לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-11-2015, 13:05
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
בבדיקה מהירה שלי, לנולאן יש סרט אחד שבוודאות יזכר לנצח.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "בגרסא של שפילברג..."

וגם בסרט הזה (אני באמת צריך להגיד שמדובר ב-The Dark Knight?) יש כמה בעיות ונקודות שמאוד מפריעות לי, בעיקר בגלל שהנקודות המעטות האלה הן מה שמונע בעיני מהסרט הזה להיות מושלם. אולי עוד אחד (inception). אישית אני גם חושב ש-The Prestige הוא סרט מדהים ומאוד לא-מוערך מספיק. אבל הגענו לבסביבות ה-2 סרטים שאפשר להניח שרוב האנשים יזכרו בעשורים הבאים.

לספילברג יש:
Jaws
E.T.
Saving Private Ryan (קיבל עליו את האוסקר על בימוי)
Close Encounters of the Third Kind
Jurassic Park
Raiders of the Lost Ark
Indiana Jones and the Temple of Doom
Indiana Jones and the Last Crusade
Schindler's List (זכה באוסקר על הסרט הטוב ביותר והבמאי הטוב ביותר)

וזה רק בשליפה מהירה. נולאן במאי מצויין ובהחלט בולט בתעשיה של היום, אבל יש לו עוד הרבה לאן לשאוף. באספקטים מסויימים הוא לא מגרד אפילו את הקרסוליים של ספילברג.
אי אפשר להתווכח עם העדפה אישית, כמובן, אבל יש דברים שיותר מקובל להניח שהם קונצנזוס מאחרים. כמו למשל, שמרטין סקורסזה במאי טוב יותר מ-Uwe Boll.
בכל מקרה, אני לא רוצה לחטוף את האשכול הזה לדיון נוסף על למה אני שונא את Interstellar, יש את האשכול המקורי והכל מפורט שם, אין לי מה להוסיף על מה שנאמר שם. סתם חבל לחפור על זה שוב.

The only certainty in life is that there are no certainties.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-11-2015, 14:34
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "שפילברג עדיין תקוע בעבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
לא זוכר שום סרט נורמלי שלו בשנים האחרונות.
כמה כבר סרטים שלו מהשנים האחרונות אתה זוכר?
אני חושב שבעשור האחרון הוא ביים אולי חמישה סרטים
ביניהם "גשר המרגלים" שיצא ממש לא מזמן, ונחשב סרט טוב (לא צפיתי בו)
הקודם שלו היה "לינקולן", מלפני כ־3 שנים, שזכה להרבה שבחים.
היה גם את "הרפתקאות טינטין" שאני אישית מאוד אהבתי, למרות שקיבל ביקורות די טובות, אך לא מעולות.
אני אהבתי כי הייתי קורא את הקומיקס כשהייתי קטן, וחוצמזה שאני חולה על הכתיבה של סטיבן מופאט.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
אני כן יודע שכל סדרת טלוויזיה שהוא היה מעורב בה הייתה שווה לתחת.
לא נראה לי שיש אפילו אחת מהן שהוא שימש בה בתור במאי; בכולן היה לכל היותר מפיק, ולרוב "executive producer" (שזה תואר בולשיטי).
כלומר שאין תכנית טלוויזיה שבאמת הייתה לו נגיעה אמנותית בה.

ישן 02-11-2015, 16:50
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
נפח העבודה שלו בשנים האחרונות לא גבוה כמו בשיא שלו.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "שפילברג עדיין תקוע בעבר..."

להזכירך, מדובר בבמאי שעובד בתעשיה למעלה מ-50 שנה.

לגבי ההערה שלך על סדרות טלוויזיה, הסדרה היחידה שעולה בזכרוני שהשם שלו צמוד אליה היא "Band of Brothers", או "אחים לנשק" בשבילך, שנוצרה על ידו ועל ידי טום הנקס ונחשבת על ידי רבים (וגם על ידי) למיני-סדרה הטובה ביותר שנוצרה אי פעם ולפרוייקט הטוב ביותר שנעשה אי פעם על מלחמת העולם השניה. זו יצירת מופת מושלמת. אם אני פוגש מישהו שמתחוור לי שהוא לא ראה The Wire, Breaking Bad או Band of Brothers, אני יודע בדיוק מאיזה סדרה אני הולך להמליץ לו להתחיל.

מת על הטיעונים המבריקים שלך. אתה משלב באותו משפט את הטענה שנולאן ביים טרילוגיה כמעט מושלמת עם איזשהו צידוק לטענה בצורת ההכנסות של הסרט. להזכירך, Transformers: Age of Extinction הכניס כ-1.1 מיליארד דולר ומדובר באחד הסרטים הכי מחורבנים שראיתי בחיים שלי, והמבקרים קטלו אותו אפילו יותר ממני. גם הצופים לא דירגו אותו גבוה מדי.
אגב, לגבי טרילוגיית באטמן, לדעתי הסרט האמצעי בה "גורר" את כל הטרילוגיה למעלה באיכותה. לדעתי, הראשון הוא סרט מצויין (עם כתם שחור שלא יורד שנקרא קייטי הולמס), השני מדהים (שוב, עם כמה נקודות שמפריעות לי להחשיב אותו למושלם) והשלישי ירד מעט באיכות. אם אתה רוצה לדבר על טרילוגיות באמת מושלמות, נסה לדבר על טרילוגיית הקורנטו. מכיר? לא? זו הסיבה שכולם התחרפנו כשמארבל שכרו את אדגר רייט לביים את Ant-Man והתבאסו כשהוא עזב.
גם טרילוגיית שר הטבעות כנראה טובה יותר, כי היא עקבית יותר. רוב חובבי Star Wars כמובן יטענו שהטרילוגיה המקורית גם היא טובה יותר (אני אישית לא מתחבר לזה, נראה לי שזה קטע נוסטלגי ואמריקאי). היה פרק של Movie Fights שהם דנו בשאלה הזו בדיוק, כיף לראות:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
(איזה כיף שהויכוח הראשון שלהם הוא האם Interstellar היה חרא. ויכוח מעניין )

לטיעון הבא. ראשית, כללת ברשימה שלך את ניל בלומקאמפ, שביים 3 סרטים, כשרק אחד מהם נחשב בקונצנזוס לאיכותי. לא מעניין כל כך מה דעתך האישית עליו, כשאתה בא להשוות קריירות של אנשים הקונצנזוס חשוב יותר. אפשר להוסיף שלאחרונה בחדשות מסתבר שהפרוייקט הבא שלו, "Alien 5", מוקפא, יתכן לאור התוצאות של "Chappie" שאולי גרמו לאולפנים לפקפק ביכולות של האיש.
המשכת בשני במאים מדהימים בהחלט ששייכים לדיון על מיהו הבמאי הטוב ביותר בכל הזמנים, למרות שאני מעדיף לא לקיים דיון כזה כי זה מטופש לדרג כאלה אנשים, עדיף פשוט לשים את כולם בתוך הקטגוריה של "הבמאים הטובים ביותר בכל הזמנים" ביחד ולהמנע מויכוחים מטופשים. ואף על פי כן, טרנטינו לא מתקרב אפילו לספילברג בנפח העבודה שלו. להזכירך, הסרט הקרוב שלו, The Hateful Eight, הוא הסרט השמיני שלו. ספילברג רשום ב-imdb כבמאי ב-55 פרוייקטים. סקורסזה ב-59 פרוייקטים.
פינצ'ר אכן במאי דגול ועשה סרטים מעולים שייזכרו להרבה זמן. אישית, מכל הסרטים שלו אני חושב ש-"Se7en" הוא הטוב ביותר וזה שייזכר הכי טוב 50 שנה מעכשיו. עדיין, אין לו נפח עבודה מרשים כמו השניים שכתבת לפניו.
לאיסטווד אין קריירת בימוי גדולה כמו השאר.
בקיצור, וכמו שאמרתי גם קודם, סקורסזה היחיד מהרשימה הזו ששייך למועדון ה"במאים הגדולים ביותר בכל הזמנים".

הערת הסיכום שלך מראה על איזשהי חשיבה שיש לי בעיה לקיים איתה דיונים. אני גם לא סובל את טרילוגיית ההוביט אבל אני מסוגל להסביר למה בצורה לוגית ולא להגיד על פיטר ג'קסון ש"הלוואי שימות".

אתה מדבר הרבה מהבטן בטיעונים שלך, ופחות מהשכל. אני לא יודע גם כמה ידע יש לך בקולנוע, כלומר כמה סרטים ראית, לא רק חדשים, גם ישנים יותר, וכמה רקע יש לך בנושא. קשה לקיים דיון על הבמאי הטוב ביותר בכל הזמנים אם לא ראית סרטים ישנים יותר. הרבה אנשים צעירים היום מכירים בעיקר סרטים חדשים אז כשהם באים לענות על השאלה "מי הבמאי הטוב ביותר בכל הזמנים", הם יכולים להתבסס רק על השנים האחרונות של סרטים שהם ראו ואז התשובה היא בדרך כלל נולאן. יש גם כמובן תופעות של ילדותיות שגורמת לכך שבהרבה סרטים ב-imdb (איפה שכולם יכולים להצביע), בהרבה סרטים הרוב המוחלט של הקולות נמצאים בציונים 0 ו-10, ולא, לא המצאתי את זה. לכן הפסקתי להתבסס על הציונים ב-imdb, וכמו הרבה מאוד אנשים אני מתבסס בעיקר על RottenTomatoes. מסתבר שזו מגמה גוברת גם בארה"ב שמשפיעה המון על ההכנסות של סרטים חדשים. מבקרים רואים הקרנות מוקדמות של סרטים, כותבים ביקורות ואז הציון ב-RT יכול מאוד להשפיע על ההכנסות של הסרט.

חפרתי הרבה. בקצרה, אני טוען שלא צריך להתלהם לטעון טענות אבסולוטיות בשום נושא, גם לא בקולנוע. יש מקום לסייג את עצמך, יש מקום לקצת ענווה ולהכרה בכך שאולי חסרה לנו אינפורמציה. אולי זה גם עניין של גיל. כשאני הייתי בתיכון חשבתי ש-The Rock זה הסרט הכי טוב שראיתי, גם כי הוא פאקינג אדיר (הסרט היחיד של מייקל ביי שאפשר להגיד את זה עליו), גם כי לא ראיתי הרבה סרטים אחרים וגם כי הייתי צעיר. זו לא התנשאות, זו פשוט אמת. גם Chris Stuckmann (למי שלא מכיר, אחד ממבקרי הסרטים ב-youtube הפופולריים ביותר ואחד הטובים מביניהם. ממליץ בחום לראות ביקורות שלו) דיבר על זה שהוא היה צעיר פעם והוא התלהב מאוד מסרטים שבגיל מאוחר יותר הוא הבין שאולי הוא הגזים קצת.

דאמיט, שוב חפרתי. טוב, די. זה ויכוח עקר. לא יודע אם זה אפילו ויכוח. אני הולך לעשות דברים יותר טובים עם הזמן שלי

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 03-11-2015, 12:18
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
טרנטינו הוא אומן...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "נפח העבודה שלו בשנים האחרונות לא גבוה כמו בשיא שלו."

אני לא חושב שכמות סרטים צריכה להיות מדד לאיכות של במאי, אלה נטו דירוג המבקרים (IMDB ומעלה).

הסרטים של טרנטינו באופן עקבי פשוט מדורגים מאוד גבוה (כנ"ל איסטווד ושאר הבמאים שציינתי), שפילברג פשוט כבר המון זמן לא הפיק סרט ככה שקשה לי להתייחס אליו.

בעניין ניל בלומקמפ - אני חושב שפשוט עושים לו אבל, זה מדהים שהביקורת עליו חצויה (מכיר המון אנשים שמתים עליו \ המון שלא \ והמון שהתלהבו מהסרט הראשון והתאכזבו מהשאר).

אני באופן אישי מת על הסרטים שלו.

בעניין "בין כוכבים" - צפיתי בסרט שוב אתמול.

אז ככה:

מסקנה סופית בהחלט - בשלושת הרבעים הראשונים הסרט פשוט מבריק, ולדעתי הוא נותן בראש לכל סרט מבוסס חלל אחר שיצא בשנים האחרונות.

הרבע האחרון דופק אותו מאוד (בעיקר בכל הקטע שהוא נכנס לחור השחור ואז לתוך הכלוב מימד 5 אנערף שבנו במיוחד בשבילו...).

אני עדיין נהנתי מאוד מרוב הסרט, אני חושב שהנוכחות שלהם על הכוכבים פשוט מדהימה (ממליץ לך לראות את הסרט בבלו רי עם מערכת אטמוס).

אגב שכחתי לציין את ג'י כ'י אברהמס, אני מכון לחתום לך על מה שאתה רוצה שהוא הולך לשנות (לטובה) את כל מלחמת הכוכבים.

אני חושב שדיסני עשו בשכל שהם קנו את הזכויות מלוקאס הזוועה, יחסית למחיר שהם שילמו (איזור ה4 מיליארד דולר) הם הולכים לעשות טונות של כסף, ולאורך המון שנים.

אני גם די בטוח שתהיה עוד סדרת סרטים מעבר ל3 המתוכננים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-11-2015, 15:25
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "טרנטינו הוא אומן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
שפילברג פשוט כבר המון זמן לא הפיק סרט ככה שקשה לי להתייחס אליו.
אני מבין שלא קראת את התגובה שלי, על כך ששני הסרטים האחרונים שלו (השני מביניהם שוחרר לפני בסה״כ שבועיים וחצי) קצרו שבחים.
וגם השאר קיבלו תגובות אוהדות.
למעשה, מלבד "פארק היורה: העולם האבוד" ו"הוק", קשה לי לחשוב על סרטים שלו שלא קיבלו ביקורות אוהדות עד מהללות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
אני חושב שדיסני עשו בשכל שהם קנו את הזכויות מלוקאס הזוועה, יחסית למחיר שהם שילמו (איזור ה4 מיליארד דולר) הם הולכים לעשות טונות של כסף, ולאורך המון שנים.
הם לא קנו את הזכויות על SW ב־4 מיליארד דולר, הם קנו את Lucasfilm עצמם ב־4 מיליארד דולר..

ישן 03-11-2015, 22:57
צלמית המשתמש של חייל מריר
  חייל מריר חייל מריר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.13
הסוף של בין כוכבים מבריק
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "טרנטינו הוא אומן..."

מתחת לשכבה המתחכמת והמדענית, הסרט מסתיר מסר קיטשי למדי - האהבה מנצחת. הפתרון להצלת האנושות מצוי בספריה, בידע שלנו, בזכות האהבה של אבא לבתו, 'הדבר היחיד ששורד את הזמן והחלל'.

סרט פשוט מדהים. ראיתי אותו בקולנוע כשיצא ומאז הספקתי לראות אותו עוד 4 פעמים. אחד מהטובים של נולאן..איפושהו בין האביר האפל, היוקרה, התחלה וממנטו. כולם סרטים פשוט נפלאים. כולם קיבלו אצלי 10.

אני מבין שזה קל למצוא בסרטים שלו 'חורים', ואני חושב שזה אחלה תירוצים לנון קונפרמיזם של רובם. אבל אי אפשר להתכחש לעובדה שמדובר ביוצר מקורי, עם רעיונות מעניינים ובונה נראטיבים מדהים.
ישן 03-11-2015, 22:46
צלמית המשתמש של חייל מריר
  חייל מריר חייל מריר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.13
תראה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "בבדיקה מהירה שלי, לנולאן יש סרט אחד שבוודאות יזכר לנצח."

רוב הסרטים שהזכרת הם סרטים ישנים, לכן ברור שמנקודת המבט של היום אתה יכול לראות מה קלאסיקה ומה לא.

תראה, אולי אתה לא כל כך אהבת את הסרטים שלו אבל אתה מדבר על זה מנקודת מבט תרבותית. אני חושב שזה בלתי נמנע שכמעט כל הסרטים של נולאן, מלבד 'לעקוב' הנפלא ו'אינסומניה' הבסדר, יהפכו לקלאסיקות לא פחות מהסרטים של היצ'קוק, קובריק ובטח של ספילברג.
הם בטח סרטים הרבה יותר טובים משל ספילברג. אתה באמת רוצה להשוות את התחלה למלתעות? את אי טי לממנטו?

הסרטים שלו מקוריים וחכמים בהרבה מהחומר של ספילברג.

אבל עזוב את זה, המסקנות שלך פשוט מגוחכות.
לסרטים של נולאן לא היה זמן להפוך לקלאסיקות. ועדיין, עדין כמה מהם נחשבים ליצירות מופת. לי אישית אין ספק שלפחות האביר האפל, התחלה, היוקרה,בין כוכבים וממנטו יהפכו לקלאסיקות..אפילו כבר עכשיו, האביר האפל והתחלה נחשבים לשניים מהסרטים הגדולים אי פעם.
ישן 04-11-2015, 22:14
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

הבנתי שהם הולכים להקרין בארהב...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "קודם כל, אי אפשר לשפוט משני..."

ובעוד כמה עשרות ארצות, והכל בשפת מקור.

שמע, זו בהחלט הסדרה הכי טובה שהפיקו עד היום בארץ, אבל עדיין יש לה לאן לשאוף.

אני גם לא מצליח להבין למה הם לא נעזרים ביועצים שמבינים בתחום, יש להם המון דברים מגוחכים בסדרה (אם השב״כ היה פועל ככה היינו פושטים את הרגל ממזמן...)

נ.ב

ניתן לאתר ולעקוב אחר נייד בזמן אמת גם אם הוא מכובה (imei), מצחיק שהם לא ידעו את זה...

נ.ב.ב

לכל שירות ביטחון נורמלי בכדוה״א יש יכולת סייבר שמאפשר חדירה למחשב מרחוק וניתור בזמן אמת.
ככה שלסדרה יש חור גם בקטע הזה.

ואלה רק דברים קטנים, אבל זה רק בשביל להמחיש לך כמה הם מטומטמים.

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 04-11-2015 בשעה 22:19.
ישן 19-11-2015, 15:51
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

סדרות ישראליות + 2 סרטים "הוליוודים"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אשכול הסרטים והסדרות לחודש 11 שנת 2015"

נתחיל בכחול לבן:

המדרשה - החלטתי ממניעים אידאולוגים להימנע מצפיה בסדרה בתחילת העונה (אחד הכוכבים שלה, משהו טיראן, הוא שמאלני קיצוני מוצהר - וזה ביזיון שחלאת אדם כמוהו מקבל במה) אבל בגלל שבטעות נחשפתי לפרק האחרון וזה היה בדיוק בקטע שראו כוסית ברזילאית בדירוג 7 של נאריון, אז החלטתי לתת צ'אנס לסדרה, ו....ואללה - אחלה סדרה, אומנם היא על גבול המד"ב (אם המוסד שלנו היה פועל ככה החמאס כבר היה כובש אותנו ממזמן) אבל מעבירה את הזמן בסבבה, ציון - 6.5 מתוך 10 במדד.

כפולים - בניגוד למדרשה כאן הם לקחו את הסדרה בצורה רצינית יותר, וללא ספק מדובר באחת מסדרות הדרמה הטובות ביותר שעשו בישראל, אבל כמובן שזה עדיין לא בקליבר של הומלנד, וחבל, אולי בעונה הבאה.
בנתיים אני מאוד מופתע שמפיקים דבר כזה בארץ, מעצבן אותי מאוד שגם בסדרה הזאת יש זילזול מטורף ביכולות של השבב"ע והמודיעין ביכולת האיתור - שיבינו, במודיעין מסוגלים להאזין לכל טלפון שקיים בישראל, וזה לא משנה אם מדובר בPP או נוקיה דור 1 (ההפך, ההאזנה הרבה יותר קלה).
אני אוהב את הכיוון שהסדרה הולכת אליו, המשחק של אנחל בונני גם סבבה, 7 מתוך 10 במדד.

ועכשיו נעבור להוליווד:

היטמן: סוכן 47 - עצוב, פשוט עצוב מה שעשו למשחק הזה, מאחד ממשחקי הRPG הטובים בכל הזמנים ניסו פאקינג פעמים להפיק סרט אקשן שמבוסס על המשחק, ופעמים זה יצא מחורבן.
דווקא את הגיבור של הסרט (לא זוכר איך קוראים לו, אבל הוא מתנקש די חיה גם בהומלנד ועושה את זה מושלם) אני די מחבב, פשוט העלילה מפגרת, ולא זורמת...
לא יודע איך להסביר את כל הטעויות, פשוט הסרט לא הרגיש לי טוב, היו מספר סצינות בודדות של "וואו" וזהו, רוב הסרט מעאפן, במיוחד הסוף, ולמה לעזאזל 47 לא טחן אותה במלון, הרי היא רמזה לו, מה הוא גיי?
5.5 מתוך 10 במדד.

אנט מן - עוד חרא מבית היוצר של מרוול (למה אני לא מופתע), אני פשוט מזוכיסט מפגר שאני בכל פעם נותן להם הזדמנות, בגלל שידעתי שזה מארוול, בדקתי את הביקורות לפני הצפיה וראיתי שהן טובות והציון בIMDB הוא סבבה, אבל כמובן שכרגיל הסרט היה מותאן ב100% לילדים בני 8, בדיחות לא מצחיקות, אקשן בינוני, וכמו היטמן - מלבד למספר סצינות טובות לא היה כלום.
אז כן, הקטעים שהוא הופך לחייל על בגודל של נמלה זה מגניב, אבל רוב הסרט פשוט מפגר וחסר כל ביסוס מדעי (טוב, זה מארוול).
ואחד הדברים שאני הכי שונא, זה שבכל פאקינג סרט של מארוול מהתקופה האחרונה, הם איכשהו מנסים בכוח לאחד את העולם ביחד עם הנוקמים, ראבק תשחררו כבר, נשבר הזין מהנוקמים וסטארק - שיתפגרו כולם.
אני מעכשיו בחרם על מארוול עד שיוצא להם סרט של מעל 9 בIMDB ותגובות של אנשים מעל גיל 16 שהסרט היה טוב, מבחינתי שזה יהיה גם חרם של 20 שנה, חלאס.
5 מתוך 10 במדד.

ישן 20-11-2015, 19:56
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
"זוהי אנגליה" (2006).
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אשכול הסרטים והסדרות לחודש 11 שנת 2015"

http://www.imdb.com/title/tt0480025/

שון הוא ילד בן 12 באנגליה של שנות ה-80 המוקדמות.
אביו נהרג במלחמת פוקלנד, והוא סובל מבריונות ובדידות בביה"ס, עד שהוא מתיידד עם חבורת סקינהדס (אלה החמודים שמקשיבים לרגאיי וסקא, לא נאו-נאצים).
הכל הולך נהדר, עד שמכר ילדות של החבורה, עבריין אלים וכריזמטי בשם "קומבו", שעבר רדיקליזציה ימנית קיצונית בכלא, משתחרר, ואיך אומרים - things are never gonna be the same.

לדעתי התסריט לא היה אפוי עד הסוף (למרות שבאופן כללי הוא היה די טוב) אבל הריאליזם והמשחק פשוט מדהימים.
במיוחד סטיבן גראהם (אל קפונה מ"אימפריית הפשע", טומי מ"סנאץ' ") שגונב את ההצגה עם הדמות של קומבו", וגם הילד שמשחק את שון נותן חתיכת הופעה (ממה שקראתי, הבמאי ליהק אותו לתפקיד הראשי לאחר שנתקל בו לגמרי במקרה בזמן שהוא סקר לוקיישנים לסרט).

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images.complex.com/complex/image/upload/t_article_image/This_Is_England_yja8mg.jpg]

נערך לאחרונה ע"י liorif בתאריך 20-11-2015 בשעה 19:59.
ישן 21-11-2015, 15:56
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב ""זוהי אנגליה" (2006)."

טוב, סיימתי עכשיו לצפות בשלוש העונות של סדרת הספינ-אוף שיצר הבמאי, וזה פשוט מצוין (טכנית מדובר במיני סדרה - כולה 4 פרקים בכל עונה).

העלילה ממשיכה מהנקודה שבה הסרט נעצר ועוקבת אחר קורות הדמויות, כאשר כל עונה מתרחשת בשנה אחרת; הראשונה ב1986, השנייה 1988, והשלישית ב1990.

אין טעם לכתוב תקציר, כי אני בספק אם זה יגיד משהו למי שלא ראה את הסרט (מה גם שלא כל כך בזין שלי לכתוב).

בכל אופן מומלץ בחום.

נ.ב
שמתי לב שאנשים פה נותנים משקל גדול לציונים באיימדיבי (אני אישית חושב שמדובר במדד שהוא די בולשיט אבל ניחא), אז הציונים הם כדלקמן:

עונה ראשונה 8.3, שנייה 8.4, שלישית 8.7

http://www.imdb.com/title/tt1685471/?ref_=ttep_ep_tt

http://www.imdb.com/title/tt2126154/?ref_=fn_al_tt_1

http://www.imdb.com/title/tt2528254/?ref_=nv_sr_2
ישן 22-11-2015, 10:55
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
לופר & קצה המחר & citizenfour

לופר - צפייה שניה.
אני לא יודע למה, אבל בראשונה לא התרשמתי ממנו כ"כ ודי התאכזבתי, כי ציפיתי לסרט לא פחות ממעולה.
הפעם היה פשוט נהדר. באמת סרט מעולה.
מדהים עד כמה החוויה תלויה במצב-רוח.
אמילי בלאנט במשחק מעולה. נאריון - לתשומת לבך.

קצה המחר - צפייה שלישית. כן, אפשר להנות מהסרט הזה גם בפעם השלישית

citizenfour
סרט לא פחות ממרתק. צולם תוך כדי האירועים - צוות הצילום סגור עם אדוארד סנודן במלון בהונג-קונג עוד כשבNSA אפילו לא יודעים שמשהו הולך לקרות.
התרשמתי מסנודן שהוא (א) אינטיליגנט מאוד (ב) אשכרה מאמין במה שהוא עושה (ג) מנסה לא להיות בפרונט ולגנוב את ההצגה - מעדיף לתת למידע המודלף לעשות את שלו.
אגב בסוף הסרט מראים לסנודן פיסות מידע ממדליף אחר שהכתבים עובדים איתו (סצנה מטומטמת מבחינת הבימוי אבל זה לא העניין). סנודן עצמו נשאר "פעור פה", ופה בערך נגמר הסרט. אני לא יודע מה יצא מזה אם בכלל, כי אני לא שמעתי על הדלפות ממקור אחר בכל אופן...
מומלץ בחום!!

נערך לאחרונה ע"י hzhz בתאריך 22-11-2015 בשעה 11:01.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:11

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר