לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-05-2005, 11:53
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
כי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "למה חיל התותחנים מבצע פועלות של חי"ר ?"

כל חילות השדה (ולא רק הם) מבצעים את המשימות הנ"ל עפ"י הכשרתם כלוחמים.

גם יחידות בחיל האויר משולבות בפעילות (אפילו 669 שמוגדרת כיחידת חילוץ - מופעלת בפעילות מנהרות) וחיל הים (למשל השייטת).

בעבר (לא יודע עד כמה הנתון עדכני) דובר על כך שכוחות השיריון היו דווקא אלה שהצליחו לעצור הכי הרבה מבוקשים - שילוב של מזל ואופי הפעילות? בכל אופן כל מי שיכול - עושה - פשוט חלוקת נטל (אפילו דובר על שליחת טייסים לאבט"ש בפסח).

שמע - אם אני הגעתי להיות מא"גיסט על בטשית בגבול מצריים - אז לא הייתי מתפלא אם גם תזמורת צה"ל משולבת בפעילות....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-05-2005, 13:58
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
יש לך 2 טעויות גדולות שנובעות מחוסר ידיעה.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "אוקיי"

בקשר לסד"כ כוחות - רשמת שיש מספיק כוחות חי"ר, אתה טועה אין מספיק (ואני לא מבין איך הכנסת את שיריון לתמונה - תותחנים לא תופסים קווים של שיריון, אף אחד לא יחול להחליף את שיריון בטנקים שלהם. ושיריון בכל מה שקשור לחי"ר העלה את רמת ההסמכה שלו רק לאחרונה וכרגע היא שווה לרמת ההסמכה של תותחנים), תותחנים הוא חיל מאוד גדול (בלי להיכנס לסד"כ) שיש בו הרבה מאוד פוטנציאל קרבי שמדובר בבזבוז לא לנצל אותו.

בקשר לרמת הכשרה - תותחנים העלו את רמת ההכשרה לכל הקשור לחי"ר בכמה וכמה רמות, אז נכון, אם תהיה היום מלחמה אז לא ניתן יהיה לשלוח תותחנים להסתער על איזה הר, כי זה לא הייעוד של תותחנים, אבל בכל הקשור לעימות המוגבל (לחימה בשטחים) ההכשרה של תותחנים היא מספיקה בהחלט כדי לתפוס קו ולהגן על האזור עליו הם אחראים בצורה מלאה (תותחנים ושיריון ידועים בכך שהם חיילות עם רמת משמעת מאוד גבוהה, הדבר בא לידיי ביטוי גם בקוים שהם תופסים)

החייל מתאים את עצמו למסגרת החדשה של לחימה בשטחים גם בכל מה שקשור לנשקים (m16 מקוצרים במקום גלילונים, כוונות אופטיות, אמר"לים מתקדמים) ופק"לים (מא"ג, נגב וכו)
ישן 13-05-2005, 17:02
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
התייחסות קטנה שלי לנושא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "למה חיל התותחנים מבצע פועלות של חי"ר ?"

דבר ראשון- צחי (solo) ציינת את הרעיון לשלוח אנשי צוות אויר לאבט"ש בזמן פסח, ובכן במילואים שהייתי בפסח פגשתי בש"ג של אריאל איש צוות אויר מהטייסת הבינלאומית שומר ביחד עם המאבטחים... (החלפתי איתו כמה מילים).

ול fiford:
כמו שhigh hopes ציין, לתותחנים יש יתרון חשוב מאוד על פני חי"רניקים- חוץ מעבודה חי"רית רגילה של מעצרים, מחסומים וכו' הם מוכשרים גם להפעיל ארטילריה וכשהמח"טים הגזרתיים שומעים את זה הם בדרך כלל מבקשים שיהיו כמה תומ"תים בגיזרה, ולמה?
בזמן אירוע בשעות החשיכה צה"ל בדרך כלל נזקק להארה של השטח מהאויר- ע"י פצצות תאורה שנורות ממרגמות.
מדובר בדרך כלל בפצצות לא גדולות (מ 52 מ"מ ועד 81) אשר כושר ההארה שלהן מוגבל וכך גם שטח ההארה. לי יצא לירות פגזי תאורה (155 מ"מ) באזור חברון בזמן שהסוללה שלי היתה בנגוהות. הבאנו תומ"ת וכל פעם שיהו צריכים אור- הארנו.
המח"ט המתלהב אגב היה אל"מ דרור ויינברג ז"ל.
חוץ מהאפקט של הירי (פיצוץ עצבני) יכולנו להאיר תא שטח גדול יותר ובעוצמה גדולה יותר.
חוץ מזה, יצאת פעם לסיור בכפר ערבי בתוך תותח מתנייע? זה נראה מפחיד ומרתיע- סמוך עליי.

בנוגע לתפיסה שלך- זוהי תפיסה שייצגה את הדעה הרווחת בצה"ל עד לפני מס' שנים, אך מאז תחילת אינתיפדת אל-אקצה בספטמבר 2000 ראשי הצבא הבינו שהם צריכים כל כוח אפשרי- ולכן רמת ההכשרה עלתה, הוכנסו פק"לים נוספים, שוננו תרגולות חדשות, בהכשרות הושם דגש רב על תורת הלחימה האורבנית וכמובן שהתוצאות לא איחרו לבוא.
אני יכול לספר על היכרות אישית עם שני מש"קים שהיו איתי בקורס מפקדים, אחד מהם חשף מטען גחון במשקל 100 ק"ג שיועד להפעלה נגד טנק, השני לכד מחבל מתאבד במו ידיו.
קצין שהיה איתי בקורס מפקדים חיסל בקרב פנים מול פנים מחבל שחדר ליישוב בשומרון.
מש"קית מהסוללה שלי חיסלה מחבל ליד טול כרם ועוד ועוד...

אנחנו לא באים לתקוף את עמדך אלא להוכיח לך שהיא פשוט כבר לא אקטואלית.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 13-05-2005 בשעה 17:06.
ישן 14-05-2005, 16:46
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
נא הסבר לי משהו
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "ב.ר מגדוד קרן"

מה זה "מי שמכיר יודע שיש הבדל בין הסוללות" ? כשאני עשיתי קורס מפקדים (מחזור ס', דצמבר 1991-מרץ 1992) היו חמש או שש סוללות: א', ב', ג' - מפק"צ רוכב (רומח עשו אותו קורס כמו רוב); וסוללות איכון, סמפי"קים וסמק"שים (לא זוכר אם הסמק"שים היו מאוחדים עם הסמפי"קים או לא, כשאמצא את תמונת המחזור אזכר ...). ברור שהיה הבדל בין הגיזרים ל"בנות", אבל בין סוללות הרוכב הייתה זהות.
מה זה היום ? מילא, בין המנתץ לדוהר, אבל בין הדוהרים ????
אגב, תקן אותי אם אני טועה, אבל אנשי המנתץ הם כל הזמן במסגרת כמו גדודית - מהטירונות והצפ"ס, בקורס מפקדים הם גם סוללה נפרדת - בעצם עם מפקדים שבאו מהגדוד, ובטח גם ביסוד. לא קצת מצחיק, חיל בתוך חיל ?
ישן 14-05-2005, 17:03
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
כשאני הייתי בקורס היו 4 סוללות
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "נא הסבר לי משהו"

א'- אגד רמה
ב'- אגד ביקעה
ג'- נב"א ניהול ובקרת אש (סמפי"קים, סמק"שים, שילם, מטאורולוגיה, תא"ט) ידועים בכינוי NBA
ד'- מנתץ +נורית.

מי שמכיר את ההבדלים במנטליות שבין אגד ביקעה לאגד רמה יודע שקיים הבדל תהומי בין סוללות א' ו-ב'
למרות שמדובר באותה הכשרה על אותם כלים לאותו סוג של אנשים.
אמיר אני בטוח שאתה יודע כמה שונים האגדים המתנייעים אחד מהשני- באופי, במשמעת, במנטליות, בגאוות היחידה, בגישה לכל דבר...

לאחרונה הבנתי שאת סוללה ג' פירקו ופשוט מכלילים אותה בתוך סוללות א' ו-ב', כל נב"אי בתוך האגד שממנו הוא בא- כל כמה מחזורים עושים שינויים במבנה הקורס.

לגבי מה שכתבת על המנתץ- אין מה לעשות, ככה הם. התו"ל שלהם שונה, היעוד שונה, הכול אצלם שונה, רק את הנורית הוסיפו להם לסוללה כניסוי בגלל שהם עובדים הרבה ביחד (לא יודע אם הם עדיין איתם).

ישן 14-05-2005, 20:11
  koki1 koki1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
רוב התשובות לשאלות שלך נמצאות בבמאמר שעידו נתן אליו קישור
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי general_m שמתחילה ב "אני מתחיל ללכת לאיבוד בין כל..."

(תגובה 21)

חוץ מזה- סמפי"ק- סמל מרכז פיקוד ירי קדמי. מ"ט שיצא לקורס מפקדים והוא מפקד הכלי שבו נעשית כל עבודת חישובי הירי בסוללה
סמק"ש- סמל קשר. קשר שיצא לקורס מפקדים וכעת הוא אחראי על כל נושא הקשר בסוללה- אחזקה וטיפול באמצעים השונים (מכשירי קשר ומצפינים, סוללות...) כמו כן בזמן הירי הוא עוזר לנהל את האש במפי"ק והוא זה שמדבר עם הגורמים המסתייעים בקשר.

אגד רמה ואגד ביקעה- שני אגדים ארטילריים, עוצבת גולן שייכת לעוצבת געש האחראית על רמת הגולן.
עוצבת עמוד האש שייכת עוצבת הפלדה שנמצאת בביקעת הירדן.
אין להסיק ממיקום המפקדות שום דבר בקשר לפעילויות הגדודים- כל הגדודים נמצאים בכל המקומות, גדוד רשף מעוצבת עמוד האש למשל הוא זה שירה אתמול בגזרת הר-דוב.

אגד ארטילרי- גוף המאגד בתוכו מס' גדודים (כמו חטיבה בשריון או בחי"ר).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:09

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר