לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #2  
ישן 19-08-2014, 12:01
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 06.02.07
הודעות: 2,238
יהי זכרו ברוך. לוחם ומפקד אמיץ.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר עודד ראור נפטר"

יהי זכרו ברוך. לוחם ומפקד אמיץ.

http://news.walla.co.il/?w=/2689/2776916

מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר עודד ראור נפטר בגיל 46\ מאת אמיר בוחבוט

אל"מ ראור, שפיקד בין היתר על כוח היחידה במבצע "חד וחלק" במלחמת לבנון השנייה, מת בשנתו בביתו שבמושב קדימה. חבריו בקהילת המודיעין הוכו בהלם: "הוא היה לוחם עז נפש"

אבל בקהילת המודיעין של צה"ל: אלוף-משנה (במיל') עודד ראור, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מת הלילה (שלישי) בשנתו בביתו שבמושב קדימה, והוא בן 46. חבריו קיבלו בהלם את הידיעה על מותו הפתאומי: "ראור הוגדר לוחם עז נפש, שעבר טלטלה אישית במהלך בקריירה בשל האירוע שבו מתו לוחמיו", אמר אחד החברים. "האירוע הזה השפיע עליו רבות. הוא היה אדם מופנם וסגור". ראור הותיר אחריו אישה ושתי בנות. הלווייתו תתקיים בשעה 18:30 בבית העלמין בשפיים. אל"מ ראור החל את הקריירה הצבאית שלו כלוחם בסיירת מטכ"ל והתקדם בסולם הדרגות לתפקידים בתוך היחידה. אחד האירועים הקשים שבהם היה מעורב היה תאונת אימונים באימון ניווטים שבה מתו שני לוחמים מהיחידה ממכת חום ומהתייבשות. לאחר תחקיר מעמיק והליך משפטי מתמשך שארך כמה שנים, נגזרו עליו 90 ימי מאסר על תנאי בגין רשלנות. לאחר מכן הוגשו נגדו כמה עתירות לבג"ץ, אך למרות הקושי המשפטי והפיקודי – הוא המשיך להתקדם בקריירה הצבאית שלו. הוא מונה לסגן מפקד מגלן, ובשנים 2007-2004 הוא מונה למפקד סיירת מטכ"ל. במהלך כהונתו עשתה הסיירת כמה פעילויות מורכבות, אחת מהן במהלך מלחמת לבנון השנייה במסגרת מבצע "חד וחלק", ובו פשטו כוחות יחידות עלית של צה"ל, ובהן סיירת מטכ"ל, על בעלבכ במטרה לפגוע ביעדי טרור של חיזבאללה ושל משמרות המהפכה של איראן. שנה אחרי המלחמה מונה ראור למפקד חטיבה 5, חטיבת מילואים, ובתום תפקיד זה פרש מצה"ל ב-2009. בשנים האחרונות עסק ראור בתחום הטכנולוגיה בחברת "בינת תכנון מערכות" ובשבועות האחרונים הוא שקל לעזוב את ישראל לצורך עבודה בחו"ל. ("מערכת וואלה! חדשות", פורסם בתאריך 19.08.2014)


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4560160,00.html
מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר עודד ראור נפטר בגיל 46\ מאת יוסי יהושוע

הקצין שהוביל את היחידה בעשור הקודם למבצעים שעליהם קיבלה צל"ש, מת בשנתו. שר הביטחון ספד לו: "אדם מיוחד עם מחויבות עצומה לאנשים". חברו הטוב: "הוא ביקר אותי כל יום אחרי שנפצעתי. אין אנשים כאלה היום"

הלם בקהילת המודיעין: המפקד לשעבר של סיירת מטכ"ל, אלוף-משנה (מיל') עודד ראור, הלך הלילה (יום ג') לעולמו בשנתו והוא בן 46 בלבד. ראור, אב לשתי בנות ממושב קדימה, "הלך לישון ולא קם", כדברי חברים. ראור החליף את הרצי הלוי (ראש אמ"ן הבא) כמפקד יחידת העילית של צה"ל ב-2004 וכיהן עד 2007, גם במהלך מלחמת לבנון השנייה. בתקופתו קיבלה היחידה צל"ש על סדרת פעולות. קודם לכן נדחתה עתירה לבג"ץ נגד מינויו בשל הרשעת עבר ברשלנות, במקרה שבו מתו שני חיילים מהתייבשות באימון ניווט בדרום. בסיום תפקידו הועלה ראור לדרגת אלוף משנה ואז פיקד על חטיבת מילואים, לפני שפרש ופנה לשוק הפרטי. הוא מונה למנהל פיתוח עסקי בחברת בינת יישום מערכות. שר הביטחון משה (בוגי) יעלון פרסם הודעת הספד: "עודד ראור, שנפטר הלילה, היה מפקד צוות בתקופה בה שירתי כמפקד סיירת מטכ"ל, ומאוחר יותר נפגשנו בצמתים שונים עד אשר מונה לפקד על היחידה בשנים בהן הייתי רמטכ"ל. עודד היה אדם מיוחד, אכפתי, מסור מאוד, עם מחויבות עצומה לאנשים, לחבריו ולעשייה, שהצניעות והענווה היו חלק בלתי נפרד מאישיותו. "בחודשים האחרונים פגשתי בו לא מעט, כשהגיע לבקר באופן קבוע חבר משותף שנפגע בתאונה", הוסיף יעלון. "עודד היה שם בשבילו לאורך כל הדרך, מלווה ומסייע, מחבק ותומך. זה היה עודד וזו הייתה דרכו האצילית. "בסיירת מטכ"ל - הן כלוחם והן כמפקד - עודד הפגין מקצועיות רבה, מוטיבציה אדירה וחשיבה מבצעית יצירתית, שסייעו לו להשתתף ולהוביל מבצעים שהשתיקה יפה להם, אך תרומתם לביטחונה של מדינת ישראל היא עצומה. נפילתם של לוחמים ששירתו תחתיו ליוותה אותו והעיקה עליו, והוא כאב את מותם כל חייו. צפיתי בו מקרוב במבצעים שונים של הסיירת, ותמיד התרשמתי מקור הרוח שלו ומיכולתו להוביל ולהנהיג לוחמים אל המורכבות שבמשימות". משפחתו וחבריו של ראור הוכו בהלם ואמרו שהיה אדם בריא. חברו הטוב שאותו הזכיר שר הביטחון הוא סגן-אלוף במיל' ברוך גולדברג, שנפצע קשה מאוד בתאונת רכיבה על אופניים. "עודד הוא מלח הארץ, החבר הכי טוב שלי, אדם ערכי ישר", סיפר גולדברג. "אין אנשים כאלה היום. בכל יום הוא בא לבקר אותי בבית החולים, עזר לי ברגעים הכי קשים, כל כך תמך בי". לדברי גולדברג, ראור גם התנדב בבית הספר של הבת שלו והעביר שיעורים במתמטיקה. "עודד טיפס על הקירות כשלא קראו לו במלחמה האחרונה", הוסיף חברו הטוב. ("Ynet", פורסם בתאריך 19.08.2014)

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...ml?hp=1&cat=875

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
עודד ראור, מפקד סיירת מטכ''ל לשעבר צילום: בן אברהם, עיתון ''במחנה''

נפטר עודד ראור, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר\ מאת יוחאי עופר

אל"מ במיל' ראור, שימש מפקד היחידה בין השנים 2004-2007. השר יעלון: "הצניעות והענווה היו חלק בלתי נפרד מאישיותו"

מפקד סיירת מטכ"ל לפני כעשור, אל"מ במיל' עודד ראור, נפטר הלילה (יום ג') מדום לב בביתו. ראור, בן 46 במותו, עשה את עיקר הקריירה הצבאית שלו בסיירת המובחרת פיקד על היחידה בין השנים 2004-2007 והחליף בתפקידו את הרצי הלוי, שמונה לראש אמ"ן הבא. הלווייתו תתקיים בשעה 18:30 בבית העלמין בשפיים. אל"מ ראור הוביל את לוחמיו במהלך מלחמת לבנון השנייה וכן היה מפקד חטיבה במילואים. בעת שפיקד על סיירת מטכ"ל קיבלה היחידה צל"ש על שורה של פעילויות מוצלחות מעבר לקווי האויב. לפני שנכנס לתפקיד מפקד הסיירת, הוגשה עתירה לבג"צ נגד המינוי, וזאת לאחר שבעברו הורשע ברשלנות לאחר ששני לוחמים מתו מהתייבשות במהלך ניווט בדרום הארץ. שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ספד לו וסיפר כי ראור ז"ל היה מפקד צוות ביחידה בתקופה בה היה יעלון מפקד סיירת מטכ"ל, וכן מפקד היחידה בשנים בהן היה יעלון רמטכ"ל. "עודד היה אדם מיוחד, אכפתי, מסור מאוד, עם מחויבות עצומה לאנשים, לחבריו ולעשייה, שהצניעות והענווה היו חלק בלתי נפרד מאישיותו", אמר שר הביטחון. השר סיפר כי בחודשים האחרונים הם נפגשו לא מעט במהלך ביקור אצל חבר משותף של השניים שנפגע בתאונה. "עודד היה שם בשבילו לאורך כל הדרך, מלווה ומסייע, מחבק ותומך. זה היה עודד וזו הייתה דרכו האצילית". דורון אביטל, לשעבר מפקד סיירת מטכ"ל, סיפר כי כאשר פיקד על היחידה הוא עבד צמוד לראור ז"ל. אביטל, שהגיע לביקורים ביחידה ופגש את ראור ומפקדי הסיירת לאחר מלחמת לבנון השנייה סיפר כי עודד היה קר רוח, וקיבל החלטות בצורה שקולה וטובה. "הייתה בו בעיקר הרבה ענווה ומותו הגיע בהפתעה גדולה לכולנו אמר אביטל והוסיף: כי הוא "מהמובחרים והשקטים שבין מפקדי היחידה. השרה רגיעה פיקודית סביבו ובלי הפאתוס המיותר שמונע הצלחות ואינו מקדם אותם שאנו מוצאים לפעמים ולאחרונה בצהל. הוא היה מוכשר מאוד, נעים הליכות ומאוד מאוד אהוב. חבל". ("nrg", פורסם בתאריך 19.08.2014)
_____________________________________
"לא חוזרים עד שמבצעים"(המוטו של גדוד 890 של הצנחנים, כפי שניסח אותו מפקדו אריק שרון)
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)


נערך לאחרונה ע"י marloweperelab89035 בתאריך 19-08-2014 בשעה 12:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #4  
ישן 19-08-2014, 19:51
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 06.02.07
הודעות: 2,238
השר בנט ספד לעודד ראור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר עודד ראור נפטר"

http://www.maariv.co.il/NewsBulleto...spx?0r9VQ=EFHIF


בנט ספד לעודד ראור: "איבדנו מפקד טוב ואדם טוב"

שר הכלכלה, נפתלי בנט, ספד היום לעודד ראור, מפקד סיירת מטכ"ל, שהלך לעולמו הלילה לאחר שנפטר בשנתו. בנט כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "היה שלום, עודד ראור. הלילה נפטר אל"מ (מיל) עודד ראור, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. עודד היה מפקד פלגת האימונים ביחידה בעת גיוסנו ולאורך תקופת ההכשרה של צוותי, צוות גיורא. תחת הובלתו של עודד, עברנו את המסלול המפרך והמיוחד כל-כך. הוא חינך אותנו, הלוחמים הצעירים, לערכים של נחישות, התמדה, תעוזה, מקצוענות ויצירתיות. תמיד הוא שידר: אפס פשרות ואפס ויתורים. "עודד היה צנוע, מסור, ואכפתי כלפי פקודיו ומשפחות הנופלים. עם ישראל איבד מפקד טוב ואדם טוב. יהי זכרו ברוך". ("מעריב השבוע", פורסם בתאריך 19.08.2014)
_____________________________________
"לא חוזרים עד שמבצעים"(המוטו של גדוד 890 של הצנחנים, כפי שניסח אותו מפקדו אריק שרון)
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #5  
ישן 19-08-2014, 20:53
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 06.02.07
הודעות: 2,238
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר עודד ראור נפטר"לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

דברים שכתב ח"כ (רא"ל במיל') שאול מופז לזכרו של אל"מ עודד ראור

נפרדנו עתה בכאב ובצער גדול מאל"מ עודד דאור. הכרתי אותו מקרוב גם כרמטכ"ל וגם כשר הביטחון, והערכתי אותו מאוד.
עודד היה קצין ומפקד משכמו ומעלה. אדם חכם, אמיץ, ערכי וצנוע. בתקופתי כרמטכ"ל לקחתי אותו עמי לבריטניה, ליחידה שעל עקרונותיה הוקמה סיירת מטכ"ל. השתתפנו שם בקרב סימולטני והלסתות של כולם נשמטו ממנו. נתן ביצועים שיזכרו עוד זמן רב.
השקט והענווה שלו עיצבו במידה ניכרת את רוח היחידה של סיירת מטכ"ל ולדורות היא נשמרה כמוהו - הרבה מעשים מעט דיבורים.
אני מצדיע לו ולזכרו.

כבר בזמן הלוויה קיבלתי עידכונים שהפסקת האש הופרה. המערכה על ביטחון ישראל חייבת להסתיים בהכרעה ברורה. אני סמוך ובטוח שטובי בנינו, בנים כמו עודד, נחושים להגן על הבית.
(סטטוס שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, 19.08.2104)
_____________________________________
"לא חוזרים עד שמבצעים"(המוטו של גדוד 890 של הצנחנים, כפי שניסח אותו מפקדו אריק שרון)
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #8  
ישן 20-08-2014, 13:05
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 06.02.07
הודעות: 2,238
כתבה אודות אל"מ ראור ז"ל בידיעות אחרונות, 20.08.2014
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר עודד ראור נפטר"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
עמוד 16
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
עמוד 17

(הכתבה "הלב האמיץ נדם" מאת יוסי יהושוע, "ידיעות אחרונות", 20.08.2014, עמודים 16-17)
_____________________________________
"לא חוזרים עד שמבצעים"(המוטו של גדוד 890 של הצנחנים, כפי שניסח אותו מפקדו אריק שרון)
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)


נערך לאחרונה ע"י marloweperelab89035 בתאריך 20-08-2014 בשעה 13:15.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +3. השעה כעת היא 05:22

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2019 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר