לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-06-2014, 10:17
  natanya01 natanya01 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.13
בעיות מונה בדירה מחולקת

היי. אני גרה בדירה מחולקת ל-2 דירות, כאשר לכל דירה יש מונה משלה.
חשבון החשמל מגיע מאוחד ולפי מספרי המונה אנו מחשבים באחוזים כמה כל דירה צריכה לשלם.
הבעייה היא שזה שהמונה אצלי תמיד יוצא בערך 60-70 אחוז מחשבון החשמל, למרות שאני גרה לבד בדירה וכמעט ולא נמצאת בה, לעומת זוג שגר בדירה השניה וגם מגחע לפני הביתה.

המזגן עובד רק בערבים. בוילר דולק בערך 15 שעה ביום. יש לי כיריים חשמליות אבל גם לזוג בדירה השניה יש. ההבדל היחיד הוא המקרר שלי גדול לעומת המיני מקרר שלהם.

ניסיתי לבדוק אם המונה שלי רץ סתם וסגרתי את כל מכשירי החשמל יצאתי מהבית ולאחר שעה שחזרתי המונה לא זז ולכן הוא נראה לי תקין.
גם הדייר שהיה לפני בדירה (גם הוא גר לבד) היה מקבל חשבונות חשמל יותר גדולים מהזוג ולכן משהו כאן לא נראה לי הגיוני.
האם יש דרך לבדוק את העניין?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2014, 11:40
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי natanya01 שמתחילה ב "בעיות מונה בדירה מחולקת"

את משלמת בממוצע 15% יותר מיחידת המגורים השנייה וזה נשמע לי סביר אם לך יש מקרר גדול שצורך הרבה חשמל ולהם יש מקרר קטן שצורך מעט חשמל. מצד שני סביר להניח שהם מפעילים את הדוד החשמלי יותר ממך כי הם שניים. בלי לדעת המון נתונים על היקף צריכת החשמל בשתי היחידות (גם מבחינת זמן השימוש וגם מבחינת ההספק החשמלי של המכשירים השונים) אי אפשר באמת לדעת האם אלו הגורמים לפערים בצריכה.

יכול להיות שקו חשמל של היחידת דיור השנייה מחובר למונה שלך. בשביל לבדוק את זה צריך שהם יפעילו (מומלץ לסירוגין) מכשירי חשמל בחדרים שונים אצלם בזמן שאת מסתכלת על המונה חשמל שלך. אם הם מפעילים מכשיר והדיסקית במונה שלך פתאום מגבירה מהירות זה אומר שאת משלמת את המחיר.

האם לכל יחידת דיור יש דוד חשמלי משלה או שאתם חולקים דוד חשמלי אחד? אם יש לכם רק דוד חשמלי אחד הוא מחובר למונה אחד ככה שיחידה אחת משלמת על הצריכה של שתי היחידות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:44

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר