לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2005, 02:47
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
פלשתינאים - האם זה מה שחשבתם עליהם?

סדרה קצרה שלא מצליחה להמחיש אפילו על קצה המזלג את החוויה שחוויתי היום בסיור בגוש קטיף, עם שכינינו הפלשתינאים.
הטירור לא נראה שם אפילו לא בדמיון. ממש שונה ממה שבחור כמוני מהמרכז רגיל לראות בטלויזיה ובעיתונים. נקודת המבט שלי מגבול עזה-ישראל, במספר קטנטן של דוגמאות:

1.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2005/05/14/60243630.jpg]

2.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2005/05/14/26617578.jpg]

3.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2005/05/14/45248245.jpg]

4.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2005/05/14/62017976.jpg]

5.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2005/05/14/11865656.jpg]

שבת שלום,
ושלום בכלל, על כולנו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-05-2005, 06:58
צלמית המשתמש של RedHunter
  משתמש זכר RedHunter RedHunter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל RedHunter שלח הודעה דרך MSN אל RedHunter Facebook profile
היי מתן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "פלשתינאים - האם זה מה שחשבתם עליהם?"

האמת שזה מה שחשבתי על הפלשתינאים... רובם אנשים נחמדים שרוצים שלום...

ובקשר לתמונות:

1. תמונה חדה וטובה, והצלם ברקע רק מוסיף...

2. פורטרט מצויין חיתוכים טובים. (אולי היה כדי לנסות בש/ל?)

3. תמונה טובה, אולי אם היה בשמיים ענן או משהו, זה היה מוסיף...

4. נחמדה... יופי של תפיסה, ממש יפה שהילדות משחקות. רק שים לב שיש החזר של פלאש על האוטו...

5. תמונה טובה מאוד, תפיסה וקימפוז טובים... רק חבל שהאיש בצד שמאל חתוך..

סך הכל תמונות טובות מאוד, שמח שנהנת בחבל עזה ובגוש קטיף, באמת מקום מקסים...

טל

הודעה מס' 900 שלי!!!! אני מקדיש אותה לך

www.talnitzan.co.il

ישן 14-05-2005, 16:55
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי RedHunter שמתחילה ב "היי מתן"

פששש.. איזו השקעה, ועוד הקדשה

תודה רבה. אז ככה:
1. הצלם ברקע (ליאור) מכוון. צילמתי כ 10 שוטים של הציפור במקרו, וליאור ביקש שנצלם יחד כשהעדשות שלנו ברקע, האחד של השני (מבויים).
2. שחור לבן? לילדה כל כך יפה בצבעוני??? אתה חייב להסביר לי את צורת המחשבה שלך.
3. ומה אני יכול לעשות עם הענן שלא בא? להוסיף אותו בפוטושופ?
4. יש החזר של פלאש, בוודאי. צילמתי את כל התמונות עם פלאש בשביל למלא את הצל מהשמש. זה לא טוב שיש ריפלקשן של הפלאש?
5. חשבתי באמת על האיש, ויכלתי להוריד אותו בקרופ בלי בעיה. אבל הפנים שלו כל כך אוטנתיות, שהחלטתי להשאיר אותו בתמונה. הפנים שלו אגב לא חתוכות, זו האוזן שאתה לא רואה

תודה רבה.

ישן 14-05-2005, 13:00
צלמית המשתמש של kristal
  kristal kristal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
ממש חבל לי על הכנסת הפוליטיקה לפורום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "פלשתינאים - האם זה מה שחשבתם עליהם?"

ביחוד שבמדיום של צילום ניתן להראות את מה שרוצים בצורה מאוד ברורה. אם אני אצלם מחבל הרוג ובקרופ אני אוריד את הנשק, הוא יראה כמו עובר אורח תמים שנפגע באש צה"ל.
אם פוליטיקה ודעות אישיות לפחות תתנו איזון להכללה שיוצרת התמונה באיך שהיא מציגה את הפלשתינאים, הפעם לחיוב באותה הקלות לשלילה.
צר לי על כל מי שגילה פתאום ש"הם" יכולים להיות אנשים נחמדים ומכניסי אורחים ושילדים פלשתינאים משחקים ועושים פוזות למצלמה בדיוק כמו ילדים ישראלים. ועוד יותר צר לי על מי שרואה את התמונות הללו ויותר נוח לו להזדהות עם הצד השני של הסכסוך הישראלי-ערבי/פלשתינאי.
האמת לא פשוטה וכל ההכללות לא מוסיפות, אבל טוב לראות תמונות שונות קצת מאלה של סוכנויות הידיעות ולקוות שיום אחד כבר לא יהיו נושאים כואבים לצלם באזורנו.

הייתי שמח לשמוע איפה צולמו התמונות (במואסי?) ובאיזו הזדמנות.

ישן 14-05-2005, 17:17
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי kristal שמתחילה ב "ממש חבל לי על הכנסת הפוליטיקה לפורום"

מה שאני אוהב בצילום, הוא חידוש.
כל תמונה שמחדשת, יש לה פוטנציאול מעולה להיות תמונה טובה.
אפשר לחדש בהרבה תחומים. זה יכול להיות צילום מקרו על חרק, שלעין שלנו אין אפשרות לראותו בכל כך גדול. זה יכולה להיות תמונה שקיעה נדירה שלא רואים בארצנו. זה יכולה להיות חשיפה ארוכה, דבר שלעין רגילה אין אפשרות לראות, כמו צילומי אינפרא אדום, וזה יכול להיות אנשים, ותרבויות שונות מיהודי ארץ ישראל (או איפה שאתם לא חיים).

כשבנאדם נוסע לתאילנד, הודו, ארגנטינה, אירלנד...... הוא פוגש תרבויות שונות, אנשים שונים, עם תווי פנים יחודיים לאותו איזור. דבר זה מחדש לנו, בתור ישראלים, וכל צילום של אותם אנשים, יראה לנו יפה, כמו שלהם הוא יראה פשוט.
הביקור שלנו במואסי היה עבורי כמו טיול בסין. תרבות חדשה, פרצופים חדשים, וקצת שבירת מיתוסים. החבר'ה אירחו אותנו כל כך יפה, שממש היה לי כיף לשבת ולדבר איתם, לצלם אותם וקצת ללמוד עליהם, ועל שגרת חייהם. מצטער באמת שאת רוב שנותי חייתי במרכז, רחוק מהגבול, ורחוק ממראות המלחמה. גם בשירותי הצבאי, לא ביצעתי מעצרים, פשיטות, והייתי מאוד רחוק יחסית ממראות הפלשתינאים והישראלים (כתגובה על: "צר לי על כל מי שגילה פתאום ש"הם" יכולים להיות אנשים נחמדים...").

הביקור בגוש קטיף חידש לי הרבה. צילמתי הרבה דברים מלבד מתנחלים ופלשתינאים. הם היה אפשר להעלות לפורום 200 תמונות ולא 5, היית מקבל זווית יותר נכונה של הדברים שצילמתי שם... אבל זה לא אפשרי, ולכן בחרתי למיין את התמונות להעלאה כסדרה עם מכנה משותף, ולא מיקס של תמונות טובות ללא קשר.

לא התכוונתי בתמונות שלי להציג את הפלשתינאים כעם רודף שלום.
התכוונתי להראות לכם, בדיוק מה חוויתי. וזו היתה קבוצה של פלשתינאים, שאירחה קבוצה של יהודים ישראליים. שתי קבוצות הרוצות שלום האחת עם השניה, שמדברות, ונהניות באירוח יחד. וזה מאוד שונה מהכתבות המתפרסמות חדשות לבקרים באתרי הידיעות וסוכנויות החדשות. ופה, הצילומים שלי, מחדשים. מלבד הפורטרט של הילדה וצילום המקרו של הציפור, התמונות לא מדהימות בביצוען הטכני. צילום אנשים אינו דורש הגדרות מיוחדות וקשות של המצלמה. אבל מה שתפסתי בצילום "רגיל", זה מה שעושה את התמונה (להבדיל מצילומי שדות החיטה שלי, שם באמת כל תמונה קיבלה דקה של בחירת קומפוזיציה).

האמת בכל נושא הסכסוך לא פשוטה בכלל, והפתרון מסובך אפילו יותר.
ומכיון שלא זה נושא הדיון פה, לא אכנס אליו, ולא אביע את דעותי הפוליטיות, לכאן או לכאן.

צולמה במואסי (אני חושב) בהתארגנות ספונטנית של כמה חברים מהקבוצה של שלומי (פעם ראשונה שלי איתם).

ישן 14-05-2005, 18:39
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי S - Designer שמתחילה ב "לפחות תגיד ברכת הגומל על זה שחזרת משם"

דווקא הם ידעו טוב מאוד שאנחנו ישראלים, לא עיתונאים.
סתם חובבי צילום, מאיזור תל-אביב, שדרות... חלקם אף הכירו אנשים שאנחנו מכירים.

לא שאחרי הביקור שלי איתם, אני מוכן לתת לכל העם שלהם אישורי כניסה לישראל ולא לבדוק אותם בכניסה, אבל זה בהחלט הזכיר לי, למה אני רוצה לעשות איתם שלום.
"קפדהו, וחשדהו". כבד את הבנאדם, תן לו כבוד, אבל אל תשאיר את גבך חשוף.
אגב, אני מכיר גם הרבה יהודים שצריך על פני השטח להתנהג אליהם בכבוד, אבל צריך להזהר מאוד כשמפנים אליהם את הגב...

תודה על התגובה לצילומים.
למעשה, זה בדיוק מה שרציתי וציפיתי לקבל.
לא התכוונתי שהאשכול הזה יפתח דיון פוליטי מדיני חברתי.

ישן 14-05-2005, 21:29
צלמית המשתמש של sberro
  sberro sberro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל sberro שלח הודעה דרך MSN אל sberro
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "דווקא הם ידעו טוב מאוד שאנחנו..."

תשמע אחי... אני עכשיו בסדיר שלי ואני עושה אותו בשב"ס זה בערך אותו מסלול כמו שח"ם
מה שכן, בוא נגיד שאני רואה יותר מחבלים בשעה אחת מאשר חייל קרבי בכל השירות שלו.. ואני מכיר אותם כמו לא יודע מה.. והגעתי למסכנה אחת.. אל תסמכו על אף אחד , אני מסכים איתכם שיש ערבים שהם סבבה והכל אבל תאמין לי שמהאנשים שאני רואה שם שנראים כמו אנשים טובים ואח"כ אתה רואה במחשב שאותו אדם שראית כמה תמים וטוב הוא נראה זה אותו אדם שאחראי על הפיגוע במלון פארק בנתניה בליל הסדר (ששם נרצחו יותר מ 30 יהודים) או אחד שהיה מהצוות של הקרין A אז.. אני לא הייתי ממהר ללכת למקומות כאלה.. זה יכול להיות כיף ומעניין..אבל למקומות כאלה אני מעדיף להגיע עם מדים ירוקים ומקוצרר (אם אפשר)....

ד"א - תאמין לי שרציתי לעלות לכם פה תמונות שלהם.. ביקשתי אישור מהקב"ט אבל הוא התנגד ( דיי צפוי והגיוני) אבל זה היה ממכיש לכם הרבה יותר את מה שאני רוצה לומר פה

נערך לאחרונה ע"י sberro בתאריך 14-05-2005 בשעה 21:32.
ישן 14-05-2005, 22:44
צלמית המשתמש של kristal

מה שמגיע מגיע
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "קצת תגובות על הצילומים?..."

התמונות נהדרות בעייני. מבט קצת אחר ומאוד קרוב על מי שאנחנו לא רגילים לראות כל כך מקרוב (או רק בחדשות). טכנית התמונות נהדרות, נקודות קטנות שהפריעו לי או שאהבתי במיוחד.

1. אהבתי את הרעיון, הראש של הדרור טיפה לא בפוקוס, נראה לי ברמה שאפשר לשפר עוד קצת במחשב.
2. איזו פורטרט יפה של ילדה יפה, הייתי שמח לראות אותה בחיתוך קצת פחות צפוף.
3. פוזה מושלמת, עם חולצת כדורגל כפכפים והאופניים. עכשיו התעמקתי ברקע... אין לי ספק שזה המואסי...
4. מעולה, הדבר היחיד שקצת מפריע זה הצל שיוצר הפלאש, יש קטע יותר מוצל על גבי הצל שמתחת לרכב (עילג משהו אבל מקווה שהבנת).
5. השארת אוצי ללא מילים.

מה שבטוח אני חייב לצלם שם לפני ההתנתקות...

ישן 15-05-2005, 11:03
צלמית המשתמש של kristal

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "1. אשמת ההקטנה - התמונה דווקא..."

1. הכי קל להאשים את ההקטנה (אני צוחק )
2. התכוונתי לחיתוך קצת פחות צפוף, רק להכניס את הסנטר לפריים.
3. לא ירדת לסוף דעתי. זו הייתה מחמאה, כי במודע או שלא במודע הכנסת כל כך הרבה פרטים שמאפיינים בעיני את המואסי (הדקלים שמפוזרים ברקע והשיח הקרוב, הכביש שמתכסה לאט לאט בחול ים, הטנדר פז'ו 407 והאנטנות של הצבא באופק). פשוט תמונה מעולה, הילד עובר מצויין ומסביבו סביבת המגורים שלו.

ובלי קשר לתמונות, לכל מי שלא שמע אף פעם על המואסי. מדובר באזור חולי לשפת הים של גוף קטיף שבו גרים פלשתינאים, אין חיץ פיזי (גדר כלשהי) בין בתיהם לשאר הגוש, מלבד גדרות הישובים עצמם. המואסי הוא אזור שאיכשהו נשאר מנותק יחסית מהטרור המשתולל בעזה. בשנה הראשונה לאינתפדה היה שם שקט כמעט לחלוטין ומאוחר יותר היו כמה אירועים, אבל הרבה פחות מבשאר חלקי הרצועה. אין לי הסבר למה המצב כזה אבל התופעה הזו די מעניינת.

נערך לאחרונה ע"י kristal בתאריך 15-05-2005 בשעה 11:11.
ישן 16-05-2005, 03:52
צלמית המשתמש של zobi6
  zobi6 zobi6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
היי מתן......
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "קצת תגובות על הצילומים?..."

אני אתייחס קודם כל לתמונות...
1. אהבתי , התמונה מאוד חדה, ברורה והמצלמה מאחור מוסיפה..
2.כנ"ל , הילדה כל כך חמודהה והחיתוך רק דוחס לתוכו את כל זה...יפה
3. אהבתי איך שהצגת את הילד וגם את נוף הילדות שלו ..תמונה טובה
4. תמונה טובה, הפלש נתן צבע אחיד לעור של הילדות ...
5. התמונה שבעצם סוגרת את כל הסט הזה ומסכמת אותו בתמונה ולא במילים, תפיסה יפה..

אני לא אכנס לויכוחים פוליטים של כן או לא...פשוט היית צריך להבין שעם כותרת כמו " ערבים האם זה באמת מה שחשבת עליהם" אין שום סיבה שאנשים לא יתנו את הדעה שלהם לגביי זה. כי פשוט הצגת שאלה בנוסף לתמונות.....
לפעם הבאה כדי להימנע מדברים כאלו יהיה יותר עדיף אם תיתן כותרת שהיא הצגה ולא שאלה או נקודה למחשבה...

רמי

ישן 16-05-2005, 04:15
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי zobi6 שמתחילה ב "היי מתן......"

שמח שאהבת את התמונות...

אני שמח עם הכותרת שלי.
לא הייתי משנה אותה, גם כשבדיעבד אנשים הגיבו לה במשקל גדול יותר מאשר לתוכן ההודעה והתמונות.

ההבדל בתמונות הללו, לבין תמונות פרחים ומקרו על שפיריות שאני מעלה לפעמים הוא שהן לא תמונות ניטרליות בכלל. הן תמונות חברתיות אשר מציגות פן מסויים בחיים של אנשים מסויימים.
ומה לעשות, שהאנשים שצילמתי קשורים באופן ישיר מאוד לחיים שלנו?
זה טוב שהתגובות הן לא רק על הצילומים עצמם, אלא גם על הפן החברתי/פוליטי שהעליתי. זה אומר שהצלחתי במידה רבה להעביר מסר מסויים, מעבר לתמונות חדות עם צבעים יפים .

רק שלא רציתי שהדיון יהיה רק פוליטי.

ישן 16-05-2005, 04:22
צלמית המשתמש של zobi6
  zobi6 zobi6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
אההההה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "שמח שאהבת את התמונות... אני..."

אני יצוטט אותך "לא רציתי שהדיון יהיה רק פוליטי" שינית פה את הכל.....
או קיי אז רצית להעביר מסר מסויים ורצית שאנשים יתייחסו לזה....ואתה צודק בקשר לזה שאנשים מתייחסים רק למסר במקום לתמונות ,אחרי הכל אנחנו בפורום צילום ולא בפורום שמתאים לדעות פוליטיות או אחרות.

שכחתי להגיד לך שאני מעריך אותך שהגעת עד לשם וניכנסת לשם, אם זה בשביל חוייה אישית ואם זה בשביל צילום...
אני מאוד מעריך אותך, אני עם כל החיבה שיש לי לערבים או לכל הדורשי שלום למינהם לא היה לי את האומץ ללכת ולהיכנס לשם...

כל הכבוד
ד"א יש יש מקום שאני יכול לראות בו את שאר התמונות?

ישן 16-05-2005, 04:29
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי zobi6 שמתחילה ב "אההההה"

1. תודה רבה!

2. בדיעבד, זה אולי היה מעשה מטופש והסיור המוצלח שלנו יכל היה להסתיים באירוע טירור, ואני לא רוצה לחשוב על זה יותר מדי. כל המפגש הזה היה ספונטני מאוד. הסיור היה מאורגן פחות או יותר עם בחור מקומי מהגוש, אשר לקח אותנו לבקר אצל הערבים. לא חשבתי הרבה באותו זמן. כנראה שכל החיילים מסביב, והביטחון שיש לקבוצה בהסתובבות בכפר יחד עם הבחור המקומי השרו עלי אופוריה והרגשת ביטחון, שבדיעבד, ממש לא בטוח שהיתה מוצדקת.

3. מממ... שאר התמונות אצלי במחשב.
צילמתי לא מעט
לא העליתי שום תמונה מאותו סיור לשום אתר אחר, אם זו הכוונה שלך, למרות שיש לי שם כמה ממש טובות.
יש לך רעיון?

ישן 15-05-2005, 01:00
  rafi_k rafi_k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.04

שבוע טוב,
אני אתייחס לאשכול בשתי צורות, האחת, כאילו שזה צולם במקום מאוד רחוק מהארץ שלנו, ובשניה אני אענה על השאלה בכותרת.
1. תמונה פשוט מעולה, ד"א עם איזו עדשה זה צולם?
2. פורטרט יפה מאוד.
3,4. תמונות די סתמיות, יותר מתאים לדעתי לסיקור עיתונאי או אלבום משפחתי, כמובן שהביצוע ברמה גבוהה, אבל לא ממש התלהבתי.
5. נראה לי שהצלחת להעביר את מה שרצית.

החלק השני:
זה קל מאוד לצלם כמה תמונות, ולהראות מה שכל אחד מנסה להעביר, זה נראה לי הוכח בצורה מצוינת בטיול שאירגנתי לפני פסח גם כן לגוש קטיף, ואני בטוח שאם הייתי מצטרף לסיור הזה, הייתי בהחלט יכול לצלם תמונות שממש לא היו מחמיאות לפלסטינים, והיו מוציאים כל שביב מחשבה של לסמוך עליהם ולחתום הסכם שלום.
הדרך שהצגת היא מאוד חד צדדית, לפני שראיתי את האשכול הזה, בשבת שצהריים אכלתי אצל חברים ודנו בדיוק על מה שאפשר להעביר, וחשבית לצאת לצלם תופעה שמתי לב אליה בכל עיר ויישוב ערבי שעברתי בו (עברתי באיזור רמאללה, שכם, ג'נין, יריחו,חברון, עזה ועוד מספר יישובים שונים), וזו ההרגשה של חוסר איכפתיות לסביבה, וחוסר רצון של התקדמות.
כל מה שראיתי היה נראה כמו מזבלה אחת גדולה, כל אחד זורק את הזבל איפה שמתחשק לו, ואני ראתי את זה בדיוק גם במאווסי, (זה לא קשור בכלל לכסף, במוואסי גרים בני דודיו של ערפאת והם מאוד עשירים), בנוסף לכך בכל מקום שעברתי בקושי ראיתי ערבים שעובדים, אלו שכן ראיתי, היו יושבים בכניסה למחסן ופשוט מסתכלים על עוברים ושבים, אלו שיותר פעילים מעבירים את הזמן עם שרשרת חרוזים, והפעילים מאוד משחקים שש-בש. 'צטער, ככה לא בונים מדינה עם חזון!
תאמין לי שאנחנו גרים באותו מקום, ופשוט אצלינו זה הרבה יותר מפותח, זה עניין של רצון, שום דבר מעבר לכך, זה לא שהם לא יודעים לעשות את העבודה, הם בנו לנו את כל המדינה (לא ראיתי הרבה יהודים בבניין).
בנוסף לכך, מעצם זה שגם אנחנו וגם הם בני אדם, הפרצופים דומים, אך הכוונה שלנו ושלהם (כמובן חלקם) שונה בתחלית, וצריך להזהר לא ליפול במלכודת, הסכם שלום של שטחים תמורת שלום זה הסכם כוזב, אני מסכים לשלום תמורת שלום, או לחילופין, לשטחים תמורת שטחים, אבל שלום תמורת שטחים זה נועד מראש לכישלון,

שבוע טוב

רפי
ישן 15-05-2005, 13:05
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי rafi_k שמתחילה ב "שבוע טוב, אני אתייחס לאשכול..."

אוהו, תגובה-תגובה הבאתי לי

1. תודה, צולם עם Sigma 50mm Macro f/2.8.
2. ...
3. ...
4. ...
5. ...

מה שיפה באמת בצילום, זו האפשרות בצילום מזוויות מסויימות.
אפשר לראות את זה גם בתקשורת, כשאתה מנסה להציג משהו מסויים, אתה מצלם אותו בצורה שתתאים לך בלבד. כשאתה מוכר מוצר, אתה מצלם אותו יפה, מזוויות מחמיאות ולא מציין את החסרונות של אותו מוצר, רק את המעלות שלו.
כשאני מצלם דוגמניות, אני מצלם אותן כפי שהן בחיים לא נראות במציאות.
ולמה זה?
בשביל ליצור חלומית, ויפה. להתעלות על החיצוניות הפשוטה, וליצור בעזרת הזווית הנכונה, חיזוקים ותמיכה.

בהחלט, שניתן להבין בצילומים שלי את תחושת האוטופיה.
הערבים כאחים שלנו, מארחים אותנו כל כך יפה. המואסי כמקום מלא תרבות, אושר, ילדים משחקים וניצוץ של תקווה עם המון אהבה לזולת.
וזאת על רקע הידיעה שאותם ערבים מעזה הם האוייב הגרוע ביותר שלנו כישראלים נכון לכתיבת הודעה זו. הטוויסט של אוייב/אוהב נותן לתמונות שלי (מעבר לביצוע טכני טוב) קונטרסט חברתי חזק.
לא ניסיתי לשכנע אתכם שכדאי לסמוך עליהם בעיניים עצומות.
את מה שניסיתי להעביר, אתם כבר קיבלתם.
אגב, אני לא משקר בצילומים שלי. ההרגשה הכללית שלי מהביקור היה חיובי מאוד, עם אירוח נפלא!! זה מה שקיבלנו, ואת זה אני מעביר בצילומים שלי.

בנוגע לצורת החיים שלהם, אני מסכים איתך. זה באמת לא ברור למה הם מחליטים לחיות כמו שהם חיים, ולא עושים עם עצמם משהו. מצד שני, להשוות אותם לגוש קטיף זה בלתי אפשרי, כי גוש קטיף קיבל מליונים על גבי מיליונים לשיקום, בנייה והקמה. אצל הערבים אולי יש כסף, אבל הוא לא הולך לבניה, שיקום ופיתוח... זה הולך לכיסים פרטיים של אנשים פרטיים אשר רק רוצים לרפד את חשבון הבנק שלהם.

מסירת השטחים לדעתי הוא מעשה חכם ואמיץ של הממשלה.
אין לי ספק כי מסירת השטחים אינו ערובה לשלום. אני לא מתיימר לחשוב שהערבים יסלחו לנו על כל פשעי המלחמה שלנו, ועל אלפי ההרוגים מצידם, על כל אותם ילדים חפים מפשע שקיבלו מתנה מצה"ל בגיל בר-מצווה בצורת קליע 5.56מ"מ טועה.
אבל אני חושב שהשטחים הללו אינם חלק מישראל ומעולם לא היו.
ההתיישבות הכוחנית בשטחים, בהתנחלויות הינה אקט פוליטי של הליכוד מלפני כך-וכך שנים. היום הם משלמים את המחיר של טפשות הליכוד לפני הרבה שנים.
היציאה מהשטחים, היא בראש ובראשונה, הוצאת אזרחי ישראל מתוך קווי האוייב. הוצאת חיילי צבא ההגנה לישראל מאחורי קווי האוייב חזרה לגבולות ישראל. ולבסוף, אפשרות לדבר עם האוייב למצב שלום.

רפי, אם יש לך תגובה כלשהי בנוגע לפוליטיקה, אשמח מאוד להדיין איתך בפרטי.
הגבתי לך כי הגבת לי. אשמח אם פה זה יפסק
שבוע טוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:48

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר