לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-05-2005, 17:20
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
תערוכת חיל האויר בתל-נוף

זה עתה חזרתי מתל-נוף (וגם ביקור קצר אצל הדוד שעל הקיר בלטרון...) והרי תאור המוצגים בתערוכה (לצערי דורשים העברת התמונות בצנזורה - ולשם אני לא אלך כבר היום).

התערוכה ערוכה לאורך המסלול הצפוני של השדה והניסה אליו היא מכיוון בית אלעזרי\מזכרת בתיה. יש שילוט ברור "תערוכת המטוסים" בצומת חולדה, הכניסה לכביש 7, בסמוך למזכרת בתיה ובסמוך לאנדרטת הצנחנים.

בכניסה עומד מטוס הרקולס - אוליי תקוותם של השומרים לקצת צל בזמן בידוק המבקרים.
בהמשך:

מטוס בז שהועבר מהאמריקאים - מס' זנב 133 (מעניין למה) וכינוי - אבירי הזנב הכפול (באמת מעניין למה) - בז זה מעולם לא טס בחיל האויר, למרות שעוטר כבזמ"ש... המטוס הנ"ל תלוי על מנוף לחילוץ מטוסים שניזוקו על המסלול - מי שלא ראה את המפלצת הזו - מומלץ!

בהמשך תערוכת ציוד כיבוי על רכבי הכיבוי השונים וזיווד כיבוי מצוי

בהמשך תערוכת צב"ה הכוללת מושבי מפלט, דוגיות וסירות הצלה וציוד מילוט מסוגים שונים

אח"כ יש תצוגה של 669 - כשהייתי שם עמדה רק התפאורה ולא מוצגים של ממש - זה כנראה עוד יבוא.

בליין המטוסים עומדים מסוק יסעור 2000 אליו הוכנס רכב קשר 21 - לא יוצגו פרטים נוספים עד לאישור הצנזורה

יש גם פוגה, סייפן, מל"ט סרצ'ר ואפילו מחץ-1 - שרשמית עדיין לא נכנס לשרות, אבל הבטאון כבר יודע לספר על עסקת רכש שהולכת ונרקמת.

יש גם סופה, ובזמ"ש (733 - "רץ המלך") קורנס 2000 עם סימני הפלה "פיתון 3" זרעיות ופצצות ש"כ שונות, צופית, צפע, ינשוף-2, פתן ויסעור 2000 נוסף - מדגם A שהוסב לתצורת מיכלים נתיקים.

כרגיל מספק הבסיס תצוגה מרשימה מאוסף המטוסים של מנ"ט הכוללת ברק דו-מושבי, רעם וברק דו-מושבי נוסף בתצורת ניסויי טיסה עם מצלמות, חיזוקים ותושבת למצנח יציאה מסחרור.

לקינוח - בקצה הליין עומד מטוס העייט - אולי מוצג שאמור לעודד אנשים להמשיך אל המוזיאון...

בצידו השני של המסלול מגוון חימוש - דלילה, פופאי, שלל זרעיות, הלפייר טילי א"א שונים (מסיידווינדר ועד לפיתון 4 ודרך הספרו (או אולי זה היה אמראם ולא הרגשתי?)) - ציוד עזר שונה (מתנע, גנרטור, מערכת דיחוס, מערכת מיזוג וכו', תאי קשר שונים, מגדל פיקוח נייד, ופריטים שונים של גף שירותי מסלול ויחידת הבינוי (הכל במכונת גבס, מנופים ומנקי מסלול) - יש גם אוסף כלי נ"מ הכולל פטריוט וחץ ונדמה לי שגם מכ"מ וולקן נראו שם - לגבי הוולקן אני לא סגור...

יש גם מנועים ממנועים שונים...

מעניין למתעניינים, ותזכורת קצרה - אסור להגיע עם נשק ומצלמות...

חג שמח!
ברק דו-מושבי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-05-2005, 17:28
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
נראה בהחלט מעניין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "תערוכת חיל האויר בתל-נוף"

לצערי סביר שלא אוכל להגיע.
לגבי בז 733, הייתי בטוח ששמו כץ המלך ולא רץ המלך, כך זה נראה בכתב המעוגל, תמיד תהיתי מי זה אותו כץ שקראו מטוס על שמו
זאת ועוד, ישנו העתק של מטוס זה במוזיאון (הבאנו פה בעבר תמונות של המטוס בפולין ובמוזיאון במקביל).

ישן 11-05-2005, 17:46
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
המטוס במוזיאון....
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "נראה בהחלט מעניין"

מטוס בז שבמוזיאון נמנה על אותם מטוסים שהגיעו מארה"ב.

הכינוי של המטוס במוזיאון הוא "הכוכב" - והוא נצבע בצבעי מטוס שעדיין טס באופן פעיל.

שיטה קלה ובטוחה להבדיל בין מטוס בז אמיתי למתחזה היא מבט קצר אל עבר קצה הזנב - אם שני הגלילים המחודדים בקצה הם באותו הקוטר - מדובר במטוס שטס בחיל האויר. אם אחד הגלילים (השמאלי אם איני טועה) עבה יותר - מדובר במטוס שהותקנה עליו מערכת ל"א ALQ-128 - מערכת שהאמריקאים סרבו להעביר לידי ישראל. אם יש מיכל למערכת כזו על הזנב - זה לא שלנו :-)

ישן 11-05-2005, 18:03
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "המטוס במוזיאון...."

אני מאמין שאתה מתכוון דווקא למערכת ה ALQ-135, שה ALQ-128 מהווה אמצעי עזר בשבילה.
ALQ-128 - מספקת התראה על ל"א ופעילות מכ"מ של האויב (RWR), כמו גם פריסה אוטומטית של אמצעי נגד מול האיומים.
ALQ-135 - מספק ל"א פעילה (ומכאן הצורך באנטנות שציינת, כמו גם אנטנות נוספות של המערכת בגחון המטוס).
באף-15 B D האמריקאים המערכת לא קיימת, מפאת חוסר מקום עקב הקוקפיט הנוסף. באף-15 E המערכת נדחסה על חשבון חלק מתחמושת התותח.
בדגמי C כמו שציינת היא נמצאת על הבום הימני, לא השמאלי
סטרייק איגל: ALQ-135B.
דגמי איגל קודמים: ALQ-135.
האנטנה באף-15 C האמריקאים נמצאת בצד ימין ולא שמאל (אפשר לראות אותה לדעתי גם על חלק מהאף-15A שעדיין טסים)
http://www.fas.org/man/dod-101/sys/ac/f-15-0000000c.jpg

כמו כן יש לשים לב אם המטוס הוא מדגם אף-15 E - משום שלאלה יש 2 אנטנות, כמו לישראלים.
http://www.f-15estrikeeagle.com/gallery/pics/016b.jpg

המידע הנ"ל נוגע רק למטוסים בשימוש ארה"ב. בישראל במטוסים מותקנת מערכת ל"א של אלתא, לא בטוח לגבי מטוסים בשירות אחר (ד. קוריאה אמורה לקבל את ה ALQ-135B עם ה F-15K שהיא הזמינה, ליפן יש מקבילה מקומית, לערב הסעודית לא אמורה להיות המערכת.).

נערך לאחרונה ע"י ohadbx בתאריך 11-05-2005 בשעה 18:32.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:16

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר