לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-09-2014, 08:11
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elaa56 שמתחילה ב "מה המניע של חברות תוכנה לפרסם תוכנות חינם: אדובה, ג'אבה???"

הן מרוויחות מזה כסף:

אדובי מרוויחה כסף מהתוכנות המאוד יקרות שהיא מוכרת כדי לייצר את הקבצים שהיא מאפשרת לך להוריד את תוכנות הצפיה שלהן (פלאש, PDF) בחינם. האינטרס שלה הוא שכולם יוכלו לצפות בפלט של המוצרים האלה, ובכך להפוך אותן לסטנדרט בתעשיה, כך שמי שרוצה להפיק משהו לתעשיה, יאלץ להשתמש במוצרים שלהם, ולשלם כסף רב.

מיקרוסופט עושה את אותו הדבר עם תוכנות צפיה לקבצי אופיס (ובאופן כללי, פחות איכפת לה שמעתיקים את מוצריה ממה שהיא טוענת - כך היא כובלת את כל החברות לשלם לה על רשיונות בין עשרות למאות למליוני שקלים בשנה, כי שוב, הם הפכו את זה לדה-פקטו סטנדרט, ללא שום קשר אם זה טוב או נכון)

אשר ל Java (אני חושב שרוב האנשים יכתבו "ג'אווה") - זה לא שם של חברה - Java כיום מפותחת על ידי חברת Oracle (בעבר Sun Microsystems) - והיא לא בדיוק "בחינם" - יש לה הסכם הפצה מהדרקוניים בשוק, כך שאפילו כשמותר להפיצה חינם - זה בעייתי (לא ברור לי מה יוצא להם מזה חוץ מלעצבן את הלקוחות שלהם שמנסים לעזור להם בהפצת המוצר!) - ולא תמיד מותר להפיצה בחינם (קרא את תנאי ההסכם). כשזה לא בחינם - זה יקר - מאוד.

לסיכום: כשחברה מסחרית נותנת משהו בחינם (זה לא רק בעולם התוכנה...) - כנראה שהיא חושבת שהיא תרוויח מכך בדרך אחרת. הרווח אפילו יכול להיות לא מונטרי, אלא רווח של יחסי ציבור (כמו למשל שחברה מחליטה לתרום למשהו...) - שגם הוא - בעיני החברה - יוביל לעוד לקוחות ולעוד כסף בחשבון הבנק בסופו של דבר. יש שיראו במה שכתבתי התייחסות צינית, אבל מטרתה המוצהרת של חברה (בניגוד לארגון ללא כוונת רווח) היא להשיא את רווחי בעליה - ואם היא עושה פעולות בניגוד למטרה זו, היא פוגעת בבעליה. אם הבעלים רוצה לתרום זה מעולה - אין סיבה שלא יעשה זאת מכספו שלו...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-09-2014, 11:35
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
פה חוזריםן לעניין הסטאנדרט.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אבל רוב הג'אווה שרצה (כמותית)..."

יש לך בחברה הרבה תוכניתני Java כדי לפתח את המוצר.
באיזה שפה תפתח את הממשק (במחשב או בפלאפון)?
סיכוי לא קטן שבJava.

וברגע שתעבור סף מסויים - גם הקורסים באוניברסיטה יעדיפו Java,
ואז התוכניתנים שמסיימים שם יעדיפו Java.
לכן מיקרוסופט נותנת לחוות השרתים באוניברסיטה את הכלים האלו חינם.

לגבי אורקל:
אורקל תומכים מאוד בלינוקס.
תמיכה אחת נעשית באמצעות כלי הנקרא VirtualBox, שמאפשר לך להריץ על מחשב אחד מספר מערכות הפעלה שונות.
למשתמש הביתי ואפילו העיסקי הפשוט זה מספיק, ועוזר מאוד,
אבל אם אתה עסק שצריך תוספת מתקדמת - אתה תשלם להם הרבה על הפיתוח ועוד תגיד תודה (כי אצלם יש מומחים שיעשו את זה טוב ומהר).
ישן 15-09-2014, 18:56
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "מה לעשות שזה שלב חשוב בדרך לגמילה"

תן לי לגלות לכם סוד קטן...
נתתי לאנשים שלא מבינים כלום במחשבים (מערכות הפעלה ותוכנות) לעבוד עם לינוקס עם ממשק של kde וליברה אופיס, הם חשבו שזה וינדוס 7 בכלל ואופיס של מיקרוסופט וזה נראה להם תקין לחלוטין.

הם בכלל לא שמו לב בכלל שמדובר במערכת הפעלה אחרת ואופיס אחר לחלוטין, כי זה כל כך דומה וחברותי, והאופיס הוא ממש לא סיבה להשאר אצל מיקרוסופט כיום, כשניתן להריץ את האופיס של מיקרוסופט על לינוקס ובקלות יתר סתם לידע כללי.

הניסוי הקטן שלי מצא שאנשים חושבים שהליברה אופיס הוא האופיס של מיקרוסופט ולא אמרתי להם מילה על זה, אבל הם עבדו איתו מבלי להכיר אותו בכלל.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 17-09-2014, 14:24
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
הנסיון שלי שונה.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "תן לי לגלות לכם סוד..."

אני עבדתי בעיקר עם תוכניתנים (אני תוכניתן ודי "הפילו" עלי את התפקיד של אחראי לינוקס).

גם אצלנו עבדנו עם KDE (שאנשים באמת מאוד אהבו) של הפצת Fedora.
אבל האופיס היה של Gnome ואנשים לא סבלו אותו.
תמיד משהו היה אחרת ממה שהם היו רגילים, ולא לטובה.
מלבד זאת היו אז בעיות שונות שקשורות לחוסר תאימות של פלאש (וכידוע הדבר הכי חשוב למשתמשים זה לצפות בסרטונים ברשת "לצרכי עבודה"), שהצריך עדכונים מתמידים ועדיין תמיד משהו קירטע (ואי אפשר לבקש עזרה כי הסרטון לא עבד...)
אז למרות שלרוב אולי היה לאנשים בסדר עם לינוקס, הם עדיין רצו את הווינדוס XP הישן (ובטח לא את win7).

מאז שעזבתי הם עברו לאובונטו. מקללים את המחשב כל יום, ועושים הכל כדי להימנע מלינוקס.
אני כבר לא שם.
ישן 15-09-2014, 09:08
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "שהן לא תמיד מרוויחות מזה כסף..."

דיברת על הפצה בחינם לצורכי "מוניטין", שזה נושא שכבר הזכרתי בתגובה שאליה הגבת...

הדוגמה שהבאת כאן, לא סביר שמדובר בחברה מסחרית - לחברה יש עלוית תפעול - אם כל מוצריה חינם - היא תפשוט את הרגל. יותר סביר שמדובר סתם במתכנת שמעוניין לתרום לעולם (לא דבר נדיר, כל עניין הקוד הפתוח וכו'... וגם העובדה שהמייל לפניות הוא כתובת ב GMail מחזקת השערה זו) - אבל חברה מסחרית מעוניינת, שוב, לעשות כסף...

אפליקציות - אותו דבר. אם זה מתכנת פרטי שרוצה לעשות טוב - סבבה לו. אם זו אפליקציה מסחרית - הם עושים עליה כסף - גם אם אתה לא משלם כדי לקנות אותה. הדרך המקובלת היא... פרסומות. ויש כאלה שמוכרים תוכן בתשלום. ויש כאלה שגם וגם. זה שהאפליקציה בחינם - לא אומר שהחברה המסחרית לא מרוויחה עליה.
ישן 15-09-2014, 19:01
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "תוכנות יקרות לייצור PDF? אני..."

אם תבדוק תגלה שהאופיס של מיקרוסופט מציע לך לא הרבה עם קבצי ה pdf יחסית לאופיסים אחרים ותוכנות אחרות של pdf.

כל אופיס יש לו את היתרונות שלו למען יושר הדיון, אבל האופיס של מקרוסופט לא מצדיק את מחיר הרישון שלו שיש לך את הליברה אופיס כיום. אני אישית עובד עם 3 אופיסים שונים שאחד מהם הוא האופיס של מיקרוסופט, השני ליברה אופיס ויש אחד נוסף, כי כל אופיס יש לו יתרון משלו על האחרים ואני חייב למבצע התאמות בקבצים בכל מעבר על פי הצורך.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:39

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר