לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-08-2014, 23:24
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
שאלות על חטיבה במדעי המחשב ומבואות מתמטיים

שלום לכולם!
אני מסיים השנה שנה א' של מדעי כדור הארץ בעברית, ובעקבות קורס מבוא תכנות בJAVA שהיה ממש כיפי, החלטתי לטעום עוד קצת מעולם המחשבים ולעשות חטיבה במדעי המחשב (לעשות דו חוגי לא עומד על הפרק, בגלל נתוני קבלה לא מספיקים).
הבעיה מתחילה ברקע המתמטי - כדי לעשות את החטיבה יש לעבור אינפי1,2 ליניארית, דיסקרטית והסתברות - כולם קורסים שלא עשיתי, שנחשבים קשים ועמוסים יחסית.
הבעיה השניה היא בעומס - לעשות תואר עם חטיבה במדמ"ח ובנוסף לזה לא מעט נקודות של קורסי מבוא מתמטיים זה גם לא פשוט, וסביר שייפרוס לי את התואר (לא נוראי בעיני, אבל אם אפשר להימנע מכך - עדיף).
שאלותי בנושא:
1. האם מי שבא מרקע מתמטי צנוע יחסית (ציונים טובים מאוד בקורסים במתמטיקה המותאמים של התואר שלי) יסתדר בקורסים המתמטיים שצויינו? אני לא מצפה לממוצע 95, אבל האם אני אוכל להסתדר? ובכלל, עד כמה הקורסים האלה נחשבים "רעים" מבחינת קושי ועניין?
2. האם לדעתכם החטיבה הזו שווה את המאמץ הזה - גם הארכה של התואר וגם עשיית לא מעט קורסים מתמטיים רק כדי להתחיל חטיבה במדמ"ח?
3. אם נניח שאני הולך על זה, האם כדאי לתחיל קורסים במדמ"ח עוד לפני שעשיתי את הקורסים המתמטיים (כמו אינטרו), או שעדיף לסיים את הרקע המתמטי ואז להתחיל עם המחשבים?
4. אם אני כבר הולך על זה, יש לי הרבה בחירה בין הקורסים במתמטיקה של פיזיקאים לבין קורסים של מתמטיקאים לבין קורסים של מהנדסים. דרך איזו מחלקה הכי כדאי לעשות את הקורסים האלה?
אשמח גם לקבל טיפים ורעיונות, אם במקרה יש כאן חבר'ה שעשו חטיבה במדמ"ח, או מכל אחד שחושב שיש לו עצה מועילה.
תודה רבה!
ישי

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 16-08-2014 בשעה 23:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-08-2014, 01:24
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "שאלות על חטיבה במדעי המחשב ומבואות מתמטיים"

חשוב שתדע שיש הבדל גדול מאוד בין תכנות לבין מדעי המחשב - התואר מדעי המחשב (אין לי מושג מה זה חטיבה...) הוא תואר תיאורטי ברובו, הרבה מאוד מתמטיקה (מעבר לקורסי הבסיס) ויחסית מעט תכנות.
יש הרבה אנשים שבאו ללמוד מדעי המחשב והתאכזבו מזה, אז חשוב שתדע למה אתה נכנס.

אם אתה יותר בקטע של תכנות ופחות מעניין אותך התאוריה אז לדעתי חבל על הזמן שלך, אתה יכול ללמוד את רוב הדברי לבד, תכנות זה כנראה הנושא שיש הכי הרבה מידע חופשי, איכותי וזמין עליו באינטרנט. יחסית מאוד קל ללמוד לבד, יש מלא פרוייקטים בקוד פתוח שאפשר להצטרף אליהם ואין סיבה להשקיע שנתיים בלקחת קורסים מתמטיים אם כל מה שמעניין אותך זה לכתוב קוד.

אני אישית מאוד נהנתי מהתאוריה לא פחות מאשר התכנות ואני ממליץ על זה בחום, אבל זו רק דעתי האישית.
ישן 17-08-2014, 11:01
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
קודם כל, תודה לך ול ai22 על התגובות.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "חשוב שתדע שיש הבדל גדול מאוד..."

לגבי מה שאתה כתבת:
חטיבה היא המצאה של העברית - קובץ של 32 נ"ז שנותן ידע מקיף במשהו, לסטודט שרוצה טעימה רצינית מנושא (יותר מקורס פה קורס שם, אבל פחות מתואר דו חוגי).
אני לא יודע מה בדיוק אני אוהב יותר בתחום של מחשוב - אהבתי לרשום קוד, אבל גם אהבתי את הראש של פתרון הבעיות, מעבר לאיך אח"כ רושמים את זה בפועל.
בכל אופן, אלו הקורסים שיש בחטיבה:

האם היית אומר שאלה קורסים טובים למי שמעוניין ברקע כללי? האם אתה חושב שהם מצדיקים מאמץ של לא מעט נק' מתמטיקה כמבוא?
האם אלה קורסים ששמים דגש על עבודה מול מחשב או על התיאוריה המתמטית?

לגבי ai122:
אני מעוניין לעשות את החטיבה מתוך סקרנות לנושא. כמובן שלא יזיק שזה יעזור לרזומה, אבל לא זאת המטרה.

ישן 17-08-2014, 12:02
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "קודם כל, תודה לך ול ai22 על התגובות."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
האם היית אומר שאלה קורסים טובים למי שמעוניין ברקע כללי? האם אתה חושב שהם מצדיקים מאמץ של לא מעט נק' מתמטיקה כמבוא?
האם אלה קורסים ששמים דגש על עבודה מול מחשב או על התיאוריה המתמטית?
לא.
כלומר, כן ולא, אבל אם צריך לסכם את התשובה למילה אחת: לא.

לימודי מחשבים באקדמיה ככלל אינם מאוד פרקטיים, וקורסי המבוא בדרך-כלל פחות פחות פרקטיים מקורסים מתקדמים/מתמחים (זה לא ייחודי למחשבים). יכול להיות שבמקרה באוניברסיטה העברית, בשנה הזאת, המרצה הספציפי הזה, יהיה קצת פחות גרוע, אבל זה סיכון מיותר.

גם הקורסים שהם "מול המחשב", לעתים קרובות מלמדים, מול המחשב, דברים לא נכונים.

אילו אמרת שאתה ממש אוהב מתמטיקה, זה היה סיפור אחר. אבל סתם לסבול 5 קורסי מתמטיקה כדי לקבל את הזכות הגדולה לקחת עוד 6-7 קורסים שהתועלת מהם מוטלת בספק נשמע לי מיותר למדי.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 01-09-2014, 08:53
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אם אתה גם אוהב מתימטיקה וגם מדמ"ח - זה נשמע כמו כיוון טוב
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אני גם די אוהב מתמטיקה :)"

"מדעי כדור הארץ" זה תחום קצת חלש תעסוקתית.
עיבוי שלו עם מדמ"ח יכול לשפר משמעותית את אפשרויות התעסוקה, במיוחד אם מדובר על סימולציות, או עבודה מול אנשי תוכנה.
האפשרות העתידית להמשיך לתואר שני במדעי המחשב (עם כיוון אינטרדיצפלינרי, מה שיסייע לקבל מלגות) יכול לעזור לחיזוק המגמה הזו.
היתרון הוא שההשלמות שאתה עושה במסגרת החטיבה, הם לרוב החסם העיקרי לקראת תואר שני כזה.

תבדוק האם תאהב לעבוד בתחום תעסוקה הנבחר,
חמותי למדה מקצוע אחר, אבל בעקבות ההצלחה שלה בקורסי מדמ"ח, וחוסר הנאה מהפרקטיקה - שינתה מקצוע למדעי המחשב.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 01-09-2014 בשעה 09:21.
ישן 29-08-2014, 15:31
צלמית המשתמש של Idjo
  Idjo Idjo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "שאלות על חטיבה במדעי המחשב ומבואות מתמטיים"

1. לפחות לגבי הקורסים של החוג למתמטיקה, קשה לדעת כמה תסתדר כי זו התנסות ראשונה עם מתמטיקה מ"סוג אחר" ממה שראית. אם הראש שלך פתוח לחשיבה מדוייקת ולדברים חדשים אז יש סיכוי סביר שכן. הקורסים ככל הנראה יהיו קשים ועניין זה משהו אינדבדואלי (אני יכול להגיד לך שאותי זה עניין אז).
2. שאלה טובה. מבחינת "מה זה עוזר?" קשה לי לענות וכמו שנאמר כאן כדאי לך לברר. על פניו זה נראה לי לא משתלם מהבחינה שהמרחק בין זה ללעשות חוג לא גדול במיוחד וחבל לעצור באמצע. לגבי מה שאמרת שחוג לא עומד על הפרק, אולי אם תראה הצלחה בחטיבה כן יאפשרו לך. כדאי לשאול את היועץ של החוג בעניין זה (ואפשר גם בעניינים האחרים).
מבחינת עניין כבר הזהירו אותך לגבי האופי התאורטי של התואר (שאולי אפשר קצת לרכך אותו בקורסי בחירה). אני אישית מאוד אוהב את התחום התאורטי אבל שוב זה כמובן אינדבדואלי.
3. בשביל אינטרו ו-OOP אני לא חושב שצריך רקע מתמטי. בשביל DAST צריך לפחות דיסקרטית. בשביל אלגוריתמים צריך DAST וכדאי מאוד הסתברות (אני עונה מה אני שאני חושב שצריך מבחינת ידע. יכול להיות שיש גם דרישות קדם).
4. בקורסים של מתמטיקאים בד"כ עושים דברים "עד הסוף" מבחינת תאוריה והוכחות. באופן טבעי זה בא על חשבון היקף הקורס וכן התרגילים יותר תאורטיים ופחות חישוביים. מה יותר טוב זה עניין של טעם. אני אישית מאוד בצד של המתמטיקאים. :-)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר