לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2014, 13:31
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
עצורים- חשוד ברצח שלושת הנערים, ו"יהודים קיצוניים" בחשד לרצח הנער מוחמד אבו חדיר

ציטוט:
כוח מסתערבים עצר את אחד החשודים במעורבות ברצח הנערים
כוח של יחידת מסתערבים עצר אתמול (שבת) בחברון את חוסאם דופש, פעיל חמאס בעברו, החשוד במעורבות בחטיפה ורצח של שלושת הנערים הישראלים - גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח. ביום שישי דווח לראשונה בוואלה! חדשות כי דופש נעדר מביתו, וכי כוחות הביטחון הישראליים ניסו לעצור אותו כמה פעמים. המצוד אחר שני החשודים האחרים במעורבות ברצח שלושת הנערים – מרואן אל-קוואסמה ועאמר אבו עיישה, נמשך

http://news.walla.co.il/?w=/2689/2761603

ציטוט:
"יהודים קיצוניים" נעצרו בחשד לרצח הנער
התפתחות דרמטית בחקירת חטיפת ורצח מוחמד אבו חדיר בן ה-16: חשודים ראשונים נעצרו בחשד לרצח הנער הפלסטיני, שבעקבותיו החלו התפרעויות במזרח ירושלים ובמשולש. גורם רשמי מסר לסוכנות AP כי הרקע הוא לאומני.
...
שלשום אמר התובע הכללי הפלסטיני כי ממצאי נתיחת גופת הנער משועפט מעלים כי הוא נשרף למוות בעודו בחיים. סאבר אל-אלול, האחראי על המכון הפתולוגי הפלסטיני, נכח בנתיחה שהתקיימה באבו כביר. התובע הפלסטיני מוחמד אל-עלאווי אמר כי אל-אלול דיווח לו שאבקת שריפה נמצאה במערכת הנשימה של הנער, מה שאומר לדבריו כי "הוא שאף את החומר בזמן שנשרף בעודו בחיים. הוא נכווה ב-90% מחלקי גופו. היה חתך בראשו".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4538399,00.html

נערך לאחרונה ע"י hellfrost בתאריך 06-07-2014 בשעה 13:34.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-07-2014, 16:40
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בוא לא נתבלבל. את ההשוואה בין רציחות למארקרים אתה עשית
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "בוא לא נתבלבל. את הטענות על..."

ההשוואה שלי הייתה בין מעצר בגין אחזקת מארקרים לבין התיחסות מכילה כאל דרך שגרה לאלפי מקרי אלימות שאינם רצח או שלא הסתיימו ברצח כגון ידויי אבנים, הכאת נהגים עפ"י מוצאם, השלכת בקת"בים, הרס רכוש ציבור וכן הלאה אשר לא זכו ולא זוכים להתיחסות משטרתית ותקשורתית זהה לאלה של פשעי טושים.

ומשם לחדשות המזעזעות. נכון שיש עוד כמה שלבי ביניים שוליים כמו מצוי חקירה, הגשת כתב אישום ודיון כלשהו שאתה כמבין במשפט מודע להיותם זוטות אבל נצא לצורך הדיון מנקודת ההנחה המצערת מאוד כי הרצח בוצע בידי יהודים ובוצע על רקע לאומני.

מעשה הרצח המזעזע הנוכחי מצוי בליגה אחרת. ליגה בה למשל נמצאים מעשי הרצח של שלושת הנערים מלפני שבועיים וחצי שהכה אותך כמו את כל יהודי ומוסלמי ישראל מן הסתם בצער רב או לחילופין הליגה בה נמצאים יותר מ 1500 מקרי הרצח האחרים של יהודים בידי ערבים בשני העשורים האחרונים.

אתה הוא זה שבחר מטעמיו לערבב את שתי הליגות [ונדליזם, אלימות ורצח] בכדי ליצור סימטריה בין פשעי גראפיטי לבין רציחות ומשם להמשיך די זחוח להשוואה בין הטרור הערבי ליהודי . לי כיהודי זו לא שעה קלה לשער כי מי מבני עמי ביצע מעשה כה מזוויע. אני בוש במחשבה שרוצח נבל שכזה יצא מקרבנו. אתה להבדיל ממני נראה די מבסוט מהענין, אולי בגלל שאינך רואה עצמך כחלק מכלל קבוצת היחוס של הצבור היהודי - ישראלי אלא כמשקיף מן הצד ואולי מפני שבשבילך הכל הוא מן משחק משב"רי שכזה.

לטעמי העצמת פשעי גראפיטי לצורך התעלמות מאלפי חבלות רכוש ואלימות שלא הסתיימה ברצח - היא לא יותר מסוג של מתן הצדקה לחבלות רכוש ואלימות לא רצחנית. העצמת פשעי גראפיטי או כל יצירת סימטריה ושוויון מדומה בין טרור יהודי לטרור ערבי בכמות - היא עיוות מכוון לצורך מאגניבות בוויכוח ותו לא.

את הפער בין הטרור היהודי לטרור הערבי או בין הרצחנות הערבית ליהודית צריך להסביר לעצמו מי שמייצר שוויון מדומה בין השניים ויותר מכך מי שמייצר שוויון בין טרור רצחני לבין פשעי טושים. גם אם הרצח בוצע בידי יהודים עדיין אין זה מבטל כמו שאתה שש לעשות את רגעי האימה והנזק שספגו אלפי יהודים בגין אלימות גדולה יותר מפשעי גראפיטי. אומנם לא אנשים שאתה מכיר ולא משהו שישבש לך באופן אישי את הסבבה הפרטית ובכל זאת - די הרבה קורבנות שכנראה לא ממש נשקלים בעיניך כנגד מעשי מארקר מאחר ובאמתחתך איזה שהוא מט-סנדלרים דמיוני בדמות רצח מזוויע וחריג מאוד של נער ערבי בידי יהודים.
ישן 06-07-2014, 13:50
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אז מוחמד אחד פחות.. ביג דיל.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "עצורים- חשוד ברצח שלושת הנערים, ו"יהודים קיצוניים" בחשד לרצח הנער מוחמד אבו חדיר"

הרוצחים יתפסו, יקבלו מאסר עולם ולא ישתחררו בשום עסקה.

לא שזה בסדר מה שהם עשו ואני מתנגד לכל רצח בתוקף, אבל צריך לקבל ולהפנים את איתותי אי שביעות הרצון בלשון המעטה ולהתייחס אל ציבור המתנחלים אזרחי מדינת ישראל בדיוק כמו אזרח מן השורה שאיננו מתנחל.......

ישן 06-07-2014, 14:53
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני כתבתי את זה על האויבים שלי וגם שלך..
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. ואם היו כותבים בדיוק אותו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
1. ואם היו כותבים בדיוק אותו דבר על שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו?

אתה ממש מוזמן לכתוב זאת כקונטרה למילותיי, אבל זה רק יוכיח שאתה מצודד באויב ולא במדינת ישראל

2. ההיסטוריה מוכיחה שבד"כ מדינת ישראל לא ממש מוצלחת בלהעניש יהודים שפגעו או ניסו לפגוע בערבים... ואני לא מתכוון לטושים...

עמי פופר ועוד כמה יכולים לחלוק עלייך. ויש עוד כמה שנרצחו (בברבריות אופיינית) מייד לאחר שפעלו. אז זה לא רלוונטי.

ישן 06-07-2014, 15:15
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אני לא מצדד באף אחד..."

ציטוט:
אני לא מצדד באף אחד כבר...

למה שאני אכתוב את זה כקונטרה לדבריך, אם אני חושב שאלו דברי שטנה ושנאה בכל מקרה?

אין לך מה לכתוב זאת. להזכיר לך, הם מבני עמך. או שבעצם אתה כבר לא בצד של אף אחד.. ניכר, וכבר פתחתי על זה אשכול בפוליטיקה, שזה לא ממש משנה לשמאל שמוחמד מת, כמו האפשרות שצצה פתאום, להוכיח שביבי/בנט מסיתים והימין מסוכן...

מה ההבדל בין הנערים היהודים שנחטפו ונרצחו לנער הערבי? מה זה אומר על הערבים ועל היהודים בארץ ישראל?

הבדל עצום. דמם של היהודים קדוש לאין שיעור משל כל אחד אחר. רוב הפלסטינים הם כמו הים. ואנחנו צריכים להמשיך להגן על עצמינו גם מהם וגם מהשמאל בארץ...

ישן 06-07-2014, 15:51
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "דמם של היהודים קדוש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
כל בני האדם נולדו בצלם = כלומר מבחינת הבורא בו אתה מאמין הם זהים.

לא! היהודים הם הבנים שלו! אין להם זכות להזיק או להרע לאחר, כי חביב אדם שנברא בצלם - אבל עד הרגע שהאחר בא להרוג!!

בבדיקות הדם קיים סיווג - לא מצאתי כל סימן לדם קדוש. אני גם משוכנע, שאם חס וחלילה תזדקק למנות דם, לא תחפש את הדם הקדוש אלא את זה הזמין - אפילו אם יהיה זה דמו של גוי ו/או "יהודי" אוכל טריפות ו/או, לא עלינו ערבי.
שתהיה בריא ושלא תצטרך לעמוד בדילמה.

או! הנה "חביב האדם הנברא בצלם" מגיע לידי מימוש. כשאדם כלשהוא נזקק (ולא בדיוק במצב לבוא להורגך), אני לא חושב שקיימת כאן מניעה לעזור לו או להיעזר בו!

ישן 06-07-2014, 17:57
צלמית המשתמש של רועי AZ

יוהרה? כן על זה שזכיתי להיות הבן של הקדוש! ברוך הוא!
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Private שמתחילה ב "כן, לא, וסביר להניח שגם לא...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Private
יוהרה היא לא דבר מושך במיוחד. מה גם שלמיטב ידיעתי רבנים מטיפים להפך הגמור.

הניכור הוא לשם ניכור ולא שום דבר אחר! מה שלא אכתוב, אנשים יתנכרו לשם ניכור!

כי אם יתייחסו ברצינות הראויה, יצטרכו לשנות דרך חיים! למה שיעשו זאת?

אין עם בעולם שעבר את מה שאנחנו עברנו לא ב 2000 שנה, אלא ב 200 השנים האחרונות. אוקיי?

עברנו שואה, פוגרומים אכזריים, רדיפות ויישבנו ארץ שהייתה שוממת שנים רבות!

למה ואיך?

הנה:

וַהֲקִימוֹתִי אֶת-בְּרִיתִי בֵּינִי וּבֵינְךָ וּבֵין זַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ לְדוֹרוֹתַם לִבְרִית עוֹלָם לִהְיוֹת לְךָ לֶאֱלֹהִים וּלְזַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ:
וְנָתַתִּי לְךָ וּלְזַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ אֶת אֶרֶץ מְגוּרֶיךָ אֶת כָּל-אֶרֶץ כְּנַעַן לַאֲחֻזַּת עוֹלָם וְהָיִיתִי לָהֶם לֶאֱלֹהִים:
(בְּרֵאשִׁית יִז', ז')

וְהִנֵּה יְיָ נִצָּב עָלָיו וְיֹאמַר אֲנִי יְיָ אֱלֹהֵי אַבְרָהָם אָבִיךָ וֶאֱלֹהֵי יִצְחָק הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַתָּה שׁוֹכֵב עָלֶיהָ לְךָ אֶתְנַנָּהּ וּלְזַרְעֲךָ: וְהָיָה זַרְעֲךָ כַּעֲפַר הָאָרֶץ וּפָרַצְתָּ יַמָּה וָקִדְמָה וְצָפוֹנָה וְנֶגְבָּה ונברכו בְּךָ כָּל-מִשְׁפְּחוֹת הָאֲדָמָה וּבְזָרְעְךָ:
(בְּרֵאשִׁית כח', יִג')

ישן 06-07-2014, 20:33
  משתמש זכר Private Private אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "יוהרה? כן על זה שזכיתי להיות הבן של הקדוש! ברוך הוא!"

אתה מלא ביוהרה. והאמת? אני בחיים לא אבין איך אנשים דתיים סותרים את הדת שלהם בצורה כל כך קיצונית. צניעות זו אחת המעלות החשובות, הייתי מציע לך לשאול את הרב שלך על זה קצת...

ציטוט:
הניכור הוא לשם ניכור ולא שום דבר אחר! מה שלא אכתוב, אנשים יתנכרו לשם ניכור!

צר לי לאכזב אותך לא כל ניכור הוא לא לשם ניכור. חלקו נובע מההתנהגות הזאת שהצגת פה באופן כה בוטה. זו אגב אחת הסיבות שהיהדות שלך שונה מהיהדות שלי.
אני יודע על עצמי שאחת הסיבות להתרחקות שלי מהדת (במידה כמובן) היא הצורת ביטוי הזאת. המחשבה הזאת שמי שלומד תורה הוא יותר טוב מכולם והמחשבה שאתם נעלים יותר מכולם, דוחה אותי. יש כל כך הרבה סתירות בהתנהגות הזאת...
יותר מזה, התפילה לא לשם תפילה, אלא לשם עילוי, כדי להרגיש שאתם יותר טובים מכולם. תפילה לא כי אתם מודים למישהו, אלא כדי לקבל משהו בתמורה... מצטער, אבל זה לא הדרך חיים שלי.
ציטוט:
כי אם יתייחסו ברצינות הראויה, יצטרכו לשנות דרך חיים! למה שיעשו זאת?

ברור. כי אם בן אדם רציני ומתייחס למה שאתה אומר ברצינות אז הוא יהיה חייב לשנות את הדרך חיים שלו. כי הדרך האמיתית בחיים האלה נמצאת בידיים שלך. והדרך שלך היא הדרך היחידה לחיות בעולם הזה בצורה נכונה. כל השאר כופרים שעדיין לא גילו את מה שאתה גילית בעולם הזה. ברור.

ציטוט:
אין עם בעולם שעבר את מה שאנחנו עברנו לא ב 2000 שנה, אלא ב 200 השנים האחרונות. אוקיי?
עברנו שואה, פוגרומים אכזריים, רדיפות ויישבנו ארץ שהייתה שוממת שנים רבות!
למה ואיך?

תלמד קצת על ג'וקים, הם שרדו יותר ממך. הרבה יותר. אז זה אומר שהאל שלהם הרבה יותר אמיתי משלנו? איך אתה עושה את ההיקש הזה?!
ישן 06-07-2014, 22:18
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני מלא ביוהררררה? באמת?
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Private שמתחילה ב "אתה מלא ביוהרה. והאמת? אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Private
אתה מלא ביוהרה. והאמת? אני בחיים לא אבין איך אנשים דתיים סותרים את הדת שלהם בצורה כל כך קיצונית. צניעות זו אחת המעלות החשובות, הייתי מציע לך לשאול את הרב שלך על זה קצת...

זה מוזר שמייחסים לי יוהרה, כל אלה שמתנשאים בעצמם וחושבים שהדת נשארה בימי הביניים והיא מפגרת ועוד שלל ציטוטים למכביר, שעה שהם עצמם, ריקים מכל תוכן ומשמעות. הדת היהודית מעולם הייתה אקטואלית ומתקדמת ולימוד התורה שהוא הנושא המרכזי שבה, הוא שמחדד את מוחם של הלומדים, ופותח להם אפשרויות בחיים. רבים הם אלה הדתיים והחרדים שעובדים במקצועות הייטק ומראים יכולות מעל הממוצע. עד כה, כל מה שכתבתי זה בגדר עובדות.

גם על כך שלועגים ללומדי התורה והיהדות, וגם יכולותיהם השכליות של לומדיה. - אלו עובדות.

אדון קגנס ייחס למטה את עובדת מספרם החריג של היהודים בקרב מקבלי פרס הנובל - כתוצאה של למדנות. ואני שאלתיו - למדנות.. של מה? התשובה היא ברורה. עד לפני כ 150 שנה הרוב למדו גמרא
http://www.mako.co.il/spirituality-...39bd8131004.htm

צר לי לאכזב אותך לא כל ניכור הוא לא לשם ניכור. חלקו נובע מההתנהגות הזאת שהצגת פה באופן כה בוטה. זו אגב אחת הסיבות שהיהדות שלך שונה מהיהדות שלי.

אני יודע על עצמי שאחת הסיבות להתרחקות שלי מהדת (במידה כמובן) היא הצורת ביטוי הזאת.

תגיד שאתה מחפש תירוצים להתרחקות מן הדת. אין לך שום סיבה להתרחק ממנה. אלא ההיפך - להתקרב ולקרב רחוקים ולהוכיח אנשים אם הם טועים!!

המחשבה הזאת שמי שלומד תורה הוא יותר טוב מכולם והמחשבה שאתם נעלים יותר מכולם, דוחה אותי.

דוחה אותך? בינתיים, דוחה אותי התרבות החילונית על מרבית רבדיה, או יותר נכון היעדרם של אלה. אולי איננו נעלים על כולם, אך לבטח שווים. בניגוד לדימוי שאתה ודומייך מנסים לשוות לדתיים.

יש כל כך הרבה סתירות בהתנהגות הזאת...
יותר מזה, התפילה לא לשם תפילה, אלא לשם עילוי, כדי להרגיש שאתם יותר טובים מכולם. תפילה לא כי אתם מודים למישהו, אלא כדי לקבל משהו בתמורה... מצטער, אבל זה לא הדרך חיים שלי.

מי מתפלל כך? בתפילה אתה אמור להרגיש הכי שפל רוח, כי אתה לא עומד מול מלך בשר ודם, אלא מול מלך מלכי המלכים!!

תלמד קצת על ג'וקים, הם שרדו יותר ממך. הרבה יותר. אז זה אומר שהאל שלהם הרבה יותר אמיתי משלנו? איך אתה עושה את ההיקש הזה?!

תגיד שאתה מחפש תירוצים על מה להיתלות ולהתרחק מהדת! גם לי יש כמה דברים שלא לרוחי, אז זהו? אני אזרוק את הכל? אני לא שופט כלום. יש מי שישפוט והוא מעל כולם!!

תגיד, אתה אמיתי? אתה מסורתי אבל במחי מקלדת אתה מבטל 3300 שנות מסורת? אתה ב-א-מ-ת משווה בין בני אדם שניסו ועדיין מנסים להכחיד אותם לסתם ג'וקים? האם להם יש בכלל אל, או שהם נבראים?

ומה בכלל הקשר?

ישן 06-07-2014, 22:27
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני מלא ביוהררררה? באמת?"

כשנוח אלוהים בורא הכל וכשלא נוח הוא לא? מהיכן לדעתך הג'וקים הגיעו לעולם אם לא נבראו ע"י משהו?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
תגיד שאתה מחפש תירוצים להתרחקות מן הדת. אין לך שום סיבה להתרחק ממנה. אלא ההיפך - להתקרב ולקרב רחוקים ולהוכיח אנשים אם הם טועים!!

ואם אתה טועה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
זה מוזר שמייחסים לי יוהרה, כל אלה שמתנשאים בעצמם וחושבים שהדת נשארה בימי הביניים והיא מפגרת ועוד שלל ציטוטים למכביר, שעה שהם עצמם, ריקים מכל תוכן ומשמעות. הדת היהודית מעולם הייתה אקטואלית ומתקדמת ולימוד התורה שהוא הנושא המרכזי שבה, הוא שמחדד את מוחם של הלומדים, ופותח להם אפשרויות בחיים. רבים הם אלה הדתיים והחרדים שעובדים במקצועות הייטק ומראים יכולות מעל הממוצע. עד כה, כל מה שכתבתי זה בגדר עובדות.

ניסית להראות שאתה לא יהיר ע"י תשובה מלאת יהירות.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 06-07-2014 בשעה 22:32.
ישן 06-07-2014, 23:26
צלמית המשתמש של רועי AZ

שמע, זו סה"כ תגובה למצב שבו דם יהודי הפקר במשך אלפי שנים.
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "זה: [QUOTE]הבדל עצום. דמם של..."

ציטוט:
זה:

ובודהיזם זאת לא באמת עבודת אלילים (תלוי בזרם), לעומת היהדות שהיא בהחלט עבודת אלילים, גם אם לאליל קוראים יהוה והוא אחד.

לדם היהודי התייחסו כנחות ביותר. נקל היה לשפוך אותו. לא עוד וכל דרך כשרה לכך, מה דעתך?

היהדות היא עבודת אלילים? הקב"ה הוא אל ולא אליל. בעודם שכולם לא באמת קיימים, רק הוא קיים.

ישן 06-07-2014, 23:43

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "שמע, זו סה"כ תגובה למצב שבו דם יהודי הפקר במשך אלפי שנים."

קודם כל בהינדואיזם, הברהמן מקביל לאל המונוטאיסטי שלך. את התאולוגיה הבודהיסטית אני לא מכיר מספיק, אבל ממה שאני מכיר כל מה שמופיע בה, הוא מתחת לאלילים, או יותר קרוב לפנתאיזם, שזה הרבה פחות אלילי מהיהדות...

אני מאמין שהדבר הכי חשוב הוא האדם. הרצונות, השאיפות, החלומות שלו, וטובתו, שטובתו של אדם מתחילה בחרות, וחרות זה מה שמאפשר לבני אדם להגשים את עצמם. ואני מאמין שכל בני האדם נולדו שווים. ושהאלוהים שלך מת, והשאיר את האדם להיות אחראי לגורלו בעצמו.

זה אומר שאני מאמין שלשלי דדון ולמוחמד אבו חדיר יש בדיוק את אותה הזכות לחיים, ובדיוק את אותה הזכות לארץ ישראל. ארץ ישראל שייכת באותה מידה לכל מי שנולד בה, ולא שייכת לאף אחד. ולהומואים ולכופרים יש בדיוק אותה זכות לקנות בשבת, ולהתמזמז ברחוב כמו שיש לך.
ישן 07-07-2014, 09:41
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני לא יודע מה אתה מכיר, אבל כשיש פסלים וציורים של
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "קודם כל בהינדואיזם, הברהמן..."

ציטוט:
קודם כל בהינדואיזם, הברהמן מקביל לאל המונוטאיסטי שלך. את התאולוגיה הבודהיסטית אני לא מכיר מספיק, אבל ממה שאני מכיר כל מה שמופיע בה, הוא מתחת לאלילים, או יותר קרוב לפנתאיזם, שזה הרבה פחות אלילי מהיהדות...

האלילים של ההינדואיזם, הרי שאין שום הקבלה לבורא עולם.. לבורא עולם אין צורך בפסילים ושאר ציורים, הוא מופשט, ומעל הכל ויותר מכך, מעבר לתפיסה וההשגה האנושית. חפש את תורת הצמצום, היא קצת מורכבת לכתוב אותה כאן תבין מה המרחק בין הבורא הכל יכול לסתם אלילים של ההינדו.

אני מאמין שהדבר הכי חשוב הוא האדם. הרצונות, השאיפות, החלומות שלו, וטובתו, שטובתו של אדם מתחילה בחרות, וחרות זה מה שמאפשר לבני אדם להגשים את עצמם. ואני מאמין שכל בני האדם נולדו שווים. ושהאלוהים שלך מת, והשאיר את האדם להיות אחראי לגורלו בעצמו.

יש לי כמה שאלות אלייך, האם אתה יכול להצביע על כך שאתה אדם בעל חירות? או שאתה אדם משועבד לחומר, ובעצם אף פעם לא שמח או מגיע לידי סיפוק..האם אתה מסתפק במעט שברשותך? האם לחופש שלך יש גבול? האם יש מנוחה לנפשך?

זה אומר שאני מאמין שלשלי דדון ולמוחמד אבו חדיר יש בדיוק את אותה הזכות לחיים, ובדיוק את אותה הזכות לארץ ישראל. ארץ ישראל שייכת באותה מידה לכל מי שנולד בה, ולא שייכת לאף אחד. ולהומואים ולכופרים יש בדיוק אותה זכות לקנות בשבת, ולהתמזמז ברחוב כמו שיש לך.

תן לי בבקשה את כתובתך ביתך. יש לי את אותה הזכות עליו כמו לך...

ישן 07-07-2014, 12:44

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני לא יודע מה אתה מכיר, אבל כשיש פסלים וציורים של"

1. קודם כל לגבי ההינדואיזם והבודהיזם-

הזרמים העיקרים בבודהיזם ממה שאני מכיר הם דיי דאיסטיים, או פנתאיסטיים, זה איפשהו בין הרמבם לשפינוזה. וההינדואיסטים הרבה יותר מסובכים, אבל הברהמן (העליון) אצלהם מאוד דומה לאלוהי היהדות. זה נכון שהם עוברים על איסור "לא תעשה לך פסל ותמונה" אבל היצורים שהם עושים להם פסלים ותמונות, מקבילים למשה רבינו, או לחלופין יצורים בני תמותה ופרסונליים.

אלה שתי דתות מאוד מאוד שונות מעבדות האלילים של המזרח הקדום, הפאגניות האירופאית, והדתות המונותאיסטיות שלנו, והם מתעסקים הרבה יותר בפילוסופיה מאשר בתאולוגיה "רסמי".

אני לא יודע מה הגישה ההלכתית לבודהיזם והינדואיזם, אבל לקרוא לזה עבודת אלילים זה פשוט לא נכון... בוודאי אם משווים, לדוגמה, את הזן בודהיזם לקבלה...

ואני ממש לא מכיר מספיק בשביל לפסוק בנושא, אבל מילא....

2.
ציטוט:
יש לי כמה שאלות אלייך, האם אתה יכול להצביע על כך שאתה אדם בעל חירות? או שאתה אדם משועבד לחומר, ובעצם אף פעם לא שמח או מגיע לידי סיפוק..האם אתה מסתפק במעט שברשותך? האם לחופש שלך יש גבול? האם יש מנוחה לנפשך?

אין לי בעיה שאתה מוצא הגדרה ומסגרת ביהדות, הבעיה שלי היא שאתה שואב משם גזענות, ולאומנות, הבעיה שלי היא שבחרת לך את הקו הכי קיצוני ומפגר* ביהדות ואתה נושא אותו כדגל.

*אני לא מתכוון למפגר בקטע של עלבון פיפי קקי, אלא מפגר מבחינת התקדמות, פילוסופית, תיאולוגית, והומאנית.

תתפלא, אבל אני לא כזה אנטי דתי כפי שאני מצטייר, או בוחר להצטייר, התפיסה הדתית שלי הרבה יותר קרובה לפנתאיזם מאשר לאתאיזם . אבל תאיסטים שבוחרים לנהל את החיים שלהם, שזה מילא, או יותר גרוע את חייהם של אחרים, לפי האלים שהם מאמינים בהם עולים לי על העצבים.

אני חושב דשנו בזה כבר 5566351524 פעם....

3.
ציטוט:

האם אני אדם בעל חירות? לא. אף אדם אינו "בעל חירות מוחלטת". אני לא משועבד לשום חומר. מידיי פעם אני שמח, מידיי פעם אני מאושר. כשארגיש ש"הגעתי לידי סיפוק" אהיה מוכן למות, אז לא. לחופש שלי יש גבול, וזה הגבול שאני מציב בעצמי, שהחברה מציבה לי, שהמציאות הפיזית (והכלכלית ) מציבה לי. אין לנפשי מנוחה, ותהיה לנפשי מנוחה כש"אגיע ליידי סיפוק" ואהיה מוכן למות.
שום דבר מזה לא אומר שרע לי, להפך. אני נהנה מהחופש שיש לי, אני נהנה שיש לי אפשרות להגשים את השאיפות והרצונות שלי, והמשמעות בחיים שלי היא המשמעות שאני מוצא ויוצר בעצמי, והמשמעות שהאנשים סביבי נוסכים לחיי. אני לא צריך להמציא לי משמעות חיצונית מעבר לקיום שלי, וגם אם הייתי צריך לא הייתי מאמין בה ממילא.

אגב, אצל הרבה מאוד אנשים, זה בסיס איתן לחיים, לא פחות מדת.

5. הבית שלי, שייך לי כי אני משלם עליו כסף. הבעלות עליו לא באה לי בגלל מי שאני. בעלות זה עניין חברתי וחולף. היום הבית שלי שייך לי, עוד 500 שנה הבית לא יהיה קיים, ואף אחד לא יזכור אותי. אנחנו כבשנו את ארץ ישראל (בשנים 1948- 1973) ולכן היא שלנו, אבל אל תטעה עוד 500-2500 שנה יכבשו אותה מאיתנו ואז היא כבר לא תהיה שלנו, ובכל מקרה הארץ לא מודעת לכל השטויות האלה ולא אכפת לה, וכמו שאמר קהלת: "אין זכרון לראשונים וגם לאחרונים לא יהיה זכרון" (נראה לי... אני מצטט מזכרון...)
ישן 06-07-2014, 17:04
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל תמסור את זה לאותם יהודים שעל אף היחס לחלקם באוכלוסיה העולמית
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "[QUOTE=The_Equivocator]..."

הם 25% מזוכי פרס נובל.. ובכל מקום שאחרים נמצאו - התערו באוכלוסיה ותרמו לה רבות. בכלכלה, בחכמה ועוד שאר מישורים. ותמסור את זה לקוריאנים שרוצים ללמוד את רזי הג'יניוס היהודי...

ואז בא ג'אנקי מסוגך ומוריד מערכם.. העיקר לא לעשות מה שאמור לעשות יהודי ולראות כנאור ואוניברסלי.

אבל האמת, היא מעל הכל.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 06-07-2014 בשעה 17:06.
ישן 06-07-2014, 17:34
צלמית המשתמש של רועי AZ

אם אתה חושב שכל מה שציינתי מקרי, אתה בבעיה.
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אותם 25 אחוז הם אלו שהתרחקו ממה שאתה מייצג"

כאילו, שים לב עד לאן אתה מסוגל להגיע בכחש שלך. רק כי האמת חזקה מאוד ויושבת לך כעננה על הראש.

מה כואב לך קגנס? למה אתה נלחם באמת? למה מטריד אותך כ"כ שיש מי שחושב שהיהודים הם העם הנבחר? אפילו הנוצרים וגם המוסלמים מודים בזה. ורק אתה מכחיש!

ישן 06-07-2014, 18:20
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "1. כתבת טענה. 2. הוא הגיב לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DeepSpace
1. כתבת טענה.

2. הוא הגיב לך עיניינית.

לא הוא לא. הוא לא הסביר את עצם התופעה החריגה.

3. אתה כהרגלך פותח במתקפה אישית כשנגמרים לך הטיעונים.

איפה אתה רואה פה מתקפה אישית? כשאמרתי לו שכואב לו, או כשכתבתי שהוא מכחיש? או שאתה ישר כותב "מתקפה אישית" שעה שלך אין מה לכתוב?

מאיפה ההנפצה הזו?

תקרא עד הסוף:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4453649,00.html

ישן 06-07-2014, 19:31
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הזוי. אל תמציא לי טענות ודיעות
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אם אתה חושב שכל מה שציינתי מקרי, אתה בבעיה."

לא ההישגים הניכרים של יהודים אינם מקריים וגם לא טענתי זאת. אני טוען שהם לא קשורים באופן ישיר לשום מתת אלוהי או לאיזה יתרון רוחני או גנטי מובנה אצל היהודים.
העובדה היא שכמעט כל זוכי פרס הנובל היהודים היו כאלו שמבחינת יחסם לדת הם כמוני וצפונה (עד הרבה צפונה) ולא כמוך. להיפך, הזכייה הניכרת של יהודים בפרסי נובל מלמדת על כך שתפיסות דתיות מקובעות מאז ימי הביניים לא הביאו לשום עדות ליתרון כלשהי של יהודים על פני לא יהודים. אתה נזקק להצביע על עדויות מקרב אלו שהתרחקו מהדת, וזה אומר הכל.
ההשגים הלא פורפורצינאלים של היהודים הם ככל הניראה (הכל השערות, אבל זו ההגיונית ביותר לאור מה שידוע על זוכי פרסי נובל יהודיים) תוצר של הדגש הרב שניתן בחברה היהודית מאז ומקדם ללמדנות. בזמן שכמעט כל הנוצרים באירופה היו איכרים אנאלפבתים, והאליטה הייתה עסוקה בעיקר בתחרות כוחנית, היהודים כולם ידעו קרוא וכתוב וטיפחו ועודדו את מי שהייתה לו יכולת למדנות. הלמדנים היו גיבורי התרבות וסמל החיקוי. כתוצאה מכך, התפתחו סולם ערכים ויכולות למידה שהתפרצו ברגע שיהודים יכלו להשליך אותם על העולם הרחב ולא להשאירם בתחומי הישיבה. ליהודים היה לפיכך ייצוג יתר מלכתחילה, וזה נשמר כפי שיתרונות התחלתיים נוטים להישמר. גם היום בארה״ב המשפחות היהודיות, חילוניות כלל שיהיו, מדגישות השכלה והשגיות בעוד משפחות נוצריות רבות עסוקות בשתיית אלכוהול.
ויש לומר שהמיעוט האסייאתי בארה״ב כבר מתחיל לעלות בהישגיו על זה היהודי מסיבות סוציולוגיות דומות, אם כי לא זהות.
ישן 07-07-2014, 14:12
מנהל

המחקר נשמע מפוקפק
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אתה צודק שמרביתם היו חילוניים..."

האם הוא כלל כאן מדענים מסין והודו, ארצות שהיו מתקדמות יותר מאירופה באותה עת הן מהבחינות המדוברות?
בתקופת ימי הביניים עיקר ההתקדמות המדעית (הצנועה יש לומר) הייתה בקרב מלומדים מוסלמים (כגון זה שעל שמו האלגברה, אלכימאים שונים, אבן סנאן ועוד) שתרומתם המדעית הייתה גדולה לעין ערוך מזו של כל מלומד יהודי, אף שהיו יהודים כמו הרמב"ם שבהחלט הרימו תרומה. לצד המוסלמים היו מלומדים נוצרים בולטים כמו רוג'ר בייקון. במלים אחרות, באותם ימים לא היו אישים יהודיים מקבילים מבחינת ההישגים וההשפעה לאיינשטיין או פרויד. קשה לדמיין את המדע המודרני (וודאי פיזיקה) ללא היהודים אבל קל מאוד לדמיין את העולם המדעי של ימי הביניים ללא היהודים.
ואגב, העובדה שבימי הביניים מלומדים יהודים דתיים הפגינו גם עיסוק, ועיסוק מוצלח, במדע איננה מקרית. באותם ימים היהדות הייתה דינאמית ומתפתחת והרבנים היו אמיצים מספיק לתת פסיקות מהפכניות, לקיים דיונים על מהות האל (בניגוד להמלצות של הרב רועי) ולקיים קשרים אינטלקטואלים הדוקים עם מלומדים מוסלמים. ההידרדרות של היהדות (וכמובן גם של האיסלם) לניוון של התקבעות פחדנית ומסוגרת וודאי לא תרמה לתנאים שמבטיחים עיסוק מדעי מוצלח.
ישן 06-07-2014, 20:41
צלמית המשתמש של רועי AZ

מה למדו?!?
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הזוי. אל תמציא לי טענות ודיעות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ההשגים הלא פורפורצינאלים של היהודים הם ככל הניראה (הכל השערות, אבל זו ההגיונית ביותר לאור מה שידוע על זוכי פרסי נובל יהודיים) תוצר של הדגש הרב שניתן בחברה היהודית מאז ומקדם ללמדנות. בזמן שכמעט כל הנוצרים באירופה היו איכרים אנאלפבתים, והאליטה הייתה עסוקה בעיקר בתחרות כוחנית, היהודים כולם ידעו קרוא וכתוב וטיפחו ועודדו את מי שהייתה לו יכולת למדנות. הלמדנים היו גיבורי התרבות וסמל החיקוי. כתוצאה מכך, התפתחו סולם ערכים ויכולות למידה שהתפרצו ברגע שיהודים יכלו להשליך אותם על העולם הרחב ולא להשאירם בתחומי הישיבה. ליהודים היה לפיכך ייצוג יתר מלכתחילה, וזה נשמר כפי שיתרונות התחלתיים נוטים להישמר. גם היום בארה״ב המשפחות היהודיות, חילוניות כלל שיהיו, מדגישות השכלה והשגיות בעוד משפחות נוצריות רבות עסוקות בשתיית ת.

ישן 07-07-2014, 09:59
צלמית המשתמש של רועי AZ

אין עלייך יא קגנס..
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ידעתי שתיפול לפח הזה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אתה מבין את ההבדל בין קשר ישיר וקשר עקיף? זה שהיהודים בחרו לעבוד את את אלוהיהם דרך הלימוד לא מוכיח שאלוהים נתן להם משהו.

LOL.. התורה ניתנה במעמד הר סיני לעיני מיליונים, אותו מעמד שבו נגלה בורא עולם ליהודים (וגם לאחרים שהצטרפו לחגיגה ושהיו עדים הן לגאולה והן למעמד) אחרי גאולה אדירה ממצריים ושמאז ועד היום, רוב העם היהודי בכל תפוצותיו, חוגג ברוב עם והדר! למעט, כפי שציינת, כמה תקופות שהעזו יהודים שלא לחגוג..

אפשר לטעון באותה מידה שהאדם (היהודי) ברא את אלוהים. עד סוף ימי בית ראשון לפחות אין שום עדות ללמדנות מיוחדת בעם היהודי.

אין שום עדות? אם תחפש את הערך משנה בגוגל, אתה תקרא שעד תקופת המשנה, הלימודים היו בעל פה! לאחר שחכמים הבינו שבעקבות הרדיפות אחר הלומדים, כדי למנוע מצב של שכחה, יש להעלות הכל על כתב. תחילה היא המשנה, שזו ההלכה בראשי פרקים.. ולאחר תקופה - את הגמרא שהיא המשנה מורחבת ומפורשת.. ראשית החכמה היהודית, היא בתורה, וחכמי ישראל ממשה דרך הזקנים, הנביאים וחכמינו ז"ל - הזוגות, התנאים ואחריהם אמוראים, סבוראים, גאוני בבל, ראשונים (כדוגמאת רש"י הרא"ש הריטב"א והרמב"ם והרמב"ן ) ואחרונים...

כולם כולם חרשו בתורה, פירשו אותה, ויצרו מורשת אדירה ואינסופית של חכמה ויכולת למידה. בזכות מה? בזכות התורה.. קרא בבקשה את הקישור שצירפתי לפרייבט - יש שם הרבה עניין.

המיקרא מלא בהוראות ביחס לזבחים ומצוות מעשיות שונות. רק אחרי שחרב בית המקדש העם היהודי נאלץ למצוא אלטרנטיבות לפולחן שסבב את הקרבת הקורבנות והטקסים בבית המקדש.

אין קשר בין הדברים. אלטרנטיבות לפולחן היא אחת - התפילה. לימוד התורה היה הכרחי וקיים תמיד

ישן 07-07-2014, 13:24
מנהל

בחייאת זומזום
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אין עלייך יא קגנס.."

בתורה נכתב שהיו מליונים בהר סיני וזו ההוכחה לקיומה של התורה

אתה מודע לכך שמיתוסים כוזבים נוצרו תוך תקופות קצרות בהרבה מאלפי שנים?
איכרים ורועים אנלפבתיים ומתקיימים בקושי סוחבים אי אלו מסורות מעורפלות על הגירה ונדידה במדבר...ממש קשה למי שמעונין בכך ליצור מזה בהדרגה נרטיב נפתל ומלא הוד אך חסר כל הוכחה הסטורית עצמאית.
ולא, אין לימוד רציני בלי העלאה על הכתב. יש גבול לכמות המידע שיכולה לעבור במדויק בין אנשים רבים באותו דור ובין דורות. שלא לדבר על הקטעים הלא קצרים שבהם לפי התנ"ך היהודים שכחו את תורת משה ועסקו בעיקר בעבודת אלילים, מלחמות ואונס קבוצתי+רצח של פילגשים.
ישן 07-07-2014, 14:46
צלמית המשתמש של רועי AZ

ראית איזה יופי קגנסביץ'...
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בחייאת זומזום"

מאוסף של איכרים ורועים אנלפאביתים - צמחו רבי עקיבא וחבריו הרא"ש, הרמב"ם, הרי"ף, רש"י, ועוד ענקי עולם, וגם זוכי פרס נובל בהיקף חריג לכל הדעות, אנשי מדע אנשי רוח ואנשי כלכלה.

למה יהודים מבינים כ"כ בכלכלה אם לא בזכות דיני ממונות? ראש כלכלי היה ליהודים מאז ומתמיד. זה הג'ניוס היהודי. תגגל קצת בבקשה ממך על גמרא וכמה היא מחדדת את המוח... תקרא את המאמר שהבאתי.

ומאוסף של איכרים, צמח העם העקשן (כפי שאתה ציינת באשכול אחר) בתולדות האנושות.

ותתפלא כמה אפשר להעביר בע"פ - הנה עובדה.

בזמנים ההם לא עסקו אלא בתורה! ורק אח"כ חיים אחרים!

ישן 07-07-2014, 19:34
צלמית המשתמש של רועי AZ

והסבר רציונאלי להיותינו הקולקטיב הכי נרדף בעולם ובכל זאת שורד, אני מניח שגם אין לך..
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ממש לא עסקו רק בתורה - למעשה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori

אין לי הסבר רציונלי מלא לחלקם הלא-פרופורציונאלי של יהודים בקרב זוכי פרסי נובל (הלמדנות מסבירה חלק, וגם העניין של גנטיקה - תלמידי חכמים נישאו למשפחות מבוססות וכד') - אבל מצד שני, נתקלתי בחיי בכ"כ הרבה מטומטמים גמורים שהם יהודים לגמרי, שאני חושב שאל לנו להתהדר בנוצות של אחרים, רק בגלל שהם "משלנו"

ואם תתעמק בזה קצת, תגלה שממש קרו ניסים לקולקטיב הזה בשנים האחרונות (לצד קטסטרופות - זה גם חלק מהעניין).

זה לא מקרי. זה אולי נראה יהיר - אבל לחלוטין לא מקרי.

מטומטמים יש המון ובכל מקום. למה? לא ממש יודע אבל אין בזה כדי לגרוע מהעיקר..

אני אקנח את הויכוח המתיש הזה בקטע הבא -

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

להנאת כולם.

ישן 07-07-2014, 16:06
מנהל

רועיזי, גם הבריטים התחילו כרועים אנאלפבתים
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "ראית איזה יופי קגנסביץ'..."

וראה איזה פלא, מישהו כניראה בחר בהם כי תושבי אותו אי לא גדול הפכו לאימפריה חובקת עולם ומובילה, אשר שלחה זרועותיה לכל רחבי העולם והולידה מתוכה את קנדה, ארה״ב ואוסטרליה, כולן מדינות משגשגות. כל כך גדול הישגם ששפתם היא השפה הבינלאומית ותרבותם נצרכת בכל מקום כמעט.
אתה רוצה להאמין שאת כל החומש זכרו בעל פה ממעמד הר סיני והעבירו בשלמות מאב לבן עד העלאה על הכתב מתישהו בימי בית ראשון? וזאת למרות תקופות שבהן בפירוש היהודים הזניחו את הקב״ה ועברו לעבוד אלילים? תהיה בריא. שאלו יהיו הבעיות. כי גדולות בדברים שאתה כותב.
ואגב, אאתגר אותך בקושיה על בסיס דיון תלמודי:
יש איזה דיון הלכתי שבו מישהו הפקיד אצל מישהו אחר פירות שקטף מהמטע שלו, הלז ראה שהפירות מתחילים להרקיב, מכר אותם ומסר לבעלים אשר לא היה מרוצה כלל וכלל ובא כלפיו בטענות. בין השאר הועלתה הטענה שהמוכר היה צריך לקחת בחשבון את האפשרות שהמגדל התכוון לתרום את הפירות לבית המקדש (או משהו מעין זה). וזה יצר סיבוך שלם
עכשיו, מה אם. מוחמד חדיר הלז בעצם היה ביום מן הימים מחליט להתגייר? יש הרי גרי צדק גם מקרב הערבים. בין גרי הצדק שנוספו לעם ישראל בעבר יצאו גם רבנים גדולים ואנשים חשובים. וכמו שהסביר לי פעם רב מחב״ד, מי שהתגייר חולק אותן ניצוץ אלוהי כמו היהודי מלידה שכן בגלל שהניצוץ הזה היה בו מלכתחילה הוא הגיע להתגייר...
כלומר, היית אומר שאולי הרצח של הנער הזה הוא כן ״ביג דיל״ ותו בגלל האפשרות הזו?
ישן 09-07-2014, 18:33
צלמית המשתמש של רועי AZ

כמה יהודים יש וכמה בריטים?
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "רועיזי, גם הבריטים התחילו כרועים אנאלפבתים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
וראה איזה פלא, מישהו כניראה בחר בהם כי תושבי אותו אי לא גדול הפכו לאימפריה חובקת עולם ומובילה, אשר שלחה זרועותיה לכל רחבי העולם והולידה מתוכה את קנדה, ארה״ב ואוסטרליה, כולן מדינות משגשגות.

כמה מתוך התושבים באמריקה וקנדה, מוצאם גם מהולנד ואיטליה? כמה יהודים יש בקרב כל אלה ומתוכם כאלה שיושבים בתפקידי מפתח בכלכלה האמריקאית (בן שלום ברננקי, כנגיד הבנק הפדרלי) ועוד מקומות??

כל כך גדול הישגם ששפתם היא השפה הבינלאומית ותרבותם נצרכת בכל מקום כמעט.

אותם אף אחד לא רצה להשמיד, אם כבר, זה הם שהיו הכובשים והזיקו לאחרים.

אתה רוצה להאמין שאת כל החומש זכרו בעל פה ממעמד הר סיני והעבירו בשלמות מאב לבן עד העלאה על הכתב מתישהו בימי בית ראשון? וזאת למרות תקופות שבהן בפירוש היהודים הזניחו את הקב״ה ועברו לעבוד אלילים? תהיה בריא. שאלו יהיו הבעיות. כי גדולות בדברים שאתה כותב.

עובדה. כל הענקים הראשונים מתבססים על הגמרא והמשנה. עוד אמונה בקרב הדתיים היא שאעפ"י שכביכול ניתק הקשר הישיר בין הבורא לעמו (מאז שפסקה הנבואה) יש בכל דור את הענקים שלו שישמרו את הגחלת.

ואגב, אאתגר אותך בקושיה על בסיס דיון תלמודי:
יש איזה דיון הלכתי שבו מישהו הפקיד אצל מישהו אחר פירות שקטף מהמטע שלו, הלז ראה שהפירות מתחילים להרקיב, מכר אותם ומסר לבעלים אשר לא היה מרוצה כלל וכלל ובא כלפיו בטענות. בין השאר הועלתה הטענה שהמוכר היה צריך לקחת בחשבון את האפשרות שהמגדל התכוון לתרום את הפירות לבית המקדש (או משהו מעין זה). וזה יצר סיבוך שלם

עכשיו, מה אם. מוחמד חדיר הלז בעצם היה ביום מן הימים מחליט להתגייר? יש הרי גרי צדק גם מקרב הערבים. בין גרי הצדק שנוספו לעם ישראל בעבר יצאו גם רבנים גדולים ואנשים חשובים. וכמו שהסביר לי פעם רב מחב״ד, מי שהתגייר חולק אותן ניצוץ אלוהי כמו היהודי מלידה שכן בגלל שהניצוץ הזה היה בו מלכתחילה הוא הגיע להתגייר...
כלומר, היית אומר שאולי הרצח של הנער הזה הוא כן ״ביג דיל״ ותו בגלל האפשרות הזו?

זיין מוח..

ישן 09-07-2014, 21:30
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
עם כל הכבוד לבריטים ויש מעט מאד ממנו
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "רועיזי, גם הבריטים התחילו כרועים אנאלפבתים"

ארה"ב, קנדה ואוסטרליה לא "יצאו" מבריטניה. כל האזורים הללו ורבים אחרים נכבשו מהילידים שלו. הבריטים כבשו חצי עולם והנחילו בכוח את שפתם ואת תרבותם. הם דיכאו את התושבים המקומיים, עינו והרגו בהם בסיטונות. גם צרפת, בלגיה ופורטוגל עשו זאת, אולם כנראה במימדים קטנים יותר. כנראה "הודות" למורשת הזאת, גם ארה"ב חטאה בסחר עבדים ענף. אתה חושב שהיינו מחשבים זמן ב GMT אלמלא כל זה? א פייג! הם לא ממש העם הנבחר, כי אם הבריון עם הכי הרבה תושייה (וכנראה גם מזל). היהדות לעומת זאת, לא משנה מה טוענים הערבים, הגיעה למעמדה המוביל בזכות חריצות, כשרון ולא מעט שכל. היהדות הנפיקה יותר זוכי פרס נובל מסיבה מסויימת. כנראה מאותה סיבה שלוח השנה היהודי, הוא מהעתיקים בעולם שעדיין בשימוש וכך גם שפתנו. זה אך סמלי שהשלד המוקדם ביותר של האדם החושב, הומו סאפיינס, התגלה בישראל וגילו יותר מכפול מהשלד הקודם שהחזיק בתואר, שמצאו באפריקה: 400K מול 195K שנים.

ישן 06-07-2014, 19:18
מנהל

כמה זה ״מספיק״?
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "תפסיק לקשקש יש מספיק זוכי פרס..."

חלק ניכר מזוכי פרס הנובל ה״יהודיים״ הם אינם יהודים לפי ההלכה ו/או לא מגדירים עצמם כיהודים.
נילס בוהר למשל היה בן לאב נוצרי והוטבל בילדותו לנצרות. האם לדעת רועי הוא ״יהודי״?
אותו כנ״ל הנס בתה, יוג׳ין ויגנר ואחרים. מבין האחרים כמעט כולם, כמו אלברט אישנטיין ופיינמן, נעו בין האתאיזם/דאיזם ובין החילוניות.
ורועי לא מייצג בעיניי את היהדות אלא פן מאוד מסויים שלה. פן קנאי וצר דעת. פן שלא הניב יותר מדי זוכי פרס נובל במדעים או הישגים מדעיים עולמיים באופן כללי היות ומדע דורש פתיחות,, חדשנות גמישות מחשבתית וכדומה.
היהדות החלה להניב הישגים מדעיים בקנה מידה גדול (עד עידן ההשכלה המדענים הגדולים לא היו יהודים, גם אם יש כאלה שבדיעבד מנסים להפוך כמה מהם לאבני דרך במתמטיקה) רק כאשר יהודים התחילו להקדיש את יכולת הלמדנות המסורתית שלהם אשר התרבות היהודית פיתחה וטיפחה מימים וימימה(היתרון הגדול שיהודים וכאלו ממוצא יהודי מעבירים מדור לדור) למדע.
ישן 06-07-2014, 19:50
מנהל

ובינתיים, דיווחים על הודאות ברצח מצד כמה מהחשודים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "עצורים- חשוד ברצח שלושת הנערים, ו"יהודים קיצוניים" בחשד לרצח הנער מוחמד אבו חדיר"

דווח כי אחד החשודים נשבר והודה בחקירתן ומסר פרטים שגרמו גם לאחרים להודות. דווח כי סיפרו בחקירה שחיפשו קורבן נוח לרצח. הם הגיעו למקום ברכב שהיה שייך לסבא של אחד מהם ומצאו מה שחיפשו: נער צעיר וצנום שהיה לבד. המשך הזוועה ידוע.
כך דווח באתרי החדשות. קיוויתי מאוד שמבצעי הרצח לא היו יהודים ואני מקווה שאולי הפרטים המדווחים אינם מדוייקים, אבל זה לא נראה טוב.
בינתיים, בנט ואחרים בימין הישראלי מציע טיפול זהה ברוצחים היהודים (בהנחה שהם הרוצחים) כמו ברוצחים הערביים כולל הריסת בתים ומניעת חנינה. נתניהו מגנה ופוליטיקאים אחרים מגנים.
דודו של אחד הנערים היהודים שנרצחו שוחח עם אביו של הנער הערבי שנרצח והביע הזדהות.
בסך הכל תגובות ראויות מהמיינסטרים של הצד היהודי. הפר בינן ולבין התגובות מהמיינסטרים של הצד הערי לרצח הנערים היהודיים מלמדת שהעדיפות המוסרית עדיין קיימת, גם אם נשחקה.
ישן 07-07-2014, 11:55
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "הבנתי, כשמדובר ביהודים אז..."

מעניין,
בכל המקומות שקראתי לא מצאתי איזה מקום שכותב כל היהודים/כל הימנים/כל המתנחלים.
אפילו לא הרוב הגדול, רוב או משהו דומה.

לעומת זאת כל הזמן יסבירו כאן שכל הערבים/רוב המוחלט של הערבים וכו'
אז בעצם זה הפוך.

אפילו בפועל זה עובד כך.
מערכת הבטחון ידעה די בהתחלה שאין שום קשר בין החטיפה והרצח של הנערים, לבין ג'נין או שכם.
זה לא מנע ממנה לפעול שם. כי כל הערבים הרי אשמים בבצוע, ולכן כל הערבים צריכים להיענש.
גם זה שהיה די ברור למערכת משלב יחסית מוקדם שמדובר בחוליה בודדת שלא קשורה בצורה ישירה לשום ארגון. (גולני, זה היית אתה שהסברת בידענות שפיגוע כזה לא מתרחש ללא מעטפת, לא?) לא הפריע לה כדי להלום בכמה שיותר ערבים.

ישן 07-07-2014, 12:10
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מעניין, בכל המקומות שקראתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
(גולני, זה היית אתה שהסברת בידענות שפיגוע כזה לא מתרחש ללא מעטפת, לא?)

האמת שלא.
ראשית- כי דיברתי על חטיפה לצורך מיקוח ובפירוש הדגשתי שאם אין מעטפת ראויה או אם יש גילוי מהיר (במיוחד באיו"ש) סביר להניח שתהיה הוצאה להורג מיידית.

שנית- בגלל שההתייחסות הייתה לערביי איו"ש ולא ליהודים. אני לא מכיר את הכיסוי המודיעיני ורמתו בקרב יהודים. מעבר לכך שזה לא רלוונטי היות ולא הייתה חטיפה אלא רציחה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 07-07-2014, 13:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מעניין, בכל המקומות שקראתי..."

כמובן שזה לא עובד ככה.

מערכת הביטחון לא פעלה בג'נין ובשכם כדי "להחזיר לכל הערבים", אלא מכיוון שכאשר זיהית קן נחשים אחד, אתה מעוניין לבער גם את שאר קיני הנחשים. הניסיון לייצר איזשהו סוג של השוואה בין חבורה רצחנית של יהודים (עם אפס בסיס של תמיכה ציבורית, עם אפס סיכוי לקבל משכורת עבור המשפחה מטעם ממשלת ישראל, עם אפס "הבנה" למניעים שלהם), לבין אינספור התארגנויות רצחניות של ערבים, הוא חסר טעם - מקלקל את הרצינות שבה יש לקחת את כל ההתייחסות לפשע הבאמת-חמור ונטול המחילה, שביצעו אותם רוצחים.

אלא מה? בזמן שבצד השני רוצחים זהים היו הופכים לגיבורי-על, היו מתארגנות חוליות למטרות חטיפה במטרה להביא לשחרורם, אבו מאזן המתון היה משלם שכר גבוה למשפחותיהם וקורא כיכרות על שמם - כאן מדובר בחבורה שהתיעוב כלפיה, הוא מוחלט וחוצה מחנות.

אני לא חושב שמי שלוקח בשם כולנו אחריות קולקטיבית, הוא יותר מוסרי מכל אחד אחר, שמזדעזע מהפשע הנורא, ושאין לו בדל של קשר אליו או לכל חשיבה על מעשים מהסוג הזה.

המעשה הזה הוא מעשה מבודד, וגם אם מצרפים אליו עוד מאה כתובות גרפיטי וצמיגים מנוקבים - אין באמת איזון באלימות ההדדית בין שני העמים. רוב הצד השני לא משתתף בפועל בטרור, אבל מספרם של אלה שכן משתתפים בפועל בהתפרעויות אלימות להחריד - עולה על מקביליהם אצלנו, בשלושה-ארבעה סדרי גודל. מספר המשתתפים אצלם בפעולות טרור שתכליתן הרג חסר אבחנה של אזרחים, עולה על מקביליהם אצלנו בעשרות אלפי אחוזים.

ההבדל הבסיסי ביותר אצלנו בין ההתייחסות של הציבור היהודי והנהגתו לרצח מוחמד אבו חדיר, לבין ההתייחסות של הציבור הערבי והנהגתו לאינספור הרציחות של יהודים בידי הערבים - הוא העדר ה"אבל" בזעזוע ובגינוי היהודי. אני, וכל מי שאני מכיר לא מוצאים שום צידוק לרצח של ילד חף מפשע, רק בגלל שהוא ערבי. חנין זועבי ודומיה, יקפידו לגנות רצח יהודים, אבל "יבינו את המניעים" ויסבירו שהעוול הנוראי הנובע מכיבוש/אפלייה יוצר את האווירה שמובילה לכאלה מעשים.

לעם היהודי אין שום סיבה להתנצל על מעשי חבורת הפושעים שרצחה את מוחמד אבו חדיר. חובתה של המדינה היהודית למצות את הדין עם הרוצחים, אבל כל זמן שהיא עושה זאת - בוודאי שאינה אחראית למעשיהם. אגב, זה עוד הבדל בינינו לבינם. אצלנו ממצים את הדין עם רוצחים שיצאו מקרבנו. אצלנו מאלילים אותם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:15

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר