לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2014, 13:23
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "ארגון בית"ר העולמי לישראל: הוציאו להורג את מרואן ברגותי"

זה הנחת מוצא נכונה אבל אם זה בכלל היה אפשרי התזמון יהפוך את זה לשגיאה הכי חמורה של ישראל מאז שדיין ויתר על הריבונות על הר הבית, בעצם תמחק את זה- מאז שייבאו את אש"ף לישראל.

מחבלים מסוימים צריך היה להוציא להורג וברגותי ביניהם. רק שמאז ברגותי נהפך לאחד מהמנהיגים הבולטים של המחנה פלסטיני ה"מתון"- בעיקר בעיני אידיוטים שימושים במדינת ישראל. הוצאה להורג שלו עכשיו תהפוך אותו לקדוש מעונה ותחזק בעולם את התפיסה שישראל לא מעוניינת בשלום, כי הרי היא הוציאה להורג את הפרטנר הכי טוב (ורצחני) שהיה לה מאז עראפת.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-06-2014, 13:40
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "[QUOTE]רק שמאז ברגותי נהפך..."

ציטוט:
אם, כדברי פיקרינג, קרי מוכן להפוך אתגר במדי אסיר להזדמנות לקדם את השלום, הוא ימצא אותו ברשימת האסירים הביטחוניים של שירות בתי הסוהר הישראלי. שמו מרואן ברגותי, המנהיג הפלסטיני הפופולארי ביותר בשטחים הכבושים. מאז אפריל 2002 בישראל הוא מרצה עונש של חמישה מאסרי עולם באשמת רצח ישראלים, בסדרת פיגועים שהוא היה אחראי עליהם כאשר שימש ראש התנזים בגדה המערבית. מנהיגי הפתח וחמאס מתחרים אלה באלה על הזכות להביא לשחרורו במסגרת עסקת חליפין עם ישראל.

לא רק אנשי שמאל, כמו מנהיגת מרצ, זהבה גלאון, סבורים ששחרורו של ברגותי יכול לשנות את מאזן הכוחות בשטחים לטובת מחנה השלום. בראיון לעמיתתי מזל מועלם שפורסם בהארץ בספטמבר 2007 אמר בנימין (פואד) בן אליעזר (עבודה), שכשר ביטחון נחשף למידע מודיעיני מסווג, כי ברגותי משפיע מכלאו על כל התהליכים שמתרחשים ברשות, וכי הוא "היחיד שבכוחו לקפל את החמאס". בדרגים המקצועיים במערכת הביטחון יש שותפים רבים להערכה שהשמיע בן אליעזר, כי ברגותי יהיה המנהיג הבא של הפלסטינים וכי הוא פרטנר לפריצת דרך מדינית. "אין לנו מה להפסיד", אמר אז בן אליעזר, שמתמודד היום על תפקיד נשיא המדינה, "אנחנו מסתובבים סביב עצמנו... צריך לחפש משהו יצירתי".

צירופו של ברגותי לרשימת האסירים שישובו לבתיהם בגל הקרוב של השחרורים תחזק לאין שיעור את מעמדו של הנשיא מחמוד עבאס מול מתנגדיו מקרב הפתח ומהנהגת חמאס. תמונה משותפת עם האיש שנמנה בשעתו עם ראשי התומכים של הסכם אוסלו, יכולה לסייע לעבאס לדלג על מכשול ההתנחלויות ולהישאר ליד שולחן המשא ומתן. בה בעת, שחרורו של פולארד יאפשר אולי לנתניהו לדלג מעל מכשול שחרור האסירים הפלסטינים אזרחי ישראל, מבלי שהקואליציה הימנית תישמט מידיו.

http://www.al-monitor.com/pulse/iw/...ahu-abbas.html#

ההדגשות שלי. כמובן שצריך להבדיל בין דעות פרגמטיות כמו הציטוט של פואד והאמירה המיוחסת ל"דרגים המקצועיים במערכת הבטחון" ודעות הזויות כמו של זהבה גלאון.

ואז, כמובן, יש את הקיצוניים וההזויים יותר-
ציטוט:
יש מנדלה פלסטיני והוא נמק בכלא הישראלי.
...
וא הכריז שבכוחו לאחד את הפת"ח והחמאס במאבק המשותף נגד הכיבוש.
...
ואיך אפשר היה להתיישב לדיוני שלום בלי לדרוש את שיתוף ברגותי

http://hagada.org.il/2014/01/25/%D7...90%D7%9C%D7%99/

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 15-06-2014, 17:18
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אם תאיים ברצח של 10 עשרים בכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
אם תאיים ברצח של 10 עשרים בכל יום שהחטופים לא משוחררים, זה בהחלט יעזור להם,

אם אתה חושב שזה יעזור להם, אתה כנראה לא מבין איך ארגוני טרור עובדים. בשביל להמשיך להתקיים ארגון טרור חייב לשדר שאי אפשר להפחיד אותו. בגלל זה מחבלים אוהבים לדבר על כמה הם לא מפחדים למות, בגלל זה בכל העימותים הצבאיים של צה"ל עם חמאס או חיזבאללה הצד השני ספג אבידות הרבה יותר קשות, אבל לא הפסיק לירות לרגע, ובגלל זה גם אם תתחיל להרוג 100 אסירים כל יום, אין שום סיכוי שהם ישחררו את החטופים כדי להפסיק את ההרג. באותו הרגע בו הם יעשו דבר כזה, הם יאבדו את זכות הקיום שלהם בעייני עצמם. כל מה שמדינת ישראל תקבל אם היא תעשה דבר כזה זו קלטת וידאו סטייל אל קאעידה של צרח החטופים, במין אמירה של "בואו נראה הציבור של מי מזדעדזע יותר בקלות, שלנו או שלכם".
אתה לא יכול לשחק צ'יקן עם אירגון טרור, הרכב שלך אולי יותר כבד, אבל הם תלשו את ההגה וזרקו אותו מהחלון.

ישן 15-06-2014, 22:40
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE]אין להכליל ולפגוע..."

מה הקשר בין האיסור על הכללה לבין הקישור המפגר שהוא עשה בין האמירה ערבים מבינים רק כוח, לערבי טוב הוא ערבי מת, למוות לערבים? התשובה היא שאין קשר. אם יש לך מה להגיד אתה יכול לעשות את זה בצורה ישירה ובלי לדחוף את זה למקומות לא קשורים. ואתה יודע מה? נמאס לי כבר להתנצל כל הזמן. כל מה שאני לא עושה תמיד יהיה מישהו שזה לא ימצא חן בעיניו ויהיה לו מה להגיד. אני עושה X השמאלנים/חילונים/פמניסטיות וכו' מתנפלים עלי, אני עושה Y הימנים/דתיים/שובניסטים וכו' אוכלים לי את הראש. אני רחוק מלהיות מושלם וגם אני עושה טעויות לפעמים, ומפספס הודעות שאמורות להימחק, אבל אם אתה חושב שאתה יכול לנהל יותר טוב אתה מוזמן לנסות. לשבת ולהיות הנאור שרק מחלק ציונים כל הזמן זו חוכמה קטנה מאד.

ישן 15-06-2014, 19:33
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אתה מכיר קדחת.. :)
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "זורקי אבנים הם מחבלים במילון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
זורקי אבנים הם מחבלים במילון שלך? כי אם כן, אז אני מכיר כמה קהילות של יהודים שיכולות לתת פייט לא רע לפלסטינים מבחינת אחוז המחבלים בקרבן...

זורקי האבנים הם המיעוט שבמיעוט שבקהילותיהם. אנחנו מכירים היטב היטב את התקשורת כשהיא רוצה לעוות (סליחה, עיוות זה המצקוע שלה). אבל כמובן אתה לא מחמיץ הזדמנות להכליל.

אבל בוא וצ'מע משהו.. לא אתה זה שקובע מי הם אויביה האמיתיים של מדינת ישראל. וכן, הרוב הערבי בתוכה ומחוצה לה - הם האויבים. כמה שלא תנסה לעוות את המציאות.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 15-06-2014 בשעה 19:39.
ישן 15-06-2014, 22:04

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתה מכיר קדחת.. :)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
זורקי האבנים הם המיעוט שבמיעוט שבקהילותיהם. אנחנו מכירים היטב היטב את התקשורת כשהיא רוצה לעוות (סליחה, עיוות זה המצקוע שלה). אבל כמובן אתה לא מחמיץ הזדמנות להכליל.

אני מכליל?! אני בסך הכל אמרתי שאחוז זורקי האבנים באותן קהילות דומה לאחוז זורקי האבנים בקרב הפלסטינים. זה שאתה הסקת שזו הכללה, זה בגלל שאתה מכליל, וחושב שכל הפלסטינים הם זורקי אבנים. יש אחוז קטן אך לא זניח של זורקי אבנים בקרבאלה ובקרב אלה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
אבל בוא וצ'מע משהו.. לא אתה זה שקובע מי הם אויביה האמיתיים של מדינת ישראל. וכן, הרוב הערבי בתוכה ומחוצה לה - הם האויבים. כמה שלא תנסה לעוות את המציאות.

גם לא אתה זה שקובע מי הם אויבי המדינה.
למדינת ישראל יש הרבה אוייבים מבחוץ ומבפנים. חלקם ערבים, חלקם פרסים וחלקם יהודים, ולא, אלה לא היהודים שאתה חושב.

ישן 15-06-2014, 23:48
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]זורקי האבנים..."

ציטוט:
אני מכליל?! אני בסך הכל אמרתי שאחוז זורקי האבנים באותן קהילות דומה לאחוז זורקי האבנים בקרב הפלסטינים. זה שאתה הסקת שזו הכללה, זה בגלל שאתה מכליל, וחושב שכל הפלסטינים הם זורקי אבנים. יש אחוז קטן אך לא זניח של זורקי אבנים בקרבאלה ובקרב אלה.
"בקרב אותן קהילות". חוכמה גדולה. אחוז זורקי האבנים בקרב זורקי האבנים היהודים הוא 100%!!!!!!11111

ציטוט:
למדינת ישראל יש הרבה אוייבים מבחוץ ומבפנים. חלקם ערבים, חלקם פרסים וחלקם יהודים, ולא, אלה לא היהודים שאתה חושב.
זה שרועי לא קובע לא אומר שאתה כן קובע. היחידה שקובעת - אם בכלל - מיהם אויבי המדינה היא... המדינה (וגם זה תלוי בהגדרה שלך ל"אויב המדינה").

אויבי העם היהודי, הציונות, והעולם החופשי בכלל הם דווקא כן אלוה שאתה מייחס לרועי מחשב אודותם. הם חלק קטן מהאויבים האלה, אבל חלק מזיק במיוחד.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 16-06-2014, 00:09

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אני מכליל?!..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
"בקרב אותן קהילות". חוכמה גדולה. אחוז זורקי האבנים בקרב זורקי האבנים היהודים הוא 100%!!!!!!11111

אני לא מכיר קהילת זורקי אבנים. אם אתה מכיר קהילה כזו, אשמח אם תספר לי עליה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
זה שרועי לא קובע לא אומר שאתה כן קובע. היחידה שקובעת - אם בכלל - מיהם אויבי המדינה היא... המדינה (וגם זה תלוי בהגדרה שלך ל"אויב המדינה").

אויבי העם היהודי, הציונות, והעולם החופשי בכלל הם דווקא כן אלוה שאתה מייחס לרועי מחשב אודותם. הם חלק קטן מהאויבים האלה, אבל חלק מזיק במיוחד.

אז אני לא יכול לקבוע מי הם אוייבי המדינה, אבל אתה יכול לקבוע מי הם אוייבי העם היהודי, הציונות והעולם החופשי? איך זה?

ישן 16-06-2014, 00:12
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]"בקרב אותן..."

ציטוט:
אני לא מכיר קהילת זורקי אבנים. אם אתה מכיר קהילה כזו, אשמח אם תספר לי עליה.
אני לא טענתי שאני מכיר "קהילת זורקי אבנים". לא טענתי שבכלל קיימות כאלה. אני מציע לך לשפר את כישורי הקריאה שלך.
אתה לעומת זאת כאן טענת שאתה מכיר כל מיני "אותן קהילות" מסתוריות.

ציטוט:
אז אני לא יכול לקבוע מי הם אוייבי המדינה, אבל אתה יכול לקבוע מי הם אוייבי העם היהודי, הציונות והעולם החופשי? איך זה?
אני לא קובע, אלא מתאר. מיהם אויבי המדינה - בהינתן אחת ההגדרות שלה, לפחות - גם אני לא קובע, כמוך וכמו רועי.

ישן 16-06-2014, 00:27

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אני לא מכיר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אני לא טענתי שאני מכיר "קהילת זורקי אבנים". לא טענתי שבכלל קיימות כאלה. אני מציע לך לשפר את כישורי הקריאה שלך.
אתה לעומת זאת כאן טענת שאתה מכיר כל מיני "אותן קהילות" מסתוריות.

יש ביטוי שאומר "די לחכימא ברמיזא". אפשר לומר עליך הרבה דברים רעים, אבל אתה לא טיפש. אי לכך ובהתאם לזאת, אני חייב להניח שהבנת בדיוק למה התכוונתי כשכתבתי את זה, מה שמשאיר אותנו עם האופציה השניה בחתימה שלך, בהתחשב בזה שאתה עושה את עצמך כאילו לא הבנת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אני לא קובע, אלא מתאר. מיהם אויבי המדינה - בהינתן אחת ההגדרות שלה, לפחות - גם אני לא קובע, כמוך וכמו רועי.

אה, סבבה, אז גם אני רק תיארתי.

ישן 16-06-2014, 12:26
צלמית המשתמש של רועי AZ

אז מה בניל'ה..
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אם היה לי שקל על כל פעם שפסטן..."

ציטוט:
אם היה לי שקל על כל פעם שפסטן קרא לי שקרן (או אפס, או נעל) ולא טופל, הייתי יכול לקנות את איו"ש ולהחזיר אותה לפלסטינים, רק כדי לראות את רועי קורא לי שוב עוכר ישראל ואנטישמי, ולא מטופל.

חשפת איזה טפח או שניים מהפרצוף האמיתי שלך אהה? עקום יותר ממה שמופיע בתמונה.

"קונה את איו"ש ומחזיר אותה לפלסטינים". הווי אומר שאתה גם מוכן להשקיע מכספך האישי ובלבד שתעמיד חיי יהודים בסכנה. כאילו שכל האזור הזה, הוא איזה שטר חוב שירשת מהדודה מגרמניה.

"בואו קחו פלסטינים יקרים, רק שתהיו מרוצים.. תעשו איתם מה שאתם רוצים הם שלכם מתנה ממני"..

בני, אזור יו"ש צלח את אסון אוסלו, וצלח את אסון אהוד ברח, וצלח את אסון שרון, ואת אסון אולמרט.

הוא יצלח גם עוכרי ישראל ואנטישמים מהזן (אני כבר לא יודע איזו מילה לבחור) כמוך.

ישן 16-06-2014, 13:05
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אתה מתכוון למה אני לא קורא לו..."

ציטוט:
באותה מידה אי אפשר להתכחש לזה שהוא שוכן על הגדה המערבית של הירדן, ולכן גם הכינוי 'הגדה המערבית' הוא כינוי לגיטימי.
אני לא מעריץ גדול של שימוש בהמשגה כדי לייצר מציאות, ולכן לא מפריע לי שהשם הלגיטימי בו אני משתמש מזוהה בדרך כלל עם הצד השני של המפה הפוליטית.

רק שבאותה מידה כל מדינת ישראל שוכנת על הגדה המערבית של הירדן ולכן כל מדינת ישראל היא הגדה המערבית. בקריצה או שלא.

בכל מקרה זה מעניין, פגשתי הרבה ימנים שאומרים "הגדה", בעיקר כי פעם זה היה הרבה יותר לגיטימי, לא זכור לי שנתקלתי בשמאלן שאומר איו"ש.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-06-2014, 03:43
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "חלק מההתנחלויות אפשר לשמר..."

ציטוט:
חלק מההתנחלויות אפשר לשמר במסגרת הסכם מדיני, וחלק לא.
אגב, שים לב שדיברתי על ישראלים ולא על יהודים. כמו שאמרתי כבר מספר פעמים בעבר, אין מבחינתי שום מניעה עקרונית שיהודים יחיו במדינה פלסטינית. יש היום קהילה יהודית שחיה בעזה.
הו, תודה לך, אדוני!
תודה רבה שאתה מרשה ליהודים לחיות במדינה פלסטינית, אבל אוסר על ישראלים לחיות שם. כמה אדיב מצדך!

האם יש מניעה עקרונית שישראלים יחיו באוגדנה?
באוזבקיסטן?
באוסטריה?
באוסטרליה?
באוקראינה?
באורוגוואי?
באזרבייג'ן?
באיטליה?
באיי מרשל?
באיי סיישל?
באיי שלמה?

אני יכול להמשיך, ועוד לא הגעתי לחצי מהמדינות שמתחילות באל"ף...

מותר לביטיס ולקגנס לחיות באמריקה? ולדן שכטמן מותר היה? או שכולם צריכים לאבד את האזרחות הישראלית שלהם כדי שתרשה להם לחיות שם?

יש משהו מיוחד במדינה הפלסטינית שימני מישראלים לחיות בה? היום, רוב (אם לא כל) המדינות שיש מניעה שישראלים יחיו בהן הם מדינות אויב. האם אתה רומז שהמדינה הפלסטינית תהיה מדינת אויב? בשביל זה אנחנו אמורים לאפשר להם להקים מדינה בלב שטחי ארץ ישראל ההיסטורית? כדי שתהיה עוד מדינה ערבית ששונאת אותנו ולא מרשה לישראלים (כמובן שבלי קשר ליהדותם!) להיכנס לתחומה?

ישן 16-06-2014, 12:58
צלמית המשתמש של רועי AZ

אאממ.. אם הייתי "נותן לארועים לדבר בעד עצמם".....
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "מעולם לא הסתרתי את זה שאני..."

ציטוט:
מעולם לא הסתרתי את זה שאני חושב שלישראלים אין מה לעשות באיו"ש, כך שלא חשפתי שום פרצוף אמיתי. לגבי האם השהייה באיו"ש או אי השהייה באיו"ש מסכנים יהודים - אני אתן לאירועים האחרונים לדבר בעד עצמם.
עם זאת, האמירה שהייתי קונה אותה ומחזיר לפלסטינים נאמרה כמובן בצורה הומוריסטית.

אז אין לך ולי - בכלל - מה לעשות בשטח מדינת ישראל.....

ברור הומוריסטית בני, בכל הומור יש שמץ של אמת. (במקרה הזה אני לא אופתע אם מדובר ב 100% אמת)

ישן 16-06-2014, 02:43
צלמית המשתמש של רועי AZ

ודאי שאתה מכליל!! הפלסטינים הם פס ייצור אחד גדול לטרור, פיצוץ קניונים ולזריקת אבנים
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]זורקי האבנים..."

ציטוט:

אין מקום להשוואה בכלל - מספרית - בין הבודדים מקרב הקהילות שאתה מדבר עליהן - לבין עשרות האחוזים שאני מדבר עליהן - עובדתית.

וגם אין מקום להשוואה בכלל - מ-ה-ו-ת-י-ת - בין זריקת אבנים ספורדית, לבין זו המכוונת לרכבים הנוסעים במהירות בזריקה מגובה משמעותי.

וגם אין מקום להשוואה בכלל - רעיונית - בין זריקת אבנים "קהילתית" (שכמה ספורדית שלא תהיה היא אמנם אכן חמורה בהחלט) לבין זריקת אבנים פלסטינית.

הפתעה! אני קובע ועוד איך!

א. כי אני יהודי וציוני. ב. כי כל האויבים הם אנטי יהודים - ובייחוד אלה שאני לא רק שחושב לגביהם - אני בטוח לגביהם.

עכשיו תחזור להתבכיין במה שבכליות....

ישן 16-06-2014, 06:29
צלמית המשתמש של רועי AZ

אם אתה בן מיעוטים, אתה נוסע בשמחה ובששון וברוב המקרים תוך כדי התגרות..
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "נסה לסוע בכבישי ישראל ביום הכיפורים"

אבל עזוב, כרגיל לאיש שמאל ממוצע, אתה לוקח מקרי שוליים ומנפח אותם, ומקרים קרדינליים מגמד.

ואגב, לאן יש לך לסוע ביום כיפור? אתה בדרך לאיזו מסעדה כשרה או מה?

ישן 16-06-2014, 11:10
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
כשרות
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "כשרות היא לא כפיה, תפסיק לכתוב שטויות"

שים לב שכתבתי כפיה מ"רצון" וזאת מסיבות מסחריות - לא כולן מוכנות לקבל את הדין.
חלק לא מבוטל מהמסעדות ה"לא כשרות" - הן מסיבות טכניות. כאלו הפועלות בשבת וכאלו שאינם מוכנים לשלם אתנן למשגיחי הכשרות. המצרכים שהם משתמשים הם מצרכים כשרים בהיתר בד"צ ושאר "גוזרי הקופונים".
אגב במנו ספנות קיים הסדר "לא נורמלי" - בכל ימות השבוע המטבח כשר ובשבת הוא הופך ללא כשר. מקור המזון והבישול זהיים.

בכלל הכשרות בארץ נכפית ( אני מדגיש "מרצון" ) בגלל שהציבור שאינו שומר מצוות איננו ציבור מאורגן ונכנע, בנושאים רבים נוספים, לציבור הדתי והחרדי המאורגן היטב.

אז אל תתמם - אתה יודע את האמת לאשורה.
ישן 16-06-2014, 12:13
צלמית המשתמש של רועי AZ

אמת, גם המסעדות סגורות מתוך פחד, כי רק 73 אחוז מהציבור בישראל צם...
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "גם המסעדות סגורות מפחד"

אז אני מבין שהתחשבות ברצונם של 73 אחוז מהציבור בישראל ספציפית ליום הקדוש הזה, לא מופיעה ברשימת ההתחשבויות שלך, משום שאתה משומד, מת לתקוע חזיר בלאפה - במיוחד ביום הזה, כי זה יום קדוש עבור היהודים. דווקא.

אז כן, המסעדות ימשיכו להשאר סגורות מ"פחד" הציבור המאורגן.

ישן 16-06-2014, 12:51
צלמית המשתמש של רועי AZ

עזוב בחייך, כל מיני הגדרות. צמים בקריצת עין.
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "חזיר בלאפה זה נשמר לחג הפסח"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
כמה מה- 73% צמים בקריצת עין ? !!!

אני מכבד את אלו שמכבדים אותי . כשאני סביבה של שומרי כשרות אינני שולף את הציסבורגר ושותה אח"כ שוקו. בצום יום הכיפורים לא יוצא לי להפגש עם הצמים ואינני אוכל אפילו ממתק קטן ברחובה של עיר. וברמדאן אינני אוכל כאשר אני בסביבתם של מוסלמים.

מי מפחד ממה? קשה לך להתמודד עם הנתון - המפחיד מבחינתך - שיש רוב מוחץ של יהודים בישראל שיש להם איזה ניצוץ יהודי שחשוב לו..?

ואני שמח שאתה מתחשב בצמים, רק לא הבנתי מדוע אתה חייב לדחוף בכל פעם את האויבים לתמונה? אתה ממש לא יכול הודעה אחת לגבי יהדות בלעדיהם?

ישן 16-06-2014, 13:18

מי מדבר על ניצוץ
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "עזוב בחייך, כל מיני הגדרות. צמים בקריצת עין."

היהודי או כפי שהייתי שמח להגדרה הישראלי שבתוכי - הוא בשלהבת ולא בניצוץ.
נכון שאינני מאמין במה שאתה מאמין לא ביהווה לא בשילוש הקדוש ולא במוחמד ( שוב אינני מסוגל מבלי להזכיר את הערבי המשוקץ). אבל בליבי פועמת רוחה של היהדות השפויה - זו של הנביאים, של שיר השירים, ושל כל התרבות העניפה ( כולל בתקופת ההשכלה ) עד עצם היום הזה.

אל תלמד אותי מהו יהודי - הוא הכל מבלי לעבוד עבודת אלילים, מבלי להזדקק לקמעות ולברכות מקובלים, מבלי להשתטח על קברות הצדיקים ומבלי להמתין תמיד לעזרת השם שאיננה מגיעה.

משום מה יש לי הרגשה ואולי אני טועה, שדבקותך באה משום היותך מעבר למתרס וחצית את הקווים. בדרך כלל ה"חוזרים בתשובה" הם הקנאים ההולכים בראש המחנה ומנסים לכפר על ההפסד שהפסידו לכאורה בעת היותם "שקוצים"
ישן 17-06-2014, 07:54
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה מאמין בשילוש הקדוש של התרפסות חתימה ונסיגה...
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מי מדבר על ניצוץ"

ציטוט:
היהודי או כפי שהייתי שמח להגדרה הישראלי שבתוכי - הוא בשלהבת ולא בניצוץ.
נכון שאינני מאמין

אתה יכול להתכחש ליהדות כמה שאתה רוצה, יש מיליוני יהודים שהם לא ישראלים, והם לא פחות טובים ממך...
הישראליות שלך, היא מתוקף היותך יהודי. הזכות היחידה שלך על הארץ היא מתוקף היותך יהודי וההבטחה האלוהית לאברהם אבינו.

אבל בליבי פועמת רוחה של היהדות השפויה - זו של הנביאים, של שיר השירים, ושל כל התרבות העניפה ( כולל בתקופת ההשכלה ) עד עצם היום הזה.

היהדות השפויה של הנביאים, אתה מתכוון לזה?

ציטוט:

א חֲזוֹן, יְשַׁעְיָהוּ בֶן-אָמוֹץ, אֲשֶׁר חָזָה, עַל-יְהוּדָה וִירוּשָׁלִָם--בִּימֵי עֻזִּיָּהוּ יוֹתָם אָחָז יְחִזְקִיָּהוּ, מַלְכֵי יְהוּדָה. ב שִׁמְעוּ שָׁמַיִם וְהַאֲזִינִי אֶרֶץ, כִּי יְהוָה דִּבֵּר: בָּנִים גִּדַּלְתִּי וְרוֹמַמְתִּי, וְהֵם פָּשְׁעוּ בִי. ג יָדַע שׁוֹר קֹנֵהוּ, וַחֲמוֹר אֵבוּס בְּעָלָיו; יִשְׂרָאֵל לֹא יָדַע, עַמִּי לֹא הִתְבּוֹנָן. ד הוֹי גּוֹי חֹטֵא, עַם כֶּבֶד עָו‍ֹן--זֶרַע מְרֵעִים, בָּנִים מַשְׁחִיתִים; עָזְבוּ אֶת-יְהוָה, נִאֲצוּ אֶת-קְדוֹשׁ יִשְׂרָאֵל--נָזֹרוּ אָחוֹר

כ הַגִּידוּ זֹאת, בְּבֵית יַעֲקֹב; וְהַשְׁמִיעוּהָ בִיהוּדָה, לֵאמֹר. כא שִׁמְעוּ-נָא זֹאת, עַם סָכָל וְאֵין לֵב: עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ, אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ. כב הַאוֹתִי לֹא-תִירָאוּ נְאֻם-יְהוָה, אִם מִפָּנַי לֹא תָחִילוּ, אֲשֶׁר-שַׂמְתִּי חוֹל גְּבוּל לַיָּם, חָק-עוֹלָם וְלֹא יַעַבְרֶנְהוּ; וַיִּתְגָּעֲשׁוּ וְלֹא יוּכָלוּ, וְהָמוּ גַלָּיו וְלֹא יַעַבְרֻנְהוּ. כג וְלָעָם הַזֶּה הָיָה, לֵב סוֹרֵר וּמוֹרֶה: סָרוּ, וַיֵּלֵכוּ. כד וְלוֹא-אָמְרוּ בִלְבָבָם, נִירָא נָא אֶת-יְהוָה אֱלֹהֵינוּ, הַנֹּתֵן גֶּשֶׁם וירה (יוֹרֶה) וּמַלְקוֹשׁ, בְּעִתּוֹ; שְׁבֻעֹת חֻקּוֹת קָצִיר, יִשְׁמָר-לָנוּ. כה עֲו‍ֹנוֹתֵיכֶם, הִטּוּ-אֵלֶּה; וְחַטֹּאותֵיכֶם, מָנְעוּ הַטּוֹב מִכֶּם.

שיר השירים מדבר על מה? (ורמז, הפירוש המיני סטייתי שאתה ודומיך נותנים לו הוא פרי המוח הקודח שלכם)

אל תלמד אותי מהו יהודי - הוא הכל מבלי לעבוד עבודת אלילים, מבלי להזדקק לקמעות ולברכות מקובלים, מבלי להשתטח על קברות הצדיקים ומבלי להמתין תמיד לעזרת השם שאיננה מגיעה.

עזרת השם שאיננה מגיעה? עוד לא הסברת לי את פשר היות העם היהודי הקטן בתבל, והנרדף בתבל, לאורך פרק זמן של אלפי שנים, עובר שואות (לא רק אחת) ורדיפות ופוגרומים. וכל פעם קם לתחיה מחדש. מנצח במלחמות עם מגוון של ניסים, בונה לעצמו מדינה בארץ שהתמידה להיות חרבה ושוממת כשיהודים לא ישבו בה בין מאות מילונים המשוועים לכלותה..

משום מה יש לי הרגשה ואולי אני טועה, שדבקותך באה משום היותך מעבר למתרס וחצית את הקווים. בדרך כלל ה"חוזרים בתשובה" הם הקנאים ההולכים בראש המחנה ומנסים לכפר על ההפסד שהפסידו לכאורה בעת היותם "שקוצים"

דבקותי באה בעבקות כך שאני מכיר באמת. זה הכל.

ישן 17-06-2014, 10:34

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתה מאמין בשילוש הקדוש של התרפסות חתימה ונסיגה..."

אינני מתכחש ליהדות היא חיה קיימת ונושמת ברחבי העולם.
אינני מסכים לקביעת הרבנות מיהו יהודי ומי איננו יהודי ואפילו ל"תרגיל" הקשור בזכאי עליה. ליהדות זרמים רבים וכולם ראויים. מלבד זאת ישנם כאלו המגדירים עצמם כיהודים ו/או מוגדרים ע"י סביבתם כיהודים ומקבלים מהסביבה יחס זהה ליחס אל היהודים.
לדעתי, כל יהודי העולה לארץ יש להגדירו כישראלי ורק אלו המאמינים יוגדרו כיהודים על פי דרכם ( כלומר: חייבים להפריד את הדת מן המדינה ) . המדיניות היום יוצרת "יהודים" סוג ב'.

הישראליות שלי, היא מתוקף הולדתי בשטחי ארץ ישראל ו/או הגעתי למדינת ישראל ומגדיר עצמי כישראלי חרף כל אלו השמים סייגים על כך. הזכות היחידה שלי היא מתוקף שחלק מההיסטוריה שלי ובמיוחד בנייתו של עם ישראל ( שלעולם לא היה עם - אלא שבטים שבטים ) עברה בארץ ישראל ויסודות התרבות הישראלית החלה בארץ זו. אין לנו בלעדיות על הארץ - רבים היו כאן לפנינו ורבים היו כאן בעת העדרותנו. חובתנו היום להבטיח שאותו החלק שהוגדר כמדינת ישראל ישאר בידינו ולא יעבור לאחרים, הטוענים שהאל יעד את הארץ להם.

היפה שבתנ"ך שכל אחד יכול למצוא בו את מה שהוא מחפש. כמובן שלא הציטוטים שלך הם הקרובים אל ליבי.
"וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים, וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת--לֹא-יִשָּׂא גוֹי אֶל-גּוֹי חֶרֶב, וְלֹא-יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה. {פ}"

"וגר זאב עם-כבש, ונמר עם-גדי ירבץ; ועגל וכפיר ומריא יחדיו, ונער קטון נוהג בם. ז ופרה ודוב תרעינה, יחדיו ירבצו ילדיהן; ואריה, כבקר יאכל-תבן. ח ושיעשע יונק, על-חור פתן; ועל מאורת צפעוני, גמול ידו הדה. ט לא-ירעו ולא-ישחיתו,"

"למה-לי רוב-זבחיכם יאמר יהוה, שבעתי עולות אילים וחלב מריאים; ודם פרים וכבשים ועתודים, לא חפצתי. יב כי תבואו, ליראות פניי--מי-ביקש זאת מידכם, רמוס חצריי. יג לא תוסיפו, הביא מנחת-שוא--קטורת תועבה היא, לי; חודש ושבת קרוא מקרא, לא-אוכל אוון ועצרה. יד חודשיכם ומועדיכם שנאה נפשי, היו עליי לטורח; נלאיתי, נשוא. טו ובפרישכם כפיכם, אעלים עיניי מכם--גם כי-תרבו תפילה, אינני שומע: ידיכם, דמים מלאו. טז רחצו, היזכו--הסירו רוע מעלליכם, מנגד עיניי: חדלו, הרע. יז למדו היטב דרשו משפט, אשרו חמוץ; שפטו יתום, ריבו אלמנה. {ס}"

נבואות מספר עמוס ועוד פנינים

שיר השירים מדבר על מה? הוא מדבר על האהבה על החמלה ועל היחס החם. לא על השנאה המבעבעת מראש ערל.

אין לי מה ללמד אותך אם אתה פועל על פי כללי הטכס - הטכס הוא פגני. התפילים ונישוקם הוא קמיע כמו כל קמיע. כמוהן גם המזוזות. ההתייחסות הפגנית לספרי התורה וכיוצא בזה.

אתה מתייחס לאלו ששרדו ולא לאלפי הנטבחים בעזרת השם ( האם ???!!!)
היהדות שרדה מכורח השנאה, שחוו היהודים, כולל המתבוללים, מצד הגויים ולא בגין אמונתם, אפילו שדבקו בה.. נכון עם ישראל שרד בגין אמונתו והדבקות בה.
הארץ יצאה משממנותה בזכות אותם החלוצים, שמאסו בגלות ומאסו בעסוקים היהודיים המקובלים ובדרך חיי הגולה ובאו להפריח את השממה בעשר אצבעותיהם.

זכותך להאמין באמת. שלך - האמת שלי שונה לחלוטין ב- 180 מעלות.

בכל מקרה גורלנו כרוך זה בזה וכל אחד פועל על פי דרכו ועל פי אמונתו על מנת שמדינת ישראל תשרוד, תשגשג ותפרח. במיוחד תתמקד במשפט שמי שאינו עוזר לעצמו גם אלוהים לא יושיע לו..
ישן 17-06-2014, 11:44
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אינני מתכחש ליהדות היא חיה..."

ציטוט:

היפה שבתנ"ך שכל אחד יכול למצוא בו את מה שהוא מחפש. כמובן שלא הציטוטים שלך הם הקרובים אל ליבי.

כמובן, בשביל זה החברה החילונית נראית כמו שהיא נראית. אתה משול לאותו ילד שאוהב את הוריו כשהם קונים לו ממתקים ומחבקים אותו, ושונא אותם שעה שהם מענישים או מוכיחים אותו על טעותו.

הוא ילד, מה הוא מבין שעה שהם עמלים על חינוכו, הוא לא מבין שזה מעצב אותו לעתיד לבוא.

"וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים, וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת--לֹא-יִשָּׂא גוֹי אֶל-גּוֹי חֶרֶב, וְלֹא-יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה. {פ}"

"וגר זאב עם-כבש, ונמר עם-גדי ירבץ; ועגל וכפיר ומריא יחדיו, ונער קטון נוהג בם. ז ופרה ודוב תרעינה, יחדיו ירבצו ילדיהן; ואריה, כבקר יאכל-תבן. ח ושיעשע יונק, על-חור פתן; ועל מאורת צפעוני, גמול ידו הדה. ט לא-ירעו ולא-ישחיתו,"

ומתי זה יהיה? רק כאשר יבוא המשיח ויגאל את העם היהודי ויתקן את העולם הפגום שאנשים מסוגך יצרו. לא דקה קודם.. כמה ניירות שתחתום עליהם וכמה שתמיד להתרפס בפני הגויים וכמה אוניברסלי שתהיה. רק אחד קובע את העתיד. ורק הוא שיציל אותך מכיליון מוחלט.

"למה-לי רוב-זבחיכם יאמר יהוה, שבעתי עולות אילים וחלב מריאים; ודם פרים וכבשים ועתודים, לא חפצתי. יב כי תבואו, ליראות פניי--מי-ביקש זאת מידכם, רמוס חצריי. יג לא תוסיפו, הביא מנחת-שוא--קטורת תועבה היא, לי; חודש ושבת קרוא מקרא, לא-אוכל אוון ועצרה. יד חודשיכם ומועדיכם שנאה נפשי, היו עליי לטורח; נלאיתי, נשוא. טו ובפרישכם כפיכם, אעלים עיניי מכם--גם כי-תרבו תפילה, אינני שומע: ידיכם, דמים מלאו. טז רחצו, היזכו--הסירו רוע מעלליכם, מנגד עיניי: חדלו, הרע. יז למדו היטב דרשו משפט, אשרו חמוץ; שפטו יתום, ריבו אלמנה. {ס}"

ומה כוונת הפסוקים הללו, טרחת לבדוק לפני שהבאת? לפני שהוכחת את בורותך המוחלטת והמשוועת?

המשמעות היא כזו:

עבודת בית המקדש, כמה שלא תתאמץ עליה ותעשה את הכל מושלם, כל זה חסר ערך עבור הקדוש ברוך הוא, אם אתה נוהג כאחרון החיות על פני כדה"א ונוהג לפי צו מצפונך העקום ועושה הכל בניגוד לתורה שניתנה לך במיוחד, ושאתה לא יכול להוציא ממנה מה שבא לך, כי כך תפגע בשלמות האלוקית.

נבואות מספר עמוס ועוד פנינים

שיר השירים מדבר על מה? הוא מדבר על האהבה על החמלה ועל היחס החם. לא על השנאה המבעבעת מראש ערל.

לא היא ממשילה את מערכת היחסים המורכבת בין היהודי שמחליט לבעוט באמונה ובדברי הקב"ה לקב"ה עצמו...

אין לי מה ללמד אותך אם אתה פועל על פי כללי הטכס - הטכס הוא פגני. התפילים ונישוקם הוא קמיע כמו כל קמיע. כמוהן גם המזוזות. ההתייחסות הפגנית לספרי התורה וכיוצא בזה.

ציטוט:
וְהָיוּ הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם--עַל-לְבָבֶךָ. וְשִׁנַּנְתָּם לְבָנֶיךָ, וְדִבַּרְתָּ בָּם, בְּשִׁבְתְּךָ בְּבֵיתֶךָ וּבְלֶכְתְּךָ בַדֶּרֶךְ, וּבְשָׁכְבְּךָ וּבְקוּמֶךָ. וּקְשַׁרְתָּם לְאוֹת, עַל-יָדֶךָ; וְהָיוּ לְטֹטָפֹת, בֵּין עֵינֶיךָ. וּכְתַבְתָּם עַל-מְזֻזוֹת בֵּיתֶךָ, וּבִשְׁעָרֶיךָ."

את מה לקשור? את העניבה ? את החבל על הצוואר? לא את התפילין... שהם הקשר הישיר שלנו ליוצרנו...

אתה מתייחס לאלו ששרדו ולא לאלפי הנטבחים בעזרת השם ( האם ???!!!)
היהדות שרדה מכורח השנאה, שחוו היהודים, כולל המתבוללים, מצד הגויים ולא בגין אמונתם, אפילו שדבקו בה.. נכון עם ישראל שרד בגין אמונתו והדבקות בה.

רגע לא הבנתי, אז שרדו בזכות האמונה או לא בזכות האמונה? מרוב להט העיוות אתה סותר את עצמך מרחק שלוש מילים באותה תגובה?

ואיך עם שורד מכורח שנאה? על אף השואה והאינקוויזיציה וחורבן הבתים והיותינו פזורים ברחבי העולם משך 2000 שנה?? אלפיים שנה דן, אלפיים שנה של רדיפות.

ההיגיון אומר שהיינו אמורים להתפוגג ולהתנדף מעל דפי ההיסטוריה, ללא בדל של זכר, כמו שקרה לעמים רבים גדולים לאין שיעור מאיתנו ואימפריות ענק שהשיתו סבל על האחרים.. הם התנדפו שקעו נעלמו כלא היו. ורק אנחנו קמנו לתחיה ועלינו מכל קצות העולם כדי להקים בית לאומי.

וכתוב בספר שאתה לוקח ממנו מה שבא לך, שזה מה שיקרה....

הארץ יצאה משממנותה בזכות אותם החלוצים, שמאסו בגלות ומאסו בעסוקים היהודיים המקובלים ובדרך חיי הגולה ובאו להפריח את השממה בעשר אצבעותיהם.

חלוצים שידעו בקושי לאחוז בנשק, הדפו ליגיונות וצבאות טובים מהם לאין שיעור ושעולים עליהם כמותית ואיכותית. זה נס שרק כל יכול כבורא עולם יכול לגרום לו.

זכותך להאמין באמת. שלך - האמת שלי שונה לחלוטין ב- 180 מעלות.

אין לך אמת. אתה מחזיק במשהו מעוות מהיסוד, שהוכח במרוצת ההיסטוריה. התרפסות בפני הגויים וביטחון בהם תמיד נגמרה בדם יהודי שפוך.

רק ביטחון בבורא, אין משהו אחר. כל עוד לא תבטח בו, ותבטח בבשר ודם אתה תקבל את ההוכחה המוחצת לטעותך...

בכל מקרה גורלנו כרוך זה בזה וכל אחד פועל על פי דרכו ועל פי אמונתו על מנת שמדינת ישראל תשרוד, תשגשג ותפרח. במיוחד תתמקד במשפט שמי שאינו עוזר לעצמו גם אלוהים לא יושיע לו..

העתיד יוכיח לך את ההיפך, אני מבטיח לך.

ישן 16-06-2014, 13:47
  Tom.Cruise Tom.Cruise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.14
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אהה עכשיו הוא קם לתחיה?"

1. לגבי "אלוהים מת" - הכוונה היא למשמעות המוסרית והחברתית חיים בלי אל. זה קצת מזכיר חלק מהרעיון מאחורי הסיפור על אורנוס, קרונוס וזאוס, שהיו סב, אב, ובן, כל אחד מהם הדיח את קודמו והפך ל"מלך האלים".
אתה יכול להתכחש לזה כמה שאתה רוצה, ולטעון שהוא חיי (כמו הרבי מלובביץ') אבל זה לא יקים אותו לתחייה.

ניטשה:
ציטוט:
"האם לא שמעתם על המשוגע שהדליק פנס באור יום מלא, ורץ אל כיכר השוק בעודו צועק בקולי קולות: "היכן אלוהים? היכן אלוהים?" מכיוון שרבים מן האנשים שם לא האמינו באלוהים, נשמע צחוק רם מסביב… "אני אומר לכם. אנחנו הרגנו אותו – אתם ואני! אנו כולנו רוצחיו. אבל איך עשינו זאת?… מה עוללנו כאשר התרנו את הארץ מכבליה לשמש? לאן תנוע עכשיו? לאן ננוע אנחנו? הלאה, הרחק מכל שמשות? האין אנו מידרדרים היישר מטה? ולאחור? ולצדדים? וקדימה? ולכל עבר? האם נותרו עוד מעלה ומטה? האין אנו נסחפים דרך כלום אין סופי?… מעולם לא נעשה מעשה גדול מזה, וכל הנולד אחרינו יהיה שייך, בזכות מעשה זה, להיסטוריה נעלה מכל היסטוריה שעד כה"

2. לגבי פנתאיזם - אתה מוזמן לחפש על המושג... בגדול זה, שלמיטב זכרוני התחיל אצל ברוך שפינוזה, שאומר שאלוהים הוא היקום, והיקום הוא אלוהים, ומנוגד לרעיון של האליל המונותאיסטי של היהדות שלך, וגם את האל הנשגב של הרמב"ם... יש איזה משהו אירוני בזה שהיהודים בראו את האל המונותאיסטי וגם הרגו אותו... שפינוזה אולי לא ממש הרג אותו.. אבל הוא דיי הניח את התשתית...
ישן 16-06-2014, 17:31
צלמית המשתמש של רועי AZ

תראה, הבעיה שלך ושל ברוך שפינוזה ודומיכם היא ממש פשוטה
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "1. לגבי "אלוהים מת" - הכוונה..."

אתם מחפשים להצמד להגדרות ולמוחשי ולנראה לעין. זה ממש נחמד להתבחבש בהגדרות וליצור משנות פילוסופיות כאלה ואחרות (מוזר שאתה בכלל עוצר על זה... אם אתה כופר פשוט תמשיך הלאה ואל תנסה לשכנע בכלל את המאמינים בדרכך)... וע"י כך לשכנע את עצמכם בצדקת העיוות של דרככם.

אבל החיים רצים. בסופו של דבר הם יגמרו לכל אחד מכם, ואני לא כ"כ בטוח שיהיה לכם מה לקחת איתכם אל הקבר.. מה שלא תשיגו בחיים ישאר מחוץ לתחום. המונותיאסתטים מאמינים שהתחום הזה הוא מעבר לשלב הבא - האמיתי. ששם ישפטו אתכם לא עפ"י הברייטלינג שהיתה לא היתה לכם ולא ישפטו אתכם אם היתה לכם בנטלי או סתם יונדאי I40... אלא ישפטו האם לצד הקניות המאסיביות הללו היתה אמונה, היתה צדקה וחסד, היתה אהבה לזולת, התחשבות ברגשותיו?

מעשים שנראים לך לכאורה כחובה מוסרית - ובטח תכתוב פה ותגיד, בטח בטח!! אני עושה, אני הולך, אני מתאמץ למען האחר. שם בעולם האמת, ישפטו כמה באמת עשיתם, ומה היתה הכנות מאחורי המעשה (אולי בשביל שופוני וכבוד, אולי סתם כי צריך ויאללה נקסט למסכן הבא בתור)

ישן 16-06-2014, 13:04
צלמית המשתמש של רועי AZ

פתוחות בעבור מי? ישתלם להם לפתוח בכלל?
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני צם ביום כיפור. ממש לא..."

ומה רע בלא לפגוע ברגשות אלו שכן צמים? למה מי שצם ומטייל לו באותו ערב, צריך לעבור ליד מסעדה שתפיץ ניחוחות..?

לא מספיק שהמיעוטים נוסעים בהתגרות באותו ערב, אז גם יהודים צריכים לסוע ברכב? למה?

בשם הפלורליזם? בשם זכויות הפרט על חשבון הכלל?

אתה קולט שעל כל אחד שרוצה מסעדה יש שלושה שלא היו רוצים? מה איתם?!? מה עם זכותם?!?

העיקר אתם מסתפקים בלהיות אנשים טובים ש"לא פוגעים באף אחד" - אז למה לשמור מצוות...

ישן 16-06-2014, 15:58
צלמית המשתמש של רועי AZ

אפתח בבדיחה
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "למה לכל הרחות זה שמישהו פועל..."

זוג פרסים מטיילים ברחוב, וחולפים על פני מאפיה משובחת. הניחוחות מערפלים את האשה והיא מציינת בפני בעלה את העובדה הזו, מתוך תקווה מסוימת. בעלה עונה לה - רוצה לעבור ליד שוב? .....

לא נראה לי שאתה תרצה שדן יפתח את מסעדתו וניחוחות הגפליטע שלו יגיעו אלייך לאף, שעה שאתה צם ויש לפנייך עוד כמה שעות טובות.

לא נעים לראות אדם יושב ואוכל בגרגרנות איזו מנת גורמה כלשהיא, שעה שאתה צם. לכן, היות ומדובר במיעוט, מי שבכל זאת מעוניין לאכול, יוותר על המסעדה ב 25 שעות הקרובות (לא בעבור בורא עולם שציווה אותנו על כך) לטובת אלו שחפצים במשהו מסוים.

אני לעיתים שומע משהו (מוזיקה או הרצאות תורניות) ברמקולים במחשב. בשעות המותרות כמובן. רוב הזמן אני מתענה מהמחשבה, שאולי לשכן לא מתאים לו לשמוע את מה שאני שומע. וכל הזמן אני מוודא שזה בווליום הנכון למרות שבפועל אין שום דבר שיעצור אותי מלשמוע בקול גדול.

התחשבות - היא לא מילה גסה...

ישן 16-06-2014, 19:25

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אפתח בבדיחה"

יצא לי לראות אנשים אוכלים ביום כיפור, וזה לא הפריע לי יותר מדי. אני מניח שעל אחת כמה וכמה, אנשים דתיים שהרצון שלהם לשמור על הצום הוא הרבה יותר חזק משלי יכולים לעמוד בזה בקלות. איך לדעתך יהודים בגולה התמודדו עם זה שגויים אכלו לידם במסעדות ביום כיפור? התמודדו. ולא ביקשו מאף אחד "להתחשב".
בכל מקרה, המתנגדים הכי גדולים שלא מוכנים שיפתחו מסעדות בשבת הם לא החילונים שצמים ומסתובבים ברחובות, אלא הדתיים שספונים כל היום בבית הכנסת, ולא עוברים ליד מסעדות. אני תומך בהערכה של קגנס. הדתיים לא באמת פוחדים להתפתות מהאוכל, פשוט מפריעה להם לראות יהודים אוכלים ביום כיפור. זה הגיוני שזה מפריע להם - באותה מידה מפריע להרבה חילונים שיש חרדים שלא עומדים בצפירה ביום הזיכרון. אבל אף אחד לא יחשוב על לחוקק חוק שמחייב את כולם לעמוד בצפירה, אפילו שאלה שעומדים הם הרוב.

ישן 17-06-2014, 09:45
צלמית המשתמש של רועי AZ

במדינה יהודית בארץ הקודש...
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "זו לא תשובה לשום דבר ממה..."

ציטוט:
זו לא תשובה לשום דבר ממה ששאלתי.
האם במדינה יהודית ריח הפיצה מפתה יותר ביום כיפור?

אתה אמור לשמור על ציביון של הרוב - שכולל התנהלות מאוד מסוימת בפרהסיה, כולל מניעת תחושות לא נעימות מהצמים, שיחזיקו מעמד ודאי, אבל מלכתחילה למה? אתה קגנס וטום שייכים לאותם ה 73 אחוז שצמים. הרוב המוחלט בקרב אותם צמים, רוצה לשמור על צביונו של היום הקדוש. לא רק האדם מתיישר לפי זה, אלא גם כלל המערכות.

האם במדינה יהודית דתיים מסתובבים ליד מסעדות ביום כיפור ולא מתפללים בבית הכנסת?

בכל ערבי הכיפור, התפילות מסתיימות סביב השעה 20:00 ולאחר מכן הרוב יוצא החוצה.. 8 בערב זה הזמן שפעילות המסעדות שוקקת חיים.

כשם שהכל נסגר ובצדק, בימי הזיכרון שהם קונצזוס לאומי ויש אחדות כמעט מוחלטת, כך גם ביום כיפור.

ישן 16-06-2014, 13:12
צלמית המשתמש של רועי AZ

רק בעזרת השם. כי גם כשלא היה כוח אווירי
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "ספרת גם את האירנים"

ציטוט:
או רק את הקרובים.
היום קיים ארסנל טילים המסוגל להגיע לכל מקום - לא חייבים את הגדה ו/או את עזה על מנת לפגע בנו.

אינני מתייחס גם לעובדה שכל הטילים הקרובים קלים להשגה ולהשמדה ויש לסמוך על חיל האויר שיעשה את עבודתו ( בעזרת השם כמובן - מבחינתך ) כראוי.

שהשמיד את כל הטילים במלחמת לבנון השניה ועופרת יצוקה ועמוד ענן, הרי אף טיל לא נורה עלינו אז......

היה מי שהציל אותנו. גם כשלכאורה היה נראה המצב אבוד.

אתה אומר שלא חייבים את עזה או הגדה לפגוע בנו. אבל זה מה שקורה בפועל.

דן. זה מה שקורה בפועל.

דן? אתה שומע?

דן - קום דן קום. יש אזעקה בת"א.

ישן 15-06-2014, 22:16
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "בוא ספר לי איפה ההיסטוריה..."

אנחנו רוצים דוגמאות מההיסטוריה הרחוקה או הקרובה?
LTTE זה נניח דוגמא די מובהקת שקופצת לראש והיא מאוד עדכנית.

נכון יהיה לומר שבמדינות שמצייתות לחוקים המודרניים המערביים קשה להביס טרור ע"י שימוש בכוח צבאי, בגלל הסירוס של החוקים שמנותקים מהמציאות ובגלל זה יש לנו דוגמא מסרי לנקה ולא מצרפת, אבל לא נכון להגיד שבלתי ניתן להביס ארגון טרור ע"י כוח צבאי, כולל עד כדי שהוא עצמו יודה בתבוסה ובטח לא נכון להגיד שזה לא קרה...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 15-06-2014, 22:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לא אמרתי שאי אפשר להביס ארגון..."

אז אתה צריך להגדיר מה זה "להפעיל טרור נגדו".

אתה חושב שאנחנו לא יכולים להביס את חמאס עזה אם נעשה מצור אמיתי על הרצועה ונמנע כניסה של כל דבר פנימה?
כמובן שנוכל. ההבדל הוא שאנחנו מדינה שמצד אחד מצייתת לחוקים בינ"ל ומצד שני גם נתונה ללחץ בינ"ל בלתי אפשרי ובלתי מציאותי.

אם התרחיש היה אותו תרחיש רק בסין או רוסיה (קרי- מדינות שעושות מה שהן רוצות בלי לתת דין וחשבון לאף אחד, רגע- תיקון- מדינות שאף אחד לא חושב אפילו על לדרוש מהן דין וחשבון) אז זה היה קורה.

אני לא אומר שזה טוב או רע, אני רק אומר שעובדתית זה יכול לקרות, זה קרה וזה קורה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 16-06-2014, 09:28

בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]בגלל זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
ראשית כן, אבל זה לא עונה על ההגדרה שלך של ארגון טרור שזועק חמס. בגלל זה דיברנו על מצב היפותטי של רצועת עזה שמתמודדת לא מול ישראל, אלא מול רוסיה או סין.

אבל הם לא השיגו שום דבר... כל כמה חודשים יש ברוסיה פיגועים רצחניים של מחבלים צ'צ'נים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
מעבר לכך- עוד לא ענית לי על מה אתה מגדיר "הפעלת טרור נגד ארגון טרור" ולמה הדוגמא הראשונה והאסוציאטיבית שהבאתי לך- הLTTE, לא עונה בדיוק על הדרישות שלך.

ה-LTTE לא הובהל עד כניעה, הוא הוכה עד כניעה. המעוזים שלהם נכבשו כולם, והאנשים שלהם כותרו לחלוטין לפני שהם נכנעו. ההבדל בין פגיעה שכזו בארגון טרור, שבהחלט יכולה להיות אפקטיבית, לבין מה שאני הגדרתי כהפעלת טרור נגד ארגון טרור, היא שהראשון פוגע ביכולות של הארגון ובשלמותו הפיזית, ואילו השני נועד לפגוע במורל שלו. אם תתחיל לחסל אסירי חמאס, חמאס לא יהפוך לחלש יותר - גם ככה הם בכלא ולא יכולים לסייע באופן פעיל במאמץ המלחמתי. מהלך כזה נועד לפגוע בארגון טרור מבחינה מורלית, ולכן אני צופה שהוא ייכשל.

ישן 16-06-2014, 09:42
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]ראשית כן, אבל..."

ציטוט:
אבל הם לא השיגו שום דבר... כל כמה חודשים יש ברוסיה פיגועים רצחניים של מחבלים צ'צ'נים.

סחביקון, אתה מסיט את הדיון...
רצועת עזה-> לא ישראל אלא רוסיה/סין. לא הקווקז. רצועת עזה.
ציטוט:
ה-LTTE לא הובהל עד כניעה, הוא הוכה עד כניעה. המעוזים שלהם נכבשו כולם, והאנשים שלהם כותרו לחלוטין לפני שהם נכנעו. ההבדל בין פגיעה שכזו בארגון טרור, שבהחלט יכולה להיות אפקטיבית, לבין מה שאני הגדרתי כהפעלת טרור נגד ארגון טרור, היא שהראשון פוגע ביכולות של הארגון ובשלמותו הפיזית, ואילו השני נועד לפגוע במורל שלו.

להלן בקשתי להגדיר מהו שימוש ב"טרור נגד טרור" שעדיין לא נענתה.

אגב, כל מומחי הטרור כולם יגידו לך ש(באופן בסיסי ביותר) ארגון טרור מורכב משני מאפיינים- מוטיבציה ויכולת מבצעית. יכולת מבצעית מורכבת כמובן מתשתיות, יכולת איסוף מודיעין, יכולת הוצאה לפועל של פיגועים, נשק, תחמושת, כ"א וכו' ומוטיבציה היא, ובכן, מוטיבציה.

פגיעה ביכולת המבצעית של ארגון טרור (ע"י מי שנלחם נגדו) היא בעלת אפקטיביות שולית בלבד. אפילו אם תמגר לחלוטין את היכולת המבצעית של הארגון עד כדי שהוא אפילו לא יוכל לשלוח ילדים לזרוק אבנים- אבל תשאיר לו את המוטיבציה להמשיך לפעול, יום אחד הוא יקום מחדש ויחדש את המאבק. שלא לדבר על מצב בו הפגיעה ביכולת המבצעית היא פחות מ"למגר לחלוטין".

לעומת זאת- פגיעה במוטיבציה של ארגון טרור, אפילו אם לא מבוצעת כלל פגיעה משמעותית ביכולת המבצעית שלו היא חשובה פי כמה מונים. כי לא משנה אם הארגון טרור מחזיק אפילו פצצת מימן- אם אין לו את המוטיבציה לפעול הוא יתפרק מעצמו.

כמובן שהדרך היעילה ביותר לפגוע בארגון טרור הוא מול שני הגורמים, אבל אם צריך לבחור רק אחד- פגיעה במוטיבציה היא הרבה יותר אפקטיבית. אממה- במדינה כמו ישראל, שכאמור נתונה ללחץ בינ"ל ברמה בלתי הגיונית, פגיעה במוטיבציה היא כמעט בלתי אפשרית, בעוד שפגיעה ביכולת המבצעית אפשרית יותר.
ציטוט:
אם תתחיל לחסל אסירי חמאס, חמאס לא יהפוך לחלש יותר - גם ככה הם בכלא ולא יכולים לסייע באופן פעיל במאמץ המלחמתי. מהלך כזה נועד לפגוע בארגון טרור מבחינה מורלית, ולכן אני צופה שהוא ייכשל.

או, שלא זו הדרך הנכונה לפגוע במוטיבציה של חמאס.
יש ארגונים שפעולה X תגביר להם את המוטיבציה ויש ארגונים שפעולה X תפגע להם במוטיבציה. החוכמה והקושי הוא למצוא את נקודת התורפה של כל ארגון ולא להשתמש בנוסחא גנרית כנגד כולם.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 16-06-2014 בשעה 09:44.
ישן 15-06-2014, 18:53

בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "ובגלל זה חיזבללה ממשיך להפגיז..."

חיזבאללה הפגיז את מוצבים הצפון כל שבוע עד 2006?! מוזר לא זכור לי דבר כזה... או שזו הגזמה ספרותית?
בכל מקרה, לא טענתי שלא ניתן להרתיע ארגוני טרור, ולא אמרתי שאי אפשר לגרום להם להפסיק לירות (גם חמאס לא ירה במשך זמן רב עד לאחרונה), אבל אתה לא יכול לגרום להם להרים ידיים באופן מופגן. חיזבאללה לא יורה כרגע בגלל ההרתעה של צה"ל אבל שום דבר לא מפריע לו לשדר כלפי חוץ וכלפי פנים שהוא לא יורה כי כרגע זה לא האינטרס שלו לירות, ואם מחר הוא יחליט הוא יכול להתחיל לירות כמה שהוא רוצה.
אם באמצע הלחימה בלבנון חסאן נסראללה היה מורה על הפסקת הירי, ומצהיר שהאבדות שלהם קשות ושהם מפסיקים לירות וקוראים גם לישראל לנצור אש, אז ה היה מוכיח את הנקודה שלך, אבל הוא לא עשה את זה.

אגב, בהקשר הזה ההצהרה שלו בדבר זה שאם הוא היה יודע שישראל תגיב כפי שהגיבה הוא לא היה חוטף את החיילים הייתה חריגה ולא סטנדרטית.

נערך לאחרונה ע"י benny.zhit בתאריך 15-06-2014 בשעה 18:58.
ישן 15-06-2014, 23:34

בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ועדיין אף ארגון טרור לא הפך..."

גם בארגון ה-LTTE בסרי לנקה ביצעו המון פגועי התאבדות.
מעבר לדוגמה הזו ולעוד כמה דוגמאות נקודיות, אתה צודק שהטרור האיסלאמי משתמש בפיגועי התאבדות יותר מאשר ארגוני טרור אחרים. בהחלט יכול להיות שיש לזה סיבות דתיות/תרבותיות, אבל להגיד שזה קשור למנטליות של ערבים זה גזעני ולא מדוייק... אחרי הכל 99.9999% מהערבים בעולם לא מבצעים פיגועי התאבדות. להגיד שפעולת ההתאבדות באופן ספציפי קשורה למנטליות של הטרור האיסלאמי יהיה יותר מדוייק ופחות מסית.
בכל מקרה, הגם שבארגוני טרור אחרים לא התאבדו בתדירות כה גבוהה, המוכנות למסור את הנפש בהחלט הייתה מששותפת גם לארגוני טרור שאינם איסלאמיים, ולצורך הדיון הזה המוכנות הזו היא שרלוונטית.

ישן 16-06-2014, 00:10
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "גם בארגון ה-LTTE בסרי לנקה..."

ציטוט:
גם בארגון ה-LTTE בסרי לנקה ביצעו המון פגועי התאבדות.
מעבר לדוגמה הזו ולעוד כמה דוגמאות נקודיות, אתה צודק שהטרור האיסלאמי משתמש בפיגועי התאבדות יותר מאשר ארגוני טרור אחרים. בהחלט יכול להיות שיש לזה סיבות דתיות/תרבותיות, אבל להגיד שזה קשור למנטליות של ערבים זה גזעני ולא מדוייק... אחרי הכל 99.9999% מהערבים בעולם לא מבצעים פיגועי התאבדות. להגיד שפעולת ההתאבדות באופן ספציפי קשורה למנטליות של הטרור האיסלאמי יהיה יותר מדוייק ופחות מסית.
בכל מקרה, הגם שבארגוני טרור אחרים לא התאבדו בתדירות כה גבוהה, המוכנות למסור את הנפש בהחלט הייתה מששותפת גם לארגוני טרור שאינם איסלאמיים, ולצורך הדיון הזה המוכנות הזו היא שרלוונטית.
זה לא קשור רק לערבים, אלא קשור למוסלמים. במקרה או שלא במקרה יש גם קשר בין מוסלמים לערבים. זה קצת יותר מורכב מ"ערבים אוהבים להתאבד", אבל זה לא לגמרי לא בכיוון.

"99.9999%" מנשאי CMV לא יפגינו סימפטומים(*), אבל 100% מהמפגינים סימפטומים של CMV (לא סימפטומים שנראים כמו סימפטומים של CMV, אלא הסימפטומים שנובעים מההדבקה הפעילה ב-CMV ממש) הם גם נשאים של CMV. האם בגלל הנתון הראשון במשפט נטען שאין קשר בין הידבקות ב-CMV לסימפטומים של CMV?!

יש הבדל בין "המוכנות למסור את הנפש" במקרה הרע, שלכאורה יש לכל חייל שיוצא לקרב ולא עורק, לבין כוונה לכתחילה למות כחלק מהאקט. יתר על כן, זה לא תוצא-לוואי של האקט שמוכנים מראש לקבל אותו, אלא המטרה של האקט. זה מבחין בין מחבלים מתאבדים לאנשים שמוכנים לצאת (בעיקר בסרטים, אבל לפעמים גם במציאות ל"משימות התאבדות". באלה ההתאבדות היא באמת תוצא-לוואי מצער של המשימה; אצל מחבלים מתאבדים זה לא מצער ולא תוצא-לוואי.

הייתי ממליץ, שוב, על איזה ספר פה ושם, אלמלא למדתי מהעבר שאין טעם בהצעות האלה. אני אופתע מאוד ביום שמישהו בפורום הזה (לא רק סקופים) אשכרה יפתח ספר כדי ללמוד משהו בעקבות דיון בפורום.

(*) האמת שקצת פחות. יותר לכיוון 90%, הייתי אומר.

ישן 16-06-2014, 00:19

בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]גם בארגון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
"99.9999%" מנשאי CMV לא יפגינו סימפטומים(*), אבל 100% מהמפגינים סימפטומים של CMV (לא סימפטומים שנראים כמו סימפטומים של CMV, אלא הסימפטומים שנובעים מההדבקה הפעילה ב-CMV ממש) הם גם נשאים של CMV. האם בגלל הנתון הראשון במשפט נטען שאין קשר בין הידבקות ב-CMV לסימפטומים של CMV

100% מרוצחי ראשי הממשלה בישראל הם יהודים.
100% מהנשיאים שהורשעו במדינת ישראל באונס הם מזרחים.
מה דעתך על האמירות הבאות:
- ליהודים יש נטיה לרצוח ראשי ממשלה בישראל.
- לא כדאי לבחור נשיא מזרחי, כי יש להם נטיה לאנוס נשים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
יש הבדל בין "המוכנות למסור את הנפש" במקרה הרע, שלכאורה יש לכל חייל שיוצא לקרב ולא עורק, לבין כוונה לכתחילה למות כחלק מהאקט. יתר על כן, זה לא תוצא-לוואי של האקט שמוכנים מראש לקבל אותו, אלא המטרה של האקט. זה מבחין בין מחבלים מתאבדים לאנשים שמוכנים לצאת (בעיקר בסרטים, אבל לפעמים גם במציאות ל"משימות התאבדות". באלה ההתאבדות היא באמת תוצא-לוואי מצער של המשימה; אצל מחבלים מתאבדים זה לא מצער ולא תוצא-לוואי.

אני מאמין שאם הם היו מאמינים שהם יכלים להשיג את אותה אפקטיביות בפיגוע מבלי להתאבד הם היו הולכים על זה במרבית המקרים. הסטטיסטיקה מראה שפיגועי התאבדות עושים הרבה יותר נזק מאשר פיגועים אחרים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
הייתי ממליץ, שוב, על איזה ספר פה ושם, אלמלא למדתי מהעבר שאין טעם בהצעות האלה. אני אופתע מאוד ביום שמישהו בפורום הזה (לא רק סקופים) אשכרה יפתח ספר כדי ללמוד משהו בעקבות דיון בפורום.

מתי בפעם האחרונה את פתחת ספר בעקבות תוכחה של מישהו בפורום? אתה יודע, נאה דורש נאה מקיים.

ישן 17-06-2014, 12:33
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אם מתחשבים במספר המוסלמים..."

על מה שאתה עושה בהודעה הזו נטבע הביטוי יש שקרים, שקרים גסים ויש סטטיסטיקה. אתה משחק עם המספרים כדי לתמוך בטענה שלך, אבל כול מי שחי במדינה הזו יודע שיהודי שיכנס לרמאללה מסכן את החיים שלו ואילו לפלסטינאי שיסתובב בת"א לא יקרה שום דבר ברוב רובם של המקרים. לא הכל יחסי בחיים וכשמפסיקים את המשחקים עם הסטטיסטיקות והמספרים מגלים שרוב פעולות הטרור בעולם מבוצעות ע"י מוסלמים. ברור שיש גם טרוריסטים שהם לא מוסלמים ושייכים לדתות אחרות (גם יהודים), אבל אף קבוצה אחרת לא הגיעה לרמה של המוסלמים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:38

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר