לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-12-2015, 14:59
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אבל הוא באמת נחשב לשר חינוך טוב"

זה נורא נחמד שהפצירו בו לא להתפטר, ושקיוו שהוא יהיה שר חינוך טוב.
והוא אכן היה אדם ישר, והבין את הבעיות במערכת החינוך בישראל. אבל, מלבד להציע שילמדו שירים של דווריש, וקצת לנהל תקציבים, הוא לא עשה כלום. איך אני יודע? כי שר חינוך בשנה אחת לא יכול לעשות שום דבר מהותי, לטובה או לרעה. הוא לא יכול להשלים שום שינוי מהותי במערכת החינוך.

מגיע לו קרדיט חלקי על ועדת וינוגרד... אבל משם ועד "שר החינוך הטוב ביותר אי פעם" הדרך מאוד ארוכה.

ולהתפטרות שלו לא היה שום קשר ל'סרוב לעבור על החוק'. אלא למלחמה שלו בחרדים, וחוסר היכולת שלו לא להיות באופוזיציה.

ומיק צודק, יוסי שריד היה אדם ישר, אבל קל לא להיות מושחט, כשאין לך את היכולת הפיזית להיות חלק מהרשות המבצעת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2015, 16:41
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אני לא זה שטען ששריד היה שר החינוך הטוב אי פעם...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "זה נורא נחמד שהפצירו בו לא..."

ולו משום שאין לי מושג אפילו מי היו כל שרי החינוך בתולדות ישראל, קל וחומר מה היה פועלם...
אבל הייתה סיבה לכך שמויאל ואחרים הפגינו כלפיו כל כך הרבה אהדה אף שהיו ממחנות פוליטים מנוגדים. דווקא לאור הזמן הקצר שהיה בתפקידו, שריד השאיר הרבה רושם. הוא יזם שינוי בשילוב בעלי מוגבלויות במערכת החינוך, דאג להפניית תקציבים למגזרים חלשים והתייחס גם לפניות אישיות
ולא שלא הייתה לי ביקורת עליו, הן כפוליטיקאי והן כאדם. הוא היה ידוע כנרקסיסט מאוהב בעצמו וכמתנשא לא קטן. לפני הרבה שנים הוא אמר בראיון עיתונאי שהוא שונא להפסיד, אפילו אם מדובר במשחקים עם ילדיו. כאבא זה מזעזע בעיני.
ישן 05-12-2015, 18:51
מנהל

רפול ז״ל על שריד-בא לקלל ויצא מברך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "יוסי שריד נפטר"

בין רפול ושריד הייתה איבה הדדית ארוכת שנים. כשרפול כתב את האווטביוגרפיה שלו הוא התייחס לפגישה הראשונה שלו עם יוסי שריד. לדבריו, בזמן מלחמת ההתשה שאחרי מלחמת יום כיפור ברמת הגולן, בחורף 73-74 שהיה קר במיוחד, נפוצו שמועות על כך שהלוחמים בקו סובלים מקור בגלל חוסר בציוד חורף הולם.
רפול סיפר כי למפקדתו הגיע ״בחור צעיר״ ואמר ״שלום, אני ח״כ, באתי לבדוק שלחיילים יש דובונים״. רפול משום מה ראה בכך טעם לפגם ושלח אותו לכל הרוחות. אבל, שימו לב: ח״כ יוצא מלישכתו החמה והבטוחה ועולה לגזרת הלחימה כדי לבדוק באופן אישי אם דואגים לחיילים. יתרה, מדובר בח״כ מהקואליציה שאין לו איטרס פוליטי בשערוריה על כשלים באספקת ציוד אישי לחיילים.
באותו הקשר, לא למותר לציין ששריד תמיד דגל בדוגמא אישית והתנדב למילואים בלבנון (אף שהיה המתנגד החריף ביותר למלחמה בשמאל הציוני) ובחר לגור וללמד דווקא בגבול הצפון המאוים (ובתקופת מלחמת לבנון השניה התעקש להשאר שם למרות הקטיושות ועזיבת רוב התושבים). גם ילדיו, בניגוד לילדיהם של פוליטיקאים רבים משמאל ומימין, שירתו כלוחמים וקצינים בצבא (אחד מהם היה קצין ביחידה שלי).
ישן 08-12-2015, 15:15
מנהל

אכן, דומה שאין חשש ושכבוד הנשיא לשעבר יקבור את כולנו
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אז אני אשמח שתעמיד אותי על טעותי."

ולגבי מה שלא נכון במה שכתבת-
לא נכון שהוא שנא כל מה שקשור בחרדים, בימין וכו'
וודאי שלא נכון שהוא שנא כל מה שקשור בקשר שבין עם ישראל לארצו. את זה ממש לא ברור לי מאיפה את שואב.
הוא וודאי לא סימפט את ערפת יותר מאשר את בגין ושמיר . למעשה, ביחס לבגין הוא השמיע לא מעט דברי הערכה ואת ערפת כינה שקרן וגרוע מזה. למשל בשנת 2001 הוא הכריז כך לעבר ערפאת:
"המשחק שלך באש הוא משחק מסוכן מאין כמוהו וגם עלינו מוטלת החובה להזהיר אותך, כי האנרכיה הזאת מגלגלת עלינו אסון כבד". "אל תעורר גם בנו את החשד שיותר מעניין אותך המאבק המזויין והאלים על מדינה פלשתינית, מאשר מעניינת אותך המדינה הפלשתינית עצמה", הוא הוסיף.
שריד אמר לערפאת "בשם מי שמגלים הבנה והזדהות עם סבל הפלשתינים ותובעים לשים קץ לכיבוש, אנחנו מודיעים לך שבתוך עמנו אנחנו יושבים, סבל עמנו הוא סבלנו, כאב עמנו הוא כאבנו, ולא נשלים עם טרור עיוור ורצחני של מתאבדים נאלחים שרוצחים אנשים, נשים וטף על לא עוון".
ואילו ביחס לבגין, זוכרים בעיקר את הציטוט שלו לפיו בגין ושמיר היו טרוריסטים לא פחות מערפאת. בעיני זו השוואה בזויה ובורה אבל ברור לי מה הוא רצה להביע בזאת לגבי כך שאדם יכול להיות היום טרוריסט ומחר מדינאי ובן שיח לגיטימי. בנאום לכבוד 10 שנים למותו של בגין הוא אמר דברים הרבה יותר מעניינים, מורכבים, וחלקית גם מחמיאים לבגין. אם כי שריד היה בדיוק מאלו שלא הקפידו על "אחרי מות קדושים אמור". וכך הוא אמר:
"יש ראשי ממשלות, ששולי הדף, רק שולי הדף בספרי ההיסטוריה יזכירו אותם ויספיקו להם. אלה הם ראשי ממשלות שהתיישבו כדי לשבת, אבל רישומם לא ניכר וחותמם לא טבוע. כשם שנבחרו כך הודחו, כשם שעלו כך נפלו, ומי יזכור אותם. ויש ראשי ממשלות שקנו לעצמם במפעלם דפים שלמים ומשמעותיים בספר ההיסטוריה של המדינה, ומנחם בגין הוא בלי ספק אחד מאלה, משכמם ומעלה.

אם ארשה לעצמי נימה מאוד אישית, אומר: היו לי יחסים מיוחדים עם מנחם בגין, שידעו עליות ומורדות, אבל תמיד היו מיוחדים. כחבר כנסת צעיר ומתחיל, קדנציה ראשונה ושנייה, נפלה בחלקי הזכות הגדולה והנעימה, שבגין, לפעמים, היה נכנס למליאה כדי לשמוע את דברנו. גדול הנואמים היה מאזין לקטון שבחברי הבית. את זה לא אוכל לשכוח.

נדמה לי שלא היתה אישיות בפוליטיקה הישראלית, שהקשרים שלי אתה היו כה אמביוולנטיים. הרגשתי כלפיו רגש עמוק של קרבה ושל דחייה, של ריתוק ושל רתיעה, של חיבה ושל טינה. הוא הילך עלי קסם והילך עלי אימים. הוא השאיר אחריו אדמה טובה, והוא השאיר גם אדמה חרוכה...

.....במקום שלא היו אנשים, היה מנחם בגין איש. במקום שאיש לא נטל על עצמו אחריות
- הוא האחראי.

מנחם בגין היה איש אמת. מנחם בגין לא שיקר. הבעיות שלנו אתו לא נבעו מהשקר שלו, אלא מהאמת שלו. והוא אמר כאן אמת, ביום השלישי למלחמה ההיא, מעל הדוכן הזה, כאשר הבטיח לסיים את מלחמת לבנון כעבור ‎48 שעות ו ‎40 ק"מ. אז מה קרה? ואם הוא אמר כאן אמת, אז מי שיקר?

בפרישה שלו היה דווקא משהו מאוד אנושי ונוגע ללב. לבו לא עמד לו קרוב לוודאי לנוכח הקורבנות, כל יום והקורבנות שלו. הלוואי שהיינו בטוחים שגם היום הלב מפרפר תחת עומס האחריות.

ראש ממשלה לא נבחן רק על פי מה שהוא באמת, אלא הוא נבחן ונזכר גם בהשוואה לאחרים, ובעיקר בהשוואה לבאים אחריו מתנועתו שלו ומאותה אסכולה מדינית וחברתית.
ההשוואה הזאת מעלה עליה את הכתוב: אם ראשונים כמלאכים אנחנו כבני אדם, ואם ראשונים כבני אדם אנחנו כחמורים.

אני חושב שעל הסיפא של שריד אין כאן מי שיחלוק
ישן 08-12-2015, 19:33
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
אוקי אני אמתן את דברי
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אכן, דומה שאין חשש ושכבוד הנשיא לשעבר יקבור את כולנו"

התיחסתי כמובן אך ורק למשפט שבו הוא משווה ביניהם לאותו רב מרצחים,בעיני זו לא סתם חריגה סמנטית אלא משפט שאחריו אתה מוצא מהקונצנזוס.
לגבי בגין-אני מרשה לעצמי לתהות אם הוא לא אמר את הדברים אחרי שבגין בגד ומסר את סיני,זה יותר מדי מזכיר לי אמירות נחמדות על שרון אחרי הגירוש,בקיצור-צריך עיון.
אתה מוזמן גם להתיחס להשוואה שלו של נוער הגבעות ליוגנרד (עוד פליטת פה? ה"רעיון הכללי" מובן?) ואם יהיה לי כוח אז לעוד כמה אמירות בוטות של האיש שמעידות עד כמה הוא שנא דת וימנים...

בהערת אגב,כשלעצמי אני לא כ"כ מתרגש מתכונות אישיות טובות כשהאידאולוגיה עצמה היא אסון. גם אם המן הרשע היה אדם מאוד נחמד הרי שהוא פעל להשמיד את העם שלי,וזה קצת יותר משמעותי מזה שפיו וליבו שווים.

ישן 09-12-2015, 13:16
מנהל

וואלה? מה למשל?
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "שכחת חלוקה של תפקידים עם הכנסה יפה ופרסים לחברים שלו מכספי המדינה"

למיטב ידיעתי, בניגוד לרבים רבים אחרים, ולא רק מהחרדים ומהימין, שריד מעולם לא הואשם בפלילים בכלל, ובמה שנוגע לשחיתות בפרט.
ואם אתה מתכוון לפרשת פרס ספיר לאלון חילו, הרי שאלון חילו לא היה בדיוק "מקורב" לשריד. בסך הכל עורכת הספר הייתה אחיינית של שריד, וההוצאה של הספר הייתה ההוצאה שבה הוציא גם שריד את ספריו (וכמוהו עוד רבים רבים אחרים, כמובן, שכן מדובר בהוצאת ידיעות שהיא מהגדולות בישראל). והקשרים האלו היו ידועים. ניפחו את זה (בעיקר דנקנר שקיווה לקבל את הפרס בעצמו) למימדי ענק.
אילו זה היה אופי "השחיתות" בישראל מצבנו היה מעולה.
הבחירה בספר של חילו שעורייתית בעיני מסיבות אחרות, לא בגלל הקשר כביכול בין יוסי שריד לסבא של הבאבא של אלון חילו.
ישן 08-12-2015, 22:25
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
פינה שניסיתי לא להכנס אליה
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag]בהערת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
איזו אידאולוגיות בדיוק נחשבות בעינך אסון שבגללן צריך לפסול את מחזיקיהן,אם אפשר לשאול?

אבל בגדול (מאוד) כל השקפה שפועלת נגד עם ישראל ותורת ישראל היא פסולה.
ואני כבר מנחש את ההמשך-אז מה ההבדל בינו לבין אחרים שמן הסתם אתה הולך למנות? תשובה: לא יודע,הגבול הזה לא מספיק מבורר אצלי ולכן אני לא רץ לפתוח את השמפניות ומסתפק בהסתייגות מיצירת מיתוס סביב האיש. אני כן יכול לומר שבאינטואיציה מי שמשווה את הימין ליוגנרד ומבכר רבי מרצחים כמו ערפאת על פני ראש ממשלה לגיטימי מעמו (גם אם זו פליטה חד פעמית) הוא על סקלה אחרת לגמרי מאנשים אחרים שסתם מחזיקים בהשקפות פסולות ואפילו פועלים לכיוונם.
אני עדיין מברר את הנושא,אם יש לך עמדה אשמח לשמוע.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:36

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר