לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2014, 14:31
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
מידע 30.5.2014 לוחמי מג"ב תופסים מחבל מתאבד במחסום תפוח

סוכל פיגוע בצומת תפוח: נתפס מחבל עם 12 מטעני צינור שהיו מחוברים בחגורת נפץ

המחבל, תושב העיר שכם, בשנות ה-20 לחייו, עורר את חשדם של לוחמי מג“ב המוצבים במקום. בדיקה על גופו גילתה מטעני חומר נפץ המחוברים בחוטים ומכוסים על גופו במעיל

הודעת דובר צה"ל:
תאריך: 30/05/2014, 12:38 מחבר: דנה פטרוב, אתר צה"ל

כוח של מג“ב הצליח לסכל היום (שישי) פיגוע בצומת תפוח: בסביבות השעה 10 וחצי זיהו לוחמי מג“ב, המוצבים במחסום בצומת תפוח, חשוד המתקרב למחסום ברגל. הלוחמים נדרכו וקראו לו לעצור לאחר שזיהו אותו מתקרב לכיוון המחסום כשעל גופו מעיל.

אחד הלוחמים דיווח על האירוע למפקדו, וזה החליט לעצור אותו. המחבל הושכב על הרצפה ומבדיקה על גופו נמצאו 12 מטעני צינור המחוברים בחוטים. המחבל היה בשנות ה-20 לחייו, תושב העיר שכם. הלוחמים הזעיקו חבלן וכוחות נוספים של מג״ב וצה״ל הגיעו למקום.

”החיילים היו עירניים“, אמר קצין בגזרה שהתייחס לאירוע, זה מקום מועד לפורענות בגזרה. כשהלוחמים פנו למחבל הוא הרים את ידיו ונשכב על הרצפה. הוא זוהה מראש בגלל צורת ההליכה שלו ולבושו, מפני שהוא הלך לכיוון הצומת ולא לכיוון תחנת האוטובוס“. מפקד גדוד אלון במג“ב, סנ“צ שלומי יוסף, אמר כי ”ערנות הלוחמים ומקצועיותם הובילה למעצר החשוד, תפיסת חגורת הנפץ, מה שככל הנראה מנע אסון כבד״.

http://www.idf.il/1133-20754-HE/Dover.aspx
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2014, 03:21
צלמית המשתמש של שבריר שניה
  שבריר שניה שבריר שניה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.06.10
סליחה?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "תמונה מאירוע אחר.... בקשר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Black Mammmba
תמונה מאירוע אחר....
בקשר לאירוע הזה, אני לא אתפלא שמדובר בילד שרצה לשפר לעצמו ומשפחה את איכות החיים.

1. המחבל הזה הוא לא ילד. בידיעה לעיל כתוב בפירוש שהוא בשנות ה-20 לחייו ומן-הסתם
לא עשה את המיוחס לו מתוך משובת נעורים חולפת אלא יותר מתוך שנאה אלימה
בלתי מתפשרת. ביננו, אני גם לא בטוח שמחבל בן 16, שיורה אר-פי-ג'י לתוך נגמ"ש ושורף
חצי מחלקה, הוא "ילד" לעניין זה.

2. "רצה לשפר לעצמו את איכות החיים"? למה אתה מתכוון בדיוק? לפי ההודעה האיש הזה נשא
על גופו י"ב מטעני צינור, טבין ותקלין, מחוברים לחגורת נפץ והתקרב לעמדת מג"ב בצומת.
לי זה נשמע כמו מחבל מתאבד שעומד לבצע פיגוע ונתפס, כמו בכמה מקרים בעבר.
אני לא כל-כך בטוח שהמילה "חיים" הופיעה איפשהו לקראת סוף התרחיש כשתיכנן אותו מראש.
אם יש לך השערה אחרת - אשמח לשמוע.

במהלך שירותי הצבאי יצא לי להיות כמה פעמים בצומת תפוח ובאיזור הסובב אותו. צומת
לא פשוט, באזור לא פשוט. כל הכבוד ללוחמי מג"ב על העירנות, על 'הגדלת הראש' ועל
הפעולה הנכונה והיעילה.

אה, כן - וגם 'תודה' להם ולכל מי שהיה מעורב מהצד המסכל.
ישן 01-06-2014, 10:31
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שבריר שניה שמתחילה ב "סליחה?"

לכבוד :מר "שבריר שנייה" הנכבד
דברי נכתבו מדעתי האישית ומהנסיון שנצבר בשטח וכאחד ששירת באיזור (גזרת שכם)
1. מדובר ב"מפגע" שנתפס במחסום על "חגורת נפץ" עליו במחסום על ידי חייל מג"ב. מבחינת כולם מדובר פה בהצלחה מטורפת, צה"ל מנע פיגוע במחסום, אבל בוא רגע נפשיט את הדברים. ממה שלמדתי וקראתי הרבה חומר בנושא מחבל מתאבד אשר "עבר שטיפת" מוח מחכה לדבר אחד, ללחוץ על המתג ולגרום כמה שיותר נזק, פה ההגיון הבריא לא תופס "איך הוא נתפס" לדעתי איך שהחיילים סימנו לו לעצור "היה עליו להפעיל את מערכת ההפעלה והשב כמה שיותר נזק" כי בכל מקרה הוא היה מת מחגורת הנפץ או מחיילי צה"ל (אני מתנצל שאני מתאר את זה ככה, אבל זאת האמת) אבל מנגד "אותו מפגע" שיתף פעולה עם נוהל מתאבד שיש בצה"ל וביצע את הפקודות של החיילים.
2. הלבוש,מתואר שהוא לבש מעיל ארוך .. אחד הסמ"חים שכל לוחם עובר בכניסה לאיו"ש הוא "לזהות מחבל". לבוש שלא מתאים לעונה זה אחד הסימנים, אין מה לעשות אותו מפגע רצה "לבלוט כמה שיותר" באמצעות הלבוש שלו, אם הוא היה יכול הוא היה גם שם חולצה אדומה ארוכה עם הכיתוב "כהנא צדק" - כבר ראינו לצערינו פיגועים שבהם המפגע היה נטמע באוכלוסיה והיה מעוניין כמה שיותר להתקרב לחיילי צה"ל.
3. על פי הודעת השב"כ: הוא לא מוכר בתחום הפח"עי, אין לו שייכות לארגון טרור, ועל פי השב"כ הוא פעל לבדו... מה זה פעל לבדו ? בשביל להוציא חגורת נפץ צריך כמה אנשים מסויימים בשרשרת, איפה הממן,איפה המגייס והמטיף? איפה יצרן החגורה ? איפה יצרן החומר נפץ? את כל זה "אותו מפגע בודד" עשה לבדו.. אני מתקשה לקבל את העובדה הזאת שיום אחד אותו מפגע קם בבוקר ,הכין חגורת נפץ,האמין במה שהוא עושה והלך ברגל לכיוון מחסום תפוח.
4. אף אירגון טרור לא לקח על עצמו אחריות לניסיון פיגוע, כאשר יוצא פיגוע או ניסיון ישנם גופים אשר מנסים לשייך לעצמם את הפיגוע אם זה במטרה להדר את שם או לגייס כספיים מאנשים אחרים או בכדי להראות את היכולות שלהם, כאן בסיפור שלנו מדובר בחגורת נפץ,כולנו יודעים מה הן מסוגלות לעשות ואף אירגון לא קישר לעצמו את האירוע - מוזר ? לא?
5. קשה לי לקבל את העובדה כי אם ישנה חגורת נפץ שיצא משכם "יבזבזו " אותה על מחסום צה"ל בקרבת מקום ולא ינסו להעביר אותה לשטחי ישראל דוגמאת ת"א,נתניה,ראש העין וכדומה,
6.איכות החגורת נפץ, לדעתי ומהניסיון שלי בתחום ומשיחה עם אנשים בתחום כולל כאלה שטיפלו "בכמה" כאלה, זאת לא חגורת נפץ,זה הכל בכדי להראות כמו חגורת נפץ, בכדי שחיילי צה"ל יבינו שזאת חגורת נפץ, הנה לכם צינורות,חוטים,מתג , אם המפגע הזה יכל הוא היה גם שם סרט על הראש וכותב בעברית יש לי חגורת נפץ בוא ותעצרו אותי. כמו כן במהלך נטרול החגורה היא לא התפוצצה אפילו
6.לגופי המודיעין הישראלי לא הייתה התראה על הניסיון או כוונה שכזאת (שוב זה ממה שפורסם) ממה שהשכ"ב מתאר תמיד או אנשים מתאמו (שומרי הסף,הנסיך הירוק) השב"כ יודע הכל על מה שנסה בשטחים, זה הגיע למצב שאזרחים אומרים "אם אתה רק תחלום לבצע פעולת טרור בבוקר,השב"כ יגיע אליך בלילה"
7.מסתבר שאותו מפגע כבר למוד ניסיון, זאת לא הפעם הראשונה שלו ולדעתי המטרה היחידה שלו הייתה בכל האירוע היא להתפס ולשבת בכלא פרק זמן מסויים מכמה גרומים :
*הוא יחשב כעצור טרור ומשפחתו תזכה לקצבה מחאמס/פת"ח/גורמי אחרים של איזה 4-5 אלף שקל בחודש = המון כסף בשטחים (כאשר המשכורת הממוצעת היא איזה 2500 שח)
*הוא "זוכה" לסל הטבות משב"ס :1 - טיפול רפואי,אם הוא חולה במשהו אז יטפלו בו, 2- שלוש ארוחות מסודרות ובריאות ביום, דבר שכנראה בבית הוא לא היה זוכה לו, אפילו אם מדובר במספר ירקות+לבן+לחם כארוחות בוקר.3 -אופציה של לימודים, אז הוא לא יתחיל תואר ראשון (אולי כן תלוי כמה שנים הוא יזכה הפעם) אבל הוא יכול להשלים בגרויות וכדו'. 4 - מיטה חמה וחדר מקורר. הוא ישהייה בשב"ס והם עוד ישמרו עליו בכפפות צמר גפן שלא יקרה לו כלום..
8.התיזמון, החודש מתחיל הראמדן, תקופה לא קלה לאנשים, כנראה שהוא מעדיף לשבת בכלא והמשפחה שלו תזכה לקיצבה, דבר שישפר את איכות החיים שלה המשפחה ושל עצמו.
9.אם הוא לא היה רוצה לבצע את הפיגוע עקב חרטה,הוא היה יכול לזרוק את החגורה בצד או לחזור על עקבותיו, הוא הרי "מפגע בודד"...
10. מבחינת צה"ל וה"מפגע" זה אירוע של WIN WIN, מבחינת התקשורת :חיילי מג"ב לכדו מפגע עם חגורת נפץ ובכך מנעו פיגוע/נזק רב עוצמה והמפגע נתפס חי והועבר לכוחות הביטחון. באירוע הזה כולם מרווחים, צה"ל מנע פיגוע, מצדיק את הפעולות שלו בשטחים וזוכה לגיבוי מהממשלה וגופים פוליטים,החייל מקבל צל"ש וטפיחה על השכם על עבודה יפה, דבר שממריץ גם אחרים לשאוף לכיוון שלו, שב"כ מקבל מפגע חי שיכול לשפוך אור על נסיבות ותהליך הגיוס.

שורה תחתונה, קשה לי לקבל את העובדה הזאת שלשב"כ לא הייתה התרעה מוקדמת,הוא מוגדר כמפגע בודד מגיע עם חגורת נפץ ואיתה "12" מטענים למחסום עם מעיל ארוך באחד הימים החמים של העונה, וכל זה לא במטרה להתפס

.מפגע בא לפגוע ולא להתפס, צריך לקרוא להם "תפסנים" ולא מפגעים
וכמובן שברצוני לשבח את פעולות גורמי הביטחון באירוע הזה, מהחייל הבודד שזיהה את החשוד ועל לגרומי החבלה ולגורמי המודיעין בטיפול . המשיכו ככה.מלאכתם אפורה אבל היא חשובה

נ.ב לדעתי בתקופת הקיץ הזאת אנחנו נראה עוד "מפגעים בודדים" שכאלה שמגיעים למחסום במטרה להתפס.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

נערך לאחרונה ע"י Black Mammmba בתאריך 01-06-2014 בשעה 10:41.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:23

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר