לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-05-2015, 13:37
  משתמש זכר הדור האחרון הדור האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "נושא הסיבה והמסובב בהקשר של..."

"(אם אותם רצונות ומחשבות אינם תוצאה גנטית, אם כן מה הגורם שמסבב אותם)?
כנראה המוח. אתה עדיין צריך להגדיר בצורה חדה מה זה מחשבות ורצונות, ומה זה בדיוק "סיבה" שמסובבת רצון ומחשבה"
אתה צודק
כשאני מדבר על רצון הכוונה שלי היא:
1. השתוקקות שנמצאת כרגע באדם. זה יכול להיות רצון לאכול, רצון ללכת לסרט, רצון לשים חליפה לחתונה כי זה ייתן לי כבוד
2. רצון כללי שנמצא בנו. יש כאלה שהכסף חשוב להם ולכן הם יעדיפו עבודות מכניסות. יש כאלו שהערכים חשובים להם ולכן יכול להיות שיעדיפו מקצוע אחר.
ברור שקיימים נתונים רבים אחרים שישפיעו על הבחירה.
עדיין הבחירות שלנו מה לעשות בחיים מגיעות ממקום כלשהוא.

- לגבי תשובתך " כנראה המוח" - גם זה בעייתי וזאת מכיוון שזה אומר שדבר חומרי מייצר מחשבות ורצונות שהם דברים מופשטים. לא מצאתי מחקר שהוכיח את זה.

ולגבי מה שרשמתי "סיבה מסובבת רצון ומחשבה" הכוונה היא למקור, לשורש הגורם והאחראי למה שמשתלשל ממנו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-05-2015, 18:51
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לא מצליח לעשות קופיפייסט בכל..."

אני אודה אם תפנה אותי למקור נורמאלי... הסבר, מאמר, ספר... עדיף משהו שנגיש באינטרנט או במאגר של מאמרים אקדמיים.

קראתי קצת על המחקר של קנדל, ממה שהבנתי הוא קיבל נובל על הגילוי איך מנגנונים של זכרון לטווח קצר, ולטווח ארוך עובדים, ואיך קשרים חדשים נוצרים במוח. ספציפית החבר הזה קשור לזכרון לטווח ארוך...

וקראתי את זה: Injection of the cAMP-responsive element into the nucleus of Aplysia sensory neurons blocks long-term facilitation.

ממה שאני מבין מדובר פה בדיוק על ויסוט של יצור חלבונים, כלומר ויסוט הביטוי של גנים מסויימים, ולא מדובר פה על שינוי קבוע שקורה למידע הגנטי בתוך גרעין התא...

אנא תקן אותי אם אני טועה...

---------
מקנדל בעצמו:

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 19-05-2015 בשעה 19:09.
ישן 19-05-2015, 23:37
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני אודה אם תפנה אותי למקור..."

אתה מעלה שאלה מעניינת האם התוצאה היא שגנים שהיו קיימים אך מושתקים רק יבואו לידי ביטוי או שמא יש שינוי בחלבונים שהתא מבטא. קרי הוא מסנטז חלבונים חדשים.

במקרה הזה התשובה היא תשובת הדיוט - ייתכן מאוד, שאני טועה אבל הדרך בה אני מבין זאת:

צריך להבין, באף שלב לא נוצר חלבון שונה לגמרי. פיצוח הגנום האנושי לימד אותנו שיש בסביבות 30 אלף גנים. והם אבני הבניין. אך באנשים שונים אותו הגן מקודד אחרת ומסונטז מעט אחרת. לכן יש שונות בין בני האדם.
שינוי יכול להיות כפי שאמרת - ביטוי של חלבונים שהיו מושתקים בעבר.
אך שינוי יכול להיות שחלבון מסוים מבוטא אחרת. אם נחשוב על זה יחד, זה קורה כל הזמן במחלת הסרטן. שינוי בגנים אונקוגניים - הקלאסי ביותר הוא P53 אך יש עוד רבים גורם לכך שהחלבון לא מתפקד ובהמשך מתפתחת ממאירות.
אפשר להניח בצדק שהשינויים הללו מתרחשים כל הזמן בגוף. הרי כל חלבון מקודד מכמות אדירה של חומצות גרעין וסביר להניח שלאורך הזמן יהיה שינוי קל בקידוד שיגורם לשינוי במבנה החלבון.
כפי שכתבתי זאת היא תשובת הדיוט.

אבל בהמשך למחשבת ההדיוט הדרך שנראת לי הגיונית לבדוק את ההנחה הזאת היא בעזרת לקיחת צ'יפ גנטי )DNA MICROARRYׁ בתחילת חיים ובהמשך חיים ולראות האם הריצוף משתנה.
כשתסתיים החופשה אתקל במקרה בגנטיקאי בבית החולים ואשאל אותו.
הבעיה תהיה שאז לא יהיה לי זמן לעדכן אותך...

ישן 22-05-2015, 10:11
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin מנהל marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "קראתי על זה קצת (במקום..."

הבקרה רק מתחילה בבקרה על השעתוק והשחבור.
יש בקרות רבות גם ברמת הפוליאדנילציה:
*יכולה לגרום ליצירת 3'UTR ארוך או קצר ולהוביל לפרופיל שונה של קישור miRNA,
*קישור חלבוני RBP שיקבעו את המיקום התאי של החלבון שנוצר,
*בשילוב עם שחבור חליפי יכול לגרום לשינוי בחלבון שנוצר.

כך למשל נוצרים נוגדני IgM בתאי B בגוף שלנו - בתאי B שהתבגרו בעקבות עלייה ברמת חלבון שגורם לpolyA, נבחר אתר שונה וקרוב יותר שבו מבוצעת הפוליאדנילציה.
זה מוביל לכך שהוחסר המקטע החלבוני שתקע את הנוגדן IgM בממברנת תא B, ולכן כעת הוא משוחרר מהתא לזרם הדם.

כמו כן יש בקרה של מודיפיקציות על רצף הרנ"א (ראה תגובתי למטה בהקשר למודיפיקציות על הרנ"א).

לבסוף, ישנן בקרות ברמת התרגום של החלבון:
יש מצבים בהם מוגבר תרגום של תעתיקים מסויימים (למשל בעקבות קישור לmiRNA,
ויש מצבים שבהם התרגום מעוכב כדי למנוע תרגום של תעתיקים מסויימים (בעקבות קישור חלבונים שונים).

עיכוב תרגום גורם למשל לשרידות נקבות בזבוב:
נקבות זבוב חייבות למנוע יצירת חלבון msl-2 כדי לחיות,
חלבון SXL בנקבות נקשר לתעתיק של חלבון msl-2 ומעכב את גיוס הקומפלקס הראשוני שמוביל לתרגום (PIC) ובכך גורם לעיכוב התרגום של msl-2, החלבון לא מיוצר ואנחנו מקבלים זבוב נקבה.

תוסיף על זה בקרות של שחבור חליפי, השפעה של ncRNA וRNAi ויש לך בקרה מורכבת בהחלט

ישן 22-05-2015, 09:55
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin מנהל marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הדור האחרון שמתחילה ב "הקוד הגנטי"

בלי להיכנס לדיון הפילוסופי האם מחשבה משפיעה על המציאות (או האם מחשבה יכולה לעורר שינויים גנטיים),
אעלה לדיון מודיפיקציות שמתרחשות ברמת הרנ"א.
אם מתחשבים בכך שמודיפיקציות המתרחשות על הרנ"א יכולות לגרום לשינוי ח.א. וכך להשפיע על החלבון שיווצר -
ייתכן ומודיפיקציות על הרנ"א גם הן יכולות להיחשב כשינוי בקוד הגנטי (מבחינה זו ששתי האופציות גורמות לשינוי בתוצר החלבוני).

אנזים חביב בשם ADAR או adenosine deaminase acting on RNA. פועל על רנ"א וגורם לשינוי ע"י דהאמינציה של נוקלאוטיד A שהופך לInosine המזוהה כG.
העריכה הזו יכולה לגרום (תלוי באיזה גן ובאיזה הקשר היא מתרחשת) בין השאר ל:
*שינוי ח.א. (יצירת start codon, שינוי ח.א. אחת לאחרה, יצירת stop codon).
*שינוי שחבור (יצירת או הריסת Splice site, הריסת branch point).
*השפעה על פעילות miRNA (מניעת חיתוך ע"י DROSHA בעקבות עריכת pre-miRNA, עריכה שמובילה לשינוי טרגט, עיכוב פעילות הmRNA פשוט בשל הקישור לאנזים ADAR).

מה שגרם לי להביא את האנזים הזה לכאן הוא העובדה שהרבה מאוד עריכות כאלו מתרחשות במח שלנו.

כמובן שיש מקרים נוספים של עריכת רנ"א ביצורים וע"י אנזימים שונים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:46

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר