לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-10-2014, 18:25
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "אולי מכובד, אך מוזר שכותב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elim
אולי מכובד, אך מוזר שכותב המאמר לא הבין מדוע התדר לא מדוייק - אלא אם הוא גם המתכנן שאז ברור שהוא לא מבין כיצד פועל מתנד פירס.

1. נתק את C1 מהגביש (השאר את הצד שמחובר לקולקטור).
2. את צד הטרימר C1 שהיה מחובר לגביש חבר לאדמה.
3. חבר קבל 10 עד 100 ננו בין הקולקטור לגביש (כמו ש C1 מחובר בסכימה).
3. הוסף קבל 33 פיקו בין הבסיס לאדמה.

אמור לפעול, אך יתכן שידרשו עוד קיזוזים.

ביצעתי את השינויים שכתבת והתוצאות הם:

תדר המתנד השתנה ל-14.057 כלומר כ-3 קילו-הרץ מתחת לתדר הייסודי של הגביש ללא אפשרות שינוי בעזרת הטרימר.
המעגל נעשה מאוד רגיש למגע כלומר כול נגיעה באדמה גורמת למתנד להשתגע.

ניתקתי את הקבל של 33 פיקו שהמלצת לחבר בין הבסיס לאדמה והתדר השתנה ל-14.060.09 עם אפשרות של כיוונון של כ-300 הרץ כלפי מעלה בלבד.
כלומר התדר של המתנד כרגע ב-100 הרץ מעל התדר של הגביש שזה מבחינתי בסדר גמור.

כרגע אני בודק את יציבות המתנד למשך שעה שעתיים עם עומס דמה (נגד של 50 אוהם במקום אנטנה).

יש מה עוד לשנות ?

נערך לאחרונה ע"י מרק10 בתאריך 22-10-2014 בשעה 18:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-10-2014, 22:34
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מרק10 שמתחילה ב "יש בעיה קטנה :( . כאשר אני..."

חבר בכל מקרה קבל בין הבסיס לאדמה (נסה 22 פיקו או 10 פיקו).
בנוסף, מימוש מתנד כזה עם טרנזיסטור ביפולרי הוא בעיתי בגלל עכבת הכניסה הנמוכה בבסיס. מימוש עם FET עדיף בהרבה והוא גם המימוש המקובל במתנדים המבוססים על טרנזיסטור בודד.

אפשרות נוספת להגדלת יציבות המעגל ועכבת הבסיס - נגד אמיטר של 10 עד 50 אוהם. הבעיה היא שנגד אמיטר יקטין גם את ההגבר (שיקטן ככל שערך הנגד יהיה גדול יותר) כך שניתן להגיע למצב שההגבר לא מספיק לקיום התנודות.

בכל מקרה, חוסר היציבות כתוצאה משינוי העומס נובע מכך שהעכבה שה FET משקף לקולקטור (ולצד אחד של הגביש) משתנה כתוצאה משינוי העומס. הדרך להתגבר על זה היא לחבר נגד של 200 אוהם עד 1K בין הקולקטור לגביש (נגד נוסף בטור לקבל ה 10 ננו שנמצא כבר בטור לגביש) וגם להעביר את הטרימר כך שיהיה מחובר בין הגביש לאדמה (במקום בין הקולקטור לאדמה).

נערך לאחרונה ע"י Elim בתאריך 22-10-2014 בשעה 22:44.
ישן 24-10-2014, 18:20
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "ה 5 פיקו הזה מצטרף ל 40 פיקו..."

מסתמן שאנחנו בדרך הנכונה . הצלחתי לכוון את התדר ל-14.060.00.

הלחמתי נגד של 22 אוהם בין האמיטר לאדמה וכנראה קיים שיפור ביציבות התדר.

משהו לא מובן לי...כאשר אני מכוון את התדר בעזרת הטרימר יישנם שני נקודות בטרימר שבהם אני יכול
לכוון את התדר בצורה יחסית מאוד מדוייקת לתדר המבוקש אבל בנקודה אחת התדר אומנם מדוייק אבל לא יציב.

ניתקתי את הטרימר מהמעגל ומדדתי את הקיבוליות בשני המקרים. כאשר קיבוליות הקבל היא כ-11 פיקו' התדר יציב ובמקרה השני כאשר הקיבוליות היא 65 פיקו' התדר לא יציב.

למה זה ?

* המדידות נעשו בעזרת מד קיבוליות מדוייק אבל כול תזוזה או חיבור במקום מעט שונה לטרימר מתקבלת קריאה קצת שונה לכן קח את ההערכים בערבון מוגבל.

תודה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 30-10-2014, 19:52
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "ובנוסף, נגד 100 אוהם 1/2W ב..."

החלפתי את הטרנזיסטור Q2 וגם בדקתי את כול ההלחמות והחיבורים והכול נראה בסדר.

המתח בקולקטור של Q1 שווה ל-12 וולט לפני הפעלת המפסק (מפתח המורס) והמתח בקולקטור של Q2 שווה לאפס.
כאשר אני מפעיל את המפסק (ON) המתח בקולקטור של Q2 מתחיל לעלות מ-1 וולט והטרנזסיטור מתחיל להתחמם ובשלב זה מעביר את המפסק למצב OFF בכדי למנוע שוב פעם שריפה של הטרנזיסטור.

בתיכנון המקורי כאשר הייתי מפעיל את המפסק המתח בקולקטור של Q2 היה כמעט 12 וולט והטרנזיסטור לא התחמם בכלל.

בתיכנון המקורי המיקום של הנגד 100K היה שונה.

את השינויים בשתי ההודעות האחרונות טרם עשיתי.

נערך לאחרונה ע"י מרק10 בתאריך 30-10-2014 בשעה 19:55.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:44

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר