לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2014, 09:58
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שלא לדבר על היוקר הנובע מהליכי הכשרות השונים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "בנוסף - כלל אזרחי ותושבי..."

אין יבוא בשר שאינו כשר - הרבנות בארץ בהתלהבותה "לגזור קופון" אינה מסתפקת בהכשר של רב מקומי, אלא דורשת ומקבלת שליחת צוותים מיוחדים ממדינת ישראל והכפוופים לה.
בנוסף אין מייבאים את הבשר הטוב הנמצא באחורי הפרה - מחשש של אי הסרה מספקת של גיד בנשא.

גם הדרישות בייצור יין הן דרישות מפליגות שחלק מהמגדלים אינם מסוגלים לעמוד בהן.

באשר לירקות ופירות מלבד המס המיוחד המוטל - תרומות ומעשרות, קיים הפסד של שנה לפחות ( בשנות שמיטה זה עשוי לגדול לשנתיים ) ביכולת לשווק את הפירות.

אל תספר לי על כל התרגילים העוקפים ( זאת בהחלט לא הדרך - בדרכי רמיה אין מכבדים את האל ) - אני מכיר אותם על בוריאם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-06-2014, 06:16
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "שלא לדבר על היוקר הנובע מהליכי הכשרות השונים"

מי שלא מעוניין באוכל כשר, בהחלט רשאי לקנות אוכל לא כשר. גם את זה אפשר לקנות בארץ ישראל.

התעלמת לחלוטין מטענה צודקת ונכונה, הנובעת מקומבינות ממחנך שלך - לא שאני מופתע במיוחד... מה שמפריע לך הוא שיש כאן, במדינת היהודים, דברים יהודיים - ולא עניין של מחיר כזה או אחר. זו כמובן זכותך (זו מדינה דמוקרטית, ולא יוציאו אותך להורג בשם כך, כמו שהיו עושים במדינות שמסביבנו, אותן אתה כה אוהב, אם היית מעז לעשות את אותו דבר).

אבל שמע, אולי תעשה לנו טובה? אם הכל פה כל כך גרוע, וקשה, ויהודי, וכו' וכו', וממילא אתה לא מאמין בזכותנו להיות כאן - אולי פשוט תלך לאיזו ארץ נאורה באירופה ותעזוב אותנו בשקט?
ישן 03-06-2014, 08:07

אפילו לך לא אציע הצעה נלוזה ונבזית כפי שהצעת לי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "מי שלא מעוניין באוכל כשר,..."

כ- 99.9% מחנויות המזון והיצרנים בארץ "כנועים" לחוקי הכשרות. נכון "מרצון" ו"מששון" - אין אונס. מי שאשמים בכך הם אנחנו הלא מאמינים שאיננו מאוגדים מספיק על מנת להטיל חרמות ו"קללות".
בשר ושרצים לא כשרים - אסורים ביבוא על פי החוק.

אפילו בחנויות טיב טעם ומזרע ובמסעדות "טריפה" על פי הגדרת הרבנות, מרבית המוצרים עברו את הליכי הכשרות.

אין כל דרך לעקוף את המצב הקיים ולרכוש מוצרי מזון ( למעט בשר חזיר וחיות ים ) שלא נגזר מהן קופון ע"י הרבנות.

ברצוני להבהיר לך שלי בארץ טוב מאד והביקורת שלי באה על מנת לשפר ולמען להבטיח שהטוב הקיים לא יחלוף.
ישן 03-06-2014, 08:19

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אפילו לך לא אציע הצעה נלוזה ונבזית כפי שהצעת לי"

אין סיבה שתציע לי... לי אין בעייה עם כל דבר שזז כאן, ואני גם מאמין בזכותנו ההיסטורית על המקום הזה... אתה זה שמתלונן כל הזמן. אז אם רע לך, אתה מוזמן לעזוב...

האמת היא שמפתיע אותי לשמוע שאסור לייבא בשר לא כשר על פי החוק - אשמח לקבל קישור אל החוק שבו כתוב שזה אסור. אני גם לא כל כך מצליח להבין איך מותר לייבא חזיר אם אסור לייבא בשר לא כשר... האם בחוק כתוב "כל הבשר צריך להיות כשר - חוץ מחזיר"? זה נשמע די מטומטם ו counter-productive... (אבל לא בלתי אפשרי, בכל זאת המחוקקים אינם תמיד האנשים החכמים ביותר...) לפיכך אבקש לדעת את שם החוק ומספר הסעיף שבו זה כתוב.

להתנגד לכל מה שהמדינה עושה ובכך לעודד את העולם להיות גם הוא נגדנו ("כי אפילו הם אומרים שהם לא בסדר!") - היא לא דרך לשמור על הטוב. סתם, שתדע...
ישן 03-06-2014, 11:14

בקשר לחוק תפנה לעו"ד שלך
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אין סיבה שתציע לי... לי אין..."

אם לא שמת לב גם אני מכיר בזכויותינו ההיסטוריות בארץ ישראל. אבל, ישנם גם אחרים, שבצדק או שלא בצדק, טוענים לזכותם ההיסטורית על אותה טריטוריה.

לא טענתי שמותר לייבא בשר חזיר - את החזירים מגדלים בארץ במקומות מיוחדים בהם יקיים התר לכך.

אני מכבד ואפילו שותף פעיל לפעולותיה של המדינה. קיימים מקרים בהם אני מבקר את תפקודה ומתריע על מחדליה כאשר הם נעשים. זוהי הגדלות של מדינת ישראל, שניתן למתוח ביקורת. - איננו מדינת הלכה בה הכל ראה וקדש.

אם אתה מרוצה מהכל אז אשריך וטוב לך. אני משוכנע שקיים שוני בינינו בהקשר לנושאים שאנחנו מרוצים מהם. אבל כמי שמרוצה מהכל לבטח קיימים נושאים חופפים.
ישן 03-06-2014, 12:49

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "בקשר לחוק תפנה לעו"ד שלך"

אני בעיקר לא מרוצה מאנשים שטוענים טענות לגבי משהו מאוד מוחלט ובינארי (כלומר, או שהוא נכון, או שהוא לא נכון) - ואז שולחים אחרים לבדוק את הטענות האלה שלהם...

אם אתה יודע על חוק שבו נאמר משהו, לא אמור להיות לך מסובך להביא אליו מראה מקום.

אני יכול להביא לך דוגמה לגבי חוקים שאכן קיימים די בקלות. למשל: אסור לרצוח. לפני שאני מחפש בגוגל, אני בטוח שזה חלק מ"חוק העונשין". ואכן, חיפוש קל בגוגל הוביל אותי לסעיף 300 בחוק העונשין, שבו זה כתוב: http://www.nevo.co.il/law_html/Law0...002.htm#Seif269 .

עכשיו, חיפשתי לגבי חוק שאוסר לייבא בשר לא כשר בצורה גורפת ("כי כולם חייבים לשלם על הכשרות" - טענתך) - ולא מצאתי ברפרוף קל בגוגל. כן מצאתי בויקיפדיה שיש משהו מאוד מסויים שמנסים להגביל, שזה חזיר, אבל להגיע מחזיר ל"כל בשר חייב להיות כשר", יש מרחוק גדול... עצום! באותה נשימה מצאתי שכתוב שם שהרבה מבקשים כשרות פשוט משום שהם מעדיפים זאת כלכלית. זה ודאי לא חוק. הנה, תקרא לבד: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B....A8.D7.90.D7.9C

יש לי הצעה בשבילך: אם אתה טוען טענה לגבי נוהל מפורסם של המדינה, תהיה מוכן גם לפרסם היכן הוא מפורסם. זה לא קשה למצוא. אם קשה לך למצוא, אולי אתה טועה, והנוהל לא קיים, ומה שאתה חושב שאתה יודע, זו בעצם השנאה לכל דבר שנודף ממנו ריח של יהדות, שמעבירה אותך על דעתך...

אתה כמובן רשאי לא להביא הוכחות לדבריך, ורשאי לטעון טענות שמנותקות לחלוטין מהמציאות - זוהי כאמור זכותך... ואנשים ידעו בהתאם כיצד להתייחס אל דבריך.
ישן 03-06-2014, 14:04

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "במקום להטיף מוסר למד לחפש בגוגל"

טוב, אז חיפשתי קצת עוד - ומצאתי חוק מ 1994 (לא יודע עד כמה זה עדכני) - שאומר בערך ככה. "כעקרון אסור, אבל שר התעשייה והמסחר יכול לאפשר למי שהוא רוצה יבוא בנסיבות "מיוחדות"... - נשאר לנו לברר מה הן נסיבות מיוחדות:

"שר התעשיה והמסחר רשאי לאשר מתן רשיונות לייבוא בשר שלא ניתנה לגביו תעודת הכשר, באותה מתכונת ובאותם מקרים כפי שהיה נהוג עד יום י"ב בתמוז התשנ"ב (13 ביולי 1992)."

כלומר - קודם לחוק היה ניתן. ואחרי החוק... מעניין! עדיין ניתן באותו אופן שהיה גם לפניו... (גורם לך לתהות מה החוק בעצם מגביל). שנינו יודעים שניתן לקנות בשר לא כשר בישראל, כולל חזיר, שמיובא מחו"ל, ולכן, אני מסיק, שהדבר נעשה באמצעות הסעיף המקל בחוק המוזר הזה, שמעלים לחלוטין כל משמעות לחוק העוטף אותו, ולכן היה ראוי שכל החוק הזה יבוטל, כי הוא עושה צחוק מעצמו, ונותן לאנשים כמוך לבלבל את השכל שאי אפשר לקנות בשר לא כשר בישראל... בעוד שבפועל ההפך הוא הנכון. (שאמצא לך איפה אפשר לקנות?)

כמו כן, ראוי אולי להבהיר - שמדובר על ייבוא, ואני לא רואה בחוק הזה בעייה בייצור מקומי? זה יצטרף כנראה לרשימה מאוד ארוכה של דברים שמסיבות מוזרות לא ניתן לייבא לישראל (אבל בניגוד לדברים אחרים, לדבר הזה דווקא יש מעקף...) - אבל ודאי לא הופך כל בשר הנמכר בישראל להיות חייב בכשרות...

אשר לשנאה - אינני יודע מי קובע מיהו "פרימיטיבי", ומי קבע ששנאה היא משהו "פרימיטיבי" - זו בסך הכל דעה קשה נגד משהו או מישהו - שהיא לגיטימית במדינה דמוקרטית - אבל אם אתה רוצה לקרוא לעצמך פרימיטיבי בגלל שנאתך לכל הקשור ליהדות, זה שיקול שלך ושלך בלבד. כיוון שאני מניח שלא לכך התכוונת, אלא כנראה אלי... לא ברור לי את מה בדיוק הדגמתי שאני שונא בדיוני איתך ביממה האחרונה.
ישן 03-06-2014, 08:24

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "איך אתה בכלל מעז להשוות?"

ללא מוסדות התרבות ואנשים שכמותך לא היינו מודעים לכך ש"מוסדות הדת מכילים את כל הפרזיטים המזוקנים והפרימיטיביים הללו, שמביאים עלינו את חשכת ימי הביניים (ואנו עדיין לא סגורים שהם לא מכינים מצות מדמם של ילדים חילוניים) "
התוספת בסוגריים שגוייה אולי בגלל חוסר התמצאות וידע בתרבות - את המצות עושים מדם של ילד נוצרי השומר מצוותיו כהלכה.

אנשים נאורים שיביאו שלום ואחווה, כמו אודי אלוני ואחינועם ניני. כמו שכתוב יעשה שלום עלינו ועל כל בית ישראל. תפילה שאני מניח שאתה מתפלל , מדי יום ביומו. האל עדין לא הצליח להביא את השלום, נדמה לי שבעזרת האל ( כל אחד והאל שלו ) דווקא מעוררים את המחלוקת, את השנאה ואת המלחמה. אולי והחבורה "המתועבת" בעיניך בכל זאת תביא סוף סוף להבנה שתובל לשקט ולרגיעה ואפילו לשלום בסופה של הדרך.
ישן 03-06-2014, 22:15
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
בא הקשר
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מה הקשר? אתה כתבת על תקציב..."

הקשר הוא שהוצאה על ענייני דת מתקציב מתקציב הממשלה ותקציב הרשויות המקומית גבוה מזו של התרבות אף ששירותי ומוצרי משרד התרבות נצרכים על ידי ציבור רחב יותר, ציבור שגם משלם הרבה יותר מסים מהמגזר שצורך יותר שירותי דת (או נהנה מתשלום עבור מתן שירותים כאלה מתוך כספי הציבור) ולכן גם ראוי יותר לתמורה שתהלום את רצונותיו.
זאת בלי קשר לסוגיה האם המדינה צריכה לממן צרכים כאלה. אישית אני סבור שיש הרבה סעיפי תרבות שאין שום סיבה שהמדינה תסבסד: תיאתרון, מחול, מוסיקה וכדומה צריכים להתקיים מתוך מכירת כרטיסים/מנויים וחסויות. למדינה אין שום יתרון מקיומם של אלה. לעומת זאת, ספריות ציבוריות למשל הן בעלות ערך חינוכי רב וכדאי שלכל אזרח תהיה נגישות אליהן. כנ"ל לגבי מוזיאונים בתחומים מסויימים (כל אלו שמחזקים את הקשר בין העם לארצו ולהיסטוריה שלו) וכדומה. אותו כנ"ל לגבי ספורט: המדינה ממש לא צריכה לממן קבוצות כדורגל מקצועיות, אבל כן כדאי מאוד לעודד עיסוק בספורט עממי.
ישן 04-06-2014, 23:27
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס]זוהי דמוקרטיה ומי..."

ציטוט:
או להחליף שיטת ממשל. דמוקרטיה דפוקה מעצם זה שהאנושות בכללה דפוקה.
עדיפה רפובליקה חוקתית (כמו ארה״ב לדוגמא, למרות שהדמוקרטים שם הורסים זאת), כזו שהחוקה שלה מבוססת על חופש הפרט, כך שגם הצבעת הרוב מוגבלת.

חוקה, אחרי הכל, היא בסה"כ פיסת נייר.
הידעת ? לצפון קוריאה יש חוקה שמבטיחה בחירות דמוקרטיות, וכן חופש ביטוי ודת לכלל אזרחיה.

ולמה החלטת שהרפובליקנים הם אבירי זכויות הפרט ? הם לא מתנגדים באופן אקטיבי ועקבי לנישואים חד מיניים למשל ?

ציטוט:
אם רוב העם יחליט מחר שכל האנשים מעל גובה מטר תשעים וחמש רשאים לעסוק אך ורק בתור שחקני כדורסל – זה דמוקרטי!

וואלה ? בגלל זה בג"ץ מסרס פעם אחר פעם את חקיקת הכנסת על סמך פרשנותו את חוק יסוד כבוד האדם וחירותו ?
ספר לי עוד על איך בישראל מתקיימת דיקטטורה של הרוב, ואל תחסוך בדוגמאות בבקשה.
ישן 05-06-2014, 00:26
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE]או להחליף שיטת ממשל...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
חוקה, אחרי הכל, היא בסה"כ פיסת נייר.
הידעת ? לצפון קוריאה יש חוקה שמבטיחה בחירות דמוקרטיות, וכן חופש ביטוי ודת לכלל אזרחיה
כשבנאדם אומר "צריך לחוקק חוק נגד צווארון גולף!" מן הסתם שהוא מתכוון לחוק שגם ייאכף..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
ולמה החלטת שהרפובליקנים הם אבירי זכויות הפרט ? הם לא מתנגדים באופן אקטיבי ועקבי לנישואים חד מיניים למשל ?
איפה אמרתי זאת?
"רפובליקה" ו"חוקה" אינן מילות קסם. גם הרפובליקות האיסלאמיות הן בסופו של דבר.. רפובליקות.
בגלל זה ציינתי שלדעתי צריך שפה תהיה חוקה שמבוססת על חירות הפרט. חוקת ארה״ב עושה זאת רק באופן חלקי.
(עריכה: נראה לי שהבנתי את הבלבול שלך. שים לב איפה הסוגריים לעיל בתגובה שלי נסגרים)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
וואלה ? בגלל זה בג"ץ מסרס פעם אחר פעם את חקיקת הכנסת על סמך פרשנותו את חוק יסוד כבוד האדם וחירותו ?
ספר לי עוד על איך בישראל מתקיימת דיקטטורה של הרוב, ואל תחסוך בדוגמאות בבקשה.

לא הבנתי. אתה מצדיק שיטת ממשל דמוקרטית בגלל החלק הבלתי־דמוקרטי שלה? (או שמא אתה טוען שדמוקרטיה טהורה אינה יכולה לעשות את הנ״ל?)
בדיוק בגלל חוק יסוד כבוד האדם וחירותו ישראל אינה דמוקרטיה באופן גמור. הרי החקיקה שלו, וקביעתו כחוק עליון, הם חלק מן המהפכה החוקתית..
אני רק אומר שצריך לקחת את זה כמה צעדים הלאה.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 05-06-2014 בשעה 00:29.
ישן 05-06-2014, 02:08
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "[QUOTE=liorif]חוקה, אחרי הכל,..."

ציטוט:
כשבנאדם אומר "צריך לחוקק חוק נגד צווארון גולף!" מן הסתם שהוא מתכוון לחוק שגם ייאכף..

יפה, וזה אומר למעשה שהפנמת הנורמות האמורות ע"י החברה ומנהיגיה היא שתקבע האם מדובר בחברה דמוקרטית המגנה על זכויות הפרט, ולא קיומה של חוקה או היעדרה.

ציטוט:
איפה אמרתי זאת?
"רפובליקה" ו"חוקה" אינן מילות קסם. גם הרפובליקות האיסלאמיות הן בסופו של דבר.. רפובליקות.
בגלל זה ציינתי שלדעתי צריך שפה תהיה חוקה שמבוססת על חירות הפרט. חוקת ארה״ב עושה זאת רק באופן חלקי.
(עריכה: נראה לי שהבנתי את הבלבול שלך. שים לב איפה הסוגריים לעיל בתגובה שלי נסגרים)

כן, שמתי לב איפה הם נסגרים, ואז שאלתי אותך, ואשאל זאת פעם נוספת, למה לדעתך לחברי המפלגה הרפובליקנית בארה"ב ("רפובליקנים") יש רקורד טוב יותר מאשר לחברי המפלגה הדמוקרטית ("דמוקרטים") בכל מה שקשור לשמירת זכויות הפרט, כאשר ידוע כי אותם "רפובליקנים" מתנגדים בתוקף ללגליזציה של נישואים חד מיניים לדוגמא.

ציטוט:
לא הבנתי. אתה מצדיק שיטת ממשל דמוקרטית בגלל החלק הבלתי־דמוקרטי שלה? (או שמא אתה טוען שדמוקרטיה טהורה אינה יכולה לעשות את הנ״ל?)
בדיוק בגלל חוק יסוד כבוד האדם וחירותו ישראל אינה דמוקרטיה באופן גמור. הרי החקיקה שלו, וקביעתו כחוק עליון, הם חלק מן המהפכה החוקתית..
אני רק אומר שצריך לקחת את זה כמה צעדים הלאה.

אני לא מצדיק כלום.
אתה טענת שצריך להחליף שיטת ממשל, ובסוף אתה מוסיף מעין קונטרסט - "אם רוב העם יחליט מחר שכל האנשים מעל גובה מטר תשעים וחמש רשאים לעסוק אך ורק בתור שחקני כדורסל – זה דמוקרטי!".
הסיפא שלך זועקת דרשני; האם אתה טוען שבישראל דיקטטורה של הרוב היא דבר שבשגרה ?
במידה וזו אכן טענתך, התואיל לגבות אותה על סמך דוגמאות קונקרטיות ?

נערך לאחרונה ע"י liorif בתאריך 05-06-2014 בשעה 02:18.
ישן 03-06-2014, 10:11
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הבדל כמותי לכל הפחות"

אני מניח שההבדל הכמותי הוא גם במספר הצרכנים של שני השרותים, לדעתי יש יותר צרכנים לשרותי הדת וכאן נובע גם השוני בתקציב, אבל זה בכלל לא משנה. מי שבעד תיקצוב תרבות, אומנות, ספורט וכו' לא יכול להתנגד לתקצוב שרותי הדת, לפחות לדעתי. ברגע שאפשרת למדינה לחלק כסף לנושאים שהם לא בסיסיים וחיוניים לגמרי, אתה לא יכול להחליט לאן ילך הכסף ואתה צריך לקחת בחשבון שיתנו כסף גם לגורמים/רעיונות שאתה לא תומך בהם. אני נגד תקצוב התרבות בארץ מכספי המיסים, אבל באותה המידה אני גם נגד תקצוב שרותי הדת.

ישן 03-06-2014, 19:01
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא ממש
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני מניח שההבדל הכמותי הוא גם..."

למעשה, רוב הציבור כלל לא עושה שימוש בישרותי הדת הממלכתיים וזה כולל לא רק את החילוניים אלא גם את החרדים שמעדיפים את שירותי הדת הדת הפרטיים שלהם-כפי שניתן למשל לראות בכל הנוגע לנושא הכשרות.
לעומת זאת, בשירותי התרבות עושים שימוש ציבורים שמהווים את הרוב. מי שצופה בסרטים ישראלים (הקרן לעידוד קולנוע ישראלי), מי שצופה בהצגה (ורבים, גם אני, צפו במחזות), מי שהולך לקונצרט (וזה כולל גם דתיים רבים), מי שמשאיל ספר מספריה ציבורית (וכאן דווקא תושבי קרית ארבע הדתית ברובה הם השיאנים), מי שהולך למוזיאון, רוצה לומר, רובנו עשינו שימוש זה או אחר בשירותי התרבות של מדינת ישראל. בשירותי הדת הממלכתיים רובנו לא עשינו שימוש או עשינו שימוש נדיר ולא תמיד מרצון (הבחירה להתחתן ולהתגרש ברבנות היא לא ממש בחירה).
ואגב, משרד התרבות מממן גם פרויקטים דתיים, כמו למשל מכוני מחקר תורניים.
בסופו של דבר, אין ספק שרם ממנים תרבות כללית אז עקרונית לגיטימי למממן גם שירותי דת וצרכים דתיים, אבל בהחלט לגיטימי להתווכח על הסכומים והמטרות. לטעמי להוציא 100 מליון שקל על הוצאות להכנה לשמיטה זה אבסורד.

נערך לאחרונה ע"י קגנס בתאריך 03-06-2014 בשעה 19:04.
ישן 03-06-2014, 21:09
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "שטויות במיץ חמוציות!!321..."

הכתבה מדגישה את אשמת הסוציאליזם-

גרמניה, שוויץ וסקנדינביה, לעומת זאת, מדובר במס נוסף שמוטל על המאמינים מעבר למה שהם משלמים למדינה. המאמין בשבדיה, למשל משלם לכנסייה מס נוסף בגובה של כ-2% מהמס שהוא משלם למדינה, בהתאם למדרגת המס שלו, ובגרמניה - 8%. חילונים פטורים ממס כנסייה ומשלמים, איפוא, פחות מסים. עם זאת, במידה והם נעזרים בשירותי דת באופן חד פעמי - כדי להתחתן, למשל - הם משלמים על כך סכום גבוה - בערך כמו בעל רכב או תייר בלי פוליסת ביטוח.

מההשוואה בין ישראל ואירופה עולה תמונה מוזרה: מדינות הרווחה האירופיות, שמתערבות בכלכלה, גובות מסים גבוהים ומספקות שירותים חברתיים נדיבים, הפריטו כליל את שירותי הדת; ואילו ממשלת ישראל, שחרטה על דגלה את ההפרטה, שומרת את הדת בשליטתה המלאה.

ככה זה כשרוצים לקבל הכל מהמדינה. אתה יכול להיות חילוני נאור המתנגד להפרטות אבל אז תקבל את הדת בסיבוב.

מה כל כך קשה להבין את ההשוואה לדת? מדובר בתחביב של אדם כזה או אחר, וכל המגזרים הללו מחליטים להכריח את כולם לסבסד אותם כי הם חושבים שהם נעלים.
ישן 04-06-2014, 11:53
  Tom.Cruise Tom.Cruise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.14
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אשמח אם תלמד אותי"

1. https://www.fresh.co.il/vBulletin/t...8#post4 498709

2. קודם כל אין צרכים, יש רצונות, ובוודאי ששרותי דת זה לא צורך. אני צריך מישהו שיקריא לי סיפור לפני השינה, וכל ילד בישראל צריך שיהיה לו ברווז גומי באמבטיה, ואני חושב שמדינת ישראל צריכה לממן את זה לכל האזרחים, הגיוני? לא. בשביל זה יש מערכת דמוקרטית שמחליטה מה מתקצבים, למה, בכמה, ואיך. יש מדינות שחושבות שזה הגיוני לתקצב חינוך חינם, וארוחות חמות לתלמידים, ותלושי מזון לעניים, ויש מדינות שלא, יש מדינות שמתקצבות תרבות, ויש מדינות שלא, וכנ"ל לגבי צבא וכל דבר אחר.

אין פה אמת אובייקטיבית אלא רק השאלה: מה אנחנו כחברה חושבים שאנחנו צריכים לממן לטובת כולנו?

אני חושב שהתשובה לא צריכה לכלול "דת" בכלל וכן צריכה לכלול תרבות, ולדוגמה צרפת והולנד מסכימות איתי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:21

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר