לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2015, 13:41
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
לא הבנתי... עכשיו אתה חוטא בלשון הרע?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אני ממש לא תומך בפשעים במסגרת צה"ל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
ותפקידו העיקרי של מצ"ח - היא לטפל בבעיות כאלו.
הרבה יותר מאשר לתפוס חיילים לא מדוגמים.
אני מניח שכרגיל לא ימצאו שום דבר משמעותי.

חשוב לחקור דברים כאלה בדיוק בגלל אנשים כמו רועי,
הדבר האחרון שאנחנו צריכים - זה כהניסט שיחליט להתחיל לחסל ערבים במסגרת צה"ל.

אם רועי רוצה - שיסע לטורקיה ויתגייס משם לצבא שמחסל ערבים בכמויות...

מה זה אנשים כמו רועי? הפכת אותי לפושע מלחמה?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-03-2015, 13:43
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
על זה הזעזוע הגדול שלך? גירוש ערבים?
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "באופן הכי ברור - הוא תמך בהם"

קודם כל פקח עיניים,אין שום דו קיום,במקום בו יש ערבים יש טרור. זה כ"כ בולט שאני באמת לא מבין למה אני צריך לומר את זה אפילו. כל נציגי הערבים בכנסת תומכים יותר ברשות הפלסטינית ובחמאס מאשר במדינת ישראל.
בקיצור הרב כהנא (שהיה ת"ח אגב) תומך בגירוש של אוכלוסיה עוינת על סף הטרוריסטית למקום אחר.וואו.נדהמתי. איזה פושע.
והם באמת התחילו,והארץ באמת שלנו...
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
עכשיו אשאל שוב:
האם גילית למה ארה"ב הכריזה עליו כמנהיג ארגון טרור,
לפני שהוא עלה לישראל והתמודד בכנסת?

אני באמת רוצה לסגור את הפינה הזאת כבר: כנראה אתה מתבלבל ביני לבין רועי,שכן לא זכור לי מעולם שהפנית אלי את השאלה הו לפני האשכול הנוכחי.
אבל אני בהחלט מוכן לענות על השאלה: לא!!!! לא גיליתי,אין לי מושג ואני גם לא הולך לחפש,אני אשמח אם תאיר את עיני אתה ותגיד לי למה כדי שנוכל להתקדם לשלב הטיעון שאמור לצאת מכל זה.
ואגב,מראש יש לי תחושה שהטיעון לא הולך להיות יותר מדי חזק,שכן ארה"ב היא לא בדיוק המגדלור המוסרי ממנו אני חי.

ישן 22-03-2015, 20:58
צלמית המשתמש של maorhag

אין לי שום בעיה עם זה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "גירוש אלים באמצעות צבא תוך איום בהריגה הוא פשע מלחמה"

איזה גידופים? מבלי להכנס לשאלת הפרקטיות של הרעיון,אין לי בעיה עם מי שיטען שכשיש לו אוכלוסיה פושעת במקרה הטוב וטרוריסטית במקרה המצוי אז מגרשים אותה. אם זה מוגדר אצלכם פשעי מלחמה אז אתם סתם חוטאים בטהרנות יתר.
אני כבר לרגע חשבתי מישהו עודד נטילת חיי אדם סתם לשם הנאה או מעין זה...
וב"ה שזיכה אותי לחשוב לפי אמות מידה של תורת ישראל ולא לפי אלו של המשפט הבינלאומי של הגויים. כל עוד בדיני תורה אין בעיה עם עמדותיו של הרב כהנא אז באמת שלא יותר מדי מפריע לי שכמה אירופאים יפי נפש חוקקו כל מיני חוקים שבחיים לא יהיו רלוונטים לגבם בכל מקרה.
אגב,בספר של בן דרור ימיני "תעשיית השקרים" הוא מאריך להוכיח שטרנספר היה קיים בכל העולם מרצון ושלא מרצון ולא עשו מזה כזה רעש,כמובן כל עוד זה לא היהודים.

ישן 22-03-2015, 06:52
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
כל תמיכה באונר"א, או עדות החמאס היא בעיה גדולה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אני ממש לא תומך בפשעים במסגרת צה"ל"

אונר"א ידוע בקשרים שלו לאירגוני הטרור, ואיגרוני השמאל "שלנו" כמו שכבר לוקלוק פירסם עוזרים להם לספר סיפורים מבלי לבדוק אותם בכלל, ולכן יש פה בעיה ורצינית להאמין לכל מילה שהם אומרים.

זכור לך סביר להניח הסיפור של חיבזלה עם מחזור הגופות של הילדים מ 2006 וסיפורים אחרים מעזה דומים. באופן כללי לקחת עדות מתושבים של שטח אויב שפוחדים מהחמאס זה לא ממש תקין משפטית, כי הם יגידו מה שהחמאס יגיד להם לומר ואונר"א תעזור בזה לחמאס.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 20-03-2015, 13:04
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "חיילים ייחקרו על תקיפת בית ספר בעזה"

שיבדקו. אם היה במקום אפילו קליע אחד - הפעולה מוצדקת.

טירוף המערכות במסגרתו אנשים שיושבים לבטח מצקצקים בלשונם על אלה שמסכנים חייהם למענם, צריך להיפסק. אין לי מושג לגבי המקרה הספציפי הזה, ואם אכן היו שם חריגות, אז יש לטפל בהן - אבל התופעה המקוללת של אנשים שלא יכולים0 להעלות על הדעת מה זה להיות תחת אש, ומעזים להתמרמר על אופן פעילות אלה שכן היו תחת אש, הוא שיא של עיוות מוסרי ושל חוסר מצפון.

אני תקווה שפסק דינו המדהד של הבוחר יעשה סדר בטירוף הזה. בסופו של דבר לממשלה החדשה יש שתי משימות לא-ביטחוניות שיש להן משמעות ביטחונית קריטית: פתיחת התקשורת לכולם ורפורמה טוטאלית במערכת המשפט, שיעקור ממנה את הפוליטיקה וההשפעות הזרות. ברגע שהדברים הללו יקרו, אנחנו נראה פרקליטות צבאית שפועלת כגוף שתכליתו היא לא לחבל בפעילות דרגי השטח של הצבא, אלא כגוף שתכליתו היא מניעת חריגות, ותו לא.
ישן 20-03-2015, 14:04
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שיבדקו. אם היה במקום אפילו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
טירוף המערכות במסגרתו אנשים שיושבים לבטח מצקצקים בלשונם על אלה שמסכנים חייהם למענם, צריך להיפסק. .

מאד מקווה שזה נכתב במהירות ובחוסר תשומת לב.
אתה קודם יוצא פה נגד הפרקליט הצבאי והחלטתו לחקור לפני הההתיחסות הענינית
ואתה מצפה שהממשלה החדשה תעזור להשתיק את החקירות האלה ? כי זה מה שהבחור רצה ?
הבוחר רצה שלא יחקרו ?
מה זה ? אתם חיות ?
בחירת מילים והתנסחות די מסוכנת

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 20-03-2015 בשעה 14:08.
ישן 20-03-2015, 17:25
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=ori] טירוף המערכות..."

ודאי שאנחנו חיות, חיות שצריכות לשתות ציאניד - החבר'ה שלך כבר הבהירו זאת היטב (חשוב גם שלא תתרמו לנו צדקה...).
בניגוד אליך, שמתהדר במוסר, אבל סבור שמוסר זה לתת לצד השני לסכן אנשים שלנו, שמגינים עליך, ובלבד שלא יישרט אף אחד משם - אני סבור שמחוייבות המדינה ללוחמים שמגינים עליה, היא אקט מוסרי מאין כמותו, וחובתה להקפיד על כל תו ותו בעניין זה, גם אם לכמה מעוותי-מוסר, זה נראה לא לעניין, ומקלקל להם פוזה מוסרית מזוייפת.

תפקידה של הפרקליטות הצבאית הראשית הוא לוודא שלא נעשו חריגות, ולא להרגיע רעש רקע דיפלומטיים שמחוללים שונאי ישראל מבחוץ, והאידיוטים השימושיים שלהם מבפנים.

אם היו חריגות, יש לחקור ולטפל. חריגות משמעו שלא היה בדל של ירי, בדל שנוכחות מחבלים, ושכוחותינו סתם כך החליטו לירות על בי"ס של אונר"א. כל דבר שהוא לא דבר כזה, לא מצדיק חקירה, ומהווה רדיפה של אנשים שסיכנו את עצמם כדי ש"מתחבטים" יוכלו להסתכל על עצמם במראה ולומר "אשריי נאור אני".

העם הזה יודע להכיר תודה לצבא שלו, וזה לא מקרה שהצביע כפי שהצביע. "הבלוק החוסם", למקרה ששכחנו, כולל איחוד מפלגות שרואה בצה"ל ארגון טרור מדינתי. כל זמן ש"הבלוק החוסם" כולל יישות זו, הוא אינו יכול לטעון שאינו חלק מההתנפלות על הצבא.
ישן 20-03-2015, 19:22
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ודאי שאנחנו חיות, חיות..."

אהלן אורי

אז אנחנו הבהרנו שאתם צריכים לשתות ציאניד.
שתיתם כבר ?
ומי זה אנחנו ? לא קוראים לי מצפון קמחי לאחרונה שבדקתי.
והביקורת באה מצד הפרקליט הראשי.
זה לא שבצלם או מישהו אחר הוציא את ההודעה הזו.
הפצר החליט לחקור, ולא משנה מה היו הסיבות שהובילו אותו להחלטה הזו, זו החלטה של הפצר כלומר של צהל לחקור את עצמו.
לקרוא לפצר עורף מדושן שחוקר את הקרביים זו עזות מצח וחיתיות , כן חיתיות.
איך הפצר הגובניק מעז לחקור לוחמים יקרים.
אחרי זה אתה מסכים שיש לחקור אבל לא מסיר את הפליטה הראשונית שלך.
אחלה דרך להעביר את המסר, והמסר עבר

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 20-03-2015, 20:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אהלן אורי |מתנשקים| אז..."

בטח שתינו. בבונים טובים תמיד עושים מה שנאורים ליברלים אומרים להם לעשות. גם הצבענו לרשימה המשותפת, ובכלל לא שמנו לב לכל הפוליגמיסטים שיש שם...
מי זה אתם? נכנה אתכם (סליחה, "אותכם", כמו שכותבים אנשי רוח אמיתיים...) בשם "הפסאודו" לשם קיצור. פסאודו נאורים, פסאודו ליברלים.

ההודעה באה מטעם הפצ"ר שאכן היה צריך לעוף כבר לפני חודשים, ואי-העפתו היא בזיון גדול. מי שחושב שהתפקיד שלו זה לרקד לצלילי החליל של "בצלם", כנראה לא צריך לשמש בתפקיד בכיר בצבא ההגנה לישראל. "בצלם" כארגון שהעסיק מכחיש שואה, שאף חיפה על אותו מכחיש שואה במשך שבועות, תוך פרסום עלילות שקר על מי שחשף אותו ככזה (למעשה, לולא נחשפה ההקלטה המלאה, כנראה שעדיין היינו קוראים תחקירים מרטיטים של עאטף אבו רוב על פשעי הכיבוש הנורא - את תחקיריו מהעבר, "בצלם לא טרחו לבדוק, למרות שבשעת פיטוריו הם בישרו לנו שהוא שיקר להם...).

מכיוון שכבר סיכמנו שאני לא חושב שאתה נמצא באיזושהי פוזיציה מוסרית שמאפשרת לך לקרוא לאחרים בשמות (חייתיות", עלק), הרי שדבריך יזכו ליחס המזלזל שלו הם זוכים בדר"כ, כשאתה שוכח לרגע את הנחיתות המוסרית הבסיסית שלך בכל הנוגע למאבק שלנו עם הפלסטינים, וןמעז לדרוש מלוחמיןם ישראלים לסכן נפשם בעת שהם מתמודדים עם המפלצות שעזרת לחמש...

לא פלטתי כלום. המלחים הראשונות שלי (בהודעה שהפגנת קשיי הבנת הנקרא לגביה) כתבתי שיש לחקור. עם זאת, סייגתי, ועודני מסייג - החקירה צריכה להגמר בשנייה שיגלו שהיה בדל של סיכון חיים לכוחותינו מאותו מקום.

אתה מבין, אני בעדנו, בעוד שאתה מתחבט מה יותר טוב לביזנס. העובדה שאתה מכנה עצמך מוסרי, היא אחת היציאות הכי מוזרות שיכולות להיות, והיא בדר"כ מאפיינת אוקסימורונים של השמאל הקיצוני (גם בריה"מ כינתה את הגוש המזרחי בשם "מחנה השלום", ואת המשטרים שהקימה בשם "דמוקרטיות עממיות").
ישן 20-03-2015, 20:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "'טירוף'....,המתקפה על מעבירי..."

השורה התחתונה שלך היא מצויינת. אתה אכן לא מבין.

חיילי צה"ל לא הגיעו לביה"ס של אונר"א (גוף שכל קיומו נועד לערער על זכות הקיום של ישראל, אגב) בשביל לעשות שם סקי, ואפילו לא בשביל לגנוב לילדים את המחברות. הם הגיעו לשם במהלך לחימה. אם הם אכן ירו לשם סתם בשביל הבידור, מתוך רצון נחוש להרוג גוזלים פלסטינים תמימים, אזי מדובר בפשע מלחמה לכל דבר. יודע מה? אני מפקפק בכך. אני מפקפק בכך גם בגלל שיש לי הערכה לצד שלנו בתור הטובים (זה נובע גם מתוך היכרות עם הצד השני בתור הרעים, כפי שהם מוכיחים ביחסם זה לזה בכל משדינה ערבית בימים אלה ממש - וגם מתוקף העובדה שהם כאמור לא נכנסו לעזה בשביל הבידור אלא כדי לחסל טרור שיצא מהרצועה ואיים על חצי מדינה).

העובדה שארגונים ממומני-חוץ מפעילים לחץ על הפצ"ר לרדוף את חיילי צה"ל, כשהאג'נדה שלהם היא לגרום ללוחמים שלנו להסס בפעם הבאה שיורים עליהם - לא צריכה לגרום לפצ"ר לשכוח מה תפקידו. אם אין לו ידיעה וודאית שהיה פשע מלחמה, עליו להפנים שבזמן לחימה בשטח בנוי נפגעים גם בלתי מעורבים ששימשו כמגן אנושי של המחבלים. ההתעסקות של הפצ"ר בעניין עלולה לגרום לחייל להסס בפעם הבאה, ואז מה הוא יסביר להוריו של החייל? שבגלל שלו חשוב לקבל עלק-מחמאות מאיזה עמותה ממונת ממשלות עויינות, חייל פחד להגן על עצמו? זה לא מוסר, וזה בטח לא תפקידה של אלוף בצה"ל בשירות פעיל. אם הוא מרגיש שהגיעה העת למצוא חן בעיני החבר'ה מהעמותות, הדלת פתוחה בפניו לפרוש עם אכבר פנסיה, ולהצטרף לעמותה התורנית שמעסיקה את הפנסיונרים החכמים שהסבירו לנו שחובה לרדת מהגולן, כי זה יביא שלום...
ישן 20-03-2015, 23:24
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "פצ"ר טוב של צבא טוב, מטרתו..."

בהחלט יש מחיר ללהיות טובים (למשל, לשמוע קיטורים מעיקים של אנשים שחושבים שהם טובים, שמשמשים כאדיוטים שימושיים של אנשים רעים) - אבל יש גבול למחיר שמותר לשלם, ומחיר זה עובר בזכות המוסרית לשלוח אנשים לסכנת נפשות כדי להגן על חייהם, ואז להשתמש בחייהם כקלף מיקוח בשביל פוזה עלק-נאורה שתוצג לכל מיני אנטישמים בחו"ל. מי שמשלם מחיר זה, אינו טוב, ולא צריך לראות אותו ככזה. במקרה הפחות גרוע מדובר בציניקן חסר מצפון. במקרה הגרוע באמת, מדובר בחרא של בנאדם.

פצ"ר צריך לבדוק מה לא תקין - אבל בשום פנים אסור לו לשמש ככלי לחימה של ארגונים שתכליתם היא החלשת כוחה של ישראל להגן על עצמה, ובשום פנים ואופן אסור לו לסייע בחידוד תחושתם של חיילים שהגנה עצמית עלולה להביא להעמדתם לדין. זה לא תפקידו, ואם ישנו חשש שלא במודע כך הוא נוהג, חובתו לעשות שינוי מסלול מיידי, ואם אינו מסוגל לכך, יש לשלוח אותו לבקו"ם להזדכות על ציוד, ולהביא מישהו אחר, שכן מבין שפרקליטות צבאית של צה"ל היא חלק מצה"ל ולא חלק מניף...
ישן 21-03-2015, 23:27
צלמית המשתמש של maorhag

אתה לא מציע,אבל זה מה שיקרה
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אני לא מציע חיילי צה"ל מתים..."

האמת שלא היינו מנהלים את הדיון הזה אם היתה כאן מערכת משפטית סבירה.
הרי כולם פה נגד פשעי מלחמה וכולם בעד חיילי צה"ל (אני מאוד מקווה בכל מקרה) אלא מה? שלי ולאגף השולל חקירה אין טיפת אמון במניעים של הגורמים המשפטיים בארץ שדומה שכל תפקידם הוא לספק את גחמות השמאל והעולם כדי שיוכלו לספר לעצמם כמה הם נאורים ומוסריים וזה גם על חשבון דם יהודי,בנידון דנן חיילי צה"ל אבל זה מתפשט גם לטיפול בטרור ועוד.
הרי כמו שאורי כתב במצב מתוקן אפילו נוכחות של קליע אחד אמורה לסגור את החקירה,אם זה באמת היה כך לא הייתי מתנגד ואפילו הייתי תומך בבירור כל המקרים.
אבל לצערי המצב הפוך-כל חייל צה"ל שהפעיל טיפה אלימות בכל גזרה אוטומטית מצולם ועובר לטיפול מצ"ח ואפילו אם יצא זכאי הוא יחשוב פעם הבאה אם שווה לו לפעול כך,אני מדבר מניסיון אישי על שימוש בכוח סביר (תאמין לי שאם אני הייתי כותב את הפקודות גם הייתי נותן כדור בראש במקרה הזה) שגרר המון בלבולי שכל בעקבותיו.
לכן במצב הנתון לדעתי קודם כל חשוב להחזיר את האמון של החיילים במערכת ולדאוג שיתקפו וכמה שיותר חזק אם נצרך,אני מוכן לשלם את המחיר של כמה הרוגים בצד השני אבל לא טיפת דם יהודי שנשפכת. ובינניו,אל תדאג,אנחנו לא כאלה ברברים. גם אם תתיר את הרצועה אני לא ממש מדמיין את חיילי צה"ל עוטים בהמוניהם על כפר ערבי מסכן כדי לבזוז אותו ולקחת נשים,תסריט שאני דווקא לא חושב שהוא הזוי לצד השני אגב...
בצוק איתן ספיציפית רצו לחקור את הכוח שהייתי איתו על ירי מוצדק לבית מסוים שנהרגו שם 2 "חפים מפשע",דוגמה למופת היתה של אחד המפקדים שפשוט ניער את כל הדרג הזוטר מהחקירה ואמר להם שלמי שיש טענות שיבוא ישירות אליו,מפקד למופת.

ישן 22-03-2015, 20:01
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אם יש חייל שהתעלם מהנהלים
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "היה שם מ"פ עם יד קלה על ההדק.סה טו"

ועד כדי כך - שזה ממש גרם להרוגים,
זה מצדיק חקירה של משטרה צבאית.
זה בהחלט תפקידם העיקרי.
וזה שחייל הוא מ"פ - לא נותן לו חסינות. חייל לא יכול להסתובב בשטח ולחסל כל מי שבא לו בניגוד לנהלים.

אם חייל החליט להיות עבריין - הצבא צריך לטפל בו. למצות איתו את הדין.
הרי הצבא מטפל בנוקשות בבעיות משמעת זניחות - אז בבעיות משמעת חמורות מאוד לדעתך הוא לא צריך לטפל?

אם לא היה מדובר בחריגה, או שהחריגה הייתה שולית או מוצדקת - אולי צריך לשנות משהו בנהלים, או בהכשרה,
ואולי לא.
בכל מקרה - זה התפקיד של משטרה צבאית לברר את העניין.
זה לא התפקיד של חקירה ממלכתית או חקירה של מדינה זרה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 22-03-2015 בשעה 20:05.
ישן 22-03-2015, 09:15
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מבולבל אתה לא רוצה שיחשבו פעמיים???
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אתה באמת רוצה שחייל יחשוב פעמיים לפני פעולה?"

חייל או מפקד שפועל מבלי לחשוב הוא חייל/מפקד גרוע באופן כללי. ואולי שלא יחשוב פעמיים גם אם יש חשש לירי דו"צ?
המפקדים בשטח (ובדרך כלל מדובר בהם ולא בלוחמים הפשוטים) צריכים לקחת החלטות סבירות. מפקד שירו עליו מבית ספר ונתן הוראה לירות בחזרה לא ייענש. זאת אני יכול להבטיח לך.
אבל יש מקרים תיאורטיים של פעולות חסרות הצדקה ממשית או, לחילופין, נובעות מטמטום קיצוני או רשלנות פושעת. במקרים כאלו בהחלט צריך להעניש. יש פה לא רק מימד ערכי אלא גם מימד מקצועי.
ואם בגלל זה מפקדים ישקיעו קצת יותר רצינות ומחשבה בתיכנון הפעולות שלהם זה רק לטובה.
אחת הבעיות של הרוסים הייתה הסתמכות על הפעלת כוח עצומה וברוטאלית על חשבון הפעלת מחשבה ותיכנון. בסופו של דבר זה פגע לא רק באויבים שלהם אלא בהם עצמם וביכולת שלהם לממש את המטרות הטקטיות.
ישן 22-03-2015, 13:51
צלמית המשתמש של maorhag

ובתכנון מראש?
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "במצבי חיים ומוות איום בחקירה לא ימנע ממך להגן על עצמך, לדעתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אחרי הכל, עדיף להיות חי ונחקר מאשר מת ולא נחקר....
מה עוד שנדיר מאוד שחייל או מפקד בצה"ל באמת קיבל עונש משמעותי על מהלך סביר שביצע במילוי תפקידו. מקרים שבהם חיילים הורשעו (ונענשו במאסר בפועל) על הריגת אזרח אויב או שבוי הם מאוד ספורים. כמעט בכל מקרה החקירה נסגרת או שהעונש מינורי. וודאי לא כזה שמצדיק שחייל יעדיף לסכן את עצמו.

למשל בסג'עיה איבדנו את יתרון ההפתעה (לפי אחד הקצינים שדיבר איתנו בכל מקרה) בגלל אובר מוסריות,האם היה שווה תוצאות אותו לילה נוראי כדי שנוכל לטפוח לעצמנו על השכם ולספר לכל העולם כמה נאורים אנחנו?
ואני לא מסכים גם עם מה שאמרת,אני באוזני שמעתי תדריך מקצין בכיר שאמר לנו להזהר עם זריקת רימון לחדרים מחשש לפגיעה של חפים מפשע,דקה אחרי זה המ"פ בא וביטל את דבריו ואמר לנו שקודם כל נדאג לעצמנו. אבל למה מראש? אם התו"ל אומר שצריך לזרוק ארימון לבית בכניסה למה בכלל לחשוב חצי פעם יותר מזה? מספיק אחד לאלף שמשהו יקרה והאחריות הזו על כתפי המח"ט הצדיק...
דוגמה לשימוש בכוח הוא יום שישי השחור.נטען שם שגבעתי הפעילו יותר מדי אש,האם אתה רוצה שבפעם הבאה המח"ט יחשוב פעמיים ויפעיל פחות אש ואלוהים יודע מה יהיו התוצאות?

ישן 22-03-2015, 00:35
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "על פי ידיעתי המוגבלת, לא..."

האמת היא שאנחנו חושבים בדיוק אותו הדבר, עם כמה הבדלים פעוטים:
1. אני רוצה שינהג באופן מוסרי. אתה רוצה צבא שיצטלם לארגונים עויינים כצבא מוסרי, עפ"י הקריטריונים שלהם.
2. אני בעדנו. אתה "בעדנו, אבל..."
3. אני סבור שמרגע שמישהו עומד לדין, אין כל ערובה שייצא זכאי, גם אם הוא אכן כזה, ובכל מקרה הדרך 4. לזיכוי היא ארוכה ויקרה מאוד (בדיוק מה שנער בן 20 צריך בבואו לפתוח את חייו). אצתה סבור ששופטים הם בני-אלים ויודעים לזהות בדיוק את האמת.

וכדי שלא תתבלבל לחשוב שאני ברצינות חושב שיש דמיון בדרך החשיבה שלנו: אני לא חושב לשנייה שחיי אזרחים יקרים לך יותר מאשר לי (גם לא אזרחי אוייב). אתה פשוט מדקלם תפישה שקרית שקובעת שאם אתה מעדיף אזרחי אוייב על חיילים ואזרחים שלך, זה אומר שאתה נאור. אני משוכנע שזה בדיוק ההיפך, ובסופו של דבר מביא להרג יותר אזרחי אוייב (בשיטה שלך ימותו יותר חיילים שלנו, הרתיעה מהפעלת צבא, תביא ליותר הצלחות שלהם, שיהרגו יותר אזרחים שלהם - מה שיביא כאילוץ, להסלמת התגובה שלנו, שתהרוג הרבה יותר אזרחים שלהם).

בשיטה שלך יישפך המון המון דם, אבל אתה תסתכל במראה ותתנפח מרוב נחת על כמה שאתה נאור.
ישן 22-03-2015, 12:46
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "האמת היא שאנחנו חושבים בדיוק..."

אתייחס לסעיפים,
1. אני לא פוזל ל'ארגונים עוינים', אתה זה שמרבה לכתוב עליהם. [אני יכול לכבד את דעתך כשהיא מבוססת].
2. אני בעדנו, ולכן אשאף כי נהיה טובים יותר.
3. שלא כמוך, קשה לי להאמין כי בצה"ל יושבים אנשים המסוגלים להכניס לכלא לוחמים על לא עוול בכפם, יש מדינות שדברים כאלה קורים, אנחנו עוד לא הגענו לזה [וכמובן כי תמיד יכולות לקרות טעויות, במקרה שלנו הסיכוי לחף מפשע בכלא הינו אפסי]
- רובם ככולם של האנשים, אינסטינקטיבית, מעדיפים את בני שבטם [גם לי זה קורה], וביחד עם זה בכל התרבויות מלמדים על בני אדם שווים . אני רואה בכיבוד האחר ערך חשוב.
אני מכבד כל דעה מבוססת, הדעה שאני מעדיף אזרחי אויב אינה מבוססת.
- אינני חושב כי הרג של יותר אזרחי אויב, יביא לפחות הרג של אזרחי אויב,
ה'שיטה שלי' היא צבא איכותי המסוגל לפגוע במטרות הנכונות, מה שיביא לפחות הרג, ויותר הרתעה מול האויב,
צבא המתקשה לפגוע במטרות הנכונות, יתקשה בהרתעה, ויביא ליותר הרג,
צבא קיים בכדי שנפעיל אותו ללא רתיעה, כשצריך, ואיך שצריך.

נערך לאחרונה ע"י sh_woll בתאריך 22-03-2015 בשעה 12:57.
ישן 22-03-2015, 19:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אתייחס לסעיפים, 1. אני לא..."

1. בוודאי שאתה מתייחס אליהם, ייתכן שאפילו מבלי לדעת זאת...
2. אתה בעדנו על תנאי - אם נהיה מוכנים למות למען פוטו-אופ משובח, תחשוב שזה עושה אותנו לטובים יותר. אני אחשוב לתומי שזה יעשה אותנו לפחות חיים, אבל כבר סיכמנו שפאשיסטים נוטים להסתכל על המציאות בדרכם הצינית והאכזרית...
3. אני לא חושב שבצה"ל יש מי שמוכן להכניס חיילים חפים מפשע סתם ככה. אני כן חושב שבפרקליטות הצבאית עברה ועוברת רוח רעה מאז עופרת יצוקה שגרמה להם להתבלבל במעט לגבי תכלית היחידה הזו. הנכונות לקבל עדויות של "בצלם" ושות', היא סימן רע ומדאיג.בצלם הוא לא ארגון אמין, והסרטונים שלהם, ערוכים עד לרמת הבדל, הם לא אמינים. כנתון, יש להניח שהם משקרים. כדי שלא ייחשבו לשקרנים, יש להביא עדויות של גורם אובייקטיבי (לוחמים אחרים שלנו, שהיו במקום, שהם מטבעם מוסריים יותר וטובים יותר, ועל כן הם שם, מסכנים חייהם למען אחיהם בעורף).

אני מבין, ההנחה שלי היא שאנחנו טובים והם רעים, לא נגזרת רק מזה שהם שלנו (אני כמובן אוהב אותם אהבת נפש כי שלנו), אלא בגלל שאני קצת מודע לעובדות הכלליות באזור, ויודע מי זה הצד השני. בצוק איתן נהרגו בסה"כ 2200 ערבים על פני חודש וחצי לחימה בתוואי שטח צפוף להחריד. עוצמת האש שעומדת לרשותנו יכלה להרוג 2200 איש בעשר דקות, לו רצינו. העובדה שמספר נפגעיהם הוא כ"כ נמוך, היא העדות הטובה ביותר למה אנחנו ומה הם (שים לב ללחימה בסוריה, שרובה נעשית באמצעות נק"ל - ותראה כמה הרוגים אפשר לצבור אם באמת רוצים להרוג בלי חשבון...).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:49

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר