לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2015, 09:29
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amit_fr שמתחילה ב "לימודי רפואה ופיזיקה"

היי עמית,
קודם כל אציין שאני לא רופא ולא למדתי רפואה, אבל אני כן מגיע מתחום פרא רפואי, ומכיר לא רע את הסוגיות אליהן התייחסת ולכן אולי אוכל לעזור.
תחילה עליך לשים לב שהסוגיות שציינת שמעניינות אותך לצד נושא הרפואה הן לא ממש מתחום הפיזיקה אלא מתחום הנדסת המכונות, הנדסת החשמל או הנדסה הביו רפואית. פיזיקאים לא מתעסקים בבניית רובוטים, מהנדסים כן.
בכל מקרה, המסלול הרגיל של הכשרת רופאים אינו נוגע יותר מדי בסוגיות ההנדסיות או הפיזיקליות מאחורי הציוד הרפואי. רופא צריך להיות מסוגל להפעיל רובוט שמבצע ניתוח, אבל הוא לא צריך להיות מסוגל לתכנן ולבנות אחד, בדיוק כמו שנהג מונית צריך להיות מסוגל להפעיל רכב, אבל הוא לא צריך להיות מסוגל לבנות אותו, או להבין בדיוק איך הוא עובד. בעייני להיות רופא טוב זו דרישה מאוד גבוהה בפני עצמה, ויש מספיק דברים שחשוב שרופאים ידעו ויבינו. להוסיף לזה התעסקות בהבנת הפיזיקה והעקרונות ההנדסיים שמאחורי הציוד הרפואי כבר בשלבי ההכשרה הראשונית זו קצת התפזרות.
אחרי שאמרתי את כל זה, אם בכל זאת אתה רוצה לנסות לשלב הכשרה רפואית עם הכשרה בתחום ההנדסה של ציוד רפואי (שתכלול מן הסתם גם דגש פיזיקלי לא מבוטל), יש גם בטכניון וגם בבן גוריון מסלולים משולבים של רפואה והנדסה ביו רפואית.
בהצלחה.

http://in.bgu.ac.il/welcome/Pages/B...d_Medicine.aspx
http://www.bm.technion.ac.il/Docume...d%20program.pdf

נערך לאחרונה ע"י benny.zhit בתאריך 01-06-2015 בשעה 09:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2015, 15:00
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי amit_fr שמתחילה ב "הבנתי, תודה על האינפורמציה..."

שמע, בהתחשב בזה שאלה מסלולים קיימים ויש להם ביקוש, אני לא יכול להגיד שהרעיון מופרך לחלוטין ושאין שום הגיון להיכנס אליו. אם שני התחומים מעניינים אותך אתה אכן יכול ללב אותם דרך המסלולים הנ"ל.
איך שאני רואה את זה באופן אישי, אם אתה רוצה להיות בראש ובראשונה רופא שמטפל בחולים לימודי הרפואה אמורים להספיק, לפחות בתור שלב ראשון. אם תרצה בשלבים מאוחרים יותר של החיים שלך להיכנס לסוגיות של פיתוח של ציוד רפואי, אני בטוח שיהיה לך מקום בחברות הרלוונטיות בתור רופא עם ניסיון והבנה קליניים.
אם, מצד שני, אתה רוצה בראש ובראשונה לעסוק בפיתוח של ציוד ומכשור רפואי, אני חושב שחבל שתתפוס מקום בבית הספר לרפואה (יש מספיק חבר'ה שרוצים להיות קודם כל רופאים ונאבקים על כל מקום), ובמקביל תבזבז לעצמך זמן. אבל זו רק הדעה האישית שלי. אני ממליץ לך להתייעץ גם עם חבר'ה שלמדו/לומדים רפואה ולשאול אותם אם הם חושבים שהיו יכולים לשלב לימודי הנדסה במקביל...

לגבי ההשוואה בין המסלולים, אני באמת לא יודע להגיד לך. לא למדתי באף אחד מהם, ואני לא מכיר אף אחד שכן...

ישן 01-06-2015, 20:58
  amit_fr amit_fr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.15
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "שמע, בהתחשב בזה שאלה מסלולים..."

תודה!

האמת היא שלא ספציפית פיתוח ציוד רפואי אלא באופן כללי טכנולוגיה הנדסית ופיזיקה מאד מעניינים אותי.

ההתלבטות המקורית שלי הייתה בין רפואה להנדסת חשמל (או חשמל-פיזיקה), ולבסוף החלטתי שאני מעוניין בלימודי רפואה ולזה שואף, וסתם ניסיתי לדעת איפה אני יוכל ללמוד קצת יותר פיזיקה מבין מסלולי הלימודים בארץ. עכשיו שהעלית את עניין המסלול ה"כפול" זה קורץ לי ונשמע מעניין, אבל גם מפחיד קצת, וכמו שאומרים עדיף ציפור אחת ביד מאשר שתיים על העץ.

בכל מקרה שוב תודה. אני באמת אשאל סטודנטים נוספים. ראיתי גם שבטכניון ובבן גוריון זה נפרס על גבי יותר שנים, אז אולי זה לא עמוס כמו שאני ואתה חושבים.
ישן 01-06-2015, 17:34
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amit_fr שמתחילה ב "לימודי רפואה ופיזיקה"

1. אתה יכול להתקבל ללימודי רפואה?

2. בד"כ אנשים שרוצים להיות רופאים נמשכים למקצוע בכוח עז, ולחלק היותר קליני של עולם הרפואה, ופחות לחלק האקדמי והתאורטי. כלומר מחפשים אשכרה לרפא אנשים. למרות שיש לא מעט רופאים שמסיימים לימודי רפואה ומבינים שאנשים זה לא בשבילם...

3. בד"כ אנשים שנמשכים לפיזיקה ואנשים שנמשכים להנדסה אלה קבוצות שונות, וכל אחת מהקבוצות נמשכת לתחום שלה בכוח עז. ואת הקבוצות האלה בד"כ פחות מרגש לגעת באנשים...

4. באמצע יש כל מיני תארים של ביו-שקר-כלשהו שיקדמו אותך בשני הכיוונים אבל אם תחליט שאתה רוצה ללמוד רפואה המקסימום שהם יקצרו לך זה 1-3 סמסטרים, לפי מה שאני זוכר...

5. לימודי רפואה זה 6 שנים (לא קלות) + שנה סטאז' + התמחות (עד 6 שנים, זה אופציונאלי אבל כולם עושים) לשלב את זה עם משהו אחר זה נורא אופטימי (נאיבי).

אז אמממ כדאי שתחליט מה אתה רוצה
ובהצלחה!

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 01-06-2015 בשעה 17:39.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:53

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר