לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-10-2014, 10:07
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "מילת ביקורת"

הלינק עצמו פחות מהותי.
כל עוד יש את שם השיר והלהקה תמיד יהיה אפשר למצוא לו לינק חלופי.
אני גם בספק אם מבחינה חוקית, גלגלצ יכולים לעלות את השירים ליו טיוב - דבר שמעלה אותו להאזנה פומבית ברשת באופן חופשי - מבחינת זכויות יוצרים. מניח שזה אפשרי אבל ידרוש תשלום רב לבעלי הזכויות.
10 שעות משדר אני מניח שמדובר באלפי\ מאות שירים. המרה של כזו כמו של שירים לקובץ דיגיטלי, מיון, סידור והעלאה לערוץ יו טיוב של כזו כמו של שירים זו עבודה שתיקח הרבה מאוד זמן ותגזול הרבה מאוד משאבים. משהו שלא נראה לי ישתלם, שוב, לנוכח כמות הפעמים שהשירים העלו כבר הועלו ליו טיוב או לאתר אחר.

הפליליסט עצמו שמור ביו טיוב, באתר גל"צ ובתחנה עצמה.
הביקורת נכונה, אבל לדעתי לא "משתלמת" לטיפול.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-10-2014, 10:01

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "02.10.14 "זאת המנגינה שלנו" פרויקט הנצחת הרוגי צוק איתן של גל"צ"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

רוצה להזכיר שגם הערב (לאחר מהדורת החדשות) יוקרן בערוץ 10 הסרט "בן של אבא". 4 אבות מדברים על החודש הראשון בלי הילד שלהם.

יפה היוזמה של גל"צ וגלגלצ, משדר לזכר הלוחמים לאו דווקא עם שירי עצב ואווירה של אבל אלא, סיפורים אישיים, הכרות עם הלוחמים ושירים שאהבו.

נראה שהמבצע האחרון עדיין נוכח, במובן מסויים, וזיכרון הנופלים עדיין קיים בתקופה הסמוכה לסיום המבצע. מחוות וזיכרון מבלי "ההמתנה" ליום הזיכרון.
אני אישית לא זוכר שככה עסקו בנופלים ו\או בפגיעה בדרום בתקופה הסמוכה למבצע צבאי לאחר שהתרחש.
המשדר בגלגלצ, הסרט בערוץ 10, תחילת שיח שמכתבה קטנה בעיתון צף ועולה על שלושת חיילי גבעתי שהתאבדו בסמוך לסיום המבצע וכו'. בנוסף, אירועי תרבות שמתקיימים במיוחד בדרום והחשיפה אליהם בתקשורת - למשל ירידת כלל ערוץ 10 לדרום במהלך פסטיבל סוכות הקרוב.

מחשבה נוספת, מדוע בגלצ רשום 72 נופלים ובערוץ 10 67 נופלים? האם יש מחלוקת על מס' הנופלים?

ישן 03-10-2014, 07:07
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "[QUOTE=Fang]כן בגל"צ רשומים..."

עם סמל שחר שלו ז''ל אין בעית רישום, הוא נכלל במניין הרוגי צה''ל.
לגל''צ היתה טעות רישום של זאביק עליון ז''ל כאזרח כאשר ע''פ דו''צ הוא היה במסגרת שמ''פ כאשר נהרג לכן נכלל במניין הרוגי צה''ל.
בקיצור: גל''צ רשמו 66+6 כשצריך להיות 67+5

המונח חלל צה''ל הוא מונח משפטי ע''פ חוק משפחות חיילים שניספו במערכה 1950, החוק עבר שינויים ופסיקות בגלל כל מיני מצבים שקרו במהלך השנים והעלו סוגיות משפטיות שהחוק לא כיסה במקור, כגון מה דינו של עריק שהתכוון לחזור אבל בדרך נהרג ועוד כל מיני פילפולים משפטיים כאלה..
המקבילה האזרחית לחוק הזה היא חוק התגמולים לנפגעי פעולות האיבה 1970

פרשנות משפטית למונח חלל צה''ל ע''פ החוק מ 1950

http://www.bachlaw.co.il/publicatio...09/Bitaon46.pdf

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 03-10-2014 בשעה 07:16.
ישן 03-10-2014, 15:53

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "02.10.14 "זאת המנגינה שלנו" פרויקט הנצחת הרוגי צוק איתן של גל"צ"

בעלי היקר, אח שלי, בני: משפחות חללי צוק איתן כותבות. פרויקט מיוחד

יותר מחודש אחרי תום מבצע צוק איתן, ביקשה מערכת וואלה! חדשות מקרובי ההרוגים לכתוב מכתב אישי לזכר יקיריהם. 72 מכתבי פרידה וגעגוע

מתוך "וואלה!"
http://news.walla.co.il/?w=%2F%2F2790101

ובנימה אישית, מבלי להישמע קר - כי אני לא.
איך זה שיותר מחודש לאחר סיום "המבצע" האווירה עדיין קיימת. השכול, האבל והעצב עדיין נוכחים.
מבלי עניין של כאב או עצב - כואב ועצוב לי מאוד בכל פעם שאני שומע עוד רסיס מידע על אחד מהילדים שלא ישובו.
מלבד הנושאים הביטחוניים והאסטרטגיים, שתמיד מלווים תקופה לא קצרה לאחר סיום המנהרות (לדוג' התחמשות החמאס, המשך בניית המנהרות, חשש מגזרת הצפון), לא זכור לי, לא ממלחמת לבנון 2, עופרת יצוקה או עמוד ענן, שיותר מחודש לאחר המבצע ככה עדיין עסקו בהנצחה ובסיפורים האישיים של הנופלים.
תוהה, האם זה כי העם היה יותר מלוכד ותומך, פרט להפגנות של קיצוניים מצדדי המפה הפוליטית, הייתה נהירה עצומה דרומה, אבל אני זוכר את מלחמת לבנון השניה, עופרת יצוקה ועמוד ענן וגם שם, היו המונים של תומכים. נכחתי שם.
אולי זו אווירת החגים, שמעלה את הכאב?

אין לזה קשר לצבא ובטחון, אבל מעניין.

ישן 05-10-2014, 01:05

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "תהליכים תרבותיים מביאים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sh_woll
תהליכים תרבותיים מביאים לשינויים סביב החיילים הנופלים, החייל הוא פרח וגיבור, בוכים בהלוויות, העיתונאים כותבים ויש מי שיקרא, מסיבות עיתונאים עם משפחות חיילים, השיא -בעיניי- מסיבת עיתונאים מתוקתקת עם מסרים לצה"ל ולאומה אצל משפחת גולדין. כתיבתי לא שיפוטית, אלא ציון עובדות.

אבל מה הם, או ממה נובעים השינויים?
מתי החיילים לא היו הגיבורים שלנו?
מתי לא כאבנו על חיילים שהולכים?
אני זוכר במלחמת לבנון כמה תרומות ואנשים באו לצפון.
זוכר בעופרת יצוקה ועמוד ענן כמה באו ותמכו בנו בדרום.
הכאב היה נוראי ועצוב על כל חלל אבל לא זכור לי שההתעסקות בזה נמשכה לאורך הרבה זמן.

כמובן שאני לא כותב בנימה שיפוטית גם כן, אלא, סתם מציין את השינויים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:00

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר