לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-08-2015, 13:21
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
מערכת ישראלית חדשה תזהה ותיירט רחפנים

בגלובוס פורסמה ידיעה היום על מערכת חדשה של חברת מגנ"א בי.אס.פי אשר נועדה לזיהוי רחפנים (כנראה באמצעות מכ"ם - הידיעה לא מספיק מפורטת) ומאפשרת גם אינטגרציה עם מערכת לייזר של חברה אחרת שמסוגלת ליירט רחפנים (גם פה לא פורט מי החברה האחרת ומה טיבו של הלייזר ולאיזה טווח הוא פועל).

בכל מקרה אני צופה הרבה פתרונות כאלו בעתיד הקרוב כי הבעיה הופכת אקוטית והיו לנו כאן כמה וכמה שרשורים בנושא ואני בטוח שגם זה לא האחרון. אני מקווה שבצה"ל יבדקו ויאמצו את אחת המערכות הללו גם לגבול עזה וגם לגבול הצפון (כולל אולי גם מערכות ניידות שינועו עם הכוחות המתמרנים בשביל למנוע מהחמאס/חיזבללה להפעיל רחפנים לזיהוי הכוחות שלנו בעת הקרב).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-08-2015, 15:45
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מערכת ישראלית חדשה תזהה ותיירט רחפנים"

ציטוט:
לדברי סיבוני מדובר במכ"ם אלקטרו אופטי תלת ממדי שמסוגל לזהות רחפנים בוודאות מוחלטת

מגנא-BSP התחילה למעשה ממערכות אא"פ לגילוי ציפורים לשדות תעופה ( BSP=bird strike protection), ואח"כ התרחבה לגילוי חדירות בטחוני. גילוי רחפנים זו מעין חזרה למקורות.

המערכת שלהם מעניינת ומיוחדת: מבוססת על שתי מצלמות מתואמות, כך שאפשר להפיק מהן (בטריאנגולציה) מרחק מדויק למטרה, ולהפחית את התרעות השוא.

טכנית, למערכת בודאי יש פוטנציאל לגלות רחפנים גם מול רקע אורבני; אבל היא מוגבלת:
בצורך בקו ראיה - לא יגלה רחפן שנע מתחת לקו הביניינים, מה שאפשר לעשות די בקלות עם GPS בלבד.
במחיר גבוה יחסית/ בטווח גילוי (1-2 ק"מ לכל היותר, להערכתי)- מונע פריסה רחבה
ישן 14-08-2015, 19:19
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
יש מערכת קיימת בשוק היום שעושה זאת בהצלחה יתרה כבר הרבה זמן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מערכת ישראלית חדשה תזהה ותיירט רחפנים"

האמת היא, שלאמריקאים זה יכול להיות פתרון מצויין - לפי מה שידוע לי, בארה"ב - אם אתה רואה רחפן שמרחף מעל לחצר שלך, זו עבירה לירות בו כדי להפיל אותו (אפילו אם הוא מצלם את הבת שלך מתקלחת בקומה השניה דרך החלון). אבל, ככל הידוע לי זו לא עבירה אם נץ יפגע ברחפן ויפיל אותו, גם אם הוא הנץ המאולף שלך

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 15-08-2015, 16:51
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "יש מערכת קיימת בשוק היום שעושה זאת בהצלחה יתרה כבר הרבה זמן"

למעשה החוק בארה"ב די מבולבל... מצד אחד יש החלטה של בית המשפט העליון משנות החמישים שבעלות על קרקע הולכת גם לגובה (דומני שעד גובה של 1000 רגל - 300 מטר) והזכות לפרטיות ולהגנה על נוחות בעל הקרקע קיימת שם (ההחלטה הגיעה בתביעה שהגיש חקלאי נגד הצבא האמריקני בתלונה שכלי טיס של הצבא טסו מעל ביתו בגובה נמוך, עם רעש אדיר, בכל שעות היום והלילה). מצד שני הFAA קבעה לפני כמה שנים שכל השמיים נופלים תחת שיפוטה בלי הבדל גובה, מה שבתיאוריה קובע שאין לבעל קרקע שום הגנה על פרטיותו ושלוות נפשו, אפילו מטר מעל גג הבית.

לי יש שכן שאוהב להטיס את הטיסנים האלה ופעמיים נאלצתי לדבר עימו בגלל שהוא ריחף לו מעל החצר האחורית שלי והטריד לי את האווזות. אחרי הפעם השנייה שדיברתי איתו הלכתי למשרד השריף של מחוז נוואדה ושאלתי אותם לגם החוקיות של ירי נגד רחפנים. מה שנאמר לי הוא שבעיקרון, בגלל שאני לא גר בתוך תחום העיר, על השטח שלי, כל זמן שאני לא מסכן אנשים אחרים (שזו הגדרה מאוד כללית אבל בגלל גודל השטח, יהיה די קל להראות שלא סיכנתי אף אחד) אני יכול לירות ברחפן כל זמן שהוא מתחת לגובה צמרות העצים.
מאז עברו חודשיים ולפחות עד עכשיו השכן מכבד את פרטיותי אז עדיין לא יצא לי לנסות .

ישן 02-02-2016, 13:46
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
אזכור נוסף של מערכת גילוי ישראלית

http://www.military.com/daily-news/...zed-drones.html

DroneDefender has a range of "several hundred meters," but it's made much more effective when it is teamed with an Israeli-made radar, the Army source said. The radar system consists of two, 40-pound components and can be carried in two mountain rucksacks.

When assembled, it provides 360-degree radar, detecting drones from "several kilometers" away, the source said.

DroneDefender המוזכר הוא שבש תקשורת כיווני נישא, שאמור לנטרל רחפנים שתלויים בתקשורת רציפה למפעיל.

כמו כן מוזכר בכתבה, העוסקת במאמצים של צבא ארה"ב להילחם ברחפנים:
- ניסוי של צבא ארה"ב בינואר שעבר הראה קושי להפיל רחפנים נושאי חומר נפץ עם נק"ל. הם מהירים, קטנים ועמידים למדי.
- ניסוי בספטמבר בדק טכנולוגיות נגד רחפנים
- הכוונה היא לרכוש מערכת כזו בתוך כחצי שנה, אפילו עם יכולותיה מוגבלות
ישן 20-06-2017, 13:38
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05

שנתיים מאוחר יותר וברפאל "אימצו" את ההצעה שלי ופיתחו מערכת לייזר נגד רחפנים (תמלוגים?).

המערכת הוצגה בסלון האוירי בפריז היא נקראת Drone Dome – "מחסל הרחפנים". אני לא ראיתי בנתיים וידאו הדגמה (אם יש למישהו שיפרסם) ושום התייחסות לטווח (אולי מסווג?).

עוד מוזכר בידיעה ב-ID שבקרוב צפוי דיון בדרגים בכירים בארץ בנושא אחריות על הגנה מרחפנים - זה ללא ספק נושא חשוב ודי מפתיע שלקח כל כך הרבה זמן להגיע לזה - כנראה שהמדינה לא עומדת בקצב הפיתוחים הטכנולוגיים. בגדול - צה"ל זקוק למערכת לכוחות מתמרנים, יש צורך במערכות קבועות לבסיסים ומתקנים צמודי גבול, ויש צורך לבחון הצבה של מערכות במתקנים רגישים ברחבי הארץ.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:06

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר