לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2015, 07:28
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ramboli שמתחילה ב "אז יש מסך שחור ולא קורה כלום...."

כעקרון nofb אמור לבטל את ה framebuffer לגמרי ואז לעבוד במצב טקסט. אממה, נדמה לי שב EFI המערכת מתחילה מראש לעלות במוד של framebuffer, ואולי זה מאוחר מדי בשלב הזה. לא נראה לי ש quiet splash אמור להשפיע על העניין הזה... אבל הכל אפשרי...

איזה הפצות ניסית? האם ניסית CentOS ו Gentoo?

אני משער שמטרתך הסופית היא מערכת שעולה במצב EFI, ולא עצם ההתקנה ב EFI. אם זה המצב, אפשר לנסות להתקין Gentoo ממצב Legacy, אך ליצור מחיצת EFI ולהתקין GRUB2 לתוכה, כך שהמערכת הסופית כן תעבוד (בהנחה שבכלל דברים מצליחים לעבוד ב EFI על לוח האם שלך :-))

עריכה אחרי שערכת: לצערי, חומרה שהונדסה עבור מיקרוסופט זה לא דבר נדיר. היום יותר נדיר מאשר פעם, אבל... עדיין קיים. לא נורא, נקווה שהמצב ישתפר אחרי חלונות 10, שאני מקווה שתהיה האחרונה...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-07-2015, 08:00
  ramboli ramboli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "כעקרון nofb אמור לבטל את ה..."

נסיתי linux mint מהאלו שאתה לא אוהב. המטרה הסופית היא להגיע למצב שאני אוכל לבחור בין windows ללינוקס בבוט מבלי לשנות כל פעם את הגדרת הBIOS. שניהם שיהיו על UEFI ומותקנים על אותו SSD.
אני מחפש הפצה טובה אבל פשוטה להתקנה לא כמו gentoo (אלא אם כן לפי המדריך שלהם אשכרה אפשר להגיע למצב שהיא פועלת עם ממשק משתמש בלי להתקע בשלב כלשהו), אני יוכל לנסות רק להריץ אותה לשלב הגדרת התאריך או המחיצות, אם זה יעזור לך לומר לי מה אני צריך לעשות בשביל הפצות אחרות.

האופציה שנתת לי להתקין בLEGACY וליצור מחיצת EFI ולהתקין GRUB2 שיזהה שיש לינוקס על מחיצות אחרות, נשמעת יותר פשוטה. רק שאין לי מושג איך עושים את זה.

ישן 27-07-2015, 08:09

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ramboli שמתחילה ב "נסיתי linux mint מהאלו שאתה..."

שמע, אם כל מה שניסית מבוסס על אובונטו והבעייה היא באובונטו/דביאן, אין בד"כ טעם להמשיך לנסות אחרות שמבוססות על אותו דבר. נסה לכל הפחות CentOS.

זה לא העניין של לעשות משהו "נכון" - יש לפעמים דברים שפשוט שבורים באובונטו והמבוססות עליה. אתה יודע, כמו שיש דברים ששבורים בחלונות. ולפעמים אי אפשר לתקן את זה... כמו שאומרים "זו הכלה". לכן חשוב לבדוק עם הפצה שאיננה מבוססת על אותו דבר, כדי לראות אם יש אי התאמה כללית של החומרה שלך עם לינוקס, או שמא זה "פיצ'ר" שהוכנס רק באובונטו... מה שקורה לצערי לא מעט.

אז קודם פשוט תנסה ותראה...

האופציה שהצעתי די פשוטה ב Gentoo, כי זו בעצם התקנה רגילה לכל דבר (לא משנה באיזה מצב עשית boot ל LiveCD). בהפצות אחרות... כיוון שכל תהליך ההתקנה אוטומטי בדרך כלל - אז אם היוצרים של ההפצה לא עשו משהו מובנה שמאפשר לבחור, זה יהיה בעייתי לכל הפחות.

בכל מקרה הייתי מנסה את CentOS האחרונה ורואה. http://mirror.isoc.org.il/pub/cento...DVD-1503-01.iso
לא לשכוח לוודא חתימת SHA256 לפני הצריבה. היא אמורה להיות 85bcf62462fb678adc0cec159bf8b39ab5515404bc3828c432 f743a1b0b30157 לפי http://wiki.centos.org/Manuals/Rele...ae1315027b67684

ישן 27-07-2015, 08:16

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ramboli שמתחילה ב "אוקיי אני מוריד. והסיבה שהיא..."

כי ב Windows יש תוכנה אחת בלבד, שהיא מערכת ההפעלה (טוב נו, ומחשבון ופנקס רשימות ודפדפן שלא אגע בו עם מקל), ועם הפצת לינוקס מודרנית אתה מקבל אלפי תוכנות ישר בדיסק ההתקנה, כך שלא סביר שתצטרך להוריד כמעט שום דבר מהאינטרנט (אא"כ אתה רוצה לעדכן... וגם אז, הכל מובנה במנהל החבילות)

אגב, קח Windows שהותקנה לפני חצי שנה, ולינוקס שהותקנה לפני חצי שנה, שיש עליהן סט של תוכנות שעושה אותו דבר, ובדוק טוב את הטענה לגבי מי שוקל יותר אחרי זה תבדוק אחרי שנה, ושנתיים. אתה תגלה ש Windows מתנפחת ללא הגבלה...

ישן 28-07-2015, 00:15

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ramboli שמתחילה ב "אוקיי התקדמנו לשגיאה אחרת..."

בד"כ הודעות מסוג זה מצביעות על תקלה בקריאה מהדיסק שממנו המערכת עולה... או צריבה לא תקינה, או שהכונן עצמו דפוק... גם כונן התקליטורים הוא התקן ATA

ניסית לוודא את הצריבה על ידי ביצוע בדיקת MD5 והשוואה של התוצאה עם ה MD5 של הקובץ שצרבת? (או יותר טוב, עם חתימת MD5 שפורסמה עבור הקובץ שהורדת, כי ייתכן גם שההורדה עצמה נדפקה וצרבת קובץ חלקי...)

דבר נוסף אפשרי - אם כונן התקליטורים שלך נמצא במקרה על יציאת SATA מיוחדת (למשל, כזו של RAID) - הייתי מעביר אותו משם ליציאה אחרת... ייתכן שהבקר המסויים לא מקבל את כל סוגי פקודות הבקרה שלינוקס שולחת אליו, בעודה מצפה שהבקר יתנהג כרגיל.

ישן 02-08-2015, 01:34

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ramboli שמתחילה ב "זה מה שמופיע אם אני מנסה..."

DM RAID הוא RAID מבוסס תוכנה, כלומר, RAID שלינוקס עושה בעצמה. יש Fake-RAID-ים למיניהם, שבהם אתה כביכול מגדיר RAID בשלב ה BIOS/POST ונדמה לך שיש לך בקר RAID אמיתי. בפועל, זו סתם קונפיגורציה שנכתבת איפשהו, ומי שבאמת עושה את ה RAID זה דרייבר במערכת ההפעלה (או DM RAID של לינוקס, שאולי אפשר לקרוא לזה דרייבר גם...) - ויש לזה עלות של מעבד ו I/O, בניגוד ל RAID על כרטיס חומרה אמיתי, שיש לו מעבד ייעודי שמטפל בדברים האלה.

האם זה אומר שיש לך RAID? לא בהכרח. הוא רק מנסה להפעיל התקנים כאלה. האם התקנים כאלה זוהו או לא? לא כתוב וכמו שאמרתי קודם, לא בטוח שההודעה האחרונה שרואים היא מה שבפועל נתקע, ייתכן שאחד הדברים שהוא מנסה להריץ קודם בצורה אסינכרונית נתקע. למרות שלפי הפלט הזה, נראה שאתה כן בשלב שהוא סנכרוני.

ההמלצה היחידה שיש לי במקרה כזה היא להיכנס ל BIOS ולבטל כל מיני מצבי RAID שעשויים להיות מוגדרים על בקרי ה SATA... אולי אפילו לנסות Legacy במקום AHCI... אבל אם לא מוגדרים כאלה, אני לא כל כך יודע מה עוד להגיד לך...

היה מעניין לראות אם הדברים מתרחשים גם במצב Legacy, אבל אחרי שהתקנת את מערכת ההפעלה במצב EFI, יש סיכוי סביר שלא הותקן bootloader על מחיצת bootable כלשהי, כך שלא תוכל לעשות boot במצב שהוא לא EFI...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:45

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר