לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2014, 12:59
  Tom.Cruise Tom.Cruise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.14
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אחרי 5 חודשים: קולורדו מגלה את הצד האפל של המריחואנה"

הכתבה ערוכה ומתורגמת בצורה מגמתית למדי, וחלקית. הרי הכתבה המקורית:
http://www.nytimes.com/2014/06/01/u...?_r=0&referrer=

ציטוט:

It was only in January, for example, that the Colorado State Patrol began tracking the number of people pulled over for driving while stoned. Since then, marijuana-impaired drivers have made up about 1.5 percent of all citations for driving under the influence of drugs or alcohol.
....
Marijuana supporters note that violent crimes in Denver — where the bulk of Colorado’s pot retailers are — are down so far this year. The number of robberies from January through April fell by 4.8 percent from the same time in 2013, and assaults were down by 3.7 percent. Over all, crime in Denver is down by about 10 percent, though it is impossible to say whether changes to marijuana laws played any role in that decline.
...
t according to the Kansas Highway Patrol, total marijuana seizures fell to 1,090 pounds from 2,790 pounds during the first four months of the year, a 61 percent decline.

בעיני הרשויות בקולורדו צריכות להתייחס לשתי נקודות: שימוש ע"י קטינים, ומוצרי מריחואנה לאכילה. צריך להוסיף ענישה על מכירה או אספקה לקטינים, אפילו אם סמלית, וצריך אזהרות אדומות ענקיות על מוצרים לאכילה ואולי גם הגבול על ההרכב...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-06-2014, 01:50
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אחרי 5 חודשים: קולורדו מגלה את הצד האפל של המריחואנה"

מנסיון של מעל 30 שנה בתחום המלחמה בסמים מסוכנים, אני אתרום את שני הסנט שלי לדיון.
אני מכיר אנשים שמשתמשים שנים במריחואנה (אני מדגיש מריחואנה ולא מוצרי הלוואי כגון חשיש ושמן חשיש) ולא מתמכרים לחומר.
מצד שני אני מכיר אנשים שתחילו מג'וינט פשוט והדרדרו במהירות לחומרים אחרים.
איני מזלזל בצד הרפואי של המריחואנה הרפואית הניתנת תחת השגחה רפואית לאנשים חולים-אגב, היא לא מרפאה, היא רק מקילה על הסיפטומים.
מחקרים מדעיים מוכיחים מעל כל צל של ספק שיש רגישות שונה אצל בני אדם ל-THC שהינו החומר הפעיל במריחואנה ומוצרייה.
יש אנשים הסובלים ממחלות לטנטייות (מחלות נפש המקננות בגוף האדם, אולם המחלה לא התפרצה) ואז מגיע ה-THC ומפעיל את המחלה (טריגר).

לפני מספר שנים, ביקרו בארץ קציני משטרה מהולנד ובשיחות איתם אחד מהם הגדיר זאת כך "המהלומה הקשה ביותר שנחתה על הולנד מאז מלחמת העולם השניה-זאת הליגליזציה של המריחואנה".
בערי הולנד יש אזורים שלמים שבהם הפשע משתולל והמשטרה המקומית איבדה כל שליטה - בכל האזורים האלה יש המון "קופישופ".

אני. מנסיון אישי מכיר אנשים שאמנם לא התמכרו לחומר, אבל חלו שינויים באישייות שלהם, שינויים שלרוב אינם חייוביים, התקפי פאראנויה ופחדים, רעידות בידיים, שינויים בלחץ הדם, רמת הסוכר בדם ואימפוטנציה חלקית או מלאה (וכל זאת מבלי להיות מכורים).

אני יודע שכעט יבואו ויטענו - כל תומכי הליגליזציה שזה לא נכון.
אבל הנסיון מדבר.

ישן 04-06-2014, 09:51
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "מהניסיון האישי שלי, תפוחים הם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
מהניסיון האישי שלי, תפוחים הם מקולקלים, כי התכוונתי לאכול היום תפוח, וכולו היה רקוב עם תולעים.
מסקנה: יש להשמיד את כל התפוחים.

מצטער. אתה פשוט לא הבנת את כוונתי.
מאחר ויש אנשים (רבים) שבגופם מקננת מחלה לטנטית, ומאחר לא אתה, לא אני ולא הרפואה המודרנית יודעים להצביע על אנשים אלו. השימוש ב-THC, עלול להפעיל את המחלה אצל אותם אנשים.

הרי בוודאי לא תהיה מוכן לשלם על תענוג רגעי (שגם בזה אני לא בטוח) בטיפול בתרופות פסיכיאטרייות כל החיים.

ישן 04-06-2014, 10:47
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
מצטער. אתה פשוט לא הבנת את כוונתי.
מאחר ויש אנשים (רבים) שבגופם מקננת מחלה לטנטית, ומאחר לא אתה, לא אני ולא הרפואה המודרנית יודעים להצביע על אנשים אלו. השימוש ב-THC, עלול להפעיל את המחלה אצל אותם אנשים.

הרי בוודאי לא תהיה מוכן לשלם על תענוג רגעי (שגם בזה אני לא בטוח) בטיפול בתרופות פסיכיאטרייות כל החיים.

ועדיין...
מאות אלפי אנשים במדינת ישראל מעשנים גראס על בסיס שבועי, והם נראים בסדר גמור.
כל הכוכבים שלך בטלוויזיה מעשנים את זה, כנ"ל בתיאטרון, ובקולנוע.

עד היום נמנעתי מעישון גראס בעיקר עקב התחייבות למקום עבודה, ובעקבות שטיפות המוח שעברתי על כך שמריחאונה שורפת תאים במוח, בשורה התחתונה הכל זה בולשיט.

אני מכיר אנשים מבריקים (עו"ד \ רופאים \ אנשי עסקים שמרוויחים בחודש יותר ממה שאני ואתה עושים בחצי שנה) והם כולם מדיי פעם מעשנים גראס.

-אגב, אני עד היום לא עישנתי, בעיקר מתוך עיקרון.

אבל אוליי בעתיד אני אנסה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-06-2014, 11:36

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

1. כל הקטע עם " מחלה לטנטית"- בוא נבהיר על מה אנחנו מדברים. מדובר באנשים עם סכיזופרניה, או הפרעות נפשיות קשות דומות. גם אם ההפרעה שלהם לא התפרצה ברמה של אישפוז וטיפול מדובר באנשים ש"באו מוכנים". גראס אולי יכול לגרום למחלה להתפרץ בהתקף פסיכוטי, אבל זה היה מתחת לפני השטח גם לפני. יש אנשים שיותר רגישים למריחואנה בלי קשר למחלות נפש, וגראס יכול לעשות להם רע, אבל זה עובר ביחד עם השפעת הסם...

2. THC זה אחד החומרים הפעילים בקנאביס. יש בערך 100 קנבידואידים שונים בגראס ולכולם יש השפעה שונה.

3. קציני משטרת הולנד יכולים לטעון מה שבא להם, הסטטיסטיקה מראה אחרת. והבעיה העיקרית שלהם היא תיירות סמים, וסמי מסיבות הרבה יותר קשים ממריחואנה ולא "צרכנים מקומיים"

4. מהניסיון שלי גראס זה הסם הכי לא מזיק אחרי קפה, בוודאי מבחינת השפעה לטווח ארוך. על אימפוטנציה בכלל בחיים לא שמעתי. לגבי הדברים האחרים הכל נכון אבל תוך כדי ההשפעה, תפסיק וזה יעבור. אבל אתה לא יכול להסיק מהשפעה של שימוש רפואי שהוא קבוע ויומיומי לשימוש מזדמן. זה כמו להשוות מישהו ששותה כוס וודקה פעם או שלוש ביום כל יום, למישהו ששותה בסוף שבוע עם חברים ושותה הרבה פחות.

5. אני אישית מעולם לא השתמשתי בסמים, בעיקר כי אני לא מתודה בפני שוטרים באינטרנט על עברות פליליות אבל אני יכול לספר לך משמועות שזה הכל עניין של עיתוי ומידה. קצת מידי פעם עם חברים זה צחוקים וסבבה. לפתוח עם זה את הבוקר זה עצוב כי אתה תמצה את היום שלך על הספה.

6. אם אנחנו מסכימים שזה לא ממכר, והנזקים מזה פחותים משל הרבה סמים אחרים חוקיים לחלוטין (כולל תרופות מסויימות) אז למה זה לא חוקי?

נערך לאחרונה ע"י Tom.Cruise בתאריך 04-06-2014 בשעה 11:54.
ישן 04-06-2014, 11:58

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "1. כל הקטע עם " מחלה לטנטית"-..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tom.Cruise
1. כל הקטע עם " מחלה לטנטית"- בוא נבהיר על מה אנחנו מדברים. מדובר באנשים עם סכיזופרניה, או הפרעות נפשיות קשות דומות. גם אם ההפרעה שלהם לא התפרצה ברמה של אישפוז וטיפול מדובר באנשים ש"באו מוכנים". גראס אולי יכול לגרום למחלה להתפרץ בהתקף פסיכוטי, אבל זה היה מתחת לפני השטח גם לפני. יש אנשים שיותר רגישים למריחואנה בלי קשר למחלות נפש, וגראס יכול לעשות להם רע, אבל זה עובר ביחד עם השפעת הסם...
ממש לא נכון. ברוב המקרים מדובר באנשים שאינם חולים ובהחלט "לא מוכנים", אתה פשוט לא מכיר את הנושא.

2. THC זה אחד החומרים הפעילים בקנאביס. יש בערך 100 קנבידואידים שונים בגראס ולכולם יש השפעה שונה.

נכון, שיש עוד חומרים פעילים, אבל ה-THC הוא העיקרי.

3. קציני משטרת הולנד יכולים לטעון מה שבא להם, הסטטיסטיקה מראה אחרת. והבעיה העיקרית שלהם היא תיירות סמים, וסמי מסיבות הרבה יותר קשים ממריחואנה ולא "צרכנים מקומיים"

מענין שאתה פוסל חוות דעת ונסיון מאנשים שבאו מהתחום. הגיע הזמן שתדע שפטריות צומחות על זבל, כלומר הדרדרות התנהגותית ומרחיאונה חופשית איפשרו את "תירות הסמים" והרעות הנלוות לכך.

4. מהניסיון שלי גראס זה הסם הכי לא מזיק אחרי קפה, בוודאי מבחינת השפעה לטווח ארוך. על אימפוטנציה בכלל בחיים לא שמעתי. לגבי הדברים האחרים הכל נכון אבל תוך כדי ההשפעה, תפסיק וזה יעבור. אבל אתה לא יכול להסיק מהשפעה של שימוש רפואי שהוא קבוע ויומיומי לשימוש מזדמן. זה כמו להשוות מישהו ששותה כוס וודקה פעם או שלוש ביום כל יום, למישהו ששותה בסוף שבוע עם חברים ושותה הרבה פחות.
שוב לא נכון. מאחר ואינך יודע מה המצב הגופני שלך, אתה מהמר בנוסח "רולטה רוסית".
5. אני אישית מעולם לא השתמשתי בסמים, בעיקר כי אני לא מתודה בפני שוטרים באינטרנט על עברות פליליות אבל אני יכול לספר לך משמועות שזה הכל עניין של עיתוי ומידה. קצת מידי פעם עם חברים זה צחוקים וסבבה. לפתוח עם זה את הבוקר זה עצוב כי אתה תמצה את היום שלך על הספה.
קרא שוב את תגובתי ל-4. אגב, אני יכול להרגיע אותך, אף אחד לא יפתח לך תיק פלילי (על שימוש בסמים מסוכנים) על סמך פוסט באינטרנט.
6. אם אנחנו מסכימים שזה לא ממכר, והנזקים מזה פחותים משל הרבה סמים אחרים חוקיים לחלוטין (כולל תרופות מסויימות) אז למה זה לא חוקי?

מי קבע שזה לא ממכר? איזה "בעל עניין" עם מניעים נסתרים? זה ממכר וזה מוגדר "כסם פותח שער" לעולם הסמים המסוכנים

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 04-06-2014 בשעה 12:00.
ישן 04-06-2014, 13:54

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "[QUOTE=Tom.Cruise]1. כל הקטע..."

1. אני שמח שאתה מכריז הכרזות. גם אודות מידת ההכרות שלי עם הנושא, וגם על נושא שאני מאוד בספק שהתעמקת בו. אם היית מתעמק בו היית מגלה שזאת ההשקפה של עולם הפסיכיאטריה על הנושא. מריחואנה לא יכולה לגרום להתפרצות של מחלת נפש יש מאין, המחלה צריכה להיות נוכחת ומוכנה להתפרץ בשביל שמריחואנה תגרום להתקף פסיכותי. יש אולי קשר בין זה שסכיזופרניה (ועוד כמה הפרעות) בד"כ מתפרצת לראשונה בסוף גיל ההתבגרות או תחילת שנות ה20, וזה גיל שבו גם בד"כ מתנסים בדברים... אבל אנחנו מדברים פה על הפרעות קשות יחסית, והן ממש לא "מופיעות" יש מאין.

2. זה לא נכון. THC הוא החומר הכי נחקר, ושכנראה יש לו את ההשפעה הכי "חיובית", אבל חשוב לדעת שיש עוד, בגלל זה כל זן של הצמח משפיע אחרת.

4. מה לא נכון? יש השפעות קצרות טווח שיכולות להיות לא נעימות לקנביס, אבל גם לאלכוהול, ולריצה ולכל דבר.

5. מה הקשר? אני אומר ששימוש קבוע ובכמויות גדולות, הוא שונה בצורה מהותית מ occasional recreational גם בהשפעות, וגם בסיכונים.

אני גם לא בא פה לעודד שימוש במריחואנה לדעתי האישית זה סם חביב, אבל בגדול מעפן. הוא הופך הכל למצחיק, אבל מחבר אותך לספה. אני רק אומר שזה ממש לא נורא, ובוודאי לא מתקרב למה שמנסים לצייר ממנו, ואני לא רואה שום סיבה שהוא יהיה לא חוקי.

6.
ציטוט:
מי קבע שזה לא ממכר? איזה "בעל עניין" עם מניעים נסתרים? זה ממכר וזה מוגדר "כסם פותח שער" לעולם הסמים המסוכנים

אתה:
ציטוט:
מנסיון של מעל 30 שנה בתחום המלחמה בסמים מסוכנים, אני אתרום את שני הסנט שלי לדיון.
אני מכיר אנשים שמשתמשים שנים במריחואנה (אני מדגיש מריחואנה ולא מוצרי הלוואי כגון חשיש ושמן חשיש) ולא מתמכרים לחומר.

לגבי הטיעון של gateway drug אני דווקא מסכים. מצד אחד אם הייתי מתנסה בסמים, אז אחרי ששמעת כל מיני סיפורים על כמה סמים זה מסוכן, ואתה מנסה מריחואנה, ומגלה שזה לא נורא, אז למה שלא תנסה גם דברים אחרים? ויש דברים אחרים הרבה יותר "כיפיים", הרבה יותר מסוכנים, והרבה פחות מסוכנים, ואין לך באמת שום דרך לדעת כמה משהו הוא מסוכן או ממכר. אגב, זה משהו מאוד לקוי בהתייחסות של מערכת החינוך (וכל העמותות למינהן) לסמים. אם צועקים זאב זאב על קאנביס ועל הרואין ביחד, אז הילדים ששומעים את זה לא יודעים להבדיל. חוץ מזה שהסם הפסיכואקטיבי הראשון שהתנסתי בו, ניתן לי בבית מרקחת עם מרשם, והוא יותר מסוכן ויותר ממכר ממריחואנה.

מצד שני, אני מכיר עשרות אנשים שניסו גראס, ולא התקרבו לשום דבר אחר. אני גם לא מכיר אישית אף אחד שהתמכר לסמים (אולי אחד שפגשתי בטיול בדרום אמריקה), מצד שני אני מכיר כמה אנשים שמכורים לאלכוהל.

- - - ------ - --
כשכתבתי מוכנים בסעיף 1, לא התכוונתי לשימוש בסמים, אלא שהם מגיעים עם מחלת נפש מקננת שמחכה להתפרץ, ובד"כ לפחות במקרה של סכיזופרניה יש "סימנים מקדימים"

נערך לאחרונה ע"י Tom.Cruise בתאריך 04-06-2014 בשעה 14:03.
ישן 04-06-2014, 22:12

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "1. אני שמח שאתה מכריז הכרזות...."

לגבי ההתמכרות. אני מציע שתקרא שוב מה שכתבתי.

כלומר יש אנשים, שלא מתמכרים ויש אנשים שכן מתמכרים. זאת קשור למצב בריאותי, מבנה גנטי ועוד גורמים.

אני שמח שלט ניסית את "סם חביב, אבל בגדול מעפן. הוא הופך הכל למצחיק, אבל מחבר אותך לספה" הזה.

אני לא אכנס לכל סעיף וסעיף כי כבר "נטחן עד דק".

אבל נקודה אחת אני כן אגיב. "אני לא רואה כל סיבה שזה יהיה לא חוקי".
טוב. מה לעשות שמומחים בתחום קבעו אחרת וטוב שכך.

אגב. בישראל נהוג שימוש חוקי בצמח אחר, שבהרבה ארצות נחשב לסם מסוכן.
אתה מתאר לעצמך איזה צמח?
כן, צמח הגת.
יש ארצות רבות שגידול/שימוש בצמח הוא עבירה של "שימוש בסמים מסוכנים".

הבעיה היא שאני, בגלל תפקידי, אני רואה את השלבים השונים שאנשים עוברים במהלך מסעם בעולם הסמים המסוכנים.
אני רואה איך זה מתחיל ואיך זה נגמר,
אני נתקל בתופעה בתדירות יומיומית.

הבעיה הגדולה שלנו זאת "ההכחשה". כאשר אני בא למנהלת בית הספר ומציע לה הרצאה (חינמית) בנושא סמים מסוכנים, ב99.99% מהמקרים אני מקבל תשובה "בבית הספר שלי אין סמים", וכאשר אני מספר לה שבשבוע שעבר נעצר סוחר סמים (תלמיד) בתוך בית הספר שלה. התשובה היא "הוא עשב שוטה ולא מייצג".

לגבי אלכוהול.
זאת צרה חולה אחרת.
זאת מפלצת איומה שאנחנו נבכה עליה עוד הרבה זמן.
מעבר לנזקים ופגיעות עקב תאונות דרכים עקב נהיגה תחת השפעה של אלכוהול.
קיימים נזקים גופניים כבדים בעיקר באיזור הכבד.
ומה עם הנזקים למשק עקב אנשים שנמצאים "בהנגאובר"?

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 04-06-2014 בשעה 22:19.
ישן 04-06-2014, 22:53

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

אשר, קודם כל הנושא נידון בפורום 700 פעם בערך... חלק מהדיונים טובים.... הרוב זבל...

1. התמכרות -
יש שני סוגים של התמכרויות, התרגלות פסיכולוגית, ותלות פיזית, קנאביס עלול לגרום לסוג הראשון, אבל בשום אופן לא גורם לסוג השני. נעשו על זה הרבה מאוד מחקרים, הקהילה המדעית מסכימה על זה, חפרנו על זה בפורום עשרות פעמים אחת מהן הייתה פה. אלא אם כן אתה הולך לערוך מחקר מדעי ולפרסם אותו אנא קבל את ההסכמה הזאת מהקהילה המדעית. והתמכרות פסיכולוגית זה רע אבל לא מתקרב בכלל לליגה של התמכרות לסיגריות, אלכוהול, קוקאין, קריסטל, הרואין וכו'.

2. בגלל התפקיד שלך אתה רואה את כל השלבים האלה מזווית ראייה של אכיפת חוק, כשזה מעורב בפשיעה אחרת. ע"פ נתונים של הרשות למלחמה בסמים (!) 24% מהישראלים צרכו מתישהו קנאביס, ויש בישראל 650,000 משתמשים קבועים. כלומר אחד מכל ארבע ישראלים עישן מתישהו, אחד מכל עשרה מעשן באופן קבוע, אם מה שאתה מתאר שהם כולם יתדרדרו להרואין וקראק ויתחילו לשדוד זקנות ישראל כבר הייתה צריכה להשתמד מזמן.

3. טוב מאוד שהמנהלת מסרבת לך. צריך להגיד לילדים את האמת: "אל תעשנו גראס, כי זה מעאפן, וגורם לך להרגיש בסדר עם שיעמום והימרכות על הספה. לכו תשחקו בחוץ. או תלמדו משהו מעניין. חוץ מזה זה יפגע בהתפתחות של המוח שלכם." אם תפחיד את הילדים שאם הם יסתכלו על ג'וינט הם יהפכו לנרקומנים, כל ההפחדות שלך יאבדו לחלוטין את כל היעילות שלהן שנייה אחרי שהם יראו ילד מעשן לידם, ולא הופך לנרקומן.

4. אתה מציע להוציא את האלכוהול מחוץ לחוק? אם לא, אז ליגליזציה של קנאביס תעזור מאוד להרגיע את המפלצת של האלכוהול. בתור שוטר אתה יודע, קנאביס בשונה מאלכוהול לא מקושר לפשיעה אלימה, ודיי לא מזיק חברתית...
ישן 05-06-2014, 06:49
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אשר, מנסיונך ונסיון המשטרה,..."

http://www.doctors.co.il/ar/273/%D7...0%D7% 95%D7%9C

http://doctorsonly.co.il/wp-content...%A0%D7%94.p df

התרשמות מזוית הראיה המוגבלת שלי: במעגלים הנוכחיים הקרובים שסביבי אין למיטב ידיעתי בעשרים השנים האחרונות אף משתמש במריחאונה. שני אנשים (נשואים) מתוך מעגלים אלה השתמשו לשנים בודדות ב'תקופה הסטודנטיאלית' ואחד השתמש לדעתי אקראית מעת לעת באותה תקופה. למרות שהיום הם בעלי משפחות אני חייב לציין שחייהם מעולם לא עלו על מסלול מסודר. הלימודים היו לא פרודוקטיבים ונמרחו והתמשכו, מעבר תדיר בין עבודה לעבודה עם שפע תרוצים ורטינות על כל דבר והתחמקות מאחריות אישית וכן הלאה. כן, יש להם 'גב כלכלי' מדור הוריהם [שלא עישן מריחאונה...] ולכן מצבם הכלכלי 'על הנייר' - יציב גם כשהם לא עובדים תקופות ארוכות או עוזבים כל 'העדר עיסוק' כדי להצטרף ל'מחאה'.

חבר קרוב נוסף שהיה אחד האנשים החכמים ביותר שהכרתי - עישן בשנות העשרים לחייו בתקופת גסיסתו מסרטן. הוא היה איש מדע בנשמתו ויוצר מחונן והסתכל על העישון כמו על שתית מרובה של אלכוהול באופן מפוכח כבריחה מכוונת מהמציאות. 'כשאתה כותב משהו תחת ההשפעה של זה - אתה מרגיש גאוני וחדשני' הוא סיפר. 'אבל אם אתה מוצא זמן שבו הראש שלך נקי ועובר על מה שכתבת - זה פשוט נראה נורא ואיום'.

מתקופת השרות הצבאי אני יכול לדלות עוד אי אלו מעשנים של הימים ההם שזה מכבר איני בקשר עימם ואני חושב שהדבר שהכי מאפיין אותם מבחינת אורח חייהם ה'חוץ עישוני' במבט לאחור וגם מבחינת מה שזה נראה מרחוק כיום הינו התאור 'במקום דרוך'.
ישן 05-06-2014, 09:57

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "..."

קודם כל, כל זה מאוד אנקדוטלי, ואם משהו מעיד על occurrence ולא נסיבתיות. דבר שני, אני חושב שתיארת משהו הרבה יותר חמור וקשה משימוש בסמים, שנקרא ""תופעת היאפים"" בארה"ב קוראים לזה היום: דור ה Y.

לזה התכוונתי כשקראתי לקנאביס "מעפן". זה נחמד כ occasional recreational , אבל גראס מקל מאוד על בנאדם שרוצה לעשות כלום לבלות את היום שלו מרוח על הספה. מתוך האנשים שיצא לי להכיר אני דיי משוכנע שזה הכיוון הנסיבתי ולא להפך. וכמובן זה עניין של כמות ותדירות. אם אדם לא עובר יום, ולא שבוע בלי לעשן, אז יש לו בעיה, כנ"ל לגבי אלכוהול, רק שאלכוהול מכל בחינה שהיא מזיק יותר.

ושוב, אף אחד לא אומר לך להתחיל לעשן ג'וינטים, פשוט לאור הנזק המועט אם בכלל שזה גורם, זה שהנזק אם קיים הוא בעיקרו אישי, לאור העובדה שמסתובבים עשרות סמים הרבה יותר קשים וממכרים (סיגריות, אלכוהול, ותרופות ל: שינה, הרגעה, משכחי כאבים, ונוגדי דכאון), לאור העובדה שיש בארץ 650K משתמשים "קבועים" ואחד מכל ארבע ישראלים התנסה, ולאור העובדה שבכל סקר שנעשה עולה שהציבור בישראל בעד דה-קרימינליזציה אם לא ליגליזציה, אפשר בבקשה...? *

* הנה איבדתי מוטיבציה באמצע המשפט...

- --- - - --- - --
אה, ובחייך לינקים לשנת 96?
ישן 05-06-2014, 12:30
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ברור שזו תצפית אקראי חסרת משמעות סטטיסטית אבל אני משתדל לראות את חיי בלי סטטיסטיקה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "קודם כל, כל זה מאוד אנקדוטלי,..."

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

אפרופו אלכוהול - הכרתי 3-4 אנשים שנהגו לשתות עד דלא ידע על בסיס שבועי במויות שהיו הופכים את הכבד של כל הגולשים בפרש יחדיו למשהו שאווזים היו נמנעים לאכול מחשש ליתר כולסטרול בדמם.

המוזר הוא שכולם תפקדו היטב, לא היו אלימים והגיעו רחוק למרות היותם כלכוהוליסטים עפ"י כל הגדרה.
מה שאומר שגם בעניני אלכוהול יתכן והתגובה היא תלויית אדם.

אם אני שותה טיפ טיפ למשל אני פשוט מקבל כאב ראש ונזקק למרבץ השינה הקרוב ביותר שבסביבה.
ישן 07-06-2014, 23:36

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "תודה על תגובתך המעמיקה! אני מבין שזה המיטב שהצלחת להפיק?"

הרמה של השאלות והרמה של התשובה זהה. הנושא נידון 258 מיליון פעם בפורום, והשאלות שהעלת נדונו ברובם.

אם אתה מתעקש:

ציטוט:
אנצל כבר את הדיון כאן כדי לשאול, מדוע ואיך זה שבאף מדינה המריחואנה לא חוקית (למעט הבודדות שכן)?

מאותה סיבה שלפני שעד לפני 180-200(?) שנה עבדות הייתה חוקית בארהב ובאנגליה, ועד לא מזמן בהרבה מדינות היה אסור להזדיין בתחת בכלל, שלא לדבר על עם גברים, לפני 50-80 שנה העולם היה מלא במדינות שהפשיזם שלט בהן, ולפני ובמדינה תרבותית ומתקדמת אחת במרכז אירופה היה לא חוקי להיות יהודי.
איך החוקיות או העדר החוקיות זה טיעון בכלל?
או במילותיו של יאיר: "אני נגד ליגליזציה כי זה לא חוקי"

ציטוט:
אם האלכוהול מזיק ומסוכן יותר?

קודם כל, אני בכלל לא בטוח שזה טיעון כל כך טוב בעד ליגליזציה... ואם כן אז אולי מהסיבה שעדיף שמי שממש רוצה להתמסטל, בין אם בסבבה עם חברים, ובין אם "לדפוק תראש" עדיף לו לעשן מאשר להשתכר.
לגבי זה שאלכוהל הרבה הרבה יותר ממכר, והרבה יותר מזיק, זאת עובדה מדעית, או לפחות קונצנזוס מדעי.

ציטוט:
איך זה?
מה לעזאזל הסיבה?

מיק ענה לך.

ציטוט:
יכל להיות שכולם לא מבינים ולא מודעים למעט אלה שזועקים ללגליזציה?...

ברור שלא!
ל 80% מאלה שזועקים נגד ליגליזציה אין שמץ של מושג על מה הם מדברים. הם מעולם לא התעמקו בצד המדעי, או במשמעות החברתית.

הנ"ל נכון גם ל 70% מהתומכים ויש עוד 10% שדווקא בקיאים אבל כרגע מסטולים מידיי בשביל להביע את עצמם בדיון...
ישן 08-06-2014, 00:52
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אינרציה, בעלי אינטרסים, דעות..."

השבוע יצא לי לשמוע איזו תוכנית ברדיו שבה התראיין איזה שפוט של קנבוס (Hemp), הבן-דודה חסר הTHC של המריחואנה, שטוען שהקנבוס הוא הפתרון לכל בעיות העולם פחות או יותר... די הזוי ברובו אבל הוא העלה טענה מעניינת - שוויליאם הרסט, איל העיתונות של סוף המאה-ה19 ותחילת ה20 ראה בנייר קנבוס איום על אימפריית נייר העץ שלו והשתמש בהשפעה האדירה שלו כדי להוציא את הקנבוס מחוץ לחוק על ידי קישור בין הקנבוס לקנביס... אני לא יודע כמה זה נכון אבל לא יפתיע אותי לגלות שחלק ניכר מהסיבה שמריחואנה היא בלתי חוקית נוגע לאינטרסים של בעלי עסקים מתחרים (אלכוהול, טבק וכו')

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:20

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר