לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-07-2015, 15:32
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רותם11 שמתחילה ב "אז עכשיו אחרי ההסכם שנחתם עם איראן, מה אתם חושבים שהולך לקרות?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רותם11
מירוץ החימוש במזרח התיכון כבר נפתח ולא רחוק היום בו מצרים וערב הסעודית ירצו גם כור גרעיני משלהם.

אז מה? כור גרעיני לצורך מחקר או לצורך הפקת חשמל בסעודיה או מצרים לא מעלה ולא מוריד - ולראות בזה "מירוץ חימוש" זו הגזמה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רותם11
האם תקיפה גרעינית היא באמת עדיין אופציה אפקטיבית או שעבר זמנה?

מישהו דיבר על תקיפה גרעינית? של מי על מי ועל מה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רותם11

דיון מהנה

אם יהיה באמת דיון עקרוני מגובה בהבנה - זה במקום.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-07-2015, 16:39
  felixg felixg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.14
ישראל תבקש "צעצועים" חדשים?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רותם11 שמתחילה ב "אז עכשיו אחרי ההסכם שנחתם עם איראן, מה אתם חושבים שהולך לקרות?"

בעבר הרבה פעמים שארה"ב עשתה משהו שישראל לא אהבה (נשק לסעודיה וכדומה), קיבלנו "דמי שתיקה". אם זה היה כמעט כל נשיא אחר, הייתי מהמר שזה יקרה גם הפעם. אבל עם ביבי/אובמה ייתכן וכל מה שישראל תקבל זה הבטחות שהכל יהיה בסדר. אני מניח שישראל כבר העבירה wish list למי שצריך. היה נחמד לקבל הסכם גרעיני כמו הודו - גישה לגרעין אזרחי תוך מעקף ה-NPT, אבל לא הייתי בונה על זה.
לדעתי תקיפה מוצלחת זה הימור לא מציאותי, במיוחד לאחר ההסכם. האירנים ממילא ישתקמו ועוד עם סיוע של הרוסים והאירופאים, וישראל באמת תסתכן בסנקציות. האירופאים ינצלו זאת בשביל להוציא את כל התסכול שלהם עלינו.
טוב יותר לא יהיה, וכמה יותר רע יהיה עדיין מוקדם לומר. ב-2017 יהיה נשיא אמריקאי חדש, וייתכן שגם מנהיג עליון אירני חדש והם יקבעו לאן זה יתפתח.
ישן 14-07-2015, 18:20
  משתמש זכר רותם11 רותם11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.15
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי felixg שמתחילה ב "ישראל תבקש "צעצועים" חדשים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי felixg
בעבר הרבה פעמים שארה"ב עשתה משהו שישראל לא אהבה (נשק לסעודיה וכדומה), קיבלנו "דמי שתיקה". אם זה היה כמעט כל נשיא אחר, הייתי מהמר שזה יקרה גם הפעם. אבל עם ביבי/אובמה ייתכן וכל מה שישראל תקבל זה הבטחות שהכל יהיה בסדר. אני מניח שישראל כבר העבירה wish list למי שצריך. היה נחמד לקבל הסכם גרעיני כמו הודו - גישה לגרעין אזרחי תוך מעקף ה-NPT, אבל לא הייתי בונה על זה.
לדעתי תקיפה מוצלחת זה הימור לא מציאותי, במיוחד לאחר ההסכם. האירנים ממילא ישתקמו ועוד עם סיוע של הרוסים והאירופאים, וישראל באמת תסתכן בסנקציות. האירופאים ינצלו זאת בשביל להוציא את כל התסכול שלהם עלינו.
טוב יותר לא יהיה, וכמה יותר רע יהיה עדיין מוקדם לומר. ב-2017 יהיה נשיא אמריקאי חדש, וייתכן שגם מנהיג עליון אירני חדש והם יקבעו לאן זה יתפתח.

מה אנחנו יכולים לקבל בתמורה מארה"ב? אתה מדבר על הטווח הקצר?
ישן 14-07-2015, 20:04
  Byte Me Byte Me אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.15

אני לא אתפלא אם ישראל תקבל f-22 תמורת התחייבות לאי תקיפה, אם אני הייתי ישראל הייתי מבקש משהו גדול שמשנה את המאזן ויתן לישראל יכולת מלאה לתקוף ולהשמיד אתרי גרעין\אסטרטגים באיראן. הסיכוי לf-22 נמוך הסיכוי לחלק השני נמוך עוד יותר אני לא רואה את ארה"ב מוכרת לישראל מפציץ אסטרטגי, מה גם שזה הוצאה כבדה על הצבא.

עד לכאן החלק של החלום\אופטימיות.
אני מאמין שארה"ב תתחייב להגן על ישראל\תתחייב לתת מכה שנייה על אירן אולי תציב פה ספינת aegis באופן בלעדי, אולי כמה סוללות חץ\כיפת ברזל, מחסני חימוש נוספים בישראל דברים בסגנון הזה וכמובן כסף.
אני לא אתפלא אם נתניהו יזרוק סוכריה לאמריקאים בצורה של משא ומתן הקפאת בנייה תמורת אי אלו הטבות, בנושא אירן\חימוש ישראל.

בנוסף אני מאמין שגורמים מסתוריים ימשיכו לדאוג לפיצוצים\תאונות מוזרים על אדמת אירן ולהעלמת אנשים כאלה ואחרים.
ישן 14-07-2015, 20:27
  amiros91 amiros91 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.14
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Byte Me שמתחילה ב "אני לא אתפלא אם ישראל תקבל..."

קבלת היתר (עם/בלי מימון) לרכישת F22 יהיה הישג מעולה לישראל.

מעניין אם נוכל לסחוט את האמריקאים עד כדי כך. אני מקווה שכן, למרות שזה נשמע מאוד לא סביר.

אם כבר עוסקים בתרחישים לא סבירים - מה לגביי "סחיטה" של צוללות חדישות מהאמריקאים? אומנם הם לא מייצרים צוללות דיזל - אבל אני מניח שהם מסוגלים.

זה ריאלי עבור ישראל להחזיק בצוללת בעלת הנעה גרעינית?

בכלל - נראה לי שיש שאננות מסוימת בכל הקשר ליכולת "מכה שנייה" של חיל הים. בסופו של דבר, גם אם הפרסומים הזרים נכונים - עדיין לישראל אין יכולת שיגור של טילים בליסטיים מתחת לים. טילי שיוט ניתנים (תאורטית) ליירוט עם אמצעי הגנ"א מודרניים, ולא דרושה מערכת ייעודית לטיפול בהם, בשונה מטילים בליסטיים, שיכולים לשאת רש"ק גדול יותר, קשים יותר לזיהוי וקשים יותר ליירוט.
ישן 14-07-2015, 21:45

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "ה-F-22 נראה לי מיותר לאור..."

אני בטוח שהתרחיש ההיפוטתי של השוואת F22 ל-F35 עבור חיל האוויר הישראלי כבר נטחן פה.

אם נתעלם מהמחיר היקר שלו, בסוף מדובר במטוס מבצעי, שחסרונותיו ויתרונותיו כבר ניתנים לאיפיון. מנגד, ה-F35 לא מבצעי, בעלי הרבה בעיות שצצות ומפתיעות את כולם. בנוסף, החמקנות שלו, מבחינת שח"מ, נחותה באופן משמעותי אל מול ה-F22 (גם שח"מ מול תחנות קרקעיות וגם שח"מ מול מטוס אויב).

בכל מקרה, בתרחיש בו לאיראן כבר יש נשק גרעיני, או שסתם האמריקאים מחליטים למכור לנו F22 אם נתחייב לא להשתמש בו (כמו התרחיש שהועלה פה) - זה די חסר טעם לדעתי. עדיף לנסות לקבל מהאמריקאים טכנולוגיות-קצה רציניות/רלוונטיות למציאות החדשה:

הגברת כושר ההרתעה באמצעות שיפור רציני ביכולת המכה השנייה (5 צוללות דיזל קטנות עם טילי שיוט שנושאים רש"קים גרעיניים קטנים - אני לא בטוח אם זאת יכולת מכה שנייה שמרתיעה את אויבנו, או אויבים פוטנציאלים עתידיים).

קבלת טכנולוגיות רלוונטיות שיאפשרו לישראל לשדרג את יכולת המודיעין שלה *באופן משמעותי* (למשל, ציפויים בולעי קרינת ראדר לכטב"מים).

אלה לדעתי הדברים החשובים באמת. לא פצצות חודרות בונקרים שמשום מה מוצגות על ידי התקשורת הישראלית כ"נשק שובר שוויון שישראל מתחננת אליו כבר שנים" כדי להאדיר את הדוד סם.
ישן 14-07-2015, 22:18

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Byte Me שמתחילה ב "מה אתה חושב הדבר הראשון..."

גם אם מדינות ערב לא יצטיידו ב-F35, אני לא רואה איך המטוס הזה מעצים באופן משמעותי את כוחה של ישראל. אני, כמו רבים, מטיל ספק ביכולת החמקנות שלו; אני בטוח שהעובדה שהשח"מ שלו נמוך משל F15\16 לא תשפיע בכלל על היתכנות של מבצעי תקיפה מורכבים, והם יתוכננו בהנחה שהמטוס כלל לא חמקן. אולי בפועל התוצאה יכולה להיות טובה יותר מבחינתנו בסוף התקיפה - אבל יכולת ביצועית טובה יותר מושגת לא רק על ידי שיפור בביצוע באופן ישיר, אלא יכולת בשיפור התיכנון.

לצערי אני נוטה להסכים איתך. מה שבסוף יהיה זה בטח עוד מימון לפיתוח חץ/שרביט/כיפה, ועוד כמה אלפיי JDAM עלובים שרלוונטים רק למלחמה מול לבנון/עזה/טורי שריון מצריים.
ישן 14-07-2015, 23:18
  משתמש זכר רותם11 רותם11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.15

הנה כתבה שהתפרסמה עכשיו בוואלה בנוגע לדיון שנערך פה, לגבי האופציה שארה"ב תחמש ותחזק את ישראל מבחינה צבאית לאחר ההסכם.

הכתבה

כיעקרון נאמר שם מה שבערך נאמר פה: רכישת מטוסי תדלוק, מטוס-מסוק V-22 מערכות "כיפת ברזל" ושרביט קסמים, מ"כמים וטילים מתקדמים וגם הגדלת כמות מטוסי ה־F 35. אז כנראה שנשכח מה-F 22.

כמו כן גם תקציב לפיתוח פרוייקטים שונים, בהם החץ 3 (ולפי דעתי, גם פרוייקטים להגנה אקטיבית נגד המנהרות- דבר שכרגע לא נראה לי עומד בפני התעשיות הביטחוניות אך יכול להיות יעיל).
ובנוסף סיוע בייצור טנקי מרכבה 4 ונגמשי נמר המתקדמים, המצוידים במערכת "מעיל רוח" וחלקים רבים מהם מיוצרים בארה"ב.

נקווה שאולי ייצא מכך משהו ונזכה להעצמת הכח ולהגדלת העליונות הצבאית והטכנולוגית באזור, אך עם נשיא שכזה הסיכויים נמוכים.. כל כך מחכה לנובמבר 16!
ישן 15-07-2015, 09:26
  הובס הובס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
סבורני ששום דבר לא ישתנה מהותית... רק ישנה הילוך.

אולי ארה״ב קצת תמתיק את הגלולה עם צעצועים לילד המעצבן, אבל קשה לי להאמין שהם יצליחו לעשות משהו שווה ערך לשחיקה בייתרון שכנראה תתרחש בעקבות הבום הכלכלי הצפוי באיראן עם הסרת הסנקציות- לא רק בגלל צמיחה ביכולות צבאיות של איראן עצמה, אלא בעיקר בגלל היכולת שלהם ״לפנק״ את הארגונים הנתמכים.

מלחמה עם איראן לענ״ד לא תהיה, פשוט כי הרכבת כבר יצאה מהתחנה וזה חסר טעם כרגע, יצטייר כפגיעה במאמצים הדיפלומטיים שהסתיימו אך עכשיו בחתימה על הסכם, ורק יצדיק את החתירה שלהם לנשק גרעיני.

לענ״ד, החל מעוד כמה חודשים ובשנים הקרובות, כשלאיראן יהיה יותר כסף, נצטרך להתחיל ממש לדאוג מהחזית הצפונית וממכל שינוי בנכונות והיכולת המצרית לתחזק את הסגר על עזה.
ישן 15-07-2015, 13:05

ביום שנתעורר למציאות בה לאיראן נשק גרעיני, אני בטוח שהממשלה תשקיע משאבים גדולים מהרגיל לצורך התעצמות צבאית. השאלה איזה התעצמות בדיוק.

כמו שנכתב פה, אירן גרעינית תוכל להרשות לעצמה הרבה "הרפתקאות" יבשתיות נגד ישראל - באמצעות חיזבאללה. השאלה היא האם זה יישתק לגמריי את יכולת התגובה של ישראל ונראה עימות מוגבל יחסית, או שתיפול החלטה להכניע את החיזבאללה באופן סופי, ונאלץ להתמודד עם ארגון בעל משאבים רבים (בהנחה שאירן תצליח לשקם אותו ממצבו הנוכחי).

חיזבאללה התעצם באופן מטורף גם כשהספונסר שלו היה תחת סנקציות. כשהכלכלה האירנית תצמח והם יכירו טכנולוגיות מערביות בעקבות הסרת האמברגו - סוללות נ"מ ניידות וקטלניות ורקטות מדויקות ארוכות יהפכו להיות חלק מהאמל"ח הסטנדרטי של החיזבאללה, ולא עוד "נשק שובר שוויון" שחיל האוויר מחפש להשמיד מבעוד מועד תוך סיכון להתלקחות כוללת של הגיזרה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:49

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר