לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-04-2015, 00:43
  bluici bluici אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.14
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "לא תמצא כאן הסברים למה ייעודי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
לא תמצא כאן הסברים למה ייעודי היחידות. זה מידע מסווג.
שלדג שייכת לחיל האויר, מטכ"ל לאמ"ן.
שתיהן יחידות מעולות, ואם תתקבל לכל אחת מהן, אני בטוח שיהיה לך שירות חשוב ומשמעותי.
המשחק הזה של להשוות מי יותר טוב או מי יותר שווה הוא טפשי ולא קורה כמעט לאף אחד מהחיילים ביחידות, אלא בעיקר אצל מלש"בים מורעלים שאין להם מושג מה קורה באמת.

אבל זה נכון שלדג עברה את סיירת מטכ״ל והפכה ליחידה מספר אחת למבצעים בעלי החשיבות הביטחונית הגבוה ביותר ! ? אני מצטער אני נשמע כמו מורעל גמור פשוט זה מעניין אותי אתה מבין אחי . אני מכוון לשני יחידות שאני לא יודע עליהם דבר חוץ ממטכ״ל על המור״ק שלה וזהו ,
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-04-2015, 13:30
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי bluici שמתחילה ב "[QUOTE=yishain11]לא תמצא כאן..."

יש כל מיני עבודות שהצבא צריך לעשות.

בשביל זה מקימים כל מיני יחידות.
את המלחמות על השווי של כל יחידה, מעודדים בשביל להגיע לצעירים בגיל פחות מ-19 כי עוד מוקדם לדבר איתם באופן בוגר מצד אחד, וצריך שהם יחליטו ויגיעו למיונים ליחידות האלו מצד שני, בזמן הנכון להתגייס, שזה גיל 18.

הטובים והרציניים או המתאימים והמסוגלים, עוברים תהליך שמביא אותם להיות לוחמים, מקצועיים, בוגרים ובעלי איזשהו שיקול דעת.

ורק ככה שתדע, את עם ישראל הצילו לוחמי הגדודים של חיל הרגלים, השריון, התותחנים ועוד אלפי חמשי מטוסים, מכונאים, נהגי מיכליות סולר, נהגי משאיות של מנות קרב ותחמושת, ואפילו כמה חבר'ה שמודדים מתי הגיע הזמן להחליף חוליות זחל בטנק או גלגל במטוס.
וגם יש את ההיא מהלשכה של הקצין ההוא, שדאגה לסנן נכון את כל מי שפנה אליו, כי שיישאר לו זמן לעבוד יעיל ולהחליט בעניינים שוהא אחראי עליהם.
וזה שמדליק ומכבה את האורות של המסלולים.
והחייל שאוסף פלאפונים בכניסה לדיון סודי מאוד.
ועד שניים שיש להם תפקיד סודי שאני לא יכול לספר לך.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 26-04-2015, 15:56
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי bluici שמתחילה ב "[QUOTE=yishain11]לא תמצא כאן..."

נעשה סדר בהגדרות כי ניראה שמה שמושך אותך שגוי ביסודו, אל תיקח את הדברים כהתנשאות או נזיפה, אלא רק כתשובה עניינית ובונה:
1. "אבל זה נכון שלדג עברה את סיירת מטכ״ל..." מה זה עברה? זה לא ריצת 100 מטר, לכל יחידה יש את הייעוד שלה ואת התכונות שלה וההפעלה היא בהתאם, צריך גם את זה וגם את זה.

2. "והפכה ליחידה מספר אחת למבצעים בעלי החשיבות הביטחונית הגבוהה ביותר..." אתה כבר יודע לדרג מה חשוב יותר ממה מבחינה ביטחונית? אין קביעה כזו שפעולת קומנדו (המונח הצבאי הנכון הוא ל"ז שזה ר"ת של לוחמה זעירה) יותר חשובה ביטחונית מלעמוד במחסום ולבדוק נוסעים, זה חשוב וזה חשוב, צריך גם את זה וגם את זה.

3. כפי שנאמר לך הרבה מידע לא תמצא על היחידות, רק הגדרות כלליות אז תסתפק בזה ואל תנסה לעשות השלמות בדימיון, כי מה שאתה רואה בסרטים לא קשור למציאות.
- מטכ"ל כפופה לאמ"ן (אגף מודיעין) והיא מתמחה בל"ז ובאיסוף מודיעין (בעיקר מעבר לקוו הגבול) לצרכים כלל צה"ליים, בנוסף יש לה עוד יכולות
- שלדג כפופה למכא"מ חיל האוויר והיא גם מתמחה בל"ז ובאיסוף מודיעין מעבר לגבול בעיקר לצרכי חיה"א, גם לה יש בנוסף עוד יכולות (היסטורית כשהוקמה אחד הייעודים העיקריים שלה היה לחדור עמוק לתוך שטח האוייב ולסמן בלייזר מטרות בשביל מטוסי חיה"א, היום לרוב יש אמצעים אחרים שעושים את זה)

4. הכי חשוב - להתעסק במי טובה יותר או מגניבה יותר זה בעיקר עניינים של ילדים ומלש"בים, כשמתגייסים השירות הופך להיות ענייני וצריך לשאוף לעשות אותו הכי טוב היכן שתהיה.
לכן לקראת יום סיירות הקרוב תתאמן טוב, אפילו תעשה קורס הכנה שיחדד לך הרבה דברים.
ביום הסיירות תעבור מסלול של מאמצים פיזיים ונפשיים, כל דבר לגביך יירשם וילקח בחשבון. אם תעבור תוזמן לגיבוש ע"פ האשכול שלכאורה מתאים לך (ראה דיאגרמה מצורפת).
נניח שכפי שאתה רוצה תגיע לגיבוש מטכ"ל הממיין לס.מטכ"ל, שלדג, 669, מגלן ואגוז - זה כ 5-6 ימים מאד קשים פיזית ומנטלית, יהיו שם נציגים מכל היחידות שמתסתכלים על כל דבר ועל כל אחד.
תן כל מה שיש לך, אל תקשקש את מה שאמרת כאן כי יעיפו אותך, תהיה ענייני ,מרוכז וחברותי (הם מאד מסתכלים על זה).
אם תעבור לרוב יודיעו לך במקום ולאן - קבל זאת באהבה, תגיד תודה ולך על זה. אין כאן טוב/לא טוב אלא רק מתאים/לא מתאים - כל היחידות האלה מצויינות.

5. לסיום - זה מכובד להשתייך לאחת היחידות המיוחדות של צה"ל , אבל כפי שנאמר לך רוב המאמץ הביטחוני של צה"ל מונח על כתפיהם של לוחמי גדודי החי"ר, השריון, ההנדסה, האיסוף הקרבי, התותחנים, הלוחמים בכלי השייט של חיה"י, צוותי אוויר וקרקע בחיה"א, המכונאים, הטכנאים והמנדסים, אנשי הרפואה, השלישות, המודיעין, הלוגיסטיקה, התחזוקה, התובלה וכו' וכו' - הכל חשוב!
איפה שתהיה תן מעצמך קודם כל למסגרת אליה תהיה שייך ואח"כ לצה"ל כארגון.

שיהיה בהצלחה!

דיאגרמת יום סיירות מתוך הוויקיפדיה, לא בטוח שזה מדוייק בכל מקרה צריך להוסיף את ראיון מגלן במקביל לראיון אגוז
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 26-04-2015 בשעה 16:06.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:16

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר