לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2014, 20:58
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
מעניין
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "הגיוני. בצקת במוח זה אחד..."

האם זה יפגע בזכרון או יעשה לו דברים משונים? יש לי כשרון מוזר לזכור מספרים. מעבר לכך שבשנתיים-שלוש האחרונות רזיתי במידה ניכרת ללא כל התעמלות ולמרות שצרכתי לא מעט גלידה - מישהו אמר שצריכת מים מוגברת עוזרת לרזות. אני יכול להעיד על עצמי שבימי א' (יום חופשי מעבודה), אני צורך בארוחת הערב (הארוחה היחידה לאותו יום מאחר ואני נוטה לקום לאחר 13:00, משום מה ) שני בקבוקי בירה חצי ליטר, כחצי ליטר של פפסי MAX וכמות לא ידועה של מים - כנראה גם בסביבות החצי ליטר וזה עוד בלי להרגיש צמא באופן חריג ובלי לספור מה ששתיתי במהלך היום. אני מניח שזה קשור לגודלו של האדם - אני מתנשא לגובה של כ 197 ס"מ ושוקל כ 125 ק"ג (שזה פחות מה 150, שהיו עלי לפני כשלוש שנים). עדיין, לפי החישובים שלי, בקיץ שהמזגן והמקרר שלי התקלקלו, היה לי "קצת" חם בלילה והייתי צורך שלושה בקבוקי 1.5L בבוקר, הייתי צריך כבר לטבוע...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2014, 08:08
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "מעניין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cohort
מישהו אמר שצריכת מים מוגברת עוזרת לרזות.

זה לא מדויק.
צריכת מים במידה (מרבית האנשים שותים פחות מים ממה שצריך, ככה שיש בלבול בין "מוגבר, לבין "במידה") עוזרת להרזות בשני אופנים-
1) עידוד מטבוליזם.
2) עוזר לתחושת שובע.

למרות זאת צריך גם לדעת ששתיית מים מבלבלת את המדדים. כלומר אם תשתה הרבה מים הבטן תתנפח והמשקל שלך יהיה גבוה יותר, זה יוצר מצב מדומה-זמני של השמנה (או לא ירידה במשקל, תלוי בכל מיני גורמים אחרים) בגלל זה, למשל, בלרדת בגדול מתחרים שרצו עוד קצת אדג' היו שותים המון מים לפני שקילה ראשונית ואז זמנית הם שקלו יותר, ולא שתו מים בכלל לפני שקילה סופית כדי שהמספרים יהיו יותר נמוכים מהמשקל בפועל. זה בכיף יכול להתבטא בקילו-2.

אם אתה נשקל בשעה קבועה ביממה שהיא סטרילית ככל האפשר (על הבוקר, לפני ששתית ואכלת והכי טוב- אחרי חרבון) אז זה לא משנה, אבל אם אתה נמדד בשעות רנדומליות ביממה זה יכול ליצור תמונה שחוטא למציאות.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 02-06-2014, 13:39
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
עדכון קצר
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=cohort]מישהו אמר..."

בשיטוט בין הערוצים מצאתי עצמי צופה בתוכנית "גליליאו" של חינוכית 23. אחד מהקטעים שם דיבר על מיתוסים של התגוננות מחום וקירור שתייה. בהיותי תושב הארץ, רוב המיתוסים כבר היו ידועים לי כשגויים ואף מה הדרך הנכונה, אולם פרט לכך שעץ נותן צל קריר יותר מבניין, אחד מהם היה חדש - כדי לטפל בנוזלים הנצרכים, הגוף חיב להביאם לטמפרטורה שלו ולכן שתייה קרה רק גורמת לגוף להתאמץ לחמם את הנוזלים. אם נתחשב בכך שאני שותה כמויות גדולות של מים בטמפרטורה אך במעט מעל לקיפאון, הרי שזה יכול להסביר מדוע זה ישפיע עלי. בנוסף, בעקבות הופעתו מחדש של מיכאל הירשמן (הלא הוא מיקיאגי) ב"הפח הגדול", קראתי קצת על אינסולין והבנתי שהוא גם אחראי לתחושת שובע. ייתכן ומה שהבנתי מהרופא כסכרת, הוא רק מצב של עודף סוכר ובעיות באיזון הרמה שלו. ייתכן ועודף אינסולין גרם לחוסר התיאבון שסבלתי ממנו בחצי השני של 2013. אם כי ייתכן והעבודה הקודמת שלי גרמה לזה. למרות שאם זה רק חוסר איזון, מדוע איבדתי תחושה בכפות הרגליים..?

ישן 30-05-2014, 22:00
  Tom.Cruise Tom.Cruise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.14
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "מה עם וינשטיין ווינשטיין?..."

אני חושש שהד"ר בלבל אותך קצת...

1. הרעלת מים. צריך להבדיל בין שני מצבים שהד"ר לא מדגיש את ההבדל ביניהם:

א. צריכת כמות מים שתכניס את הגוף למצב מצוקה קלה שבו הוא צריך לסלק נוזלים ולאזן רמות אלקטרוליטים.

ב. צריכת כמות מים מעבר למה שהגוף מסוגל להתמודד איתו, ועלולה לגרום לבצקות וכשל בפעילות חשמלית.

המצב הראשון לא באמת מסוכן, והפער בין שני המצבים האלה אצל אנשים בריאים הוא מאוד גדול. בכל מקרה וביחוד בישראל התייבשות זאת סכנה הרבה יותר מציאותית מהרעלת מים.

2. צריך להבדיל בין 3 מצבים של מאמץ: מנוחה, מאמץ פיזי סביר, מאמץ פיזי קיצוני.

א. במנוחה הכל סבבה, יש מינימום שצריך לשתות, אבל אם תשתה יותר לא יקרה לך שום דבר. וההמלצות במאמר הגיוניות, אבל גם אם תעבור אותן אפילו תכפיל אותן לא יקרה לך כלום, הכליות שלך יכולות לפנות עד ליטר מים בשעה בלי מאמץ מיוחד. הגוף יודע לאזן את עצמו.

ב. במאמץ כפי שמופיע במאמר הגוף שלך יכול לאבד עד 1-2 ליטר מים בשעה, אם תחשוב על זה זאת כמות מאוד גדולה, ואני הייתי דואג מהתייבשות הרבה לפני שהייתי דואג מלשתות יותר מידיי. אל תשכח שהגוף שלך גם מוגבל בכמות המים שהוא יכול לספוק ביעילות, כלומר לדחוף לרקמות, אאל"ט 1+ ליטר בשעה, והכמות הזאת יורדת במאמץ קיצוני.

ג. כמו שכתוב במאמר הגוף שלך יכול לאבד המון נתרן בזמן מאמץ (וגם אשלגן ). ככל שמאמץ הוא קיצוני יותר וממושך יותר המנגנונים שמרחיקים אותך מסעיף 1.א. לסעיף 1.ב. מאבדים את היעילות שלהם. ככל שהגוף נכנס לסטרס ספיקת הכליות יורדת, ככל שאתה מזיעה כמות הנתרן בגוף שהוא יכול לדחוף לדם יורדת, וככל שאתה משתין כמויות האשלגן שהגוף יכול לדחוף לדם יורדות, ואז אתה נכנס לסכנה של חוסר באלקטרוליטים, והתייבשות בו זמנית, ואם אתה שותה יותר מידי אז כמובן גם להרעלת מים. כל זה נורא לא נעים, אבל רלוונטי לרצי מרתון, למלש"בים בגיבושים, ולחיילים במסעות, ולא למי שיצא לריצה או הלך לשחק טניס בקיץ. וכמו שכתוב במאמר בנאדם בריא שלא מתכנן ריצות של 40+ ק"מ יכול לצמצם בקלות את כל הסכנות האלה פשוט בזה שהוא יאכל לפני האימון.

שוב, הכל טוב ויפה, אבל התייבשות זאת סכנה הרבה יותר מציאותית מהרעלת מים...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:14

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר