לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-05-2014, 20:13
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
וואללה.. אז אתה טוען שהמתנגדים פה בארץ פאשיסטים וגזענים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אין הבדל בין ההתנגדות לרכישה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
אין הבדל בין ההתנגדות לרכישה של חברה ישראלית על ידי סינים להתנגדות לרכישה של חברה הונגרית על ידי ישראלים.

כמו ההונגרים?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-05-2014, 07:41
צלמית המשתמש של רועי AZ

הקומוניזם מת..
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אני בטח שלא קמוניסט, תנובה זו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
אני בטח שלא קמוניסט, תנובה זו חברה פרטית, וזכותם למכור למי שהם רוצים, וזכותי לא להצביע למפלגות מטופשות שלא עוסקות בשום דבר מועיל פרט להצעות מטופשות. מצד שני זה לא אני גם לא סובל השוואות דמגוגיות.

הסוציאליזם מנסה למנוע עבדות מודרנית. זה שיש מי שלקח את העקרונות ועיוות אותם לצרכיו השטניים - לא אומר שלא מגיע זכויות לבני אדם השקופים. יש קלגסים קפיטליסטיים שמעוותים עיוות משלהם כדי להצדיק עיוות אחר. ואז יוצא עולם מעוות שבו יש עבדות מודרנית.

נפלא!

ישן 21-05-2014, 17:16
צלמית המשתמש של רועי AZ

זה שאתה זורע רמזים בכמה הודעות וכמה דוגמאות בהודעה אחת
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "איך הגעת למסקנה העקומה הזו?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
איך הגעת למסקנה העקומה הזו?

אנחנו עדיין לא טמבלים להבין את הדקויות.. אין מה להשוות בין ניאו נאצים (מפלגת יוביק שמחרימה סחורה והשקעה ישראלית כי היא ישראלית) לבין אנשים שלא רוצים השקעה מטעמי אידיאולגיה כלכלית. אין שום קשרררר בין הדברים.

ישן 20-05-2014, 23:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "לאיזה ילד שאתה מכיר יש ביטוח..."

איזה ילד אתה מכיר חי לחלוטין מחוץ לכל מסגרת?

תבדוק מתי הצלב האדום, האגודה ההומנית ואגודות התנדבותיות רבות הוקמו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 20-05-2014 בשעה 23:43.
ישן 20-05-2014, 23:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "איך מסגרת, קשורה לביטוח..."

מכיוון שילד בודד ויתום יהיה משוייך למסגרת כלשהי הוא יהיה באחריותה, כולל הביטוחית.

זה קיים היום בכל העולם המערבי. זה לא היה קיים בכל העולם המערבי לפני מלחמת העולם השניה, ואפילו לא אחריה.

והנה איזה פלא - במאה ה-19 המאוד לא סוציאליסטית קמו עשרות ארגוני סיוע ללא כוונת רווח שעסקו בסיוע לכל אותם אנשים שזקוקים לסיוע.
המדינה לא צריכה לסייע לאף אחד. החברה היא זו שצריכה לעשות זאת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-05-2014, 00:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "המדינה = החברה וזה לא ""סיוע..."

המדינה לא שווה החברה. המדינה היא גוף בירוקרטי שמנהל את החברה בכפיה.
אני יכול להחליט אם אני מעוניין לתרום לאגודה לטיפול באוטיסטים או בחולי סרטן סופניים. החברה לא יכולה להכריח אותי לעשות זאת. המדינה כן.
הרצון ש"המדינה" תדאג לחולים/עיוורים/פיסחים הוא השלת האחריות העצמית של האדם והעברתו לגוף בירוקרטי שלרוב עושה את הדברים בצורה גרועה.
כשאתה אומר "ליצור חברה טובה יותר" אתה למעשה אומר "אני יודע יותר טוב ממך איך החברה צריכה להראות ואני אכריח אותך לפעול בכיוון הזה גם אם זה לא נראה לך".

לזה קוראים פשיזם, ולא פלא שמדינות פשיסטיות היו (ועדיין) מאוד סוציאליות.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 21-05-2014 בשעה 00:22.
ישן 21-05-2014, 18:25
  Tom.Cruise Tom.Cruise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.14
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "המדינה לא שווה החברה. המדינה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
לזה קוראים פשיזם, ולא פלא שמדינות פשיסטיות היו (ועדיין) מאוד סוציאליות.

לא.
אולי התכוונת ל"עריצות" או "דיקטטורה". פאשיזם בד"כ כולל להפוך את הלאום, והמדינה לערך עליון שצריך להקריב הכל בשבילו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
המדינה לא שווה החברה. המדינה היא גוף בירוקרטי שמנהל את החברה בכפיה.
אני יכול להחליט אם אני מעוניין לתרום לאגודה לטיפול באוטיסטים או בחולי סרטן סופניים. החברה לא יכולה להכריח אותי לעשות זאת. המדינה כן.
הרצון ש"המדינה" תדאג לחולים/עיוורים/פיסחים הוא השלת האחריות העצמית של האדם והעברתו לגוף בירוקרטי שלרוב עושה את הדברים בצורה גרועה.
כשאתה אומר "ליצור חברה טובה יותר" אתה למעשה אומר "אני יודע יותר טוב ממך איך החברה צריכה להראות ואני אכריח אותך לפעול בכיוון הזה גם אם זה לא נראה לך".

ברור שמדינה לא באמת שווה לחברה, אבל "מדינה דמוקרטית" היא כלי של חברה מודרנית להגדיר ולנהל את עצמה בעצמה בשביל עצמה. וכן, מדובר בכפייה של חוקים, מוסכמות, והתנהלות לטובת החברה, אחרי שהם מתקבלים דרך המנגנון הדמוקרטי. אם זה לא מוצא חן בעינך, זוהיא כמובן זכותך לחיות במקומות שאין בהם מסים, שלטונות, וכו'.

אני חושב, ש "social security" (כמושג לא כ "ביטוח לאומי"), זה עניין של אחריות חברתית, שצריכה לחול כחובה על כולם, ולא כעניין של נדבה. אני חושב שחברה גם יכולה (וצריכה) לבחור לספק לחבריה שרותים ציבורים מעבר ל"רשת בטחון חברתית" כגון: בריאות, חינוך, השכלה גבוה, בטחון, וכו', וגם את האיסוף של האמצעים שנדרשים בשביל כל אלה החברה צריכה לכפות על חבריה כחובה. המטרה העליונה של כל זה למקרה שאתה תוהה היא כמובן "טובת הפרט", של כולם ולאו דווקא הפרטית שלך.

אם יש לך טענות נגד השיטה ה"סוציאל דמוקרטית" אני מציע לטעון אותן קודם כל נגד כל המדינות המערביות באשר הן (בוודאי כל חברות ה OECD), ואח"כ נגד המציאות וההיסטוריה, אחרי שתבדוק ותראה לאיזה הישגים, רווחה, ורמת חיים הגיעו המדינות הסוציאל-דמוקרטיות במאה ה20, לעומת מה שהיה לפני.

אני כמובן לא טוען שזאת שיטה מושלמת, אבל בהחלט השיטה הפוליטית- חברתית הכי טובה שקיימת בימיינו.
ישן 21-05-2014, 18:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]לזה קוראים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tom.Cruise
לא.
אולי התכוונת ל"עריצות" או "דיקטטורה". פאשיזם בד"כ כולל להפוך את הלאום, והמדינה לערך עליון שצריך להקריב הכל בשבילו.

ומה זה סוציאליזם? בסוציאליזם אתה מקריב את טובת הפרט לטובת פלחים מסויימים באוכלוסיה שמיעוט קטן ולא נבחר (הבירוקרטיה) מחליטים עליו.
ברור שמדינה לא באמת שווה לחברה, אבל "מדינה דמוקרטית" היא כלי של חברה מודרנית להגדיר ולנהל את עצמה בעצמה בשביל עצמה. וכן, מדובר בכפייה של חוקים, מוסכמות, והתנהלות לטובת החברה, אחרי שהם מתקבלים דרך המנגנון הדמוקרטי. אם זה לא מוצא חן בעינך, זוהיא כמובן זכותך לחיות במקומות שאין בהם מסים, שלטונות, וכו'.
והכפיה הזו צריכה להיות מינימלית - בשביל לאפשר לפרט לחיות בחירות בחברה ללא חשש מכפיה
אני חושב, ש "social security" (כמושג לא כ "ביטוח לאומי"), זה עניין של אחריות חברתית, שצריכה לחול כחובה על כולם, ולא כעניין של נדבה. אני חושב שחברה גם יכולה (וצריכה) לבחור לספק לחבריה שרותים ציבורים מעבר ל"רשת בטחון חברתית" כגון: בריאות, חינוך, השכלה גבוה, בטחון, וכו', וגם את האיסוף של האמצעים שנדרשים בשביל כל אלה החברה צריכה לכפות על חבריה כחובה. המטרה העליונה של כל זה למקרה שאתה תוהה היא כמובן "טובת הפרט", של כולם ולאו דווקא הפרטית שלך.
ברגע שזה חובה זה לא אחריות חברתית, וברגע שמדובר בכפיה מדובר בפאשיזם.
אם יש לך טענות נגד השיטה ה"סוציאל דמוקרטית" אני מציע לטעון אותן קודם כל נגד כל המדינות המערביות באשר הן (בוודאי כל חברות ה OECD), ואח"כ נגד המציאות וההיסטוריה, אחרי שתבדוק ותראה לאיזה הישגים, רווחה, ורמת חיים הגיעו המדינות הסוציאל-דמוקרטיות במאה ה20, לעומת מה שהיה לפני.
אני מציע שאתה תבדוק זאת, מכיוון שההישגים הכלכליים של אותן מדינות, כולל אלה שהפכו להיות מדינות רווחה, היו גדולים יותר לפני שהם התחילו לשלם לאוכלוסיה שלהן בשביל להתבטל
http://www.jstor.org/stable/522409?seq=8 (עמוד 104)

אני כמובן לא טוען שזאת שיטה מושלמת, אבל בהחלט השיטה הפוליטית- חברתית הכי טובה שקיימת בימיינו.

ולכן בהולנד, דנמרק, שבדיה ונורווגיה הכריזו הלכה למעשה על כשלון מדינת הרווחה.
בפועל כלכלת ארה"ב נסקה בחדות בתקופה שלפני מלחמת העולם השניה וכלכלת בריטניה היתה במצבה הטוב ביותר בתקופה ה laissez faire. זו גם הסיבה מדוע הכלכלה הישראלית צמחה רק לאחר שעיקר הפעילות הכלכלית עברה לידיים פרטיות.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 21-05-2014 בשעה 18:49.
ישן 21-05-2014, 19:06
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
סלח לי אך ההגדרות שלך קלוקלות, וקריאת ההסטוריה חלקית
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=Tom.Cruise]לא. אולי..."

ראשית, לא כל כפיה היא ״פאשיזם״. פאשיזם הוא הרבה יותר מכך. אתה חוטא כאן בדיוק כמו כל אלו שמשווים כל פיפס לנאצים. יתרה, אין שיטה פוליטית שאין בה כפיה, ולא תיתכן כזו. אנרכיה לא ממש עובדת.
שנית, אתה מבלבל בין סוציאליזם לקולקטביזם.
מבחינה הסטורית, במאה התשע עשרה מצב העובדים הפשוטים והעניים בכלל היה קטסטרופאלי הן באירופה והן בארה״ב. באירלנד, מליונים מתו ברעב (כי אסור לכפות על משלם המסים לעזור להם, זב״שם שיש כימשון לתפוח האדמה ושארגוני צדקה ידאגו להם-מה שאומנם קרה אך היה רחוק מלהספיק), בבריטניה מליונים חיו בתת תנאים של צפיפות ותת תזונה, עד כדי כך שהצבא הבריטי נאלץ להפחית את סטנדרט הגובה המינמלי לגיוס (תת התזונה גרמה לירידת קומתם של בוגרים בשכבות מהן באו מגוייסים) ובארה״ב המצב לא היה טוב בהרבה. וזאת בתקופה של תמיחה תעשייתית עצומה, כן?
מה שהוביל לשינוי הגדול ולהתקדמות לקראת מדינת רווחה היה קודם כל החשש מנתפשטות קומוניזם, ובמוסף גם כניסת נציגי השכבות החלשות לשלטון (כל הז׳ בדמוקרטיה) וההבנה ששיפור מצב השכבות הנמוכות יועיל לחברה כולה, ובוודאי בעידן של לאומיות וצבאות המוניים.
אז כן, מבנה מדינת הרווחה היה טוב לתקופה ארוכה יחסית אבל בסופו של דבר לא יכל להחזיק מעמד. ועדיין, מודל קפיטליסטי מוחלט איננו רצוי ולדעתי גם מעולם לא ייושם באופן מלא. אנשים כמו מיק מדברים על אוטופיות קפיטליסטיות שהן בנות קיימא בערך כמו האוטופיות הסוציאליסטיות.
ישן 21-05-2014, 20:12
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
״מתחיל להזכיר״..,
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "בהחלט לא כל כפיה היא פאשיזם...."

כמו שכל פיפס של ממשלת ישראל מזכיר לאנשי השמאל הקיצוני או לחרדים את הנאציזם? ״גם הנאצים אל התחילו ישר בתאי גזים....״. פאשיזם זה פאשיזם וכפיה זה כפיה. השימוש במושג ״פאשיזם״ במקרה הזה הוא דמגוגיה ותו לא.
לגבי ההסטוריה: למה אסונות טבע זה יוצא הדופן? זה קורה כל הזמן ובכל מקום במאה התשע עשרה ותחילתהמאה העשרים אם הייתה בצורת או אסון דומה לא היה שירות ממשלתי שיתמוך בנפגעים והם נאלצו להסתמך על טובות של נדבנים אשר לפעמים הספיקו ובדרך כלל לא. ואולי אתה חושב שיש איזה ביטוח פרטי שהיה יכול לעמוד (בהנחה שהיה קיים אז כזה) בתוצאות של נזקי טבע בהיקף כזה?
והזכרתי לא רק אסונות טבע.
ולגבי הסיפא שלך-בדיוק כמו הקומוניסטים, גם הקפיטליסטים הליברטנים הקיצוניים תמיד טוענים נגד כל דוגמא הסטורית שמעולם לא היה קפיטליזם אמיתי וחופשי של ממש. העניין הוא שגם לא יהיה ממש כשם שלא יהיה קומוניזם טהור.
ישן 21-05-2014, 20:38

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=Tom.Cruise]לא. אולי..."

1. קודם כל בוא נעשה קצת סדר במושגים. הרעיון הסוציאליסטי נולד לו אי שם באמצע האלף הקודם, ומכיל בתוכו המון רעיונות, אידאולוגיות ומערכות שנעות על הסקלה בין קומוניזם לבין כל מיני רעיונות אנרכיסטים- סוציאליסטים מוזרים. מה שאני תומך בו, זאת סוציאל-דמוקרטיה ליבראלית ומודרנית, שבמרכזה עומד ליבראליזם חברתי, בראשה עומדת הדמוקרטיה, בשמאלה עומדת רשת בטחון חברתית כלכלית ושרותים ציבוריים שהמדינה מספקת לאזרחיה, ובימינה עומדת כלכלה שמבוססת על שוק חופשי (ליבראליזם כלכלי).

2. אין אף מדינה מערבית, נורמלית, ובגודל סביר, שהיא לא סוציאל-דמוקרטית במובן שהיא לא דמוקרטית או שאין בה איזושהי מקבלה ל"ביטוח לאומי". מכאן זה כמו הבדיחה עם האדם שפוגש אשה במלון, שואל אותה עם היא זונה, ואחרי שהיא נעלבת ואח"כ מסכימה לשכב איתו בתמורה למליון דולר, מודיע לה שהיא אכן זונה, והכל שאלה של מחיר. אז פה זאת שאלה של מידה.

3. "ברגע שמדובר בכפיה מדובר בפאשיזם." - לא. ברגע שמדובר בכפייה מדובר בכפייה, ברגע שמדובר במוסוליני מדובר על פאשיזם. אתה מבלבל מושגים.

4. מה זה סוציאל-דמוקרטיה? בסוציאל-דמוקרטיה החברה, כמכלול, ככלל, מחליטה באמצעות נציגיה הנבחרים או ישירות על צעדים ומעשים שהיא מוכנה לעשות בשביל לשפר את רמת החיים, ולדאוג לטובת הפרט של כלל חברי החברה (בריאות, חינוך, רווחה וכו' וכד'), ואיך לממן את הדברים האלה (עדיף מס הכנסה).

5. זה שהכפייה צריכה להיות מינימאלית זה נכון, בגלל זה אני גם מאמין בליבראליזם חברתי. מצד שני, אנחנו מדברים פה על הצד הכלכלי, ולא על כפייה באופן כללי, וכפייה של מיסים היא מצערת, אך בלתי נמנעת. אם לדוגמה אפשר לתת לאנשים את החרות להקים כוחות שיטור פרטיים, ואזורי מגורים מגודרים בשביל להילחם בפשיעה, או לכפות על כולם מס הכנסה בשביל לספק לכלל האזרחים, חינוך חינם, השכלה גבוהה חינם, ושיטור (כי חינוך הוא פתרון יותר טוב לפשיעה מאשר חינוך), אז לכולם עדיף הפתרון שכולל כפייה. וכן ברגע שזאת החלטה דמוקרטית אז היא לגיטימית לחלוטין.

6. מדינת רווחה, בשביל שתתקיים צריך להיות מאחוריה הגיון כלכלי, אחרת לא ישאר כסף לרווחה.

7. בשביל שמדינה סוציאל- דמוקרטית תוכל להתקיים היא חייבת להיות מנוהלת נכון, בצורה שקופה, ולטובת כלל האזרחים. מזל שהעידן המודרני עוזר לנו יותר ויותר להגיע לכך, מצד שני זאת האחריות של כל אזרח במדינה דמוקרטית, לנסות לשפר את המדינה שבה הוא חיי.

8. אתה מסיק כל מיני מסקנות מתופעות כלכליות נקודתיות (כלכלת ארה"ב אחרי המשבר הגדול, וכששאר העולם היה שקוע במלחמת עולם) במקום להסתכל על צמיחה כלכלית ושגשוג אנושי של עשרות רבות של שנים.

9. אי אפשר לקרוא את דף 104 בלינק שלך (צריך לשלם)
ישן 21-05-2014, 21:46

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "ואז מגיעים הטרמפיסטים שאין לך..."

אבל אתה שופך את התינוק עם המים...
ואני חושב שאתה לא מודע לקושי של לחיות בישראל כשאתה בשלושת~ העשירונים התחתונים, זה נכון שיש מעט מאוד רעבים בישראל, אבל יש הרבה עניים. והרבה יותר חשוב מזה, יש הרבה ילדים שאם תדאג להם לחינוך והשכלה, הם יוכלו לגדול להיות אזרחים תורמים לחברה, ובלי העזרה שלך - הם יתקשו מאוד להגיע לזה.

אני באמת לא מבין איך אנשים לא רואים, שלעזור לאנשים שסביבם לחיות חיים טובים יותר, זה אינטרס ישיר שלהם?

לגבי הפרזיטים זה אכן בעיה שצריך ומאוד חשוב להתמודד איתה, ובשביל לפתור אותה צריך אנשים חכמים וישרים במערכת הציבורית, אבל זאת בעיה שעדיפה בהרבה על המצב ההפוך, שבו אנשים שמגיע להם, או שצריכים עזרה לא מקבלים אותה.
ישן 22-05-2014, 09:19

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "חלק גדול מתקציב החינוך הולך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
חלק גדול מתקציב החינוך הולך לדברים שאינם חינוך. באותו כסף אתה יכול לייצר חינוך טוב בהרבה, או לקבל את אותו החינוך בפחות כסף. למשל- שוברים.

עמוד 3 פה :
http://cms.education.gov.il/NR/rdon...157734/neto.pdf

וגם פה: http://budget.msh.gov.il/

אתה אומר חלק גדול, יכול להיות שאתה צודק, אבל בשביל זה צריך לראות נתונים מפורטים, ולהתעמק בהם. חוץ מזה שבמדינת ישראל מעמיסים על התקציב של "משרד החינוך" כל מיני דברים פוליטיים לא קשורים. זה שמערכת החינוך שלנו רחוקה מלהיות יעילה או מושלמת זה נכון. מורים מקבלים שכר נמוך מידיי, המערכת משמרת מורים שהיה צריך לפטר מזמן או לא להעסיק מלכתחילה, המדדים שלפיהם המערכת מודדת ומייעלת את עצמה לקויים, אבל זה לא אומר שהבעיה היא שהמערכת היא ציבורית ממשלתית, אלא במבנה ובניהול של המערכת הנוכחית. אחד מהדברים היפים בדמוקרטיה, זה שאפשר לשנות את מערכת החינוך, וכל מערכת ציבורית אחרת, בשביל זה יש את הכנסת.

עוד נקודה, אני חושב שחינוך צריך להיות זמין לכולם, "בחינם", וממומן ציבורית, אבל זה לא בהכרח אומר שבתי הספר צריכים להיות ממשלתיים. הייתי רוצה לראות במקביל למערכת החינוך הממשלתית (ממלכתית) בתי ספר פרטיים בישראל, בדיוק כמו המכללות האקדמיות שהמדינה מתקצבת. יותר מזה הייתי רוצה שלאותם בתי ספר תהיה אפשרות לקיים תוכניות לימודים הרבה יותר גמישות, ואולי שתלמידיהם יבחנו על במודל שונה מבחינות הבגרות היום. אני לא חושב שיש משהו שיתרום יותר ללימודי המתמטיקה והספרות בישראל, מלזרוק את בחינות הבגרות כמו שהן היום לפח.... אבל זה דיון אחר...

רלוונטי:
https://www.fresh.co.il/vBulletin/t...9 #post4495799
ישן 21-05-2014, 18:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "אפילו אם זה פתרון אפשרי, זה..."

נכון, עדיף מנגנון ממשלתי מנופח שגונב מהאזרחים שעובדים למחייתם.

ישן 21-05-2014, 19:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "לא. עדיף מנגנון ממשלתי יעיל..."

מנגנון ממשלתי יעיל - נא הדגם הימצאותו של מנגנון ממשלתי יעיל.

עכשיו בא נפרק את ביטוח לאומי לגורמים:

בין 2.5-5 מיליארד שקל בשנה שאובדים על הונאות, בחישוב ממעיט (312.5-625 ש"ח לנפש לשנה):
http://www.themarker.com/career/1.536633
תוסיף עוד כמה מאות מליונים כהוצאות תפעול ותגיע ל-1000 ש"ח למשפחה ממוצעת שנזרקים לפח, עוד לפני שמישהו קיבל אגורה.
תוסיף על כך כל מיני קבוצות מיעוט שמכניסות הטבות לקהלים הפרטיים שלהם, כמות גדולה של מובטלים מקצועיים שמקבלים כסף לשבת בבית, תמורת כסף שנלקח בכפיה מאנשים שעובדים לפרנסתם. לזה קוראים גנבה.

ישן 23-05-2014, 22:41
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מה זה אומר "לדאוג לשכבות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
מה זה אומר "לדאוג לשכבות החלשות"? במשק חופשי יש לכל אדם הזדמנות, הוא יכול לבחור האם להשריץ ילדים, האם להתבטל ולא לעבוד, האם ללמוד מקצוע לא יצרני בעליל וכך הלאה. למה צריך לשלם למי שעשה את הבחירות המוטעות?

מסכים עקרונית,
אבל אם תתעלם ממי שביצע בחירות כאלו, יגדל דור שני ושלישי של עוני ונתמכות סעד עקב חוסר השכלה.
אחד כזה, הייתי נותן לילדיו חינוך ושירותי בריאות חינם (בזכאות, לא במזומן. כדי להקטין שחיתות ובזבוז) וגם לימודי מקצוע/תואר נדרש אם הם מוכיחים יכולות מתאימות בתחום הרלוונטי.
והייתי מוסיף תכנים על התנהלות כלכלית יעילה בבתי ספר, כדי שמי שיכול ורוצה - ישפר את רמת חייו ויצא ממעגל נתמכי הסעד.
אני לא יכול לעזור למי שלא עוזר לעצמו, אני כן יכול לבנות סולם כדי שמי שרוצה יוכל להתאמץ ולטפס בעצמו אל מחוץ לבור של נתמכות הסעד.
ושלא תבין אותי לא נכון, אני לא מצפה שתעשה את זה רק בשבילם, אני מנסה לחסוך לילדים שלנו את הצורך לממן את הילדים שלהם...

ישן 26-05-2014, 22:49
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "1. למה שמי שעושה בחירות..."

1. מי שילך לעסוק כגנן לא מדאיג אותי, וראוי לסיוע. מי שמדאיג אותי זה אלו שחוזרים על הטעויות פעם אחר פעם, בהנחה שתמיד מישהו אחר ידאג להם.
2. אם לא תדאג לילדיהם, אתה מעניש את הילדים על הטעויות של הוריהם, וחמור מזה - אתה מעניש גם את ילדייך שיאלצו או לממן דור נוסף לנחשלות, או לתת להם לגווע ברעב.
לתת לאותם ילדים אפשרויות זו כנראה הדרך הטובה ביותר לעצור את המעגל הזה.
למרות שכמו תמיד, אתה יכול לתת לאדם הזדמנות, אבל אתה לא יכול לעזור לאדם שלא עוזר לעצמו.
לכל היותר אתה תסחוב אותו על הגב.
3. צודק, לא הייתי ברור מספיק. כשאני אומר "מקצוע מבוקש", אני לא מתכוון למקצוע שכולם מבקשים אותו, אלא למקצוע שיש צורך בו ואין מספיק עובדים. מכוח עזר רפואי בבתי חולים, דרך חקלאות ועד למהנדסי חשמל למתח גבוה (גם במקצועות הנדסה מסויימים יש מחסור, מסתבר).
הקלף הבא הוא קלף ההתנשאות "איזה מתנשא אתה שאתה שולח אחרים לעבוד בעבודות כאלו! שהילדים שלך יעבדו בכאלו עבודות!".
אז כל הנעלבים בשם אחרים יכולים להמשיך להעלב. אני, חצי מהתואר הראשון שלי, מימנתי מעבודה בשיש וסבלות במפעל.
אנשים צריכים שיתנו להם הזדמנויות הוגנות, לא מזומן.

ישן 21-05-2014, 21:02

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מנגנון ממשלתי יעיל - נא הדגם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
מנגנון ממשלתי יעיל - נא הדגם הימצאותו של מנגנון ממשלתי יעיל.

בבקשה: הביטוח הלאומי. למרות שאני לא מכיר מנגנון יותר מתועב ומעצבן, הוא דיי יעיל...

אם אתה מחפש השוואה בין מנגנון פרטי לציבורי, מבחינת עלות ויעילות, אתה מוזמן להשוות את מערכת הבריאות בארה"ב, עם מערכת בריאות במדינה מערבית מתוקנת. בארה"ב לבערך 50 מיליון איש אין ביטוח רפואי בכלל, הרמה הממוצעת של שרותי הבריאות שאזרחים בארהב מקבלים היא דיי מחפירה, וההוצאה הכוללת לנפש על בריאות בארה"ב היא הכי גבוהה בעולם ולא פחות מכפולה מההוצאה בקנדה(!) .

הלינק שהבאת, והחישובים שלך אחרי הם לא יותר מדמגוגיה שטחית למדי...
וגם http://www.haaretz.co.il/misc/1.1091709
ישן 21-05-2014, 22:12
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "רק משטרה? מה עם צבא? מה לגבי מכבי אש?"

לצבא התייחסתי כשכתבתי על "להגן עלי". השלטת סדר פנימית זה תפקיד המשטרה (יחד עם מערך שירותי חירום, שיפוט וכליאה, אם לא הייתי ברור. למרות שסיפורם של מכבי האש הפרטיים בלונדון הוא ממש מרתק).
רישיון יכול להיות מוענק על ידי חברת הביטוח, שגם תבטח את הנהג שעבר דרכה. מבטיח לך שזה ייתן להם מוטיבציה ללמד אותך לנהוג. את הרכב בודקים במוסך, לא פקידים ממשלתיים. חברת הביטוח לא תבטח אותך לולא הרכב שלך במצב טוב.

מה הבעיה במונופולים? חברה שייצרה מוצר טוב ממתחריה במחיר זול והפכה למונופול- שיהיה לה לבריאות. רק שמרבית אם לא כל המונופולים והאוליגופולים בישראל הם ממשלתיים או נהנים מהגנה ממשלתית שיצרה אותם דה-פקטו.
ישן 22-05-2014, 21:31

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה מיתמם"

אתה שואל, אני עונה ואז אתה קובע שאני מיתמם? למה?
הוא לא יוכל לנהוג ללא ביטוח. חוקים לגבי להסתובב במרחב הציבורי ולא בפרטי, כמו חוקי תנועה, הם בהחלט חלק מהסמכות של המשטר. נראה כאילו אתה מנסה להגחיך את הטענות שלי ולא לקיים דיון אמיתי.
ומה אם חברת הביטוח תחליט שלא משתלם לה לבטח רכבים? איכשהו זה משתלם לה. כמו גם לבטח אותך נגד תאונות, אכ"ע, ביטוחי בריאות, חיסכון פנסיוני, ביטוח מטען, ביטוח ימי וכך הלאה. יש לך משהו אחר?

למה שכחתי? אני פשוט מתעלם מזה. מונופול שזכה ביושר למעמד הזה (לא חברה ממשלתית ולא חברה תחת הגנה ממשלתית) יישאר כזה. הוא עדיין צריך לרצות את הצרכנים, נכון? המחיר גבוה לדעתך? באסה. לא בכל תחום ניתן להציב עשרות ומאות מתחרים רק כי אנשים שמעו את מילת הקסם "תחרות" ועתה הם מנסים ליצור אותה בכוח. ממש מיטת סדום.
ישן 22-05-2014, 10:32
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "ארגון שנועד להגן עלי. להשליט..."

אז אם זה המצב אז מה כל הקשקוש הזה של המנון ודגל בצורה הרדודה או הצפיה שלך שאנשים יהיו מוכנים להקריב את החיים שלהם לטובת הכלל בצורה היותר רחבה.
אם ההתאגדות האנושית הנקראת מדינה המשמעות היחידה שלך מבחינתך היא יצירת ארגון וסדר והקניית ביטחון כנגד גורמים הפוגעים בכלל, אז בחייך עזוב אותי מזיוני השכל הציוניים חסרי המשמעות הללו.
איך אתה מוכן לחיות בארגון מהסוג הזה שמחזיק חוק כל כך לא כלכלי דוגמת חוק השבות - שלא לדבר על האפליה הנעוצה בחוק הזה.
הרי אם הדבר הזה שנקרא מדינה ריק מכל ערך שהוא, אז בבקשה הניחו לנו לחיות את חיינו ותפסיקו לספר לנו על מדינה יהודית.

ישן 22-05-2014, 11:26
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "להרגיש חלק מנרטיב קולקטיבי..."

לאהוד קבוצת ספורט זאת התנהגות לא רציונאלית, לרוב הגדול של האוהדים, האהדה באה לידי ביטוי בצפייה במשחק פעם בשבוע, מעקב בעיתון על מה עשתה הקבוצה ואחת לאיזה זמן של ללכת למשחק.
קבוצת כדורגל לא דורשת ממך להקריב שום דבר, בטח לא את החיים שלך ואת הבטחון שלך למען אנשים אחרים.
רוב אלו ששמחו כאן באושר עבור הנצחון של מכבי תל אביב לא הוציאו שקל מכיסם ובטח לא סיכנו את חייהם או אפילו שיבשו את שיגרת החיים שלהם.
אתה יכול לומר את אותו הדבר על המדינה?
אם המדינה היא בסך הכל תאגיד המספק שירותי בטחון לסוגיהם, אז בתור התחלה אני מצפה שכל ההתייחסות לסוגיית השטחים תהיה אך ורק ביטחונית ובטח אני לא מבין איך אפשר לצפות מפלוני למות לטובת אנשים שגרים בישוב שלשיטתו צריך להיות מפונה?

ישן 22-05-2014, 13:01
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לאהוד קבוצת ספורט זאת התנהגות..."

ציטוט:
לאהוד קבוצת ספורט זאת התנהגות לא רציונאלית, לרוב הגדול של האוהדים, האהדה באה לידי ביטוי בצפייה במשחק פעם בשבוע, מעקב בעיתון על מה עשתה הקבוצה ואחת לאיזה זמן של ללכת למשחק.
קבוצת כדורגל לא דורשת ממך להקריב שום דבר, בטח לא את החיים שלך ואת הבטחון שלך למען אנשים אחרים.
רוב אלו ששמחו כאן באושר עבור הנצחון של מכבי תל אביב לא הוציאו שקל מכיסם ובטח לא סיכנו את חייהם או אפילו שיבשו את שיגרת החיים שלהם.

כל הנקודה שלי הייתה שמדובר בהתנהגות לא רציונלית. לשיר את 'התקווה' ולשים פתק בכותל זה יותר רציונלי בעיניך ?
ההשוואה לקבוצת ספורט היא מבחינת אותו עיקרון של פרט שרוצה להרגיש עצמו חלק מנרטיב קולקטיבי. אם זו דוגמא לא מוצלחת מבחינתך אז תתייחס להשוואה שלי לדת, משום שדת בהחלט מצפה שקהל מאמיניה יקריב את חייו למענה במקרים מסוימים (אולי לא כל הדתות, אבל רבות מהן, כולל היהדות), כאשר הרציונל העומד מאחורי הציפייה הנ"ל הוא בלתי תועלתני בעליל.

ציטוט:
אתה יכול לומר את אותו הדבר על המדינה?
אם המדינה היא בסך הכל תאגיד המספק שירותי בטחון לסוגיהם, אז בתור התחלה אני מצפה שכל ההתייחסות לסוגיית השטחים תהיה אך ורק ביטחונית ובטח אני לא מבין איך אפשר לצפות מפלוני למות לטובת אנשים שגרים בישוב שלשיטתו צריך להיות מפונה?

ראשית, כפי שאמרתי, אנשים נוטים לראות במדינה משהו שהוא הרבה מעבר לתאגיד ביטחון, ככה שלא סביר שהציפייה שלך תתגשם.
שנית, המדינה לא רק "מצפה", היא "כופה". לכן קוראים לזה "גיוס חובה" ולא "גיוס מרצון טוב".
ישן 26-05-2014, 00:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לשיטתך, הרוב אמור להיות לא..."

הנה מה שאתה (ואחרים) לא תופס. החופש האישי של פרט אחד לא בא על חשבון החופש האישי של אחר. אם אתה רוצה לסוע ברכב ללא חגורה, שיהיה לך לבריאות - כל עוד אחרים לא ידרשו לשלם על הבחירה שלך. אבל אם לא חגרת את הילד שלך, אתה פושע - הוא באחריותך ולא בגיל האחריות האישית.
תפקיד המדינה (קרי הבירוקרטיה) הוא לאפשר חופש מקסימלי לפרטים שחיים בחברה - בטחון פנים, חוץ ומשפט. כל אקט אחר הוא בהכרח אקט כפייתי אותו מבצעת המדינה ולכן שולל את חופש הפרט. המילה החשובה כאן היא חופש, לא דמוקרטיה - המטרה היא להביא להחלטת הרוב מינימום החלטות ולא מקסימום.

ישן 28-05-2014, 15:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "החופש של אחד כן בא על חשבון..."

כאשר חופש של אדם אחד פוגע בחופש של אדם אחר, או אז נכנסת המדינה והדמוקרטיה.
במצב העניינים הנוכחי, האחריות האישית בתחומים שונים מגולמת בגילאים שונים.

ישן 22-05-2014, 21:35

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אז אם זה המצב אז מה כל הקשקוש..."

הסקת המסקנות שלך שגויה. בינתיים נראה כאילו אנשים מתעבים את המדינה ככל שהיא מתעמרת בהם יותר, אגב.
בכל מקרה, אדם יהיה מוכן להקריב עצמו לטובת הכלל מהשיקולים שלו- אידיאולוגיה, כסף, הזדמנות לכבוד, אגו ועוד. מה הבעיה בזה? מה הבעיה בסמלים? גם לב.מ.וו יש סמל והיא עובדת עבור רווחים. זה סותר? תחשוב על זה כמיתוג של מוצר אם זה עושה לך טוב.
הרי בסופו של דבר, שום דבר לא מונע מאדם להגר לארץ אחרת, אין חוק שאוסר עליו. אבל אנשים עדיין נשארים פה. כי טוב להם, כי יהיה להם רע במקום אחר, כי הם רוצים לשמוע שפה מוכרת, כי ליהודים כנראה תמיד יהיה רע בגולה ועוד. מדוע בדיוק אני צריך סוציאליזם כדי לעורר כמיהה למולדת?
חוק השבות בסך הכל קובע מי יבוא בגבולותיך. לכל מדינה הזכות לקבוע מי יבוא בגבולותיה ומי יתאזרח בה. הרוב קבע, דרך הנציגים שלו, כי זה יהיה קודם כל לפי המוצא. יש גם חריגים שהחוק מאפשר. אם הרוב יחליט אחרת, זה מה שיהיה.
ישן 23-05-2014, 11:37
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "הסקת המסקנות שלך שגויה...."

האומר שלי שלי ושלך שלך, זו מדה בינונית. ויש אומרים, זו מדת סדום. (אבות ה' י')

לסמלים לא רציונליים יש השפעה מסוימת אך עדיף שהם לא ינהלו את חיינו.
אתה צודק, תמיד צריכה להיות לכולם הזכות להגר ולעזוב.
הנקודה היא שלשיטתך, אדם רציונלי צריך לקום וללכת.
בין סוציאליזם קיצוני לבין הקפיטליזם כפי שאתה מייצג אותו יש שביל זהב.
הוא בעייתי, הוא מורכב והוא דורש כל הזמן עבודה ובירור.
השיטה שלך מפוררת את החברה, כי היא בעצם מגדירה שאין דבר כזה. אני מחויב לאנשים מהעם רק אם אני בוחר. לחברה אין זכות לכפות עלי שום ערך כי החופש שלי הוא ערך מוחלט שאסור לגעת בו.
במקרה כזה אין חברה ואין קהילה, יש משהו אחר.
שיכול להיות שבעינך הוא לא רע, אבל לשיטתי הוא מוציא את זכות הקיום של כל מדינה שהיא, בטח של המדינה שלנו.
כי אם לקבוצה אין ערכים משותפים ואין לה את היכולת לכפות (וזאת מילה קשה) ערכים שהקבוצה מאמינה בהם על הפרט אז אין לקבוצה שום משמעות.
והיכולת הזאת של הקבוצה היא מסוכנת, והיא דורשת כל הזמן עבודה. איזון בין החירות השוויון והאחווה. כי הערכים הללו סותרים אחד את השני.
אבל המציאות היא מורכבת ודורשת מאיתנו להתמודד עם המורכבות הזאת.

ישן 24-05-2014, 20:42
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "האומר שלי שלי ושלך שלך, זו..."

ציטוט:
האומר שלי שלי ושלך שלך, זו מדה בינונית. ויש אומרים, זו מדת סדום. (אבות ה' י').

כן, לחז״ל הייתה נטייה להדביק על סדום כל תכונה שנראתה להם לא טובה.
במקרה הספציפי הזה, מן התיאור המקראי משתמע דווקא בדיוק ההפך..

אבל בוא נזרום. נמשיך לשורה הבאה במשנה באבות:
"(האומר) שלי שלך, ושלך שלי – עם הארץ"

נציץ בפירושו של ר״ע מברטנורא על המקום:
"...וזהו לשון עם הארץ האמור בכל מקום, שרוצה בתקונה של הארץ, אבל אין בו חכמה להבדיל בתקונין הראויין"
(דרך אגב, על המידה דלעיל הוא מפרש שאינה באמת "מידת סדום", אלא שיכולה להביא האדם אליה)

אך הסיפור לא נגמר כאן. הבה נראה מה אומר עליו העיקרי תוי״ט:
"ודווקא שהוא רוצה ליהנות מנכסי אחרים מדעתן. דאילו שלא מדעתן, אע"פ שרוצה גם להנותם, הוא גזלן גמור, ואין לך רשע גדול מזה! ..."

אמור מעתה: סוציאליסטים הם גזלנים ורשעים גמורים!*

*אלא אם מדובר בקומוניזם התנדבותי (נניח שפיקציה כזאת הייתה מסוגלת להתקיים), שאז הם רק "עמי־הארץ".

ישן 27-05-2014, 06:21
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אז לא - משלוש סיבות
בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "אוקי, ואם זו הייתה חברה אחרת..."

האחת היא שהמפעל הופך ממקומי לגלובאלי - ולכן יש סיכוי גדול דווקא להגדלת הפעילות במפעלים ולא להקטנה.
שהרי החברה שנקנתה היא רווחית בישראל,. הסינים לא ירצו לוותר על רווחים אלו.
בנוסף, בעיות כשרות והובלה בקירור מפריעות להעברת היצור לחו"ל.
לשם המשך החדשנות של החברה - הייצור בארץ הוא דווקא מאוד חיובי. חלק לא קטן משווי החברה.
לכן הערך המוסף של החברה לסינים יבוא בתוספת לפעילות קיימת ולא במקומה.
בדיוק כמו שהיה בעיסקת אוסם-נסטלה (שבעקבותיה חצי ממכירות אוסם הן לחו"ל).

השניה היא שתמורת החברה התקבל כסף, שכנראה ישמש את המוכר (הישראלי התיאורטי) להקמת או רכישה ושדרוג של מפעלים אחרים וחברות אחרות.

השלישית היא יוקרה. מרגע שמדינות שאינן מערביות קונה חברות ישראליות, העניין העולמי במשק הישראלי גדל, ורכישות נוספות יכלות לבוא - מה שמעלה את ערך החברות הישראליות, ומכניס הון נוסף.
הון שכאמור - יגיע להשקעות אחרות במשק הישראלי.
ובנוסף גם מעלה מחירים בבורסה, ובכך את הפנסיות שלנו.
ישן 23-05-2014, 15:22
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אנחנו והסינים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מחאה בכנסת נגד מכירת חברות לגורמים סיניים"

בעבר הרחוק כשמדינת ישראל הייתה "מדינת טכסטיל" נאמר שאם כל סיני יקנה פעם בשנה זוג גרביים תוצרת ישראל - המדינה תעלה על דרך המלך. זה לא קרה
מאוחר יותר ניסינו למכור לסינים מערכות מתקדמות - מה שנבלם ע"י "ידידינו" דורשי שלומנו האמריקאים
היום ניתו לאמר שאם כל סיני יקנה גבינת קוטג' ( או פגודה ) בשבוע - עתידנו מובטח.

אז מה הקצף שיצא על החברה הסינית ? תחת שליטת החברה האנגלית המצב היה טוב יותר ?
הסינים נמצאים בתאוצה ההולכת וגוברת לקידום צריכת החלב ומוצריו אצלם. זה יגביר את הייצור של משק החלב בארץ - באמצעות תוצרת טריה ( הגדלת רפתות ), אבקות חלב, גבינות וכו' ואפילו עגלות וזרמת פרים משובחים. הלואי ולא יצליחו לקלקל עסקה זו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:09

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר