לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-03-2015, 13:37
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
למה מה הבעיה בזה? אני רק בדעותיי כזה, לא לקחתי חלק בשום פעילות..
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "יש טיפולי המרה או משהו?"

אתה שואל שאלה טובה לגבי היישוב, שאלתי את אשתי (שלא כהניסטית ונגד הקיצוניות שלי, למרות שחלילה אם יפנו, אז גם את הישוב שלה) פעם לגבי בת דודתה המתגוררת שם האם ידוע לה למי היא ובעלה מצביעים?

תשובתה הייתה לימין...

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 11-03-2015 בשעה 13:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-03-2015, 14:46
צלמית המשתמש של רועי AZ

שלא יוביל..
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "קיצוניים זה קיצוניים"

כשמסיתים נגד מנשקי מזוזות או כשמחילים עקרונות דמוקרטיה לסירוגין או לחלקים מסוימים/מועדפים באוכלוסיה, או כשהקולות הקוראים להתאבדות קולקטיבית מתרבים ושוליים הופכים להיות הרוב, אז צריך להתבצר בעמדות שכנגד ולהשיב מלחמה שערה בשעת הצורך.. וכהנא הוא כזה, ובן ארי ומרזל גם. אז אני בדעתם...

ישן 11-03-2015, 15:29
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
הבעייה היא שהוא ייחס תכונות אלו של פגאניות לכל אנשי הימין שהשתלטו להם על המדינה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אוי ואבוי, גרבוז הסית נגד מנזקי המזוזות..."

בנוסף - הוא השתמש בדמוניזציה שלא הייתה מביישת את העורך הראשי וציירי הקריקטורות של ה"וולקישר ביאובאכטר". לגבי להכות אותם - זה עוד עשוי להגיע. האם זה לא השמאל שמדבר כל הזמן על "מדרון חלקלק"? נסה להפוך את היוצרות: מה אם אני אשווה את כל הצד השמאלי, ככזה שנתמך ע"י ערבים, שהם ברובם פושעים מועדים, ממליטי-ילדים-בסיטונות ושוחטי-בנותיהם-על-רקע-כבוד-המשפחה וכי הם מנסים לגנוב לנו את המדינה בעזרת הגיס החמישי הזה ואפילו מוכנים להביא את ישראל למצב מדינת-כל-לאומיה - העיקר שהימין שנוא-נפשם לא ישלוט? הרי גם כאן יש לנו סטריאוטיפים וגם אני אוכל לטעון, בציניות ראוייה לקללה: "אוי אוי אוי - תיכף ירביצו לערבי המסכן השוחט-בנותיו והאחראי לרוב הפשעים". האם רק תבוא ותגיד כי "זה לא מייצג את הערבים"? או שתדרוש - ובצדק - כי יחסמו אותי לתקופה מסויימת או אף לצמיתות?

ישן 12-03-2015, 09:07
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הרוצה לעוות ירחיק עדותו
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "אלטלנה זה לא אלימות? לזרוק את..."

המציאות פשוטה גם אם איננה נעימה לך או לי. אלימות מהסוג שאנחנו מדברים מעליה, אלימות פיזית פשוטה וישירה מצד אזרחלים ממחנה פוליטי אחד כלפי אזרחים ממחנה פוליטי אחר היא כמעט בלעדית מצד מחנה פוליטי אחד בישראל בדור האחרון. הצורך ללכת אחורה כמעט 70 שנה עד אלטלנה (למה לא עד רצח דהן או הירי בלישנסקי?) רק מלמד עד כמה אין בעצם מה לומר לגבי התקופה האחרונה. מה עוד שסיפור אלטלנה רחוק מאוד מאוד מלהיות סיפור חד צדדי או פשוט. ואם אתה רוצה להתחיל ויכוח בנושא אז בבקשה. אני בהחלט מתמצא מאוד בנושא. רק שהייתי מציע לעשות זאת בפורום הסטוריה ולא כאן.
לבי בילעין-אין שום הוכחה או עדות לכך שהאנרכיסטים שם נהגו באלימות כלשהי כלפי חיילים, כולל זריקות אבנים. וודאי הרבה פחות מהאלימות שהפעילו פעילי ימין נגד חיילים ושוטרים בשטחים.
ישן 12-03-2015, 10:04
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הרוצה לעוות ירחיק עדותו"

אלימות לא מוגבלת רק לאלימות פיזית, וכפייה חברתית גורמת נזקים שגורמים יותר סבל ושהרבה יותר קשה לתקן מאשר נזק של אגרוף, אקדח או סכין.

מתי בפעם האחרונה העלת (או ראית מישהו שמעלה) דעה לא מקובלת חברתית בחוגי השמאל?
לא היית בעד החצנה של מיניות חד מינית? שדמוקרטיה זו לא שיטת שלטון יעילה? שלגיטימי שלמדינה תהיה דת מדינה רשמית?
ברוב המקרים התוצאה היא סתימת פיות מיידית באמצעות כפייה חברתית.
אין שום הבדל בין התגובה הזו, לבין ההתנהגות של אותן קבוצות שאתה יוצא נגדן, כשמישהו מביע דעה לא מקובלת חברתית.

ישן 15-03-2015, 18:25
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הכי רלוונטי שיש"

ברור לי שאלימות לא פיזית זו לא אלימות בעיניך.
גם בעיני הבריון בבית הספר של הילד שלך, לתת לבן שלך אגרוף בבטן זו לא אלימות.
"זה בכלל לא כואב. מה, הוא תינוק? שילמד להתמודד".

רוב האנשים מגדירים כאלימות רק את צורות ההתנהגות מהן הם נפגעים, ולא את אלו שבאמצעותן הם פוגעים באחרים.

ורק כדי להתייחס למה שאמרת, למרות שהחלק הזה של הדיון זניח,
אם אתה מחפש דוגמאות לאלימות פיזית מצד פעילי שמאל, חפש ברשת על בלעין ואנרכיסטים נגד הגדר, כמו שכבר הציעו לך כאן לפני כן.

ישן 16-03-2015, 07:16
מנהל

אפשר לשחק עם מילים כמה שרוצים
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "ברור לי שאלימות לא פיזית זו..."

ואם אתה חושב שלא נפגעתי בחיים מ"אלימות מילולית", אתה טועה. טועה מאוד אפילו.
ועדיין, אני עומד על דעתי שיש הבדל גדול מאוד מאוד בין העלבה ובין פגיעה פיזית של ממש או איום בפגיעה כזו כדי לסחוט מישהו או להשפילו.
ולגבי בילעין-גם את מה שקורה שם אני מכיר טוב מאוד. לא ברמה האישית אבל קראתי הרבה וראיתי הרבה מאוד סרטונים שפרסמו שני הצדדים. ואני חוזר וכותב: אני לא מכיר מקרה שבו אנרכיסטים יהודים זרקו אבנים על חיילים. גם אם הייתה אלימות פיזית מצד מי מהם נגד חיילים (ואני בספק גדול אם הייתה) הרי שהיא בטלה בשישים לעומת האלימות שהפגינו נגדם, למשל, מתנחלים ביצהר.
ואדרבה, לא צריך להיות לך קשה מדי למצוא 3 הרשעות של אנשי שמאל ישראלים בתקיפת חיילים או שוטרים בבילעין או בכל מקום אחר בשטחים.
ישן 16-03-2015, 13:06
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אפשר לשחק עם מילים כמה שרוצים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ואם אתה חושב שלא נפגעתי בחיים מ"אלימות מילולית", אתה טועה. טועה מאוד אפילו.
ועדיין, אני עומד על דעתי שיש הבדל גדול מאוד מאוד בין העלבה ובין פגיעה פיזית של ממש או איום בפגיעה כזו כדי לסחוט מישהו או להשפילו.

ומתי טענתי שמדובר באותו דבר?
טענתי ששלושתם הם סוגים שונים של אלימות.
בדיוק כמו שיש רצח, הריגה, תקיפה בנסיבות מחמירות, תקיפה ועוד - וכולם לא חוקיים,
כך גם יש אלימות פיזית ואלימות לא פיזית, ואין שום סיבה שאחת מהן תהיה חוקית,
במיוחד כשהתוצאות של האלימות החוקית זהות או חמורות יותר מהתוצאות של האלימות הלא חוקית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ולגבי בילעין-גם את מה שקורה שם אני מכיר טוב מאוד. לא ברמה האישית אבל קראתי הרבה וראיתי הרבה מאוד סרטונים שפרסמו שני הצדדים. ואני חוזר וכותב: אני לא מכיר מקרה שבו אנרכיסטים יהודים זרקו אבנים על חיילים. גם אם הייתה אלימות פיזית מצד מי מהם נגד חיילים (ואני בספק גדול אם הייתה) הרי שהיא בטלה בשישים לעומת האלימות שהפגינו נגדם, למשל, מתנחלים ביצהר.
ואדרבה, לא צריך להיות לך קשה מדי למצוא 3 הרשעות של אנשי שמאל ישראלים בתקיפת חיילים או שוטרים בבילעין או בכל מקום אחר בשטחים.

אתה שם לב שאותו כשל לוגי חוזר שוב ושוב?
זה שאדם אחד רוצח, לא אומר שאדם אחר הוא לא אנס.
זה שפעילי ימין מפעילים אלימות פוליטית לא אומר שפעילי שמאל לא מפעילים אלימות כזו, ובטח שלא מצדיק אותה.
זה שאלימות פיזית קל לזהות לא אומר שאלימות לא-פיזית היא לא אלימות, ובטח שלא מצדיק אותה.

ישן 16-03-2015, 14:20
מנהל

נראה לי שאתה חוזר על כך שוב בתגובה זו...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס] ואם אתה חושב שלא..."

"במיוחד כשהתוצאות של האלימות החוקית זהות או חמורות יותר מהתוצאות של האלימות הלא חוקית"

אם הבנתי נכון את ההשוואה שלך אז העלבה חמורה כמו, ואף יותר, מהכאה חמורה או רצח. כאן ניאלץ להסכים שלא להסכים.
ולגבי הסיפא שלך הטענה שלי פשוטה: אלימות פוליטית מצד ימין לעבר צד שמאל גבוהה לעין ערוך, ולמעשה מצד שמאל היא כל כך נדירה שמחפשים לה כאן בקדחנות דוגמאות מהיקב ומהגורן. במצב עניינים זה, אם הייתי רשויות החוק, הייתי רגיש יותר לסממנים של חשש מאלימות כשמדובר בציבור של הימין הקיצוני מאשר כשמדובר בציבור של השמאל הקיצוני.
ממש כשם שבכל הנוגע לחשש מריגול הייתי רגיש יותר לסממנים לזה כשמדובר בציבור מהשמאל הקיצוני מאשר בימין הקיצוני (למרות שגם מקרב הימניים יצא לפחות מרגל אחד)
ישן 16-03-2015, 17:56
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נראה לי שאתה חוזר על כך שוב בתגובה זו..."

אני לא יכול לשנות את מה שאתה מבין מדברי.
אני יכול לחזור על מה שכבר כתבתי במספר ניסוחים:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
מה ההבדל בין לירות למישהו בראש ובין לגרום לו להתאבד?
מה יותר גרוע, לשבור לאדם יד, או לגרום לו לשנוא את הגוף שלו?
לחתוך מישהי בסכין או להפוך אותה לאנורקסית?

כל הראשונים עברות פליליות.
כל האחרונים לגיטימיים וחוקיים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
הטענה שלי פשוטה: אלימות פוליטית מצד ימין לעבר צד שמאל גבוהה לעין ערוך, ולמעשה מצד שמאל היא כל כך נדירה שמחפשים לה כאן בקדחנות דוגמאות מהיקב ומהגורן. במצב עניינים זה, אם הייתי רשויות החוק, הייתי רגיש יותר לסממנים של חשש מאלימות כשמדובר בציבור של הימין הקיצוני מאשר כשמדובר בציבור של השמאל הקיצוני.
ממש כשם שבכל הנוגע לחשש מריגול הייתי רגיש יותר לסממנים לזה כשמדובר בציבור מהשמאל הקיצוני מאשר בימין הקיצוני (למרות שגם מקרב הימניים יצא לפחות מרגל אחד)

זה לא משנה אם אחד הוא עבריין מורשע שישב בכלא והשני אזרח נורמטיבי בלי עבר פלילי.
הם יחקרו וישפטו ויורשעו על מה שהם עשו במקרה הספציפי עליו הם נשפטים.
המקום היחיד בו טיעוני רקע נושאים משקל כלשהו אלו הטיעונים לעונש, אחרי ההרשעה.

המשטרה צריכה לחקור כל חשד, לפי כל הנתונים שיש בידה, והמדד היחיד של הפרקליטות להגשת כתב האישום צריכים להיות החוק וחוזק הראיות להפרתו.
כל הטיה של פתיחת חקירה או הגשת כתב אישום לפי שיוך פוליטי זו בהכרח פגיעה בשלטון החוק.

ישן 13-03-2015, 14:28
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אתה בחור רגיש מידיי... או שמא..."

ההפך, לי יש עור של פיל. על חצי ממה שאפילו לא שמתי לב שחטפתי אנשים בוכים ודורשים העדפה ״מתקנת״.
זה לא אומר שאני לא רואה את הנזק שזה גורם.

מה ההבדל בין לירות למישהו בראש ובין לגרום לו להתאבד?
מה יותר גרוע, לשבור לאדם יד, או לגרום לו לשנוא את הגוף שלו?
לחתוך מישהי בסכין או להפוך אותה לאנורקסית?

כל הראשונים עברות פליליות.
כל האחרונים לגיטימיים וחוקיים.

ישן 13-03-2015, 17:38
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "בהחלט, אולם לא נראה לי כי זה המצב כעת"

לטעון שהשמאל משתמש באלימות זה דבר אחד, בין אם אני מסכים איתך או לא (במקרה אני כן).
לטעון שארגוני שמאל ישראלי מגייסים מחבלים ושולחים אותם לרצוח זה כבר מעבר לכל גבול של הגזמה.
אין לי מושג מה אתה מנסה להשיג בהתנהגות הזו,
אבל גם לפרובוקציות יש גבול.

* ותעשה טובה, אל תנסה להתנהג כאילו טעויות וזדון זה בדיוק אותו דבר. זה לא לרמה של אף אחד מאיתנו.

ישן 16-03-2015, 16:47
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

כמו שכבר כתבתי קצת למעלה
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זו כבר לא חלאתיות אלא סתם טיפשות"

אני מקווה וגם די בטוח שזה לא הגיע לרמה הזו. אני מדבר על הפגנות אלימות בבילעין והתפרעויות. אני מדבר על התחושה שיש בציבור הערבי ש"הכל מותר לנו. הנה - יש יהודים שמתנצלים על הכל". בנוסף - אלו רק השוליים. השמאל העיקרי מסתפק באחיזת החנק שיש לו על מרבית אמצעי התקשורת (הכתובה והאלקטרונית) ומערכת המשפט. ברוב המקרים הוא לא צריך לעבור על החוק, שכן לא מעט פעמים - החוק כבר מנוסח לכיוון השקפת העולם שלו (כי "אוי ואבוי - מה יגידו הגויים?") או שאוכפים או מפרשים אותו קצת לטובתו. מספיק לחשוב על הפעמים שאנשי שמאל התבטאו בצורה שגובלת באלימות מהצד השני של הגבול ולא נענשו על כך.

ישן 13-03-2015, 20:39
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
ורק מתחסד יטען שהשמאל זך ונקי
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "רק חלאה יטען שהמחבלים הם עובדי קבלן של השמאל"

אלא שמה לעשות יהודה גליק(כמעט) וגנדי נרצחו על ידי ארגון מרקסיסטי, אש"ף היה מקושר תמיד לארגוני שמאל קיצוני. ובלי קשר, אש"ף וחמאס הם שמאלה ממרצ, מה לעשות. כמו שהפנתרים השחורים וארגונים לאומנים שחורים נחשבים לארגונים שמזוהים עם השמאל האמריקאי. וכן, זה שהם לאומנים ערבים לא אומר שהם לא בצד של מרצ, בדיוק כמו שהסוציאליסטים בליכוד הם לא שמאל ושמאלנים ציונים הם לא ימין.

אז עד שתוכיח כי יגעל עמיר לא היה רוצח בלי "ההסתה", הדרישה לחקור את הגרבוזים והאיבגים היא לגיטימית בידיוק כמו ההפך, כלומר היא סתם דבר מיותר שנועד לפגוע בצד השני ולא לתת לו להראות מטופש.

=====

וכן, טלי פחימה, האנרכיסטים ואחמד טיבי זה דוגמא יפה מאוד של קבלני עובדים. זה לא כל השמאל, אבל זה חלק מהשמאל.
ישן 15-03-2015, 09:29
מנהל

נכון. מי טען ככה?
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "ורק מתחסד יטען שהשמאל זך ונקי"

בטח לא אני. יש לי הרבה מאוד ביקורת על השמאל וגם הבעתי אותה בפורום הזה פעמים רבות. למעשה אני מעדיף ככלל את הימין הקיצוני על פני השמאל הקיצוני.
אבל מה לעשות שבנושא האלימות הפיזית הכף נוטה בבירור נגד הימין בישראל? הנה, רק הבוקר קראתי שפעילי ימין ריססו בגז פילפל פעילים של המחנה הציוני שחילקו כרזות.
להכניס לתוך הענין את ארגוני הטרור הפלסטינים זאת בריחה שמלמדת על מצוקת טיעונים. הרי ברור שאנחנו מדברים פה על ישראל, ויותר נכון, על היהודים בישראל.
אם תלך לעולם הרחב תמצא גם שמאל רדיקלי אלים מאוד ורצחני וגם ימין רצחני ואלים. זאת משום שאצל הקיצוניים הדוגלים בטוטליטאריות האידיאולוגיה השמאלית/ימנית היא בסך הכל כסות.
ואגב, לומר שהחזית העממית היא ארגון "שמאל" זה כמו לומר שמשטר הבעת' הוא "שמאל". אין לזה שום משמעות אמיתית.
ובפעם המליון ואחד: לאומנות ערבית (אש"פ ושאר הכוכבים שהזכרת) היא ההיפך משמאל. מה עוד שאצל הערבים היא תמיד מלווה במרכיב דתי חזק, שגם הוא מנוגד מכל וכל לשמאליות. במה אחמד טיבי הוא "שמאל"? הוא יוצא נגד הקצנה דתית במגזר שלו? הוא דוגל בשוויון מעבר למה שהוא רוצה בשביל המגזר שלו (בדומה לש"ס שגם הם לא בדיוק מרקסיסטים)?
להגיד שבגלל שללאומנים הערבים ולשמאל הישראלי יש גם יעדים משותפים זה כמו לומר שלציונות ולנאצים היו יעדים משותפים. הרי שני הצדדים רצו להיפטר מהיהודים בגרמניה. לכן גם הצדדים חתמו על הסכם ההעברה ולארץ ישראל הגיעו רבבות עולים יהודים על חלק ניכר מרכושם. אז עכשיו אתה הולך לחבור לאבו מאזן ולהעלות על נס את "הברית בין הנאצים והציונים"?
והכי חשוב:
יגאל עמיר בא מהימין הקיצוני ורצח. אם אתה מאמין שהסתה גורמת לרצח אז אתה אמור לייצר חיבור הגיוני בין ההסתה הקשה לפני הרצח ובין הרצח. אם אתה לא מאמין גדול בכך שהסתה מביאה לרצח, אז בכלל לא ברור למה טרחת להעלות (או לחזק) את הטיעון שדבריו של גרבוז הם הסתה מסוכנת.
מבחינתי, וניראה לי שגם מבחינתך, כל נושא האישומים ההדדיים בהסתה הוא הגבלה מיותרת על חופש הביטוי. אם זה היה תלוי בי, הייתי מתייחס ברמה החוקית לאיסור על הסתה רק כשמדובר בקריאה ברורה לאלימות.

ולא הבנתי. טלי פחימה (שהיא לא שמאל אלא לאומנית ערבית -שהשלימה את התהליך בהתאסלמות שלה-קבלת עול הדת ובחירה באורח חיים דתי זה שמאליות? אפילו חנין זועבי לא כזו) היא הקבלן או העובד?
ה"אנרכיסטים" הם הקבלן או העובד? מי נוהג באלימות עבורם? איזה אינטרס יש להם בכך שההפגנות יהיו אלימות? איזה אינטרס בכלל יש לשמאל הישראלי בטירור ערבי נגד יהודים? אתה באמת לא קולט שהטרור עושה בדיוק את ההיפך ממה שהשמאל היה רוצה, שכן הוא מגביר את הנטיות הימניות בציבור הישראלי וחוסר האמון שלו בצד השני?
ישן 16-03-2015, 07:44
מנהל

מדובר בעדות מפוקפקת במיוחד
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "רוצה עוד דוגמא - בבקשה"

לא שומעים מה אומר ורדי לאותו נער ערבי ולא ברור מה בכלל קורה שם. ולא אני טוען זאת-
נציב תלונות הציבור של הרשות השניה קבע כי הכתבת חטאה כאן וקרא לה להתנצל.
מיכאל סולסברי הוא חלאה מאופרה אחרת. לפני שהפך "פעיל" (וגם במסגרת זו עבר כמה גילגולים) הוא היה נרקומן וכך כתבתי עליו בפרש לפני שנים:
"מיכאל סולסברי, פעיל מרכזי מבין האנרכיסטים שמחוללים מהומות בשיח' ג'ראח הוא נרקומן (אין נרקומנים לשעבר, רק מכורים שמצליחים לא להשתמש) שהורשע בעבר בגרימת מוות ברשלנות. ליתר דיוק, הוא הזריק מנת יתר קטלנית של הרואין לילדה בת 15 ואחרי שהיא התמוטטה הוא וחבריו נשארו איתה בדירה למשך 3 שעות בלי לעשות דבר ורק אז חיפשו בשבילה עזרה. כתוצאה מכך היא נפטרה. הוא היה צריך להיות מורשע בהריגה ולשבת בכלא לשנים אבל שירות המבחן נורא התרשם מהח(א)רטה שלו ומכך שהוא "השתקם" ולא נתן לו עונש מאסר בפועל"
ישן 15-03-2015, 11:09
מנהל

איזה "אלימות" בדיוק הם מפעילים?
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "כן, אני מניח שנוח להתעלם מהאלימות של "אנרכיסטים נגד הגדר""

וודאי שפחות מזו של מתנחלים ואנשי ימין קיצוני נגד חיילי צה"ל ושוטרים. אני בטוח שאף אחד מהם לא שבר לסת לשוטר שביקש ממנו להזדהות, כמו שעשה מתנחל מסוים בחברון בתקופה ששירתתי שם.
ולגבי "טבעת חנק, רציתי לבכות אבל אז נזכרתי שלא רק שהימין מחזיק את העיתון היומי הנפוץ במדינה כרגע, בערוץ טלווזיה ולא מכבר אחד מאנשיו הפסיק לכהן כעורך האתר הפופולארי וואלה לצורך ריצה לבחירות במסגרת הבית היהודי, לא רק זה אלא שכל קשר בין ובין אלימות אינו קיים.
ולגבי סזון: כדאי שתבדוק בגוגל על אלימות והסגרת קומוניסטים ואנשי לח"י לבריטים בידי אנשי האצ"ל. בהחלט מעניין ומלמד שמאז ועד היום היו מספיק ימניים שידעו להפעיל אלימות מצד אחד ולהתבכיין כעושים להם אותו הדבר.
ישן 15-03-2015, 13:24
מנהל

ערוץ 20
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "איזה "ערוצי טלויזיה" בדיוק מחזיק הימין? ערוץ 1? ואיך בדיוק הוא רלוונטי?"

ערוץ שיצא לי לראות בו את שרון גל (בתוכנית הדגל של הערוץ) מנחה תוכניות שבהן מצד אחד הוא מביא את שפטל ומצד שני איזה קוקו שאמור לייצג את השמאל....
ועם ניוכחות דומיננטית של אישים כמו שרה ב"ק, אראל סג"ל, קובי אריאלי וכו', עם משקיע מרכזי בשם יצחק מירילשווילי שהוא איש חב"ד
וכך מגדיר אותו היו"ר שלו, מוטי שקלאר (המתגורר בהתנחלות עופרה, במקרה): "מנעד הנושאים שבהם עוסק הערוץ נוגע לכל תחומי החיים המשקפים את המתחים הערכיים, החברתיים והתרבותיים של מרקם החיים הישראלי. זהו ערוץ המנסה, לפי הסלוגן שלו, לייצר תכנים המכבדים את הצופה. הוא מאפשר מתן ביטוי ראוי ומכובד גם לקול הלאומי היהודי, במגוון הקולות הדעות הישראלי"
באתר ערוץ 7 צוטט שהוא "טלוויזיה ימנית בועטת"
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/289510
שאמשיך?
ישן 15-03-2015, 14:02
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
צודק, אני אישית לא זכרתי שהוא קיים - מה זה אומר?
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ערוץ 20"

תשאל כל אדם פשוט ברחוב על מה הם ערוצי הטלויזיה שהוא צופה בהם, והוא יגיד לך ערוץ 2 או 10. אלטרנטיבה - קיימת ככל שתהיה - היא לא אלטרנטיבה אם לא מכירים אותה, והערוצים העיקריים (כאמור, 2 ו-10) מציגים מנעד דיעות צר לחלוטין שרובו נוטה בצורה מובהקת לצד השמאלי של המפה הפוליטית.
זו לא בדיוק "אשמתה" של התקשורת (אלא יותר של האנשים הצורכים אותה), אבל ניתן בהחלט לומר שבמירב המדיה הנצרכת ע"י הישראלי הממוצע ישנה הגמוניה שמאלנית - מה שרק מדגיש עד כמה היינו זקוקים בדחיפות לניתוץ ההגמוניה הנ"ל באמצעות "ישראל היום", לפחות שם יש לדיעות ימניות (?) דריסת רגל משמעותית בתודעה הישראלית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 15-03-2015, 14:20
מנהל

אני חושב שקלעת בדיוק לנקודה שאני מכוון אליה פעמים רבות
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "צודק, אני אישית לא זכרתי שהוא קיים - מה זה אומר?"

הבעיה איננה העדר ייצוג לימין בכלי התקשורת. בניגוד למדינות מסוימות בעולם (וטוב שכך) אין חסם חוקי בפני ייצוג למחנה פוליטי זה או אחר.
ואכן, יש עיתונים (ישראל היום ומקור ראשון), יש ערוץ טלוויזיה ויש שפע ערוצי אינטרנט. גם ברוב הערוצים האחרים של המדיה הכתובה והאלקטרונית אין באמת מניעה לאנשים עם דיעות ימניות להכנס.
איפה כן הבעיה: העדר "תרבות" (בהעדר מילה אחרת) תקשורתית מהצד הצורך ומהצד האקטיבי.
כלומר, יותר מדי אנשים (וזה בולט לגבי הימנים) מתלוננים על ווינט (לדוגמא) וממשיכים לקרוא אותו באדיקות למרות שיש בלי סוף אלטרנטיבות. לא מבין את המאזוכיזם ואת הרצון לממן (כניסה לאתר נותנת הכנסה) את מי שכל כך מרגיז אותם.
מצד שני, העדר רצון לעסוק בתחום התקשורת. בדור האחרון זה מתחיל להשתנות עם מגוון אנושי גדול יותר (דתיים, ימנים, מיעוטים) שמחפש להכנס לתחום התקשורת.
ישן 16-03-2015, 16:58
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

מדדת? יש לך הוכחות מגוף שהוא יחסית אובייקטיבי?
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "איזה "אלימות" בדיוק הם מפעילים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
וודאי שפחות מזו של מתנחלים ואנשי ימין קיצוני נגד חיילי צה"ל ושוטרים.

ואם אתה מחשיב את ערוץ 20, שהוא זניח למדי והוא בן שנה לערך, לעומת האחיזה שיש להם על ערוצים 2 ו 10 וגם על הערוץ הראשון. ישראל היום הוא בהחלט החריג המעיד על הכלל - ידיעות, מעריב, הארצ. עיתונים בני עשרות שנים, שהיוו את ההגמוניה של השמאל על התקשורת. עד שלפני כמה שנים (פחות מ 10) הוא הצטרף והחל לאזן את התמונה. אבל מי סופר ומתייחס לעובדות, כשמנסים להוכיח כי הימני טועה או שקרן, נכון?

נ.ב: שמתי לב שהתעלמת באלגנטיות מהכמות הבלתי פרופורציונאלית של אנשי שמאל במערכת המשפט והפרקליטות.

ישן 11-03-2015, 16:04
צלמית המשתמש של רועי AZ

למה כשמישהו מהימין אומר משהו, ישר נכנסים לאווירת "טרום רצח רבין"
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אוי ואבוי, גרבוז הסית נגד מנזקי המזוזות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
תיכף תיכף מישהו יכה יהודים אומללים על נישוק מזוזות בהשפעת גרבוז...

וכמישהו מהשמאל מחרבן משהו אז זה בסדר?

ומי אתה שתקבע מה פגאני ומה לא? מותר לעלות ולהתפלל ליד קבר צדיק ולבקש שזכותו תגן על עמ"י... אבל כמובן כשמפריזים ונוסעים לחו"ל בטח בראש השנה זה כבר מאבד מטעמו..

ישן 11-03-2015, 18:10
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11

קגנס, יקירי, קראת\ שמעת את הנאום שלו? אין מה להגן עליו...

ציטוט:
"אמרו לנו, ורצו שנאמין, שהאיש המתועב שרצח את ראש הממשלה, בא מתוך קומץ של אנשים הזויים. ואמרו שהוא הושפע מרבנים מנותקים, ושהוא שייך לשוליים המטורפים.

אמרו לנו שצהובי החולצות ושחורי הסמל, אנשי 'כהנא צדק' וצורחי 'מוות לערבים', הם קומץ. הם רק קומץ.

ועוד החציפו ואמרו שהגנבים ולוקחי השוחד גם הם רק קומץ. ושהמושחתים והנהנתים החזיריים הם לא יותר מקומץ. מחריבי הדמוקרטיה - קומץ. החושבים שדמוקרטיה היא עריצות של הרוב - קומץ. מנשקי הקמעות, עובדי האלילים והמשתחווים ומשתטחים על קברי קדושים - קומץ.

אם כל אלה רק קומץ, איך זה שהקומץ שולט בנו? איך זה שבאין מרגיש ובאין מפריע, הוא, הקומץ, נעשה לרוב?".
ישן 11-03-2015, 18:41
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני מתעב תיעוב מוחלט שימוש סלקטיבי וחתרני בערכים
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "יש לך מעיל?"

ע"י מי שמתהדר כשומר אותם ערכים, כדי לכפות את דעותיו על אחרים, שרואים בהם סכנה ממשית לקיום.

בעיני זה יותר גרוע ומלוכלך ממלחמה פיזית באמל"ח.

אני מתעב תיעוב מוחלט אנשים שמותחים ביקורת על קבוצות, בזמן שהם עצמם לא מייצגים אלטרנטיבה אלא הפוך, את תמצית הזבל והנחיתות.

עכשיו בוא ותסביר לי אתה, בפירוט, מה רע בברוך מרזל..?

ישן 11-03-2015, 23:21
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני מתעב תיעוב מוחלט שימוש סלקטיבי וחתרני בערכים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
אני מתעב תיעוב מוחלט שימוש סלקטיבי וחתרני בערכים ע"י מי שמתהדר כשומר אותם ערכים, כדי לכפות את דעותיו על אחרים, שרואים בהם סכנה ממשית לקיום.

בעיני זה יותר גרוע ומלוכלך ממלחמה פיזית באמל"ח.

אני מתעב תיעוב מוחלט אנשים שמותחים ביקורת על קבוצות, בזמן שהם עצמם לא מייצגים אלטרנטיבה אלא הפוך, את תמצית הזבל והנחיתות.

עכשיו בוא ותסביר לי אתה, בפירוט, מה רע בברוך מרזל..?

1. צביעות היא באמת מהתכונות האנושיות המגונות ביותר.
2. לכפות על אחרים את הדעות שלך זה ההפך המוחלט מליברליזם חברתי, במיוחד אם אתה טוען שהדעות ה"נכונות" שאתה כופה הן "ליברליות".
אבל זה הולך לשני הכיוונים.
בדיוק כמו כהנא, אם מישהו יבוא לשכונה שלי להתעלל בחלשים ממנו, אין לי שום בעיה להשתמש בכל האלימות שאני אצטרך כדי למנוע מאותו בריון לעשות את זה.
בניגוד לחלק לא קטן "ממשיכי דרכו" בארץ, אני לא אלך לשכונות של אחרים להתעלל בחלשים ממני.
כי זה יהפוך אותי בדיוק לאותו בריון אנטישמי שאני מתיימר לעצור.

3. לפסול את כל האופציות ולא להציע שום חלופה יעילה יותר מהאופציות שפסלת זו גישה שתוביל רק להתדרדרות המצב.
4. כל זה לא מצדיק את הבריונות והאלימות של תנועת כהנא חי. זה דבר אחד לארגן הגנה עצמית לקבוצת מיעוט שסובלת מהתעללות.
זה דבר אחר לחלוטין ללכת ולהרביץ למי שחלש ממך, ואני בטוח שאתה לא צריך אותי כדי להבדיל בין שניהם.

ישן 11-03-2015, 12:13
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

מבלי לסנגר על מעשהו, כביכול, של מר מרזל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ה-שמאל שמתחילה ב "אישום נגד ברוך מרזל בגין תקיפה"

או לקבוע אשמתו או חפותו. מעניין איפה הייתה הפרקליטות עד עכשיו. זה לא שלא ידעו איפה הוא או היכן הנפגע ולא מדובר בחקירה מסועפת של היאחב"ל. המתינו כשנתיים עד פחות משבוע לפני הבחירות, כדי שניתן יהיה לפסול מועמדותו ללא יכולת שלו להגיב בזמן. זה לא נראה חשוד? אתה לא סבור שיום אחד תרגילים מלוכלכים כאלה יופנו כלפי כל מי שהפרקליטות לא אוהבת? זה גם יכול להיות השכן של שי ניצן, שלא בא לו טוב בעיניים או מישהו בכיר אחר שם. שוב - אין לראות בכך כתב הגנה על מעשיו של מר מרזל. אם עשה אותם, כמתואר בכתבה שהבאת, יש למצות עימו את מלוא חומרת הדין. פשוט העיתוי תמוה. מעניין יהיה לראות אם זה ימנע ממנו לרוץ לכנסת.

ישן 11-03-2015, 19:27
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
יש בין השמאלנים כאלו שהולכים להצביע עבור הרשימה הערבית המשותפת
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אתה ברצינות משווה בין זועבי..."

ראה קישור
http://mekomit.co.il/%D7%9C%D7%9E%D...4-%D7%A9%D7%9C/
ואפילו הרצוג שלא הולך להצביע עבורם, עשה פעילות קדחתנית לעזור להם עם הסכמי עודפין.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/t-...%9C%D7%99%D7%97

וגם לא שולל שהם יהיו בממשלה ובוועדת חוץ וביטחון
http://www.0404.co.il/post/24464#

הרבה מאיתנו לא מכירים שהגרעין של השמאל המתון זה השמאל הקיצוני.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 11-03-2015 בשעה 19:38.
ישן 11-03-2015, 15:07
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

רואים לך את הגרבוז
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי ה-שמאל שמתחילה ב "לחסל כל מי שלא חושב כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ה-שמאל
עשיתם את זה לרבין

מתחיל כבר להימאס מכך שכאשר אין לשמאלני מה להגיד, הוא ישר תוקף עם "רק הימין ביצע רצח פוליטי" או "זו הסתה בדיוק כמו לפני הרצח!". זו הסיבה שתמיד מבקשים מכל מי שאי פעם הצביע "מחל" וימינה להתנער ממעשי "תג מחיר" (עוד לפני שהוכיחו כי הם בוצעו ע"י "ימנים" והם לא בעצם עבודה פנימית/פרובוקציה) או מאמירה אומללה כזו או אחרת, משל היה הימין מקשה אחת. לעומת זאת - מלים ארסיות הגובלות באנטישמיות ודמוניזציה של חלקים נרחבים בעם (כמו הנאום של מר גרבוז הלשעבר-נכבד והפוסט של גידי אורשר בבייספוק) לא מעלות דרישה מאף אחד לגינוי: אלו דעותיו שלו בלבד והן לגיטימיות (יעידו התרועות בכינוס של מרצ).

ישן 11-03-2015, 13:58
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
תסלחו לנו על כתב האישום, אבל לא הייתה לנו ברירה אחרת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ה-שמאל שמתחילה ב "אישום נגד ברוך מרזל בגין תקיפה"

http://www.maariv.co.il/news/electi.../Article-467592

סקר חדשות ערוץ 2 הערב (שלישי) של מינה צמח

ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו והליכוד זוכים ל-21 מנדטים בלבד מול 25 למחנה הציוני בראשות יצחק בוז'י הרצוג וציפי לבני. הבית היהודי בראשות נפתלי בנט עם 13 מנדטים, הרשימה המשותפת 13, יש עתיד 12, כולנו 8, ש"ס 7, ישראל ביתנו 6, יהדות התורה 6, מרצ 5 ו-יחד עם 4 מנדטים.

לשאלה האם אתה בטוח שתצביע למפלגה שציינת?

67% ממצביעי המחנה הציוני אמרו שהם בטוחים בהצבעתם,
78% ממצביעי הליכוד,
51% ממצביעי הבית היהודי,
93% ממצביעי הרשימה המשותפת,
61% ממצביעי יש עתיד,
30% ממצביעי כולנו,
75% ממצביעי ש"ס,
91% ממצביעי ישראל ביתנו,
93% ממצביעי יהדות התורה,
86% ממצביעי מר"צ
100% ממצביעי יחד.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 11-03-2015 בשעה 14:03.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:34

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר