לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-10-2014, 06:54
צלמית המשתמש של dudib
  משתמש זכר dudib dudib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.08
בעל מניות בחברה פושטת רגל

שלום חברים אני די חדש בתחום וחוזר לפעול בתחום המניות ושוק ההון לאחר הרבה זמן ללא פעילות בתחום או התעסקות כלשהי בו.

אני השקעתי סכום לא מבוטל בחברה מסוימת שבחודש האחרון פשטה רגל לשם המשך פעילות אך על פרופיל נמוך, החברה מבוססת הייטק בארה"ב.
זו פעם ראשונה שאני מתקשר ישירות למצב שכזה ויש לי מספר שאלות שאני מקווה שתוכלו לעזור לי:

1. במצב שכזה האם במידה ואני מחזיק בנתח גדול מהמניות של החברה הפושטת אך איני בעל תפקיד בחברה האם יש לגורמים כלשהם טיעונים לגבי או אחזקותיי?

2. זכור לי כי חלק מהשיטות של וורן באפט ליצור הון לטווח ארוך עם השקעה לא מבוטלת מזמנו ומרצו היו ע"י השתלטות על חברות פושטות רגל ושיקומן תחת ניהולו, האם יש לי אפשרות עקרונית מישראל למבצע מהלך שכזה על החברה הזאת שמיקומה בארה"ב?

3.במידה ואני מבצע השתלטות שכזאת האם יצרו עימי קשר גורמי בעלי עניין בחברה בין אם לשם הסדרת ההליכים המשפטיים בעניין הפשיטת רגל או לשם ניהול החברה?

4.מה כדאי לי לבדוק על החברה לפני שאני מתחיל לבצע מהלך שכזה?

נערך לאחרונה ע"י dudibenjamin בתאריך 14-10-2014 בשעה 07:03.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-10-2014, 07:27
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dudib שמתחילה ב "בעל מניות בחברה פושטת רגל"

נשמע לי שאם אתה השקעת סכומים לא מבוטלים, ואתה מתכנן להשקיע עוד סכומים לא מבוטלים... בחברה שמפסידה כסף ולא יכולה לשלם את חובותיה (!), שכדאי שלכל הפחות תתייעץ עם עו"ד העוסק בפשיטות רגל, ולא תקבל את המידע שלך מהודעה בפורום.

אני לא עו"ד/רו"ח, והתשובות הבאות אינן יעוץ משפטי או כלכלי, ומבוססות בחלקן על מה שאני כן יודע בהליכי פשיטת רגל בישראל, שהם קצת שונים :

1. לא ברור באיזה מובן אתה מתכוון שאתה אומר "טיעונים". האם אתה מתכוון שידרשו ממך לשלם על חובות החברה? אם לא היית בין מקבלי ההחלטות שם, ואנחנו מדברים כאן על Chapter 11 (ארגון מחדש, מה שאתה מכוון אליו, על פניו), נראה לי שלא. מצד שני, מי שישלם על חובותיה, לא יעשה זאת בחינם... הוא זה שיהפוך להיות בעליה... זה אומר שחלוקת המניות צפוייה להשתנות... החברה לא נשארת בפשיטת רגל, אין דבר כזה. חברה או קיימת (ולשם כך עליה להיות סולבנטית - או בתהליכי הבראה בהגנת בית המשפט כדי להגיע למצב שתהיה סולבנטית), או מתפרקת (לפי Chapter 7). פשיטת רגל זה מצב זמני...

2. עקרונית אפשר לעשות הכל, מקסימום תוכל להשתמש בשליח שיפעל עבורך...

3. מה זאת אומרת האם יצרו? בשביל להשתלט, אתה צריך לפנות לנאמן שמונה לחברה, ולהציע לו לשלם על חובותיה בתמורה להשתלטות. סביר מאוד להניח שהוא ירצה לראות כיצד אתה פותר את בעיית "העסק הזה מוציא יותר כסף ממה שהוא מכניס" - אין הגיון בלהעביר בעלות רק כדי להיכנס בעוד חודש שוב לפשיטת רגל - לבתי המשפט יש מספיק עבודה

4. למה היא פשטה את הרגל, ולמה אתה חושב שבזה שאתה תהפוך להיות הבעלים, המצב שלה ישתנה... אני הייתי מתחיל בזה... למעשה, בהשקעה ניכרת (כפי שאתה מתאר אותה), אני הייתי שוקל לעשות את ה Due Diligence הזה לפני שאני שם את הכסף שלי שם... אבל זה רק אני.

ישן 14-10-2014, 08:47
  משתמש זכר הברמן של הפורום מנהל הברמן של הפורום אינו מחובר  
מנהל: כלכלה עסקים ושוק ההון, משפטים וצרכנות

חבר מתאריך: 10.07.02
פרק מספר 11 בחוק פשיטת הרגל האמריקאי עוסק במצב שתיארת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dudib שמתחילה ב "בעל מניות בחברה פושטת רגל"

הוא מוכר יותר בשם הקיצור שלו : Chaptert 11

כאשר חברה קורסת, היא יכולה לבקש הגנה בפני נושים בפיקוח בית ממשפט (בדומה לבקשת צו לקפאת הליכים בארץ).
אם אכן מתקיים בחברה שתיארת הליך שכזה, ואם לא "התנדבת" להיות ערב לחלק מהחובות - לא ניתן לפעול כנגדך בהנחה שאתה בעל מניות שאינו שותף לניהול החברה) .
במסגרת הליך שכזה מתמנה "נאמן" שמנהל את החברה בפיקוח בית משפט.
הנאמן ממשיך את הפעילות ומחזיר חלק מהחובות לנושים.
יש סדר נשיה (הסדר בו הנושים עומדים בתור) - בו אתה, כבעל מניות שהשקיע, נמצא בסוף התור.
אם יש הצדקה כלכלית, הנאמן יכול להגיע להסדר כלשהו עם הנושים ובו הם עשויים גם לוותר על חלק מהחוב. אם נישאר אופטימיים, יתכן שהחברה תצליח להשתקם והשקעתך תישמר.

אם לא מתקיים הליך שכזה, החברה הינה סתם "חדלת פרעון", אינך ערב לחובותיה (אל אם "התנדבת" בעבר, כאמור) ואין לך הרבה מה לעשות פרט לצפות איך השקעתך ירדה לטמיון...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:42

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר