לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-05-2005, 23:06
צלמית המשתמש של Bomerang
  Bomerang Bomerang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.05
משהו חשוב לומר לכם

תקשיבו אומנם אני חדש ישן פה לא הייתי פה המון זמן ואני רוצה להגיד לכם
חברה הרמה של הפורום הולכת ומתדרדרת! אתם לא קולטים מה הולך כאן?
אנשים מעלים לפה תמונות שלהם בתור מתחילים ואני לא אומר שזה רע אבל בכל זאת
הם מעלים תמונות מטופשות וללא משמעות וכלום! לא כל אחד שיש לו מצלמה דיגיטלית או
כל מצלמה אחרת רשאי לעלות איזה תמונה מטומטמת שהוא רוצה! כאן זה פורום רציני ויש פה
כשרונות שחבל על הזמן אבל אז באים כל האנשים מפורומים שהם תת רמה והם מעלים לי
תמונות של מפגרים! כמו נעליים או כמו ההיא הפוזלת ההיא! נו באמת מה נסגר איתכם?
מה קרה? חברה תתפסו את עצמכם בידיים זה לא הולך ככה..
לא יכול להיות שכשבן אדם מעלה תמונה דבילית ביותר או משהו
פיתאום כולם רושמים הודעות מפוצצים את האשכול בלהגיד לו " לא מעלים תמונה כזו
זה לא בסדר שמעלים תמונה כזו לפה וכדומה" חברה מספיק תגובה אחת וזהו
וכשבן אדם משקיע בתמונות עובד עליהם נורא קשה ומביא תוצאות מעולות להפליא
פיתאום יש לו רק 4 או3 תגובות למה מה ? כל אלה שיודעים להגיב לתמונות מטומטמות לא יכולים
להגיב לתמונות שהם מעולות? רק להאיר?
חברים וחברות? מה קורה פה ? או שאתם באמת רציניים ולוקחים את עצמכם לידיים או
חבל על הפורום הזה הוא ניהיה יבש לאללה... אני זוכר שהייתי פה לפני שנתיים היו פה
את אולג שעדיין פה ואת שלומיקס ואת גלעד ורועי שעדיין פה
אבל מה קרה כל המקצוענים עזבו אז זהו חדל להשקיע?
יאללה אנחנו צריכים להגיע לטופ! תתפסו את עצמכם בידיים ודחילק
סך הכל אני רוצה את הטובה שלכם

אוהב אותכם

יניב

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-05-2005, 07:51
  V-king V-king אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.07.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Bomerang שמתחילה ב "משהו חשוב לומר לכם"

אהלן יניב, יוזמתך מבורכת והדאגה שלך לפורום משמחת אותי מאוד..
אבל (ותמיד יש אבל), חלק מהדברים שאתה אומר תלושים לחלוטין וניראה שאתה מסתכל על חצי הכוס הריקה וחבל..

הרמה של הפורום מתדרדרת?! על מה אתה מדבר???
אני לא יודע עד כמה ישן אתה, אבל מאז איחוד הפורומים, לאחר הפיצול, הפורום בעלייה והרמה הולכת ומשתפרת וזה בא לידיי ביטוי במספר ההודעות שנשלחות מידיי יום בפורום, במפגשים, באתגרים וגם באכפתיות של אנשים כמוך בכל הנוגע לפורום ואני, באופן אישי, מייחס לכל זה חשיבות רבה יותר מאשר לאיזה תמונה דבילית (סלחו לי על המילה) ולכן, באופן כללי אני לא יכול להגיד שהרמה מתדרדרת כי ההפך הוא הנכון!

נקודה נוספת שחשוב לי להבהיר היא שכדאי שלפני שאתם תוקפים תבחינו בין אדם שמעלה תמונה דבילית סתם לבין אדם שמעלה תמונה דבילית במטרה ללמוד כי בהתחלה כולנו העלנו תמונות דביליות למרות שהן ניראו לנו מדהימות, אבל מה לעשות שזוהי הדרך ללמוד?!
אז אנא, עשו את ההבחנה לפני שאתם תוקפים משתמשים שרוצים ללמוד והעלו תמונה דבילית..

נקודה אחרונה..
אני מצטער שאתה מרגיש שהפורום מתדרדר, אני אשמח אם תפנה (אתה וכל אחד אחר) אליי למסנג'ר או לאיסיקיו (כנס לפרופיל שלי) ותציע הצעות כיצד ניתן לשפר ולהעלות את הרמה, אני תמיד קשוב להצעות

זהו,
שיהיה המשך יום נעים

ישן 11-05-2005, 08:15
  alons73 alons73 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.03
תגובתי

אני הייתי פה לפני שנתיים והמצב לא היה גן-עדן והסיבה שהותיקים עזבו הייתה שלא הייתה להם סבלנות להודעות שהופיעו מדי יום ואפילו מדי כמה שעות :
" מה דעתכם על המצלמה XXX"
" מה זה צמצמם?"
" תמונה ראשונה שלי"
וכו'
לכן הוחלט לפצל את הפורום ל-2 (חדשים וותיקים), דבר שגרם לקריסת הפורומים הנ"ל...והסיבות לכך היו רבות.
המצב של היום לאחר האיחוד מתחיל להחזיר אותנו שוב למצב שהיה טרם הפיצול...
אז מה עושים ? לא ככה ולא ככה???.
הפתרון הראשוני המוצע על ידי הוא :
א. לא להתייחס לשאלות שתשובותיהם נמצאות בארכיון ואיפלו לא להפנות לשם!!!
ב. " תמונה ראשונה שלי"- עוגן ( אשכול מיוחד שמותר רק שם לעלות תמונות ראשונות).
ג. " מה דעתכם על המצלמה XXX" - כנ"ל לפי סעיף ב.
ד. מנהל הפורום ימחק הודעות ללא רחמים ולא יעבירם לאשכול הרלוונטי !!!
ה. תגובות בונות ינתנו רק למי שמגיב בעצמו בתגובות בונות ( מה לעשות אם לא במוח אז בכוח!!!)
תנו עוד רעיונות לשיפור נוסף של הפורום.
נ.ב
תפרגנו למנהל החדש הוא עושה עבודה קשה ומשתדל מאוד לשם הצלחת הפורום.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/birthday.php?date=30/12/1973]

המצלמה היא העין השלישית-אלון ס.

ישן 11-05-2005, 10:13
צלמית המשתמש של EventHorizon
  משתמשת נקבה EventHorizon EventHorizon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.03
פיגוע גם לי יש משהו חשוב לומר לך...

בתור מישהי מבחוץ אני יכולה להגיד לך שאתה יהיר ושחצן...

אני אתייחס לדבריך ב 2 חלקים,
החלק הראשון, שבו אתה מדבר על תגובות של אנשים באשכולות ש"לא עומדים בחוקי הפורום",
אני מקבלת את דעתך, היא הגיונית ומיותר שהערות יחזרו על עצמן באשכולות כאלה.

ועכשיו לחלק השני: (ציטוטים מהדברים שלך)
"כל האנשים מפורומים שהם תת רמה והם מעלים לי תמונות של מפגרים!"
"לא כל אחד שיש לו מצלמה דיגיטלית או כל מצלמה אחרת רשאי לעלות איזה תמונה מטומטמת שהוא רוצה!"

יקירי, אף אחד לא מינה אותך לצנזר ראשי....
וזכותו של כל אדם, לא משנה מה הרמה שלו לעלות לכאן את התמונות שהוא רואה לנכון.
כמובן שתחת חוקי הפורום, אבל לא תחת הטעם הטוב שלך.

קוראים לזה דמוקרטיה.

בתור מנהלת של פורום אחר בפרש,
אני יכולה לספר לך, שדווקא אנשים שלא ניחשבים מומחים גדולים מתקבלים בברכה וזוכים לתמיכה.
בניגוד לקור רוח והתנשאות שאתה חולק כאן.

הפורום הזה צריך לטפח את המתחילים, לעודד אותם להישתפר...
ולא למחוץ כל אפשרות שהם יעלו עוד תמונה בעתיד.

אם אתה רוצה להעלות את הרמה... למד אותם איך... אל תסנן אותם,
כי זכותם לכתוב כאן בידיוק כמו זכותך.

ישן 11-05-2005, 12:48
  adamr adamr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל adamr שלח הודעה דרך MSN אל adamr
אנחנו נמצאים בפורום צילום אם לא שמת לב
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "גם לי יש משהו חשוב לומר לך..."

הייתה סיבה למה פתחו בעבר צילום מתקדם ופורום צילום חובבני (או איך שהשם של זה היה)
וזו בגלל העובדה שלא תמיד מקצועיים/מתקדמים משתלבים עם אנשים שרק אתמול קיבלו את המצלמה שלהם
אנו בכל זאת מעוניינים לשמור על רמה מסויימת של צילום
ואולי בגלל שאת "צופה מהצד" ולא שותפה לקהילתינו בצורה מעשית, את לא יודעת איך מתנהלים פורומים אחרים (וזו לא ממש דמוקרטיה)
אחרי הכל יש כאן הגבלה של תמונות אם לא שמת לב - למה?
כדי שאנשים יעבירו ביקורת עצמית על התמונות שלהם ולא יעלו 50 תמונות להודעה אחת
ומסיבה נוספת היא שכאשר יש יותר מידי תמונות בהודעה אחת - לא תמיד מגיבים או נותנים את תשומת הלב הראויה לכל התמונות

גם לי מפריע לראות אנשים שלא מקדישים רגע של מחשבה לצילום ואחרי הצילום עצמו רגע של מחשבה על ביקורת עצמית
אין לנו בעיה עם צלמים חדשים אבל כאשר מספר הצלמים החדשים עולה על מספר הצלמים הותיקים יותר - זו כן מתחילה להיות בעיה
ובמקום להיות דומיננטים יותר - אנו הופכים להיות מיעוט לא משפיעה - ולכן הרמה יורדת
וזה אכן מה שקורה כאן
ישן 11-05-2005, 16:49
  V-king V-king אינו מחובר  

חבר'ה, אתם יוצאים מפרופורציה לחלוטין, מי שהיה קורא את התגובות שלכם היה רואה את הפורום כתת רמה רצינית, כלא מקצועי, כחסר תוכן ולא מעניין- ולא כך.
אז נכון, היו כמה שהעלו תמונות שלא היו לרוחו של משתמש זה או אחר אז במקום לכתוב לו "תמונה דבילית" אז להגיב לו בצורה יפה, לתת לו ביקורת בונה ולהסביר לו שרצוי שיעביר ביקורת על עצמו טרם העלאת התמונות, תאמינו לי שאם נגיב בצורה הזאת התמונות שלו יילכו ויישתפרו וה"תמונות הדביליות" שלו יהפכו לתמונות מושכות ומעניינות הרבה יותר, אל תשכחו שתמונותיכם היו "דביליות" באותה מידה ורק בזכות ביקורות בונות הגעתם לאן שהגעתם- אז אנא, עכשיו תעזרו גם אתם לאחרים כדי שהם יהפכו לעוזרים למשתמשים החדשים שיבואו אחריהם.

בנוסף, אני מודיע באופן חד משמעי שאני כמנהל הפורום לא מתכוון למחוק/לנעול אשכולות שבהן התמונות "דביליות" (ואני רוצה הגדרה לתמונות כאלה כי באמת שאני לא יודע לזהות אותן) אלא אם כן התמונות אינן עומדות בחוקי הפורום, וזה בגלל שכל משתמש הרשום בקהילת פרש רשאי בדיוק כמוני וכמו שאר המשתמשים לכתוב ולהעלות כל מה שהוא רוצה, המערכת לא מגבילה ומונעת ממנו ולכן לאף אחד מכם אין את הזכות לעשות זאת כל עד לא הוענקה לכם הסמכות- אז אנא, אל תקחו לעצמכם תפקידים שלא הוענקו לכם ושאף אחד לא בקש מכם לבצע.

בנוסף, אם יש תמונה שלא ראויה לפורום מסיבה זו או אחרת שהראשון שרואה יגיב וייכתוב שהתמונה לא ראויה, אין צורך שה-20 משתמשים שאחריו יגיבו בדיוק אותו דבר!
אני או רועי ניראה את האשכול ואם התמונוה באמת לא ראויה (ושוב, לא בגלל שהיא דבילית) אנחנו ננעל את האשכול.

ועוד בנוסף, אני רואה שלחברים בפורום יש הרבה מה להגיד ורק בזכות יניב, שיזם את האשכול, התחלתם לדבר וזה גורם לי לתחושה שיש משתמשים שחוששים לפנות אלי או אל רועי ולהגיד את אשר על ליבם, תרגישו חופשי להעיר, לטוב ולרע, על כל דבר בפורום.
אני אדבר עם רועי ואולי נפתח אשכול משוב ע"מ לתת לכם במה כדי להעיר, להציע וכדומה ובכך להפוך את הפורום לטוב יותר..

ואנא, תסתכלו על 7/8 הכוס המלאה, כי ה"תת רמה" שאתם מדברים עליה היא בהחלט לא הדבר שמשקף את הפורום ואת החברים בו.

ישן 11-05-2005, 17:50
  J\G J\G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.05
...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Bomerang שמתחילה ב "טוב תשמעו"

במידה ויפתחו שני פורומים- מתחילים ומתקדמים, מה יעשו המתחילים?
מתחילים יגיבו למתחילים, מתקדמים למתקדמים והמתחילים יתקעו באותו מצב, לא?
לא רק זה, ישנם בטח אנשים שירגישו נחותים, כיוון שאינם נמצאים בפורום מתקדמים ויעדיפו מקום אחר על זה.
שני הפורומים יכולים להיפתח, אבל רק במידה ומתקדמים יגיבו גם למתחילים ויעזרו למתחילים להשתפר.
כמו שאמרו כאן כבר, הפורום הזה נועד בין השאר ללמוד ולהתקדם.
אגב, כבר נאמר פה, במספר דיונים, צילום לא חייב לכלול כל פן אומנותי.
תפקיד גדול מאוד של צילום, הוא תיעוד.
כך שלפעמים גם "תמונות אלבום" ראויות לנושא.
בכל הנוגע לסינון עצמי, אני חושב, שלא נורא גם אם מעלים לא את התמונות הכי טובות.
הרי בתמונות הלא טובות, ישנן טעויות ובמידה ויסבירו לפותח האשכול מה הן הטעויות ואיך לשפרן, זה יכול רק לעזור.
כן, אם יש המון תמונות, לא צריכים להעלות את כל התמונות הכי רעות (גם מכיוון שלפעמים תמונות לא טובות הו סתם תוצאה של חוסר תפקוד של המצלמה), אלא כמה תמונות טובות ותמונה אחת שתרצה לשפר או ללמוד מהטעויות שנעשו בה.

"A photograph is usually looked at - seldom looked into."
-Ansel Adams.

נערך לאחרונה ע"י J\G בתאריך 11-05-2005 בשעה 17:53.
ישן 11-05-2005, 18:31
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
OMFG

בומרנג, לא רק שאני מסכים עם "מקרה-אפקי" (EventHorizon), אני מחזק אותה ויוצא כנגדת במתקפת נגד חסרת תקדים. תן לי רק לפתוח בזה שאתה חוצפן מדרגה ראשונה, ולפי התנסחותך היהירה בהודעה למעלה, אין לך מקום בפורום הזה (לדעתי).
ולפני שאני לא מספיק לרסן את עצמי, אפתח במספר ציטוטים, כמקובל:
1. חברה הרמה של הפורום הולכת ומתדרדרת! אתם לא קולטים מה הולך כאן?
אנשים מעלים לפה תמונות שלהם בתור מתחילים ואני לא אומר שזה רע אבל בכל זאת
הם מעלים תמונות מטופשות וללא משמעות וכלום! לא כל אחד שיש לו מצלמה דיגיטלית או
כל מצלמה אחרת רשאי לעלות איזה תמונה מטומטמת שהוא רוצה! כאן זה פורום רציני ויש פה
כשרונות שחבל על הזמן אבל אז באים כל האנשים מפורומים שהם תת רמה והם מעלים לי
תמונות של מפגרים! כמו נעליים או כמו ההיא הפוזלת ההיא! נו באמת מה נסגר איתכם?

אז ככה, הרמה של הפורום הזה מורכבת בלבד מהאנשים שנמצאים בו.
זה שרועי גליץ מפרסם פה ושם תמונה, לא יעשה את הפורום איכותי.
הפורום הזה, כמו כל פורום או אתר פומבי אחר (לדוגמא "במה חדשה") בנוי מאמנים (ולגופינו צלמים) טובים יותר, וטובים פחות. גם בפורומים של d-spot ניתן לראות הבדלי רמות, אין המשתמשים, ואני נותן את הדוגמא של d-spot לפורום הצילום החופשי האיכותי ביותר בישראל.
אתה רוצה שהרמה תעלה, ובשביל לעשות כן, אפשר לנקוט בשתי גישות (שילובן או כל אחד לחוד).
א. להעלות את הרמה של המשתמשים הקיימים.
ב. להעיף את המשתמשים הגרועים.
האתר "במה חדשה" סובל בדיוק מאותם תסביכים של כמות משתמשים גדלה, ועם הכמות, יורדת האיכות בממוצע. ושוב, אם אלון קירה, רועי גליץ וגלעד בנארי יפרסמו תמונה אחת לשבוע, זה עדיין לא יהפוך את המקום לאיכותי יותר, עקב התמונות האחרות.

ראיתי קצת מהתמונות שאתה העלית, ולא מצאתי אותן מעניינות. לדעתי הן גרועות מהרבה תמנות אחרות שהועלו פה לפורום, והפוזה שתפסת על החדשים פה, לא רק שלא יאה, אלא על אחת כמה וכמה, שהיא יוצאת מתוך אחד הצלמים אשר (לדעתי) לא מובילים את האיכות בפורום הזה.

"מה קרה? חברה תתפסו את עצמכם בידיים זה לא הולך ככה..
לא יכול להיות שכשבן אדם מעלה תמונה דבילית ביותר או משהו
פיתאום כולם רושמים הודעות מפוצצים את האשכול בלהגיד לו " לא מעלים תמונה כזו
זה לא בסדר שמעלים תמונה כזו לפה וכדומה" חברה מספיק תגובה אחת וזהו
וכשבן אדם משקיע בתמונות עובד עליהם נורא קשה ומביא תוצאות מעולות להפליא
פיתאום יש לו רק 4 או3 תגובות למה מה ? כל אלה שיודעים להגיב לתמונות מטומטמות לא יכולים
להגיב לתמונות שהם מעולות? רק להאיר?
"

אנחנו מאוד מצטערים! התמונות לא לרוחך?
בנוגע לתגובות, יש צורה להתבטא ולהתנסח.
תמונות מטומטמות?
אתה מטומטם!
...
זה היה נעים לך?
אני בטוח שלא. אתה יודע שיש אנשים מאחורי התמונות ה"מטומטמות" האלה?
אתה יודע למשל, כמה אומץ וכמה חיזוקים אני צריך לתת לחובב מתחיל, שיבוא לצלם איתי?
אני מדבר עם חובבים מתחילים מכל הארץ, ולפעמים יוצאים לסיורי צילום. אתה יודע שאנשים מתביישים לצאת עם אנשים כמוני כי "המצלמה שלהם מעאפנה"?
אני אוהב צילום. אפילו אוהב מאוד. ואני אוהב לעזור וללמד אנשים. אני לא מקטין אותם מולי לעולם, כדי לצאת גדול. נהפוך הוא, אני מקטין את עצמי כלפיהם, ומנסה להראות להם כמה זה פשוט לתפוס שפירית בפריים מלא. אני נותן לכל מי שרוצה לצלם ב D70 שלי בשביל שירגיש טוב. בשביל שיהנה לצלם. בשביל לעודד את אותו בנאדם לצלם.
אתה יודע מה קורה כשאני אומר למתחיל "אתה צלם גרוע, יאללה, לך הביתה ואל תראה לי יותר צילומים שלך!"? סביר להניח שהבנאדם, שגם ככה התבייש לצלם, לא ירצה לצלם יותר בחיים.

אז תקשיב ותקשיב לי טוב.
היה סבלני לזולת, ובמיוחד לחדשים. אותי אתה יכול לקטול כמה שאתה רוצה.
קח כל צילום שלי ותגיד עליו שהוא גרוע ומטומטם. לא אכפת לי כי אני יודע שאני מצלם בכמה רמות מעליך. אבל אל תהיה חכם על חלשים (במקרה הזה חדשים).

"חברים וחברות? מה קורה פה ? או שאתם באמת רציניים ולוקחים את עצמכם לידיים או
חבל על הפורום הזה הוא ניהיה יבש לאללה... אני זוכר שהייתי פה לפני שנתיים היו פה
את אולג שעדיין פה ואת שלומיקס ואת גלעד ורועי שעדיין פה
אבל מה קרה כל המקצוענים עזבו אז זהו חדל להשקיע?
"

אישית, אני מנסה לעזור פה לחדשים כמה שרק אפשר.
וכן, אם זה דורש להסביר מה ההבדל בין צמצם לתריס, אני אסביר.
ואם השאלה היא למה ב DSLR אי אפשר לראות במסך LCD את התמונה טרם הצילום, אז גם את זה אני אסביר, אפילו שלך זה אולי נשמע מטומטם. אם לא שואלים - לא יודעים, ואני מודה שגם אני פעם, לא ידעתי מה זה צמצם ואיך זה משפיע על עומק שדה.
את הידע שלך, תעביר הלאה.
זה יותר חשוב לי, מלראות את הצילומים שלך, שכבייכול יותר טובים משל אחרים פה בפורום.
אני רוצה לראות אותך, משמש דוגמא אישית לכולם, עם סובלנות לחדשים ולמתחילים!

"יאללה אנחנו צריכים להגיע לטופ! תתפסו את עצמכם בידיים ודחילק
סך הכל אני רוצה את הטובה שלכם
"

טוב, לטופ סביר להניח שהפורום הזה לעולם לא יגיע עצם מהותו פורום למתחילים.
כמו "במה חדשה". אמנם יש פה חבר'ה רציניים וותיקים שנותנים דוגמא אישית, ומדרבנים את החבר'ה לצלם ולצלם טוב... וזה יאמר לזכותם (מי שמגיע לו הכבוד, יודע).
אבל כל עוד יגיעו עוד חדשים, שישאלו "מה זה צמצם" רמת הפורום לא תגיע לרמה של פורומים מתקדמים, כמו ב d-spot (שאגב - ראיתי חלק ממכם מתעניינים בו - כל הכבוד!).
אם אתה רוצה את הטובה של הפורום - בחר באלטרנטיבה "א" - להעלות את הרמה של המשתמשים הקיימים.
זאת תעשה, ע"י אדיבות, סבלנות וקור רוח.

ולא פחות חשוב,
חג עצמאות שמח!

ישן 11-05-2005, 18:55
צלמית המשתמש של kristal
  kristal kristal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
אני רוצה לחזק את דבריו של NARXX
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "OMFG"

ם כבר הזכרת את D-SPOT, אולי שם הרמה יותר גבוהה אבל יש שם אווירה של סנוביזם ופלצנות יתר לעיתים. ממש לא הייתי רוצה שהפורום הזה יהפוך למקום שלא נעים לכתוב ולפרסם בו.
אין לך (בומרנג) או לאף אחד אחר אפשרות למנוע מראש העלאת תמונות של משתמש, חדש או ותיק, צלם טוב או אחד שסתם מקליק לכל הכיוונים. משתמש שמעלה אשכול שבו תמונות שלא מעניינות, מראה חוסר רצינות ומזלזל בשאר חברי הפורום. שזכותם מצדם לא להתייחס לתמונותיו (כי הן לא ראויות להתייחסות) או להסביר לו מה צריך לשפר כדי שהתמונות יהיו ברמה הרצויה. אשכול כזה יצנח מהר לתחתית הפורום ולא קרה כלום מלבד שאותו אדם למד משהו חדש על צילום ועל איך שחברי הפורום האחרים רואים את הפורום בעינייהם, ואולי התמונות הבאות שלו יהיו טובות יותר.
בומרנג, תשתדל לקחת את הדברים בפרופורציות נכונות, מה שחשוב זה שיש גרעין של משתמשים מאוד רציניים ואיכותיים ואווירה נעימה וזה המדד לפורום טוב, לא מספר האנשים ששואלים אם המצלמה שהם קנו כבר היא פ33תית או לא משהו.

נ.ב.
יום עצמאות שמח ל כ - ו - ל - ם ! ! !

נערך לאחרונה ע"י kristal בתאריך 11-05-2005 בשעה 19:03.
ישן 11-05-2005, 20:31
  V-king V-king אינו מחובר  

Narxx,
דפקת תגובה,אה?
ראשית כל אני יושב עם חיוך ענק וקורא את האשכול הזה למרות תכניו הלא כ"כ נעימים לקריאה אבל המקום שממנו מגיעות התגובות האלו הוא מקום של דאגה ושל אכפתיות לכל המתרחש בפורום.
אני חס וחלילה לא אגיד שיניב, שדעתו שונה משלי, אינו דואג ולא איכפת לו מהפורום וכך גם השאר, כולכם מראים דאגה אמיתי ואכפתיות וזה עושה לי טוב כמשתמש וכמנהל בפורום.

שנית,
אני מחזק את דבריו של Narxx חוץ מדבר אחד וזה הקטע של d-spot.
אני באופן אישי לא שואף להביא את הפורום הזה (בעזרתכם ובעזרת כלי הניהול) לפורום שייראה כמו d-spot כי אני חושב שאחד הדברים שמאפיינים את הפורום שלנו זה האווירה הנעימה והחברות בין המשתמשים- מה שאין ב d-spot אלא רק ריבים יש שם וכל מיני מתלהבים ולכן, אנחנו רחוקים מ d-spot ו d-spot ארחוק מאיתנו.

ובואו ננסה להגיע לעמק השווה בדיון הזה כי זה באמת לא הולך לשום מקום.
אני מודיע שהמשתמשים החדשים ייזכו לתמיכה, לדרבון, לחיזוק ולכל דבר אחר שיביא אותם לרמה גבוהה יותר, אשכולות עם תמונות "דביליות" לא יימחקו ולא יינעלו אלא אם כן הם נוגדים את חוקי הפורום. אם נפתח אשכול שתכולתו לא לרוחכם- אל תגיבו- זאת זכותו של כל משתמש להעלות מה שהוא רוצה ולכתוב מה שהוא רוצה בפורום (ושוב, בגדר החוקים).
כמו שאמר Narxx, נסו ליהיות יותר סבלניים כלפי החדשים ולעזור להם ככל האפשר ע"מ להעלות את רמתם ובכך להעלות את הרמה של הפורום, אל תתקפו אותם כי זה יוריד מבטחונם ולא זאת מטרתנו.

זהו, אני מקווה שיש הסכמה איתי ואם אין אני אשמח לשמוע מדוע.

ישן 11-05-2005, 20:34
  adamr adamr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל adamr שלח הודעה דרך MSN אל adamr
אני מסכים איתך בכל מילה אך

רוצה לעלות לעניין כי הבעיתיות היחידה שמדאיגה אותי בפורום זה שיהיו יותר צלמים מתחילים ממתקדמים.
נושא זה עלול ליצור בעיה בהגדלת התגובות הלא בונות, במספר התמונות החובבניות, והנמכת רמת הפורום. מה שעלול להבריח מכאן צלמים מתקדמים אחרים
אנשים היו רוצים תגובות בונות, רציניות ולעניין, ובנוסף מקום בו יוכלו להתעייץ ולעלות שאלות מתקדמות יותר, הפורום הזה לא מעניק את היכולת לעשות דבר כזה.
אם תשאל שאלה קצת יותר מתקדמת מרמת הפורום כרגע סביר להניח שאף אחד לא יענה כי אף אחד לא ידע את התשובה

אז הפתרון הוא איפשהו להשאר באמצע - אבל איך עושים את זה?
אל תשכח שאם הפורום הזה יעשה חובבני מידי - גם זה לא יתרום למתחילים כיוון שמעט מאוד אנשים היודעים לנתח תמונה ולתת ביקורת בונה שממנה גם ניתן ללמוד - כבר לא יהיו פה
וגם אם כן.. על כמה תמונות של פרחים אתה מסוגל להגיב ביום?

אגב אני מזדהה מאוד עם רבים מן הדברים שאמרת.. לא רחוק מהיום גם אני הייתי עם מצלמת כיס וצילמתי פרחים להנאתי

אני מקווה שנוכל למצוא פתרון שבכל זאת - עם שיתוף הצלמים החדשים שבפורום - יביא להעלאת הרמה
לכן הצעתי בזמנו את האתר - או שאנשים ימלאו טיפה יותר את הצ'אטים.. דברים שאולי גם יגרמו לאנשים להתחבר זה לזה , להפגש יותר, ללמוד יותר ביחד..
בכל זאת זה לא ממש הצליח

חג שמח לכולכם
ישן 11-05-2005, 23:29
  rafi_k rafi_k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.04

אני אסייג את דברי שאמרתי לפני כן למעלה, מה שהתכוונתי הוא בעיקר לכך שאנשים לפעמים לא חושבים לפני העלאת תמונות, אבל אם לפי דעתו התמונה טובה והוא חשב טוב אז מצויין שיעלה אותה וכך יוכל להשתפר.
אבל שמתי לב לתופעה של הקטנת ראש לפעמים, כאשר מישהו מעלה תמונה טובה בפעם הראשונה אבל קצת גדולה, אין שום חובה לחסל אותו מייד, אפשר קצת לעזור לו, שבוע שעבר מישהו העלה תמונות טובות מאוד, אבל קצת גדולות, התגובה הראשונה הייתה שלא מגיבים על תמונות נחותות כאלה וחבל כי היה המון פוטנציאל בתמונות האלה, הבחור היה מקורי, הוא לא צילם סתם פרחים, אז הקטנתי את התמונות ופתאום כולם שמו לב לתמונות, אז נראה לי שכשם שכל אחד מתלהב לערוך תמונות טובות, אפשר גם לערוך תמונות של מתחילים.
ונסיים בסיפור אישי, התמונות הראשונות שהעליתי לפורום היו תמונות מחתונה של חבר ממש טוב שלי, לפי דעתי התמונות מעולות אבל כנראה שלא הקטנתי אותם נכון ולכן זה הוריד המון מהאיכות, וכל חברי הפורום (צילום למתחילים, בפיצול) במקום לנסות לעזור, כולם כתבו עד כמה שהאיכות גרוע וחבל כי במשך המון זמן אח"כ בכלל לא נכנסתי לפורום, עד שעזרתי אומץ ושוב העזתי להעלות תמונה, לכן כשם שזה משמח לשמוע כל הכבוד, זה פוגע באותה מידה לשמוע תגובה לא בונה ופוגעת, קחו בחשבון, לא טוב אל תגיבו, ואם התמונה טובה מותר לעודד זה לא עולה כסף

רפי
ישן 12-05-2005, 04:39
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
תגובה מסכמת לכולם.
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי rafi_k שמתחילה ב "אני אסייג את דברי שאמרתי לפני..."

רפי:
כפי שאחי הקטן אומר לי בכל פעם שאני מספר אותו, "זו לא חכמה לפסל בזהב"
כלומר, לא משנה מה תעשה עם תמונה טובה, כמה שלא תערוך אותה, היא תשאר טובה.
אגב, זו דעתי בנוגע לעריכות פוטושופ (לא שזה קשור לדיון, אבל בשביל האנלוגיה...).
זהו, רציתי לחזק את דבריך, אמרת דברי טעם שמתקבלים עלי.

זיו:
תודה רבה.
אני שמח שסוף סוף יש מישהו בפורום שנוקט עמדה נגדית.
תודה על התמיכה!

אדם:
הבעיה בפורום היא לא הדרדרותו ל"פורום מתחילים" או משהו כזה.
במידה ואנשים ימצאו את המקום הזה מצויין למתחילים, ע"מ ללמוד לצלם, דיינו!!
זה אומר שהאנשים בפורום הזה מדריכים בצורה טובה את המתחילים, ואותם מתחילים יתנדבו בפורום להדריך את החדשים יותר (בדומה לקורסי מ"כים וקצינים בצבא למשל).
הפורום הזה מזין את עצמו. מאיפה אני ואתה באנו?
בדיוק מאותה נקודה בה נמצאים היום החדשים. ובעוד שנה-שנתיים, יהיה להם את הידע שיש לנו היום, והם יחליפו אותנו בביקורות איכות בפורום הזה.
הרמה לא תרד. אבל הפורום יקבל אם כך, צורה של ביצפר ללימוד צילום.
שזה לא רע בכלל לדעתי, וזה משהו שלא תקבל ממש ב d-spot, שם לא יענו לך על שאלות כמו "מה זה צמצם?" או "מה ההבדל בין צמצם לתריס".
אתה יודע מה?
אולי אפילו על שאלות כאלה כן יענו לך... ועוד עם חיוך.
החבר'ה שם, ממש שיצא לי להכיר, לא רק מקצוענים מאוד, אלא גם סמפטיים מאוד.

מסכים איתך לחלוטין בנוגע להערה שלך "על כמה תמונות פרחים אתה מסוגל להגיב ביום?"
צודק. פה באמת יש בעיה מסויימת, במידה ואתה מגיב לבד. אם יש הרבה מגיבים, הבעיה קטנה משמעותית.

אני מאמין שלימוד צילום דרך פורומים והתכתבויות זה לא רציני.
אם נעשה יותר מפגשים, כמו שעשינו, עדיאל, צביקה ואני, בנתניה, שם צילמתי קצת עם המצלמה של עדיאל, התרשמתי מהדיגיטלית של צביקה ונתתי לשניהם לצלם בשלי... זו דרך מאוד מעניינת ונכונה ללמוד לצלם...

אוהד (ויקינג):
א. כן, דפקתי תגובה... כשאכפת לי, אז אכפת לי מה לעשות ...
ב. אני שמח שאתה מוצא את האשכול הזה קיים, מסיבות האכפתיות שלנו, כי זה בדיוק מה שזה. שמחתך משותפת עם כולנו יחד, כמובן.
ג. אני לא יודע כמה תמונות פירסמת ב d-spot. אני אישית, מפרסם כמעט בכל אתגר שבועי, וקצת בפורום אמנות. התגובות שאני מקבל רציניות מאוד. אני מסוגל ללמוד מהן המון, ואולי זה אומר משהו על הרמה שלי והאיכות הטכנית של הצילום. אני לא חושב שהמשתתפים ב d-spot סנוביים. יש שם אווירה מאוד חיובית וכייפית סה"כ. אישית, אני מנסה להגיב לכולם, במיוחד כשאני מוצא תמונות שאפשר לשפר, וגם לתמונות מדהימות שפשוט מושלמות מבחינתי, בהן לא צריך לשנות דבר. יש שם (כמו בכל מקום) טרולים, או אנשים הנראים כטרולים... אבל עזוב - אנחנו לא רוצים להעמיק את הדיון ב d-spot. הבאתי אותו כדוגמא לפורום המקצועי והאיכותי ביותר בארץ. שם אנשים מתחילים לא יעזו לפרסם תמונות שלהם. בטח שלא תמונות פרחים ללא פוקוס וללא עניין, לצד תמונות המקרו המדהימות של החברים... זה פשוט יהיה מביש (ואני גאה לומר שהרשמתי לא מעט חבר'ה עם תמונות פרחים..). אני חושב שהפורום הזה, בהוויתו, לא יהיה d-spot כי הוא אינו שואף להיות הפורום האיכותי ביותר, בו יוצגו רק תמונות מדהימות של צלמים מתקדמים פלוס, אלא פורום של אנשים מכל תחומי הצילום. ממתחילים שרק התחילו לצלם, לבין צלמים חובבים שמצלמים כבר למעלה מ 10 שנים, ולהם ציוד וידע רב (לרבות רועי גליץ, אולג ואחרים). ובגלל שפרש, הינו המקום הכי טוב בארץ, לבקר בו, במידה ואתה מתעניין בצילום - כזה הוא ישאר. בכל אופן, מבחינתי.
ל d-spot כל אחד יגיע, אחרי שמיצא את עצמו בפרש, והגיע לרמה טכנית, בה אין הוא יכול להתקדם פה עוד.
ד. תודה רבה על ההבהרה. זה היה חשוב מאוד, לכולנו.

קריסטל:
ע"ע תגובתי לאוהד (ויקינג).
אני חושב שיש לך דיעה נוראית בנוגע ל d-spot. בתור צלם יוצר, המציג שם תמונות, וחלק מן הקהילה הנפלאה הזאת, אני חושב שהדיעה שלך בנוגע לחברים שם סתם שלילית, ללא יסוד. הם עוזרים לחדשים כמו שאף אחד פה לא עוזר, ואם אתה צריך דוגמאות, אשמח להפנות אותך לכל האשכולות שפתחתי בשאלות, אשר כולן נענו בדיוק, בפירוט ובשמחה.
הם אנשים מקסימים שם.

ישן 11-05-2005, 20:53
צלמית המשתמש של persephone
  משתמשת נקבה persephone persephone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.04
Facebook profile
מה שאני לא מבינה זה

שאתה כל כך בטוח שצריך לפצל שוב את הפורומים כדי שכל התמונות (ברשותך, ציטוט) "המפגרות" האלה יעלו לשם במקום לפורום "על רמה" של מתקדמים...ייתכן ויש אנשים שאומרים שהתמונות שלך אידיוטיות... אתה מבין?... תמונה היא איך אותו אדם רואה הכל, ואם בא לי להעלות תמונה של עץ באמצע שומקום לא בפוקוס- אז כנראה שזה חשוב לי ושהיא אומרת לי משהו ושאני אולי חושבת שהיא יפה...
רק מלקרוא את התגובות שלך ואת האשכול הזה גורם לי לחשוב איזה תת רמה הפורום הזה ואיך אנשים מתייחסים למשהו שאמור להיות ברמת העקרון נחלת הכלל, מקום שכל אחד יוכל להביע בו את דעתו אפילו על תמונה אידיוטית...
אמנם מעולם לא העליתי לכאן תמונות אך אני נהנית מאוד לראות תמונות של אנשים אחרים שפשוט מתחברים לכל הנושא ומחכים לרגע שיגיעו לבית ויעלו את התמונות- לשתף עם אנשים שיכולים להבין אותם... מה הלאה?
פורום לפז"מניקים ופורום לצ'ונגים? פורום לטבחים ופורום לכאלה שאתמול שרפו את המטבח? ההיררכיה שמתחילה לצוץ בפורומים כאן זה זוועה...
תנסו לתקן, ומהר...
לתשומת לב של כולכם.
דניאל

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:46

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר