לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-09-2015, 23:45
צלמית המשתמש של Zorro26
  Zorro26 Zorro26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.04
שדרוג חלק ל- Windows 10 לבעלי הארדיסק SSD

מי שניסה לאחרונה לשדרג ל- Windows 10 ויש לו הארדיסק מסוג SSD, סביר להניח שלאחר
סיום השדרוג וביצוע restart למערכת ההפעלה החדשה קיבל את המסך המפורסם הבא:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

שגיאה זו נוצרת בד"כ למי שמותקן אצלו הארדיסק מסוג SSD, מאחר ומיקרוסופט החליטה להסיר חלק
מהדרייברים הקשורים להארדיסקים אלו בזמן ההתקנה על מנת לשפר את טעינת מערכת ההפעלה של
Windows 10.
אך ניתן לפתור ולעקוף את הבעיה שגרמה לסבל רב מאוד אצל הרבה לקוחות.

למזלי הרב עשיתי עוד לפני כן גיבוי מלא ל- Windows 7 כך שיכולתי להתחיל מהתחלה.
לאחר בירורים בפורומים שונים אני מרכז כאן את הצעדים הדרושים לשדרוג (לא התקנה מחדש)
ל- Windows 10 לבעלי הארדיסק מסוג SSD, מומלץ להדפיס את זה לפני שאתם מתחילים:

1. לפני הכל בצעו גיבוי מלא למערכת ההפעלה שלכם כך שתוכלו להחזיר אותה במלואה במידה ותתקלו
בבעיות. אני למשל משתמש בתוכנה Acronis True Image וביצעתי גיבוי מלא לתוך הארדיסק USB
נייד, כמו כן דאגו שיהיה לכם דיסק אתחול של תוכנת הגיבוי דרכו תוכלו לשחזר את מערכת
ההפעלה שלכם במידת הצורך.

2. הורידו ממיקרוסופט את קובץ ההתקנה ל- Windows 10 מהכתובת הבאה:
https://www.microsoft.com/en-us/sof...nload/windows10

3. אל תתקינו עדיין כלום, בצעו את הפעולה הבאה:
היכנסו לעורך הרג'יסטרי שלכם regedit ע"י לחיצה על כפתור ההתחל שלכם >> ובשורת הפקודה
הקלידו regedit.
בחלון העורך עליכם לנווט לתיקיה הבאה:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\servic es\msahci
בפנים שנו את הערך של START ל- 3.
אח"כ נווטו לתיקיה הבאה:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\servic es\pciide
ושנו את הערך של START ל- 0 (אפס).
מה שאנו עושים בפעולות אלו, זה לשנות את תצורת הממשק של ההארדיסק שלנו ב windows
מ- AHCI ל- IDE. מה זה AHCI או IDE ? אתם מוזמנים לקרוא בגוגל, אני לא יכול לפרט כאן כל מושג טכני.

4. בצעו restart למערכת ההפעלה וכנסו מיד ל- BIOS של המחשב שלכם.

5. בתוך ה- BIOS שנו את תצורת ההארדיסק שלכם מ- AHCI ל- IDE, זה נראה בערך כך:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בצעו שמירה ויציאה חזרה ל- Windows 7 (או Windows 8 שלכם).

6. כרגע לאחר שמערכת ההפעלה עלתה, ההארדיסק שלכם מוכר ב- Windows כמחובר בתצורת IDE.
הפעילו את קובץ ההתקנה של Windows 10 שהורדתם, והתחילו כרגיל בביצוע התקנת Upgrade
ל- Windows 10. בצעו restart על מנת לוודא שאכן Windows 10 עולה ללא בעיות.

7. במידה והכל עבר חלק אתם נמצאים כרגע ב- Windows 10, ברוכים הבאים .
אך ההארדיסק שלכם מופיע בתצורת IDE, אתם יכולים להשאיר אותו כך אך עדיף לחזור לתצורת
AHCI שמתאים יותר להארדיסקים מסוג SSD מבחינת ביצועים טובים יותר.

8. ב- Windows 10 לחצו קליק-ימני על ההתחל שלו (הסמל הלבן של Windows) בפינה, ובחרו
בתפריט (Command Prompt (Admin

9. בחלון הקונסול הקלידו את הפקודה הבאה: bcdedit /set {current} safeboot minimal
על מנת שה- Windows יכנס בפעם הבאה ישירות למצב safe mode.

10. בצעו restart וכנסו מיד ל- BIOS.

11. בתוך ה- BIOS באותו מיקום ששיניתם לפי כן את התצורה ל- IDE, החזירו את זה חזרה ל- AHCI
בצעו שמירה וחזרה ל- Windows 10 שיעלה לכם במצב safe mode, זה לוקח קצת זמן, אל תיבהלו.

12. כאשר הכל עלה, שוב פעם לחצו קליק-ימני על ההתחל שלו (הסמל הלבן של Windows)
בפינה, ובחרו בתפריט (Command Prompt (Admin.

13. הקלידו בפנים bcdedit /deletevalue {current} safeboot
על מנת לבטל את מצב safe mode.

14. בצעו restart למערכת ההפעלה וכרגע ההארדיסק SSD שלכם בתצורה הנכונה של AHCI
בתוך Windows 10. הללויה

נערך לאחרונה ע"י Zorro26 בתאריך 22-09-2015 בשעה 00:09.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-09-2015, 13:55
צלמית המשתמש של Zorro26
  Zorro26 Zorro26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "מה שאתה כותב מאוד מוזר, כי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
מה שאתה כותב מאוד מוזר, כי כבר שנים כוננים קשיחים (הן SSD והן HDD) מוגדרים לפעול במצב AHCI, ולא ברור למה להסיר דרייברים הנוגעים למצב הפעולה הזה.

חוץ מזה, אם זה כך, אי אפשר כבר במצב המסך הכחול שבהתחלה לשנות בביוס למצב IDE וזהו?

יש לי לפטופ עם הארדיסק ssd וניסיתי לעשות כל מיני התקנות ל Windows 10 שלא עזרו לי.
ניסיונות לשנות קודם ב bios ישירות כפי ששאלת גם לא עוזרות, צריך קודם ברג'יסטרי לשנות.
עד שראיתי במס' פוסטים בחו"ל שהתופעה היא ה ssd עצמו.
עשיתי אחד לאחד את הצעדים שרשמתי וסוף סוף הגעתי לגאולה.
Windows 10 עובד אצלי כרגע חלק, סופר מהיר וללא תקלות.

נערך לאחרונה ע"י Zorro26 בתאריך 22-09-2015 בשעה 14:00.
ישן 24-09-2015, 16:16
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Zorro26 שמתחילה ב "[QUOTE=זיו]מה שאתה כותב מאוד..."

אבל השינוי ברג'יסטרי מקביל לפשוט להפעיל services.msc ולשנות שירות אחד שיהיה disabled והשני שיהיה Automatic,

מחיפוש זריז (מודה - יש לי 2 מחשבים עם SSD, שניהם עובדים כahci ולאף אחד מהם לא הייתה הבעיה, אחד עם כונן בודד והשני עם כונני IDE נוספים ולכן אין לי ניסיון אישי לשתף בנושא)עולה הפורום הזה:
http://www.tenforums.com/performanc...stallation.html
ולפיו עלולה להיות לך בעיה עם חוסר התקנה של דרייברים של AHCI אם לפני ההתקנה הכונן עבד בתצורה של IDE (דבר שתשיג עם השינוי בBIOS ללא ביטול שירותים אם אתה מבצע התקנה מ-0 כפי שציינת) ואז אכן הפתרון הוא פשוט לעלות ב safe-mode כפי שהצעת כאן, לבטל את המצב ולאתחל את החלונות שוב,
אבל כאמור - אם היית במצב הזה לפני - דברים אמורים לעבוד כמו שצריך.

בכול מקרה - תודה, למדתי משהו חדש

ישן 28-09-2015, 21:18
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "מאיזה בחינה? בזה שהוא אמר..."

קודם כל, צריך לקבל ראיות לגבי "קרנל מקונפג". הקרנל של חלונות הוא קרנל "היברדי" שיותר קרוב לדעתי למיקרו-קרנל מאשר לקרנל מונוליתי (כמו הקרנל של לינוקס). זה אומר שהקרנל הוא מראש מאוד קטן, ופשוט טוען הרבה רכיבים תוך כדי העלייה (בקרנל מונוליתי כמו לינוקס - יש קובץ אחד בלבד שהוא הקרנל, אם כי יש גם תמיכה בטעינת מודולים - אם הפעלת כזו, ובכל מקרה הקוד של המודולים הוא אותו קוד שבאופן אחר היה חלק מהקוד של הקרנל עצמו - המודולים הם הפרדה מלאכותית מהקרנל המונוליטי, והם לא פרקטיקת חובה).

החומרה של יצרני החומרה השונים משתנה לחלוטין מדגם לדגם (כלומר, מחליפים אפילו יצרנים - ולפעמים אפילו באותו דגם (!) יש לפעמים כרטיס רשת אלחוטי של Intel ולפעמים של Broadcom) - ולמספר יצרנים דיסק השחזור אפילו לא מתקין דרייברים שלהם - אלא מגיע דיסק דרייברים בנוסף. להניח שמיקרוסופט מייצרת גירסה של מערכת ההפעלה פר כל חומרה שונה ועושה לה קווליפיקציה - נשמע לי קצת משוגע. ייתכן שיש tuneables שהם משנים ברג'יסטרי - זה לא צריך התערבות של מיקרוסופט (ואת זה גם אפשר לתעד ו/או לספק קובץ reg שלקוח יכול להפעיל בלי להתקין את כל הזבל המיותר שלהם)

בדבר אחד אין ספק - כל היצרנים - שכן עושים מערכת הפעלה שמתקינה דרייברים אוטומטית כחלק מההתקנה, וגם אלה שמביאים דיסק דרייברים - שמים שם הרבה זבל בנוסף. זבל שפוגע קשות בביצועי המחשב. מה האינטרס שלהם - האמת שלא ברור לי - הם מייצרים כך מוצרים נחותים יותר מבחינת לקוח הקצה... שלא מודע לכך שהאיטו לו את המחשב בכוונה.

אז אם המרצה חושב שזו פרקטיקה טובה - הוא פשוט לא מבין בזה. הוא לא ניסה את אותו מחשב עם התקנה נקייה של המערכת, כי הוא היה רואה בעיניים כמה זה הרבה יותר מהר. ואני... אומר לך את זה מנסיון, של דגמים שונים של: HP, Dell, IBM/Lenovo, Toshiba, LG, ASUS... שלדעתי זה אומר מספיק נסיון בשביל לקבוע קביעה שכזו...

ישן 28-09-2015, 21:54
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "זאת לא ממש הסיבה אבל זה החטא..."

אני לא חושב שמדובר בבטיחות או יציבות. אף אחד לא הציק לאף אחד. בסך הכל נסיון להעלות את מערכת ההפעלה עם בקר דיסקים אחר (ת'אכלס, בעצם בזה דן האשכול. זו כנראה בעייה דומה). שזה סופר לגיטימי - חומרה מתקלקלת לפעמים (אמנם לא בקצב של חלונות, אבל זה גם קורה )

האמת שזה נראה יותר כמו חוסר בתמיכה גנרית בתקן (כמו ATA...), ובחירה סטטית של מודולים לטעינה שנעשית בשלב ההתקנה and never again. אני כבר לא זוכר בוודאות, אבל נדמה לי שבמקרים האלה ניסיתי גם safe mode וקיבלתי את אותו מסך כחול... אבדוק שוב בהזדמנות...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:06

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר