לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2015, 07:12
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "מדוע כל כך קשה(ולפעמים בלתי אפשרי) להגיעה לאדם ספציפי מאחורי רשת3G(LSN)"

א. משום שלמשתמש אין צורך מיוחד בכך, כפי שאין לו צורך בכך שהוא ברשת ביתית ע"ג WiFi, גם שם, לא מופנה אליו אף פורט. זה לא ממש מסובך, כי כולם פשוט מחברים את המשתמש אל שרת, ולא להפך. אם למשל הם רוצים להעביר voice ו signalling, הם יכולים לחבר את לקוח הקצה אל שרת Asterisk על גבי IAX (בחינם) - ובפורט UDP בודד הם מקבלים גם signalling וגם media וזה גם עובר דרך NAT ובעצם אין שום בעייה. אני משער שהבעייה היא רק עם חכמולוגים שחושבים שאפשר לאפשר חיבורים מבחוץ דרך NAT ושזה עובד בלי שום בעייה ובכל סנריו... למרות שזה hack מגעיל ותו-לא.

ב. אם אתה מתכוון שלכמה לקוחות יהיה את אותו IP כלפי חוץ וטווח מסויים של פורטים יפנה אל כל לקוח ולקוח? אם כן - יש שתי שאלות מתבקשות - האחת - כמה פורטים זה הגיוני (אם יתנו 5 ואתה תרצה 10, חזרנו לאותה הבעייה) - והשנייה - שהיא כנראה חשובה יותר - כיצד ה UE ידע איזה פורטים מופנים אליו? זו הרי הקצאה שרירותית. צריך שהפרוטוקול של הרשת הסלולרית יתמוך בלהגיד לו את זה, וצריך כמובן שהוא ידע לקרוא את זה מהפרוטוקול. אם אין דבר כזה היום במסמכי ה 3GPP - זה אומר שיצטרכו להוסיף - ולעדכן את כל הציוד בכל העולם - ואת התוכנה של כל המכשירים בעולם - כדי לאפשר דבר כזה... אני לא בטוח שכל העולם ירוץ לבצע את זה בשביל המגבלות של אפליקציה של מישהו אחד...

ג. אני גם חייב לתהות מה קורה במצב של Handoff בין BTS-ים שונים - אם אין IP Mobility - איך יטופל המקרה של שינוי ה IP...

ד. אז אם באמת רוצים, אפשר כבר להתחיל לעבוד פשוט עם IPv6 שבו אפשר לתת כתובת פומבית לכל לקוח קצה, כי יש מספיק מהן. נדמה לי שדיברו על זה שב LTE זה אמור להיות מופעל בברירת מחדל, השאלה היא אם בישראל עשו את זה (נראה לי שלא?). בכל מקרה זה יקח עוד 10-20 שנה עד שלרוב האנשים יהיה - ואז אולי תצטרך להתמודד עם הפיירוול של המכשיר שעליו אתה הולך לרוץ :-)

ה. אתה לא תציף את הפורום עם אותה שאלה בוורסיות שונות. אני מוחק את הודעותיך הקודמות בעניין. אם הודעות נוספות באותו עניין יגיעו כאשכולות חדשים במקום כתגובות לאותו נושא, אאלץ למחוק אותן גם...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2015, 20:06
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
שני שאלות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "מדוע כל כך קשה(ולפעמים בלתי אפשרי) להגיעה לאדם ספציפי מאחורי רשת3G(LSN)"

ראיתי שיש חברות גדולות ורציניות בתחום VOIP שלגמרי מוותרות על הP2P והעושות רליי לכל הסשן של השיחה דרך השרת(למשל JITSI). יש ברשותי שני שאלות.
1)עד כמה זה מעמיס על השרת(מבחינת עיבוד הבנתי די זניח, השאלה מבחינת רוחב פס), כמה שרת סביר אחד יכול להחזיק שיחות במקביל(סביר מבחינת התוכנה שעל השרת, החומרה שלו, ומקום השרת מבחינת רוחב פס).
2)החלטתי ללכת בכל זאת על ניסיון של P2P, באלגוריתם שדברתי עליו קודם לכן, אני מנסה לעשות HOLE PUNCHING, ואם תוך זמן סביר אין לי תקשורת בין הקליינטים, אני נופל לאופציה של רליי דרך השרת.
3)מדוע גם כאשר יש רליי דרך השרת מדברים במונחים של TURN, וICE??(ראיתי קליינטים שמבוססים על גטסי(שהוא בוודאות עושה נטו רלי טהור, ובכל זאת היו להם ספריות שקשורות לאייס, וטורן) האם יש לי איזה בעיה בהבנה?
הרי כאשר השיחה עוברת דרך השרת, אין שום בעיות NAT, שני הקליינטים כאשר רוצים לשוחח פונים לשרת(שניהם יוזמים את הפניה), ואז מתחלים לדבר. ובכלל האם איפשהו בדרך שלי, אני בכלל זקוק לאיס\או טורן?? (על פי מיטב הבנתי לא, אבל אני מודה שאני לא מומחה
גדול בתחום).
שימי אשמח לתשובה.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 29-06-2015 בשעה 20:09.
ישן 29-06-2015, 20:38

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "שני שאלות."

עריכה... מאחר שאני לא מבין גדול ברשתות(למעשה לא ידעתי על זה כלום פחות או יותר עד לפני כמה ימים), לא ידעתי עד כמה אני טועה.

ציטוט:
So as I understand it theres actuall two different ports used when a user sends data; first the port he has bind() (the client's 'private' port) and the actual port he is sending on (the client's 'public' port). So I need to tell each client what the other clients Public ports are, it wouldn't work to if they try to communicate with their Private port? (for example I bind() all ports to 12340, other clients cant just send stuff to other clients IP + 12340?) – KaiserJohaan Jan 24 '11 at 11:14

@Kaiser, usually it won't work. You'll have to figure out which public port is mapped to your private port. As far as I understand it, it is done by first sending something to a server from this private port, then the server tells this port to both sides. But it is still worth trying to communicate to the private port, using the private IP too. This will work if both clients accidentally happen to be behind the same NAT so they can communicate through the LAN. – Sergey Tachenov Jan 24 '11 at 11:25

עכשיו כל הקטע הזה של הניחושים באיזה פורט פומבי פנה השרת, באמת כבר נראה לי בכלל לא פרקטי, אם אני טועה אשמח להסבר. (האם קיים באמת מנגנון טוב שיודע לנבא).

בכמה לדעתכם מקרים(באחוזים אלגוריתם כזה עשוי לעבוד?), אני מניח, שאם המימוש לא מסובך מדי(והוא לא אמור להיות), אז גם אם הורדתי 50% מהעומס של השרת זה יהיה שווה, אבל אם מדובר במספרים זנחים, ולרוב זה לא מצליח, אני ארד מזה, ואלח לרלי דרך השרת. למשהו יש כאן מספרים אמתיים, עד כמה כל העסק הזה הוא בכלל פרקטי?(במיוחד מעניינות אותי רשתות ה3G, ממה שהספקתי להבין, שם האלגוריתמים של החזוי, עובדים הרבה פחות טוב..)

תודה מראש.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 29-06-2015 בשעה 20:52.
ישן 29-06-2015, 23:20
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "שני שאלות."

1. תלוי ב CODEC שאתה משתמש בו (רוחב הפס) ותלוי כמה Transcoding, אם בכלל, אתה צריך לבצע (האם כל הלקוחות משתמשים באותו CODEC או לא). פיצ'רים כמו שיחת ועידה דורשים לרוב פריסה וקידוד. Echo cancellation כדאי לבצע בעמדות הקצה (בכלל, כל פעולה עיבודית כדאי לעשות בקצה במידת האפשר, כך מקבלים scale מקסימלי). אם תשתמש ב G.729 (שאתה אמור לרכוש עבורו רשיון) (או G.729B אם אתה רוצה silence suppression) - תקבל איכות קול לא רעה ברוחב פס נמוך למדי - בין 6.4kbit/s ל 11.8kbit/s (ככל שיותר גבוה, תשמע יותר טוב. הקודק המקורי, "הרגיל", הוא 8kbit/s). המספרים האלה מדברים רק על ה audio stream עצמו - לא כולל overhead של הפרוטוקולים מסביב (RTP/UDP/IP).

2. שיהיה לך בהצלחה

3. כיוון ש TURN הוא בעצם ריליי, אני לא מבין מה הבעייה? תחשוב על זה בתור P2P באמצעות שרת שהוא distributed (כלומר not centralized)

ישן 30-06-2015, 00:12

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "1. תלוי ב CODEC שאתה משתמש בו..."

כן אני יודע מה זה טרסקודינג, לא מדובר נטו ברילי(לכולם אותו הקליינט), לגבי הקודק.. אני כמובן מעדיף להשתמש במשהו פתוח, אני מאמין שאם זה מספיק טוב לווסאפ, זה יהיה מספיק טוב גם בשבילינו )), אגב הללו בתשלום, זה הרי בדרך כלל הולך פר לקוח.. (מה שלא בדיוק בא בחשבון). ובכלל כל הקטע של המדיה, אנחנו כנראה לא נפתח מהגראונד(למה להמציא את הגלגל מחדש??), פשוט כל הקטע של הסיגנלינג, זה משהו בעייתי, ואין ספרית קוד פתוח(ואני חיפשתי), שנותנת פתרון טוב..
ככל הנראה אנחנו נלך על גינגל, וXMPP(ואת הג'נל נצטרך לממש +- לבד).
תודה רבה לך על ההסברים.
רק דבר אחד בכל זאת לא הבנתי.. אני מכיר כמה מושגים שעוזרים למעבר נאט.
1)STUN=שרת שעוזר ללקוח לגלות את הIP הפנמי שלא.. (לא ברור לי למה זה רלוונטי??, הרי כל לקוח מחובר גם כך לשרת.. שמכיר את הכתובת של הלקוח.). (אני מניח שזה תלוי אולי במימושים מסוימים).
2)TURN לפי מה שקראתי זה STUN משוכלל יותר, שפותר חלק מבעיות הסטאן המיושן.
3)ICE, משהו שמשתמש בשתיים הראשונים בשביל משהו (? משהו..))), אולי אני מספס משהו, אני אקרא על זה.

שוב תודה על ההסברים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:05

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר