לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-06-2014, 12:42
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "עם כל הגועל נפש, אם ההורים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בנג'ו
עם כל הגועל נפש, אם ההורים בחרו שהמיילדת תהיה על פי צבע עורה ולא על פי איכותה עבודתה היחידם שמפסידים זה הזוג.

לא בדיוק.

ראשית - יש את הפגיעה באיש הצוות שהוא עובד ציבור המעניק שרות במסגרת בלתי פרטית בעליל. המטופלת היא לא 'לקוח' אלא 'מטופל מקבל שרות'

שנית - יש השלכות מעשיות לשנויי ציוות ברגע האחרון בחדר הילדה. חדר לידה בשעות שיא נראה כמו שדה קרב, ניוד אנשי צוות, מיילדות שמדלגות מחדר לחדר. צריך לצוות לפי מיומנות המיילדת ולפי בעיתיות פוטנציאלית בלידה, צריך לצוות לפי מרחק בין חדרים וכו'. אם תאפשר את הכנסת מוטיב הגזענות או אפילו סתם בחירה אישית שאינה משיקול מקצועי - לא תאפשר לחדר הלידה לתפקד.

התגובה הייתה צריכה להיות: [1] אם עדיין ניתן הדבר מבחינה בריאותית - פניה נחרצת ליולדת לקבל את הציוות או לעזוב את ביה"ח למקום שילך אחר שגיוניותיה [2] באם יש בדל אלימות או הרמת קול - זימון שוטרים למקום וסילוק גזענים סובבים והותרת היולדת עם מלווה אחד כאשר מובהר לו כי יעצר מיד במקרה של הפרת הסדר הציבורי [3] המשך עבודה של המילדת מול היולדת. [4] אם תבחר היולדת לסכן את תינוקה במסגרת מאבקה לזכות לגזענות - הפעלת הכללים האמורים בכל מקרה של סיכון רפואי של חסר ישע ע"י ההורה [5] מיד לאחר הלידה תוכל היולדת לבחור אם רצונה בכך לא להיות מטופלת ע"י איש ולצאת לביתה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-06-2014, 10:54

סימולציה: שלום, אני אזרח משלם מיסים.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "שמכריחים אותה לשלם על צוות שלא מוצא חן בעיניה"

אני דורש לקבל דו"חות תנועה רק מהשוטר הגבוה, שרות בבטוח הלאומי רק מהפקידה מימין, הגנה על הישוב שלי רק מחטיבת גולני, שרק האחות ההיא בטפת חלב תחסן אותי ושמנקה הרחובות ההוא ורק הוא יטאטא את מדרכתי!

נראה לך הגיוני? נראה לך ישים?

וסתם כך במאמר מוסגר - נתח גדול מאוד ממשלמי המיסים אינו 'משלם' באמת אפילו מחצית מסך הוצאות השגרה שיש לציבור בגינו. בטח שלא בהבטי בריאות. אם כבר קפיטליזם ו'מגיע לי' - לך עם זה עד הסוף: 'מגיע לי לפי כמה שאני משלם'. ולא 'מגיע לי על חשבונך אפילו שאתה משלם בעבורי'.

או אז שרוקי ומיק שמשלמים הכי הרבה - יוכלו לבחור למיילדת שהיא גם רפלקסולוגית, מתמטיקאית מחוננת והילרית בנפשה וללדת בג'קוזי עם דולפין נדיר במיוחד . מנגד שליש מהצבור שהוא פחות פרודוקטיבי - ילד ברחוב. כי ה300 ₪ בחודש שמעבירה אם בשכר נמוך עם בעל מובטל לבטוח בריאות בחודש אינם מכסים ולו קמצוץ מההוצאות של כלל הציבור על בריאות בן זוגה וX ילדיה] . עם כל החיבה לשרוקי ומיק - הסידור הזה לא מתאים לי.
ישן 20-06-2014, 22:55

נתוני ההעברות לפי נוסחת הקפיטציה הנוכחית אינם זמינים לי אבל ניתן להעריך
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "העלת נקודה חשובה"

שמשפחה עם 6 ילדים בפריפריה ובריאות ממוצעת בה הורה אחד עובד בשכר של עשירונים תחתונים וההורה השני מקבל קצבה כלשהי סך העברת המשפחה לבטוח בריאות הינו כ3500 ש"ח בשנה והעברת המדינה לקופות בעבור אותה משפחה הינה כ9000 ש"ח בשנה.

שרוקי למשל בשכר מורשה חתימה או מנהל תיקים מעביר 18,000 ש"ח בשנה כאדם יחיד לבטוח בריאות ממלכתי והמדינה מעבירה בעבורו לקופה כ800 ש"ח.

זוהי אפליה מתקנת וזוהי מטרה מוצהרת בחוק האמור. מטרה הגיונית עד גבול מסויים.

הבעיה היא שכללי השוק השואף להיות חופשי ממשיכים לפעול גם אחרי שעוותו בעזרת 'קצת סוציאליזם'. המבטח עלול לבחון 'מי יותר רווחי בעבורו' וינסה 'למשוך' את הלקוח המועדף. בשיטה הקיימת - תכופות הלקוח המועדף הוא זה ששילם פחות עבור השירות.

ישן 20-06-2014, 07:56
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "גל"צ: גזענות כלפי מיילדת בביה"ח איכילוב"

הפער שבין לקנות שירות לקניה של נותן השירות.

התפיסה שלנו, היא כזאת שכסף קונה הכל. לא רק כל דבר, אלא שהמוכנות לשלם אומרת שקניתי ה-כ-ל

אזרח מדינת ישראל זכאי לקבל שירות וטיפול רפואי בבתי החולים בארץ.
הכסף שהמדינה משלמת תמורת זה לא הופכת אותו לבעלים של בית החולים ובטח לא לבעלים של הצוות הרפואי.

הפער בתפיסה הזאת קיים בלא מעט תחומים בחיים שלנו.
בדיוק כמו שהפקידה במשרד הפנים או אפילו הצלם בחתונה שלך ששלמת לו ממיטב כסף הם לא עבדים של משלם הכסף. הם בסך הכל נותנים לו שירות מאוד ספציפי ומוגדר.
אם שילמתי אז מותר לי לא להתנהג כמו בנאדם.

ביחס ליולדת אין הרבה מה לעשות חוץ מלקבל את הצעתו של האוקוויקטור. (בעברית הוא יקרא המעורפל?) קרי לתבוע לה את החיים ושהלידה תעלה לה איזה רבע מליון שקל.
התגובה של איכילוב שלא מתפקידו לחנך את עם ישראל היא נכונה, רק שתפקידו הוא להגן על עובדיו.
מקווה שהם ירימו את הכפפה.

ישן 20-06-2014, 10:29

הייתי פעם באיזו 'שמחה' ובה האח הקטן של חתן הארוע שיגע את האיש שבדלפק המשקאות
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הפער שבין לקנות שירות לקניה..."

ושב אליו ללא הרף בבקשות חוזרות קטנוניות ומחוצפות. כאשר נגמרה לעובד הסבלנות הוא אמר לילד 'די' ואז הצוציק החציף פנים ואמר משהו בסגנון: אח שלי הוא החתן, אבא ואמא שלי שילמו ואתה תעשה מה שאני אומר לך.

העובד שהיה נראה כסטודנט לא התבלבל אלא ענה לאפרוח בהתאם למה שלא כתוב בהנחיות מחלקת משאבי אנוש ויחסי ציבור או בדפים של יצחק קדמן: "עוף לי מהפנים ואל תבלבל לי את המוח".

זה עבד.

איפה שהוא בתודעת קבלת השרות ו'הלקוח תמיד צודק' הלכנו לאיבוד וזה בא תמיד על חשבון הלקוח נעים ההליכות שצודק אבל לא צועק. איפה שהוא בתודעת מתן השרות הלכנו לאיבוד ולכן 'יהיה בסדר' ו'אגיע לתקן את מכונת הביסה בים 06:00 ל24:00' וכן הלאה. צברים ישראלים אנחנו. קוצניים מבחוץ, מלאים גרעינים מבפנים ותמיד גורמים לעצירות.
ישן 20-06-2014, 08:18
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "גל"צ: גזענות כלפי מיילדת בביה"ח איכילוב"

אין ספק שה"פתרון הנכון" היה לא לא להקצות ליולדת מיילדת ולתת לה לבחור בין המיילדת האתיופית שהוקצתה לה לבין ללדת ללא סיוע רפואי, לא מטעמי חינוך אלא מטעמים פרקטיים עובדתיים שעלו פה כבר.

השאלה היא בירוקרטית, מה קורה אם אכן היו נוהגים כך? אני מניח שביה"ח וצוותו היו חשופים לשלל תביעות שונות ומשונות בטח ובטח אם היה קורה ליולדת או ליילוד משהו.
יש פה גם שאלה אתית שחיונית דווקא לצוות הרפואי- גם אדם מניאק, גזען, חשוך ובהמתי זכאי לטיפול רפואי תחת שבועת הרופא והאתיקה הרפואית. אני לא זוכר שהיו אי פעם דילמות משמעותיות בהקשר ל,נניח, טיפול של מחבלים- פעולה שהייתה ועודנה מאוד נפוצה בבתי חולים במדינת ישראל, כולל טיפולים בטראומה וטיפולים מצילי חיים אחרים, בהקשר הזה גזענית חשוכה היא צדיקה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 20-06-2014, 09:47
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אז שווה לא להעלים את התגובה..."

כאן אתה נהפך לאובר שמאלני.
יש רע בסיפור, הוא יחיד, זה הזוג הגזעני. ה
הצוות הרפואי ובית החולים עשה את הנדרש ממנו ויילד את האישה.
זה שלכולנו יש פנטזיה שרק ההגונים יקבלו טיפול הגון זה בסדר גמור, אף אחד לא מנסה להגשים את הפנטזיות הללו.

אני חושב שיוצא הדופן זה אלו שמפגינים אלימות כלפי הצוות הרפואי, והיחס אליהם צריך להיות זהה כמו לייחס של אלו שמפעילים אלימות כלפי מורים.
ילדים להורים שהפעילו אלימות צריכים להיות מגורשים ממערכת החינוך ואותו כנ"ל ביחס לחולים/בני משפחה המפעילים אלימות כלפי צוות רפואי. (בסוף זה פחות או יותר אותם אנשים)

ישן 20-06-2014, 09:59
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "כאן אתה נהפך לאובר שמאלני...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
כאן אתה נהפך לאובר שמאלני.

That's a first....
ציטוט:
יש רע בסיפור, הוא יחיד, זה הזוג הגזעני. ה
הצוות הרפואי ובית החולים עשה את הנדרש ממנו ויילד את האישה.
זה שלכולנו יש פנטזיה שרק ההגונים יקבלו טיפול הגון זה בסדר גמור, אף אחד לא מנסה להגשים את הפנטזיות הללו.

אני אמרתי שיש רעים אחרים? אני אמרתי שיש עניין של אתיקה רפואית ובמסגרתה צריך להעניק טיפול גם לרעים.

להגיד שלא מגיע לזוג טיפול זה נכון ברמת הרגש וההגיון, ברמה הפרקטית והאתית זה פסול.
ציטוט:
אני חושב שיוצא הדופן זה אלו שמפגינים אלימות כלפי הצוות הרפואי, והיחס אליהם צריך להיות זהה כמו לייחס של אלו שמפעילים אלימות כלפי מורים.
ילדים להורים שהפעילו אלימות צריכים להיות מגורשים ממערכת החינוך ואותו כנ"ל ביחס לחולים/בני משפחה המפעילים אלימות כלפי צוות רפואי. (בסוף זה פחות או יותר אותם אנשים)

אתה בעצמך אמרת לפני הודעה אחת בלבד ש-"בטח במקרה כזה, שגם התינוק, שעדיין לא עשה רע לאף אחד עלול להיפגע."

אז במה אתה בוחר? לפגוע בילד שטרם נולד בגלל שההורים שלו חארות או לא?

אגב, מקודם העלתי דוגמא של מחבלים שצוותים רפואיים ישראליים עדיין מטפלים בהם במסירות ואין ספק שמחבלים גרועים עשרות מונים מאותו זוג מגעיל, איפה אתה עומד בזה? האם לגיטימי לרופא גם לסרב לטפל במחבל?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-06-2014, 10:17
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]כאן אתה נהפך..."

על החלק הראשון והשני אני מסכים.

לגבי טיפול במחבלים,
1. עקרונית צריך לטפל.
2. בזירת פיגוע, אם אנהל אותה (לנהל עוד לא יצא לי אבל לא רחוק מזה כן, אז המחבל בהחלט יקבל יחס שונה ביחס לעדיפות בטיפול. אני לא אטפל בפצוע עם שפשופים לפניו. אבל לטובת עניין בסדר קדימות לפינוי הוא יהיה האחרון מבין הפצועים הדחופים.
3. נושא האלימות כלפי עובד הציבור הוא שונה. רופא/ה, אח/ות, כוח או לחלופין, מורה, שוטר תנועה ועובד סוציאלי, צריכים לדעת שהם בטוחים במקום העבודה שלהם. אם לא תבטיח להם את זה, כלל הציבור יקבל טיפול טוב יותר, מדובר כאן בזכות בסיסית מאוד. כשאדם נוהג כלפיהם באלימות הוא פוגע ביכולת של הקהילה להעניק שירותים לעצמה.
מין הסתם צריך להפעיל שיקול דעת. אף אחד לא יגרש חולה בזמן אוטם חריף מיחידת הצנתורים גם עם בני משפחתו הופכים בחוץ שולחן. אבל ההגנה על עובדי הציבור במקום העבודה צריכה להכיל בתוכה את הנשק של שלילת היכולת לקבל את השירות. (מבחינתי גם בעתיד, שלאנשים כאלו יהיה ביטוח בריאות שונה או חוק שונה ביחס לחוק חינוך חובה)

ישן 20-06-2014, 10:32
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "על החלק הראשון והשני אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
3. נושא האלימות כלפי עובד הציבור הוא שונה. רופא/ה, אח/ות, כוח או לחלופין, מורה, שוטר תנועה ועובד סוציאלי, צריכים לדעת שהם בטוחים במקום העבודה שלהם. אם לא תבטיח להם את זה, כלל הציבור יקבל טיפול טוב יותר, מדובר כאן בזכות בסיסית מאוד. כשאדם נוהג כלפיהם באלימות הוא פוגע ביכולת של הקהילה להעניק שירותים לעצמה.

אין ספק.
ציטוט:
מין הסתם צריך להפעיל שיקול דעת. אף אחד לא יגרש חולה בזמן אוטם חריף מיחידת הצנתורים גם עם בני משפחתו הופכים בחוץ שולחן. אבל ההגנה על עובדי הציבור במקום העבודה צריכה להכיל בתוכה את הנשק של שלילת היכולת לקבל את השירות. (מבחינתי גם בעתיד, שלאנשים כאלו יהיה ביטוח בריאות שונה או חוק שונה ביחס לחוק חינוך חובה)

שוב, ברמה ההגיונית זה נכון, ברמה האתית יש פה קונפליקט.
אני לא מצפה מצוות רפואי לעבוד בזמן שמחטיפים לו מכות ובני אדם הם בני אדם ובאופן טבעי אתה לא מעוניין לעזור למי שפוגע בך או בחבריך לעבודה, אבל יש פה קונפליקט אתי שלא מעט פעמים נפתר בהתערבות של הקב"ט.

כפי שמצופה מצוות רפואי לטפל גם במחבלים (אפילו שהאופי האנושי שלהם ישים את הטיפול במחבל במדרג נמוך יותר וזה טבעי ובסדר) כך מצופה מהם לטפל גם בכל מיני חולירות, אפילו במחיר של לעשות רק את המינימום הנדרש.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-06-2014, 10:39

האתיקה הרפואית מחייבת לתת לה טיפול והמוסד לא סרב לתת לה טיפול
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אז שווה לא להעלים את התגובה..."

'אתיקה 'אין משמעותה זכותו של אדם להרקיד את סביבתו תחת איום 'סרוב לקבל טיפול'

אתיקה לא מחייבת את המוסד הרפואי לדפוק את המטופל השקט והמנומס [שזו בדיוק המשמעות אם תתן לכל ערס או גזען או פוץ לתמרן את הצוות לפי גחמותיו] בעזרת האיום: 'אם לא תעשו את זה ואת זה ע"י זה וזה לא ארשה לכם לטפל בי'

האתיקה הרפואית מחייבת את המחלקה לשכך את כאביו של מחבל גם אם הוא מקלל את האחות ומאיים על הרופא אבל לא מחייבת לתת לו את התרופה בסגנון שהוא מעדיף אם הוא דורש שדווקא האחות הבלונדינית תתן לו אותה ודווקא כשהיא לבושה בחלוק קצר.

אין כל בעיה באי טיפול באדם שמסרב לטיפול ומצוי בהכרה ובצלילות ושאין סכנה מיידית לחייו. הבעיה היחידה במקרה התאורטי הנוכחי הינה שגם התינוק הוא צד בענין ולכן אם יש סכנה לתינוק צריך לכפות באמצעים משפטיים מקובלים את הטיפול ביולדת לטובת הילוד.

בפעם הבאה ששוטר תנועה יעצור אותך - תנסה לשכנע אותו שאתה משלם מיסים ולכן זכותך כי את הדו"ח תקבל דווקא מהשח"מיסטית שבניידת

ישן 20-06-2014, 10:47
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "האתיקה הרפואית מחייבת לתת לה טיפול והמוסד לא סרב לתת לה טיפול"

לא אמרתי שהמוסד סירב לטפל בה, הגבתי לטענות שהמוסד היה צריך לסרב לטפל בה.

גם לא היה פה סירוב לקבלת טיפול. אני לא יודע באיזה רובריקה להניח את זה, אולי בסירוב לקבלת חלק מטיפול?

בכל מקרה השאלה היא אתית ופרקטית בלבד לטעמי. מה נכון יותר לעשות? לסרב לתת לה טיפול בגלל קשיים שזה יערים על הצוות ועל חולים אחרים, לכפות עליה טיפול ע"י איש צוות ש"לא לטעמה", או להפוך עולמות כדי לרצות אותה...
בכולם יש גם בעיות אתיות וגם בעיות פרקטיות ולי לא ברור שאופציה אחת טובה יותר מהאחרת.

שוטר תנועה זאת דוגמא לא טובה, כי אין בין לקבל דו"ח לבין קבלת טיפול רפואי כלום. יותר כמו אם יצמידו לי סיוע של כוח צנפים ואני אדרוש לקבל גולנצ'יקים

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-06-2014, 11:09

כמו תמיד כשאשלי בשטח - נכנס ענין 'המדרון החלקלק'
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא אמרתי שהמוסד סירב לטפל בה,..."

מעבר לעלבון ולחוצפה או חוסר הצדק כלפי איש הצוות - יש לקחת בחשבון שהענות לסחיטה ע"י מטופל המשתמש בשוט של 'אם לא תעמדו דום דום לא ארשה לכם לעזור לי' תהפוך מהר מאוד לכלי בידי אלפי אנשים כוחניים שרק מחכים להזדמנות.

אי אפשר יהיה לעבוד מול קהל ואי אפשר יהיה לעזור לאנשים שבאמת רוצים עזרה

סימולציה: גולני במשמרת במיון, לחדר המיון נכנס מסתנן סודני שאינו אזרח או מבוטח בדרך כלשהי ומדווח על כאבים בחזה. האתיקה והחוק מחייבים לטפל בו וגולני ניגש כדי לסייע לו. הסודני מביט בך בבוז ואומר: 'אני רוצה רק רופא אשכנזי'.

גולני: אבל אני אשכנזי. סבא שלי היה רב בגליציה
סודני: רק שניה [מתקשר למוקד סיוע 'קו לטרדן']. תספור בבקשה עד עשר ביידיש ותגלה את המתכון של סבתא שלך לגפילטעפיש
גולני: בוא רגע בבקשה לחדר בצד.

סימולציה 2: גולני במשמרת במיון. שיפ מוכנס פנימה. מבט חטוף מבהיר שהוא זקוק להנשמה מפה לפה.

גולני: בני, תנשים אותו
שיפ: לא, רק אתה!
גולני: אני עסוק, יש לי הרפס על השפתיים, סיימתי משמרת, בני הכי טוב בהנשמה מפה לפה מכל הצוות
שיפ: רק אתה! בני שמאלני ואני לא מוכן ששמאלני יציל את חיי. אני רוצה לגאול את נשמתך ומעונין שיהיה לך ברקורד מעשה טוב
גולני: בני, זאת הוראה, תנשים אותו!
בני: אני חושב שהנימוקים שלו הם דווקא מאוד לעניין

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 20-06-2014 בשעה 11:19.
ישן 20-06-2014, 11:17
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כמו תמיד כשאשלי בשטח - נכנס ענין 'המדרון החלקלק'"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
מעבר לעלבון ולחוצפה או חוסר הצדק כלפי איש הצוות - יש לקחת בחשבון שהענות לסחיטה ע"י מטופל המשתמש בשוט של 'אם לא תעמדו דום דום לא ארשה לכם לעזור לי' תהפוך מהר מאוד לכלי בידי אלפי אנשים כוחניים שרק מחכים להזדמנות.

אז ברשותך נעשה עלייך סימולציה-
מה הפתרון הנכון לבעיה?
סירוב מתן טיפול, אלא בתנאים של ביה"ח, עד כדי פגיעה ביולדת וחמור מכך- פגיעה ביילוד שהוא בכלל צד לא מעורב בעניין או מתן טיפול בכפייה ע"י איש הצוות שביה"ח הקצה?

שוב- אתית, לא רגשית.
ציטוט:

הדיוק של הניחושים שלך מטריד ביותר...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-06-2014, 11:31

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=.ישראלה היפהפיה]מעבר..."

[1] מטופל שאינו בסכנת חיים והינו בר דעת - שחרורו מביה"ח, רצוי לאחר חתימה על סרבו לקבל טיפול
[2] חסר ישע או מטופל בסכנת חיים מיידית - הפעלת אמצעים משפטיים להקניית זכות לטיפול כפוי

מאחר ובלידה מעורב גם תינוק והוא בגדר חסר ישע - על המיילדת [האתיופית, פולניה, עירקית, ערביה, צ'כית] להשאר בחדר ולתת הוראות ותמיכה ליולדת. לידה בד"כ הינה תהליך 'זורם' שיושלם גם ללא הסיוע החיצוני. היולדת גם אם תסרב לחיתוך או לפעולה לפי הנחיות המיילדת - תהא זו שמשלמת את המחיר וזו זכותה .מרגע שמגיח הילוד - מתייצב בפנינו מטופל חדש והמיילדת תתמוך בו, תנגב אותו, תנתק את חבל הטבור שלו והכל לפי צרכיו.

אם לרוע המזל [ללא קשר לאי שתוף הפעולה של האם] נוצרת בעיה מסכנת כלפי התינוק או האם - בלאו הכי יצטרף צוות נוסף לטיפול שהמיילדת היא חלק ממנו ויפעל בכפיה כבשעת חירום ובכפוף לאישור טלפונ ישל היועץ המשפטי של בית החולים ויעשה כל דבר שצריך כדי להציל את התינוק

אם הורה מגיע למיון ילדים עם ילד הזקוק לטיפול מיידי להצלת חיים וההורה מסרב כי יטופל ללא הנמקה סבירה ומונע טיפול בו - קיימים נהלים משפטיים ואתיים. כשבשורה התחתונה הילד יטופל
ישן 20-06-2014, 11:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[1] מטופל שאינו בסכנת חיים..."

ציטוט:
[2] חסר ישע או מטופל בסכנת חיים מיידית - הפעלת אמצעים משפטיים להקניית זכות לטיפול כפוי

זה נשמע יותר מדי כמו להתקשר לעו"ד כדי שיתן אישור לפתוח בירי על זורקי בקת"בים.
במצב חירום נראה לי שלהפעיל אמצעים משפטיים יהיה טוב רק ככסת"ח אחרי שהמטופל מת...
ציטוט:
אם לרוע המזל [ללא קשר לאי שתוף הפעולה של האם] נוצרת בעיה מסכנת כלפי התינוק או האם - בלאו הכי יצטרף צוות נוסף לטיפול שהמיילדת היא חלק ממנו ויפעל בכפיה כבשעת חירום ובכפוף לאישור טלפונ ישל היועץ המשפטי של בית החולים ויעשה כל דבר שצריך כדי להציל את התינוק

זה לא יהיה בגדר מאוחר מדי וביה"ח והצוות לא יהיו חשופים לתביעות על רשלנות רפואית?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-06-2014, 12:40

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=.ישראלה היפהפיה] [2]..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
זה נשמע יותר מדי כמו להתקשר לעו"ד כדי שיתן אישור לפתוח בירי על זורקי בקת"בים.
במצב חירום נראה לי שלהפעיל אמצעים משפטיים יהיה טוב רק ככסת"ח אחרי שהמטופל מת...

פניה ליעוץ משפטי ועמידה מול 'סרוב לטיפול' היא דבר שבשגרה בבי"ח. היועץ המשפטי של ביה"ח יעניק לך ולמנהל הכונן מענה תוך דקות אם הדבר ידרש. יש מצבים בהם שלושה רופאים בכירים יכולים לקבל החלטה דחופה וכפויה גם ללא הליך משפטי [ולעמוד כמובן מאחרי החלטתם]

חוק זכויות החולה קובע כי כל הנזקק לטיפול רפואי זכאי לקבלו בהתאם לכל דין ובהתאם לתנאים ולהסדרים הנוהגים, [דחיית איש צוות על בסיס מוצאו אינה חלק מזכות זו] מעת לעת, במערכת הבריאות בישראל.במצב חירום רפואי זכאי אדם לקבל טיפול רפואי דחוף ללא התניה. [ללא התניה אין משמעותו אגב ללא תשלום בדיעבד]. החוק מדגיש 'איסור הפליה:.'מטפל או מוסד רפואי לא יפלו בין מטופל למטופל מטעמי דת, גזע, מין, לאום, ארץ מוצא או מטעם אחר כיוצא באלה.' מה שנכון למטופל - אין כל סיבה שלא יהיה נכון למטפל. מטופל זכאי לקבל טיפול רפואי נאות, הן מבחינת הרמה המקצועית והאיכות הרפואית, והן מבחינת יחסי האנוש. [לא צוינה תחת הגדאת 'נאות' 'ויחסי אנוש' זכות הגזענות של המטופל]. בנסיבות של מצב חירום רפואי רשאי מטפל לתת טיפול רפואי דחוף גם ללא הסכמתו מדעת של המטופל, אם בשל נסיבות החירום, לרבות מצבו הגופני או הנפשי של המטופל, לא ניתן לקבל את הסכמתו מדעת; טיפול רפואי המנוי בתוספת יינתן בהסכמת שלושה רופאים, אלא אם כן נסיבות החירום אינן מאפשרות זאת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
זה לא יהיה בגדר מאוחר מדי וביה"ח והצוות לא יהיו חשופים לתביעות על רשלנות רפואית?

אם המצב אינו 'חירומי' - אין בעיה כי האדם האוטונומי יעזוב וימצא מטפל כלבבו.

אם יש מצב חירום או שהחולה הוא 'חסר ישע' והאפוטרופוס הוא זה שמעכב טיפול ללא הנמקות - על בסיס מה יתבע האפוטרופוס/המטופל את ביה"ח בגין אי קבלת טיפול שהוא עצמו סרב לתיתו/קבלו?

מבחינה מקצועית סביר שסרוב של יולדת לקבל סיוע מילדת לא יוליך להתדרדרות ובטח לא לכזאת שלא תינתן לזהוי מוקדם.

הא לך התקלה מעשית: האחות שהחולה הגזען בטיפול נמרץ דחה נוידה באמצע המשמרת למיטת חולה אחר. משחק כסאות מוסיקליים שנכפה על אחראית המשמרת גרם לכך לחולה כלשהו הגיעה בחטף אחות שלא הספיקה שלא באשמתה ללמוד היטב את צרכיו או שמיומנויותיה לא תאמו במאת האחוזים את הבעיה המסויימת ובכך נגרם נזק לחולה אחר. נראה לך שהחולה הגזען יהיה זה שיחשף לתביעה?

אז אם מלכתחילה קיים פוטנציאל לנזק - מוטב והחולה הסלקטיבי ישא במחיר

נ.ב

מאחר והדיון האתי מתרחב אני חושב שראוי להזכיר שכל שידוע הינו בעיקר מן התקשורת ללא זכות תגובה ליולדת. מוטב לכן לדון בארוע כתאורטי.

ישן 20-06-2014, 12:50
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]זה נשמע יותר..."

ציטוט:
הא לך התקלה מעשית: האחות שהחולה הגזען בטיפול נמרץ דחה נוידה באמצע המשמרת למיטת חולה אחר. משחק כסאות מוסיקליים שנכפה על אחראית המשמרת גרם לכך לחולה כלשהו הגיעה בחטף אחות שלא הספיקה שלא באשמתה ללמוד היטב את צרכיו או שמיומנויותיה לא תאמו במאת האחוזים את הבעיה המסויימת ובכך נגרם נזק לחולה אחר. נראה לך שהחולה הגזען יהיה זה שיחשף לתביעה?

ובגלל זה אמרתי- "בכולם יש גם בעיות אתיות וגם בעיות פרקטיות ולי לא ברור שאופציה אחת טובה יותר מהאחרת."
ציטוט:
מאחר והדיון האתי מתרחב אני חושב שראוי להזכיר שכל שידוע הינו בעיקר מן התקשורת ללא זכות תגובה ליולדת. מוטב לכן לדון בארוע כתאורטי.

כמובן. מבחינתי הדיון תיאורטי בהתבסס על הנאמר בכתבה בלבד.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-06-2014, 11:23
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כמו תמיד כשאשלי בשטח - נכנס ענין 'המדרון החלקלק'"

ציטוט:

סימולציה: גולני במשמרת במיון, לחדר המיון נכנס מסתנן סודני שאינו אזרח או מבוטח בדרך כלשהי ומדווח על כאבים בחזה. האתיקה והחוק מחייבים לטפל בו וגולני ניגש כדי לסייע לו. הסודני מביט בך בבוז ואומר: 'אני רוצה רק רופא אשכנזי'.

סודני: רק שניה [מתקשר למוקד סיוע 'קו לטרדן']. תספור בבקשה עד עשר ביידיש ותגלה את המתכון של סבתא שלך לגפילטעפיש
גולני: בוא רגע בבקשה לחדר בצד.

סימולציה 2: גולני במשמרת במיון. שיפ מוכנס פנימה. מבט חטוף מבהיר שהוא זקוק להנשמה מפה לפה.

גולני: בני, תנשים אותו
שיפ: לא, רק אתה!
גולני: אני עסוק, יש לי הרפס על השפתיים, סיימתי משמרת, בני הכי טוב בהנשמה מפה לפה מכל הצוות
שיפ: רק אתה! בני שמאלני ואני לא מוכן ששמאלני יציל את חיי. אני רוצה לגאול את נשמתך ומעונין שיהיה לך ברקורד מעשה טוב
גולני: בני, זאת הוראה, תנשים אותו!
בני: אני חושב שהנימוקים שלו הם דווקא מאוד לעניין

אני יכול לעבוד בסימולציה 2 בתור אחות?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:02

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר