לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #31  
ישן 02-08-2015, 19:16
  felixg felixg אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.07.14
הודעות: 402
Electronic Warfare: What US Army Can Learn From Ukraine
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הפעלת ל"א"

http://www.defensenews.com/story/de...rfare/30913397/
האמריקאים אולי מאמנים את האוקראינים, אבל בתחום התמודדות עם ל"א, האוקראינים הם בעלי הניסיון. במלחמות במזה"ת האמריקאים הם הצד התוקף בל"א, אך בתחום ההגנה יש להם ידע תיאורטי בלבד. אך גם הפעלת השיבוש עצמו חלקית, וסט הכלים עצמו צפוי להיות שלם רק ב-2023. זאת בניגוד לרוסיה שמפעילה יחידות ייעודיות גדולות לשיבוש תקשורת, מכ"מים, ניווט ואף השמדת רשתות שליטה ובקרה.
אמריקאים עדיפים במודיעין אותות, אך בעלי יכולת התקפית מועטה וצפויים לקשיי תיפקוד אם המערכות הללו לא יספקו מידע אליו החיילים התרגלו בעימותים האחרונים.
ל"א רוסית מול אוקראינה מועילה בכך שלא ניתן להוכיח את קיומה ישירות ובאופן חד-משמעי, ובזה שהמורדים יכולים לתקוף בכוחות יותר קטנים ופחות מתקדמים בידיעה שהאוקראינים יתקשו להגיב בגלל אי-יכולת להעביר מידע ופקודות. התחום הבעייתי הוא תגובה לירי ארטילרי - גם אם המקור נתגלה (למרות שיבוש המכ"מים), לא ניתן להעביר את המידע לסוללות התגובה באזור.
ראש היחידה לל"א בצבא ארה"ב אומר שמאז סיום המלחמה הקרה, בעוד היריבים הפוטנציאליים המשיכו בפיתוח ברמה צבאית התקפית, האמריקאים התמקדו בתחום הלוחמה בטרור בעירק ואפגניסטן כנגד הפעלת מטענים ושיבוש אמצעי תקשורת פרימיטיביים. שם מעבר ליכולות הממוקדות היה גם מחסור בכמות הפודים שנושאו על מטוסים.
רק לקראת שנת 2027 צפויה כניסה מבצעית של מערכות ל"א מרובות יכולת למטוסים (מאויישים ולאו), כלי רכב ועמדות נייחות. יש גם מחסור בכוח אדם מתאים ובתקציבים, אך ינסו לזרז את הפיתוח וההטמעה למרות המגבלות.
האמריקאים מאמנים גדודים של המשמר הלאומי, ומופתעים לטובה מהכנות של החיילים והמפקדים לגבי הקשיים והכשלונות בלחימה. האוקראינים הופתעו מכמות הנפגעים שספגו ומייחסים זאת לקשר המשולש של ל"א, כטב"מים וארטילריה. ארה"ב העבירה מכ"מים בסיסיים לגילוי מקורות הירי, וגילו שהאוקראינים משתמשים בהם בדרכים לא שגרתיות ויותר יעילות ממה שהאמריקאים חשבו שאפשרי. זה הוכיח כי ניתן לספק ציוד יותר מתקדם ללא חשש לקשיי תפעול, ומתקיימים דיונים בנושא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #39  
ישן 12-05-2015, 10:04
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.09.06
הודעות: 9,495
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הלחימה במזרח אוקראינה"

כפי שציין itamars2, אין הרבה מקורות אמינים וזמינים. לפחות למי שאינו דובר רוסית ואוקראינית.

אני יכול לומר שבשלב הראשון, מההפגנות בקייב עד לסיפוח קרים לפני כשנה, רוסיה הפעילה מודיעין וכוחות מיוחדים/גרילה/לוחמה היברידית/מונח יעני-טקטי מדליק כרצונכם בצורה יפה מאוד ובהיקף רחב,
כך שמצד אחד היא תפסה את הצבא האוקראיני בהפתעה ומצד שני היא שמרה על רושם של "התקוממות ספונטנית של בדלנים ממוצא רוסי" במידה מספיקה למנוע התערבות בינ"ל.

מן הסתם, זה מחייב מודיעין מצוין על היעד, והבנה דיפלומטית מצוינת.
אני תוהה אם אפשר בכלל לשחזר את זה בזירות שלא קשורות אתנית, היסטורית ופוליטית למדינה היוזמת כפי שקרים ואוקראינה קשורות לרוסיה; נאמר, אם יכולה לארגן בעזה "מיליציה אנטי-חמאסית" או בלבנון "התארגנות עממית נגד החיזבאללה" שלא יהיו קשורות אלינו באופן מובהק.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #40  
ישן 13-05-2015, 21:32
  itamars2 itamars2 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.02.13
הודעות: 2,360
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "כפי שציין itamars2, אין הרבה..."

לדעתי יש לאוקראינה היסטוריה של חוסר יציבות ובעיות של זהות ומיעוטים שמזדהים יותר עם רוסיה מאשר עם אוקראינה.
יש גם הסטוריה של חיכוכים ותלות ברוסיה במיוחד בגז, ומהצד הרוסי אינטרס חזק בקרים בשל הנמל וקשר היסטורי.
הדיבורים על הצטרפות לאיחוד הארופי ונאטו כנראה היו יותר מדי בשביל פוטין שראה בזה ביחד עם ההצבה של מערכת ההגנה נגד הטילים בפולין וצ'כיה פגיעה ברוסיה, בשילוב עם ההצלחה הקודמת שלו במקרה דומה בגיאורגיה הלך על זה.
פה באזור אין לך אוכלוסיה אוהדת שרק צריכה קצת עידוד..
וכל שקר סופו להתגלות.
המערב כמו בגיאורגיה מנסה להמנע ממלחמה בכל מחיר ורוסיה פועלת בחתימה נמוכה בשביל לא להגדיש את הסאה.
כל בעלי הברית של ארה"ב רואים את זה ראו מה קרה למובארק וסיסי, רואים איפה האמרקאים בתימן, ונמנעים ממשענת הקנה הרצוץ הזו, כולל הערבים ויפן.
ולעומתה איך רוסיה מגבה בעלי ברית.
לנשיא הבא של ארה"ב מחכה הרבה עבודה אם ירצה לתקן את מעמדה של ארה"ב בעולם

נערך לאחרונה ע"י itamars2 בתאריך 13-05-2015 בשעה 21:41.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #45  
ישן 13-05-2015, 20:17
  felixg felixg אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.07.14
הודעות: 402
צבא אוקראינה - אשליה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הלחימה במזרח אוקראינה"

לדעתי חשוב להפריד את הלחימה למספר חלקים:
כיבוש קרים - אחרי המשחק הקצר בכאילו עם "אנשים ירוקים" צבא רוסיה השתתף בצורה גלויה ומאורגנת מול "חיילים" אוקראינים שלא ידעו מה רוצים מהם - להילחם עד הסוף, להתנגד בכאילו או פשוט להיכנע.
אפריל-יולי 2014 - גדודים חוץ צבאיים ויחידות צבא סדירים של אוקראינה, בעיקר מצליחים להעיף את המורדים. בשלב זה הרוסים מסייעים במסביב, ולא ביחידות סדירות וגדולות.
יולי 2014 ואילך - הרוסים מבינים שהמרד בדרך לסוף רע. הם מפתים את האוקראינים לנסות מכה ניצחת, מכתרים ומשמידים את עיקר הכוח התוקף. כאשר על הדרך המטוס המלזי מופל. מאז ההתערבות גדולה, מכוונת ולא מוסתרת ממש.

במשך שנים הצבא הוזנח לטובת "מוחבארת" נשיאותי. יחידות צבא מכרו את הציוד שלהם בשוק השחור לטובת מזון או סתם כסף מהצד. כל מי שיכל קיבל פטור. אימונים אם היו, היו על נייר בלבד. כמעט כל איש מודיעין, כולל הבכירים, עבדו לטובת רוסיה. זו הייתה עובדה פתוחה שלא הפריעה לאיש, כי פרט לכמה "מערביים" בלבוב איש לא חש בלאומיות אוקראינית. אנשים היו בהלם ממעשי רוסיה, זה כמו שבאר-שבע תתקוף את תל-אביב. היו בדיחות, טינה, קיפוח, אבל לחימה? בגלל זה אני רואה בפוטין את אבי המדינה האוקראינית המודרנית. הוא איחד קבוצות מאוד שונות ברחבי המדינה.

אתייחס לסעיפים בנפרד בהמשך, אבל בעיית המקורות מאוד קשה בלי קשר לשפות. עבור הסוביייטים תעמולה זו חיל מלא, כמו חיל השיריון והאוויר. שני הצדדים למדו באותו הבית-ספר ומשתמשים באותם השיטות. אצל הרוסים השליטה בתקשורת כמעט מוחלטת, והבעיתיים מוצאים לחופשה/החלמה כמו שקרה לגירקין. האוקראינים היו מאוד מבולבלים בהתחלה, אבל היום רוב ההודעות מוכנות ומכוונות. יש להם 2 בעיות שמונעות שליטה יותר טובה - הרבה ממפקדי הגדודים ב(דרך ל)פוליטיקה ומציפים בסיפורי גבורה הזויים, ועדיין יש הרבה סוכנים רוסיים במנגנון. סיבה יותר פשוטה היא שהאוקראינים לא פוחדים מהממשלה שלהם ברמה שהרוסים פוחדים, ובלי פחד קשה לאכוף משמעת תעמולתית. אני מתייחס לכל טענה כשקר עד שיוכח אחרת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #47  
ישן 14-05-2015, 18:06
  felixg felixg אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.07.14
הודעות: 402
סכסוכי רוסיה במרחב הפוסט-סובייטי
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "מעניין, תודה. מה לדעתך המצב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
מעניין, תודה.
מה לדעתך המצב ביתר מדינות בריה"מ-לשעבר?
לפי ויקיפדיה, יש שעור גבוה של רוסים בלטביה, אסטוניה (שהן חברות נאטו) וקזחסטן.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ethnic...t-Soviet_states

אם סייקס-פיקו הם אבות הבעיות של המזרח התיכון, אזי המפלגה הקומוניסטית היא אם הבעיות של המרחב הסובייטי. גבלות הרפובליקות נקבעו לא בהכרח לפי לאום, אלא לפי צרכים פוליטיים, כלכליים או סתם גחמות. גם קרה שהגבולות הותאמו לפי פריסה של מרחבים צבאיים.
גבולות ראשוניים שורטטו עוד בסיום מלחמות אדומים-לבנים שלאחר המהפכה. חלק לפי מרחבים שנקבעו בזמן הצאר, וחלק כתוצאה של מו"מ בין הפלגים האזוריים של המפלגה. למשל המפלגה הקומוניסטית האוקראינית (חלק מהמונחים הם תרגומים חופשיים שלי, וייתכן שהתרגום האקדמי שונה) הייתה מאוד פעילה נגד הלבנים והיוותה כוח צבאי משמעותי (יש הסוברים שבלי כוח זה הלבנים היו מנצחים), וכחלק מתהליך האיחוד נהנתה מעמדה שאיפשרה לה לדרוש גבולות מועדפים. אחת הסיבות לניסיונות ההרעבה המכוונת של שנות ה-30 הייתה רצון להחליש מפלגות מקומיות באוקראינה ורפובליקות נוספות. בעת הזו היו גם העברות שטחים במרכז אסיה מתוך רצון לפייס אוכלוסיה מקומית ולבסס אחיזה מרכזית.
חלוקה מחדש הייתה בתחילתה ושוב בסיומה של מלה"ע ה-2 כאשר גרמניה איבדה שטחים באזור הבלטי, פולין "הוזזה" מערבה, רומניה איבדה את אזור מולדובה ועוד. אוקראינה וביילורוסיה קיבלו חלק ניכר מהשטחים החדשים, רוסיה גם נהנתה משטחים חדשים אף ללא רציפות. חלוקה פנים בלטית הייתה בחלקה לפי לאומיות ובחלקה כדי לפייס אותם על אובדן עצמאות.
במקביל ותוך כדי, שטחים הועברו לפי גחמות (מתנת קרים לאוקראינה), ולצורך צבירת קולות של נציגים מקומיים. לא ראו בהעברות אלו משהו מהותי, ממילא הכול סובייטי.
מעבר למשחקי גבולות, היו גם "חילופי אוכלוסיה", קרי גירוש/טיהור אתני. בני הלאום הרוסי וזמנו/הועברו לאזורים שנאמנותם לבריה"מ ורוסיה כחלק העיקרי שלו, הייתה מוגבלת. ככה הגיעו רוסים למדינות הבלטיות והאסיאתיות. בנוסף, כחלק מתהליך רוסיפיקציה כפוי, עמים רבים הפכו לדוברי רוסית. למשל תושבים רבים באוקראינה דוברים רוסית בלבד, אף אם לא שייכים ללאום הרוסי פרופר או אף אם הם אוקראינים של ממש. חלק ניכר מהבלבול אודות רוסיה/רוסים הוא לשוני, במרבית השפות אין הבדל בין רוסיה (Russia) כלאום לבין רוס (Rus/Ruthenia) כשטח/מקור היסטורי. העמים הסלאביים מדברים על שייכות לרוס, אך לא בהכרח לרוסיה.
כמו שציינת, היום יש מספר מוקדי סכסוך פוטנציאליים בגלל אוכלוסיה רוסית. אסטוניה מחזיקה שטחים שניתן לסווג כרוסיה כמו העיר נרבה. יש אזורים דומים גם בלטביה. קשה מאוד לקבוע מה שייך למי כי האזור הבלטי חולק כל כך הרבה פעמים, וסבל מתזוזות כפויות של אוכלוסיה שניתן להצדיק כמעט כל חלוקה. יש גם טענות של ליטא לגבי אזור קלינינגרד וההיפך. צפון קזחסטן מיושב ברוסים שהוזמנו לשם, וטענות לבעלות רוסית על השטח מאוד מוצקות. לא היו שם כמעט קזחים, והשטח ניתן להם כקלף מקח פוליטי. מזרח, צפון ודרום אוקראינה הוא שטח מעורב, ואף אם דובר רוסית אינו בהכרח שייף ללאום הרוסי.
הסכסוך החם החדש הוא רוסיה מול ביילורוסיה. לאומנים רוסים טוענים שאין דבר כזה לאום ביילורוסי, מקסימום ניב מקומי. לעומתם היסטוריונים ביילורוסים (בעקבות מאמץ אוקראיני דומה שנמשך מאז הפירוק) מפמפמים עבודות שמערב רוסיה, חלקים מצפון אוקראינה וליטא שייכים להם. סטלין הבטיח בסיום מלה"ע ה-2 שטחים, אך אוקראינה ורוסיה קיבלו אותם. כפיצוי הייתה החלפת שטחים מינורית באזור סמולנסק ובריאנסק. הסכסוך הרוסי מול גיאורגיה ידוע, כמו גם המאבק מול האיסלם בקווקז.
במרכז אסיה, כל סטן רוצה משהו מסטן אחר - או שטחים בגלל משאבים, אוכלוסיה או בעלות היסטורית. רוסיה אחראית שזה יישאר על אש קטנה, ומנסה באגריסיביות דיפלומטית וכלכלית למנוע דריסת רגל סינית. שיטה זו הדירה את האמריקאים, אבל הסינים לא נרתעים ואחרי קרים השיגו השפעה מהותית בקזחסטן וקירגיסטן שחוששות מתיאבון רוסי מוגבר למשאבים שלהם. רוסיה חתמה עם סין על הסכם ענק למכירת גז. הבעיה שהגז לא באמת זמין. רוסיה עד היום הפיקה בעיקר גז "קל", והיום נשאר רק "קשה" להפקה. לרוסיה אין ידע ו/או ניסיון מתאים, כמו כן הסנקציות מונעות גישה לציוד ולמימון הנדרש. פיתרון אחד הוא רכישת גז אסיאתי בידי רוסיה ומכירתו לסין. מנהיגי הסטנים חוששים שרוסיה תעדיף פיתרון יותר "ישיר".
יש גם סכסוכים במרחב הפוסט-סובייטי, שאינם קשורים במישרין לרוסיה ו/או דוברי רוסית. העיקרי שבהם הוא נגורנו-קראבך בין אזרבייג'אן לארמניה. הגבולות שם דומים ללוח שחמט בכך שאין רציפות טריטוריאלית בין שטחי מדינות. בזמן הסובייטי זה בעבע מבלי להתפרץ, אבל מאז הייתה כבר מלחמה אחת בה אזרבייג'אן הפסידה אחרי התערבות רוסית לטובת ארמניה. מאז אזרבייג'אן המוסלמית התעשרה והתעצמה צבאית ברכישות גדולות מישראל ורוסיה. ארמניה הנוצרית וחסרת המשאבים הייתה אמורה להיות טרף קל, אבל רוסיה רואה בארמניה "אח נוצרי קטן" ואחראית לביטחונה ושלמותה.בארמניה רוסיה פרסה יחידות עם הנשק הכי מתקדם, אבל נמנעת מהתערבות ישירה מאז המלחמה. המצב שם מסלים ומזכיר מלחמת התשה, כולם מחכים להתפרצות אלימה ביותר. אזרבייג'אן מנסה לפתות את רוסיה לזנוח את הארמנים, ומציעה רכישת ציוד צבאי, גישה מועדפת למשאבים, שיתוף פעולה בים הכספי ועוד. ברגע שאזרבייג'אן תרגיש מספיק בטוחה ולדעתי זה קרוב, תפרוץ שם מלחמה עם הנשק הישראלי והרוסי הכי מתקדם שיש. יהיה מעניין לפורום, וכרגיל אסון אנושי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #66  
ישן 19-05-2015, 17:37
  felixg felixg אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.07.14
הודעות: 402
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "לזה התכוון המשורר יכול להיות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי itamars2
לזה התכוון המשורר יכול להיות שאת השיירות הרכות יותר תקפו גם במצררים רגילים.
הקונספט הזה הוא פיתוח מרעיון המיקוש הפזיר שבאמת פותח ע"י הרוסים בצורה משמעותית- כנראה גם בזכות ההתייחסות אל המיקוש כחלק מהמהלך ההתקפי בשונה מהמערב.

האם זה לא הקונספט שהאמריקאים הפעילו בכביש המוות במלחמת המפרץ? שיירות הרכבים הופצצו ב-Mk-20 Rockeye II שאלו פצצות מצרר שמולאו בתחמושת נ"ט, שמעבר להשמדה שימשו כמוקשים שמנעו מהרכבים להימלט. הפצצות הוטלו בתחילתה, סופה ובמרחקים עוקבים בשיירה כדי לעצור ולחלק אותה לפקקי תנועה עומדים ומכותרים.
אין ספק שהרוסים הסתמכו על הקונספט של מיקוש התקפי ככלי חשוב, אבל האמריקאים לא התעלמו מכך אם זה התאים לצרכים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #107  
ישן 23-05-2015, 13:53
  BRDM BRDM אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.02.15
הודעות: 415
כמה תמונות שעוד לא היו כאן (תשובות לחלק מהשאלות)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הלחימה במזרח אוקראינה"


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://s1.postimg.org/thuhuminj/Xnn6_LHl3ji8.jpg]


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://s28.postimg.org/iz6bbz1kd/image.jpg]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://cs540102.vk.me/c623122/v623122844/1556d/2Ta7CDCPOrI.jpg]


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://s17.postimg.org/czi9tdb1r/radyostantsyy1.jpg]


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://sprotyv.info/sites/sprotyv/files/images/2014/1_133.jpg]


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://s9.postimg.org/8r4sszz0f/175334.jpg]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #115  
ישן 27-05-2015, 23:15
  BRDM BRDM אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.02.15
הודעות: 415
אוקראינה מחזירה T-80 לשימוש מבצעי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הלחימה במזרח אוקראינה"


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ic.pics.livejournal.com/andrei_bt/18425682/188330/188330_900.jpg]


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ic.pics.livejournal.com/andrei_bt/18425682/401808/401808_800.jpg]


מורדים מתמנים בטנקים שלל של צבע אוקרינה


לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

סימו לב לשדרוג של T-64(שלל)של המורדים

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ic.pics.livejournal.com/andrei_bt/18425682/402172/402172_800.jpg]


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ic.pics.livejournal.com/andrei_bt/18425682/402681/402681_800.jpg]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #119  
ישן 28-05-2015, 11:08
  felixg felixg אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.07.14
הודעות: 402
מנוע טורבינת גז
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "למה הוצאו משימוש מלכתחילה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי itamars2
למה הוצאו משימוש מלכתחילה?

בטנק יש מנוע טורבינת גז כמו באברמס. זה יקר בטירוף בגלל דרישות דלק, ומיותר לחלוטין לצרכי הצבא האוקראיני. יש גירסאות מסויימות עם מנוע דיזל (T-80UD האוקראיני), אך זה לא הסטנדרט בכולם. סיבה לא צבאית היא שאוקראינה מכרה לפקיסטן T-80 בלי שיש לה זכויות לכך, ובנוסף לצורך לפתח חלפים מקומיים במקום הרוסיים שבטנק (ככה בעצם נוצר ה-T-84 Oplot), אוקראינה העבירה לפקיסטן טנקים מיחידות פעילות ומעתודות.
אחרי מלחמת צ'צ'ניה הראשונה וה"הפסד" הרוסי, ה-T-80 נבחר כשעיר לעזאזל. האשימו שיריון גרוע, טוען אוטומטי שנתקע והתפוצץ מכל פגיעה, מנוע כושל, חוסר התאמה לסביבה אורבנית ועוד. בדיעבד ביצועי הטנק לא היו ייחודיים לרעה, אבל הרושם תפס ונשאר. בעקבות כך הצבא הרוסי החל לזנוח את הטנק, והוחלט לא לפתח דגמים עם מנוע טורבינת גז. בגלל שלרוב החלטות צבא רוסיה בנושאים כאלה מחלחלים לכל צבאות הגוש לשעבר, לאוקראינה לא נותרו סיבות של ממש להמשיך בתפעול הדגם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #126  
ישן 29-05-2015, 12:03
  felixg felixg אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.07.14
הודעות: 402
נהר הדנייפר
בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי Nargila Dwarf שמתחילה ב "[left]What is there more for..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Nargila Dwarf
What is there more for Russia to want?
They got the mines and main black sea port already.
Where does russia want the western border to be?

לדעתי יש כמה דברים שרוסיה הייתה רוצה מאוקראינה, לא בטוח שהיא מוכנה לשלם את המחיר. הראשי הוא אוכלוסיה רוסית (לאום ו/או שפה), המצב הדמוגרפי ברוסיה הוא לא בריא, והסלאבים בעיקר הולכים וקטנים ביחס לעמים האחרים. אפילו אם מתעלמים מהאיסלם בפן הדתי, אזי "עמי הנפט" כמו הבשקירים והטטארים צוברים כוח והשפעה שבעתיד הלא רחוק יתנגשו מול האינטרסים הסלאביים. יש גם את סיביר והפלישה הסינית העממית לשם, שגם תאיים על ההגמוניה הסלאבית.
רצון יותר פרקטי הוא תעשיה כבדה ובעיקר צבאית. בשביל זה חארקוב היא מטרה איכותית וקרובה לגבול הרוסי. ערי הדנייפר כמו דניפרופטרובסק וזפורוז'יה יותר קרובות למורדים, אך הם יותר אוקראיניים מבחינת אוכלוסיה. הבא בתור זה ניקולייב שם יש מספנות ענק שהרוסים מאוד מתקשים להחליף וזה פוגע במודרניזציה של הצי. ניקולייב שוכנת מעבר לנהר הדנייפר ואני לא רואה מצב (ללא מלחמה כוללת) שהרוסים ינסו להגיע לשם. בכלל, כיבוש ערים בכזה סדר גודל די יגמור את כל הסיפור של מלחמת אזרחים/מורדים/אנשים ירוקים ושאר הפרופוגנדה הילדותית.
מטרות הכי פרקטיות הן מריאופול ומליטופול בגלל הקירבה והצורך הצבאי, זה גם דרוש כדי להתחיל ביצירת הגשר היבשתי לקרים בדרך לכיבוש חרסון שישלים אותו. המצב בקרים מבחינת מים לחקלאות ואנרגיה הוא קשה ובעיקר יקר, גישה לנהר הדנייפר תקל מאוד על כך.
מה שמביא אותנו לגבול ה"טבעי" - נהר הדנייפר. זה היה הגבול בפועל בתקופות עברו, למשל המחצית השנייה של המאה ה-17 אחרי בוגדן חמלניצקי ראתה חלוקה לגדה השמאלית והימנית. רוסיה ופולין התערבו בשלטון המקומי - פוליטית, צבאית, כלכלית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #185  
ישן 04-06-2015, 10:45
  BRDM BRDM אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.02.15
הודעות: 415
תוצאות ראשונות של קרבות על כפר מרינקה וכפרים מסביב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הלחימה במזרח אוקראינה"

בצד של המורדים היה כוח של עד 1000 לוחמים עם 20 טנקים ונגמשים + סיוע ארטילרי שכלל מרגמות גרדים ותותחים מותנעים(כמות ארטילריה במתקפה הזות לא ידוע)

בצד האוקראיני היה בס"כ 1500-2000 (כולל עתודות) לוחמים עם 50-60 טנקים ונגמשים + ארטילריה

לפי דיבוכים לארטילריה של מורדים היה יתרון לאורך כול הקרב

קשה מאוד להבין מה היו ממטרות של מתקפה אבל טקטיקה של מורדים מאוד מזכירה קרבות בדבלצבו
כבוצות קטנות תוקפות את אוקראינים במטרה לרתק אותם למקום תוך כידי הקרב ולגרום לצבא אוקראיני למשוך עתודות לפני שיהיה ברור מקום של מאמץ עיקרי

יכול להיות שמתקפה בכפר מרינקה היה "ניסוי כלים" לפני לחימה צפויה בקיץ

תוצאות: שתי הצדדים ספגו אבדות כבדות 20-25 הארוגים בכול צד
רוב הכפר נמצא בשליטה של מורדים לחימה מתרקזת בשטח בנוי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #206  
ישן 06-06-2015, 00:03
  BRDM BRDM אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.02.15
הודעות: 415
אבל יש גם דברים טובים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הלחימה במזרח אוקראינה"


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ic.pics.livejournal.com/morvin565/61206908/41308/41308_900.jpg]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ic.pics.livejournal.com/morvin565/61206908/43873/43873_900.jpg]


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ic.pics.livejournal.com/morvin565/61206908/40132/40132_900.jpg]


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ic.pics.livejournal.com/morvin565/61206908/33398/33398_900.jpg]


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://cs617320.vk.me/v617320563/188be/P05g1C7qAA8.jpg]


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://se.uploads.ru/j2HcA.jpg]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום