לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-10-2014, 20:19
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
ברלין ברלין

ציטוט:
Nadav Eyal and the International Desk נדב איל ודסק החוץ
11 hours ago · Edited
אני מבין ש"ויכוח ברלין" נפתח מחדש. באדיבות סל הקניות הזול שם. הנה התרומה שלי.
יוקר המחיה בישראל והדרך בה המטריקס הישראלי מרמה ומשעבד את מעמד הביניים הוא סכנה אסטרטגית לקיומה של מדינת ישראל. המערכת הישראלית הפכה למעוותת וקפואה. היא לא מאפשרת לרעיונות חדשים או לאנשים חדשים להטות באורח מהותי מדיניות או להביא לשינויים בסיסיים באורח החיים שלנו. אני מכיר כל כך הרבה צעירים ישראלים מוכשרים מאוד, עם תארים מהאוניברסיטאות הטובות בעולם. לרבים מאוד מהם אין מה לחפש פה; אלא אם כמובן יבחרו ללכת אל שדות ההיי טק המשתלמים.
התחושה היא שישראל חסומה. חסומה וחוסמת. היא הפכה מאחת המדינות השוויוניות בעולם לאוליגרכיה. אוליגרכיה שבה רק ילדי העשירים יקנו דירה בלי להשתעבד לכל חייהם למשכנתא מגוחכת בגובהה. אוליגרכיה שבה רק לילדי "המחוברים" (רולניק) יהיו הזדמנויות שוות - ולא רק בחברת חשמל. אוליגרכיה רעיונית, שבה באמת שכנענו את עצמנו שעלינו לבחור שוב ושוב באותן דמויות עבשות, מובארקים שלנו. מנותקים מהתור בקופת חולים או מהמחירים בסופר, האנשים האלה ממשיכים לנהל את חיינו. אנחנו חיים בעולם גלובאלי ודיגיטלי. ישראל היא מושבה אנאלוגית.
ברלין ושאר הדיבור על ירידה מהארץ (אני משתמש במכוון במושג הזה) נועדו להמחיש באורח עמוק את המצוקה של מעמד הביניים הישראלי. נאמנים פצעי אוהב. ומי שמתנפל על אלה שמדברים על קלות החיים בחו"ל רוצה כנראה לאטום את אוזניו ולעצום את עיניו בפני מה שמתבקש: ההסכם הישראלי הופר. ההפרה שלו, שבמסגרתה רוכבים כאן המתעשרים החדשים על ג'יפיהם השחורים, הסקטורים למיניהם, הטייקונים ובני ביתם, היא הפרה חמורה מאוד. הפרה יסודית. אנשים מוכנים היו לחיות כאן חיים קשים מאוד עבור חברת מופת. או כזו שניסתה. הם אינם מוכנים לחיות חיים קשים מאוד כדי שלעוד ראש ממשלה יהיה עוד בית מפואר. כששוברים סולידריות מוצאים יורדים צוהלים בברלין על מחירי המילקי.
אני לא אוהב את ההתפארות הזו במחירים הזולים, היא מפריעה לי. בחרתי לחיות כאן. ומהבחירה הזו משתמע שהייתי רוצה לראות כאן את האנשים הטובים ביותר, ולא לחזות בירידה מפחידה ומייאשת.
אבל הנה הכישלון של המנהיגות שלנו: חוסר היכולת להבין שבעולם גלובאלי, הישראלים צריכים לבחור בישראל. כל יום. שאי אפשר עוד לספר להם בלופים ושקרים גסים. על דיור. על המחירים בסופר. שאי אפשר לסגור עוד עסקה אפלה בין הרגולטור לטייקון על חשבון גמלאית שקונה קוטג'. שהמשמעות של ההונאה המתמשכת והעושק והביזה יהיו דלדולה המתמשך של ישראל. הפיכתה למושבת מטעים אמיתית, ענייה, מוכת בערות מתחדשת.
המנהיגות שלנו לא מבינה שהסיסמאות הריקות שלה כבר לא עובדות. שכדי שישראל תמשיך להיות הבחירה של ישראלים, היא צריכה לספק את התמורה. היא כל כך מעוותת המנהיגות שאין לה מושג מהי התמורה.
שלא ינאמו לי על אבותינו החלוצים. אני מכיר די טוב את ההיסטוריה המשפחתית שלי. אבותיי החלוצים באו לכאן לכונן חברה טובה יותר מאירופה, לא גרועה ממנה. הם לא באו לכאן ולא סללו כבישים כדי שנכדי נכדיהם ישמשו בטריות קטנות לאספקת ממון לסקטורים קיצוניים, הם לא באו כדי לסדר ג'ובים למקורבים של ישראל כץ או לסבסד את העושר של ניני הנינים של לב לבייב.
"לא, אני לא אוהב לראות את חגיגות הירידה. אבל אני מבין אותן ואת הסכנה שהן מסמנות, ואת האתגר שהן מציבות לישראל - להשתפר". את המילים האלה היו צריכים לומר קברניטינו. אבל הם חיים בעולם משלהם, והוא מדושן מאוד.

תוספת: דה מארקר החליטו להעלות את הטקסט מעלה. הנה הלינק:
http://www.themarker.com/opinion/1.2452745

מקור:

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

נערך לאחרונה ע"י hellfrost בתאריך 06-10-2014 בשעה 20:23.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2014, 16:46
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "ברלין ברלין"

השוואה שנעשתה בדה מרקר היום מראה כי הרווח התפעולי של חברות המזון הגדולות בישראל עומד בשורה אחת עם אלו העולמיות. משמע (עבור הקורא יאיר לפיד)- החברות הללו לא "מרוויחות יותר מדי" בניגוד לטענות.

http://www.themarker.com/consumer/1.2452860

עולה השאלה- מדוע המחירים עדיין גבוהים?
ראשית כל- מכיוון שישראל היא שוק קטן, ומכיוון שייבוא לישראל אינו קל כמו ייבוא במדינות אירופה (שם ייבוא הוא גם משאית שעוברת את הגבול פעם בשעה ללא עיכובים, ולא כמו פה), יש לשוק שלנו נחיתות מובנית- יהיה פה יקר יותר כמעט תמיד.
אחרי ההערה הזאת ניגש לבחינת המספרים. מדוע אוסם או שטראוס מרוויחות כמו חברות זרות אבל מוצריהן יקרים? הוצאות. אילו הוצאות? בחלק ממוצרי המזון מדובר על תוצרת חקלאית כחומר הגלם (החלב בישראל יקר יותר מהחלב בגרמניה למשל- http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000977018).
שאר ההוצאות הן פועל יוצא ממדיניות הממשלה והשלטון המקומי- חשמל, מים, ארנונה, מיסים, היטלים, דלק, מחיר המשאיות והמכוניות הכמעט כפול מאשר באירופה, וכך הלאה. אז עם כל אלו, איך מחירי המזון יירדו בדיוק? כמו מחירי הנדל"ן- המגזר העסקי הוא פרת מזומנים עבור ממשלת ישראל. אז שמישהו יוותר על זה? לא. קל יותר להכריח חברות למכור בזול יותר מאשר לבצע רפורמה מבנית הכרחית במבנה המשק.
לכשרות אני לא נכנס כי אני לא יודע כמה זה משפיע על מחירי המוצרים. ייתכן שהעובדה שלא ניתן לייצר בשבת ויש להשבית מכונות פוגעת אף היא בתמחור, כמו גם עלות משגיחים וכו'. אבל זאת בחירה של מרבית הישראלים.

ומכיוון ששואלים זאת רבות- כן, מוצרים ישראלים בחו"ל לא פעם זולים יותר מאשר בארץ. הסיבה היא שיש יותר תחרות- מתקשר להערה שכתבתי למעלה, על כך שבישראל אין מספיק יצרנים מקומיים. את זה אפשר לפתור, בערך, על ידי ייבוא ללא הגבלים. אבל אז יתחילו להזדעק על העובדים והחקלאים ועל מיסים שמגנים על הפועל העברי מכרזת שנות ה-30.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:57

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר