לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-06-2014, 18:24
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
פרה אדומה כשרה נולדה בארה"ב

היכונו לביאת המשיח.

ציטוט:
פרה אדומה כשרה נולדה בימים האחרונים בארה“ב. מדובר ביצור נדיר שנדרש על פי ההלכה היהודית לצורך טהרה מטומאת מת. מעט אפר שלה פוזר על גבי חביות של מי מעיין, וכמה טיפות מהם הוזו על גבי אדם, בגדים או כלים שנטמאו במגע או בשהות עם אדם מת ביום השלישי וביום השביעי לטומאתם – ולאחר מכן האדם היה רשאי להיכנס למקדש ולאכול מבשר הקרבנות. גם בכלים ובבגדים היה אפשר להשתמש לאחר ההזאה בעת הכניסה אל הקודש.
http://www.nrg.co.il/online/11/ART2...cat=1102&loc=10

ציטוט:
אנשי מכון המקדש עובדים בחודשים האחרונים על מבצע לוגיסטי מורכב במיוחד להבאת פרה אדומה כשרה שנולדה בארה"ב, לישראל. הדרישה: כהן שלא נטמא למת. צפו (יהדות, בעולם)
http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%...7%93%D7%94.html

South park

אשכול במה שבראש

הפרה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://s1.kikar.net/th/data/auto/nadm/ah/lcdv3mho__w470h274q85.jpg]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2014, 15:27

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב ""היהדות ככל הדתות היא שילוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
"היהדות ככל הדתות היא שילוב של שקרים, הונאה, ו/או הזיות סכיזופרניות עם מנגנון לשליטה חברתית, וככזאת הגיע הזמן להתבגר ממנה"

איך אתה יכול לכתוב ברצינות את זה, ועדיין לתמוך במנגנון לשליטה חברתית?

תשמע קרל מרקס אמר שהדת זה אופיום להמונים

זה לא אותו סוג של מנגנון. דתות מאורגנות,לפחות המונוטאיסטיות הן מנגנון דיקטטרי לכפיית חוקים וערכים מוסריים בהתבסס על סמכות מוסרית מונפצת.

דמוקרטיה זה יותר מנגנון ארגון מאשר שליטה, שבו אנשים מחליטים בעצמם איך הם רוצים שהחיים שלהם יתנהלו. סוציאליזם, לפחות בגרסאות הליבראליות- דמוקרטיות זה פשוט ההבנה שערבות הדדית זה רעיון טוב, שחברה מאורגנת יכולה לעבוד יותר טוב מאנארכייה.

ואנרכו-קפיטליזם זה פשוט רעיון רע, שישאיר את כל הכוח בחברה ביידי האוליגרכיה
ישן 21-06-2014, 17:37
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אבל שנינו יודעים שאני גם לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
אבל שנינו יודעים שאני גם לא מכוון לשוויון "קומוניסטי" ושמכל האידיאולוגיות שרואות בשוויון ערך, אז בסוציאל- דמוקרטיה- ליבראלית נותנים לו הכי פחות משקל.

אין כל כך הבדל מבחינתי.

מה עם שוויון בקבלה לעבודה? למוסדות חינוך? או שזה בסדר להשתמש בגזע כקריטריון בשבילם?

אם בעל העסק מעוניין- כן, זאת זכותו. אם המוסד החינוכי הוא פרטי- גם כן.

שוויון זה טוב בקטע של כללי משחק. הקטע של שרותים ציבוריים, או רשת בטחון חברתית (רווחה), שלשם אני מניח שאתה מכוון, אני לא רואה בזה פונקציה של "שוויון" , אלא של תנאים שחברה יכולה (צריכה? כדאי לה?) ליצור לטובת אזרחיה...

אתה מייצר למעשה שיוויון בהכנסות, או לכל הפחות- צמצום פערים. כשאתה לוקח למי שיש לו יותר ונותן למי שיש לו פחות- אתה מנסה לצמצם את הפערים ובכך לנסות להביא לשיוויון ביניהם. לכן אחד הטיעונים המרכזיים של הסוציאליסטים פה הוא השוואה דרך מדד ג'יני.

ישן 21-06-2014, 17:48
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מה הבעיה עם 'משוואת השוויון' בתחום הבריאות מבחינתך?
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "[QUOTE=meac]"כפיית חוקים..."

נכון לכרגע מבחינת ערכו של המבוטח בעיני המבטח הציבורי - משפחת מובטלים [גם כזו של מובטלים מרצון עם קצבאות מקצועיות] עם ששה ילדים אשר כמעט ולא מעבירה כסף לבטוח הבריאות שווה הרבה יותר מזוג של יאפים עם שני ילדים ושתי משרות מלאות עד גדושות שמעביר ביחד 20,000 ש"ח בשנה לבטוח הבריאות. נכון לכרגע כאשר מישהו ממגזר חמולתי/מרובה יבקש משהו שאינו זכאי לו תחת האיום כי 'כולנו נעזוב' כוחו גדול הרבה יותר מזה שלך. אני חושב שזה בהחלט סוג של שוויון בבריאות.

מבחינת החינוך - גם בן המעמד הבינוני וגם הנמוך לא יכולים להעזר בהוריהם בבואם ללמוד באקדמיה. אבל אם זה שאבא ואמא שלו הם הנדסאי ומורה ממעמד הביניים בחולון יבקש מילגה - הסכוי שלו לקבל יהיה קטן בהרבה מזה של ההוא שהוריו אינם עובדים והוא מהמעמד הסוציואקונומי הנמוך. ישנם תחומים בהם קיימת גם העדפה מתקנת בקבלה ללימודים כך שאם מקורו של מישהו במגזר שמוגדר 'מועדף' הרי שיוכל להתקבל גם עם ממוצע ציונים נמוך מזה של ההוא מחולון ולקבל מעונות אפילו אם לא שרת בצבא ואפילו אם ההורים שלו גרים בוילה רחבת ידיים באיזור כפרי צמוד למרכז. אני חושב שזה בהחלט סוג של שיוויון הזדמנויות בחינוך.

מדינה יכולה לשלם יותר לרופאים ולמורים בפריפריה ולבנות כיתות חדשות וספריות השאלה בערי פיתוח ובשכונות עניות יותר. היא לא יכולה לקסום קסמים ובטח שלא יכולה למוטט את מערך החינוך או זכויות הבריאות של מעמד הביניים או של תושבי המרכז בכדי ליצור שיוויון מדוייק. בשביל להרים למשל את מערכת החינוך של בית שאן [בחירה אקראית] לרמה של זו של גבעתיים לא מספיק לבנות בנינים חדשים ואשכולות פייס עם מעבדות נוצצות. אתה צריך להביא הרבה יותר מעשרים מורים מצטיינים עם תארים מתקדמים לתיכון המקומי. אתה צריך להביא מאות מורים מהיותר משובחים כבר לבתי הספר היסודיים, גננות משכילות ואתה צריך לשכנע את כל אלה לגור במקום חם בו אין להם משפחה קרובה וכו'. תוספת של 30% בשכר למאות אנשים היא כבדה לשורת התקציב אבל לדעתי בהחלט לא מפתה דיה כדי להעביר את המסה הזאת של מורים מעולים לשם. ועוד לא נכנסנו למחזיקי התקנים הנוכחיים ועל משמעות פיטוריהם. בקיצור - 'לא פשוט להפוך חברה למושלמת ושיוויונית' ולא סתם ברוב המדינות היציבות יש פריפריה ומרכז ומעמדות כלכליים גבוהים ונמוכים וכן הלאה.

שלא כמו באגדות של גלובס 'מעמד הביניים' שאנו מדברים עליו משתרע לפחות עד לעשירון השמיני וגם לעשירונים שמעליו לא מחלקים כסף בחינם.

נ.ב

האשכול קצת מתבלגן אבל ראיתי שכתבת למיק לגבי 'אי שוויון בקבלה למוסדות לימוד בהבט גזעניים'. אני מניח שאתה מכוון לסימנרים לבנות בערים חרדיות. בכך בדיוק אמור לטפל 'החוק' עליו מדבר מיק.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 21-06-2014 בשעה 18:01.
ישן 21-06-2014, 20:05

נו באמת. עכשיו אתה ממש נשמע מבולבל. ובאשר לשאלה הבלתי מובנת שלך-נסיתי לענות כיכולתי:
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "כפי שחשבתי, אפס תגובה על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
אתה קולט שכבר 2000 שנה ויותר מנסים אימפריות על, לעשות את מה שאתה זומם לו וזה לא קרה?

2000 שנים? מה אתה פרס?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
איפה האשורים

כוסחו ע"י הבבלים ואח"כ הפכו לשכירי חרב של הפרסים. ברגעים אלה השרידים האחרונים שלהם שהתנצרו זה מכבר - נאבקים למרבה צער על קיומם מול המוסלמים שבצפון עירק. הם לא הצליחו לשמר את מסורתה של האימפריה העצומה ההיא ואף לא את דתה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
איפה הבבלים

כוסחו ע"י הפרסים ואח"כ ע:י היוונים ואח"כ ע"י הערבים ואח"כ ע"י המונגולים ושוב הערבים עד שלא נודע מי הוא מי ותרבותם ודתם נותרו ענין לאקדמאים בנישה מאוד צרה בלבד.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
איפה המצרים

רוצה לעצבן את סיסי? המצרים שאתה מדבר עליהם הם במקרה הטוב קופטים מסכנים שנרדפים גם בתוך הכנסיות שלהם. מאומה לא קיים בחיי היום יום מהתרבות האדירה שכתבה ויצרה ובנתה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
איפה האדומים,

אומרים שגויירו ע"י יהודה המכבי ככה שאם אתה ג'ינג'י כך בחשבון שיש סכוי..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
איפה היוונים

הפסידו לא מעט למכבי ובכלל לא הגיעו לפיינלפור השנה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
איפה הרומאים

סביר שחלקם הגדול ברומא מעורבבים עם הונים, צרפתים, יוונים ומה לא. התרבות היוונית-רומית היא מן הסתם חלק מהתרבות המערבית אבל את האלילים החליף הוותיקן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
איפה הצארים

מתים למדי. חלקם מזיקנה וחלקם באדיבות אדיבות הקומוניסטים רק שלא הבנתי איך הצארים מתקשרים לדיון ביננו. ניחא

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
ואיפה היטלר וחמלניצקי וסטאלין???

אני נראה לך שרות מודיעין? חמלינצקי הפך לגיבור אוקראיני ומעריציו מטופל היום היטב ע"י שכניהם מצפון. היטלר נעלם וההנחה המקובלת היא כי התאבד. סטאלין לא ממש היה אוייב מכוון מטרה כלפי העם היהודי ולמרות שהיה רוצח המונים ללא הבדל דת גזע ולאום יש משהו לא הוגן בלהכליל אותו באותה שורה יחד עם השניים האחרים.

נ.ב

כולי תקווה שלא זו 'ההשוואה להיטלר' עליה דיברת כי אם ככה אז אתה ממש ממש מאכזב בסף הרגישות הנמוך שלך ובעדינותך.

נ.נ..ב.ב

מצטער ברווזי - לא יכולתי להתאפק וברגע שאקום מהמחשב תחכה לי ערימת כלים שהשארתי מהצהריים. מבטיח לא להגיב יותר הערב

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 21-06-2014 בשעה 20:10.
ישן 18-06-2014, 23:15
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
שמע, אני מקבל את העובדה שאתה חילוני.. אבל מה פשר השנאה הזו שלך?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "היהדות דת פרימיטיבית והציבור..."

אתה קולט שכבר 2000 שנה ויותר מנסים אימפריות על, לעשות את מה שאתה זומם לו וזה לא קרה?

למה, אתה יכול להגיד לי?

איפה האשורים, איפה הבבלים, איפה המצרים, איפה האדומים, איפה הרומאים, איפה היוונים, איפה הצארים ואיפה היטלר וחמלניצקי וסטאלין???

איפה כל אלה היום ואיפה אנחנו?

נסה רגע להתאמץ, ולא להגיב בתקיפה בבקשה ממך, נסה לנהל דיון ענייני. בבקשה תשובתך האמיתית.

ישן 19-06-2014, 09:16
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני מדבר על האימפריה הרומית... שכבשה חצי עולם והזיקה ליהודים.
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "איפה הרומאים? באיטליה. ושני ניחושים איפה היוונים..."

כנ"ל לגבי יוון ההלינסטית.

אלו היו אימפריות על שקרסו. היינו אמורים להכחד רק ע"י שני אלה. מה נשאר מהם, ומה אנו היום?
חבל שאתה מתחמק מתשובה אמיתית.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 19-06-2014 בשעה 09:39.
ישן 19-06-2014, 19:04
צלמית המשתמש של רועי AZ

דויד המלך לא ניסה להשמיד את היהודים...
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ואיפה האימפריה של המלך דויד?"

מה שאני מנסה להעביר ממש פשוט. העם היהודי עבר מה שעבר - וניצול בכל פעם מחדש וכבר 66 שנה מקיים, אמנם עם הרבה חריקות - מדינה לתפארת (נראה לי) - ולא בכדי. אתה מתעלם מכך ומשקר לעצמך בפרצוף - אבל זו זכותך.

ישן 19-06-2014, 20:40
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה בהחלט צודק, עקשנות ואומץ של העם היהודי.
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "גם הרומאים לא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
הם יותר עדות לעקשנות ולאומץ של בני העם היהודי מאשר לאיזו התערבות אלוהית. לפי השיטה שלך אלוהים הוא איזה מנייאק שמצליף ביהודי ללא הרף ומדי פעם חוסם עם היד השניה את השוט ברגע האחרון, ועל כך המוצלף צריך להיות אסיר תודה על הנס.

ניסים כמעט ולא מתרחשים ללא השתדלות מצד האדם (או העם) שלו הם קורים. אם אדם לא רוצה - אז לא צריך.

לפי השיטה שלי (ושל מאור ויתר החברים), אלוהים הבטיח משהו לעם היהודי וייחד אותו ומניאקים (נחמדים) כמוך, ודומים לך לאורך כל ההיסטוריה, פשוט דופקים הכל, כי הם חושבים שהם יודעים יותר טוב.

בפרשת השבוע הקרובה נלמד על אכבר מניאק.

אם שמץ של יהדות פועמת בקרבך, למד אותה היטב ואולי אולי, תהיה בנאדם טוב יותר ותתן כבוד למושיע העם היהודי העקשן... האחד שיכול בשניה לגרום לך להפסיק להזיז האצבעות על המקלדת אם לא גרוע מכך.

שא ברכה!

ישן 19-06-2014, 20:42
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתה בהחלט צודק, עקשנות ואומץ של העם היהודי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
ניסים כמעט ולא מתרחשים ללא השתדלות מצד האדם (או העם) שלו הם קורים. אם אדם לא רוצה - אז לא צריך.

לפי השיטה שלי (ושל מאור ויתר החברים), אלוהים הבטיח משהו לעם היהודי וייחד אותו ומניאקים (נחמדים) כמוך, ודומים לך לאורך כל ההיסטוריה, פשוט דופקים הכל, כי הם חושבים שהם יודעים יותר טוב.

בפרשת השבוע הקרובה נלמד על אכבר מניאק.

אם שמץ של יהדות פועמת בקרבך, למד אותה היטב ואולי אולי, תהיה בנאדם טוב יותר ותתן כבוד למושיע העם היהודי העקשן... האחד שיכול בשניה לגרום לך להפסיק להזיז האצבעות על המקלדת אם לא גרוע מכך.

שא ברכה!

ושוב (כרגיל איתך), תגובה מתנשאת שהקשר בינה ובין המציאות קלוש במיוחד.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

ישן 20-06-2014, 04:30
צלמית המשתמש של רועי AZ

תלמד לכבד אחרים ולא תכונה בשמות חמודים..
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "איומים וגידופים אינם בגדר ״תשובה״"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אני אחזור שוב על הבעייתיות בדברים שלך ונראה אם תצליח להתמודד בלי לכנות אותי בשמות חמודים כמו ״מניאק״ ולאיים עלי בשוטים ועקרבים:
1. דווקא אלו שעזבו את היהדות שרדו טוב הרבה יותר מאלו שדבקו בה.

תוכיח.

חלק נכבד מן התורה מתייחס למה שקורה למי שעוזב את הדת היהודית על כל המשתמע ממנה. הפניתי אותך מס' פעמים להיכן שזה כתוב, כולל פרשה שהיתה לפני כמה שבועות. קראת? אל תענה - ברור לי שלא.

2. מי שדבק ביהדות סבל ממאות ואלפי שנים של ייסורים ורדיפות. לשיטתך אלוהים הוא שהביא את הייסורים האלה. אם כך, האם צריך להודות לאלוהים על ש״הושיע״ מהייסורים שהוא עצמו הביא על מאמיניו?

הוא לא הביא את היסורים על מאמיניו, אלא הם עצמם במעשיהם ובאמונתם. אנשים כמוך, שמפרשים את התורה כרצונם, ומנהלים את חייהם כראות עינהם היו תמיד. אבל יש לזה מחיר. וזה משפיע על דורות רבים אח"כ.

הייסורים הם לכאורה רעים, כי סובלים ואף אחד לא רוצה לסבול. אבל במהותם הם באים לאותת לך לתקן את מעשייך ואם זה לא הלך, אז לטהר את נשמתך לעתיד לבוא.

את רבי עקיבא סרקו במסרקות ברזל, כי לימד תורה ברבים (גזירות השמד של אדריאנוס) אך המקרה הזה בא בעקבות חרם שהוא הוביל על תנא אחר... אל תשאל איך יתכן, כי אתה לא מבין את גדלותו של האיש.

אבל כלל ידוע הוא שעם צדיקים אלוהים מדקדק כחוט השערה. מה אעשה, כך זה עובד ביהדות.

יחד עם כל זאת, יש ברית עתיקה, ושבועה והבטחה לנצחיות. הבורא חייב לעמוד גם בזאת (מה יקרה אם לאו) וגם בזאת...(אנחנו עדיין העם הנבחר)

יהיה נחמד לראות אותך מנסה להתמודד עם הפרדוקס הזה בלי התקפות אישיות ואיומים. אבל אין לי עודף ציפיות...

אני מתמודד איתך כבר תקופה ארוכה. אתה מתעקש לא להבין.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 20-06-2014 בשעה 04:34.
ישן 20-06-2014, 12:30
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני כל הזמן כותב איך דברים מתנהלים ביהדות...
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אתה באמת לא רואה את חוסר..."

אף פעם לא דיברתי על עצמי. אמנם לא מתחשק לי לפרט על מה שהיה לי יותר מדי, חלק דברים אישיים וחלק דברים שמעדיף לשמור לעצמי מפאת הבושה....

אבל אומר כך, קרו מקרים שגרמו לי להבין שיש מי שמנהל את העולם הזה.

אני זוכר שקרו לי שני מקרים שהיו חדים עבורי כתער ועיצבו את המשך דרכי בדת. מקרה אחד שבו הייתי במלוא חולשתי ואמרתי לעצמי, רועי! אם אתה הולך על זה, זה נגד הדת! נגד אלוהים. ובאותו רגע לא עניין אותי.. תוך שבע דקות קרה משהו קטן פתאום, ששבר את הדבר, שהוביל אותי לחולשה הזו. התביישתי בעצמי וביקשתי סליחה.

מקרה שני היה לאחר תפילה עם בכי אמיתי. הדבר הסתדר, אמנם היה קשה ולא עבר בלי מהמורות אבל הסתדר. לפי מה שאני מכיר ויודע את הצד שאיתו היה לי עניין, אני יודע בודאות שהיה אמור להגמר לא טוב - אין לי ספק שהיתה פה פעולת ריכוך מצד בורא עולם.

ישן 20-06-2014, 16:11
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
עצתי לך שתשאיר את ההסברה היהודית לנבונים ולבוגרים ממך
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "תלמד לכבד אחרים ולא תכונה בשמות חמודים.."

תבין, אין לי בעיה עם היהדות, יש לי בעיה עם מי שמבזה אותה באופן שהוא מייצג אותה. אתה ממחזר מונולוגים של מחב״תים נוסח אמנון יצחק יחד עם הגיון לא מפותח במיוחד. לזה אין לי כבוד. והכרתי גם חרדים שהרשימו אותי בטיעונים שלהם-עד כדי שינוי תפיסה בנושאים מסויימים.
הזמנתי אותך להתמודד עם הפרדוקס שטמון באותה קלישאה שמיחזרת. עשית זאת באופן לא הכי מוצלח, בלשון המעטה.
ראשית, העולם מלא בצאצאי יהודים שהשתמדו בזמן זה או אחר. אלו לא עברו פוגרומים ולא עברו שואה.
שנית, אלוהים הוא כל יכול מעצם ההגדרה וסיבת הכל. מתוך כך, הוא גם מקור הסבל. לפי ההגיון שלך, אלוהים הביא על היהודים את הייסורים (סתם ככה או כעונש קולקטיבי, זה לא משנה), וגם ״הושיע״ מהם. זה לא פוגע לפחות קצת בחוש ההגיון שלך?
שלישית, מי אמר לך שרבי עקיבא נענש דווקא על איזו העלבה? אולי זה היה עונש על טיפוח משיח שקר וגימת מלחמה שהביאה חורבן מוחלט? וכן, אני יודע, זאת דיעה של רב כלשהו. בשבילך אותה דיעה מתקבלת כעובדה. סימפטומלי.
רביעית, בנסיון לתרץ את סוגיית רשע וטוב לו צדיק ורע לו הגעת למחוזות הרגילים שמסתכמים בזה ש...קגנס אשם.
ישן 21-06-2014, 23:26
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE=תבור - tar 21]למילים..."

אני פשוט יביא את הרמב"ם בהלכות משיח שמתייחס לשניהם:
"אל יעלה על דעתך שהמלך המשיח צריך לעשות אותות ומופתים, ומחדש דברים בעולם, או מחיה מתים, וכיוצא בדברים אלו שהטפשים אומרים. אין הדבר כן, שהרי רבי עקיבה חכם גדול מחכמי משנה היה, והוא היה נושא כליו של בן כוזבא המלך. והוא היה אומר עליו שהוא המלך המשיח, ודימה הוא וכל חכמי דורו שהוא המלך המשיח, עד שנהרג בעוונות; כיון שנהרג, נודע שאינו זה. ולא שאלו ממנו חכמים לא אות ולא מופת.

ועיקרי הדברים ככה הן: שהתורה הזאת – אין חוקיה ומשפטיה משתנים לעולם ולעולמי עולמים, ואין מוסיפין עליהן ולא גורעין מהן. וכל המוסיף או גורע, או שגילה פנים בתורה והוציא הדברים של מצוות מפשוטן – הרי זה בוודאי רשע ואפיקורוס.

(ד) ואם יעמוד מלך מבית דוד, הוגה בתורה ועוסק במצוות כדוד אביו, כפי תורה שבכתב ושבעל פה, ויכוף בה כל ישראל לילך בה ולחזק בדקה, וילחם מלחמות יי – הרי זה בחזקת שהוא משיח. אם עשה והצליח, ונצח כל האומות שסביביו, ובנה מקדש במקומו וקבץ נדחי ישראל – הרי זה משיח בוודאי.

ואם לא הצליח עד כה, או נהרג – בידוע שאינו זה שהבטיחה עליו תורה, והרי הוא ככל מלכי בית דוד השלמים הכשרים שמתו. ולא העמידו הקדוש ברוך הוא אלא לנסות בו רבים, שנאמר: "ומן המשכילים יכשלו לצרוף בהם, ולברר וללבן עד עת קץ, כי עוד למועד" (דניאל יא לה).

אף ישוע הנצרי, שדמה שיהיה משיח ונהרג בבית דין, כבר נתנבא בו דניאל, שנאמר: "ובני פריצי עמך ינשאו להעמיד חזון ונכשלו" (דניאל יא יד). וכי יש מכשול גדול מזה? שכל הנביאים דיברו שמשיח גואל ישראל ומושיעם, ומקבץ נדחיהם ומחזק מצוָתן; וזה גרם לאבד ישראל בחרב, ולפזר שאריתם ולהשפילם, ולהחליף התורה, ולהטעות רוב העולם לעבוד אלוה מבלעדי יי.

אבל מחשבות בורא העולם – אין כוח באדם להשיגם, כי לא דרכינו דרכיו ולא מחשבותינו מחשבותיו. וכל הדברים האלו של ישוע הנצרי, ושל זה הישמעאלי שעמד אחריו, אינן אלא לישר דרך למלך המשיח, ולתקן העולם כולו לעבוד את יי ביחד, שנאמר: "כי אז אהפוך אל עמים שפה ברורה, לקרוא כולם בשם יי לעבדו שכם אחד" (צפניה ג ט)."
ישן 22-06-2014, 01:12
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אני פשוט יביא את הרמב"ם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
אני פשוט יביא את הרמב"ם בהלכות משיח שמתייחס לשניהם:
"אל יעלה על דעתך שהמלך המשיח צריך לעשות אותות ומופתים, ומחדש דברים בעולם, או מחיה מתים, וכיוצא בדברים אלו שהטפשים אומרים. אין הדבר כן, שהרי רבי עקיבה חכם גדול מחכמי משנה היה, והוא היה נושא כליו של בן כוזבא המלך. והוא היה אומר עליו שהוא המלך המשיח, ודימה הוא וכל חכמי דורו שהוא המלך המשיח, עד שנהרג בעוונות; כיון שנהרג, נודע שאינו זה. ולא שאלו ממנו חכמים לא אות ולא מופת.

ועיקרי הדברים ככה הן: שהתורה הזאת – אין חוקיה ומשפטיה משתנים לעולם ולעולמי עולמים, ואין מוסיפין עליהן ולא גורעין מהן. וכל המוסיף או גורע, או שגילה פנים בתורה והוציא הדברים של מצוות מפשוטן – הרי זה בוודאי רשע ואפיקורוס.

(ד) ואם יעמוד מלך מבית דוד, הוגה בתורה ועוסק במצוות כדוד אביו, כפי תורה שבכתב ושבעל פה, ויכוף בה כל ישראל לילך בה ולחזק בדקה, וילחם מלחמות יי – הרי זה בחזקת שהוא משיח. אם עשה והצליח, ונצח כל האומות שסביביו, ובנה מקדש במקומו וקבץ נדחי ישראל – הרי זה משיח בוודאי.

ואם לא הצליח עד כה, או נהרג – בידוע שאינו זה שהבטיחה עליו תורה, והרי הוא ככל מלכי בית דוד השלמים הכשרים שמתו. ולא העמידו הקדוש ברוך הוא אלא לנסות בו רבים, שנאמר: "ומן המשכילים יכשלו לצרוף בהם, ולברר וללבן עד עת קץ, כי עוד למועד" (דניאל יא לה).

אף ישוע הנצרי, שדמה שיהיה משיח ונהרג בבית דין, כבר נתנבא בו דניאל, שנאמר: "ובני פריצי עמך ינשאו להעמיד חזון ונכשלו" (דניאל יא יד). וכי יש מכשול גדול מזה? שכל הנביאים דיברו שמשיח גואל ישראל ומושיעם, ומקבץ נדחיהם ומחזק מצוָתן; וזה גרם לאבד ישראל בחרב, ולפזר שאריתם ולהשפילם, ולהחליף התורה, ולהטעות רוב העולם לעבוד אלוה מבלעדי יי.

אבל מחשבות בורא העולם – אין כוח באדם להשיגם, כי לא דרכינו דרכיו ולא מחשבותינו מחשבותיו. וכל הדברים האלו של ישוע הנצרי, ושל זה הישמעאלי שעמד אחריו, אינן אלא לישר דרך למלך המשיח, ולתקן העולם כולו לעבוד את יי ביחד, שנאמר: "כי אז אהפוך אל עמים שפה ברורה, לקרוא כולם בשם יי לעבדו שכם אחד" (צפניה ג ט)."

דעותיו של הרמב"ם על מאפייני המשיח לא התקבלו כקונצנזוס עד כמה שידוע לי (ראה השגות הראב"ד).
מעבר לכך, הרמב"ם מתבסס על דניאל, והנוצרים מתבססים על ישעיהו; יש לך דרך להכריע מדוע מקור אחד עדיף ממשנהו ? זה הרי לא סוד שאנשים בוחרים את הציטוטים שמתאימים לאג'נדה שלהם.
ובזכריה בכלל כתוב שהמשיח יהיה איש שלום (הרי כתוב שהוא יבוא רכוב על חמור וגם כתוב בבירור "ונכרתה קשת מלחמה ודבר שלום לגוים"); איך זה מסתדר עם הדרישה של הרמב"ם שהוא ילחם וינצח את האומות הסובבות ?

ולגבי הטענה של הרמב"ם לגבי ישו, הרי שאין לה שום אחיזה היסטורית.
הידלדלות היישוב היהודי בארץ הייתה תהליך הדרגתי של הגירה החוצה שנמשך מאות שנים שדווקא מרד בר כוכבא הוא המאורע שנחשב לתחילתו (כן, גם אחרי חורבן בית שני עדיין היישוב היהודי המשיך להיות שוקק ואילו ההידרדרות האמיתית חלה דווקא אחרי מרד בר כוכבא).
כלל לא ברור כיצד ישו, שצליבתו התרחשה בכלל לפני חורבן בית שני, קשור לעניין.

גם העניין של זניחת המצוות ואלוהותו של ישו החל בכלל בימיו של פאולוס, וכיתות נוצרים שהמשיכו להתעקש על שמירת המצוות ולהתייחס אל ישו כמשיח בשר ודם בלבד המשיכו להתקיים עוד הרבה אחריו
(ראה למשל : http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...%A0%D7%99%D7%9D)
ישן 22-06-2014, 13:57
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "התייחסתי ספציפית לקריאה לבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
התייחסתי ספציפית לקריאה לבר כוכבא "משיח שקר" - הוא לא היה משיח שקר,הוא היה מנהיג יהודי גדול שנכשל ושילם בחייו על הכישלון, לא צריך לזרוק בוץ בכוח על ההיסטוריה הלאומית שלנו.

לא יעזור לך, בר כוכבא היה "משיח שקר" לכל דבר; "אם זה נראה כמו ברווז, הולך כמו ברווז וגו' ".

אם נבחן את תוצאות מרד בר כוכבא לאור הדברים שאומר הרמב"ם על ישו, אז חוץ מהעניין של הטעיית רוב העולם לעבוד אלוהים אחרים, ניתן לראות שכל שאר התנאים מתקיימים ביתר שאת, שהרי מאות אלפי יהודים אבדו בחרב, ובנוגע ל"לפזר שאריתם ולהשפילם", כאמור, תחילת התהליך של הידלדלות האכולוסייה היהודית בארץ, אף עפ"י שהיה זה תהליך שנמשך מאות שנים, היא בחורבן שבא בעקבות מרד בר כוכבא. יתר על כן, גם ידוע שהמוני יהודים נמכרו לעבדות ברחבי האימפריה כתוצאה מהמרד.
יש להזכיר גם את גזירות השמד של אדריאנוס שגם הן היו תוצאה של המרד.
ישן 21-06-2014, 20:43

אחד מספורי התלמוד המענינים והחידתיים ביותר הוא זה המספר על משה רבנו
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "עצתי לך שתשאיר את ההסברה היהודית לנבונים ולבוגרים ממך"

החוזה ברבי עקיבא [שבעתיד] דורש ואינו מבין את הנאמר ולאחר שהוא מתפעל הוא שואל על גורלו של רבי עקיבא ומזדעזע לגלות שזו תורה וזה שכרה. תהייתו נענית בתשובה קשה.

תלמוד בבלי מסכת 'מנחות' דף כ'ט עמ' ב'

אמר רב יהודה אמר רב : בשעה שעלה משה למרום מצאו להקדוש ברוך הוא שיושב וקושר כתרים לאותיות. אמר לפניו [משה לקב'ה]: רבונו של עולם, מי מעכב על ידך?

אמר לו [הקב'ה למשה]:אדם אחד יש, שעתיד להיות בסוף כמה דורות, ועקיבא בן-יוסף שמו, שעתיד לדרוש על קוץ וקוץ תילין תילין של הלכות.

אמר לפניו [משה לקב'ה] : רבונו של עולם, הראהו לי.

אמר לו [הקב'ה למשה] : חזור לאחוריך [סע בזמן לימיו של ר' עקיבא]

הלך וישב בסוף שמונה שורות – ולא היה יודע מה הם אומרים. תשש כוחו. [נכנס משה לבית מדרשו של ר' עקיבא וישב בשורה האחרונה היכן שיושבים אורחים המזדמנים לבית המדרש ולא הבין מה אומר ר' עקיבא]

כיוון שהגיע לדבר אחד, אמרו לו תלמידיו [תלמידיו של ר' עקיבא שאלו את רבם] רבי, מנין לך?

אמר להם [ר' עקיבא לתלמידיו]: הלכה למשה מסיני.

נתישבה דעתו [של משה] חזר ובא לפני הקדוש ברוך הוא,

אמר לפניו [משה לקב'ה] : רבונו של עולם יש לך אדם כזה ואתה נותן תורה על ידי ?

אמר לו [הקב'ה למשה]: שתוק, כך עלה במחשבה לפני.

אמר לפניו [משה לקב'ה]: רבונו של עולם, הראיתני תורתו, הראני שכרו.

אמר לו [הקב'ה למשה]:חזור לאחוריך.

חזר לאחוריו וראה ששוקלין בשרו במקולין [ראה משה שמוכרים בשווקים את בשרו של ר' עקיבא אחרי מותו, שהיה מהרוגי מלכות]

אמר לפניו [משה לקב'ה]: זו תורה וזו שכרה?!

אמר לו [הקב'ה למשה]: שתוק כך עלה במחשבה לפני.

ישן 19-06-2014, 21:45
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
לא היו חסרות גזרות - ולאחריהן מרידות.
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הרומאים מעולם לא היו דתיים במיוחד עד שהפכו נוצרים"

לרומאים לא היה אכפת מה הדת שלך - כל עוד זו הייתה דת רומאית:
כל אל מקומי הם ניכסו כאל המקביל בפנתיאון הרומי, והמקדש המקומי אימץ בנוסף לפולחן הקודם, את עבודת האלילים של האל הרומי המתאים.
וכך כל המקדשים הפכו למקדשים רומים.
והיו הרבה כאלה מקדשים - שהרבה כסף הגיע אליהם, היות והם כן היו דתיים.
וכך המקומיים הפכו - לעובדי הדת הרומית. לרומאים לכל דבר.
וגם בבית המקדש בירושלים - זה מה שהם עשו (לפני ואחרי חורבן הבית).

הסירוב היהודי לקבל את החדרת פולחן יופיטר למקדש,
והסירוב לאפשר בירושלים פולחן שאינו לאל עליון (שאותו כאמור הרומאים זיהו כיופיטר - האל הראשי)
היה מרידה מפורשת בהשקפה הדתית הרומית.

כל עוד יהודה הייתה מדינה עצמאית כחלק מהאימפריה - הם לא יכלו לעשות דבר,
אבל כאשר השלטון הפך לשלטון נציבים - התחילו הגזרות והכפיה הדתית.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 19-06-2014 בשעה 22:04.
ישן 20-06-2014, 15:29
צלמית המשתמש של ai22

זה גם מה שהנוצרים רצו
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה שהרומים רצו זאת שליטה"

גזירות רומאיות למינהן לא באו כתוצאה ממרדנות - אלא שהן יצרו את המרדנות.
הפיכת הכוהן הגדול לפקיד שהשלטון הרומי מינה תמורת שוחד כבד (הבא מכספי התרומות לבית המקדש).
הקמת מזבחות לעבודת אלילים ברחבי ישראל
הפיכת בית המקדש למקום עבודת אלילים,
וביטול הדרגתי של מנהגי דת לא רומיים
כל אלו גרמו למרדנות - והיו חלק סטנדרטי מהחלת הדת הרומית על האימפריה.

הנוצרים דווקא לא ניסו לכפות גזרות דומות על היהודים.
הם הסתפקו בגירוש, הפרדה מבזה, ולעיתים רחוקות מעשי טבח.
הם העצימו את מיתוס ה"יהודי הנודד": כל עוד היהודים מגורשים ומבוזים הם אינם איום על הנצרות.
מדיניות שונה מאוד ממדיניות האסימילציה של היוונים והרומים.

בכל מקרה, האוייבים הגדולים היוו את ה"לחץ החיצוני" של הקב"ה על היהודים, המתואר בכל ספרי התנ"ך.
מרגע שיש בגידה בקב"ה ומצוותיו - האוייב החיצוני מתעצם.
וכתוצאה מהתעצמות זאת - עם ישראל חוזר בתשובה ונשמר.

חזרת עם ישראל לארצו היא חלק מהתהליך ההפוך לתהליך שהתרחש בתקופה הרומית, ששיאו בהקמת בית המקדש וביאת המשיח (לא זה שאתה חושב עליו).
גילוי הפרה האדומה היא חלק מתהליך זה.
ישן 22-06-2014, 08:52
צלמית המשתמש של ai22

וודאי שזו הנקודה
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה טועה הסטורית אבל זו כלל לא הנקודה"

אתה טוען שאם תיקח עם, תעביר אותו לכיבוש זר שיחסל את רוב בניו ואת השאר ימיר לדת והתרבות הזרה,
אז אותו עם "נשאר", כי אחוז מסויים מבניו שרד וסופח לתרבות הזרה.
זאת טענה שמראה על בורות היסטורית.

הדת הרומאית מתה - לחלוטין.
העמים הרומים באירופה - נכבשו ע"י שבטים גרמניים ובפועל מי ששרד ממנו - סופח לאותם עמים גרמנים.
העמים הרומים באסיה וצפון אפריקה - נכבשו בידי שבטים אחרים (ערבים וטורקים בעיקר) וסופחו לתרבויות שלהם.
האיטלקים של היום - הם לחלוטין צאצאים של התרבות הגרמנית.
והאיטלקים לא מדברים "רומאית" (שנקראת היום לטינית), אלא שפה שהיוותה עירוב בין שפת הכובשים לשפת הנכבשים. המקום היחיד שבו השפה הלטינית נותרה - הוא כתבי הנוצרים הראשונים שתורגמו מאז לשפות החדשות.

המצב הוא:
את מה שהרומאים ניסו לעשות ליהודים - העמים הכובשים עשו להם.
ואת הבידול שהיהודים הצליחו לעשות - הרומאים לא הצליחו לעשות.
הם חוסלו.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 22-06-2014 בשעה 09:02.
ישן 19-06-2014, 10:17
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא שקרן.. אני מפיץ שנאה לכל מי ששונא יהודים ויהדות.
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "פשר השנאה ?, אתה מפיץ שנאה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
אל תבואו לי בטענות של שנאה כל עוד אתם שונאים כל דבר שהוא לא הזקן של עובדיה ימח שמו וזכרו.

אני אמור לשנוא אותך לפי ציווי בתורה, על כל דברי הבלע הללו - אבל לא. אבחר בדרך אחרת. להעמיד אותך על טעותך בכל פעם מחדש.

ולגבי הענק שניסית למחות את שמו וזכרו. אתה קטן מדי בשביל זה, ילד אנימה.

כזה . קטן

ישן 18-06-2014, 18:51

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "פרה אדומה כשרה נולדה בארה"ב"

הוראות טומאת המת ופרה אדומה כפי שנמסרו ע"י האל יהוה:

ציטוט:
במדבר פרק יט

א וידבר יהוה, אל-משה ואל-אהרון לאמור. ב זאת חוקת התורה, אשר-ציווה יהוה לאמור: דבר אל-בני ישראל, ויקחו אליך פרה אדומה תמימה אשר אין-בה מום, אשר לא-עלה עליה, עול. ג ונתתם אותה, אל-אלעזר הכוהן; והוציא אותה אל-מחוץ למחנה, ושחט אותה לפניו. ד ולקח אלעזר הכוהן, מדמה--באצבעו; והזה אל-נוכח פני אוהל-מועד, מדמה--שבע פעמים. ה ושרף את-הפרה, לעיניו: את-עורה ואת-בשרה ואת-דמה, על-פרשה ישרוף. ו ולקח הכוהן, עץ ארז ואיזוב--ושני תולעת; והשליך, אל-תוך שריפת הפרה. ז וכיבס בגדיו הכוהן, ורחץ בשרו במים, ואחר, יבוא אל-המחנה; וטמא הכוהן, עד-הערב. ח והשורף אותה--יכבס בגדיו במים, ורחץ בשרו במים; וטמא, עד-הערב. ט ואסף איש טהור, את אפר הפרה, והניח מחוץ למחנה, במקום טהור; והייתה לעדת בני-ישראל למשמרת, למי נידה--חטאת היא. י וכיבס האוסף את-אפר הפרה, את-בגדיו, וטמא, עד-הערב; והייתה לבני ישראל, ולגר הגר בתוכם--לחוקת עולם. יא הנוגע במת, לכל-נפש אדם--וטמא, שבעת ימים. יב הוא יתחטא-בו ביום השלישי, וביום השביעי--יטהר; ואם-לא יתחטא ביום השלישי, וביום השביעי--לא יטהר. יג כל-הנוגע במת בנפש האדם אשר-ימות ולא יתחטא, את-משכן יהוה טימא--ונכרתה הנפש ההיא, מישראל: כי מי נידה לא-זורק עליו, טמא יהיה--עוד, טומאתו בו. יד זאת, התורה, אדם, כי-ימות באוהל: כל-הבא אל-האוהל וכל-אשר באוהל, יטמא שבעת ימים. טו וכול כלי פתוח, אשר אין-צמיד פתיל עליו--טמא, הוא. טז וכול אשר-ייגע על-פני השדה, בחלל-חרב או במת, או-בעצם אדם, או בקבר--יטמא, שבעת ימים. יז ולקחו, לטמא, מעפר, שריפת החטאת; ונתן עליו מים חיים, אל-כלי. יח ולקח איזוב וטבל במים, איש טהור, והזה על-האוהל ועל-כל-הכלים, ועל-הנפשות אשר היו-שם; ועל-הנוגע, בעצם או בחלל, או במת, או בקבר. יט והזה הטהור על-הטמא, ביום השלישי וביום השביעי; וחיטאו ביום השביעי, וכיבס בגדיו ורחץ במים וטהר בערב. כ ואיש אשר-יטמא ולא יתחטא, ונכרתה הנפש ההיא מתוך הקהל: כי את-מקדש יהוה טימא, מי נידה לא-זורק עליו--טמא הוא. כא והייתה להם, לחוקת עולם; ומזה מי-הנידה, יכבס בגדיו, והנוגע במי הנידה, יטמא עד-הערב. כב וכול אשר-ייגע-בו הטמא, יטמא; והנפש הנוגעת, תטמא עד-הערב.
ישן 22-06-2014, 12:42
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
זה תמיד בעיה של הציבור
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "אם ציבור שלם נפגע ממילה בת 4..."

בפרובוקציה סף הרגישות של הנעלב הוא לא רלוונטי,כל עוד אתה יודע שהוא יעלב ועשית את זה בכוונה זה פרובוקציה.
בחזרה לידידנו הערבים: אם אני אבוא למוסלמי ואגיד לו מילה קטנה וזניחה על מוחמד,או אפילו אסתובב עם דגל ישראל לידו וכתוצאה מכך הוא יתחיל ליידות אבנים (תגובה ערבית שכיחה) ,ברור שמבחינה חוקית אני בסדר והוא לא,אבל ברור שאני עושה את זה על מנת לעורר פרובוקציה ואי אפשר להתמם כאן.לפעמים כמובן פרובוקציה היא מבורכת כדי לחשוף את הפרצוף האמיתי של הצד השני (ע"ע בן ארי ומצעד הדגלים באום אל פאחם כמדומני).
כללו של דבר:כל עוד אתה יודע שהצד השני יעלב ויגיב,במוצדק או שלא במוצדק,אתה פרובוקטור.תהא אשר תהא רגישותו של האחר.

ישן 19-06-2014, 13:36
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
אני חייב לחלוק עליך כאן
בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "בכל דת קיימים סממנים של עבודת אלילים"

נדמה שציינת את מה שהולך ומתבסס כעיקרונות החדשים של דת האיסלאם. דת השלומיזם, שישראל היפה הוא ממיצגיה הנאמנים, מושתתת על האמונה כי כל בני האדם, לא רק נולדים כאלה, אלא גם נותרים כך, בשעה שמספיק להתבונן בסכסוך של המוסלמים עם היהדות, כדי להבין שלא כך הוא. אחד ממאפינייה הבולטים הנוספים, הוא הגדרת השיגעון ע"י איינשטיין - לעשות שוב ושוב את אותה הפעולה ולצפות לתוצאות שונות. מעשה זה הוא ההיפך מהעיקרון שבבסיס המדע - Q.E.D (או בעברית, מש"ל). יש תיאוריה ומוכיחים או מפריכים אותה באמצעות ניסויים. בנוסף, השלומיזם מאמין כי לכל בעייה יש פתרון. ייתכן וגם לזו יש, אולם קודם יש להבין את מהותה כיאות: לא סכסוך טריטוריאלי פשוט, כי אם מאבק דתי, שהאידיאוליגים שלו ולוחמיו הם מפלצות אדם. בקיצור, אידיוט שימושי במשמעות הקלאסית שטבע ה"חבר" סטאלין: אדם שמתוך בורות בנושא מסויים (ולא, חלילה, טפשות גורפת) משרת את מטרותיי. זה פשוט עניין של תקווה, כמו איש שנאחז בקש בעת טביעה. כולנו רוצים בשלום. השאלה רק האם אני רואה את המציאות נכוחה, או שאני מדחיק, כדוגמת השמאל של ימינו.

[סרקאזם]מנגד, תמיד יכול להיות שישראל היפה מקבל כספים מהאיחוד האירופי לקידום המדיניות של הארגון ללא שימת לב מי נפגע בתהליך. בוגד! גיס חמישי1! 0מאלן![/סרקאזם]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:39

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר