לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-03-2015, 13:20
  משתמשת נקבה Pestilence. Pestilence. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.01.15
מגעיל צפוף לי! כל כך צפוף לי! (ניסיון לדיון רציני)

הסתכלו בבקשה על עמודת הצפיפות בטבלה הזו (אפשר "לשחק" עם החיצים כדי שהמדינות תופענה מהצפופה ביותר - להכי פחות צפופה, לנוחיותכם):
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...%99%D7%95%D7%9F
שימו לב מיהן המדינות שישראל פחות צפופה מהן: מדינות כמו לבנון, קוריאה הדרומית, רואנדה, הודו (אגב, מפתיע אותי למצוא שם גם את הולנד, אבל לא נתעכב על זה), זה... לא אומר לכם משהו?
ואתם יודעים עוד משהו? אני יכולה להגיד לכם שאפשר ממש להרגיש על הבשר את הצפיפות הזו: בכבישים (הכמות הבלתי נסבלת של המכוניות), בבנייה, בבתי החולים, בקופות החולים, בתחרות
הגדולה בשוק העבודה על כל משרה, בצפיפות בבתי הספר ובגני הילדים...

צפוף, אחושלוקי צפוף, ובעתיד יהיה אפילו יותר גרוע, שלא תשלו את עצמכם לרגע.
עם יד על הלב אני שואלת, לא כדי להרגיז אף אחד ולא כדי להטריל: אני היחידה שמוטרדת מזה? אני היחידה שמאוד מודאגת לגבי העתיד שלה? אתם לא מודאגים לגבי העתיד שלכם ושל ילדיכם העתידיים?
למה אף אחד לא מדבר על זה ברצינות? למה נראה לי שלאף אחד לא באמת אכפת?

לפני שאתם שולחים אותי לחו"ל או אל מעבר לקו הירוק, אענה לכם מראש:
1. בעיר אחרת בישראל לא הסתדרתי... אז בחו"ל? לבד לבד לבד? הבדידות והגעגועים יהרגו אותי...
2. בשטחים? ומה עם הפלשתינים? מה בדיוק אתם הולכים לעשות איתם? אני לא רוצה לגור ביו"ש, המקומות האלה עושים לי רע, אני יודעת, כי "ביליתי" שם שנה ו-9 מחיי לטובת צה"ל.

חומר רציני למחשבה של אישה מוטרדת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-03-2015, 13:45
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
ביקשת שנענה, אז אני מקווה שלא תיקחי את זה קשה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Pestilence. שמתחילה ב "צפוף לי! כל כך צפוף לי! (ניסיון לדיון רציני)"

מבחינתי הטבלה הזאת לא רלוונטית.
מה אכפת לי כמה צפוף "בממוצע" במדינה מסויימת.
הרי הונג-קונג וסינגפור צפופות בהרבה מירושלים לדוגמא, ואנשים מסתדרים שם לא רע בכלל.
ניתן ללמוד מהם דווקא - שכשבונים נכון, צפוף זה לא בהכרח רע,
כי כשבונים נכון וצפוף ניתן לבנות תחבורה ציבורית טובה, והכל קרוב.

אז הצפיפות בהחלט לא מדאיגה אותי, וגם לא לגבי עתיד ילדי.
היא הטרידה אותי כשראשי ממשלה קודמים החליטו להזניח את הערים שאינם במרכז, והיינו תקועים שנים בפקקים של שעה כדי להגיע למקומות שהיום לוקח רבע שעה להגיע אליהם. ראש הממשלה הנוכחי פתר את זה.

ההצעות שלי הם:
1. הקריות נהדרות. התחבורה הציבורית טובה, האווירה שקטה ומחירי השכירות נמוכים (עכשיו משום מה הם ירדו שוב). ניתן להסתדר יפה בלי אוטו.
2. אומרים שבהרצליה המשכורות יחסית גבוהות, הכל קרוב, ויש תחבורה ציבורית טובה - כך שאין צורך ברכב. אם תהיי שכנה של "הסולידית" נראה לי תסתדרו יופי.
3. בצפון לא חסרים קיבוצים וישובים קטנים עם מרחבים נהדרים.

בכל הנוגע ל"לבד": עבודה וזוגיות הם גורמים שחייבים לקחת בחשבון.
ישן 04-03-2015, 16:54
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "ביקשת שנענה, אז אני מקווה שלא תיקחי את זה קשה"

ציטוט:
הרי הונג-קונג וסינגפור צפופות בהרבה מירושלים לדוגמא, ואנשים מסתדרים שם לא רע בכלל.
ניתן ללמוד מהם דווקא - שכשבונים נכון, צפוף זה לא בהכרח רע,
כי כשבונים נכון וצפוף ניתן לבנות תחבורה ציבורית טובה, והכל קרוב.

בסינגפור זה סך הכל נראה לא רע, למרות תחושת הקלסטרופוביה שכנראה מתרגלים אליה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://inspirich.com/wp-content/uploads/2013/12/54.jpg]

לגבי הונג קונג, זה כבר די מדכא (הזכיר לי סצינות מבלייד ראנר, אם ראית) :

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://photomichaelwolf.com/wp-content/uploads/a36.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.christopheguye.com/assets/images/Michael-Wolf/a101_1_Michael-Wolf_Architecture-of-Density.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://demilked.uuuploads.com/architecture-of-density-hong-kong-michael-wolf/architecture-of-density-hong-kong-michael-wolf-1.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.bau-xiphoto.com/dynamic/images/detail/Michael_Wolf_Night_22___Edition_of_9_19004_360.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ejinsight.com/wp-content/uploads/2014/09/892031_60a1d6dc25a89f4e9307d4357fcc34b0.jpg]
ישן 11-03-2015, 22:27
צלמית המשתמש של ai22

את זה הבנתי טוב.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "זה כי אתה לא מבין שהמשאבים של..."

אבל לא הבנת דברים אחרים:
1. הגבלה מייצרת מחיר, ומי שיכול לעמוד במחיר הזה, לא סובל ממנו יותר מדי.
2. הגבול הזה יחסית גבוה, כרגע הסיכון מבעיות אחרות הוא בעייתי ומיידי בהרבה.
3. לחלק מההגבלות יש פתרונות טכניים. זה שהיום נפט ופחם הם מקורות האנרגיה הכי טובים - לא אומר שהמצב תמיד ישאר כך.

קח למשל את הסינים, שפעם היו עסוקים בענישת אנשים שילדו יותר מילד בודד.
בשלב מסויים - הם הבינו שמלבד מכך שהגבלות כאלו הן מרושעות וגורמות לאנשים לשנוא את המשטר, הן גם לא עובדות, וגם כשהן עובדות הן מזיקות בטווח הארוך.

לכן הם עברו לשיטה אחרת:
הילד הראשון - מקבל את מיטב השירותים של המדינה הסוציאליסטית האדירה, שדואגת לכל פרט בחיי אזרחיה
והילדים האחרים - הם באחריות מלאה של הוריהם. ללא שום שירות ממשלתי.
ישן 12-03-2015, 03:25
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
מבולבל קריות איכות חיים טובה?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "ביקשת שנענה, אז אני מקווה שלא תיקחי את זה קשה"

איפה כל המפעלים המסוכנים?

איפה הנזק שהמטרונית גרמה לחיפה ולקריות?
אני יכול לומר לך שכניסה ויציאה מהקריות הפכה לסיוט ולוקחת יותר זמן ברכב או באוטובוס וזה מבלי לדבר על ביטול של הפניות לצד השמאלי מאז שהמטרונית נכנסה לשירות בכוח.
בגלל המטרונית כל העומסים שהיו לפני עשור חזרו בחיפה ובקריות, זמן הנסיעה בתחבורה הציבורית עלה. אני כל פעם שנכנס לעשות תיאום מס בקרית הממשלה לוקח רכב ומשלם חניה על 20 ש"ח ודלק במקום לנסוע במטרונית עם חוזה 2 או 4 כשאופציה מספר 2 הרבה יותר זולה, כי המטרונית היא סכנת חיים עם טעויות בחיובים למי שאין חופשי חודשי, רציפים מפוצצים, ביטול כל הפניות לצד השמאלי וככה הלאה.
היה אוטובוס של המטרונית שהיה עמוס מדי כמו בשעות העומס הכבדות של המטרונית, בלם ולכן נוסעים נפצעו מרוב עומס ויום אחד יהיו גם הרוגים בגלל דן צפון, משרד התחבורה והתחבורה הציבורית בשם המטרונית.

לגבי הצפון הרחוק, אתה טועה בגלל שתלוי מה המקצוע שלך בחיים וחסר לך תחבורה ציבורית לחלק מהמקומות שאתה מדבר עליהם בצפון הרחוק.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 12-03-2015 בשעה 03:29.
ישן 12-03-2015, 17:57
צלמית המשתמש של ai22

לא דיברתי על איכות האויר או האבק.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "קריות איכות חיים טובה?"

שביום-יום הם מטרד די זניח.
דיברתי על הבסיס: איכות חיים טובה ובזול.

בחיפה המטרונית תוכננה מוזר, בקריות - אני נוסע בה באופן קבוע (הבית שלי, העבודה ההורים שלי וההורים של אשתי נמצאים במרחק סביר מהתחנות), ועכשיו זה נראה סביר.
במיוחד מאז שאני קונה כרטיסיה במקום להתעסק עם התשלום כל פעם.
לנסוע באוטו לקריית הממשלה - זה שטות שלא אחזור עליה.
אני גם לרוב מעדיף לעמוד, והנהגים כבר לא פונים בחדות או בולמים כמו בהתחלה - דבר שאוטובוסים עושים כל הזמן.

לגבי ביטול הפנייה שמאלה - זה דבר נהדר שמעולם לא הבנתי למה לא עשו אותו.
השטות הזו האטה את הנוסעים בכל הכביש ויצרה פקק איום - כדי שהיציאה מהשכונה תהיה טיפה יותר מהירה. זה יוצר עיכוב קל אבל מפנה את כביש חיפה-עכו.
והכבישים עכשיו פנויים כמעט לגמרי כשאני נוסע בהם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
לגבי הצפון הרחוק, אתה טועה בגלל שתלוי מה המקצוע שלך בחיים וחסר לך תחבורה ציבורית לחלק מהמקומות שאתה מדבר עליהם בצפון הרחוק.
לגבי הצפון הרחוק - כתבתי שהעבודה והזוגיות הם גורם חשוב מאוד בבחירת מקום כזה.
אני מכיר זוגות ומשפחות שבחרו לגור ולעבוד שם, והם מרוצים מאוד.
ישן 12-03-2015, 18:24

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "לא דיברתי על איכות האויר או האבק."

לגבי המטרונית
מוטב שתקרא את דוח המבקר עליה ומה רוב התושבים של האיזור חושבים על ביטול של הפניות שמאלה וכמה זה פוגע באיכות החיים של מי שגר איפה שעושים סיבוב או מי שחייב להכנס ולצאת משם כל יום. אני אישית לא נוסע איפה שהמטרונית עוברת אחרי חודש שסבלתי מהפקקים שהיא גורמת אלא בכבישים עוקפים ורק איפה שהיא נוסעת וחייב אני עובר, כי איפה שהיא נוסעת יש פקקים בלתי נסבלים מה שלא היה בעבר.

אישית אני מעדיף לשלם דלק ו 20 ש"ח חניה בקרית הממשלה ולא לנסוע במטרונית בעומס של 500% בלי מקום לזוז אם בכלל אפשר לעלות על האוטובוס או להגיע אליו בכלל מרוב העומס בתחנה של המטרונית ובגלל שאין לי חופשי חודשי ומערכת המטרונית גונבת לי חוזים מהרב קו באופן קבוע והם טוענים שהכל תקין כמובן, אני מעדיף ללכת חצי קילומטר לאוטובוס של אגד או חברה אחרת שהם יחייבו את הרב קו עם חוזה שלהם ואז לחזור לתחנה הלא נוחה של המטרונית ולעלות עליה וזה רק במידה ואני חייב להשתמש בה.

מציע לך לקרוא את דו"ח המבקר עליה ומה תושבי חיפה, הקריות והסביבה (הרוב) חושבים עליה ואגב העומס רק עלה איתה בכביש חיפה עכו ולא ירד ככה שאתה טועה, כי מי שנוסע עם החברות האחרות נזרק החוצה ומהמסלול של האוטובוסים ולכן גם נוסעי התחבורה הציבורית האחרים נפגעו מהמטרונית ואת זה שכחת לציין.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 14-03-2015, 19:19

לך תפתח עוד 10 כינויים ותמשיך להספים את סקופים גם כאשר אתה חסום...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "שומע לינוקס, יש לי אחלה בחורה..."

תגובה בוגרת אחרת לא מצאתי בשביל הטיפשות שלך ועקב העובדה שמעולם לא ראית כמה המטרונית עמוסה כמו קרון בקר, כמה הרציפים שלה עמוסים או כמה זמן לוקח לעשות פנייה שמאלה בגללה בשעות העומס וכיצד הנוסעים של 3 החברות האחרות נפגעים ממנה שגם הם משתמשים באותו כביש, אבל לא יכולים לנסוע באותו נתיב של המטרונית ולכן תקועים בעומס תנועה ענקי...

עכשיו תפתח עוד כינוי ותספים גם פה עד שגם פה יחסמו אותך...

ישן 14-03-2015, 21:29
צלמית המשתמש של ai22

קראתי את דו"ח המבקר
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "לגבי המטרונית מוטב שתקרא את..."

הוא מזכיר לי הרבה דוחות אחרים של המבקר שקראתי.
בכל הנוגע לבעיות תכנוניות - זו הנורמה בארץ. גם תכנון לקוי וגם חריגות בעלויות.
וזו נורמה שתפקיד המבקר לשנות.
אני לא צריך לקרוא את הדו"ח כדי לדעת מה אנשים חושבים על המטרונית- כי אני חי פה ונוסע בה כמעט כל יום (לפעמים נוסע בקארפול לעבודה, אבל בחודש האחרון נוסע רק ברכב).

לגבי נתיבי התחבורה היום:
כדי להגיע מדרום הקריות לחיפה היית צריך חצי שעה - לא לפני הרבה שנים.
כדי להגיע מדרום הקריות לדרום חיפה - היית כבר צריך שעה.
את הנסיעה הזו - אני עושה היום באוטו במשך רבע שעה.
זה שיפור אדיר שאין לי מושג איך אתה טוען שאינו קיים.
הפקק היחיד שראיתי שנותר - נמצא בכביש אתא-ביאליק, וזה צפוי, כי זה המקטע היחיד סביב כביש עוקף קריות שעוד לא הרחיבו.
אבל לא יצא לי לראות פקק בכביש חיפה-עכו, מאז שעוקף קריות הושלם. חוץ מאשר כשרכבת עוברת סמוך לבתי הזיקוק.
בכל מקרה - גם עם פקק כזה - הנסיעה עדיין לא מגיעה לחצי שעה.

פעם, לפני הרבה שנים, היו פה מוניות "תפוזית".
המוניות האלו היו ממש נחמדות - וממש חבל שפרוייקט המטרונית הרג אותן לפני שהמטרונית בכלל התחילה לפעול (במהלך מביש ומונופוליסטי שבית המשפט שיתף איתו פעולה - התירו רק לאגד לנסוע בנתיב המטרונית).
הבעיה העיקרית בתכנון היום - הוא שאותן תפוזיות היו יכולות לשמש השלמה מעולה למטרונית,
ובמקום זאת התכנון מונע מהן להשלים את המערך הקיים.
אז יש מערך אוטובוסים מעולה לצירים הראשיים, ומי שגר רחוק ממנו חייב ללכת.
ישן 11-03-2015, 09:44
צלמית המשתמש של ai22

בהחלט
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי הדור האחרון שמתחילה ב ""למה אף אחד לא מדבר על זה..."

יצא לי לדבר עם 2 סטודנטים מסינגפור.
בהחלט רואים שכשלאנשים יש מידות טובות, בעידוד החברה והקהילה,
הרבה יותר נוח ונחמד לחיות יחד.

גם בקרב חרדים - שחיים בצפיפות גבוהה, וחיו יחסית צפוף גם באירופה,
רואים שחברה טובה ומתוקנת מאפשרת צפיפות ללא תחושת מחנק וסבל.
גם כשביקרתי בניו-יורק ראיתי דבר דומה: ברגע שדאגו לשכונות המוזנוחות שפעם החיים בהם היו סיוט צפוף, ואנשים התחילו לדאוג אחד לשני במקום להתנהג כמו זאבים - השכונות המוזנחות התגלו כפנינה.

גיסתי גם מעורבת בפרוייקט דומה באחת השכונות העניות של ירושלים.

זה לא עניין של "חינוך" של דבר שעושים "שם" בבית הספר.
זה עניין של חיים, ויחס לאחרים ולשטח ציבורי.
ישן 26-09-2015, 16:26
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי pestilence~~ שמתחילה ב "איך בדיוק? כמו..."

רוב השכונות החדשות במרכז הארץ נבנות במגדלים של 20~ קומות, ובזמן האחרון גם יותר...
זה יותר נוח והגיוני מכל מובן - תשתיות, שרותים, מבני ציבור, שטחים פתוחים, כבישים, תחבורה ציבורית, וכו' וכד'...

והבנייה החדשה בארץ הרבה יותר סימפטית איכותית ומרווחת (מבפנים ומבחוץ) מאשר מנהטן או הונג-קונג...

קיצר פינוי בינוי

----
אקולוגי.
שכחתי אגולוגי!
בנייה רוויה היא הרבה הרבה יותר אקולוגית!

ופה חשוב להזכיר, שכל פעם ש""אירגוני איכות סביבה"" מתרעמים על הקמת שכונה ענקית עם מלא מגדלים בשטח שהוא ממילא עירוני או בנוי, הם בעיקר פוגעים בסביבה.

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 26-09-2015 בשעה 16:35.
ישן 26-09-2015, 15:50
  משתמשת נקבה pestilence~~ pestilence~~ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.15
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "קחי: תלחצי..."

סרט מעולה, באמת. תודה, אבל אני לא רואה איך שיעורי הילודה בעולם הגדול רלוונטיים לדיון הזה.. מה משנה לי מה שקורה בבנגלדש או באירופה? אני גרה בישראל, שטח קטן למדי המכיל חרדים מצד אחד,
פלשתינים מצד שני ובדואים מצד שלישי (ויהודים חילונים שגם הם מביאים 3-4 ילדים), ששיעור הילודה בקרבם עדיין גבוה... ונראה שזה לא הולך להשתנות בזמן הקרוב, כל עוד אנשים
ממשיכים לקחת את הצו התנ"כי "פרו ורבו" באופן הכי אישי כאילו הם בעצמם צריכים להביא 6-7 או 10 ילדים כל אחד, וכל עוד המוטו "ילדים זה שמחה/ברכה" יאפיל על חשיבה סביבתית (האם יש מספיק מקום פה?
האם יהיו מספיק משאבים לכולם?). איך העיר בני ברק הגיעה למצב כזה שבו אין שם כבר מקום לסיכה אם לא בגלל הילודה החרדית? עצם העובדה שלא יהיה מנוס מלהתחיל ליישב גם את הנגב בגלל שיעורי הילודה האלה,
זה כבר צריך להדליק נורה אדומה לכולנו. הסרט שלך לא הצליח לשנות את השקפת העולם הפסימיסטית שלי על מה שקורה כאן בישראל הקטנה עכשיו ועל מה שיהיה כאן בעתיד. :/

נערך לאחרונה ע"י pestilence~~ בתאריך 26-09-2015 בשעה 15:58.
ישן 26-09-2015, 23:06
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. שטויות במיץ. שוב, אפשר..."

1.זה מה שאתה אומר, אני לא מקבל את האמירה הזאת... כבר היום משמידים את גבעות עמק האלה ויש תוכניות להשמדת הרי ירושלים (רחמנא ליצלן).פינוי התנחלויות+קצב הילודה+הבריחה מאירופה שחוזרת לימים העליזים ההם = מתכון בטוח להפיכת מדינת ישראל למדבר בטון מדן ועד באר שבע.

2.יש רוב של בערך 2 מליון יהודים יותר מערבים גם לפי ההערכות הדמוגרפיות היותר פסימיות. קצת עלייה מאירופה+קצבאות ילדים מוגדלות ליוצאי צבא ואנחנו נסתדר. לגבי הרצועה - יהיה אפשר להסיר את המצור מעליה ולהודיע לעולם שאת עזה אנחנו פשוט לא מספחים,גם לנו יש קווים אדומים. אם ארצות הברית תזרום איתנו יהיה אפשר גם להתנות את הסיוע האמריקאי למצרים בפתיחת הגבול שלה עם עזה...

3.סיבות דמוגרפיות? איפה כתבתי סיבות דמוגרפיות?
ישן 05-10-2015, 07:30
  ramboli ramboli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.05
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. אני אומר, ואני צודק, ואתה..."

הגזמת עם ה"להכפיל פי 3". אולי באמת אפשר לבנות לגובה (וזה אומר להרוס מלא מבנים ולך תתמודד עם זה עכשיו), אבל מה יהיה בקרקע? תנועת הרכבים, מרכזי הקניות... כבר עכשיו גוש דן עמוס ופקוק כמו לא יודע מה, ואתה עוד רוצה לשלש את מספר התושבים בו? בנייה לגובה זה לא פתרון קסם, בסופו של דבר חיים על הקרקע ואי אפשר "לשלש", ולהשאיר למטה את המצב כמו שהוא.
ולדעתי זה בדיוני לעשות את זה, איפה אנשים יגורו במהלך הבנייה? זה עסק של כמה שנים טובות, והוא צריך להיות מקיף.
מה שכן, אתה שם לב שלרוב, באתרי בנייה חדשים (באיזורים שהיו בעבר פתוחים) בונים רק לגובה וזה טוב.
וכשאמרת "ערים כושלות בפריפרייה", לדעתך באר שבע עיר כושלת? טוב לדעת.
אנחנו נצטרך את השטחים האלה מתישהו, ואין מנוס מזה, וזה לא גורם שום נזק כי אלו שטחים מתים מבחינת משאבי טבע.
יגיע היום ות"א לא תיהיה מרכז המדינה היחיד שהכל נמצא שם, מתישהו יהיה אחד כזה גם בדרום, זה אולי לא יקרה בקרוב אבל מתישהו כן, בהתחשב בקצב הגידול העצום של אוכלוסייתנו.

ישן 05-10-2015, 07:58
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ramboli שמתחילה ב "הגזמת עם ה"להכפיל פי 3". אולי..."

1. פי 3 זה בקטנה אני מוכן להמר שבתוך 60 שנה צפיפות האוכלוסין בגוש דן תהיה פי 6, לפחות. ואני כמובן מדבר על תהליך ארוך ומהותי, זה לא משהו שיקרה שבוע הבא... איך זה יראה? כמו מנהטן... איך זה יראה על הקרקע? לא יודע אבל זה ידרוש השקעה מאוד מסיבית בתשתיות. ולא, החיים הם כבר מזמן לא על הקרקע, מקסימום תנועה בין מקום למקום...

2. לא, לא התכוונתי לבאר שבע. התכוונתי לרוב המוחלט של הישובים בנגב, שהמדינה צריכה להפסיק להשקיע בהם לחלוטין, מהסיבה הפשוטה שה ROI להשקעה כזאת הוא שלילי. עדיף כבר ישר לזרוק כסף לפח. בבאר שבע לעומת זאת בהחלט צריך להשקיע, גם בחיפה..

3. ושטחים פתוחים צריך לעזוב בשקט. אני באמת לא מבין את החדווה הזאת לבנות בשטחים פתוחים במקום במה שכבר מיושב...

ישן 29-09-2015, 15:22
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Pestilence. שמתחילה ב "צפוף לי! כל כך צפוף לי! (ניסיון לדיון רציני)"

מצטער לומר לך, אבל זה נתון בולשיטי.
את צריכה למדוד את כמות האנשים ביחס לשטח המיושב; אין שום משמעות לשטחים עצומים אך בלתי מיושבים או אף בלתי ראויים ליישוב.

תארי לעצמך לדוגמא שאנו שולחים 140 איש להתגורר באנטארקטיקה, בבית בגודל של 140 מ״ר.
אז לפי השיטה שלך, למרות שלכל אדם יש בסה״כ את המטר־הרבוע הקטנטון לעמוד עליו – הם יחיו ב"צפיפות" הנמוכה ביותר בעולם, כי את מחשיבה את כל מדבר הקרח הנרחב והסוער שנמצא מסביבם..
לכל אחד מהם יהיה למעשה 100,000 קמ״ר של קרח, ייפי!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:05

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר