהים, וזה קצת סותר את ההגדרה של אמונה).
אבל אם אתה מגיע למסקנה שלדעתך הסיכוי שהאל קיים הוא 0.01%, אבל משתלם לך לשמור מצוות ולכן אתה מתחיל לחיות אורח חיים דתי, זה כבר סיפור אחר לגמרי. במצב כזה אתה יכול להאמין שבמידה ואלוהים קיים תקבל את הגמול שלך, גם אם האמנת בו בהסתברות נמוכה מאוד, ולו רק בגלל שחיית את אורח החיים שהוא רוצה שתחיה.

ישן 15-05-2014, 19:16

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=Tom.Cruise]1. ההנחה..."

1.

ציטוט:
עבור אדם מאמין צורת חשיבה כזו אכן תישמע מוזרה, אבל עבור אדם תועלתן שאינו מאמין זו צורת חשיבה הגיונית למדי.
בהנחה שיש תשובה אחת לשאלה האם אל כלשהו קיים. והתשובה הזו היא או 'כן' או 'לא', אפשר בהחלט לשאול את עצמך מה לדעתך ההסתברות שהתשובה היא כן ומה ההסתברות שהתשובה היא לא, ולבחור את דרך הפעולה שלך לפי ההסתברויות הללו.
זה נכון שזה לא יהפוך אותך לאדם מאמין, אבל זה כן יכול להפוך אותך לאדם שומר מצוות, ויש שיטענו שזה מספיק בשביל לרצות את אלוהים*.

סבבה אגוזים, אבל למה אתה מניח שההסתברות לקיומו של האל חיובית? מה סביר בהנחה הזאת? בוודאי שבלי נימוק היא חסרת ערך. ובכל מקרה, צריך גם הגדרה על איזה אלוהים אנחנו מדברים (במובן המטאפיזי), יצור גשמי ששולט בפינה שלנו של היקום, האלוהים של הרמב"ם שאינו ניתן לתפיסה, הגדרה וכימות, או האלוהים שיכול לברוא אבן שהוא אינו יכול להרים? אל תשכח שאנחנו לא מדברים פה על קנקן תה מרחף בחלל שההסתברות לקיומו היא אולי חיובית, אלא על ישות (?) שעומדת בסתירה לחוקי הלוגיקה. אם אלוהים יכול לברוא אבן שהוא לא יכול להרים ואז להרים אותה איזה תוקף יש להנחות הסתברותיות אודות הקיום שלו?

ציטוט:
על זה בדיוק מתבסס הטיעון של פסקל. הוא לא נועד לשכנע אותך שאלוהים בוודאות קיים, אלא שכדאי לך לעשות את מה שאלוהים רוצה שתעשה בשביל הסיכוי שהוא קיים, גם אם הסיכוי הזה קלוש.

אבל בשאלה שהעמדת המחיר של הפסד הוא אפסי מבחינתי (כמה אגורות). בעוד אצל פסקל יש מחיר אמיתי לכל האפשרויות, גם לסגידה לאל וגם לגהנום.

ציטוט:
אתה לא תמערב עם אלוהים. אתה עושה את מה שהוא רוצה שתעשה בשביל הסיכוי שהוא קיים.

כן... הבנתי על מה אנחנו מדברים... אני פשוט זוכר למה אני מתייחס...

מהוויקיפדיה:

ציטוט:
As Étienne Souriau explained, in order to accept Pascal's argument, the bettor needs to be certain that God seriously intends to honour the bet; he says that the wager assumes the fact that God also accepts the bet, a fact which is not proved; Pascal's bettor is here like the fool who seeing a leaf floating on a river's waters and quivering at some point, for few seconds, between the two sides of a stone, says: “I bet a million with Rothschild that it takes finally the left path.” And, effectively, the leaf passed on the left side of the stone, but unfortunately for the fool Rothschild never said “I bet”.

2.

ציטוט:
לא נכון. מה שכתבתי עובד בלי קשר לטיבו של האל שאנחנו מדברים עליו. עבור כל אל שרוצה שתעשה X אפשר לדמיין אל שרוצה שתעשה את ההפך המוחלט מ-X. אולי ויקיפדיה תסביר את זה יותר טוב ממני:

אבל פסקל דיבר על האל הנוצרי.... אתה אומר שבכלל לא ברור איזה אל זה ומה הוא רוצה, ושזה לא משנה על איזה אל מדברים. סבבה...

ב 2 התכוונתי לטיעון הזה:
http://en.wikipedia.org/wiki/Pascal's_Wager#Argument_of_Assumptions
תקרא את הפסקה הראשונה...

מה שאני אומר, זה שבלי שום קשר לאיזה אלוהים קיים או לא קיים, הבעיה כולה לא מוגדרת, בוודאי שלא מוגדרת טוב, ולדעתי היא בכלל לא ניתנת להגדרה.
ישן 15-05-2014, 21:31
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "1. [QUOTE]עבור אדם מאמין..."

ציטוט:
1.

סבבה אגוזים, אבל למה אתה מניח שההסתברות לקיומו של האל חיובית? מה סביר בהנחה הזאת? בוודאי שבלי נימוק היא חסרת ערך. ובכל מקרה, צריך גם הגדרה על איזה אלוהים אנחנו מדברים (במובן המטאפיזי), יצור גשמי ששולט בפינה שלנו של היקום, האלוהים של הרמב"ם שאינו ניתן לתפיסה, הגדרה וכימות.

"האלוהים של הרמב"ם " הוא אותו אלוהים שלי (וגם של בלז פסקל וצלאח א דין).... ולא, אין אלוהים גשמי, אחרת היה כמוני וכמו הרמב"ם בדיוק.

כשהרבה מדברים על אלוהים, אז מתארים אותו בתור הסבא הנחמד עם הזקן הלבן העבות, שאחראי רק על הדברים הטובים. אלוהים אחראי על הכל והוא גם מעל הכל ומעבר לכל הבנה ותפיסה אנושית .. הגדרה הזו לא מתחמקת מהצורך להוכיח מדוע אנחנו מאמינים במישהו בלתי נראה - אלא ההבחנה בין מה אנחנו ומה גודלנו בעולם ובצלמו של מי נבראנו ומה תפקידנו ולאן אנחנו יכולים להגיע באם נבחר ללכת בדרך הרצויה.

ישן 15-05-2014, 23:37

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לצרף שלושה משפטים עם לכאורה קשר בינהם לא תופס אצלי.."

1. נראה לי שזה מובן מההודעות שלי לבני... אם אתה מקבל את האלוהים כפי שהרמב"ם מתאר אותו, אז ההגדרה שההסתברות לקיומו של האלוהים חיובית היא חסרת משמעות. איך אתה יכול להניח הנחה שיש הסתברות כלשהי לקיומו של האל, אם הוא מעבר לתפיסה שלך?

2. הם עוסקים במובנים שונים לגמרי של אמונה וקיום מצוות. כל ה"הימור של פסקל" זה עניין תועלתני: בגלל שאלוהים אולי קיים, ואני מפסיד יחסית מעט מהסגידה לו, ויכול להרוויח הרבה, אז שווה לי לסגוד לו. אם אני מקבל את התפיסה של הרמב"ם אז כל זה חסר משמעות. זה טיעון כל כך חלש וילדותי לקיום מצוות, אל מול התובנה אודות קיום האלוהים של הרמב"ם וציוויו, עד שכל השאלה אודות ה"הימור של פסקל" מאבדת ממשמעותה. חוץ מזה שההימור של פסקל מלא בחורים בלוגיקה. הם גם נמצאים ברמות שונות לגמרי של ""אמונה"". ההימור של פסקל נמצא מדבר על חישוב לוגי תועלתני, כלומר הרבה מתחת לאמונה, ואילו הרמב"ם עוסק באמונה במובן הכי עמוק וחודר שלה. השני מבטל לחלוטין את הראשון.
ישן 16-05-2014, 07:28
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "1. נראה לי שזה מובן מההודעות..."

ציטוט:
1. נראה לי שזה מובן מההודעות שלי לבני... אם אתה מקבל את האלוהים כפי שהרמב"ם מתאר אותו, אז ההגדרה שההסתברות לקיומו של האלוהים חיובית היא חסרת משמעות. איך אתה יכול להניח הנחה שיש הסתברות כלשהי לקיומו של האל, אם הוא מעבר לתפיסה שלך?

ההסתברות עוסקת באם יש או אין.. לא מה יש, אלא אם יש. זה לא משנה כרגע מה הגדרת האל.

אבל בוא ותלמד קצת יהדות, "התורה דיברה בשפת בני אדם" - באופן שתוכל להבין ש - כל העולם וכן היכולות שלך, מוגבלות ומצומצמות בסופו של דבר. היהודי יודע שיש מי שמנהל את העולם, הוא יודע מה הכלים שלו ומה ההנהגות שלו (הוא לומד זאת מהתורה ומהקבלה - רובד יותר עמוק ונסתר של התורה). אבל הוא ל-א י-ו-ד-ע למה זה כך ולמה מישהו מת, ולמה ההוא סובל ואיך זה מאושר בחיים. הזמן מבחינת היהדות נוצר אך ורק בשבילך, האל הוא מעבר לזמן ומעבר לתפיסה האנושית. כי לו היינו תופסים אותו היינו כמוהו (ואז לא היינו מתים והיינו מושלמים..)

2. הם עוסקים במובנים שונים לגמרי של אמונה וקיום מצוות. כל ה"הימור של פסקל" זה עניין תועלתני: בגלל שאלוהים אולי קיים, ואני מפסיד יחסית מעט מהסגידה לו, ויכול להרוויח הרבה, אז שווה לי לסגוד לו. אם אני מקבל את התפיסה של הרמב"ם אז כל זה חסר משמעות. זה טיעון כל כך חלש וילדותי לקיום מצוות, אל מול התובנה אודות קיום האלוהים של הרמב"ם וציוויו, עד שכל השאלה אודות ה"הימור של פסקל" מאבדת ממשמעותה. חוץ מזה שההימור של פסקל מלא בחורים בלוגיקה. הם גם נמצאים ברמות שונות לגמרי של ""אמונה"". ההימור של פסקל נמצא מדבר על חישוב לוגי תועלתני, כלומר הרבה מתחת לאמונה, ואילו הרמב"ם עוסק באמונה במובן הכי עמוק וחודר שלה. השני מבטל לחלוטין את הראשון.

שמע, העניין הוא ממש פשוט, אתה לא חייב לסבך את העניין במילים מפוצצות. "חישוב לוגי תועלתני" הוא הרמה הבסיסית באמונה. אני אקיים מצוות אני אזכה בשכר אינסופי. או אם אני לא אקיים אוי ואבוי לי (זו יראת הפחד, הדרגה הנמוכה ביותר באמונה). וזה למעשה בשביל מרבית בני האדם - נגזר מהתועלתנות ולשם כיוון פסקל הגאון המתמטי הילדותי להחריד...

ויש את הרמב"ם (ועוד מאות כמוהו חלק ענקים ממנו, רובם קטנים ממנו, אבל גדולים מכל הרבנים שקיימים היום יחד), שמתוך ההכרה וידיעת הבורא, והבנה מעמיקה בהנהגותיו את העולם (אבל שוב, לא למה) ובגדלות התורה והעומק שלה - (יראת הרוממות - הדרגה הגבוהה באמונה)

אלו היו 60 דקות על יהדות (וסליחה אם חפרתי)

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 16-05-2014 בשעה 07:32.
ישן 17-05-2014, 22:21
צלמית המשתמש של רועי AZ

בוא'נה, אתה אמיתי?
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "רק נקודה קטנה... מוזר קצת..."

ציטוט:
רק נקודה קטנה...
מוזר קצת להזכיר את הקבלה והרמב"ם באותה תגובה... הקבלה היא לא יותר מהבלים פאגניים מימיי הביניים, ודיי עומדת בסתירה לתפיסת האל לפי הרמב"ם... ואפילו בסתירה לשלוש עשר העיקרים...

לכל אורך השרשור אתה כותב כמה לדעתך המאמינים באל לוקים באיזושהיא צורה..

מאיפה אתה יודע מהם 13 עיקרים ומה אתה יודע על האר"י והרמ"ק? אתה יודע מי היו הענקים הללו?

ישן 15-05-2014, 16:37
צלמית המשתמש של רועי AZ

ברגע שתגיע למסקנה שיש אלוהים (כמו רוב בני האדם גם מי שלא דתי)
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ההימור של פסקל כל כך מלא..."

אם אתה איש של אמת - תבדוק, מה הוא רוצה ממך, למה דווקא אתה*. תברר למה 80 אחוז מעם ישראל חוגג כל שנה את..... יציאת מצרים (רובם עם מצות במשך שבוע) וממתי בעצם?

מה משמעות השבת באמת חוץ מהאיסורים עצמם..?

חשבת איך יתכנו כל ערימות ספרי החוכמה היהודית, ספריות שלמות שגם הפרופסורים אומן וליבוביץ' קראו וקוראים בהם וגם הקוריאנים צמאים לחכמתם..

על מה אלו מתבססים? מי אלה אותם אנשים שכתבו את הספרים הללו?

(*כשם שהוא רוצה ממך, נכון הוא רוצה גם מהנוצרים וגם מהמוסלמים - אבל פחות - רק שבע מצוות בני נוח.)

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 15-05-2014 בשעה 16:40.
ישן 15-05-2014, 16:54

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "ברגע שתגיע למסקנה שיש אלוהים (כמו רוב בני האדם גם מי שלא דתי)"

אני כנראה לא אגיע למסקנה שיש אלוהים, עד שאני אראה עדות ממש אבל ממש משכנעת לכך, וכרגע זה לא נראה באופק. עם זאת אני לא שולל את האפשרות לקיומו של כוח עליון על הסף. זה קצת כמו האמונה של הסיינטולוגיה שבכל אחד מאיתנו יש רוח של חייזר שהשתכן בה אחרי שהעולם שלו הושמד. אני לא מאמין בזה, אבל האם אני יכול להיות 100% בטוח שזה לא נכון? לא.
גם אם יום אדם אני אגיע למסקנה שחייב להיות כוח עליון כלשהו, לא ברור לי איך אני אמור להבין מה הוא רוצה ממני, ולמה אני צריך לקחת את התשובה דווקא מהדת היהודית. האם זה שנולדתי יהודי הופך את האמונה היהודית ליותר נכונה? האם בדתות אחרות אין הרבה חכמה? גם ארון הספרים הנוצרי מלא למדי, ובני לאומים רבים, ולא רק קוראנים נוהרים לעבר אתרים בודהיסטים למיניהם בתקווה להגיע להארה.

ישן 15-05-2014, 17:21
צלמית המשתמש של רועי AZ

סיינטולוגים ובודהיסטים מציגים גישה אחרת לאתאיסטיות.
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני כנראה לא אגיע למסקנה שיש..."

בדיוק כמו שהנוצרים והמוסלמים מציגים גישה אחרת למונותאיזם. תקן אותי אם אני טועה, אך הבודהיזם לא מדבר על עולם הבא, אלא מדבר על עולם הזה בלבד. הם שייכים ל"אין". הנוצרים והמוסלמים משתייכים ל"יש".

לא ברור לך? תברר, תפתח ספרים, תחקור, תשאל, תתעמת(!). אני מניח שאתה יודע לחקור (עם החלק של להיות אמיתי עם עצמך אני מקווה שגם אתה טוב בזה)..

עצה חשובה - גש לעניין עם ראש פתוח.

ישן 15-05-2014, 17:31

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "סיינטולוגים ובודהיסטים מציגים גישה אחרת לאתאיסטיות."

ממה שאני מכיר (וזה לא הרבה) בודהיסטים מאמינים בגלגול נשמות. בכל מקרה הם מאמינים בגמול ועונש ובאלים, כך שם רלוונטיים לדיון באותה מידה כמו הנוצרים והמוסלמים.

מאיפה היית מציע לי להתחיל לקרוא ולהתעניין? יש כל כך הרבה דתות בעולם, שגם אם אני אקרא ספר אחד של דת אחת כל שבוע, אני לא אצליח להגיע לכל הדתות. ומי אמר בכלל שאחת מהדתות צודקת? אולי הן כולן טועות, ואלוהים הוא משהו אחר לגמרי ורוצה משהו אחר לגמרי?

אני בטוח שלחכמי דת יהודים יש תשובות לכל הטענות שלי כאן. תזכור שכל הדיון הזה התחיל מזה שאתה העלית את "ההימור של פסקל" בתור טיעון ללמה כדאי להאמין באלוהים. אני בסך הכל הסברתי לך שגם אם הטיעון של פסקל הוא משחק מחשבה משעשע, אי אפשר גזור ממנו שום דבר פרקטי.

ישן 15-05-2014, 20:33

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "ברגע שתגיע למסקנה שיש אלוהים (כמו רוב בני האדם גם מי שלא דתי)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ

על מה אלו מתבססים?

על המחשבה האונושית.

קבל:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נכון דומה לך?
ולי, ולרמב"ם, ולליבוביץ', ולאומן.

איזו מחשבה מעליבה?! מעוררת השתאות וקצת כעס...
תמיד מביך לחשוב כמה אתה דומה לקרובי המשפחה שלך...

בתמונה מופיע קוף בונובו (שימפנזה ננסית), זה המין הכי קרוב לבני אדם מבחינה גנטית שקיים היום בין 94% ל 98%, תלוי איך סופרים.

עכשיו, זה הבדל דיי גדול. 2%-4% זה ההבדל בין אוצר מילים של 500-3000 מילים למלחמה ושלום, וזה ההבדל בין להבין כמות סופית של מספרים שלמים להבנה שמספרים זה עניין של חוקיות והגדרה (n+1 לדוגמה).

אבל לגבי מה שרלוונטי לעניינו 2%-4% זה גם היכולת להמציא סיפור על ישות נשגבת, שרוצה בטובתך ודורשת ממך דברים, ולהשתמש בישות הזאת בשביל לכפות קודים מוסריים וליצור אתוס לאומי לחבורה של כמעט-קופים שמסתובבת במדבר.
ישן 15-05-2014, 21:00
צלמית המשתמש של רועי AZ

מצטער חביבי.. לא שכנעת אותי..
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ] על מה אלו..."

הבחור שמופיע בתמונה אולי סימפטי כמוך.

וכמה אינטלגנטי שלא יהיה, אבל לבטח לא מסוגל לכתוב כמו שאתה כותב (לצרף אות לאות ומילה למילה ליצור משפט היגיוני) ..

למעט לצווח הוא לא מסוגל לדבר (בניגוד לאפרור האפריקני שמסוגל לחקות עד 700 מילים.)

והוא לא מסוגל להיות מדען רב תחומי ולשבת ולהבין את לימודי הפיזיקה הקוואנטית... או רק רב.

אז אתה בא ומוכר לי עכשיו מספרים, ואני מתאר לעצמי, שבתור חילוני אתה גם מתנהג יותר גרוע מהבחור בתמונה למרות חסרונותיו שמניתי לעיל.. אז הוא בטח עולה עלייך ולא להיפך.

רק תראה מה אתה מכניס לעצמך לראש, בשביל להמשיך לנהוג כמו שאתה חושב ומה פתאום שמישהו יגיד לך מה לעשות ולמה שתהיה כפוף לחוקים משונים.. אבל בפועל - להיות נחות ממנו בהתנהגות.

חבל. מקווה בשבילך שתתאפס יום אחד.

ישן 15-05-2014, 21:56

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מצטער חביבי.. לא שכנעת אותי.."

1. הבחור שמופיע בתמונה מסוגל לדבר. הוא לא מסוגל לדבר כמוני וכמוך כי מייתרי הקול שלו לא מאפשרים לו, אבל הוא מסוגל להשתמש במילים בצורה ווקלית, בשפת סימנים, בשפת סימנים אנושית, ולבחור סמלים על מחשב. יש לו גם יכולת לבנות משפטים עם נושא ונשוא.
http://en.wikipedia.org/wiki/Great_ape_language
http://en.wikipedia.org/wiki/Kanzi
http://en.wikipedia.org/wiki/Bonobo

כל זה כמובן חסר ערך בדיון התיאולוגי (אין לזה שום קשר לשאלה "האם יש אלוהים?"), אבל זה מרתק בפני עצמו. הבחור בתמונה הוא היצור שהכי קרוב אליך מבחינה גנטית שאינו אדם, וזאת עובדה מדעית. תסתכל על זה איך שאתה רוצה, אותי זה מרתק....

2. לא הבאתי את הבחור בתמונה כטיעון בפני עצמו (כי כאמור הקרבה הגנטית שלנו עליו חסרת משמעות לדיון), אלא הבאתי אותו בשביל להמחיש תובנה על המין האנושי: כולנו כמו הקוף הזה. הסבא המשותף שלנו הלך על פני כדור הארץ לפני 4-6 מיליון שנה, ההבדל הגנטי בנינו נמדד באחוזים בודדים, כל היכולת שלנו לחבר מילים למשפטים, להיות מדען, או להיות רב, נעוצה באחוזים הבודדים וחסרי המשמעות האלה. כל החשיבות העצמית שלנו, כל ההתנשאות, כל היהירות שלנו כמין, נובעים מהאחוזים הבודדים האלה, וכך גם כל הרעיונות הפילוסופיים, והתאולוגיים שלנו. כמה שקשה לנו לקבל את זה, יותר מכל דבר אחר, אנחנו בעיקר דומים לבחור הזה בתמונה.

ולכן, כל היצירה הפילוסופית האנושית, מאפלטון ועד קאנט, ומשלמה המלך ועד ליבוביץ', היא לא יותר מאשר הגיגים של קופים שמסתובבים להם במדבר (או איפה שזה לא יהיה).

אני מקווה בשבילך שתתעורר ותתנער מאשליית הילדות של המין שנקראת "אלוהים" ותשתחרר ממנגנון השליטה החברתית שנקרא "דת", ותחייה את חייך בצורה מפוקחת, ושפויה, שמתבססת היקום כפי שהוא באמת ולא כפי שהיית רוצה שיהיה.
ישן 15-05-2014, 22:25
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "1. הבחור שמופיע בתמונה מסוגל..."

ציטוט:
1.

2. לא הבאתי את הבחור בתמונה כטיעון בפני עצמו (כי כאמור הקרבה הגנטית שלנו עליו חסרת משמעות לדיון), אלא הבאתי אותו בשביל להמחיש תובנה על המין האנושי: כולנו כמו הקוף הזה. הסבא המשותף שלנו הלך על פני כדור הארץ לפני 4-6 מיליון שנה, ההבדל הגנטי בנינו נמדד באחוזים בודדים, כל היכולת שלנו לחבר מילים למשפטים, להיות מדען, או להיות רב, נעוצה באחוזים הבודדים וחסרי המשמעות האלה. כל החשיבות העצמית שלנו, כל ההתנשאות, כל היהירות שלנו כמין, נובעים מהאחוזים הבודדים האלה, וכך גם כל הרעיונות הפילוסופיים, והתאולוגיים שלנו. כמה שקשה לנו לקבל את זה, יותר מכל דבר אחר, אנחנו בעיקר דומים לבחור הזה בתמונה.

ולכן, כל היצירה הפילוסופית האנושית, מאפלטון ועד קאנט, ומשלמה המלך ועד ליבוביץ', היא לא יותר מאשר הגיגים של קופים שמסתובבים להם במדבר (או איפה שזה לא יהיה).

וואו, לאלו רמות של נחיתות אתה מסוגל להביא את כל העולם האנושי ויצירותיו, בשביל להצדיק את החיים חסרי התכלית שלך.. אפלטון וקאנט מתהפכים בקברם ואילו ארכימדס היה קורא שורות אלו, ודאי שהיה מכניס עצמו מתחת למים באמבטיה שלו ולא יוצא וניוטון שהאמין בבורא עולם היה מסתתר מתחת לעץ

אני מקווה בשבילך שתתעורר ותתנער מאשליית הילדות של המין שנקראת "אלוהים" ותשתחרר ממנגנון השליטה החברתית שנקרא "דת", ותחייה את חייך בצורה מפוקחת, ושפויה, שמתבססת היקום כפי שהוא באמת ולא כפי שהיית רוצה שיהיה.

שמע, יש משמעות לעולם הזה, ולחיים המתקיימים בו, הרבה מעבר להליכה למפגני תמיכה בכאלו שיושבים כל יום ומגלגלים ג'ויינטים ולהיות כמוהם... ולדמות כביכול חופש (שהוא למעשה הזיות וחזיונות), שעה שאתה כובל את עצמך לטרנדים משתנים, נוהה אחרי כל מיני - כאילו - מובילי דעת קהל - ורודף אחרי עוד הנאה הזויה ובזויה, אחרי שכבר מיצית הכל ואז קם בבוקר מתוסכל... הקוף שבתמונה הוא חיה, מה שהוא לא יעשה זה יהיה מתוקף עובדת היותו חיה, בלי יכולת לתהות על מעשיו ולהגות עליהם משנה פילוסופית. ואילו אתה, שיכול לקרוא את הפילסופיות של קאנט ולהבין אותם, ולקרוא את אלו של הרמב"ם ולחיות על פיהם - בוחר להיות נחות יותר ממנו בהנהגות שלך, אגב איבוד שליטה עצמית וכניעה לתאוות ויצרים עבד מוחלט להבלי ותכתיבי העולם הזה.. וזאת במודע ובשליטה מוחלטת

אתה לא באמת מדבר על שחרור ממנגנון השליטה החברתית, נכון?

ישן 16-05-2014, 13:30
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
הנה, הטיעון המנצח שכל חילוני "מנצח" איתו
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "מה קרא ? אתה מרגיש לא טוב עם..."

1. בוא נגיד (חס וחלילה לא באמת חושב ככה) שבורא העולם רצה לעשות את זה סתם ככה. הוא עדיין קיים. להגיד שבגלל שקרה אסון בקנה מידה שלא יתואר אין מצב שיש בורא לעולם זו סתם הבעת כעס. מה, לפני השואה זה היה בסדר שיהיה בורא לעולם ועכשיו זה אבסורד? זה שיש רע בעולם לא אומר שאין בורא עולם. כמובן שאפשר לגלוש לכך למהות של רע ומה זה רע אבל זה כבר עניין אחר.

2. במידה ואין בורא לעולם, במקומך הייתי מצהיר שאין לי אמונה בשלטון האדם יותר, כי תראה למה האדם הגיע לבדו בלי שום התערבות חיצונית. אבל משום מה, למעשי האדם יש סבלנות והבנה, גם אם הם בלתי אנושיים.

מאחל לך שתפסיק לקלל ולהכפיש את מי שחושב דברים שונים ממך. אולי יום אחד תגלה אפילו שאתה טועה והם צודקים, אולי.

ישן 16-05-2014, 13:46
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא... כי ההפסד הוא כולו שלך ולא שלו..
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "והאם אתה, בתור אדם מאמין - אי פעם תשקול את האפשרות שאולי *אתה* טועה?"

כי אם אין כלום, אין לחיים הללו משמעות... גם אם אתה חי אותם באופן המושלם לשיטתך (ואין מושלם כי בחומריות תמיד צמאים לעוד ודי מהר ממצים את ההנאה) מה כל זה שווה, אם במלבן שחבר'ה קדישא כורים שוכב שם חילוני שמיצה את החיים "כראוי" לבין דתי שמיצה את חייו תחת המגבלות בסוף כולם מגיעים לשם...ונרקבים שם.

ישן 16-05-2014, 14:22
צלמית המשתמש של רועי AZ

למה חו"ח, בסוף אתה ואני נגיע לשם רק נאחל לשנינו בגיל 120..
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אם כך ההבדל הוא שלקבר שלך (חו"ח) אתה תיקח איתך בנוסף גם את חוסר הענווה שלך..."

כל אחד ופירושו הוא למידת הענווה. אילו היית מקיים אותה ב-א-מ-ת היית נחשב צדיק גדול (ואני ממש לא צוחק, חפש מהי מידת הענווה ביהדות ומה גודל מעלתה).

ישן 17-05-2014, 22:24
צלמית המשתמש של רועי AZ

אז על מה אתה מתאמץ כל כך היום בלחיות חיים כלשהם?
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]כי אם אין..."

ציטוט:
כמו שוולטייר ניסה להסביר לך, זה שלך יש אינטרס שלחיים תהיה משמעות ושאלוהים יהיה קיים לא אומר שכך הדבר...

מה פשר כל שאיפותייך ומאוויך ומאמצייך, אם בסוף אתה מגיע למטר שמונים שלך, לא עדיף פשוט לחיות וזהו?

ישן 18-05-2014, 09:13
צלמית המשתמש של רועי AZ

למה להשיג משמעות בעמל רב, אם כל זה יכול להגמר בן רגע
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "שאלה קשה... אני מתחבר..."

ומה המשמעות של כל זה בעבור גוסס מסרטן (למשל).. הרי הריצה המטורפת אחרי הכסף והחומר היא חסרת משמעות אם מחר הרודף נהרג בתאונת דרכים... ובטח אם הוא נקבר בחלקה שבה נקבר הומלס חסר כל.. מבטיח לך שבשני המלבנים קורה אותו תהליך בדיוק.

ישן 18-05-2014, 09:40
צלמית המשתמש של רועי AZ

מתכוונים לכל עמל שהוא כדי להשיג משמעות כלשהיא
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]ומה המשמעות של..."

ציטוט:
הם לא מתכוונים לעמל של עבודה...

גם לעשות כל מעשה כדי להיות נחשב בקרב החברה בה אתה חי - זה עמל.. גם לחיות עפ"י קפריזות זה עמל...

תראה, באמת שאני לא יכול לתת לך תשובה טובה על מה שאתה שואל, מהסיבה הפשוטה שאין לי אותה. יותר מזה, גם אני הייתי רוצה לקבל את אלוהים כתשובה, אבל זה שאני רוצה לא אומר שזאת התשובה...

בודאי שאין לך תשובה. איפשהוא אתה מבין שאולי אני צודק. אבל מה פתאום שתתחיל להיות בנאדם חופשי באמת, ולא כבול לשגעונות של העולם הריק שאתה חי בו??

מתי שהוא זה יגמר. ואז יתחיל הדבר האמיתי..

זה מה יש ואם זה ננצח, בטוח אף אחד לא ירוויח מזה שנתעסק בלהשלות את עצמנו...

קבל - פרק תהילים שאני מאוד אוהב. מסביר מצויין את העניינים.

מִזְמוֹר שִׁיר לְיוֹם הַשַּׁבָּת

טוֹב לְהֹדוֹת לַה' וּלְזַמֵּר לְשִׁמְךָ עֶלְיוֹן

לְהַגִּיד בַּבֹּקֶר חַסְדֶּךָ וֶאֱמוּנָתְךָ בַּלֵּילוֹת

עֲלֵי-עָשׂוֹר וַעֲלֵי-נָבֶל עֲלֵי הִגָּיוֹן בְּכִנּוֹר

כִּי שִׂמַּחְתַּנִי ה' בְּפָעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂי יָדֶיךָ אֲרַנֵּן

מַה-גָּדְלוּ מַעֲשֶׂיךָ ה' מְאֹד עָמְקוּ מַחְשְׁבֹתֶיךָ

אִישׁ-בַּעַר לֹא יֵדָע וּכְסִיל-לֹא יָבִין אֶת זֹאת

בִּפְרֹחַ רְשָׁעִים כְּמוֹ עֵשֶׂב וַיָּצִיצוּ כָּל-פֹּעֲלֵי אָוֶן לְהִשָּׁמְדָם עֲדֵי-עַד

וְאַתָּה מָרוֹם לְעֹלָם ה'

כִּי הִנֵּה אֹיְבֶיךָ ה' כִּי-הִנֵּה אֹיְבֶיךָ יֹאבֵדוּ יִתְפָּרְדוּ כָּל-פֹּעֲלֵי אָוֶן

וַתָּרֶם כִּרְאֵים קַרְנִי בַּלֹּתִי בְּשֶׁמֶן רַעֲנָן

וַתַּבֵּט עֵינִי בְּשׁוּרָי בַּקָּמִים עָלַי מְרֵעִים תִּשְׁמַעְנָה אָזְנָי

צַדִּיק כַּתָּמָר יִפְרָח כְּאֶרֶז בַּלְּבָנוֹן יִשְׂגֶּה

שְׁתוּלִים בְּבֵית ה' בְּחַצְרוֹת אֱלֹהֵינוּ יַפְרִיחוּ

עוֹד יְנוּבוּן בְּשֵׂיבָה דְּשֵׁנִים וְרַעֲנַנִּים יִהְיוּ

לְהַגִּיד כִּי יָשָׁר ה' צוּרִי וְלֹא-עלתה (עַוְלָתָה) בּוֹ

ישן 18-05-2014, 10:47

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מתכוונים לכל עמל שהוא כדי להשיג משמעות כלשהיא"

ציטוט:
קבל - פרק תהילים שאני מאוד אוהב. מסביר מצויין את העניינים.

מִזְמוֹר שִׁיר לְיוֹם הַשַּׁבָּת

טוֹב לְהֹדוֹת לַה' וּלְזַמֵּר לְשִׁמְךָ עֶלְיוֹן

לְהַגִּיד בַּבֹּקֶר חַסְדֶּךָ וֶאֱמוּנָתְךָ בַּלֵּילוֹת

עֲלֵי-עָשׂוֹר וַעֲלֵי-נָבֶל עֲלֵי הִגָּיוֹן בְּכִנּוֹר

כִּי שִׂמַּחְתַּנִי ה' בְּפָעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂי יָדֶיךָ אֲרַנֵּן

מַה-גָּדְלוּ מַעֲשֶׂיךָ ה' מְאֹד עָמְקוּ מַחְשְׁבֹתֶיךָ

אִישׁ-בַּעַר לֹא יֵדָע וּכְסִיל-לֹא יָבִין אֶת זֹאת

בִּפְרֹחַ רְשָׁעִים כְּמוֹ עֵשֶׂב וַיָּצִיצוּ כָּל-פֹּעֲלֵי אָוֶן לְהִשָּׁמְדָם עֲדֵי-עַד

וְאַתָּה מָרוֹם לְעֹלָם ה'

כִּי הִנֵּה אֹיְבֶיךָ ה' כִּי-הִנֵּה אֹיְבֶיךָ יֹאבֵדוּ יִתְפָּרְדוּ כָּל-פֹּעֲלֵי אָוֶן

וַתָּרֶם כִּרְאֵים קַרְנִי בַּלֹּתִי בְּשֶׁמֶן רַעֲנָן

וַתַּבֵּט עֵינִי בְּשׁוּרָי בַּקָּמִים עָלַי מְרֵעִים תִּשְׁמַעְנָה אָזְנָי

צַדִּיק כַּתָּמָר יִפְרָח כְּאֶרֶז בַּלְּבָנוֹן יִשְׂגֶּה

שְׁתוּלִים בְּבֵית ה' בְּחַצְרוֹת אֱלֹהֵינוּ יַפְרִיחוּ

עוֹד יְנוּבוּן בְּשֵׂיבָה דְּשֵׁנִים וְרַעֲנַנִּים יִהְיוּ

לְהַגִּיד כִּי יָשָׁר ה' צוּרִי וְלֹא-עלתה (עַוְלָתָה) בּוֹ

אתה מסכים עם מה שכתוב שם?

שב יום אחד, תקרא את ספר קהלת, בשלמותו, בלי פרשנות, ותנסה להבין לבד מה הוא אומר...
אח"כ תנסה אותו דבר עם איוב, אבל את איוב צריך לקרוא פעמיים...
ישן 18-05-2014, 11:20
צלמית המשתמש של רועי AZ

אאאממ.. זה מאוד מסובך להבין בלי פירוש.
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]קבל - פרק..."

ציטוט:
אתה מסכים עם מה שכתוב שם?

אתה שואל אם אני מסכים עם המציאות? בשבילי זו המציאות.

שב יום אחד, תקרא את ספר קהלת, בשלמותו, בלי פרשנות, ותנסה להבין לבד מה הוא אומר...
אח"כ תנסה אותו דבר עם איוב, אבל את איוב צריך לקרוא פעמיים...

אם אתה מתעסק בזה, אתה לבטח יודע שיש מדרשים שלמים על כל כתבי הקודש ויכול אחד לפרש כך ואחד אחרת.

מעניין אותי לדעת למה אתה מכוון ומה אתה הבנת מהמקורות שאליהן הפנית אותי.

ישן 16-05-2014, 15:02
צלמית המשתמש של רועי AZ

זה מה שאתה חושב ש"זה סתם". אני במקומך אחרי מסקנה שיש ביכולתו "להרוג" בלי לתת לי חשבון
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "טוב שכנעת אותי, יש בורא עולם,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
טוב שכנעת אותי, יש בורא עולם, אבל הוא הורג אנשים סתם. תסביר לי מה צריך לסגוד לו ולהתפלל לו ?

מדוע, היתיי מת מפחד להיות הבא בתור...

למה לא להתפלל למפלצת ספגטי ? מה ההבדל ?

אם הוא קיים, אז אין מפלצת ספגטי. ואם בכל זאת תחליט להתפלל למפלצת הספגטי, יש סיכוי טוב שאותו בורא עולם יחליט שאתה מיותר בעולם הזה ותטופל ולא כי הוא עצבני, אלא כי הוא קבע משהו ולא יכול לסגת מזה אחרת לא היתה לו מילה...

אם אתה כל כך תומך בפסוקים וברבנים הללו, תתחיל להגיד לכל ההומאים והלסביות בפורום וגם בחיים הפרטים שלך שהם צריכים ללכת לטיפול פסיכולוגי, הרי אתה תומך בדברים כאלו לא ?

תתפלא, יש מצווה להוכיח את עמיתך, רק מה, יש אנשים כמוך שמעודדים את זה ותומכים בזה אז זה נהיה קשה פי כמה.

אם אתה לא מתכוון להגיד להם מה האתה חושב על הומואים אני מצפה ממך לכתוב מה אתה חושב על אנשים ודתות שמעודדים שינאה כנגדם.

אז מתי אתה מתחיל להניח תפילין...?

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 16-05-2014 בשעה 15:06.
ישן 16-05-2014, 15:17
צלמית המשתמש של רועי AZ

אין לסיפור הזה שום משקל בענייניך
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "תענה לי על זה נגיד ונולדתי..."

מטעם פשוט.

שלא נולדת באי נידח.

נולדת יהודי. וגם זה לא סתם או במקרה. (כמו שכתוב בחתימה שלי) ובתור מי שנולד לעם היהודי, אתה לא צריך להתאמץ בכלל למעט ללכת לאיזשהו מקום שאותו אתה מוצא כמתאים ולשמוע על היהדות ומה זה אומר להיות יהודי ולהתוודע למי שברא אותך.

אם היית נולד באי נידח, רוב הסיכויים שלא היית יהודי (וגם אם כן, מי שהוליד אותך בטח הגיע לשם והוא היה צריך ללמד אותך)

ועוד משהו - אתה אומר כל הזמן - "תאכל חזיר והשמיים לא יפלו". אז ככה, השמיים לא נופלים מידית (אלא אם התיקון שלך היה מלתחילה קצר) כי אם הם היו נופלים מיידית לכולם - לא היה ערך לביאה שלנו לעולם הזה ולמטרה שלנו בו. אבל לפעמים כן השמים נופלים מידית, כדי שיהיה ערך למה שבורא עולם מבטיח למי שלא יקיים את דבריו.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 16-05-2014 בשעה 15:19.
ישן 16-05-2014, 15:32
צלמית המשתמש של רועי AZ

אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש... מוכר לך?
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "אז אם אני לא יודע את דבריו של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
אז אם אני לא יודע את דבריו של אלוהים אני לא יכול להמרות אותם, לא עדיף פשוט לשכוח מכל הקטע הזה של אלוהים ותוך כמה דורות לא תהיה לו סיבה להרוג אנשים ( למרות שהוא נורא אוהב להרוג )

אתה יכול לשכוח. הוא לא. אחרת אין לו מילה חלילה... אני בודאי שלא משווה, אבל אחרים ניסו בכוח הזרוע להשכיח את אלוהים מאיתנו. רבים העדיפו למות על קידוש השם (קידוש הבורא) ולא לשכוח אותו.

תוך כמה דורות לא תהיה לו "סיבה", כי זה יהיה אחרי כל הטיהור הגדול של העולם מהרוע (שיכול להתחיל בכל רגע). אם אתה רוצה להיות נוכח בעולם הזה ביום מן הימים וליהנות מטוב אמיתי ואינסופי אל תשכח את אלוהים. אתה ממש לא רוצה שהוא ישכח אותך לימים האלה. חבל זו תהיה לא המסיבה הטובה בעיר אלא בעולם כולו.

ישן 17-05-2014, 21:35
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "[quote="רועי AZ"] מדוע, היתיי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DeepSpace
אז אתה מתפלל בשביל שאלוהים לא יהרוג אותך?
תספר לי איך זה עבד עבור כל הדתיים שנהרגו (מוות טבעי, תאונות דרכים, פיגועים או לא יודע מה)

תקרא את תשובתי לקגנס...

דתיים נהרגים.. כן. יש דבר כזה. כולל שתי משפחות שנמחקו בתאונות (אחת עם רכבת והשניה באיבוד הבלמים בצפון)..

וכולל אח של חברה לעבודה, שמת מיד בתום קריאת שמע בתפיל תשחרית בשבת.. (ואז כשהייתי בניחום האבלים במשך 40 דקות שמעתי רק מילה אחת לגביו נתינה על כל הטיותיה. ...

ואתה שואל - איך?? למה??

אתה רוצה תשובה שלי? הנה היא -

כפי שכתבתי ליוני. השמיים לא נופלים על כל חטא שנעשה. נעשים אין ספור חטאים. מצד שני, בורא עולם איננו יכול להבליג על אלה. כי אחרת אין מילה להצהרותיו (חלילה). אז מתים הדתיים ואנשי חסד כמו אלה במקום החוטאים. הם לא הפסידו, כי סה"כ הלכו לעולם האמת, לקבל את מה שמגיע להם. נשארו אלה כמוך וכמו יוני שמקבלים איתותים אחר איתותים שיבינו סופסוף שצריך להשתנות, כי בסוף כולם מגיעים לתת דין וחשבון... על כל השבתות שלא שמרו, על החזירים שאכלו ועל הנידות שבעלו... ומעל הכל, על השנאה התהומית שהפיצו נגד אחיהם היהודים.

(אין ספק שעשו גם מעשים טובים, וגם על זה מתחשבנים שם..)

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 17-05-2014 בשעה 22:04.
ישן 17-05-2014, 21:50
צלמית המשתמש של רועי AZ

צר לך? אז בוא וארחיב..
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אלוהים לדידך הוא בריון שכונתי שדורש פרוטקשן ו״כבוד״"

אל לך לדאוג לאמונתי.. סה"כ אני מנסה להסביר ללבל הנמוך להחריד של אתאיסטים בשפתם איך בערך מתרחשים דברים.

זיק ליהדות היה לי מגיל צעיר. הדעה הרווחת היא שחזרה בתשובה נובעת כתוצאה מטראומה אז כנראה שזה נכון, לי יש טראומה מאורח החיים החילוני כפי שהוא היום. ובתור מי שמעולם לא חי את החיים הללו כפי המתבקש מחילוני, נקל היה לי להתחזק.

יחד עם זאת, אני נדהם (ממש כך) מאנשים סביבי, שבאים מרקעים שונים (ומעדות שונות) אמנם לא מקיימים את הדת כלל - אך מאמינים בחלקים של האמונה היהודית (קיומו של אל אחד, גלגול נשמות)

להוא שרץ לכנסת, אכן יש חלק בחזרה שלי בתשובה.. אני למדתי לסנן את דבריו הראויים מאלו שכלל לא (על אף היותו שנוי במחלוקת גם בקרב דתיים). אבל היום אין ספק שלרב זמיר כהן ולרב שלמה אבינר (ולחיד"א ולבא"ח לרמח"ל לאר"י לרמב"ם ולרי"ף ורש"י ועוד שלל ענקים תנאים וגאונים) יש חלק מהותי היום בהתחזקות שלי.

ישן 18-05-2014, 00:05
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הלבל אכן נמוך"

המציאות מראה לנו כי אמונתו של אדם מושפעת מהחברה שגדל בה,
הרבה בתל אביב מאמינים באלוקים של היהודים ובספריו,
והרבה מתושבי רבת עמון מאמינים באמונות הכתובות בערבית,
כמו שמי שגדל בבית המושמעת בו מוזיקה קלאסית , הסיכוי שיאזין למוסיקה קלאסית הוא גדול יותר מהסיכוי של מי שגדל בבית שמושמעת בו מוזיקה מזרחית,
כשכל זרם במוזיקה יטען כי המוזיקה שלו היא הכי נכונה , זה יהיה לא נכון כמו אמונה של אנשים כי רק דבריו של האלוהים שלהם הוא הנכון,
כך שמי שמגן בת"א בלהט על אלוקים שלנו, צריך להיות מודע כי אם היה נולד ברבת עמון, קרוב לוודאי כי היה כותב ב'פרש' דברים אחרים,
בנוסף ,אני מתקשה לקבל את יומרתו של תושב תל אביב, לספר לנו את כוונותיו של בורא עולם, זה נראה גם יומרני וגם פוגעני....אלא אם אלוהנו לא מתייחס לאומרים, ומקסימום צוחק מנסיונות הפרשנים, [בכדי לסבר את האוזן, כמו נתניהו שצופה ב'ארץ נהדרת']
בורא עולם שלי הוא קצת יותר גדול, ואין סיכוי נראה לעין שנפצח את כוונותיו.
ישן 18-05-2014, 08:48
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "המציאות מראה לנו כי אמונתו של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sh_woll
המציאות מראה לנו כי אמונתו של אדם מושפעת מהחברה שגדל בה,
הרבה בתל אביב מאמינים באלוקים של היהודים ובספריו,
והרבה מתושבי רבת עמון מאמינים באמונות הכתובות בערבית,

סבבה ו...?

כמו שמי שגדל בבית המושמעת בו מוזיקה קלאסית , הסיכוי שיאזין למוסיקה קלאסית הוא גדול יותר מהסיכוי של מי שגדל בבית שמושמעת בו מוזיקה מזרחית,

נכון אבל אין קשר..

כשכל זרם במוזיקה יטען כי המוזיקה שלו היא הכי נכונה , זה יהיה לא נכון כמו אמונה של אנשים כי רק דבריו של האלוהים שלהם הוא הנכון,

השוואה לא היגיונית. אין מוזיקה נכונה, יש מוזיקה שכל אחד אוהב ואף מוזיקה לא מתיימרת להחליף את זו שקדמה לה, או בת זמנה...

אלוהים של המוסלמים ושל הנוצרים הוא אותו אלוהים של היהודים.

אלה מכנים אותו הקב"ה, אלו - אללה, ואלו (עפ"י רוב) - Lord... שני אלה טוענים בכתובים שלהם שהיהודים הם העם הנבחר. רק ששני אלה גם החליטו לנסות ולהחליף אותנו בתפקיד. יבוא יום וגם האמת בנושא הזה תצא לאור..

כך שמי שמגן בת"א בלהט על אלוקים שלנו, צריך להיות מודע כי אם היה נולד ברבת עמון, קרוב לוודאי כי היה כותב ב'פרש' דברים אחרים,

אבל הוא לא נולד ברבת עמון.. הוא נולד בישראל (או למשפחה יהודית) ולא - זה לחלוטין לא מקרי..

בנוסף ,אני מתקשה לקבל את יומרתו של תושב תל אביב, לספר לנו את כוונותיו של בורא עולם, זה נראה גם יומרני וגם פוגעני....אלא אם אלוהנו לא מתייחס לאומרים, ומקסימום צוחק מנסיונות הפרשנים, [בכדי לסבר את האוזן, כמו נתניהו שצופה ב'ארץ נהדרת']

תושב תל אביב הממוצע, לא יכול לספר לך את כוונותיו של בורא עולם, משום שהוא עסוק בלחיות בתוך בועה ובבועה הזו אין מקום גם לו וגם לבורא עולם... אבל תושב ישראל, יכול להסביר לך עפ"י התורה ועפ"י חכמי הדורות של עם ישראל מה כוונותיו של בורא עולם, כי בורא עולם בעצמו התכוון לכך שיוכלו חכמי הדורות להסביר לך מה כוונתו. (והוא גם כתב את זה מפורשות בפרשה השבועית שהיתה אתמול)

בורא עולם שלי הוא קצת יותר גדול, ואין סיכוי נראה לעין שנפצח את כוונותיו.

בהתחשב בעובדה שאתה סוגד לאבו מאזן אין לי אלא להצדיק את הסיפא הזה שלך...

ישן 16-05-2014, 15:25
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "אתה מתחמק מתשובה אתה יודע..."

מעניין כמה עונשי מוות וסקילה היו פה בזמן שהיה שלטון יהודי בימי בית שני. תבדוק את זה .

אחי, אין לי טעם לדון איתך יותר בנושא כי זה טחינת\ריטוש אבנים ללא תכלית. אתה לא מחפש אמת אלא לנצח. אין תכלית בלשכנע אותך אם יש או אין בורא לעולם, כי גם אם זה יגרום לך ספק, לא תסכים בגלל גאווה לבדוק האם אתה טועה.

לרוב אני לא מגיב לך כי אני יודע לאיפה זה ידרדר. אולי טעיתי שבכלל הגבתי בכלל, כי רק יצרתי עוד בערה לקללות ולנסיונות הכפשת היהדות בצורה בלתי מתקבלת על הדעת.

מאחל לך אחי שהסיפוק שלך לא יהיה בלהכפיש אלא מדברים איכותיים שלא קשורים בהרגשת ניצחון על האחר.

זהו אחי, התגובה האוטומטית שלי למה שתבחר להגיב לדבריי או אליי אישית בנושא הזה היא: תן חיוך.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 16-05-2014 בשעה 15:28.
ישן 16-05-2014, 15:44
צלמית המשתמש של רועי AZ

תזכור שיש אפשרות שמישהו מאיתנו צודק...ומה ההשלכות אם אתה צודק ומה אם אני וטימון...
בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "אתה מגיב לגופו של גולש ולא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
הבעיה שלך היא שאתה כותב בעליונות מתנשאת ובכלל לא מבין את זה, הדעה שלך על אלוהים נשמעת לי הזויה בדיוק כפי שהדעות שלי נשמעות לך, אתה אולי לא רגיל לזה אבל יש אנשים כאלו.

ישן 15-05-2014, 10:24
  משתמשת נקבה אורחת לרגע אורחת לרגע אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.14
בתגובה להודעה מספר 152 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "עד כמה שאני מבין אין איסור על לסביות בתורה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
עד כמה שאני מבין אין איסור על לסביות בתורה
בדיוק!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
קיים איסור על שפיכת זרע לריק.
אמנם זה מסית את הדיון מנושא האשכול, אבל זה עוד כלל בדת שאני בחיים לא אצליח להבין:
א. גברים הם מטבעם מאוד חרמנים, כבר מגיל 12-13, ואם הם לא מאוננים מדי פעם אז הם גם ככה פולטים ב"קרי לילה" או משהו כזה, ואם סף הגירוי הוא ממש גבוה יכולה אפילו להתרחש פליטה
לא מכוונת בתחתונים גם בזמן ערות. הם חייבים לפלוט פעם בכמה זמן כדי "לשחרר לחץ", לא?
ב. "לבטלה"? אפשר לחשוב שהזרע הוא דבר מוגבל שעלול להתבזבז או להיגמר מתישהו.. הרי הוא כל הזמן מיוצר, בלי הפסקה, אפשר לחשוב שאם גבר יאונן הוא לא יוכל להביא ילדים... בקיצור, איזה בולשיט |מפהקת|.

נראה לי שנותנים להם לסבול סתם
ישן 15-05-2014, 19:02
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
אני לא מבין מה את רוצה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אורחת לרגע שמתחילה ב "רב העיר רמת גן: "לא להשכיר דירה ללסביות, הן צריכות ללכת לטיפול""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אורחת לרגע
יעקב אריאל, רב העיר רמת גן, השיב לגולש ששאל אם יש איסור הלכתי להשכיר דירה לנשים לסביות: "אם שתיהן שוכרות את הדירה בשותפות אל תשכיר".
בשיחה עם חדשות 2 online שב הרב אריאל על עמדתו, ואמר כי נטייה מינית מסוג זה דורשת טיפול פסיכולוגי.

זה איסור. את מלינה על רב שפוסק ע"פ האיסור?

ציטוט:
(1) רמב"ם פירוש המשניות - מסכת סנהדרין פרק ז משנה ד

וכמו כן המעשה המגונה הנוהג בין הנשים ג"כ מביאות אשה על אשה הוא מעשה תועבה, אבל אין בו עונש לא מן התורה ולא מדרבנן, ואין אחת משתיהם נקראת זונה ואינה נאסרת על בעלה ואינה אסורה לכהן, וזה שקורין חכמים נשים המסוללות זו בזו והוא נגזר מן מסלול והוא הדרך הכבוש, ועם היות שאין בו עונש כבר מנו זה המעשה מכלל תועבות המצרים, ואמרו בביאור כמעשה ארץ מצרים מה היו עושין איש נושא איש ואשה נושאת אשה ואשה נישאת לשני אנשים:

וכך כתב הרמב"ם ביד החזקה - הלכות איסורי ביאה פרק כא הלכה ח

"נשים המסוללות זו בזו אסור וממעשה מצרים הוא שהוזהרנו עליו שנאמר כמעשה ארץ מצרים לא תעשו אמרו חכמים מה היו עושים איש נושא איש ואשה נושא אשה ואשה נשאת לשני אנשים

ישן 15-05-2014, 19:41
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 166 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אני לא מבין מה את רוצה"

ראשית, קטונתי אל מול הרב אריאל.
שנית היחס של הרבנים/דתיים להומסקסואלים הוא מוזר.
הרי מחלל שבת בפרהסיה צריך להיסקל, לא שמעתי על איסור להשכרת דירה לחילוניים.
אני לא מתלונן על זה שאנשים מאמינים שיחסים הומוסקסואלים זה אסור/חולה וכד'. זכותם.
אבל זה נהפך להיות העיקר של היהדות.
אפשר להעלות מחלל שבת או מלווה בריבית לתורה, אבל ח"ו להעלות הומו מוצהר? למה?
הרי חלק לא קטן מאיתנו עובר עבירות שנחשבות, לפחות מבחינת הענישה עליהן לא פחות מהומסקסואליות, אבל דווקא על זה יוצא הקצף?

חוץ מזה, אם ח"ו היינו מוציאים להורג הומוסקסואלים בחיים לא היינו נהנים מהאלבום "אפר ואבק"

ישן 15-05-2014, 20:41
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
שאלות טובות
בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ראשית, קטונתי אל מול הרב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
אני לא מתלונן על זה שאנשים מאמינים שיחסים הומוסקסואלים זה אסור/חולה וכד'. זכותם.
הרי חלק לא קטן מאיתנו עובר עבירות שנחשבות, לפחות מבחינת הענישה עליהן לא פחות מהומסקסואליות, אבל דווקא על זה יוצא הקצף?

חוץ מזה, אם ח"ו היינו מוציאים להורג הומוסקסואלים בחיים לא היינו נהנים מהאלבום "אפר ואבק"

אני מניח שההקפדה היתרה היא משום שהופכים את זה לאידאל (ע"ע מצעד הגאוה).
אם יהיה מישהו שיחלל שבת "להכעיס" אני מניח שאם הוא יבוא עם המכונית לבית הכנסת לא יתנו לו לעלות.
והפוך - מישהו שלא "יצא מהארון" ולא גאה בזה אבל כולם יודעים שהוא כזה - אם הוא יבקש לעלות לתורה לא נראה לי שימנעו ממנו להיפך.

ישן 16-05-2014, 06:22
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ראשית, קטונתי אל מול הרב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77

כפ ששיערת - יש לזה סיבה.
הענישה על שבת היא ענישה פרטית (סקילה), ועל עבירות אלו - ענישה קולקטיבית גורפת.

במקום שבו מוזכר האיסור על בעילת גברים בהמות בני משפחה ונשים נשואות - מוזכר גם העונש.
אַל תִּטַּמְּאוּ בְּכָל אֵלֶּה כִּי בְכָל אֵלֶּה נִטְמְאוּ הַגּוֹיִם אֲשֶׁר אֲנִי מְשַׁלֵּחַ מִפְּנֵיכֶם. כה וַתִּטְמָא הָאָרֶץ וָאֶפְקֹד עֲו‍ֹנָהּ עָלֶיהָ וַתָּקִא הָאָרֶץ אֶת יֹשְׁבֶיהָ. כו וּשְׁמַרְתֶּם אַתֶּם אֶת חֻקֹּתַי וְאֶת מִשְׁפָּטַי וְלֹא תַעֲשׂוּ מִכֹּל הַתּוֹעֵבֹת הָאֵלֶּה הָאֶזְרָח וְהַגֵּר הַגָּר בְּתוֹכְכֶם. כז כִּי אֶת כָּל הַתּוֹעֵבֹת הָאֵל עָשׂוּ אַנְשֵׁי הָאָרֶץ אֲשֶׁר לִפְנֵיכֶם וַתִּטְמָא הָאָרֶץ. כח וְלֹא תָקִיא הָאָרֶץ אֶתְכֶם בְּטַמַּאֲכֶם אֹתָהּ כַּאֲשֶׁר קָאָה אֶת הַגּוֹי אֲשֶׁר לִפְנֵיכֶם.

לכן החשיבות שנותנים לנושאים האלו.
ישן 15-05-2014, 23:19
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 177 שנכתבה על ידי יפתח גרידי שמתחילה ב "מה אתה לא מבין"

איך התשובה הזו
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ck5760
זה שבת מבחינתו.
אנחנו צריכים לעשות עכשיו (בתקופה של ה6000 שנה).
במקרים של פיקוח נפש הוא כן מתערב (וקוראים להתערבות הזו- נס).

קשורה לשאלה הזו

ציטוט:
לא ברור לי משהו...

אני אזרום לרגע עם ה- gag שאלוהים יצר את בני-האדם. הרי אלוהים יצר את ההומואים\לסביות כפי שהם, האם השליחה שלהם לטיפול פסיכולוגי אינה מעין סוג של "התערבות במעשה ידי האל"?

או שזה תופס רק מתי שמעשה ידי האל מוצא חן בעייני אנשים מסויימים?

ואם שולחים אותם לטיפול אצל פסיכולוג הומו, הטיפול תופס?
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

ישן 16-05-2014, 11:11
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא, פשוט חיפשת לך תירוץ טוב איך להפסיק להיות כבול לחוקים מגבילים..
בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "מחד טוענים שאף אחד לא יידע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hwarang
ואני מניח שזאת הסיבה שבגללה אני הפסקתי להאמין במעשיות הללו.. כי הן לא נשענות על שום הגיון, ומתבססות בעיקר על אנשים שטוענים שהם יכולים לדבב את אלוהים.

ולעשות מה שבא לך..

ישן 16-05-2014, 05:29
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
מעניין
בתגובה להודעה מספר 185 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "אנחנו פה בשביל לשנוא להטבים ?"

ציטוט:
בשום אופן אין לערוך הקבלות כלשהן בין יהודים/סמלים יהודיים לנאצים/סמלים נאציים אני מודיע כאן, באופן חד משמעי, שכל שימוש ברור או מרומז להשוואת אנשי כוחות הביטחון של מדינת ישראל לכוחות הרייך השלישי, או כל שימוש, בכל צורה שהיא במוטיבים נאציים כדי לנגח או להשמיץ גורם רשמי כל שהוא במדינת ישראל, או השוואה/כינוי של גולש/מנהל/אדמין בפורום זה - לנאצים (בצורה ברורה או מרומזת), תגרור חסימה גלובלית מידית, ללא כל אזהרה נוספת.

ואני אפילו לא מתחיל לדבר על:
"אין להכליל ולפגוע באוכלוסיות שלמות (השמאלנים, הימניים, המזרחים)"
מנהלים,מישהו?
עריכה:אוקי,אני רואה ערכת את ההודעה והקטע עם הנאצים ירד,מה עם ההכללות ופגיעה באוכלוסיות שלמות?

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 16-05-2014 בשעה 05:33.
ישן 16-05-2014, 13:41
צלמית המשתמש של רועי AZ

העולם נברא כדי שהיושבים בו יחיו חיים מושלמים.
בתגובה להודעה מספר 201 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "לפי דבריך הסיבה שאלוהים ברא..."

ציטוט:
לפי דבריך הסיבה שאלוהים ברא אותנו היא כדי לתקן את חטא אדם וחווה. מה הסיבה שאלוהים ברא את אדם וחווה? לתקן את החטא של מי?

אם אדם וחווה לא היו חוטאים, היינו חיים היום בעולם ללא מוות ללא מחלות וללא מלחמות וללא ניסיונות (ואיסורים)

אדם וחווה פגמו ע"י החטא, ואנחנו "משלמים" על זה עד עכשיו (באים לעולם לתקן ע"י שמירת מצוות) - אבל - זה לא יהיה לנצח. תהיה מלחמת עולם שלישית (גוג ומגוג) ואז ביאת המשיח ואז יבוא השלב של "וכיתתו חרבותם לאיתים וחניתותם למזמרות"...

הרעיון הוא, שכדי לשרוד את הבלגאן שיהיה, ולהיות חלק מהתגשמות של ו"כיתתו.." ובעצם להגיע לעולם המקורי שאמור היה להיות (והיה) לפני חטא אדם הראשון וחווה.. אתה (ואני וכולם) צריך לשמור מצוות..

ישן 16-05-2014, 13:47

בתגובה להודעה מספר 202 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "העולם נברא כדי שהיושבים בו יחיו חיים מושלמים."

ציטוט:
אם אדם וחווה לא היו חוטאים, היינו חיים היום בעולם ללא מוות ללא מחלות וללא מלחמות וללא ניסיונות (ואיסורים)

איך אתה יודע?

ציטוט:
תהיה מלחמת עולם שלישית (גוג ומגוג) ואז ביאת המשיח ואז יבוא השלב של "וכיתתו חרבותם לאיתים וחניתותם למזמרות"...

איך אתה יודע?

ציטוט:
הרעיון הוא, שכדי לשרוד את הבלגאן שיהיה, ולהיות חלק מהתגשמות של ו"כיתתו.." ובעצם להגיע לעולם המקורי שאמור היה להיות (והיה) לפני חטא אדם הראשון וחווה.. אתה (ואני וכולם) צריך לשמור מצוות..

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://media.tumblr.com/708b869f8c9734a28ebe9cf219996fa5/tumblr_inline_mk847k3Ee31qz4rgp.jpg]
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

ישן 16-05-2014, 14:10
צלמית המשתמש של רועי AZ

כתוב בספר שנכתב ע"י האל לפני 3300 שנה ופורש בידי גדולי העם היהודי..
בתגובה להודעה מספר 203 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]אם אדם וחווה..."

(וכן, הוא נכתב בצורה כזו שיוכלו לתת לו פרשנויות אותם גדולי העם היהודי ולא, אתה לא נחשב אם יש לך כוונות כאלה..)

ולגבי הדוב החמוד.. אתה לא רוצה? לא צריך...

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 16-05-2014 בשעה 14:26.
ישן 16-05-2014, 15:58
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 202 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "העולם נברא כדי שהיושבים בו יחיו חיים מושלמים."

ציטוט:

אדם וחווה פגמו ע"י החטא, ואנחנו "משלמים" על זה עד עכשיו (באים לעולם לתקן ע"י שמירת מצוות) - אבל - זה לא יהיה לנצח. תהיה מלחמת עולם שלישית (גוג ומגוג) ואז ביאת המשיח ואז יבוא השלב של "וכיתתו חרבותם לאיתים וחניתותם למזמרות"...

שתי שאלות:

א. למה אלוהים לא יצר את העולם עם אנשים שיחיו חיים מושלמים מבלי היכולת לחטוא ? התשובה שאני תמיד מקבל לזה היא "בגלל שאז היינו רובוטים". אבל מה רע בלהיות רובוט מאושר. למי זה מזיק ?

ב. מה ההיגיון בבריאה של יושבים שיחיו חיים מושלמים אם לפני אקט היצירה אין אף אחד שיש לו צורך בלחיות חיים מושלמים ?
ישן 16-05-2014, 16:04

בתגובה להודעה מספר 210 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אותו דבר אני יכול להגיד לך על..."

א. היכן ראית אותי מזכיר משהו שקשור לסטטיסטיקה?

ב. היכן ראית אותי מגיב לגופו של גולש \ מקלל \ מכפיש?

האמת שעדיין לא קיבלתי תשובה רצינית לשאלה: אם אלוהים יצר את האדם, ואם להיות הומוסקסואל זה חטא, מדוע אלוהים יצר הומוסקסואלים?

התשובה היחידה שקיבלתי רומזת שכל ההומוסקסואלים נוצרו ביום השביעי לבריאה מכיוון שמישהו החליט שביום הזה אלוהים לא התערב או משהו כזה.. וזה קצת בעייתי, כי אם נחזור להנחת המוצא שאלוהים יצר את האדם, וביום השביעי הוא לא התערב, אז מי יצר את ההומוסקסואלים ביום השביעי..

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 16-05-2014 בשעה 16:20.
ישן 16-05-2014, 16:51
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
מאותה סיבה שלכולנו יש ניסיונות
בתגובה להודעה מספר 213 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "א. היכן ראית אותי מזכיר משהו..."

להיות בעל נטיות הפוכות זה לא חטא,לממש אותן כן.בעצם לכל אדם יש את הניסיונות שלו והתאוות שלו והתפקיד שלו זה להתגבר עליהם,הומו לא שונה מהותית במובן הזה,אולי רק בדרגת הקושי.
מה ההיגיון? פשוט:הקב"ה לא רוצה לתת לך מתנת חינם,הוא רוצה שתעבוד ותתגבר על התאוות ותזכה בטוב השלם בזכות עצמך וזה בעצם הטובה היותר גדולה.מתנת חינם בקבלה מכונה "נהמא דכיסופי"-לחם בושה,לקבל את כל העולם בכפית זהב זה נמוך מאשר לעבוד ולקבל שכר,זה בסיס הרעיון.
אחד מהגדולים שעסקו בסוגיה הזאת היה הרמב"ם בהלכות תשובה פרק ה,לינק:
http://www.mechon-mamre.org/i/1505.htm

לגבי הקטע עם היום השביעי-לא הצלחתי להבין אם זאת בדיחה לא מצחיקה או סתם בורות.

ישן 16-05-2014, 17:19

בתגובה להודעה מספר 214 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "מאותה סיבה שלכולנו יש ניסיונות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
להיות בעל נטיות הפוכות זה לא חטא,לממש אותן כן.בעצם לכל אדם יש את הניסיונות שלו והתאוות שלו והתפקיד שלו זה להתגבר עליהם,הומו לא שונה מהותית במובן הזה,אולי רק בדרגת הקושי.

אם כך, אז אלוהים הוא לא יותר מ ואני מצטער אך התשובה הזו עדיין לא מספקת אותי.
אתה טוען בעצם שאלוהים קבע שהומוסקסואליות זה חטא ויצר בכוונה אנשים הומוסקסואליים בשביל לראות האם הם מצליחים להימנע מכך, ואם לא אז הם צריכים להיענש?

ציטוט:
לגבי הקטע עם היום השביעי-לא הצלחתי להבין אם זאת בדיחה לא מצחיקה או סתם בורות.

לא אני כתבתי זאת:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ck5760
הקב"ה בחר לא להתערב בעולם ביום השביעי
זה שבת מבחינתו.
אנחנו צריכים לעשות עכשיו (בתקופה של ה6000 שנה).
במקרים של פיקוח נפש הוא כן מתערב (וקוראים להתערבות הזו- נס).

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 16-05-2014 בשעה 17:23.
ישן 17-05-2014, 02:33
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 216 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אני טוען שהומוסקסואלים הם חלק מתופעה יותר רחבה"

ציטוט:
הרעיון של לתת לאדם קושי להתגבר עליו קיים אצל כל אחד,בכולנו יש את היצר לעשות דברים אסורים ונמוכים וכולנו אמורים להתגבר עליו ולקבל על זה שכר,מה כ"כ קשה לך ברעיון הזה? מה כ"כ מיוחד בהומואים? סה"כ אצלהם יש יצר הרע גדול וקשה אבל גם לאדם שהתאהב באשה של אדם אחר יש התמודדות קשה,שניהם אמורים לכבוש את מה שהם רוצים ולעשות את מה שנכון ואז יקבלו על זה שכר.
לגבי האלף השביעי:לא יודע איך הוצאת את זה מהדברים שלו...
שבת שלום!

זה כמו שתגיד לי שזה הגיוני להצית מישהו באש ואז לעמוד בצד ולראות אם הוא מצליח לכבות אותה, ובמידה והוא אכן הצליח אז הוא יקבל סוכרייה.
נשמע כמו סדיזם טהור.

או שתברא מישהו שיקבל שכר אוטומטית ללא שום תנאים נלווים שהוא צריך לעמוד בהם, או שלא תברא אף אחד, משום שמן הסתם כל עוד אין אף אחד שקיים אז גם אין אף אחד שיש לו צורך בשכר.
ישן 18-05-2014, 18:56
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 231 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "חוזר שנית: הם לא מנסים לגרום לי לפחד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
יכול להיות שפחד הוא יסוד באמונה. אם הוא היסוד היחיד או המרכזי אזי יש כאן בעיה רצינית. אתה צריך לקיים מצוות משום שאתה מאמין שזה הדבר הנכון לעשות ולא משום שיש סיכוי בהסתברות כלשהי שתקבל עונש אם לא.

נכון!! בסופו של דבר אתה אמורררר להגיע לזה!!

אבל אתה ח-י-י-ב להתחיל מהיסוד הבסיסי שהוא פחד! ואתה גם חייב לשמור על היסוד הזה, כי כשמפסיקים לפחד אז מתחילים לזייף..

ישן 18-05-2014, 21:00
צלמית המשתמש של רועי AZ

איזה יופי, אז אתה תנא מודרני?
בתגובה להודעה מספר 233 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא מקובל עלי"

החלטת לבטל עכשיו את יסודות האמונה היהודית?

אתה גם ככה לא שומר, אז מה איכפת לך?

שאלה לי אלייך!! האם אתה לא יירא ממהלך המשפט שיהיה לך, מול שופט שלא יאהב את המעשה שעשית? אתה לא מפחד כלל מהאפשרות שתכנס לכלא? אני מניח שכן....

אבל בני סלע לא פחד מכל זה, וגם לא היה בעל מוסר גבוה להמנע מזה.

ישן 19-05-2014, 10:44
צלמית המשתמש של רועי AZ

רוב ה"איומים" הם במצוות של בין אדם למקום...
בתגובה להודעה מספר 239 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא, אני סתם אחד שמבחינה מוסרית עבר את גיל 8"

ולא על בין אדם לחברו - כי!! המצוות האחרונות הן מצוות שכליות! מרוב שזה מובן מאליו שצריך לנהוג כך וכך (למרות שאצל הרבה חילוניים כבר מזמן אין מעצורים והיום על כל דבר כמעט לוקחים סכין, מרימים יד או סתם מקללים ומתנהגים כמו עלובי החיות - ולא - זה מאוד נדיר אצל דתיים).

אבל משעה שאתה בז במקרה הרע, או לא מאמין ב"מקרה הטוב" במי שברא את העולם הזה כדי לנסות למנוע את זה - אז השרשת פחד, היא חלק מהצורך להבהיר לך: א. מי פה בעל הבית באמת ושבכל הנהגותיך לפחות תשתדל מראית עין של אמונה באל.

אתן לך דוגמא:

לא משנה כמה דתי תהיה וכמה שקדן בתורה תהיה. אם כל זה יהיה מלווה בגאווה - מכל סוג שהיא הרי שאלוהים מתעב אותה מכל וכל. ואותה פוסלים בקיצוניות (אין אמצע בענין הזה )

חפש איגרת הרמב"ן כדי לדעת הנהגות נכונות באדם.

ישן 18-05-2014, 05:50
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 220 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "באמת? לתת לאדם אתגר קשה שיעמוד בו זו התעללות?"

ציטוט:
לתת לאדם קושי שהוא יכול לעמוד בו ולראות אותו עומד בו זו הטובה הכי גדולה והבניה האישית הכי טובה שתהיה,לעומת זאת לתת לו כפית של זהב בפה זה אולי נראה כמו טובה אבל בטווח הארוך זה כלום.כל זה כמובן בהנחה שהקושי שאתה נותן לו הוא לא מעבר ליכולת שלו ואז זו אכן התעללות.

אני עוזב שנייה את הטענה המנותקת מהמציאות שלך שכאילו היחס בין קושי ליכולת הוא סימטרי לחלוטין ואין אנשים שקורסים תחת "האתגרים" שניתנו להם.

אנא נמק מדוע בריאה של אנשים מאושרים באופן קבוע ללא "אתגרים" היא "בטווח הארוך זה כלום", כלשונך ?

אנא נמק מדוע בריאה של אנשים עם היכולת לחוות הנאה מהווה יתרון לעומת מצב שבו מלכתחילה לא קיים אף אחד אשר חש צורך בחווית הנאה
?

נערך לאחרונה ע"י liorif בתאריך 18-05-2014 בשעה 05:54.
ישן 18-05-2014, 13:08
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 243 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "לגבי הראשון"

ציטוט:
פשוט מאוד-אין אדם בעולם שאין לו תפקיד ואין אדם בעולם שאין לו קשיים בדרך לממש את התפקיד הזה.
והשני:פילוסופי מדי סטייל "למה אלוהים לא יכול לברוא אבן שהוא לא יכול להרים" חפש תשובה במקום אחר...

זה אחד העיוותים הגדולים ביותר של המחשבה הדתית לדעתי, לחשוב שאנו צריכים להגיד תודה על זה שאנחנו משמשים ככלי שחמט של איזו ישות על טבעית משועממת.
איזה תפקיד למשל ממלאים מיליוני הילדים שמתים כל שנה מרעב ומחלות ?
הטענה שלכם שישנו אלוהים שהוא כולו טוב לב צרוף אבל איכשהו אין לו בעיה לברוא ייצורים שיסבלו בצורה כה נוראית היא חסרת כל היגיון, משום שאין שום סיבה מוצדקת לברוא אנשים סובלים אם ניתן היה לברוא אותם מאושרים.

מעניין, דווקא לדעת הגמרא השאלה השנייה שלי איננה "פילוסופית מדי", והמסקנה הסופית שהיא הגיעה אליה בעניין היא ש"נוח לו לאדם שלא נברא יותר משנברא".
ישן 18-05-2014, 14:27
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 244 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag]פשוט מאוד-אין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
זה אחד העיוותים הגדולים ביותר של המחשבה הדתית לדעתי, לחשוב שאנו צריכים להגיד תודה על זה שאנחנו משמשים ככלי שחמט של איזו ישות על טבעית משועממת.

אז אל תגיד.. אתה חושב שהבורא באמת צריך את התודה שלך? לחלוטין לא!

אבל כשאתה אומר תודה למישהו... האם זה עבורו או שמא יותר עבורך, שבעצם זה אתה מוכיח שאינך כפוי טובה ואתה מסוגל להוקיר תודה על משהו שנעשה עבורך?

איזה תפקיד למשל ממלאים מיליוני הילדים שמתים כל שנה מרעב ומחלות ?
הטענה שלכם שישנו אלוהים שהוא כולו טוב לב צרוף אבל איכשהו אין לו בעיה לברוא ייצורים שיסבלו בצורה כה נוראית היא חסרת כל היגיון, משום שאין שום סיבה מוצדקת לברוא אנשים סובלים אם ניתן היה לברוא אותם מאושרים.

אז זה העניין, רק בגלל שאנשים סובלים אז אין אלוהים? כאילו אם כולם היו מיליארדרים ולא היו מחלות ואנשים היו מתים בגיל 748 - אז היית מאמין באלוהים?

כל הסבל מאז ומעולם שהיה ושיהיה עד שהוא יפסק, ראוי היה להתרחש בכל בריה ובריה למה? הוא יודע! כבורא עולם וכל יכול הוא שולט בכל גם ברע וגם בטוב.

מעניין, דווקא לדעת הגמרא השאלה השנייה שלי איננה "פילוסופית מדי", והמסקנה הסופית שהיא הגיעה אליה בעניין היא ש"נוח לו לאדם שלא נברא יותר משנברא".

אבל בוא ותלמד עוד כלל ביהדות. (שאותו תבע הרמב"ן - אם אינני טועה) אם תכיל באדם אחד את כל הטוב שבעולם - האפשרי שאתה יכול רק לעלות על הדעת - שהיה, שממש עכשיו ושעוד עתיד להיות - בקרב כל מי שאי פעם נולד, קיים היום, ויוולד אי פעם על כדוה"א זה לא שווה אפילו דקה אחת של טוב בעולם הבא.

אותו דבר בסבל.

כן, אני מאמין בכל זה.

ישן 18-05-2014, 16:12
צלמית המשתמש של רועי AZ

אז זהו! שפה הטעות שלך בהבנה.
בתגובה להודעה מספר 246 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אם אלוהים לא צריך אותי - אני לא צריך אותו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
ולכן נשאלת השאלה - אם אף אחד לא יאמין באלוהים ואף אחד לא יצטרך אותו, האם עדיין יהיה קיים?
אם עדיין יהיה קיים: מה התכלית שלו?
אם לא: אז האם זה אומר שהאדם חזק יותר מאלוהים?

שוב, אלוהים הוא נצחי. היה הווה ויהיה! כליל הטוב והתגלמות השלמות וזה לא משנה אם אף אחד לא יאמין בו.. בתור מי שברא את העולם ואת האדם, ומי שנתן בידי הורייך את היכולת להביא אותך לעולם (יש הרבה כאלה שמנסים שנים ולא מצליחים) הוא לא צריך את הברכות שלך. אבל מן הראוי שתדע להגיד תודה על דברים שקיבלת (ואליהם אתה מתייחס משום מה בשיוויון נפש.) ולכן נראה לי שאתה צריך אותו.

הוא יצר את הכל לטובת האדם. הרעיון היה שלימות מלכתחילה, עד חטא עץ הדעת. משאירע החטא, יש צורך לתקן אותו. התיקון הוא ע"י קודם כל הכרה בבורא והליכה בחוקותיו. כמובן שגם נכנס פה עניין העם הנבחר, שבניגוד לעובדי אלילים - הוא מאמין בבוראו ובאמצעות העם הזה, תתבער אותה עבודת אלילים מן העולם! (אברהם אבינו הואכל לוקשים ע"י אביו משך זמן מסויים, עד שלבד החליט שלא מתאים לו ויצא לחקור מי המנהל את העולם באמת.. ובעקבות ההשגה שלו ואהבתו האין סופית, קיבל את ההבטחה על ריבוי זרעו ומקומו בעולם )

אגב, אם אתה חושב שכדי להאמין באלוהים, נדרש ללכת עם שטריימל ופאות וללמוד תורה כל היום בישיבה, אתה טועה. נדרשים כמה שינויים מינוריים באורח החיים ותאמין לי שזה די מספיק.

מה התכלית שלו? להיות אלוהים. מאז ומעולם, עכשיו ולתמיד.

האם האדם חזק מאלוהים? זה רק בסרט שאתה חי בו..

ישן 18-05-2014, 19:46
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 245 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=liorif]זה אחד העיוותים..."

ציטוט:
אז אל תגיד.. אתה חושב שהבורא באמת צריך את התודה שלך? לחלוטין לא!

אבל כשאתה אומר תודה למישהו... האם זה עבורו או שמא יותר עבורך, שבעצם זה אתה מוכיח שאינך כפוי טובה ואתה מסוגל להוקיר תודה על משהו שנעשה עבורך?

עוד לא זכיתי לתשובה ראויה לגבי השאלה כיצד קיומם של ברואים מהווה שיפור לעומת אי קיומם,
במיוחד לאור העובדה שכל עוד לא קיים אף אחד, אז מן הסתם אין אף אחד אשר צריך שיעשו לו טובות.

ציטוט:
אז זה העניין, רק בגלל שאנשים סובלים אז אין אלוהים? כאילו אם כולם היו מיליארדרים ולא היו מחלות ואנשים היו מתים בגיל 748 - אז היית מאמין באלוהים?

לא, אי האמונה שלי באלוהים איננה איזושהי התרסה כנגד הורה לא מתפקד, אלא היא נובעת מהיעדר הראיות לקיומו והעובדה שכל הנחות המוצא של אלו הטוענים לקיומו אינן מסתדרות עם ההיגיון הבריא.
במילים אחרות, אינני מתקומם נגד אותו אלוהים שאינו קיים מבחינתי, אלא נגד קו המחשבה של אנשים דתיים שטומנים את ראשיהם בחול אל מול סבלות העולם הזה וטוענים שאנו צריכים להיות אסירי תודה לאיזושהי יישות עליונה שכולה טוב אבל בו זמנית העדיפה לברוא אנשים שיחושו סבל במקום אושר תמידי, או כמו שציינתי כבר מספר פעמים, יכלה כלל לא לברוא אותם ואף אחד לא היה ניזוק מכך.

ציטוט:
כל הסבל מאז ומעולם שהיה ושיהיה עד שהוא יפסק, ראוי היה להתרחש בכל בריה ובריה למה? הוא יודע! כבורא עולם וכל יכול הוא שולט בכל גם ברע וגם בטוב.

"הוא יודע !" = "למה לשאול שאלות שעושות כאב ראש ? בוא נמשיך לטמון את הראש בחול ולהאמין שיש מישהו בשמיים שאוהב אותנו ושהסבל בעולם הזה הוא לא עובדה שרירותית שאין שום סיבה הגיונית מדוע היא צריכה להתקיים מלכתחילה".

ציטוט:
אבל בוא ותלמד עוד כלל ביהדות. (שאותו תבע הרמב"ן - אם אינני טועה) אם תכיל באדם אחד את כל הטוב שבעולם - האפשרי שאתה יכול רק לעלות על הדעת - שהיה, שממש עכשיו ושעוד עתיד להיות - בקרב כל מי שאי פעם נולד, קיים היום, ויוולד אי פעם על כדוה"א זה לא שווה אפילו דקה אחת של טוב בעולם הבא.

אותו דבר בסבל.

כן, אני מאמין בכל זה.

אני מפציר בך לעצור שנייה ולהרהר ביסוד שעומד מאחורי המחשבה שלך ולבחון עד כמה הוא הגיוני:
יש יישות כל יכולה שהיא כולה טוב, שאין שום דבר שהיה מונע ממנה לברוא אנשים שהיו חשים אוטומטית את הטוב האינסופי של העולם הבא שאתה כה אוהב לדבר עליו, אבל מה, איכשהו היא העדיפה לברוא יצורים על מנת שהיא תוכל לערוך מרוץ עכברושים כדי לראות מי יצליח לזכות בגבינה ומי יצלה באש בעודו בחיים (ועוד לא הזכרתי את העניין שמבחינתכם הדתיים אותה יישות כבר יודעת את תוצאות התחרות מראש).

אגב, בניגוד לרמב"ן, הרמב"ם סבר שעונשם של הרשעים הוא לא גיהינום אלא שהם אינם זוכים להישארות הנשמה, שזה מה שגם אני ורוב האתאיסטים מאמינים בו אני מניח, ככה שנראה לי בכל מקרה שאני מסודר
ישן 18-05-2014, 21:28
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 255 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE]אז אל תגיד.. אתה חושב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
עוד לא זכיתי לתשובה ראויה לגבי השאלה כיצד קיומם של ברואים מהווה שיפור לעומת אי קיומם,
במיוחד לאור העובדה שכל עוד לא קיים אף אחד, אז מן הסתם אין אף אחד אשר צריך שיעשו לו טובות.

הנה פרשנות שלי ל"נוח לו לאדם..." אין ספק שהשהיה פה בעולם הזה עם כל הנדרש מהיהודי מכבידה לעיתים. נוח לי היה, שלא הייתי צריך ללכת לעבוד, ולשבת כל היום ולהעביר את הזמן בנעימים. אבל מה לעשות, שצריך להתפרנס ולהתקיים ולעשות משהו עם עצמי?

הלוואי וניתן היה ישירות להגיע למצב של עולם הבא.. אבל היות ואין זה כך מסיבה זו וזו, אז כל זמן שאדם בא לעולם הזה, עליו לעבוד קשה כדי להשיג את העולם הבא.

לא, אי האמונה שלי באלוהים איננה איזושהי התרסה כנגד הורה לא מתפקד, אלא היא נובעת מהיעדר הראיות לקיומו והעובדה שכל הנחות המוצא של אלו הטוענים לקיומו אינן מסתדרות עם ההיגיון הבריא.
במילים אחרות, אינני מתקומם נגד אותו אלוהים שאינו קיים מבחינתי, אלא נגד קו המחשבה של אנשים דתיים שטומנים את ראשיהם בחול אל מול סבלות העולם הזה וטוענים שאנו צריכים להיות אסירי תודה לאיזושהי יישות עליונה שכולה טוב אבל בו זמנית העדיפה לברוא אנשים שיחושו סבל במקום אושר תמידי, או כמו שציינתי כבר מספר פעמים, יכלה כלל לא לברוא אותם ואף אחד לא היה ניזוק מכך.

אלוהים לא ברא אנשים כדי שיחושו סבל, אלא כדי להיטיב עמם. אבל כדי לקבל את ההטבה צריך לעבוד. נשמה כשיורדת לעולם הזה ונכנסת בגוף האדם (שהוא לבוש בלבד עבור נשמה) שרק נולד היא טהורה, משום שהיא חלק אלוקה ממעל ממש! מגיל 13, אתה בוחר אם להמשיך ולבנות אותה ולשמר אותה, או להכתים אותה. ברגע שבחרת להכתים אותה, יש שתי אפשרויות. או שהיא תתמרק בייסורים בעולם הזה, עפ"י רוב מדובר במצב שבו אין הרבה חטאים במאזן ולכן מי שמתמרק בעולם הזה מגיע טהור לעולם הבא. או אם לא התמרק בעולם הזה - שתתמרק בעולם הבא!! המירוק בעולם הבא קשה לאין שיעור לעומת העולם הזה ואת זה מנסים לחסוך ממך.

"הוא יודע !" = "למה לשאול שאלות שעושות כאב ראש ? בוא נמשיך לטמון את הראש בחול ולהאמין שיש מישהו בשמיים שאוהב אותנו ושהסבל בעולם הזה הוא לא עובדה שרירותית שאין שום סיבה הגיונית מדוע היא צריכה להתקיים מלכתחילה".

אנסח בעדינות - למה מי אתה שתשאל בכלל שאלות? משה רבינו, שהיה השליח והיה "מרים טלפון" - רצה לדעת סודות וקיבל ייבוש.. אז אתה? אתה מבקש לדעת דברים ולהבין דברים שמה לעשות, מחוץ לתחום... קבל את זה as is אתה לא בן שנתיים

אני מפציר בך לעצור שנייה ולהרהר ביסוד שעומד מאחורי המחשבה שלך ולבחון עד כמה הוא הגיוני:
יש יישות כל יכולה שהיא כולה טוב, שאין שום דבר שהיה מונע ממנה לברוא אנשים שהיו חשים אוטומטית את הטוב האינסופי של העולם הבא שאתה כה אוהב לדבר עליו, אבל מה, איכשהו היא העדיפה לברוא יצורים על מנת שהיא תוכל לערוך מרוץ עכברושים כדי לראות מי יצליח לזכות בגבינה ומי יצלה באש בעודו בחיים (ועוד לא הזכרתי את העניין שמבחינתכם הדתיים אותה יישות כבר יודעת את תוצאות התחרות מראש).

מה אגיד לך, זכותך לחשוב מה שאתה רוצה. העיקר אתה בטח גם מתעניין באקזיסטנציאליזם, אבל לא יודע להסביר את פשר החיים העקומים והמרדף חסר התוחלת אחרי החומר והתאוות, אם כל זה יכול להגמר עוד הלילה בתאונת דרכים או דום לב.

ואתה לא יכול להסביר את עליונותנו בעולם. ואתה מקבל בפשטות את מבנה המוח, את יכולת הראיה את מערכת העיכול.. ואת מערכת המשקעים שמצמיחה לך יבול של אוכל ...

מה הקשר בין רוחות שמביאים עננים שמורידים גשם שמצמיח לך יבול??? מה, זה מקרי? כלאחר יד? אין יד מתכננת?

אגב, בניגוד לרמב"ן, הרמב"ם סבר שעונשם של הרשעים הוא לא גיהינום אלא שהם אינם זוכים להישארות הנשמה, שזה מה שגם אני ורוב האתאיסטים מאמינים בו אני מניח, ככה שנראה לי בכל מקרה שאני מסודר

לא מכיר את זה לא יודע להגיד אם צודק או לאו.

ישן 19-05-2014, 17:55
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 256 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=liorif]עוד לא זכיתי..."

ציטוט:
הנה פרשנות שלי ל"נוח לו לאדם..." אין ספק שהשהיה פה בעולם הזה עם כל הנדרש מהיהודי מכבידה לעיתים. נוח לי היה, שלא הייתי צריך ללכת לעבוד, ולשבת כל היום ולהעביר את הזמן בנעימים. אבל מה לעשות, שצריך להתפרנס ולהתקיים ולעשות משהו עם עצמי?

הלוואי וניתן היה ישירות להגיע למצב של עולם הבא.. אבל היות ואין זה כך מסיבה זו וזו, אז כל זמן שאדם בא לעולם הזה, עליו לעבוד קשה כדי להשיג את העולם הבא.

אם אני יישות מושלמת שלא צריכה שאף אחד יעשה שום דבר למענה ויש לי אפשרות ליצור מצב שבו אתה תחווה אושר עילאי תמידי מבלי לחוות קשיים, אבל במקום זאת העדפתי ליצור את הקשיים האלה עבורך ולראות אם אתה מצליח להתמודד איתם או לא, (שוב, ללא שום סיבה מוצדקת, כי אני יישות ללא צרכים שמבחינתה אין שום בעיה שלא היית חווה אותם) אז יצאתי פה קצת מניאק אתה לא חושב ?

ציטוט:
אלוהים לא ברא אנשים כדי שיחושו סבל, אלא כדי להיטיב עמם. אבל כדי לקבל את ההטבה צריך לעבוד. נשמה כשיורדת לעולם הזה ונכנסת בגוף האדם (שהוא לבוש בלבד עבור נשמה) שרק נולד היא טהורה, משום שהיא חלק אלוקה ממעל ממש! מגיל 13, אתה בוחר אם להמשיך ולבנות אותה ולשמר אותה, או להכתים אותה. ברגע שבחרת להכתים אותה, יש שתי אפשרויות. או שהיא תתמרק בייסורים בעולם הזה, עפ"י רוב מדובר במצב שבו אין הרבה חטאים במאזן ולכן מי שמתמרק בעולם הזה מגיע טהור לעולם הבא. או אם לא התמרק בעולם הזה - שתתמרק בעולם הבא!! המירוק בעולם הבא קשה לאין שיעור לעומת העולם הזה ואת זה מנסים לחסוך ממך.

אתה מפספס את הנקודה למרות שאני חוזר עליה שוב ושוב - מה ההיגיון בלהצית שריפה ואז לחשוב על דרכים לכבות אותה אם מלכתחילה לא הייתה סיבה להתחיל אותה ?

ציטוט:
אנסח בעדינות - למה מי אתה שתשאל בכלל שאלות? משה רבינו, שהיה השליח והיה "מרים טלפון" - רצה לדעת סודות וקיבל ייבוש.. אז אתה? אתה מבקש לדעת דברים ולהבין דברים שמה לעשות, מחוץ לתחום... קבל את זה as is אתה לא בן שנתיים

כן, זו התשובה הקלאסית, "אל תשאל יותר מדי שאלות".
זה עוד מאפיין שאני לא סובל במחשבה הדתית, העובדה שהאמונה באלוהים בנויה על צנזורה עצמית. כלומר, גם אם התמונה הכללית לא מסתדרת לי, אסור להרהר ולשאול שאלות. יש מנהיג שיודע מה טוב בשבילי הרבה יותר ממני ואני צריך לציית לו ללא עוררין. הרי זה פשיזם בהתגלמותו, אתה לא שם לב ? נראה לי שבצפון קוריאה היייתם מסתדרים נהדר.

ציטוט:
מה אגיד לך, זכותך לחשוב מה שאתה רוצה. העיקר אתה בטח גם מתעניין באקזיסטנציאליזם, אבל לא יודע להסביר את פשר החיים העקומים והמרדף חסר התוחלת אחרי החומר והתאוות, אם כל זה יכול להגמר עוד הלילה בתאונת דרכים או דום לב.

ואתה לא יכול להסביר את עליונותנו בעולם. ואתה מקבל בפשטות את מבנה המוח, את יכולת הראיה את מערכת העיכול.. ואת מערכת המשקעים שמצמיחה לך יבול של אוכל ...

מה הקשר בין רוחות שמביאים עננים שמורידים גשם שמצמיח לך יבול??? מה, זה מקרי? כלאחר יד? אין יד מתכננת?

מספיק להציץ במבנה האנטומי של בעלי החיים ולראות את כל האיברים המיותרים שיש שם כדי להבין שיד מתכננת זה כנראה ההסבר הכי גרוע שניתן להציע. איזה תכנון תבוני אתה רואה בשיני בינה ושרירים באוזניים אצל בני אדם ? למה לכלבים ושאר בעלי חיים יש ציפורנים בלתי שימושיות בחלק העליון של הרגליים ? וזה רק על קצה המזלג.
לגבי "השאלה הגדולה", אני מניח שלעולם לא נגיע לתשובה אולטימטיבית לשאלה מדוע אנו כאן, או למה טבע הדברים הוא x ולא y. אני באופן אישי סבור שמדובר בעובדה שרירותית. אומנם, אפשר לחקור ולמצוא תשובות בנוגע לשאלה כיצד היקום התפתח והגיע לצורתו הנוכחית, אבל שום גילוי מדעי לא יכול לענות על השאלה "מדוע היקום קיים מלכתחילה ?", שזה במילים אחרות כמו לשאול "מדוע קיים משהו במקום כלום?".
אבל להגיד שעצם הבורות הזו היא הוכחה לקיומו של אלוהים זה וואחד נון סקוויטור. נשמע לך הגיוני לטעון שאם אנחנו לא יודעים מדוע אנחנו כאן או למה הטבע עובד בצורה כזו ולא אחרת, אז בוודאי שמתחייבת מכך העובדה שיש יישות כל יכולה וכל אוהבת שלפני 3,000 שנה בחרה כמה שבטים בדווים שמחויבים לקיים את המצוות שלה ?
ישן 19-05-2014, 20:07
צלמית המשתמש של רועי AZ

אוי נו.. עוד פעם.
בתגובה להודעה מספר 259 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE]הנה פרשנות שלי ל"נוח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
אם אני יישות מושלמת שלא צריכה שאף אחד יעשה שום דבר למענה ויש לי אפשרות ליצור מצב שבו אתה תחווה אושר עילאי תמידי מבלי לחוות קשיים, המצב הזה כבר נוצר.
אבל במקום זאת העדפתי ליצור את הקשיים האלה עבורך ולראות אם אתה מצליח להתמודד איתם או לא, (שוב, ללא שום סיבה מוצדקת, כי אני יישות ללא צרכים שמבחינתה אין שום בעיה שלא היית חווה אותם) אז יצאתי פה קצת מניאק אתה לא חושב ?

המצב הזה נוצר כבר עבור חווה ואדם, שהיו אמורים להמשיך את העולם (נשמותיהם היו מורכבות מסך כל הנשמות שעתידות לבוא אחריהם) ... למרות שביקשו מהם, היה מי שפיתה אותם והם פגמו בכל השלמות הזו. מאז אנחנו מתקנים את אותו פגם, ע"י נשמה מסוימת שהייתה גלומה בנשמות אדם וחווה, והגיעה לתוכי או לתוכך כדי לתקן. ואז מה עושים? איך מתקנים? מעמידים אותך במבחנים...

בא לך לאכול חזיר? יופי!! אל!! תהיה מספיק אדם בוגר ותעמוד בפיתוי - ותבנה את אישיותך (הרוחנית) ע"י כך!

רוצה לעבוד בשבת? יופי!! אל!! יש מי שהפסיק בזמן הזה את כל מלאכתו וקידש את היום הזה!! אם אתה רוצה להוכיח שאתה מאמין בו, אל תעבוד ביום הזה! ותקדש אתו ע"י קידוש על יין וחלה!!

אנחנו העם הנבחר, לאחר שעשיו ויתר על הבכורה עבור נזיד עדשים ליעקב אבינו. מאז אנו משמשים כאור לגויים וכעם שנבחר לתקן את העולם ולהעביר את העבודה הזרה מן העולם שהמשיכה להיות גם אחרי נוח והמבול.

אתה מפספס את הנקודה למרות שאני חוזר עליה שוב ושוב - מה ההיגיון בלהצית שריפה ואז לחשוב על דרכים לכבות אותה אם מלכתחילה לא הייתה סיבה להתחיל אותה ?

קיבלת תשובה..

כן, זו התשובה הקלאסית, "אל תשאל יותר מדי שאלות".
זה עוד מאפיין שאני לא סובל במחשבה הדתית, העובדה שהאמונה באלוהים בנויה על צנזורה עצמית. כלומר, גם אם התמונה הכללית לא מסתדרת לי, אסור להרהר ולשאול שאלות. יש מנהיג שיודע מה טוב בשבילי הרבה יותר ממני ואני צריך לציית לו ללא עוררין. הרי זה פשיזם בהתגלמותו, אתה לא שם לב ? נראה לי שבצפון קוריאה היייתם מסתדרים נהדר.

התמונה הכללית לא מסתדרת לך, כי אתה טורח לצבוע אותה בשלל צבעים לא קשורים והזויים. אם רק תלמד תבין! פשיזם בהתגלמותו?

קודם תבין שאין קשר בין עולם המושגים הצר והעלוב שלך, לבורא עולם. אותו בורא עולם שבזכותו אתה חי ויכול לכתוב בעשר אצבעות דברים בגנותו! ואז תבין שאתה ל-א י-כ-ו-ל להבין אותו עד תום כמו שאתה מבין אותי (בערך) - כי אם היית מבין אותו, היית כמוהו (אילו ידעתיו - הייתיו!!). וכל העניין הוא שאתה מה זה לא כמוהו!!

מספיק להציץ במבנה האנטומי של בעלי החיים ולראות את כל האיברים המיותרים שיש שם כדי להבין שיד מתכננת זה כנראה ההסבר הכי גרוע שניתן להציע. איזה תכנון תבוני אתה רואה בשיני בינה ושרירים באוזניים אצל בני אדם ? למה לכלבים ושאר בעלי חיים יש ציפורנים בלתי שימושיות בחלק העליון של הרגליים ? וזה רק על קצה המזלג.

איך בשר מצמיח שיניים? למה דווקא בסדר הזה? איך זה שמיצי הקיבה מעכלים הכל, אבל לא את הקיבה עצמה? איך מה שצריך מהאוכל עובר למערכת הדם ומה שלא, יוצא כפסולת?? איך תסביר את פלאי הראיה והדיבור?? איך מזרע וביצית יוצא אדם.. האם אין כאן יד מתכננת? האם אין כאן משהו נשגב מעבר לבינה שלך?

כמה עיוור אתה יכול להיות??

לגבי "השאלה הגדולה", אני מניח שלעולם לא נגיע לתשובה אולטימטיבית לשאלה מדוע אנו כאן, או למה טבע הדברים הוא x ולא y. אני באופן אישי סבור שמדובר בעובדה שרירותית.

אבל להגיד שעצם הבורות הזו היא הוכחה לקיומו של אלוהים זה וואחד נון סקוויטור. נשמע לך הגיוני לטעון שאם אנחנו לא יודעים מדוע אנחנו כאן או למה הטבע עובד בצורה כזו ולא אחרת, אז בוודאי שמתחייבת מכך העובדה שיש יישות כל יכולה וכל אוהבת שלפני 3,000 שנה בחרה כמה שבטים בדווים שמחויבים לקיים את המצוות שלה ?

בטח שרירותית!! הכי נוח להגיד שרירותי ולסגור סיפור. אבל במקום לשאול שאלות ולתהות, מה זה יהודי? מה המשמעות? מה פשר החגים, מתי התחילו לחוגג אותם, מה פשר החיים והמוות, אחרי מה אתה רודף בעצם.. מה האם האח הגדול הוא חזות החברה הישראלית, האם על ערכי הזבל האלה אני רוצה שילדי יגדלו??

ישן 20-05-2014, 10:17
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 261 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אוי נו.. עוד פעם."

ציטוט:
המצב הזה נוצר כבר עבור חווה ואדם, שהיו אמורים להמשיך את העולם (נשמותיהם היו מורכבות מסך כל הנשמות שעתידות לבוא אחריהם) ... למרות שביקשו מהם, היה מי שפיתה אותם והם פגמו בכל השלמות הזו. מאז אנחנו מתקנים את אותו פגם, ע"י נשמה מסוימת שהייתה גלומה בנשמות אדם וחווה, והגיעה לתוכי או לתוכך כדי לתקן. ואז מה עושים? איך מתקנים? מעמידים אותך במבחנים...

בפעם המי יודע כמה, אני שואל אותך למה להצית מלכתחילה את האש ?
למה אותה יישות מושלמת וחסרת צרכים שאתה מאמין בה יצרה מלכתחילה את האפשרות שהם יתפתו ואת והגורם המפתה שיפגעו בשלמות ? על צורך של מי זה ענה ולמי זה היטיב ?

כמו כן, למה יישות שיודעת מראש שהם לא יעמדו בפיתוי שהיא הציבה להם עדיין החליטה בכל זאת להציב להם אותו ?

אגב, "החטא הקדמון" זה קונספט נוצרי ולא יהודי, כך שעצם השימוש שלך בו תמוה בעיני.

ציטוט:
בא לך לאכול חזיר? יופי!! אל!! תהיה מספיק אדם בוגר ותעמוד בפיתוי - ותבנה את אישיותך (הרוחנית) ע"י כך!

רוצה לעבוד בשבת? יופי!! אל!! יש מי שהפסיק בזמן הזה את כל מלאכתו וקידש את היום הזה!! אם אתה רוצה להוכיח שאתה מאמין בו, אל תעבוד ביום הזה! ותקדש אתו ע"י קידוש על יין וחלה!!

אני במקומך הייתי לוקח את הביטוח המקיף. צייר נקודה אדומה על המצח, תעשה חאג' פעם בחיים ולך לוידוי כל יום ראשון, ככה בשביל השקט הנפשי שלך. פדיחה להגיע לעולם הבא ואז לגלות שעשית את הבחירה הלא נכונה לא ?
ציטוט:
אנחנו העם הנבחר, לאחר שעשיו ויתר על הבכורה עבור נזיד עדשים ליעקב אבינו. מאז אנו משמשים כאור לגויים וכעם שנבחר לתקן את העולם ולהעביר את העבודה הזרה מן העולם שהמשיכה להיות גם אחרי נוח והמבול.

סבבה. אגב, אם אלוהים לא צריך שיעבדו אותו למה נבחרנו להעביר את העבודה הזרה מהעולם ?

ציטוט:
התמונה הכללית לא מסתדרת לך, כי אתה טורח לצבוע אותה בשלל צבעים לא קשורים והזויים. אם רק תלמד תבין! פשיזם בהתגלמותו?

קודם תבין שאין קשר בין עולם המושגים הצר והעלוב שלך, לבורא עולם. אותו בורא עולם שבזכותו אתה חי ויכול לכתוב בעשר אצבעות דברים בגנותו! ואז תבין שאתה ל-א י-כ-ו-ל להבין אותו עד תום כמו שאתה מבין אותי (בערך) - כי אם היית מבין אותו, היית כמוהו (אילו ידעתיו - הייתיו!!). וכל העניין הוא שאתה מה זה לא כמוהו!!

סבבה. לא שהיו לי אשליות שהוויכוח שלנו פרודוקטיבי, אבל ברור לך שבין עולם המושגים שלך לשלי פעורה תהום בלתי ניתנת לגישור כן ?

ציטוט:
איך בשר מצמיח שיניים? למה דווקא בסדר הזה? איך זה שמיצי הקיבה מעכלים הכל, אבל לא את הקיבה עצמה? איך מה שצריך מהאוכל עובר למערכת הדם ומה שלא, יוצא כפסולת?? איך תסביר את פלאי הראיה והדיבור?? איך מזרע וביצית יוצא אדם.. האם אין כאן יד מתכננת? האם אין כאן משהו נשגב מעבר לבינה שלך?

כמה עיוור אתה יכול להיות??

לדעתי מבינתך נשגבת ההבנה שמורכבות היא תוצאה של הדרגתיות ולא בריאה as is סטייל ספר בראשית.
אבל בלי קשר, אתה מתחמק מהשאלה שלי. למה שמתכנן תבוני יתכנן יצורים עם איברים בלתי שימושיים ? (וזה עוד בכלל לפני שהתחלתי לדבר על מחלות ופגעי טבע).

ציטוט:
בטח שרירותית!! הכי נוח להגיד שרירותי ולסגור סיפור. אבל במקום לשאול שאלות ולתהות, מה זה יהודי? מה המשמעות? מה פשר החגים, מתי התחילו לחוגג אותם, מה פשר החיים והמוות, אחרי מה אתה רודף בעצם.. מה האם האח הגדול הוא חזות החברה הישראלית, האם על ערכי הזבל האלה אני רוצה שילדי יגדלו??

הכי קל לספר לעצמך מעשיות על אבא אוהב שבשמיים כדי שלא תצטרך להתמודד עם ההכרה שלמרות אלפי שנות חקירה, אין לבני האדם אפילו שמץ של מושג מהי משמעות החיים או האם בכלל קיימת משמעות כזו.
וכהערת אגב, אתה מוכרח להודות שזה די מצחיק שאתה זה שאומר לי שאני מתעצל לחקור, שכל אימת שאני מפגיש אותך עם חומת ההיגיון אתה פונה לטיעון שעולם המושגים של "המנהיג היקר" הוא מחוץ לתחום שלנו ולכן אין לנו מה לשאול שאלות.
ישן 20-05-2014, 12:38
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 262 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE]המצב הזה נוצר כבר עבור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
בפעם המי יודע כמה, אני שואל אותך למה להצית מלכתחילה את האש ?
למה אותה יישות מושלמת וחסרת צרכים שאתה מאמין בה יצרה מלכתחילה את האפשרות שהם יתפתו ואת והגורם המפתה שיפגעו בשלמות ? על צורך של מי זה ענה ולמי זה היטיב ?

אתה כנראה תצטרך לנטרל את יצר השאלות שלך למה ולמה ולמה.. כמו שציינתי גדולים ממך רצו תשובות וקיבלו ייבוש..

כמו כן, למה יישות שיודעת מראש שהם לא יעמדו בפיתוי שהיא הציבה להם עדיין החליטה בכל זאת להציב להם אותו ?

הכל בידי שמיים חוץ מיראת שמיים... הוא ידע מראש על הויכוח הזה וידע שאתה ואני נתכתב, הוא בחר לא להתערב. למרות שיש לו אפשרות. העולם מתנהל כרגיל ודברים נעשים, רק שהוא בוחר לעצמו משיקולים של כל יכול מתי להתערב ומתי לא. אם X לוקח בלוק ורודף אחרי Y לתת לו אותו בראש ואז בא Z ותופס אותו ברגע האחרון, זה לא מקרי. אם למחבל שכיוון את רובהו לראש של בנו של דויד לוי היה מעצור בנשק לאחר שירה ופצע אחרים, זה מה זה לא מקרי!! וזה לא גורל. זה מישהו מלמעלה שמכוון הכל.

אגב, "החטא הקדמון" זה קונספט נוצרי ולא יהודי, כך שעצם השימוש שלך בו תמוה בעיני.

לא חמודי, הנוצרים משתמשים באמונו תוסממנים יהודיים, להזכירך הם באו אחרינו ומתיימרים להחליף אותנו...

אני במקומך הייתי לוקח את הביטוח המקיף. צייר נקודה אדומה על המצח, תעשה חאג' פעם בחיים ולך לוידוי כל יום ראשון, ככה בשביל השקט הנפשי שלך. פדיחה להגיע לעולם הבא ואז לגלות שעשית את הבחירה הלא נכונה לא ?

לא, כי הם באו אחרי, וטוענים בספריהם שאני העם הנבחר... להם לא היתה יציאת מצריים ומתן תורה לעיני מיליונים, אירוע אותו אנחנו מציינים עד היום בחגים שלנו!! שני הפוצים שלהם טענו שבאו להם שליחים בשושו... אם דבריהם אכן היו נכונים, היה צריך להתרחש אירוע לפחות כמו הפעם הראשונה כדי להפקיע אותה

סבבה. אגב, אם אלוהים לא צריך שיעבדו אותו למה נבחרנו להעביר את העבודה הזרה מהעולם ?

בגלל אברהם אבינו, יצחק בנו, ויעקב נכדו..

סבבה. לא שהיו לי אשליות שהוויכוח שלנו פרודוקטיבי, אבל ברור לך שבין עולם המושגים שלך לשלי פעורה תהום בלתי ניתנת לגישור כן ?

החלטה שלך.. כנראה שריח החזיר על האש יותר חזק מההיגיון ומערפל חושים...

לדעתי מבינתך נשגבת ההבנה שמורכבות היא תוצאה של הדרגתיות ולא בריאה as is סטייל ספר בראשית.

אין כאן הוכחה כלל לתזה שלך..

אבל בלי קשר, אתה מתחמק מהשאלה שלי. למה שמתכנן תבוני יתכנן יצורים עם איברים בלתי שימושיים ? (וזה עוד בכלל לפני שהתחלתי לדבר על מחלות ופגעי טבע).

שנים חשבו שלתוספתן אין שימוש.. מסתבר שדווקא כן.

הכי קל לספר לעצמך מעשיות על אבא אוהב שבשמיים כדי שלא תצטרך להתמודד עם ההכרה שלמרות אלפי שנות חקירה, אין לבני האדם אפילו שמץ של מושג מהי משמעות החיים או האם בכלל קיימת משמעות כזו.

מרגע שאתה חושב שכול העולם הזה שרירותי, ולא עוצר לרגע לחשוב מה פשר אותן מעשיות, אז ברור שאין מושג. הכי טוב זה לראות האח הגדול בטלויזיה, להשתכר או להתמסטל ולהיות עם בחורות ללא הכרה ואז לקום עם רגשות אשם בוקר למחרת.

וכהערת אגב, אתה מוכרח להודות שזה די מצחיק שאתה זה שאומר לי שאני מתעצל לחקור, שכל אימת שאני מפגיש אותך עם חומת ההיגיון אתה פונה לטיעון שעולם המושגים של "המנהיג היקר" הוא מחוץ לתחום שלנו ולכן אין לנו מה לשאול שאלות.

ישן 20-05-2014, 15:41
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
קשה להתאפק מלהגיב לדברים האלה
בתגובה להודעה מספר 263 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=liorif]בפעם המי יודע..."

למרות שאין באמת טעם להתווכח עם אדם דתי, מכל דת שלא תהיה.
אז מספר נקודות:
1. לגבי דתות אחרות: יש דתות גדולות מאוד שקדמו ליהדות. ליאור צודק לחלוטין שדבריך הולמים את התיזה הנוצרית הרבה יותר מאשר את היהודית. נשאר לך רק לקחת את הדברים רק עוד צעד אחד קדימה ולהאמין בישו כי זו הדרך היחידה להגיע לשלמות במצב שבו כולנו חטאים. מה, אתה לא מאמין בישו? הרי לטענת הנוצרים הוא הופיע מול כל העם (לא בשושו...) ואף קם לתחיה מול ״כל העם״. אז מה? אצלהם זה לא עבר מאב לבן?
ואגב, כל הטיעון הזה לגבי מעבר מאב לבן מאז מימד הר סיני לא ממש עולה בקנה אחד עם הדיוחים התנ״כיים על כך שכבר בימי השופטים יציאת מצרים נשכחה ועם התגלית בבית המקדש בימי המלך יאשיהו. איכשהו, בין ימי השופטים ועד ימי יאשיהו לא חגגו את חג הפסח, ובכל זאת מצפים מאיתנו שנאמין שהתורה שבעל פה היא הלכה שניתנה למשה בהר סיני ועברה מדור לדור עד שהועלתה על הכתב בימי בית שני. הפערים האלה בזמנים לא מפריעים לך אפילו קצת?
2. הכי חשוב: אפשר להיות אדם עם תחושת משמעות לחיים ומוסריות גם בלי להאמין כמוך באלוהים. זה שלך, לעדותך, זה לא עבד, לא אומר שכך זה גם לגבי כל האחרים. הבנות שלי נותנות לי משמעות לחיים די והותר. למשל.
אתה צריך לקבל את זה שיש אנשים שהספקות שלהם ביחס לקיומו של אלוהים, בגירסתו היהודית האורתודוקסית או בכלל, אינם תחרוץ לחיי פריצות.
ישן 20-05-2014, 17:01
צלמית המשתמש של רועי AZ

קגנס, תמיד היית בר פלוגתא ענייני ואמיתי.. לא מכיר אותך בתור שקרן או מפיץ בדותות.
בתגובה להודעה מספר 264 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "קשה להתאפק מלהגיב לדברים האלה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
למרות שאין באמת טעם להתווכח עם אדם דתי, מכל דת שלא תהיה.
אז מספר נקודות:
1. לגבי דתות אחרות: יש דתות גדולות מאוד שקדמו ליהדות.

אז? היה עולם גם לפני יציאת מצריים ומתן תורה..

ליאור צודק לחלוטין שדבריך הולמים את התיזה הנוצרית הרבה יותר מאשר את היהודית. נשאר לך רק לקחת את הדברים רק עוד צעד אחד קדימה ולהאמין בישו כי זו הדרך היחידה להגיע לשלמות במצב שבו כולנו חטאים. מה, אתה לא מאמין בישו?

מעניין, בויקיפדיה כתוב אחרת..

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94...E% D7%95%D7%9F

הרי לטענת הנוצרים הוא הופיע מול כל העם (לא בשושו...) ואף קם לתחיה מול ״כל העם״. אז מה? אצלהם זה לא עבר מאב לבן?

גם זה מהויקיפדיה.. "האוונגליונים מספרים עוד, כי כמה נשים, שבאו עם ישו מן הגליל לירושלים, ביניהן מרים המגדלית (מריה מגדלנה), פקדו את קברו של ישו ביום ראשון (הן לא הקדימו, כנראה כדי לא לחלל את השבת), וגילו כי הגולל הוסר והקבר נותר פתוח. מלאך התגלה אליהן והודיע להן כי ישו קם לתחייה. ישו התגלה לכמה משליחיו לאחר תחייתו בטרם עלה לשמים".

ואגב, כל הטיעון הזה לגבי מעבר מאב לבן מאז מימד הר סיני לא ממש עולה בקנה אחד עם הדיוחים התנ״כיים על כך שכבר בימי השופטים יציאת מצרים נשכחה ועם התגלית בבית המקדש בימי המלך יאשיהו. איכשהו, בין ימי השופטים ועד ימי יאשיהו לא חגגו את חג הפסח, ובכל זאת מצפים מאיתנו שנאמין שהתורה שבעל פה היא הלכה שניתנה למשה בהר סיני ועברה מדור לדור עד שהועלתה על הכתב בימי בית שני. הפערים האלה בזמנים לא מפריעים לך אפילו קצת?

למדתי משהו בזכותך יא קגנס! תודה! אבל כרגיל אצלכם החילונים, אתם לוקחים איזשהו משפט - מה זה, הוא מה"מקורות" - ובונים עליו תילי תילים של כביכול סתירות להכל - וכל זה בלי להבין דבר ולא חצי דבר בנושא ומפרשנות שלכם בנושא אגב ביטול ענקי מפרשי התורה

תקרא פה ותבין -
http://www.inn.co.il/Articles/Article.aspx/12250

2. הכי חשוב: אפשר להיות אדם עם תחושת משמעות לחיים ומוסריות גם בלי להאמין כמוך באלוהים. זה שלך, לעדותך, זה לא עבד, לא אומר שכך זה גם לגבי כל האחרים. הבנות שלי נותנות לי משמעות לחיים די והותר. למשל.

אתה צריך להבין שבלי הביטחון והידיעה שהוא קיים ושהוא מושל בכל ושהכל שלו (אתה צריך לברך על מה שאתה מכניס לפה, בשר, אורז, לחם, פירות.. לא כי יורד גשם שמצמיח יבול, אלא כי יש מי שאחראי לכל התהליך המדהים הזה והוא נותן לך להשתמש בזה אז תודה על זה ואל תיקח בלי רשות.) ושכל מעשייך ודיבורך וגישתך צריכה להיות מתוך ענווה ויראת הבורא. ואתה צריך להודות לו כל יום על כך שזכית להביא ילדות מתוקות ונפלאות לעולם (יש שלא מצליחים) ואתה צריך לחנך אותן ברוח היהדות.

אתה צריך לקבל את זה שיש אנשים שהספקות שלהם ביחס לקיומו של אלוהים, בגירסתו היהודית האורתודוקסית או בכלל, אינם תחרוץ לחיי פריצות.

תירוץ ועוד איך ונימקתי למה..

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 20-05-2014 בשעה 17:03.
ישן 21-05-2014, 03:30
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אסיים ברוח טובה
בתגובה להודעה מספר 265 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "קגנס, תמיד היית בר פלוגתא ענייני ואמיתי.. לא מכיר אותך בתור שקרן או מפיץ בדותות."

ראשית, אינני משקר חלילה. יצא לי לשמוע הרבה מאוד מדוברי הנוצרים מתוך עניין אינטלקטואלי ואני כותב על סמך זה. מאמין שזה מדויק יותר מהכתוב בויקפידיה. ואציין כי ככל ששמעתי יותר את דברי המטיפים הנוצרים כך מצאתי את דתם מגוחכת יותר.
שנית, למרות שאני אגנוסטי אני דווקא קרוב למסורת ואת הבנות שלי אני חושף אליה כמיטב יכולתי.
שלישית, אני חושב שאני חי חיים מוסריים גם בלי להאמין באמונה שלמה באלוהים. כניראה שזה אפשרי...לעומת זאת, יש לא מעט אנשים דתיים שאולי מקפידים על קלה כחמורה בין האדם למקום אבל עושים דברים איומים בין אדם וחברו. אתה לא אחד מהם לדעתי
ישן 21-05-2014, 07:31
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 266 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אסיים ברוח טובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ראשית, אינני משקר חלילה. יצא לי לשמוע הרבה מאוד מדוברי הנוצרים מתוך עניין אינטלקטואלי ואני כותב על סמך זה.

מצטער, אלו שקרים מוחלטים!.. החטא הקדמון, הלא הוא חטא אדם וחווה הוא כולו מופיע בספר בראשית הרבה לפני הנצרות . במוסך שאני מטפל הבעלים שם מדבר איתי שלא יצחק נעקד כי אם ישמעאל.. כשרוצים לעוות - לא צריך להתאמץ בכלל!

מאמין שזה מדויק יותר מהכתוב בויקפידיה.

לא, כי טום למשל משתמש תדיר בויקיפדיה כדי להוכיח לי ואז זה בסדר ומדויק?

ואציין כי ככל ששמעתי יותר את דברי המטיפים הנוצרים כך מצאתי את דתם מגוחכת יותר.

בודאי, כי היא מבוססת על רעש וצלצולים והרבה אורות ואפס תוכן או עיוותים רבים לעקרונות היהדות.

שנית, למרות שאני אגנוסטי אני דווקא קרוב למסורת ואת הבנות שלי אני חושף אליה כמיטב יכולתי.

אם אתה לא שולל על הסף את קיומו של בורא לעולם, ממליץ לך מכל הלב לבדוק את העניין ולא להסתמך רק על קרבה למסורת.

שמע, מרבית ענייני המוסר הם "מצוות שכליות" שאין צורך בתורה כדי לקיימן ודרך כל בר דעת להתמיד בהן, התורה בסה"כ מחדדת לך אותן..

שלישית, אני חושב שאני חי חיים מוסריים גם בלי להאמין באמונה שלמה באלוהים. כניראה שזה אפשרי...

בוא ותקרא מדוע יש להיות באופן כללי אדם מוסרי מכיר בקיומו של הבורא.

לעומת זאת, יש לא מעט אנשים דתיים שאולי מקפידים על קלה כחמורה בין האדם למקום אבל עושים דברים איומים בין אדם וחברו. אתה לא אחד מהם לדעתי

מה, זה לא ברור וידוע?? רק שאתה לא יודע מי בדיוק.. או בכלל לא. רק אחד יודע באמת.
אני? כמו כל יהודי אחר, אני חייב לעשות תשובה מדי יום ביומו. לחזור בתשובה זה לא רק לשנות אורח חיים, כי אם גם לפשפש במעשים מדי יום ביומו.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 21-05-2014 בשעה 07:34.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:56

הדף נוצר ב 0.44 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר