לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2014, 09:54
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
מילת עידוד לשמאלנים לשעבר: לא ליפול ברוח, אתם יכולים להיות מאוד מועילים

אם תפרסמו את הטעות שלכם, ומאיפה זה נבע ואת ייסורי הנפש שאתם עוברים, אתם בעצם היחידים שיכולים לפנות לשמאלנים אחרים שעדיין תקועים אי שם ולעזור להם להתפכח.

אפילו על דוד המלך אמרו רבותינו ז"ל (סנהדרין ד ב): לא דוד ראוי לאותו מעשה ולא ישראל ראוין לאותו מעשה .. אלא להראות לכל אחד ואחד את דרך התשובה.

http://www.mechon-mamre.org/i/t/t2651.htm
תהילים פרק נא

א לַמְנַצֵּחַ, מִזְמוֹר לְדָוִד.
ב בְּבוֹא-אֵלָיו, נָתָן הַנָּבִיא-- כַּאֲשֶׁר-בָּא, אֶל-בַּת-שָׁבַע.
ג חָנֵּנִי אֱלֹהִים כְּחַסְדֶּךָ; כְּרֹב רַחֲמֶיךָ, מְחֵה פְשָׁעָי.
ד הרבה (הֶרֶב), כַּבְּסֵנִי מֵעֲו‍ֹנִי; וּמֵחַטָּאתִי טַהֲרֵנִי.
ה כִּי-פְשָׁעַי, אֲנִי אֵדָע; וְחַטָּאתִי נֶגְדִּי תָמִיד.
ו לְךָ לְבַדְּךָ, חָטָאתִי, וְהָרַע בְּעֵינֶיךָ, עָשִׂיתִי:
לְמַעַן, תִּצְדַּק בְּדָבְרֶךָ-- תִּזְכֶּה בְשָׁפְטֶךָ.
ז הֵן-בְּעָווֹן חוֹלָלְתִּי; וּבְחֵטְא, יֶחֱמַתְנִי אִמִּי.
ח הֵן-אֱמֶת, חָפַצְתָּ בַטֻּחוֹת; וּבְסָתֻם, חָכְמָה תוֹדִיעֵנִי.
ט תְּחַטְּאֵנִי בְאֵזוֹב וְאֶטְהָר; תְּכַבְּסֵנִי, וּמִשֶּׁלֶג אַלְבִּין.
י תַּשְׁמִיעֵנִי, שָׂשׂוֹן וְשִׂמְחָה; תָּגֵלְנָה, עֲצָמוֹת דִּכִּיתָ.
יא הַסְתֵּר פָּנֶיךָ, מֵחֲטָאָי; וְכָל-עֲו‍ֹנֹתַי מְחֵה.
יב לֵב טָהוֹר, בְּרָא-לִי אֱלֹהִים; וְרוּחַ נָכוֹן, חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי.
יג אַל-תַּשְׁלִיכֵנִי מִלְּפָנֶיךָ; וְרוּחַ קָדְשְׁךָ, אַל-תִּקַּח מִמֶּנִּי.
יד הָשִׁיבָה לִּי, שְׂשׂוֹן יִשְׁעֶךָ; וְרוּחַ נְדִיבָה תִסְמְכֵנִי.
טו אֲלַמְּדָה פֹשְׁעִים דְּרָכֶיךָ; וְחַטָּאִים, אֵלֶיךָ יָשׁוּבוּ.
טז הַצִּילֵנִי מִדָּמִים, אֱלֹהִים-- אֱלֹהֵי תְּשׁוּעָתִי:
תְּרַנֵּן לְשׁוֹנִי, צִדְקָתֶךָ.
יז אֲדֹנָי, שְׂפָתַי תִּפְתָּח; וּפִי, יַגִּיד תְּהִלָּתֶךָ.
יח כִּי, לֹא-תַחְפֹּץ זֶבַח וְאֶתֵּנָה; עוֹלָה, לֹא תִרְצֶה.
יט זִבְחֵי אֱלֹהִים, רוּחַ נִשְׁבָּרָה:
לֵב-נִשְׁבָּר וְנִדְכֶּה-- אֱלֹהִים, לֹא תִבְזֶה.
כ הֵיטִיבָה בִרְצוֹנְךָ, אֶת-צִיּוֹן; תִּבְנֶה, חוֹמוֹת יְרוּשָׁלִָם.
כא אָז תַּחְפֹּץ זִבְחֵי-צֶדֶק, עוֹלָה וְכָלִיל;
אָז יַעֲלוּ עַל-מִזְבַּחֲךָ פָרִים.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 27-07-2014 בשעה 10:03.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-08-2014, 10:21

ואולי כבודו נמצא פה?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[QUOTE=hamedinai] אין לי את..."

http://www.btselem.org/hebrew/about_btselem/positions2
סיימתי את שנת השירות הלאומי הראשונה שלי בבצלם, ובכך גם הייתי בן השירות הראשון של הארגון. המשמעות של להיות בבצלם היא להיות קרוב יותר למציאות שרובנו בוחרים להדחיק, או בכלל לא נחשפים אליה. במהלך השירות שלי נחשפתי למגוון סיפורים אנושיים וגם לסיפור הגדול יותר - של המקום שבו אנחנו נמצאים, מקום שהכיבוש הוא חלק בלתי נפרד ממנו.

או ביחד עם יאיר לפיד שירת בגלי צה"ל או במחנה.

ישן 27-07-2014, 23:01
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אתה יודע מה דעותי הפוליטיות. אני חושב שלכל דבר עת.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "זה שחלקם לוחמים, לא אומר..."

גם אם היו לי ויכוחים מרים בעת השרות אודות ההתנתקות עם חלק מהחברים לנשק, אני לא חושב שעכשיו הזמן לצאת בריקודי 'כמה צדקתי' כאשר הם בשטח למעני. חייהם ורווחת ועתיד משפחתם מצויים בסכנה, עסקיהם נפגעים וגופם שרוט ומיוזע בכדי לשמור עלי והמינימום שאני צריך לעשות הוא להתאפק עם פטפוטי 'מה צריך היה להיות'. אם אני שאיני נמצא שם רק מפאת גילי חש כך - קל וחומר שמי שרואה בלוחמים לא יותר מ'פיונים' על לוח עסקאות השמיים המשיחי שלו ושמעולם לא התכוון לסכן עצמו לצידם.

למדינאי שאיפות גדולות, הוא אפילו מעונין להעביר את הערבים לחצי האי ערב רק שדי ברור לו שאחרים יעשו זאת בעבורו ונשותיהם של האחרים תזנקנה בכל טלפון או נקישה בדלת בזמן שהוא ישתמש בתהילים כדי לנגח עושים במלאכה שהם בני פלוגתא שלו במקום להתפלל לשלומם. מעשה נבלה זה תוך הסתתרות מאחרי התורה צריך לבייש אותו הן כלפי שמיים והן בהבטי אדם לחברו.
ישן 28-07-2014, 06:55

לא התכוונתי לבייש ולהציק לאף אחד אלא לעזור במצוקה, הנה מה שכתבתי...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אתה יודע מה דעותי הפוליטיות. אני חושב שלכל דבר עת."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
מילת עידוד לשמאלנים לשעבר: לא ליפול ברוח, אתם יכולים להיות מאוד מועילים.

מה רע בזה? כל אחד רוצה להיות מועיל לחברה, לעם שלו, לכל העולם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
אם תפרסמו את הטעות שלכם, ומאיפה זה נבע ואת ייסורי הנפש שאתם עוברים, אתם בעצם היחידים שיכולים לפנות לשמאלנים אחרים שעדיין תקועים אי שם ולעזור להם להתפכח.

למה זה אמור לבייש מישהו. הרי השמאל עצמו טוען שמי שהוא נאור ומפוכח מבין גם את הצד השני, ולא רק את הצד השני, אלא אפילו את האויבים הכי מושבעים, רוצחים ממש, צריכים לנסות להבין אותם, ולפעמים אפילו להגיע איתם לשלום. ולא תמיד אנחנו צודקים אפילו מול האויבים החיצוניים. לכן הייתי משוכנע שמי שהוא שמאלני אמיתי הוא מיוזמתו הוא ירוץ להודות בטעותו, ולא צריך אפילו את העצות שלי.

[QUOTE=hamedinai]אפילו על דוד המלך אמרו רבותינו ז"ל (סנהדרין ד ב): לא דוד ראוי לאותו מעשה ולא ישראל ראוין לאותו מעשה .. אלא להראות לכל אחד ואחד את דרך התשובה./QUOTE]

האם הגזמתי לדמות אותם לדוד המלך? דוד מלך ישראל חי וקים, ולכל יהודי יש בו פוטנציאל עצום.

ונניח שבכל זאת לא הייתי מספיק רגיש. שאלה לי אליך: האם גם השמאלנים המתונים תוקפים את השמאל הקיצוני, לפחות באותה מידה כמו שאתה תקפת אותי? ומדובר על אלו שיצאו ביחד עם שונאי ציון מלידה להפגין נגד ישראל עם דגלי חמאס ואש"ף, בעיצומה של המלחמה. זה שהשמאל לא מצליח להתפכח למרות כל המצב בשטח מאז הסכמי אוסלו, זה בגלל שחלק גדול מהם הולכים איפה שיש יותר כוח וכסף. יכול להיות שזה בתת-מודע. כשהם רואים שהימין בועט גם בבני בריתם ואילו מנהיגי השמאל לא מוותרים על אף אחד שנמצא בצד שלהם גם בצדו הכי הכי קיצוני כמו ח"כ זועבי זה עושה להם רושם שיותר משלם להיות בצד השמאלי. כמה מנהיגי שמאל מחו נגד ח"כ זועבי? כמה מהם מחו נגד מחסום וואטש והאנרכיסטים? כמה מהם מחו נגד הבנייה הלא חוקית שיש בנגב ובגליל? זה אחד הסיבות למה הימין לא מצליח לשלוט.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 28-07-2014 בשעה 07:19.
ישן 28-07-2014, 09:08
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
השמאל הקיצון היוצא להפגין נגד המדינה בימים אלו - מזהה עם האויב. לא עם האוהב.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "לא התכוונתי לבייש ולהציק לאף אחד אלא לעזור במצוקה, הנה מה שכתבתי..."

יש הבדל עצום בין לעקוץ בן ברית של האויב שעומד עם שלטי תמיכה בחמאס לבין לעקוץ את המפא"יניק הציוני [כ'אב טיפוס'] הנאבק ברגעים אלה כתף אל כתף ומסכן חייו עם שאר שבטי ישראל הלוחמים ואנשי המעשה.

לטעון שרצית לעודד זו התחסדות. אם היית רוצה לעודד היית למשל מפרסם את רשימת יוצאי הקיבוצים הפצועים ומבקש להתפלל לרפואתם. העידוד שאמהות ילדי צפון תל אביב הלוחמים זקוקות לו עכשיו אינה 'הענקת כתבי מחילה תמורת תהילים מטעם מדינאי' אלא איחולי 'שובו בנים בשלום למשפחותיכם' או אולי אפילו נשיאה קצת יותר מוחשית בעול.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 28-07-2014 בשעה 09:11.
ישן 04-08-2014, 11:20

אין מה לטשטש ולברוח מהמציאות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "מילת עידוד לשמאלנים לשעבר: לא ליפול ברוח, אתם יכולים להיות מאוד מועילים"

זמן רב ומאמצים אדירים השקיע השמאל והלעיט אותנו עם הטענה שאם רק נמסור את עזה לערבים יהיה לנו טוב, ניפרד מהם. עכשיו הם כבר מכירים בטעותם. מי פחות ומי יותר.

אבל על פי הכלל בתלמוד 'כל האומר לא לוויתי כאילו אומר לא פרעתי', זו עוד לא תשובה שלמה. תשובה שלמה תהיה רק כשיבואו לידי הכרה שהבאת מחבלים מטוניסיה הייתה טעות וכי עלינו היה ליישב את כל שטחי ארץ ישראל ולפעול בדרכי נועם להגדלת היישוב היהודי. שלום אמיתי יהיה מתי שנכיר ונכריז שארץ ישראל שייכת לעם היהודי לעד ולנצח נצחים.

ואם נבין את זה, ליהודי יש את הכוח האדיר לתקן דברים גם של העבר. אפשר עדיין לתקן, רק אם נהיה באמת נחושים לתקן. אם רק נשקיע פסיק של המאמצים שעמלו קשה להביא את הסכמי אוסלו, נוכל בעזרת ה' לתקן.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 04-08-2014 בשעה 11:22.
ישן 04-08-2014, 18:00
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אז לידיעתך, דווקא השמאל הקיצוני מעולם לא טען כך
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "אין מה לטשטש ולברוח מהמציאות"

השמאל הקיצוני התנגד להתנתקות ובחלקו גם להסכמי אוסלו. מבחינתם, והם טענו זאת בזמן אמת, אלו היו תוכניות שמטרתן הייתה המשך הכיבוש בדרכים מתוחכמות ומתכון לעוד אלימות בהמשך.
מי שתמכו בהתנתקות היו דווקא אלו שקרובים מימין ומשמאל למרכז המפה הפוליטית. נו, אלו שהצביעו לקדימה אחרי שההתנתקות ייושמה והיה ברור שאולמרט מתכנן עוד אחת. אלו היו חלק ניכר, אם לא רוב, מקרב אזרחי ישראל אשר האמינו שאפשר לצאת מהשטח ככה סתם והכל יהיה בסדר. אמונה שאולי הייתה סבירה ביחס ללבנון אבל ממש לא ביחס לעזה.
ובתור אחד שהפך ספקן ביחס להסכמי אוסלו תוך שנה לכל היותר אחרי שנחתמו, הרשה לי לומר לך שההסכם אומנם היה גרוע מאוד בהרבה מובנים אך לא בגלל שהוא יצא מנקודת הנחה שהפתרון לבעייתינו איננו ניקוי ארץ ישראל כולה מערבים. אם אתה מצפה שאנשי שמאל יענו לקריאתך ויכריזו בכיכר העיר "ישראל ליהודים וערבים לערב" אתה יכול להמשיך לצפות ולפתוח עוד ועוד אשכולות ותגובות בנידון עד שיקרוס לך המחשב. אני עדיין מאמין שלטווח ארוך הפתרון טמון בפשרה טריטוריאלית. לטווח ארוך-משמע, כשיהיו לכך התנאים המתאימים.פעם היו תנאים מתאימים ואפשר היה להגיע להסכם בלי חמאס בתמונה ואפילו בלי אש"ף. אבל אנשים מסוגך טירפדו את זה כי העדיפו פנטזיות על "יהודים לישראל וערבים לערב".
ואתה וחבריך צריכים לעשות חשבון נפש על כך שסירבתם ועודכם מסרבים לתת כתף בהגנה על מדינת ישראל. מיד אחרי שתעשו זאת בואו בדרישות לאחרים.
ישן 10-08-2014, 09:59

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "מילת עידוד לשמאלנים לשעבר: לא ליפול ברוח, אתם יכולים להיות מאוד מועילים"

ההתפכחות צריכה להתחיל מזה שנכיר בכך שארץ ישראל היא שלנו.

וזה מה שאומר פרופסור אומן:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&cat=402&loc=15
"האויב הכי מסוכן שלנו הוא לא אובמה ולא חמאס, לא אבו־מאזן ולא חיזבאללה, אלא אנחנו. זאת תורת המשחקים. הפוסט־ציונות כאן היא האויב מספר אחת שלנו. השחקן לא מאמין במה שהוא עושה, הוא לא מבין את זכותו על הארץ. אגב, זה מיעוט בעם - ראינו במבצע הזה איך הקונצנזוס מגיב בתמיכה בצה"ל ובביטחון ישראל. אבל ראשי מערכת המשפט והתקשורת משתייכים לפוסט־ציונות, שטוענת שאין לנו זכות עמידה כאן, וזו הסכנה הכי גדולה".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:39

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר