לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2014, 19:03
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
מבצע "צוק איתן" - סרטונים ותמונות מהפעילות ברצועת עזה (2)

בעקבות שהאשכול הקודם כבר כבד נפתח חדש

כוח נח"ל חושף משגרים תמונים באדמה מוכנים לשיגור,(לדעתי מדובר ב M75)

זוג מחבלים יוצאים מבית ונכנסים לאמבולנס של הסהר האדום, בכדי לתפוס מחסה

שותף פעולה בשטח בין הירוקים לכחולים, לדעתי זה ישום אחד הלקחים ממלחמת לבנון השנייה..

"כוח צנחנים" מזהה מנהרה ומשמיד אותה, הצילום בוצע ממל"ט, וניתן להתרשם מאורך המנהרה

תיעוד של סיכול החדירה לניר עם אתמול בבוקר, כול הגעתו של מפקד פד"מ סמי תורג'מן.

בתחקיר טוענים כי המחבלים לבשו בגדי צה"ל, ורק לאחר שמחבלים פתחו באש בוצע הירי לעברם על ידי כוח צה"ל מחשש לדו"צ
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

איך יורדים 8 קומות בפחות מ6 שניות

תושבי חאן יונס טענו כי צה"ל ירה לעברם גז מדמיע, תגובת צה"ל: בוצע פינוי של תושבים באמצעות ירי של פגזי עשן על ידי חיל התותחנים

מחסן אמל"ח אשר הוסלק במסגד בעזה

פצצות ש"כ בפעולה...

מבטיח לעדכן בהמשך

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-07-2014, 14:01
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "מבצע "צוק איתן" - סרטונים ותמונות מהפעילות ברצועת עזה (2)"

פורסם בתקשורת סירטון של החמאס בו ניראית פגיעת צלף קטלנית בקצין שיריון אתמול.
התגובה נימחקה וכל מה ששורשר אליה, אי לכך מספר הבהרות למה אפשר להעלות ומה לא.
- מה אפשר? כל מה שדו"צ מפרסם וכל מה שפורסם בתקשורת והוא מהווה הצלחה שלנו ו/או פעילות שלנו.
סירטוני חמאס המראים ירי נ"ט על טנקי מרכבה אשר מעיל רוח יירט, אפשר ורצוי - מ"ר הוכיחה את עצמה לא מעט וככל שידוע יש לה אחוזי הצלחה גבוהים מאד (אולי אפילו 100%).
גם נזקי פגיעה של רקטת חמאס בעורף אפשר, פגיעה בכלים של צה"ל גם אפשר.
- מה אי אפשר? פגיעה בחיילי צה"ל ובאזרחי המדינה - לא גופות ולא את רגע הפגיעה.
אנחנו לא חלק מהתעמולה שלהם, אנחנו מכבדים את הנפגעים ובני משפחותיהם, חבל שאתרי חדשות אחרים עושים זאת....

סירטון של החמאס בו הם טוענים שטיל קונקורס פוגע במרכבה, רואים היטב איך מ"ר משמידה את הטיל לפני הפגיעה

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 23-07-2014 בשעה 14:13.
ישן 27-07-2014, 06:57
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
יודע יותר טוב ממך מה קורה בשטחי כינוס
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי SOF שמתחילה ב "הנגמ"ש נוסע? כלל לא..."

במקרה הייתי שם מקרוב, דבר שני במקומות בהם יש סיכוי להתקל אפילו בשטחי כינוס, עדיף כלים טעונים, ורובם טעונים ומוכנים, מתוך מחשבה שתוך נסיעה של דקה אפילו ירידה, מרמפת העמסה והכלי הזה הופך להיות מטונף, אז עדיף שיהיה משומן, ועם שרשיר בהכנס, כדי למנוע חדירת אבק-פודרה לכלי.

דבר שלישי, הכל מוכן לקרב, עושים שם עבודה שמגיעה לחיילים ולמפקדים הוקרה ענקית, לחימה מקצועית מאוד, ביצועים יפים, וסגירת מעגלי אש ברמה שעד עכשיו הייתה נדירה.

אין מה להתעסק בלנקות כלי שתוך דקה הולך להיות מטונף בפודרה, זה לא הסלון בבית, זה כלי לחימה.

ישן 27-07-2014, 18:07
  SOF SOF אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.04
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "יודע יותר טוב ממך מה קורה בשטחי כינוס"

שוב אותה היהירות שמאפיינת את ההודעות שלך...אין לך שמץ של מושג עם מי אתה מדבר וזה גם לא רלוונטי כלל לנושא הדיון ולכן אמרות כגון "יודע יותר טוב ממך מה קורה בשטחי כינוס" מתאימות אולי לוויכוח בין שני ילדים בני 12 אבל ע"ג פורום זה, זה לא ממש עובד...אנא ממך תשאיר את הדיון רלוונטי.

ציטוט:
במקרה הייתי שם מקרוב,.

היית שם מקורב? איפה ברצועה? בזמן "צוק איתן" קשה לי להאמין לאור כמות התגובות המרובות שלך בזמן האחרון, אני מוכן להתערב שגם למילואים טרם גויסת.

לרגע לא זלזלתי בעבודה שעושים שם המפקדים והחיילים, ולמען האמת קצת קשה לי להבין איך הסקת מסקנה זו מדבריי.
אנא, הצמד לנושא הדיון ובטח ובטח שאל תנסה להוציא אותי כמזלזל בעבודה שנעשית במהלך המבצע הזה.

אין מה להתעסק בניקיון הכלים? דווקא יש, ועוד איך. כלי מלוכלך גורר אחריו מעצורים, ולא משנה בכמה שרשירים הוא יהיה טעון, נשק עם מעצור לא יורה.

נערך לאחרונה ע"י SOF בתאריך 27-07-2014 בשעה 18:10.
ישן 27-07-2014, 12:47
  Mpiko Mpiko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.06.11
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "עם סגנון חשיבה כמו שלי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי agent_amos
הובלתי מחלקה בלחימה, החיילים האלה לא נהרגו סתם צא מהסרט שלך, אתה ניזון מקשקושים ושטויות תקשורתיות לא יותר מזה. לא היית שם, ואתה לא יודע מה קרה שם באמת.

סגנון החשיבה הוא כזה, שיש משימה, אני חושב איך לנצח, ואיך להוביל לניצחון, וחותר למגע, אני לא מתחיל לחשוב אם היה לי נקפדון, אם היה לי טנק מרכבה עם 9 מעילי רוח, זה לא מעניין אותי. יש משימה, קיבלתי אותה, אני אבצע אותה על הצד הטוב ביותר, עם הציוד שיש, אני לא אתבכיין, אסרב פקודה, או אחשוב בכלל על זה, הוחלט וזהו, מכאן רק ממשיכים קדימה.

אני מבין שאתה יודע מה קרה שם, אם אתה פוסל את מה שאני טענתי (טענתי = היה שם M113, זה כל מה שטענתי).. יאללה אז דבר, מה היה שם ?

מזל מזל מזל שאתה לא מפקד על משהו כרגע.
אין מוח, אין דאגות, אמרו אז עושים.... אתה בשר תותחים מבחירה, שיהיה לך בהצלחה עם זה..

יש אלטרנטיבות, וממה שלינקו מהפורום פה, באמת עושים את מה שאני אומר, ולא את הגישה הלא-חכמה בעליל שלך...

בוא אני אתן לך אופניים, כנס איתם לעזה... אתה לא תגיד מילה, אפילו שיש משהו יותר טוב מאופניים.
ישן 27-07-2014, 13:18
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
לא מבין באיזה זכות
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "[QUOTE=agent_amos]הובלתי..."

אתה דורש מידע כזה, אני לא אתן שום מידע שלא עבר את הצנזורה, נקודה.

באמת מזל איזה קטע, מזל שהמג"ד שלי לא חושב ככה.

מי אתה שתגיד שאין לי מוח? למה אתה מכיר אותי? שכבת איתי מארבים בגלדיולה או פתחת איתי את טנצ'ר ביחד, או שהסתערנו ביחד ואני לא יודע.

אתה התבוסתן פה, זה שצועק פה זאב זאב, על לא כלום. אתה חוצפן לא יותר מזה, אין לך מושג מה הולך כרגע מבחינת הצבא, ההישגים והמשימות להמשך.

זה לא משנה מה אני אכתוב החמור יקפוץ בראש תמיד, ולמה הוא קופץ בראש, כי הוא חושב שהוא יודע הכי טוב, ויש לו את כל הפתרונות, אבל מה מסתבר, שאתה רק יודע להתלהם, זפזפ מול הטלויזיה ותצעק על הטלויזיה מי הוא מי הוא אלן דלון, זה יעשה לך יותר טוב.

אני אכנס לעזה בכל צורה שיגידו לי, בתחושת שליחות הכי גדולה שאפשר, ואלחם כמו שהתאמנתי וכמו שאומנתי, בצורה מקצועית ומקצוענית, תוך דבקות במשימה, וחתירה למגע.

ישן 27-07-2014, 15:13
  Mpiko Mpiko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.06.11
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "לא מבין באיזה זכות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי agent_amos
אתה דורש מידע כזה, אני לא אתן שום מידע שלא עבר את הצנזורה, נקודה.

סבבה, אז עכשיו יש עוד 10 סיבות להאמין לך עם העובדות שהבאת....

שורה תחתונה: לא הוכח ששנינו ידועים משהו פרט ל M113 שהיה שם.
ציטוט:
באמת מזל איזה קטע, מזל שהמג"ד שלי לא חושב ככה.

מי אתה שתגיד שאין לי מוח? למה אתה מכיר אותי? שכבת איתי מארבים בגלדיולה או פתחת איתי את טנצ'ר ביחד, או שהסתערנו ביחד ואני לא יודע.

אתה התבוסתן פה, זה שצועק פה זאב זאב, על לא כלום. אתה חוצפן לא יותר מזה, אין לך מושג מה הולך כרגע מבחינת הצבא, ההישגים והמשימות להמשך.

זה לא משנה מה אני אכתוב החמור יקפוץ בראש תמיד, ולמה הוא קופץ בראש, כי הוא חושב שהוא יודע הכי טוב, ויש לו את כל הפתרונות, אבל מה מסתבר, שאתה רק יודע להתלהם, זפזפ מול הטלויזיה ותצעק על הטלויזיה מי הוא מי הוא אלן דלון, זה יעשה לך יותר טוב.

אני אכנס לעזה בכל צורה שיגידו לי, בתחושת שליחות הכי גדולה שאפשר, ואלחם כמו שהתאמנתי וכמו שאומנתי, בצורה מקצועית ומקצוענית, תוך דבקות במשימה, וחתירה למגע.

פשוט הזוי.

אני מדבר נטו על M113.. ולמה שכשיש לו תחליף קיים בשטח, עדיף להשתמש בו......

אתה לא מסכים, סבבה.. שיהיה לך בכיף, אם מישהו שחשוב לך ימות בM113 (כנראה אתה לא מרגיש שזה קרה כבר), כשיש תחליפים, אתה תגיד מה שכתבת פה בפורום, אני אגיד שזה מחדל חמור ביותר, בהצלחה.
ישן 25-07-2014, 01:20

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "מבצע "צוק איתן" - סרטונים ותמונות מהפעילות ברצועת עזה (2)"

אני מרכז סרטונים של דובר צה"ל או גופים אחרים אשר מראים את הלחימה בעזה, אני גם נחשף לסרטוני תעמולה/לחימה של החאמס ונציגו שבו רואים איך נפגעים לוחמינו, אני בוחר נכון לעכשיו לא לעלות או לקשר לסרטים שלהם, מתוך מטרה שלא לתת להם במה ופגיעה מוראלית בנו.

מספר דברים מהיום

זוג פעילי טרור בחאן יוניס

סיכול מחבל עם גישה למטען במטרה לפגוע בלוחמים, סא"ל מציג את הדברים, כנראה איש מילואים

לחימת הצנחנים בגזרתם, חושפים מנהרה אשר הייתה בחממה, מציגים גם ציוד לחפירת מנהרה ומשמידים אותה

השמדת מנהרת טרור, ניתן לראות את הפיצוץ העיקרי והפיר המשני

מקבץ תקיפות על ידי כלי חא"י

מסתבר שאם מפילים המון פצצות, אז יש גם נפלים...

הנה מקבץ ציוד נתפס על ידי צה"ל

מודיעין זה משהו חשוב בכל צד, כך החמאס נערך לקראת הלחימה מולנו, "דפל"ח לוחם" או תוד"א על האויב שלהם

הכל נגיש ומהאינטרנט, לכן תחשבו פעמים מה לפרסם ומה לא, כי כמו שתמיד רשום בכרזות של בטחון שדה - דברים כאלה הורגים

ישן 27-07-2014, 18:44
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "לכלי בט"ש יש שם "רשמי"- מספר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לוגיין
לכלי בט"ש יש שם "רשמי"- מספר הספינה. הצוות בד"כ בוחר שם "לא רשמי" כחלק מההווי/ גאוות יחידה. אחד הביטויים לזה הוא הציור שאתה רואה. פעם היו מציירים על הדופן המתכתית של הגשר, אחר כך באו דפנות הבד המצויירות, ובשנים האחרונות התחילו להשקיע בהדפסה מקצועית, עם לוגו וכו'.
אז בקיצור, לא נוהל רשמי, אבל אין ספינה שתבזה את עצמה ותוותר על זה.

השם (לפחות אצלנו) היה מצוותים ששירתו בספינה עוד בשנות ה90 ונשאר As is. אני לא מכיר את הצוות שיהיה מספיק אמיץ לשנות שם שספינה סוחבת במשך שנים
ההדפסות על דפנות הבד קיימות מעל לעשור.

ראיתי גם כלים שצויירו עליהם על דופן הכלי עצמו (בדומה לשיני כריש שהיו על פאנטומים) אבל זה לא שרד הרבה. בכל זאת, בצה"ל יש גבול גם לפלאוורה :-)

ישן 26-07-2014, 15:50
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
לפי החמאס: המרכבה נגררת לאחר הפגיעה...

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

כבר ראיתי כאן את הסרטון, נראה לעין שלי שהטנק פגוע נגרר, אין לו שרשרת ויש עליו עקבות שריפה.
זה נכון?

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 26-07-2014, 16:29

הותר לפרסום כי בליל בין שישי לשבת נהרגו עוד 3 לוחמים

סמל-ראשון עמית יאורי, לוחם מחיל ההנדסה (גדוד 603) בעוצבת "סער מגולן" בן 20 מירושלים, נהרג אמש בהיתקלות בדרום רצועת עזה.

סגן רועי פלס, לוחם בחטיבת הנח"ל בן 21 מתל-אביב, נהרג במהלך הלילה מפגיעה ברכב משוריין של צה"ל ברצועת עזה.

סמל-ראשון אברהם גרינצויג, לוחם בחטיבת הנח"ל בן 21 מפתח-תקווה, נהרג הלילה במהלך פעילות מבצעית בצפון רצועת עזה.

סמל-ראשון גל בסון, לוחם בחיל ההנדסה בן 21 מחולון, נהרג הלילה במהלך פעילות מבצעית בצפון רצועת עזה.

מתחילת הלחימה נהרגו 40 קצינים, נגדים וחיילים.

נערך לאחרונה ע"י Black Mammmba בתאריך 26-07-2014 בשעה 16:34.
ישן 31-07-2014, 23:18
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
תחביבי הפוטושופ של תושבי חאן יונס?

הנה סדרת תמונות שפורסמו במקורות ערביים, המיוחסות להפצצת בית בחאן יונס היום.

בתמונה הראשונה ניתן לראות את הפצצה באוויר,

ובתמונה השניה, המצולמת רגע קצר אחריה, ניתן לראות את הפגיעה.

עד כאן הכל בסדר גמור, אין ספק ששתי ההתמונות הללו אכן צולמו מייד זו אחרי זו. כל הנוכחים בתמונה הראשונה נמצאים במקומם הנכון גם בשניה.

אבל ראו את התמונה הזאת: מקבילה לתמונה הראשונה, אלא שאותה צומת מכילה ניצבים אחרים לחלוטין... (ישנו ברנש שמכסה את אוזניו, אך באותה מידה ייתכן שהוא מחזיק טלפון ביד השניה תוך ניסיון לסנן רעשים).

בהתחשב במחסום הצמיגים המאולתר שסוגר את הכביש לכיוון אתר ההפצצה, ייתכן מאד שהצלם קיבל מידע על ההפצצה העתידה לבוא ("הקש בטלפון"?) אך לא הספיק לתפוס את הרגע, והסתפק בהשתלת הפצצה בפוטושופ.

ולסיום, תמונה נוספת מאותו הזמן (כל המכוניות החונות נמצאות בכל התמונות). כאן אפשר להסביר את התרוקנות הצומת בבריחת רוב הנוכחים בשניות שאחרי ההפצצה, ומצד שני העמידה הנינוחה של כמה מהם מצביעה אולי על כך שהפיצוץ שברקע הוא פיצוץ משני.

ישן 02-08-2014, 09:42
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
מבור למנהרה, עם לוחמי גבעתי בעזה: "יש לנו עוד עבודה לעשות. זאת מלחמה"

תיעוד: כך נראית פעילות צה"ל בדרום רצועת עזה, כאשר מכל פינה עלול לצוץ מחבל, מרשת המנהרות הארוכה והסבוכה שהפכה לקומת המרתף של עזה. "אני מקווה שלא יעצרו אותנו עכשיו", אומר מח"ט גבעתי, אלוף משנה עופר וינטר

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1071639

אולי כבר הובא קודם לכן אבל בכל זאת סרט מרתק, אלון בן דוד מתלווה לכוחות השונים הפועלים בכפר ההרוס ובהם גדוד 101 ויחידת רימון ת"פ חטיבת גבעתי. בין המרואיינים (שמם מופיע בסרט) אבינועם סטולביץ, ירון סימסולי קצין האג"ם החטיבתי (ובעברו מפקד קורס הקומנדו החטיבתי), רס"ן נתנאל שמקה (אפשר להניח מ"פ או סמג"ד, לפני 6 שנים זכה בצל"ש מאו"ג עזה על פעילות בצפון הרצועה בעת שהיה מפק"צ בעורב גבעתי), רס"ן טל אשור (מפקד רימון) וחיילים משורות גבעתי והצנחנים כאחד המספרים ומסבירים על ההתקלויות והפעילות.
ישן 02-08-2014, 10:33
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
עמוק באדמה: כך נלחם חיל ההנדסה באיום המנהרות

חיל ההנדסה נושא תפקיד חשוב ואחריות רבה במבצע הנוכחי - השמדת תשתית המנהרות של חמאס. דחפורי ה-D9 העצומים חושפים את תוואי השטח ולוחמי היחידה למשימות מיוחדות הורסים את המחילות התת קרקעיות בהן מסתתרים מחבלי חמאס. הצצה לעבודת הלוחמים מתחת לאדמה

http://www.mako.co.il/news-military...&pId=1434139730

סרט מרתק נוסף! ראיונות עם קציני וחיילי פלגת המנהרות של יהל"ם ופלוגת הצמ"ה של החטיבה הדרומית באוגדת עזה. על פי הכתבה, עד כה נפלו במבצע "צוק איתן" 5 מפעילי צמ"ה ולוחם אחד של יהל"ם, כמו כן נפצעו רבים במלאכת הקודש הסבוכה הזו. כמו כן נאמר כאן שאירוע החדירה בנחל עוז התאפשר ככל הנראה אחרי שהמחבלים התחברו מחדש לתוואי שפוצץ חלקית.

ישן 03-08-2014, 17:54
  hwgeek hwgeek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.07
בתגובה להודעה מספר 183 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אני מבין כי באת לספר לנו על..."

שאלתי במידה ויש לך מידע על בונקר שכזה- לפי הפטפטת ברשת כולם עושים עצמם שהצבא יודע היכן חלקם נמצאים ומתחת לאיזה מבנים "אזרחיים" שלא ניתן להפציצם מהאוויר.

נניח שאתה יודע על נ"צ על אחת מהמיפקדות האלה- האם פעולה כזו שווה את עלותה? ליזכור שהיא חוסכת אחוז ניכר מהפצצות אוויריות אחרות בעלי הרס רב(= כסף רב של הפעולה) שנועדו לייצר את הרתעה וליצור לחץ על חמאס וגם חוסכת מאות הרוגים אזרחיים מתוך האלף+ שנהרגים וככה גם מקטינה את הלחץ הבינלאומי כי יש פחות תמונות זוועה בעולם וגם מס' ההרוגים לא יגיעה לאלפים.

האם שיטת לחימה שכזו נגד הבונקרים בעזה יכולה ליהיות רלוונטית?

נערך לאחרונה ע"י hwgeek בתאריך 03-08-2014 בשעה 17:58.
ישן 03-08-2014, 18:09
  hwgeek hwgeek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.07
בתגובה להודעה מספר 187 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "למה אנחנו צריכים לבזבז כל כך..."

אתה תמיד יכול לעשות זאת- אבל כמו שציינת עם הרס סביבתי רב + קורבנות רבים, מה שלא ממש נוח לנו לעשות כרגע מול העולם,
לכן שאלתי אם פעולה שכזו תיהיה רלוונטית למה שקורה בעזה?

האם למישהו יש השערה מה הזמן שדרוש לחציבת מינהרה שכזו ומה העלות? (לא לחשבו על מינהרה של מעבר כלי רכב- מספיק מינהרה בקוטר של פחות ממטר שתיהיה רק בשביל הכנסת רובוט עם כמות נכבדת של TNT - אם ארגוני הטרור הצליחו לעשות זאת למוצבים שלנו אז גם אנחנו יכולים.

כמו שחמאס הכין נגדו מאות מינהרות שמחכות ליום פקודה בשביל ליפגוע בנו- מדוע שגם אנחנו לא נכין מינהרות שכאלה לסיבוב הבא ונפעיל אותם רק שצריך? זה יהיה נשק אסטרטגי, לא תמיד צריך לחשוב בצורה של חיל אוויר.

הסיבה היחידה שחמאס או כל אירגון טרור אחר שיבקר בעזה לא יפחד מצהל הוא -שהוא יכול לרדת מתחת לאדמה ולא להיפגע- עד שלא תיפגע בהם בנקודה הזו לא תוכל להרתיע אותם באמת.

אז או שתוריד את המקום עם כל יושביו (כי אם תודיע לפנות ליפני -מה עשית בזה?) כמו שתיארת עם נזק סביבתי רב ותכניס את ישראל לצרות בעולם או שתוריד שם יחידת עילית שתיגרום לאבדות רבות מאוד.

אנישואל ברצינות- אם יודעים על מיקום של בונקר חשוב שכזה- האם חפירה אליו ללא שום התראה וחורבן עזה עם אלפי אזרחים הרוגים שעולים מיליארדים - ואתה מבצע פגיעה ישירה בראשים של גורמי הטרור , האם זה לא יביא לאותה ההרתעה שצה"ל מנסה להשיג כל הזמן בצורה שהכרנו עד עכשיו?

נערך לאחרונה ע"י hwgeek בתאריך 03-08-2014 בשעה 18:15.
ישן 04-08-2014, 23:02
  איש123 איש123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.14
טיל נ.ט. צפון קוריאני חדש בגזרתנו?

Friday, August 1, 2014

Jane's Defence reports sight (and use) of new anti-tank missile in Gaza

(Gaza) It appears the recent bun fight inside Gaza has seen the combat debut by Hamas (and its ilk) of a not before seen anti-tank missile sourced from the land of the free - North Korea. It seems that a long time ago, in a land far, far away, somebody sold North Korea the 9K111 Fagot anti-tank missile and they reversed engineered it and gave it a new name... Bulsae-2.

The missile in question has been known to have been exported to Iran, in fact, a shipment of arms from NK destined for Iran containing the said missile system was seized by the Thai authorities in December 2009 and, as we all know, weapons received by Iran have a habit of percolating down to Hamas and Hezb-allah... but only for peaceful purposes.

Well, the photo shy military arm of Hamas, Izz ad-Din al-Qassam Brigades (anybody seen a gun totting terrorist on the worlds news, as I haven't), have released pictures of themselves shooting off with their hands around something hard and long, and what do you know, it's only the Korean version of the Fagot they have their hands clamped tight around.

http://the-eyeontheworld.blogspot.c...and-use-of.html

http://lewis.armscontrolwonk.com/ar...rk-arms-exports

ישן 07-08-2014, 15:24
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 219 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "גם זה כנראה לא נכון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי strong1
"אמרו שחיסלו את כל המנהרות שצה"ל ידע עליהן."

רק אתמול פורסם סרטון של אל-ג'זירה שצולם בזירת הקרב בפאתי רפיח ושם ניתן לראות תמונות של פיר מנהרה ששימש כביכול לחטיפת הדר גולדין ז"ל. נראה שמקטע מסוים מהמנהרה אכן הושמד (בחפירה) אך בפירוש לא כל המנהרה נוטרלה, שזה מוזר בפני עצמו לאור העובדה שהשטח היה בשליטת צה"ל במשך מספר ימים, שהפיר גלוי לחלוטין והאזור אפילו לא נראה קרוב לשטח הבנוי בצפיפות של רפיח.

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...2&postcount=216

גם אם זה נכון והמנהרה שמראים היא אחת מאלו שצה"ל ידע עליהן, אם צה"ל נכח שם והשאיר אותה ככה - בטח אחרי שכבר עבד עליה, אני מניח שיש סיבה לכך ואני לא מפקפק במה שכבר אמרתי בהודעה הקודמת.

ישן 08-08-2014, 04:34
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
כל כך קשה להבדיל בין מנהרות תקיפה לבין האחרות?
בתגובה להודעה מספר 217 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "אכן הושמדו כל המנהרות ההתקפיות? תיעוד של אל-ג'זירה: "לוחמי חמאס במנהרה ליד הגבול""

אחרי הקורס הדחוס והמתמשך שעברנו בשבועות האחרונים, קיבלתה ציון נכשל... או שאתה נהנה מיצירת פניקה אם מחוסר הבנה או דחף אחר.

ישנן מנהרות לצרכים שונים, כגון:
א. לחימה\ניוד כוחות בתוך הרצועה.
ב. לצורך הפעלת נשק אלטילרי כגון מרגמות, רקטות וכדומה
ג. לפיקוד ושליטה ברמות שונות, כולל ההנהגה עצמה.
ד. וכן, מנהרות תקיפה למעבר לגבול שצהל\שב"כ וכדומה עשו כל שביכולתם לגלות ולהשמיד. וחזרו והצהירו כבל עם ועיתונות שאין אחריות למאה אחוז הצלחה.

אז תשתה כוס מים ותרגע.
אם אתה בכל זאת רוצה להלחץ, תחשוב שאם את כל התשתית הזאת עשה החמס בתנאים לא תנאים... לפי תורת לחימה שפיתחו אחיו מצפון... אז אילו אוטוסטרדות חפר ההוא מן הבונקר בצפון, ואף לא אחת נתגלתה...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:35

הדף נוצר ב 0.77 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר