לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-05-2014, 20:07
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צליאק זה צליאק. אני מדבר על..."

בצליאק, כמו בהרבה מחלות אחרות מדברים על מודל הקרחון.
החולים אותם אנו רואים ומאבחנים נכון הם לרוב החולים עם ההתייצגות הקלאסית, מעל ל 50% מחולי הצליאק הם עם התייצגות לא קלאסית, קרי, בביופסיה מהמעי הדק נראה השטחה של ווילי אך אין להם בכלל סימפטומים של מערכת העיכול. הם בד"כ ייתיצגו עם אנמיה ועוד. (יש איזו לימפומה שקשורה אליהם.
מתחתם נמצא בסיס עוד יותר רחב של חולים שיש להם פגיעה בווילי אך אין להם כל סימפטומים והם נמצאים בסיכון לסיבוכים ומתחתם יש את הקבוצה עם HLA המתאים (נדמה לי DRQ, אבל אני לא בטוח וזה לא חשוב)

https://www.google.co.il/search?q=t...erg%3B400%3B362

"זהו הסיפור היחיד שלי שאני יודע את מוסר ההשכל שלו. אני לא חושב שזה מוסר-השכל משגע; פשוט, אני במקרה יודע מהו: אנחנו מה שאנחנו מעמידים פנים שהננו, ולכן עלינו להיות זהירים בדבר שבו אנחנו מעמידים פנים."
(אמא לילה הקדמה)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-06-2014, 22:04
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בדיקות גנטיות ל DQ2 ו DQ8 יחד..."

אם יש למשהו רגישות פסיכוסומטית לגלוטן, והימנעות מגולטן תמנע מהם את הסימפטומים אז אין סיבה שלא ימנעו מגלוטן.

מעבר לזה אין שום סיכוי בעולם שחברת ביטוח תאשר בדיקות של HLA באופן גורף לאוכלוסיה כדי לגלות מי כן ומי לא יש לו רגישות פוטנציאלית.
מצד שני ברור שרוב האנשים עם HLA שעושה אותם פגיעים ויאכלו גלוטן מהבוקר עד הערב וכלום לא יקרה להם.

"זהו הסיפור היחיד שלי שאני יודע את מוסר ההשכל שלו. אני לא חושב שזה מוסר-השכל משגע; פשוט, אני במקרה יודע מהו: אנחנו מה שאנחנו מעמידים פנים שהננו, ולכן עלינו להיות זהירים בדבר שבו אנחנו מעמידים פנים."
(אמא לילה הקדמה)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +3. השעה כעת היא 03:55

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2019 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר