לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2015, 21:23
  גלורי גלורי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.13
השלמת מתמטיקה ללימודי הנדסה.

אני מתכנן ללמוד לימודי הנדסה כלשהי בעתיד, ואני תוהה מה הדרך הנכונה ביותר עבורי להשלים מתמטיקה ופיזיקה בכדי לא לחוות את משבר שנה א'.

הרקע שלי - למדתי בבית ספר מקצועי (החצר האחורית של מערכת החינוך הפורמלית) ואת כל הבגרויות שלי עשיתי בכוחות עצמי, בלי שום עזרה חיצונית, אפילו לא ספרים (בתור קורא סמוי למדתי המון מהפורום דרך אגב, מעובדות החיים ועד היסטוריה ואזרחות וכלכלה). רציתי ללמוד באוניברסיטה עד מכיתה יא' ואפילו נרשמתי למבחן אמי"ר וקיבלתי ציון כמעט מושלם. במתמטיקה עשיתי רק שלוש יחידות. אני רוצה להאמין שיש לי מספיק הגינות שכלית בשביל לימודי הנדסה ושאצליח אם רק אבחר את הדרך הטובה ביותר להשלים את הפערים.
מה אני צריך לעשות בכדי שזה יקרה?

מכינה - עד כמה שידוע לי מכינה לא תספיק עבורי להקיף את מה שצריך.
להשלים לחמש יחידות בקורס כלשהו נראה לי חסר טעם היות שהם פחות מתרכזים בהבנה מתמטית.
והאופציה האחרונה שאני מכיר היא ללמוד לבד, גם פה אני לא בטוח מה יהיה הכי טוב ללמוד ואיך וכמה.

אשמח לעזרה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2015, 22:08
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גלורי שמתחילה ב "השלמת מתמטיקה ללימודי הנדסה."

קודם כל - יש לך את הדבר שאי אפשר בלעדיו - וזו מוטיבציה לעבוד קשה. תאמין לי, הרבה אנשים עם מוטיבציה הגיעו הרבה יותר רחוק מלא מעט אנשים עם ידע מוקדם. אז קודם כל - כל הכבוד.
לגבי מכינות וקורסים:
יש תארים באוניברסיטאות מסוימות שדורשים 5 יחידות פיזיקה/מתמטיקה, כך שאם תרצה ללמוד שם בכל מקרה תצטרך להשלים 5 יחידות, וכדאי לעשות את זה בקורס ולא לבד.
אולי שמים יותר דגש על לעבור את המבחן ופחות על הבנה, אבל תביא בחשבון שבקורסים הראשונים במתמטיקה באוניברסיטה בונים על זה שיש לך ידע תיכוני כללי, ושעבר זמן מאז שהתעסקת עם זה בפעם האחרונה. חשוב שתכיר את השפה ואת הפעולות הפשוטות (בעיקר בתחום של פונקציות - איך לגזור, איך לעשות אינטגרלים וכאלה), ומשם האוניברסיטה כבר תלמד אותך.
לגבי מכינה - אני הבנתי שזו מסגרת של האוניברסיטה שנועדה להכין אותך למה ששנה א' תהיה. זה נשמע לי כמו האופציה הכי טובה.

אז בעיני הדבר הכי טוב לעשות זה להשלים 5 יחידות דרך מכינה של האוניברסיטה שבה אתה רוצה ללמוד, ולא לאבד לרגע את האמונה בעצמך.
בהצלחה!

אדגיש רק שאני לא לומד הנדסה אלא מקצוע מדעי (מדעי כדור הארץ).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-10-2015, 22:44
  גלורי גלורי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גלורי שמתחילה ב "השלמת מתמטיקה ללימודי הנדסה."

תודה לשניכם.

אז ככה, בדקתי את המכינות שקיימות, יש מכינה ארוכה של תשעה חודשים למי שאין לו ארבע יחידות, ומנגד - מכינה קצרה של ארבעה חודשים למי שיש לו ארבע יחידות. אז אני אשב בבית ואלמד לארבע יחידות, אגש לבגרויות, אעשה את הפסיכומטרי שהם דורשים, וארשם למכינה הקצרה שתכין אותי לשנה א'. כמובן שאשים דגש על הבנת השפה המתמטית וכו'. הבנתי נכון?

אגב - אני צעיר ואין לי הרבה חסכונות מאחוריי ויש את מכללת (שם המכללה הוסר על ידי הנהלת האתר - הוא לא רלוונטי לשאלה) בעיר שלי. האם כדאי לעשות עד צעד של הקרבה עצמית וללמוד באוניברסיטה? או שבסופו של יום האישיות ויכולת השיווק העצמי היא זו שנותנת את רב המשקל?
ישן 09-10-2015, 07:49
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי גלורי שמתחילה ב "תודה לשניכם. אז ככה, בדקתי..."

אם אתה יכול לעשות לבד בגרות ארבע יחידות - לך על זה, ותעשה את הקצרה.
אם זה יהיה לך קשה - כדאי שתעשה בכל זאת את המכינה הארוכה.
אם אתה רוצה ללמוד הנדסת חשמל, תביא בחשבון שיש מקומות שדורשים גם 5 יח' פיזיקה.

לימודים במכללה מול אוניברסיטה הם סוגיה קשה ומורכבת. ככלל גס מאוד, רמת ההוראה באוניברסיטאות פחות טובה מבמכללות, בגלל שהחוקרים הם אלו שמלמדים, והם לא תמיד טובים בזה, בשונה ממכללות שיותר מחפשות מורים טובים.
מצד שני, רמת ההוראה והדרישות באוניברסיטה יותר גבוהות, ולכן יש לבוגרי אוניברסיטאות שם יותר טוב מאשר לרוב המכללות.
לא יודע איך זה בהנדסה, אבל אני משער (ולא יודע!) שבוגר הנדסה באוניברסיטה יצליח יותר בקלות להתקבל מבוגר הנדסה של מכללה.
זה לא אומר שאם אתה בוגר מכללה לא תמצא עבודה או משהו כזה, אבל אני חושב שאם יש לך תואר של אוניברסיטה לרוב המעסיקים זה נראה יותר טוב.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 09-10-2015, 08:50
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11

מיותר לחלוטין.
רוב החומר ב5 לא באמת רלוונטי לאקדמיה. מה שרלבנטי זה היכולת, וההבנה.

הקורסים הראשונים במתמטיקה שתתקל בהם יהיו: דיסקרטית, אלגברה לינארית, וחשבון אינפיניטסימלי. תלוי בדיוק מה תבחר ללמוד.
דיסקרטית שונה לחלוטין מכל מה שלמדת בתיכון. הידע היחיד שרלוונטי מהתיכון זה איך מוכיחים דברים, וממילא מלמדים את זה מאפס.

לינארית רלוונטי מהתיכון רק ארבע פעולות חשבון. יש עוד כמה שטויות על פולינומים אבל זה חצי שעה להשלים...

אינפי הוא היחיד שידע מ 5 יח"ל יעזור לגביו. כדאי לך לדעת מה זה פונקציה, נגזרת, אינטגרל, קצת טריגונומטריה, וקצת לוגוריתמים.

סטטיסטיקה והסתברות יעזור אם למדת בתיכון, בקורסים המקבילים, אבל המון תיכונים לא מלמדים את זה ממילא.

בגדול באקדמיה מסתמכים שאתה מכיר את השפה המתמטית, שיש לך כלים להתמודד עם ידע חסר, שיש לך הבנה, ושאתה מכיר מושגים בסיסיים, לא יותר. את השאר מלמדים מאפס (אבל עושים את זה מאוד מאוד מהר).

אם אתה לא חייב (ואתה כנראה דווקא כן חייב) לעשות בגרויות ומכינות נראה לי מיותר לחלוטין. אם כבר אז יש קורס של האוניברסיטה הפתוחה שנקרא 'אשנב למתמטיקה' הייתי מסתפק בו.

ישן 09-10-2015, 11:51
  גלורי גלורי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אני הבנתי שהוא חייב ולכן הוא..."

האמת היא שאני לא בדיוק חייב, יש אפיקי מעבר באוניברסיטה הפתוחה. מה שאתה ובנג'מין אמרתם זה גם בדיוק מה שאמר לי אחי, הוא סטודנט לפיזיקה.

שמעתי על אשנב למתמטיקה, אני אתחיל מזה. מעולם לא הייתי טוב במתמטיקה ומעולם לא חשבתי שאלך ללמוד מקצוע הנדסי, אבל אחרי ריאליטי צ'ק אני כמעט בטוח שאלך על זה. אנשים משוועים לעבודה במדינה הזאת, על כל משרה נחותה במס הכנסה יושבים להם מיליון מועמדים באיזה מכון כח אדם ומתחרים ביניהם. הטופ של האוכלוסיה, אנשים משכילים. בסך הכל נראה לי שיש פער עצום בין הפנטזיות הרומנטיות של סטודנטים לבין מה שיש בפועל. גם בהנדסה לא קל, אבל כוחות השוק פועלים ומי שטוב ורוצה ומשקיע ימצא את מקומו.

כשאני חושב על מה שאני רוצה לעשות בחיים, ולאן אני רוצה להתפתח, ולמען איזה אידיאל אני רוצה להלחם, אני חושב שאני פשוט רוצה לעשות משהו מועיל ובמרוצת השנים לקשר את זה איכשהו עם תרומה לחברה.

בקיצור, אני אנסה. אם חסר לי את הגן המתמטי, כנראה שלא נועדתי לכך. מקווה שבעתיד אעמוד מול כיתה של ילדים בפריפריה ואגיד להם 'אתם רואים ילדים, אם אני הצלחתי, גם אתם יכולים.'
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:54

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר