לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-05-2005, 08:52
  דוכובניק דוכובניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.04
בעיה סבוכה ש windows,iis,linux,apach ושפת c++ משמשים בה בערבוביה

כתבתי קוד בשפת c++ שאמור להציג דף web.
התקנתי שרת web מסוג apache המותאם ל windows ע"ג מחשב עם פלטפורמת windows xp.
הצבתי את התכנית שכתבתי במחיצת cgi-bin ב program files תחת מחיצת apache וה explorer הציג את דף ה web כהלכה.
עד כאן (win xp עם שרת web מסוג apache וקוד c++ שעבר הידור ב win xp) הכל טוב ויפה.
מכאן, בעיות סבוכות שאני מאוד מקווה שימצא מי שיכול ויאות לעזור לי להחלץ מהן.
ברצוני לשים את דף ה web דלעיל ע"ג שרת מרוחק.
נשאלת השאלה: איזה host עלי לחפש: windows ? אבל windows מריץ שרת iis ושרת iis לא מכיר
באותו קוד ש ה apache מכיר. למשל משתנה הסביבה:" QUERY_STRING" המכיל אינפורמציה
ש ה client שולח ב get או post, לא מוכר ב iis. מישהו יודע מה שם משתנה הסביבה המכיל מידע
הנשלח מ client ב post או get ב iis ?
ואם אמיב את הדף במחשב מארח מסוג "לינוקס" עם המריץ apache אז לינוקס לא מכיר קובץ cgi שעבר
הידור ב windows !
שאלתי הבאה: איך מהדרים קובץ c++ בלינוקס ?
התקנתי rh8 ומחיצת הבית שם נקראת: myName.
כתבתי את קוד ה c++ שלי ושמרתיו במחיצה myName והרצתי פקודת gcc כך:
[myName@localhost myName]$gcc myFile.cpp וקיבלתי הודעת שגיאה האומרת:
"bash gcc: command not found" ושאלתי איפוא: כיצד בלינוקס מבצעים קומפילציה לקוד c++?
ועוד שאלות: איך מתקינים ומעלים apache בלינוקס ? היכן יוצרים מחיצת cgi-bin והיכן מציבים קוד cgi ?
שמעתי ממישהו שמכיר לינוקס שללמוד את הנ"ל בלינוקס זה ענין של מספר חדשי לימוד !
האם מישהו יכול להסביר לאחד כמוני שאינו יודע מאום בלינוקס , ברחל בתך הקטנה: כיצד מהדרים קוד c++ ? כיצד מתקינים apache ?
היכן שמים את קובץ cgi ?
גם הפניה למדריך המסביר הד-הוק רק את זה בלי ללמד לינוקס בכללותו, כך שלא אצטרך להשקיע הרבה חדשי עבודה, תתקבל בברכה !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-05-2005, 18:26
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
חתיכת בעייה :)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דוכובניק שמתחילה ב "בעיה סבוכה ש windows,iis,linux,apach ושפת c++ משמשים בה בערבוביה"

אקדים ואומר: מעטים האנשים על כדוה"א שעדיין משתמשים ב CGI כ CGI "אורגינל" (וואלה זה אתר כזה, לדוגמא) - כלומר במובן של הרצת תוכנה בינארית שנכתבה באופן עצמאי (מה שאתה עושה).

הנוהג המקובל הוא לכתוב בשפת צד שרת, והנוהג הזה הוא גם הגיוני, בייחוד בהתחשב בזה ששפות צד השרת מקבילות ביכולתן (ולפעמים אף עולות על) שפות התכנות הנפוצות. במקרה שלך, שפת PHP יודעת לעשות כל מה ש ++C יודעת לעשות, ואף יותר.

אחרי ההקדמה הזאת, אענה לשאלותיך:

על משתני סביבה של IIS, שאל בפורום Windows ושרתי מיקרוסופט. זה לא לינוקס, וזה ממש לא קוד פתוח

אכן לא תוכל להריץ בלינוקס קובץ שקומפל עבור חלונות (למעט עם טריק מסויים, אבל אתה לא רוצה להריץ אתר Production על זה...)

קימפול קובץ - g++ -Wall filename.cpp -o myprogram.cgi ייצור לך מהקובץ filename.cpp תוכנה שנקראת myprogram.cgi, שאותה תוכל לשים על מחשב מרוחק, בתנאי כמובן שאין הבדל בין ספריות הריצה (runtime libraries). אם אתה מוכן להקריב מקום, אפשר גם לקמפל עם static- ואז ספריות הריצה ישולבו בתוך הבינארי, מה שאמור למנוע בעיות בכל מקרה (אך מומלץ לא להשתמש בזה מסיבות שונות, רק אם לא עובד לך בדרך הרגילה תשתמש בפרמטר הזה. מומלץ להתקין הפצה עדכנית של לינוקס, ואז לא צפויות בעיות...). אחרי שתעלה את הקובץ למחשב מרוחק, צריך לוודא שהוא מסומן כקובץ ריצה. ב FTP עושים זאת על ידי הפקודה SITE CHMOD 755 myprogram.cgi (אני מקווה שאני זוכר נכון. אני תמיד עושה את זה דרך SSH...)

התקנת אפאצ'י כלולה בכל אחת מההפצות הנפוצות, רק תבחר את זה בהתקנה. לגבי מיקום cgi-bin, אחרי שתתקין את ההפצה, תוכל לכתוב את הפקודה find / -name cgi-bin ואז תדע איפה הספריה ממוקמת (אין לזה תשובה חד משמעית, כי זה עניין של הגדרה בהתקנה, וכל הפצה שמה במקום אחר).

ללמוד לינוקס, בייחוד אם אתה מתכנת ומודע לכך שלא הכל צריך לעבור דרך GUI (ואם כתבת אפליקציית CGI, סביר להניח שאתה מודע ;-)), לא לוקח כמה חודשים. אולי כמה ימים. אם אתה משקיע מרצך, אפילו פחות. אני אישית למדתי את לינוקס בתקופה הרבה פחות ידידותית מהיום, ולמדתי ביום אחד לנהל את אפאצ'י, Squid (פרוקסי) ו BIND (שרת DNS), על כל אפשרויותיהם. זה לא ממש מסובך, זה פשוט לשנות הגדרות בקובץ קונפיגורציה, שהוא מתועד לחלוטין... אם קוראים את ההוראות, הכל עובד מצויין...

ישן 13-05-2005, 09:55

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי דוכובניק שמתחילה ב "תודה שימי"

משום שללמוד PHP אחרי שאתה יודע ++C, זה עניין של כמה דקות. הפונקציות הן אותן פונקציות, ויש דברים שפשוט לא צריך לעשות וקורים לבד. לדוגמא - הקצאת זיכרון. לדוגמא - הגדרת משתנים. פשוט משתמשים בהם...

האופרטורים הם אותו דבר.

דבר נוסף - performance. כעקרון, תוכנה מקומפלת זה הכי מהר. אבל... PHP רצה (אלא אם כן מנהל השרת אינו מבין מהחיים שלו) כמודול. כלומר היא נטענת לתוך תוכנת השרת, ומוכנה לריצה כבר לפני שהבקשה מהלקוח מגיעה. התוכנה שלך, לעומת זאת, תצטרך להיטען בכל פעם מחדש, וזמן הטעינה הזה הוא זמן שהגולש ימתין בו עד שהאתר יעלה. שווה? אני חושב שלא.

גם יוניקס ישנה, אבל היא השתפרה. בשנת 1970 לא היה אפאצ'י. היום יש. לא היה MySQL, היום יש. גם ה Library C השתכלל, ונוספו כל מיני דברים חדשים (כמו פונקציות שמאפשרות כתיבת תוכנות בטוחות יותר). ישן זה לא רע, אבל מותר לקבל חידושים.

כשתסתכל על ה function reference של PHP, תבין על מה אני מדבר...

ישן 14-05-2005, 10:56
  דוכובניק דוכובניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.04
הייתי רוצה לנסות לפעול בהתאם לעצתך
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "משום שללמוד PHP אחרי שאתה..."

ובלי מבול של שאלות אי אפשר.
אודה לך אם תענה לי על השאלות הבאות:
האם קיימת גירסת לינוקס עם php מובנה ?
אם כן, על איזה גירסת לינוקס היית ממליץ ?
מהיכן ניתן להוריד\לרכוש את גירסת לינוקס עליה אתה ממליץ ?
כיצד מתקינים\מעלים php בלינוקס (מדריך או הסבר משלך) ?
אתה יכול להמליף\להפנות על מדריך php למתחילים ?
ושאלה שלא מן הענין: בלינוקס שהתקנתי (rh8) אין עברית. אתה יכול להסביר או להפנות אותי לאתר\מדריך להעלאת עברית (לעבודה עם מעבד, לכתיבה בפורומים באינטרנט. למשל את תגובתי זו נאלצתי לכתוב ממערכת ווינדוס כי בלינוקס לא ידעתי כיצד מפעילים עברית).
תודה !
ישן 14-05-2005, 21:44

בנוגע לכתיבה בעברית, זה מאוד פשוט...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי דוכובניק שמתחילה ב "הייתי רוצה לנסות לפעול בהתאם לעצתך"

במקום כל השלבים המיותרים במדריך של נוקס (למרות שבהחלט כדאי לך להשתמש בהפצה עדכנית...), כל שצריך לעשות בשביל לכתוב בעברית הוא לערוך את הקובץ etc/X11/xorg.conf/ (עושים את זה עם pico או nano למשל, כשאתה root), ללכת שם ל Section שנקרא InputDevice, לשים בהערה (#) את השורות עם ה Option-ים XkbOptions ו - XkbLayout (אם הן ישנן שם), ובמקומן (או לא במקומן אם הם לא קיימות), להוסיף:
קוד:
Option "XkbOptions" "grp:alt_shift_toggle,grp::switch,grp_led:scroll us,il" Option "XkbLayout" "us,il"

לאחמ"כ להפעיל את הסביבה הגרפית מחדש, ו...זהו. Alt+Shift יעבור שפה...

נ.ב. בהפצות ישנות, קובץ הקונפיגורציה כנראה יהיה etc/X11/XF86Config/ או etc/X11/XF86Config-4/ במקום שם הקובץ שהוזכר לעיל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:12

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר