לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-04-2006, 20:07
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
יש חובה לנשק אישי בטנק / נגמש
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "בתוך הטנק הם לא צריכים אקדח,..."

ביום הכיפורים היה מספר רב של פעמים שבהם ההתקלות עם חיר מצרי היתה בטווחים שבהם לא היה צידוד הנמכה למקלעים והיה צורך להשתמש בנשק אישי. האם אקדח או מקוצר ? אני אישית בעד המקוצר כי ברגע שאתה עוזב את הטנק אתה צריך נשק שיש לו גם טווח ואקדח לא ממש נותן מענה (אותה בעיה קיימת גם בעוזי). צריך לזכור שברגע שטנקסיט עוזב את הטנק הוא צריך לתפקד כחייל חיר ואפילו זה רק עד נקודת החילוץ , טווח הירי שלו במצבים אלו הוא קריטי וחייב להיות מעל כמה עשרות מטרים.

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-05-2005, 05:58
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
לא צריך ...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'פס שמתחילה ב "אקדחים בחיל השריון"

התו"ל שלהם אינו מזהה שום שימוש בנשק אישי למטרות התקפיות (כמו עליה לעמדה , אל היעד ומה שתרצה) . בעיקרון , נשק אישי זה משהו שלא נחוץ לשריונר , אלא רק כנשק להגנה עצמית במקרה ונוטשים את הטנק , עד שחוברים לדרגים אחוריים (שוכב לי במחשב מדריך שדה של צבא ארה"ב להפעלת פלוגת טנקים , ברגע מסוים היה לי משעמם בעבודה עד שהדפסתי וקראתי חלקים מהמדריך) . הסברה היא שלצורך זה לא נחוץ רוס"ר , אלא גם האקדח מספיק (כמו שהוא מספיק לטייס שנטש) .
את יעילות השימוש נק"ל כנשק התקפי בטנק מגלים עכשיו אמריקאים בעירק , כשהם התחילו להשתמש ברובי M4 בעלי כוונות אופטיות . אני אישית הייתי מעדיף לראות משהו יותר ידידותי למשתמש מאשר גלילון , אבל זה מה שיש וזה בהחלט סביר .

חוץ מזה , אני זוכר שפעם מישהו סיפר פה בפורום עוד במערכת ישנה שהיו מנפיקים להם אקדחי טופי וובלי בשריון . מישהו יכול להרחיב על זה , זה היה בנוסף לנשק האישי או שלא , ובאיזה תקופה מדובר ?

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 13-05-2005 בשעה 06:01.
ישן 13-05-2005, 07:40
צלמית המשתמש של noam17c
  משתמש זכר noam17c noam17c אינו מחובר  
מדריך ירי, מדריך ירי מעשי

חבר מתאריך: 12.04.05
Facebook profile

ג'אוון,

לחימה בציר הררי ביצעת ? מה קורה כשכנת מא"ג טען / מפקד תקועה בגלל חול או שישנו מעצור ואתה נדרש לייצר אש לטווח הקצר מאוד (במונחים של שריון, עד 500 מטר)? מה קורה כאשר אין אפשרות לצדד את הצריח / להגביה / להנמיך תותח ? ישנם מצבים רבים בהם נדרש הטען / מט"ק לשימוש בנק"ל אישי.

לגבי אקדחים - שריד לבריטים. אגב, אקדח תופי ולא אקדח טופי, הכוונה לתוף הכדורים. (טופי של עלית או כרמית, בד"כ נזרק בחגיגות בר המצווה ונדבק לשיניים כשלועסים אותו)

צ'פס, אקדח יכול להיות כלי נהדר, השאלה באיזה מתווה אתה מתכוון להשתמש בו. האקדחים שמשו בעבר צוותות טנקים כיוון שלא היו רובים מקוצרים במקומם, כיום ישנו הגלילון / M16 קצר המתאימים לכך הרבה יותר. (בלחימת שריון אני מעדיף את הגלילון ע"פ M16 יש לו עדיפות בתפעול בסביבה מלוכלכת מאוד ומלאת חול ואבק ע"פ M16) בשריון הישראלי נמצא הפתרון בדמות תמ"ק עוזי בתקופת המדינה הצעירה, אח"כ נכנס הגלילון.

אגב, אם מישהו יוכל להסביר לי כיצד לצרף תמונה, יש לי תמונות של גליל עם קנה '90 שצודד במהלך אחד האימונים..
ישן 13-05-2005, 21:09
צלמית המשתמש של noam17c
  משתמש זכר noam17c noam17c אינו מחובר  
מדריך ירי, מדריך ירי מעשי

חבר מתאריך: 12.04.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי צ'פס שמתחילה ב "לבני קראת את מחשבותי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'פס
כשהייתי צוער בקק"ש שמעתי מור"ק מרתק מפי רמי מתן שהיה מ"פ קמ"ט במלחמת יוה"כ.
רמי סיפר לנו שכשהשתתף בקרבות החווה הסינית על על הטנק שלו חייל מצרי. רמי נבהל ובמקום לירות בו זרק עליו בצל. בסופו של דבר הצוות הרג את החייל.
כולכם ודאי ראיתם בטלביזיה אזרחים פלסטינאים עולים על טנקים של צה"ל בלש"ב בערים פלסטינאיות.
למצב הזה יש תרגולת מיוחדת אך כדי להגיב באש כשמחבל עולה לך על הטנק הגלילון/ m-16 לא יעילים!

בשביל זה תמיד טוב שיש אקדח (טעון, כדור בקנה, לאחר אימון רב, שבספק אם אי פעם יבוצע..) בשכפ"ץ מט"ק / טען כמו באפוד יס"מ...
ישן 13-05-2005, 21:33
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
אקדח או רוס"ר או שניהם,

לנשק האישי של הטנקינסט שלושה יעודים (צה"ל או לא )
1. לשמש כנשק אישי בעת נטישת הטנק. במקרה הזה לאקדח יתרון על רוס"ר או תמ"ק שכן הוא צמוד לגופו של הלוחם ואין צורך להתעכב ולאסוף אותו מטנק בוער או מתפוצץ. החסרון העיקרי הוא כמובן שזה לא בדיוק נשק יעיל בשדה הקרב, בו סביר להניח שתאלץ להתמודד מול לפחות חי"ר חמוש ברוס"רים.
2. לשמש כנשק להפעלה מצריח הטנק לזויות וטווחים אליהם לא ניתן להפנות את התותח או את מקלעי הסיפון. כאן לאקדח יתרון במהירות התיפעול כאשר אתה מנסה לפגוע במישהו המטפס על הטנק אך חסרון אדיר כאשר אתה מנסה לירות לחלון בקומה השלישית שמעלייך.
3. כנשק אישי בפעילות שאינה טנקאית. כאן ברור שלאקדח אין מקום.

המסקנה שלי היא שלרוס"ר יתרון כמעט בכול מצב על האקדח ולכן האקדח יכול לבוא כנשק נוסף (בעיקר למפקד) אך לא כתחליף לרוס"ר. יש לזכור גם את סרבל הטנקיסטים שלא מאפשר נשיאה של האקדח בחגורה ואת השכפ"ץ שלא מאפשר נשיאה בנרתיק תלייה בצורה נוחה. כך שקשה לשאת את האקדח עלייך ובכך אובד גם היתרון הזה.
בהתחשב בקלות הגניבה ובבעיות הבטיחות בנשק אני חושב שאין מקום להנפיק אקדחים לטנקינסטים.

ישן 14-05-2005, 15:16
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
הממ...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Levik שמתחילה ב "במקרה יצא לי לראות ניסוי שכלל את הכלי הזה..."

לדעתי זה בדיוק כלי (בתוספת אמצעי אופטי אחד על רוס"ר מפקד ) מצוין . אני זוכר שבזמני עוד דיברו על הנושא הזה ( מיקרו בתופסת מנשא ירך) . לפי מה שאני הבנתי , המנשא לא נועד כדי להנעים את אופן הנשיאת רוס"ר בתרגולות חיצוניות (בשביל זה יש משהו שנקרא "חגורת נשק" ) , אלא לפתור שני בעיות - במקרה שכולם בורחים מהכלי , יהיה איתם את הרוס"ר שלהם 2) בזמן האינטיפאדה הנוכחית , רבו מקרי עלייה לטנק (מה שלדעתי האישית הוא בזיון עצום בפני עצמו , ומביש כל מפקד טנק שסגר את עצמו בצוללת בזמן שילד בן 16 בוזז את התחמושת מעל ולא ראוי להקרא יותר לוחם ומפקד , אבל זה נושא אחר לגמרי) , וכדי שלא ינסו לגנוב את הרוס"רים שהיו על הצריח , ובאותו זמן יהיה אפשרות לשליפה מהירה של הרוס"ר .
ישן 14-05-2005, 18:11
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
פלשתינים על טנקים....
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "הממ..."

JAVEHN,

זה כבר נושא אחר לגמרי שאפשר לפתח עליו אשכול מפואר.

אולי צריך לספק אלפ"ה לצוותי טנקים בתקווה שאפשר יהיה להפעיל את זה מתוך הכלי (בכל זאת מאריך את הנשק).

או פשוט לשנות את הנהלים, הטנק הוא קודש, מי שעולה מת.
היה מקרה בג'נין שאיזה ילד בן 17 עלה על אכזרית וטען מ-188 שעשה שם קו חי"ר כקלע סער נתן לילד כדור בראש מה-A3 שלו.
היום גונבים זיווד מחר יצמידו לבנת חבלה למדפים.
זה עוד בלי לדבר על הנזק התדמיתי, הרק"מ הצה"לי לא נועד לשמש רס"פיה ובונקר נייד להשלמת ציוד של החמאס.

אפשר להתחיל נסיעה ולהסתובב בניוטרל, לצודד 360, להפעיל מיסוך או עשן מיידי אפילו. לא חסרות דרכים להיפטר מקרציות שנדבקות לטנק.
ישן 15-05-2005, 20:31
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
אני בהחלט בעד אקדח, אחד לפחות, בכל טנק

צה"ל נגד.

אני אוסיף פה כמה נקודות מעניינות:
  1. הגלילון הולך ונעלם מהשריון ומוחלף, לאט לאט, בM16 המנוסר (לא ניכנס פה לנסיובת שכבר פירטתי במקום אחר).
  2. קראתי ראיון עם דן מרידור שהיה מט"ק בחטיבה 7 (או שכבר היה במילואים) שירה על חייל סורי שטיפס לו על הטנק מאקדחו האישי. ככל הזכור לי היה אמור להיות לו עוזי ולא היה או שהעוזי לא עבד.
  3. גם שמעון רומח שהיה מ"פ טנקים באותה מלחמה ירה בחיילים סוריים שטיפסו לו על הצריח מאקדחו האישי, כך כתב זאת יגאל סרנה "הטנקים לא צויידו בנשק אישי, במקלעים וברימונים, והיה על רומה רק אקדחו האישי. על ציר הנפט טיפטו אנשי חי"ר סורים על צריח הטנק, והוא העיף אותם ביר והזיז את הצריח להפילם, ואחר ירה באקדחו האישי, כי הטנק חסר-אונים מול מי שמטפס עליו".
  4. ראיתי סרטון של אימוני חיזבאללה שמטפסים על דגם של מרכבה בנסיון לחטוף את הטנק ו/או הצוות. במצב כזה מאד קשה לתפעל את הנשק האישי "תותחן תירה למיסדרון..." ובשביל זה החזקתי את האקדח הפרטי שלי איתי בלבנון.
  5. רוב הזמן האקדח נשאר בטנק (כי לא הרשו לי להסתובב איתו במוצב) בשאר הזמן הוא ישב בנרתיק שנתפר על השכפ"ץ שלי או בנרתיק ירך ולא ממש הפריע (ומדובר ביריחו לא פולימרי).
  6. גלילון או אפילו מיקרו גלילון על הרגל? מישהו רוצה גימלים?
  7. אקדח בנוסף לנשק אישי קצר יכול לדעתי רק להועיל.
  8. החסרונות הידועים הם:
    1. בטיחות
    2. גניבה
  9. אולם חסרונות אלו לא מונעים את האקדחים מיחידות אחרות שכן משתמשות בהם.
  10. יצא לנו להשתתף עם טייסי מסק"רים בצמ"פון. המיקרו עוזים שלהם דווקא השתלבו מצויין בטנק ולא היו צריכים לרדת מהם אפילו בטעינות.

ישן 15-04-2006, 18:54
  RAINBOW SIX RAINBOW SIX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.04
לקובעי התו"ל הצהלי יש בכלל איזה האנטי נגד אקדחים בכלל
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אני בהחלט בעד אקדח, אחד לפחות, בכל טנק"

ולא רק באספקט של לחומי השיריון שלפי דעתי זקוקים יותר לתמ"ק מאשר לאקדח
בזמנו כסמל מחלקה חה"ן תמיד חשבתי כי שילוב האקדח כחלק מפק"ל של סמל מחלקה הוא דבר הכרחי וחיוני, ואף ניסיתי לעביר את המסר בכול פורום של קצונה בכירה שנפגשתי איתה כמובן שהדבר נפל על אוזניים ערלות.

צריך לציין כיום שהלחימה עוברת פזה קרי מהשטחים המיוערים ועשביים של לבנון למציאות האורבנית/מחסומים/גיפים ממוגנים שבשטחים השימוש באקדחים ניראה רלוונטי מעיין כמוהו.
אקדח לא אמור להיות "מוקצה" לחירניק הפשוט ולהוות סמל סטוטס ללוחם מובחר, אלא הוא כלי יעודי שאמור לסייע בלחימה והשליטה בו תעשה בעזרת התמקצעות נטו. אם נותנים ללוחם את האופציה ללהפעיל מגוון רחב של אמצעי לחימה שונים מנק"ל פשוט ועד טנק (וזה לא דמגוגיה זולה) אזי אין כל סיבה שאקדח לא היה חלק ממכולל האמצעים שעומדים לרשות הלוחם.
ישן 12-02-2008, 21:15
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05

אני נגד אקדחים משיקולים של ישימות.
אם נכניס אקדחים לשריונרים בצה"ל, נקבל את אותם השריונרים שלא מקבלים את הזמן הנחוץ להתאמן בתפעול הטנקים שלהם בתוספת אי-אימון באקדחים שלהם ומחסור באימונים הנשק האישי שלהם.

הספקתי לצבור נסיון עד עכשיו עם גלילון, M16 ארוך, M4 ואקדח. אני משוכנע שכל עוד צה"ל עובד ת"פ מדינת ישראל באזור המזרח התיכון אין יתרון לאקדח מול הגלילון.

1.הגלילון יורה לעולמים.
2.הוא מרגיש כבד מעט יותר מM16 ארוך (ואפילו בזה אינני בטוח, זו תחושתי האישית לאחר שימוש בהם).
3.הוא קצר מספיק כדי להועיל בטנק. אם מישהו רוצה פתרון למצב חירום די נדיר של חי"ר על הטנק אז בואו נשים ידית הסתערות מתחת למתפסים כמו שהראה GM4450 ונסגור את הקת כאשר בתוך הטנק. הנה מענה למצב חירום.
4.הגלילון מדויק מספיק בוודאי שעד טווח מאה פלוס מטרים, ועל פי נסיוני הספיק לי גם עד אזור 150 בערך.
5. הגלילון קשוח ולא דורש טיפול ויחס, רק תחמושת וביצים (של היורה).

לגבי אקדח-
1.כשנבהלים, אפשר להיבהל גם עם אקדח ביד, ובטח כשהוא עדיין הנרתיק.
2.יותר "קל" להוציא כדור כשהקנה עדיין מכווון להיכנשהו בטנק, או להיכנשהו לא על המטרה. מי אמר הפלות כדורים, דחיפת מפרק,אי יכולת להיכנס למצב ירי עקב תנוחה כללית לא נוחה ואשר קשה לתרגלה-ירי כלפי חוץ הצריח כאשר עומד נמוך בצריחון מפקד או מתוך פתח טען, שלא לדבר על ירי מתא הנהג.
3.אקדח דורש טיפול והתעסקות בשגרה יותר מכלי ארוך, אפילו מבחינת הצורך להיות מודע למצבו עקב תנועות מרובות- האם הפטיש במקום, האם היתה חצי דריכה, שלא יחליק מהנרתיק, האם האבטוח של סגירת הנרתיק בסדר או לא, ניקוי תכוף יותר עקב מנגנון בעל חלקים קטנים ועדינים יותר ועוד.

אני מדגיש שאני לא מדריך ירי, רק משתמש.
בכל זאת, זו דעתי תוך נסיון להביא בחשבון את חיי היום יום של האקדח על איש הצוות והמט"ק בצה"ל האמיתי, לא זה מהספרים של שבתי טבת.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 14-02-2008, 15:29
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "גלילון אצל שריונר לא ירה..."

שריונר צריך להתאמן הרבה גם כדי לירות ולפגוע למלוא הטווח היעיל של מערכת הירי שלו, וכדי לדעת לתפקד במסגרת מתמרנת בזמן קרב ותחת אש, וכדי לדעת לא לירות על חבריו מהחי"ר שעובדים איתו בשת"פ.

בכלל צריך להתאמן הרבה.
אבל הפסקנות שלך קצת לא במקומה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:21

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר