לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-05-2014, 00:01
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elaa56 שמתחילה ב "אם הומו זה תורשתי / בגנים , אז למה לפני 100 שנה זה לא היה נפוץ כ''כ?"

למרות טענות של אנשי התקינות הפוליטית, נטייה מינית, לדעתי, תלויה במידה רבה בסביבה.
גם בעת העתיקה, שבה הייתה פתיחות מינית גבוהה (במובנים מסוימים אפילו יותר מבימינו), ה"הומוסקסואלים" בדר״כ לא היו הומוסקסואלים במובן של היום.

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...991#post3932044
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
לדעתי הטענה שלך נובעת מהתפיסה של החברה המערבית של היום ומנוגדת לטבע. בכל תופעה בטבע יש הדרגתיות, אז למה פה דווקא חייבת להיות דיכוטומיה? (ע"ע סולם קינסי)
אם אני לא טועה, כל ההפרדה הזאת של "הומוסקסואלים" ו-"סטרייטים" היא חידוש של העת החדשה, בימי קדם התופעה הנפוצה הייתה של גברים ששכבו עם כולם.
העניין הוא שבחברה שלנו אוהבים תמיד לבצע חלוקות וקטלוגים, אם נער הביע משיכה מינית לנערים אחרים, הוא ישר מקוטלג כ-"הומו", אפילו אם נמשך גם לבחורות, ובסופו של דבר, עם "טיפוח" (או שמא "דחיפה") מספק של "הקהילה", לכך גם ככל הנראה הוא יגדל להיות, האפשרות האחרת היא שיוגדר כ-"הומו בהדחקה" או כ-"עדיין מבולבל".
התופעה הזאת יותר נפוצה אצל גברים מאשר נשים, אצלן, אם אני זוכר נכון, ההתפלגות היא עוד סבירה סטטיסטית. (זה כי, כמו שהאשכול הזה מראה, הגישה אליהן בחברה הרבה יותר "סלחנית".)

לשם הבהרה: לדעתי הומוסקסואליות היא דבר טבעי וביסקסואליות היא דבר טבעי, כמו הטרוסקסואליות, אך ההתפלגות שלהם בחברה המודרנית המערבית אינה כזאת ונוצרת מלחץ חזק, של שני הצדדים - הן ההטרוסקסואלי והן ההומוסקסואלי, להפרדה חדה.

חפש על סולם קינסי, על ביפוביה, על העלמה ביסקסואלית, על אלו המגדירים עצמם כ-"גברים השוכבים עם גברים" (MSM)..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2014, 11:55
  Tom.Cruise Tom.Cruise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.14
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "א. אני לא חושב שהשאלה בקשר..."

א. "נוחות" בקטע של טיעון נוח. עם השאר אני מסכים. אני בעד שכל אחד יוכל לעשות מה שהוא רוצה עם מי שהוא רוצה כל עוד הוא לא פוגע באף אחד...

ב. אני חושב שדחף מיני בכלל נכנס לקטגוריה שציינת, אבל לא העדפה מינית... נראה לי שמשיכה ארוטית זה משהו הרבה יותר מורכב, והרבה יותר "נרכש". אני לא אומר שהכל "נרכש" או הכל "מולד", אני אומר שכמו בסיטואציה שבה מישהו דוחף אותך, לפי האינסטיקטים שלך, הסביבה שאתה נמצא בה, הסיטואציה הספציפית, החוויות שהיו לך בעבר, הדפוס הפסיכולוגי שקיים בראש שלך ונבנה מגיל אפס, אתה תחליט אם לברוח, להשליך עליו ריהוט, או להגיד לו שזה לא יפה לדחוף, באותה צורה פועלות רוב ההתנהגויות שלנו...
ישן 23-05-2014, 18:30
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "זה רק כי אתה מסתכל על נטיה..."

כן, רק שאת מפספסת שהקשר הסיבתי כאן הוא לא בהכרח ישיר.
אדם בעל רמות הורמונליות מסוימות יכול לדוגמא לנטות לתכונות נפש כאלו ואחרות, ובגללן הסביבה תתייחס אליו באופן שיידחף אותו לנטייה מינית כזו או אחרת.
בימינו מספיק שנער יהיה קצת רגיש כדי שהחברה תקטלג אותו כ"הומו".
הוא הדין לגבי תאומים זהים, שיקבלו את אותו יחס מהסביבה, יותר מתאומי אחווה (תווי פנים זהים, שיכולים להיות קצת נשיים, וכד׳‎).

עובדתית, התפלגות הנטייה המינית תלויה בחברה (כמו שכבר ציינתי לגבי ההבדל בין העת העתיקה לעידן המודרני), מכאן אני מסיק שלסביבה יש את המשקל המכריע בקביעתה.
אילו היינו חיים לדוגמא בחברה שבה משכב בהמה הוא דבר שבשגרה, אז רוב בני־האדם היו נמשכים מינית לכבשים (חלקנו כבר נמשכים |מרייר|).

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 23-05-2014 בשעה 18:34.
ישן 28-05-2014, 21:09
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "לא דיברתי על רמות הורמונים..."

אני יודע על מה דיברת, ואני לא רואה איך זה משנה לטענה שלי.

איך שאני רואה את זה, אילו נדמיין לעצמנו שיום אחד יבואו חייזרים ויעלימו את כל הנשים מעל פני כדור־הארץ (ויספקו לנו מכשירי שכפול גנטי שיוצר תינוק מחיבור שני זכרים), אז לאחר מספר דורות בודדים, כמעט כל הזכרים יהפכו להומוסקסואלים (מלבד מיעוט א־מיני, כמו כיום), פשוט מכיוון שזה יהיה הקשר האנושי היחיד.
למרות שמבחינה ביולוגית אין שינוי.

ואם ניקח את זה צעד אחד הלאה, אז אם נדמיין לעצמנו שאותם חייזרים ישובו לכדוה״א לאחר מספר אלפי שנים, ויחזירו את הנשים אליו, אז עדיין הגברים ימשיכו להימשך, לפחות בהתחלה, באופן כמעט אבסולוטי לגברים, כי גוף האישה ייראה להם "חייזרי".

ישן 20-05-2014, 17:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elaa56 שמתחילה ב "אם הומו זה תורשתי / בגנים , אז למה לפני 100 שנה זה לא היה נפוץ כ''כ?"

ויש גם את ניסויי קלהון:
http://www.thefreelibrary.com/Escap......-a0197666893

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-05-2014, 07:59
  ramboli ramboli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.05

לדעתי אין שינוי במספר ההומוסקסואלים בעולם, לפחות לא במאה שנה האחרונות. השוני היחיד והמשמעותי שקיים הוא בחברה. תפסיתה של החברה משתנה מיום ליום בקצב אדיר, כולם יסכימו איתי שלא ניתן להשוות את התקופה הפרימיטיבית לזו שבה אנו חיים היום. בני האדם מתרגלים לשינויי דפוס ומכתיבים לעצמם תכונות אופי והתנהגות מקובלות.

אני סבור שבעבר אנשים היו מתים בארון. הם לא היו מסוגלים לשתף את ההרגשה שלהם מחשש לחייהם או לדחייה מוחלטת. גם בימינו קיים האתגר שמלווה כל אדם בהיותו שונה מבחינה זו בחברה. זה אתגר לא פשוט, וחרף המגמה המבוכרת בחברה, לא הרבה מוכנים לשאת אותו, לפחות לא בשלב הראשון של חייהם.

נערך לאחרונה ע"י ramboli בתאריך 24-05-2014 בשעה 08:01.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:54

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר