לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2015, 01:40
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
אלה סדרות מאוד מפורסמות,
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "Veep ו-Silicon Valley נראות..."

Veep זיכתה את ג'וליה לואי-דרייפוס שלוש שנים רצוף באמי על השחקנית הטובה ביותר בקומדיה, גם שחקן המשנה זכה פעם אחת, הסדרה היתה מועמדת לקומדיה הטובה ביותר והשנה גם Silicon Valley מועמדת לקומדיה הטובה ביותר.
יש ערימות של באז באינטרנט סביב סדרות טובות, צריך להכיר קצת ולדעת לסנן. למשל, סדרות של רשתות גדולות שהן מאוד פופולריות הן כנראה פחות איכותיות. נדיר שיש סדרה שהיא באמת איכותית והיא משודרת ברשת גדולה. חריגים זה למשל The Good Wife, בזמנו גם House, וזה מה שעולה לי בראש כרגע.
אם תסתכל בטבלאות הרייטינג, הסדרות הכי נצפות הן פח זבל. דברים כמו Grey's Anatomy, NCIS, CSI: Shit או מה שזה לא יהיה שם עכשיו, כולן אשפה. לעומת זה, ברשתות כמו HBO, Netflix, FX, AMC, ועוד כאלה, בדרך כלל סדרות באמת איכותיות משודרות שם. למשל, HBO הפיקה את הסופרנוס, The Wire, אחים לנשק, Veep, Silicon Valley, Game of Thrones.
AMC הפיקו את Breaking Bad ואת The Walking Dead.
Netflix מפיקה את Orange is the new Black ו-House of Cards (שאני מתעב, אבל זה דיון אחר).

שוב, יש חריגים ובדרך כלל כשיש סדרה כזו ברשת גדולה אתה שומע עליה, למשל כמו Last Man on Earth שמשודרת ב-FOX, או New Girl שמשודרת באותה רשת - שכחתי לדבר עליה, זו סדרה מעולה, אחת המצחיקות שראיתי בשנים האחרונות. יש הרבה אנשים שמשום מה לא ממש אוהבים את זואי דשנל אבל היא מעולה בסדרה הזאת.

The only certainty in life is that there are no certainties.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2015, 08:57
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "אלה סדרות מאוד מפורסמות,"

זה לא עניין של רשתות גדולות מול קטנות, לדעתי זה יותר טלוויזיה "משודרת"[?] (broadcast TV) אל מול טלוויזיה בכבלים
[יוצאת דופן היא נטפליקס, שהיא בכלל שירות VOD מקוון]

טלוויזיה משודרת היא פתוחה וחינמית, ועל־כן נתונה לרגולציה וצנזורה כבדים של רשות התקשורת הפדרלית (ה־FCC)
רשתות הכבלים לא נכנסות תחת הצנזורה הזו, ויכולות לשדר מה בא להן: עירום, קללות, איברים כרותים; רשתות ברודקאסט, לעומת זאת, יכולים לקנוס על שימוש במילה sh*t.. (זוכר "7 המילים הגסות" של ג׳ורג׳ קרלין?)
רוב, אם לא כל התכניות ה"איכותיות" שציינת לעיל מן הסתם לא היו עוברות צנזורה.

זה כמובן לא אומר שכל התכניות ברשתות הברודקאסט הן זבל, ולא שבכבלים הכול זהב
אבל אם יש תכנית אמריקאית שהיא באמת משובחת (ולא רק טובה), רוב הסיכויים שהיא בכבלים
דווקא לקומדיות (נושא האשכול) זה פחות תקף; יותר לדרמה/אקשן/פשע/היסטורי.

עריכה: הייתי חייב
לה לה לה לה לה, לה לה לה לה לה, לה לה לה לה לה, לה לה לה לה ♪♫

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 22-07-2015 בשעה 09:05.
ישן 22-07-2015, 20:52
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
כמובן, זו בדיוק האבחנה שכיוונתי אליה.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "זה לא עניין של רשתות גדולות..."

לא יודע כמה גדולה HBO, אבל נראה לי שיש קורלציה לא רעה בין הגודל של חברה כזו לבין האם היא חברת כבלים או Broadcast.

כמובן שלצנזורה יש השפעה משמעותית על התוכן שרשתות יכולות לשדר אבל זה לא הגורם המכריע, בדעתי. יש הוכחות לכך שגם עם צנזורה אפשר לעשות טלוויזיה מעולה, ע"ע The Good Wife, לדעתי אחת הדרמות הכי טובות בטלוויזיה היום שמשודרת ב-CBS.

לדעתי, מה שעומד מאחורי האבחנה זה העובדה שמודל הרווח של חברות Broadcast מבוסס על פרסום וחסויות לעומת חברות כבלים, שם חסויות וכבלים פחות משמעותיות עד כדי לא קיימות. מתוך שכך, וכמובן כשמוסיפים לסלט הזה את השוק הקפיטליסטי האמריקאי שאחרי עשרות שנים הביא כל ענף בשוק לקיצוניות שלו, חברות ה-BC חייבות להגיע לרווחיות בתוכניות החדשות מאוד מהר אחרת הן מבטלות אותן. בגלל זה ברוב המקרים מוותרים על איכות לטובת רייטינג, וכמעט תמיד שני הדברים האלה שוללים האחד את השני. הדוגמא האופטימלית, לדעתי, היא CSI מיאמי. בינינו, אפשר להגדיר את התוכנית אופטימלית כ-dogshit. אפילו לא זה. נראה לי שכלב גוסס היה מריח את התוכנית הזאת ומוותר. אז למה יש לה מיליון עונות? כי התוכנית היא במיאמי, אז יש חוף ים, וערימות של בחורות נאות בלבוש חושפני, אינסוף catch-phrases, ערימות של קלישאות שיעיפו לך את הגבות, עלילות פשוטות מספיק כדי שגור של פלמינגו יוכל להבין אותן, ואם לא יבין - לא לדאוג, אחת הדמויות תפנה ישירות למצלמה ותסביר לו, מוזיקה דרמטית ועוד אינסוף בולשיט כשהמטרה הבודדת של כל הקקי הזה היא לפנות למכנה המשותף הרחב ביותר האפשרי על מנת למקסם אחוזי צפיה.
מה גם שליוצרים הרבה יותר עדיף ליצור תוכניות כאלה מטופשות. לא צריך לשלם הרבה לכותבים, אף אחד לא צריך ממש להתאמץ, והרווחיות רק גדלה.

בשנים האחרונות, עם העלייה של רשתות הכבלים והחברות באינטרנט, נראה שיש עליה לביקוש של תוכן איכותי. למשל, Breaking Bad (אישית, הדרמה הטובה ביותר שראיתי בחיי) היתה לא מאוד נצפית בעונות הראשונות שלה. בשלב מסויים התוכנית נכנסה ל-Netflix וצברה עוד ועוד צופים עד שבעונה החמישית כמות הצופים בין פרקים בשלב מסויים כמעט הכפילה את עצמה. נדמה לי שבפרק סיום הסדרה צפו יותר מ-10 מיליון אנשים, וזה נתון מטורף.

אולי ייקח קצת זמן לחברות ה-BC לתפוס את זה ולהתמודד עם זה, אם בכלל תהיה להן מוטיבציה לזה. בכל זאת, למלא שבוע שלם של שידורים בכל הערוצים שלהם זה פרוייקט מטורף. אבל עם תוכניות כמו House, The Good Wife, והקומדיות המצויינות שהן כן מצליחות להפיק (New Girl, Modern Family, The Last Man on Earth, ולמה לא, גם Brooklyn Nine-Nine נחמדה) נראה שהן בהחלט מסוגלות לעשות את זה.

שוב, רוב הדברים האלה נוגעים לדרמות, נראה לי בגלל שהרבה יותר קשה לעשות דרמה טובה מאשר קומדיה טובה. כנראה שכותבים מוכשרים לדרמות הם נדירים יותר מאנשים מצחיקים. מה גם שהדרישות לקומדיה טובה הן מאוד פשוטות: שתצחיק. אין יותר מדי דרישה להמשכיות או לקו עלילה מתמשך וחכם.

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 03-08-2015, 15:12
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
איך אף אחד לא הזכיר את Community?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "סרט או תוכנית קומדיה מומלצים?"

בנוסף, אם לפותח האשכול לא אכפת לדפדף קצת אחורה, הייתי ממליץ על שורה של קומדיות בריטיות משנות ה 70' והלאה. "כן, אדוני השר", שהפכה (לאחר ספיישל של 90 דק') ל"כן, אדוני ראה"מ". יש חלקים שכבר לא אקטואליים או שדורשים קצת הבנה במבנה השלטון שלהם, אולם עדיין ניתן יהיה לזהות דברים רבים ש"עשו עלייה" אלינו. שמועה עקשנית טוענת כי אבא אבן האלמותי היה כותב להם חומר וראיתי גם הקראת פרק עם לא פחות ממרגרט ת'אצ'ר, שכנראה כתבה אותו (חפשו את הפראפראזה שלה על מערכון התוכי של מונטי פיית'ון). ומראה"מ לחבר הפרלמנט הטרי מהולטמפרייס, יורקשייר - הלא הוא אלאן ב'סטארד, בגילומו המבריק של ריק מאיול המנוח (שמכל התאריכים, נפטר ביום ההולדת שלי ב 2014. דרעק). בישראל, הקומדיה "The new statesman" כונתה "פוליטיקאי קטן שלי" ושודרה לפרקים בערוץ 2.

סיימנו עם הפוליטיקה - נעבור להיסטוריה. "הפתן השחור" "Blackadder" על גלגוליה השונים (אלו נחשבות 4 סדרות נפרדות ולא סדרה בת 4 עונות. לך תבין) ושני ספיישלים. לא צריך לדעת היסטוריה, אלא רק לשבת ולהיקרע מצחוק. בכיכובו של רואן אטקינסון, שעושה תפקיד הרבה יותר טוב מזה שבזכותו רוב הישראלים שמעו עליו - "בין".

בדף הזה, תוכל למצוא סדרות קומיות בריטיות לפי שנה. נסה להתחיל ב 1970 ולהתקדם הלאה. בחר איזו סדרה אקראית ונסה לראות אם אתה יכול למצוא אותה לצפייה או משהו כזה.

שתי מילות אזהרה - אתה צריך אנגלית די טובה ובריטית כדי להבין חלק ממה שהולך שם ובנוסף - ההומור הבריטי אינו לכל אחד, אז אל תכנס למחשבה של "איזה הצעות הביא לי הטיפש הזה?".

ישן 28-09-2015, 15:34
  משתמשת נקבה pestilence~~ pestilence~~ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.15
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "סרט או תוכנית קומדיה מומלצים?"

סרט שמצא חן בעיניי וראיתי אותו יותר מפעם אחת: אדם וחווה. זה סוג של דרמת קומדיה מ-2005, שמככב בה קמרון דגלאס (הבן של מייקל והנכד של קירק). הסרט מספר על אדם, סטודנט צעיר ויפה תואר
(לגמרי הטעם שלי בבחורים), שמכיר סטודנטית יפהפייה, חתיכה אמיתית בשם חווה. היא מסוג הבחורות שגברים מסובבים את הראש אחריה... ומתחיל ביניהם קשר, והכל סבבה, רק ש... היא לא נותנת לו...
היא בתולה והיא מחליטה שהיא רוצה לחכות קצת ולא למהר עם זה.. עוברים חודש, חודשיים שלושה, ארבעה, ועדיין כלום... זה מתחיל להטריף אותו, והשותפים החורניים (חורניים זה לא מילה) שלו לדירה,
שהם גם החברים הכי טובים שלו, לא מבינים מה הוא עדיין עושה איתה...
מה קורה איתם בסוף? את זה תגלו לבד

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:04

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר