לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-05-2014, 19:31
  משתמשת נקבה אורחת לרגע אורחת לרגע אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.14
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "א. כל מה שאמרת עושים בלי קשר..."

שי, כפרה, עיניים, נשמה וכו': למה יש לי התחושה שאת תמיד סתם מחפשת להתווכח איתי, רק לשם הוויכוח? אני לא נמצאת בשום תחרות איתך, אני אפילו לא נפגשתי איתך בחיים האמיתיים
(אבל אשמח להפגש איתך פעם לבירה, אם תרצי). כעת, לאחר ההקדמה:
א עקרונית, ילדים צמחונים/טבעונים צריכים לעשות יותר בדיקות דם מילדים שאוכלים תפריט מלא (עם בשר, ביצים, דגים והכל) הרי כל ילד הוא עולם בפני עצמו, ואין לדעת כיצד גופו הקטן
והמתפתח יגיב אם ימנעו ממנו מאכלים מסוימים... אולי יגלו פתאום שהוא אנמי?
ב. בחייאת, תגידי לי שאת לא רצינית, ושלא עשית עכשיו עיוות מוחלט, אבל ממש ממש מוחלט ולא הוגן ממה שכתבתי עליו בפורום סקופים. אני טענתי שלעשות 7 ילדים (לזוג) זה מוגזם, ואת באה
עכשיו וטוענת שאני אמרתי שילדים לא צריכים בכלל להתקיים?! No shit... היש סילוף יותר גדול מזה?
למען הסר הספק: אני אוהבת ילדים ותינוקות, הם קושקושים, ואפשר לראות כמעט בכל הודעה שלי באתר כמה אני אוהבת אותם (ע"ע כל תמונות הילדים שאני שמה), ואולי יום אחד יהיה לי כזה,
לא בטוח, אבל אולי. כרגע לא מתאים לי עדיין
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2014, 19:35
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "זה לא שחור ולבן. יש מישהי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
זה לא שחור ולבן. יש מישהי שמאוד אפשר להימשך אליה, ויש מישהי שאתה יכולה להימשך אליה אבל לא עד כדי כך ואפילו יש דברים שאתה לא אוהב. אם לשנייה יש גם קצת שכל ואופי מאשר לראשונה, הייתי מעדיף להיות עם השנייה ולבנות משהו אמיתי. כך אני מרגיש.

לא בטוח שהתאוריה שכתבת למעלה היא תמיד עובדת. אם רק מה שימשוך אותך זה רק המראה, מי ערב לכך שזה לא יהווה פקטור להפסיק את היחסים כמה שנים מאוחר יותר? לא בטוח שזה יהווה תשתית טובה להמשך חיי הזוגיות. זה חשוב, אך חייב לאזן זאת עם עוד פרמטרים.

נכון, זה לא שחור ולבן, אין אנשים מושלמים בעולם הזה, אבל לכל אחד יש את ההעדפה שלו בחיים, למה שאני אתפשר על העתיד שלי?

לצערי כבר יצא לי להיות בסיטואציות של קשר עם בחורות שלא הרגשתי אליהן כלום, וזה היה ממש קשה.

הסקס היה בעיקר פיזי ונטול רגש, והיה לי משעמם כשיצאנו, ובסופ"ש חיכיתי בשביל להיות לבד, או לבלות עם המשפחה בלי הבת זוג.

אני ממש לא מרחם על אנשים שנאלצים לחיות ככה את כל החיים שלהם, בגלל שהם התחתנו עם הבחורה הלא נכונה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 19-05-2014, 01:20
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "האם לפי דעתכם אפשר לחיות עם צמחוני/ת"

זה תלוי בשני גורמים:
1. מידת הקיצוניות של כל צד בעמדה שלו - אם בן הזוג הצמחוני הוא מאלה שחושבים שכל אוכלי הבשר הם רוצחים שפלים, ומרגיש צורך לבטא את הדעה הזו כל הזמן, מן הסתם יהיה לאדם אוכל בשר די קשה לחיות איתו. וזה עובד גם לצד השני, אם אוכל הבשר חושב שכל הצמחונים הם הומואים יפי נפש, ולא מסוגל לכד בחירות של אנשים אחרים, לאדם צמחוני יהיה קשה מאוד לחיות איתו.
2. המוכנות לעשות פשרות - אם אוכל הבשר מוכן לוותר על יציאה למסעדת סטייקים שהוא אוהב, כי אין שם מנות צמחוניות נורמליות ואין לצמחוני מה לאכול, ואם מצד שני הצמחוני מוכן ללכת עם אוכל הבשר למנגל ביום העצמאות, למרות שהוא יודע שבסוף הוא יאכל פיתה עם חומוס כי הוא לא רוצה לאכול דברים שהיו על המנגל ליד הבשר, אז לשני הצדדים יהיה הרבה יותר נוח. אם מצד שני כל אחד מתחפר בעמדה שלו ולא מוכן לעשות פשרות, אז הרבה יותר קשה.

אצלי ואצל אשתי יש סיפור דומה. היא שומרת כשרות, ואני כופר בולס בייקון ושרצים. אז עושים פשרות: המטבח אצלנו כשר והכלים מופרדים, אני משתדל לא לאכול דברים לא כשרים מולה, ואם ממש מתחשק לי אז אני מזמין והיא משתדלת לא לעשות פרצופים. מה לגבי ילדים? תשאל אותי עוד שנה-שנתיים.

ישן 20-05-2014, 08:45
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי צ'יבורשקה שמתחילה ב "בתור צמחונית, הייתי מן הסתם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'יבורשקה
מבחינת ילדים של צמחוני ואוכל בשר האמת לדעתי זה עדיף מאשר ילדים לזוג צמחוני שלם או לזוג קרניבור שלם. אני בעד ריבוי דיעות ודיונים (בטעם הטוב) ואפשרות בחירה באורח חיים.

אוי נהדר!
אם כך דילמה:
את מתחתנת עם קרניבור ונולד לכם ילד. את היית שמחה אם הילד יהיה צמחוני ובעלך היה שמח אם הוא יהיה אוכל בשר, אבל שניכם מסכימים שבסופו של דבר הבחירה תהיה שלו. נשאלת השאלה - באיזה שלב הילד יכול לבחור לבד, ומה עושים עד אז?
אם נניח הילד בגיל שנה וחצי יושב לשולחן עם ההורים, ואבא אוכל עוף, והילד מושיט יד לבקש גם, זה נחשב שהוא בחר להיות אוכל בשר? האבא אמור לתת לו? או שאולי מסכימים על גיל מסויים בו הילד יכול לקבל החלטה מושכלת ועד אז מחליטים בשבילו? ואם מחליטים בשבילו, מה מחליטים כשאין הסכמה בין ההורים עצמם?

ישן 20-05-2014, 15:20
  משתמשת נקבה צ'יבורשקה צ'יבורשקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.06
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=צ'יבורשקה] מבחינת..."

כן, הייתי נותנת לילד את העוף.
מנגד, הייתי מכינה גם מטעמים צמחוניים טעימים ומגניבים שגם קרניבורים לא היו מתנגדים להם. באותה מידה הוא יכל להושיט יד לכרובית בתנור או ללבבות ארטישוק לדוגמא.
ה"הגבלה" היחידה שלי זה שאני לא מסוגלת לבשל בשר. גם לא יודעת לבשל אותו וגם לא רוצה. כנראה שיהיו מספר סכינים וקרשי חיתוך מיועדים לבשר (כי זה דוחה לי את השועלים קרש חיתוך עם שאריות בשר טרי עליה).
אז אם אני מבשלת מטעמים צמחוניים, הבעל יבשל את מטעמי הגופות שלו, נשים ביחד את הכל על השולחן, יהיה גם גיוון בכל ארוחה וגם חופש בחירה.
בבית של חבר שלי לדוגמא, בדרך כלל יש בארוחת שישי מלא תוספות כמו פסטה/סלטים/ירקות/קוסקוס/מפרום צמחוני/פיצה וכו' יחד עם איזה שני סוגי בשר. כל אחד יוצא שבע ומאושר בסוף ארוחה. (:

עריכה: אני ככה גם עם ענייני דת לצורך ההדגמה. אני אתאיסטית גמורה, אין בי שמץ של יראת קודש, אבל כן בבית יהיה לנו אחד לצד השני תנ''ך, קוראן, ברית חדשה, מיתולוגיה יוונית, ומוצא המינים.

נערך לאחרונה ע"י צ'יבורשקה בתאריך 20-05-2014 בשעה 15:23.
ישן 21-05-2014, 06:22
  משתמשת נקבה צ'יבורשקה צ'יבורשקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.06
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "אבל אבל אבל, עד שהוא יחליט-..."

אני מניחה שכמו שכשהייתי קטנה ואבא היה מלמד אותי מגיל 5 בערך את המרחק מהירח, כמה זמן לוקח לאור להגיע לשמש, איך האדם הגיע מהקוף, ולמה דבורים אוהבות פרחים (ולמה לפרחים זה לא מפריע שהדבורים גונבות להם את הצוף!!! ), וממה כל החומר בעולם בנוי ועוד שלל שאלות מדעיות כאלה ואחרות, אני מניחה שאספר להם גם סיפורים מהדתות, אסביר להם למה לובשים כיפות או למה מתפללים לכיוון מכה... אני מניחה שזה לא יהיה חינוך שממש מעודד עכשיו ילדה בת 13 לשמור שבת, אבל אני לא אמנע ממה אם היא תלמד את זה בבית ספר או מהחברות שלה.
מעבר לזה, לגבי צמחונות אני לא יכולה לענות לך כי בעיקרון ההעדפה הברורה שלי לבן זוג (שכבר קיים), היא צמחוני. וכשיגיע הזמן נעדיף לנהל בית צמחוני לגמרי. לילד לא תהיה הטפה ברורה בבית לצמחונות, והוא יוכל לאכול בשר במסעדות, אצל חברים, בבית ספר, אצל סבא וסבתא שלו וכו'... במידה והוא יגדל וידרוש בשר בבית (כמו שדרשתי טופו בבית של קרניבורים) אקנה לו, אבל הוא יצטרך לדעת לבשל אותו.

ישן 21-05-2014, 12:11
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי צ'יבורשקה שמתחילה ב "אני מניחה שכמו שכשהייתי קטנה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'יבורשקה
אני מניחה שכמו שכשהייתי קטנה ואבא היה מלמד אותי מגיל 5 בערך את המרחק מהירח, כמה זמן לוקח לאור להגיע לשמש, איך האדם הגיע מהקוף, ולמה דבורים אוהבות פרחים (ולמה לפרחים זה לא מפריע שהדבורים גונבות להם את הצוף!!! ), וממה כל החומר בעולם בנוי ועוד שלל שאלות מדעיות כאלה ואחרות, אני מניחה שאספר להם גם סיפורים מהדתות, אסביר להם למה לובשים כיפות או למה מתפללים לכיוון מכה... אני מניחה שזה לא יהיה חינוך שממש מעודד עכשיו ילדה בת 13 לשמור שבת, אבל אני לא אמנע ממה אם היא תלמד את זה בבית ספר או מהחברות שלה.
מעבר לזה, לגבי צמחונות אני לא יכולה לענות לך כי בעיקרון ההעדפה הברורה שלי לבן זוג (שכבר קיים), היא צמחוני. וכשיגיע הזמן נעדיף לנהל בית צמחוני לגמרי. לילד לא תהיה הטפה ברורה בבית לצמחונות, והוא יוכל לאכול בשר במסעדות, אצל חברים, בבית ספר, אצל סבא וסבתא שלו וכו'... במידה והוא יגדל וידרוש בשר בבית (כמו שדרשתי טופו בבית של קרניבורים) אקנה לו, אבל הוא יצטרך לדעת לבשל אותו.

שימי לב להקשר שבו את משתמשת במונחים. כשזה איך הגיע האדם מהקוף זה "לימוד", לעומת דתות ששם זה "לספר סיפור"; כלומר, גם אם אין פה כפייה בפועל על הילד להיות אתאיסט, ההבנייה של תפיסת העולם של הילד נעשית בצלמה ובדמותה של תפיסת העולם שלך.
אין מה לעשות, עד כמה שזה נשמע מגניב לתת לילד לנווט לבד ולגבש בעצמו את הערכים ועולם המושגים, אין מנוס מן ההכרה שבלתי נמנע שהוא יחווה אינדוקטרינציה מסויימת ע"י ההורים שלו, גם אם היא נעשית באופן בלתי מודע.

נערך לאחרונה ע"י liorif בתאריך 21-05-2014 בשעה 12:14.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:04

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר