לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-12-2014, 16:06
  American Eagle American Eagle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.11
השהייה בלימודי אווירו' וחלל- שוקל את האופציות

הלימודים בטכניון קשים עלי עד מאוד,
אני מתקשה להבין את החומר הנלמד, לא יכול להבינו גם מספרים ,לעיתים רחוקות לומד יחד עם חברים שעוזרים לי, וגם בזמנים שאני יותר לומד עם חברים, אני לבסוף מגיע למצב שגם הם לא יכולים לתת לי תשובות. גם במקרים כאלה וגם באופן כללי, אני משתמש המון בעזרתם של חונכים ומורים פרטיים ,עליהם אני מוציא כמה אלפים של שקלים רק במהלך סמסטר יחיד.
יוצא שהלימודים עולים להוריי ביוקר- שכר לימוד, מעונות, הוצאות נלוות, וגם מורים פרטיים.

במהלך כל הקיץ האחרון למדתי למועדי ב' ב-3 מקצועות, באחד מהם רציתי לשפר את הציון וב-2 האחרים לעבור אחרי כישלון. במהלך קיץ זה נסעתי כל יום מיישוב פריפריאלי לטכניון, כ-40 דקות נסיעה לכיוון, לשיעורים פרטיים עם חונכים ומורים פרטיים, שנמשכו כשעתיים- שלוש ביום, וכמובן חזרה בביתי למדתי גם עצמאי כמה שיכולתי. עד ששכרתי שוב מעונות בטכניון בהבנה שגם בקיץ אני זקוק למקום מגורים בקמפוס.
לאחר השקעה כל הקיץ, במקצוע שבו רציתי לשפר, שיפרתי ב-2 נקודות בלבד, מ-55 ל-57, וב-2 המקצועות האחרים קיבלתי שוב נכשל.

הכישלונות היו מפלה גדולה מבחינתי, שכן השקעתי את כל הקיץ, וסכומים גדולים של כסף בהתכוננות למבחנים שבהם בסוף נכשלתי (ומבחן אחד שכמעט לא שיפרתי). החלטתי שזה זמן טוב לקחת סמסטר חופשה, וכך אני ב2/3 של סמסטר חופש שלקחתי לעצמי.
במהלך סמסטר זה היה עלי לחשוב האם הלימודים בטכניון מתאימים לי, וכן בדקתי האם אני יכול למצוא עבודה כמנהל רשת מחשוב, קורס אותו עשיתי בצבא. התברר לי, שכדי למצוא עבודה כזו אני צריך הסמכה של מייקרוסופט או לינוקס, או במילים אחרות הקורס שעשיתי בצבא לא מביא לי מספיק, ותכל'ס לא מביא לי עבודה.

כשנכנסתי רק ללימודים בכלל רציתי להיות טייס וגם שאלתי אתכם כאן לגבי עניין זה. בעצם נכנסתי בכוח ללמוד הנדסה כי זה המסלול הנוח יותר, וליבי באותו זמן רצה לטיס, ואני תוהה אם זו הייתה טעות ללכת נגד הלב שלי, או בתירוץ מזוויע ש"אני לומד הנדסה כדי שיהיה לי אחרי זה איך לממן שיעורי טיס".
כעת ,כשעצרתי בצד לרגע ולא המשכתי לימודים מכוח האינרציה, אני יכול לחשוב על שינוי כיוון.
אציין לעצרי, שהחלום להיות טייס התפוגג במרוצת השנה וחצי שלמדתי בטכניון, אולי זה היה קפריזה זמנית שהייתה וחלפה, גם זמן רב שלא שיחקתי בסימולטור טיסה.
משהו חשוב לציין, היועצת בקידום סטודנטים (אותו ארגון שמספק לי קשר עם חונכים) אמרה שרק אנשים עם בעיות קשב וריכוז נזדקקים לכל כך הרבה שיעורים פרטיים כמו שאני לוקח.
אני עושה בימים אלה בדיקות כדי לשלול קיום של בעיה מוחית אצלי, בנתיים מצאו שריטלין משפר אצלי את זמן התגובה לגירויים. אני מאמין שאם ימצאו אצלי משהו, זה יהיה קל מאוד בחומרתו.

התברר לי שהטכניון מגביל את זמן הלימודים אצלו ל-6 שנים אבל "עוזר לכל אחד להגיע לקו הסיום", אני בתקופה זו מנסה לקבל אישור בכתב שיתנו לי ללמוד מעל ל-6 שנים אם לימודיי יתעכבו.
בנוסף קיימת סכנה שאם ממוצע ציוניי יהיה נמוך מדי (ציוניי טיפה נמוכים משל אחרים בד"כ), אז גם אם אסיים התואר לא ירצו לקבל אותי במקומות העבודה השונים.
האופציות העומדות בפני:
1) לחזור ללמוד בטכניון, לקחת קצת קורסים כדי לא להעמיס על עצמי ולהשתמש בכדורים משפרי ריכוז אם יש אכן צורך.
2) לעזוב את הטכניון ולעשות הסמכת לינוקס למנהל רשת, תוך שנה לסיים הלימודים וכבר להתחיל לעבוד. (עד כמה מסיימי בי"ס HACKERU יכולים לעבוד בחו"ל?) ככה אלמד משהו כנראה קל יותר, קצר יותר וסביר להניח פרקטי יותר בהסתמך על ההבטחה של HACKERU למצוא לי עבודה אחרי הלימודים (בניגוד ללימודים בטכניון שאצטרך לקוות שממוצע ציוניי יהיה גבוה מספיק ואעמוד בתחרות עם שאר המתמודדים).
3) לקחת עוד סמסטר חופש, לעבוד בעבודות דראק ולחסוך לרשיון טיס פרטי, שלפחות זה יהיה לי לפני שאני חוזר ללמוד. אישית לא רואה ממש את האופציה הזאת, גם כי באסה לעבוד בעבודות כאלו וגם כי החלום לטייס התפוגג ואיננו כבר מה שהיה בתחילת לימודיי בטכניון.

באיזו דרך עלי ללכת? בתודה מראש.

נערך לאחרונה ע"י American Eagle בתאריך 29-12-2014 בשעה 16:10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-12-2014, 20:58
  eshely77 מנהל eshely77 מחובר עכשיו  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
ראשית שיהיה בהצלחה במקום אליו תבחר להגיע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי American Eagle שמתחילה ב "השהייה בלימודי אווירו' וחלל- שוקל את האופציות"

כמה דברים
לגבי להיות טייס - אם אתה חולם על מסלול של טייס מסחרית .
העלות היא כ 100 אלף דולר עד לרגע שבו אתה בכלל רלוונטי לקורס של חברת תעופה, וגם אחרי שאתה בעל רישיון טיס מסחרי על מטוס דו-מנועי עדיין הכניסה לעבודה בחברת תעופה היא ממש לא מובנת מאליה. לכן צריך לחשוב האם זה רלוונטי.
מבחינת להישאר בלימודים, קשה לי לראות שהחלטה של להשאר במקום שגורם לך בעיקר תסכולים זאת ההחלטה הנכונה. אלא אם כן רטלין ושות' יחוללו מהפך משמעותי ביכולת הלמידה שלך צריך לחשוב אולי על אפשרות שנייה. בספקטרום שבין מהנדס חלל למתחזק רשת יש עוד לא מעט מקצועות שדורשים כישורים ראליים וסיכוי טוב שהדרישות הן ניתנות להשגה, הייתי בודק את האופציות הללו.

בכל מקרה שיהיה המון הצלחה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:22

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר