לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-12-2014, 09:59
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרכוס54 שמתחילה ב "איתחול כפול"

1. כן.
2. קצת על עליה של מערכת הפעלה (זה חשוב לשאלה, תקרא, תבין, ואם יהיו עוד שאלות הבהרה - תשאל חופשי)
בגדול (יש מעט אי דיוקים כדי לפשט את ההסבר) - מערכת הקבצים מחלקת את הכונן למן כוורת כזו (כמו ארון) עם המון תאים שבכול אחד מהם יש מידע.
בכול תא יש קובץ, ואם הקובץ גדול מכדי להיכנס לתא אחד - יש הצבעה לתא שבו המשך הקובץ נמצא.
בכול מחיצה ("כונן") יש מספר תאים מיוחדים עם שימושים מיוחדים, אחד מהם הוא התא הראשון (תא מספר "0"), בתא הזה יש הצבעה לקובץ שמעלה את מערכת ההפעלה (במקרה של חלונות - ntldr.com).
בכול כונן יכולה להיות מותקנת רק מערכת הפעלה אחת כי כאמור לכול כונן יש רק תא "0" אחד בלבד.
כאשר יש לך 2 מערכות הפעלה או יותר (על 2 מחיצות או יותר) בכול מחיצה תא "0" מפנה לקובץ שמעלה את מערכת ההפעלה במחיצה שלו.
בכונן הראשי (כונן המוגדר בBIOS של המחשב) ההפניה של תא "0" היא לתוכנה בשם BCD (או GRUB או LILO או כל מערכת לניהול הטענה של מערכות הפעלה שיש לך) אשר שם יש רשימה של כל מערכות ההפעלה במחשב ועל אילו כוננים הן מותקנות, כלומר, ה"בוט" שציינת (הכוונה ל ntldr.com) אינו נמחק, פשוט ההפניה אליו מתא "0" נמחקת, אבל BCD כן יפנה אליו אם תבחר להפעיל את מערכת ההפעלה ממנו.
אז לשאלה שלך - הwindows כותב את קבצי הבוט ל-2 המחיצות כאשר באחד מהן הוא יצביע ישירות למערכת ההפעלה ובראשי (מערכת ההפעלה הראשונה שהייתה מותקנת לך) הוא יגדיר לך את הBCD.

נערך לאחרונה ע"י קוביבי בתאריך 08-12-2014 בשעה 10:01. סיבה: BCD, לא E
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-12-2014, 15:50
  מרכוס54 מרכוס54 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "1. כן. 2. קצת על עליה של..."

תודה רבה על ההסבר יש כאן הסבר לכמה דברים שהתחבטתי בהם בעבר ולא היתה לי תשובה מוחלטת
השאלה שלי מה יקרה כשאתקין מערכת הפעלה חדשה (במקרה שלנו וינדוס 8 64 ביט) תוך כדי עלית המחשב (ולא מתוך הוינדוס שכבר מותקן) כמובן שאבחר מחיצה נפרדת שאותה המערכת תפרמט. האם המחשב ידע לארגן בקובץ הBCD את כל המערכות הקודמות או שהוא יתעלם מהם וימחק אותם מהBCD (הדגשה אני מדבר במקרה שהתקנתי את המערכת עי הפעלה מחדש של המחשב) כיון שאני יודע שהם ממליצים להתקין מערכת הפעלה נוספת דווקא מתוך המערכת הקודמת אבל יש מקרים שזה בלתי אפשרי
אגב בלינוקס הופעתעי לגלות שאם מתקנים לינוקס הוא מחפש וכל מה שהוא מוצא על המחשב כולל מחיצת שיחזור הוא מכניס לתפריט גם היה לי גם שתי מחיצות של BCD בגלל ששנתי מחיצה פעילה ואת שתיהם הוא הכניס
תודה רבה מראש
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:31

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר