לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2015, 08:25
  משתמשת נקבה *sivan new* *sivan new* אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.15
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "כל העובדים הערבים בסופר שאני קונה בו פשוט נעלמו"

במקום העבודה שלי יש הרבה מאוד ערבים, ואף אחד מהם לא נעדר או פוטר בשל המצב הבטחוני. הכי הרבה שקרה הוא שהם איחרו בבוקר איחורים משמעותיים בגלל המחסומים. מוזר לי לדבר עליהם כעל "הם", כי פה במקום הזה כולנו חברים וכולנו בני אדם ללא הבדל מוצא, דת, גזע ומין.

אני כן זוכרת שלפני חודשיים, כשממש היו המון אירועי דקירה בכל יום, עבדתי במקום אחר והקולגה הערבי לקח שבוע "sick" פשוט בגלל שלא היה לו נעים/הוא פחד להגיע.

אני זוכרת גם שבאותם ימים אמרו שהסניף של רמי לוי ריק מלקוחות כי אנשים מפחדים להגיע/מחרימים אותו כי הוא מעסיק ערבים (כאילו שבסופרים אחרים אין ערבים, וכאילו שכל אחד מהם רק מתכנן לשפד אותך), ושרמי לוי הורה להעלים את כל הסכינים מהסניפים שלו, משום מה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-12-2015, 14:50
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני די בטוח שהקולגות של סיוון..."

גם אני די בטוח שהקולגות של סיוון לא השתתפו אישית באף אחת מהמלחמות שאני מדבר עליהן. זה כיף שאנחנו מסכימים על משהו .

אולי אנחנו גם יכולים להסכים על זה שאם הערבים היו מנצחים אז בפלסטין הנאורה והמתקדמת היה פחות (לפחות טיפה פחות) שוויון בין בני אדם ללא הבדל מוצא, דת, גזע ומין?
לא, אנחנו לא יכולים?
אז אולי לפחות אנחנו יכולים גם להסכים על זה שליהודים היה פה באופן כללי פחות (לפחות טיפה פחות) כיף בהשוואה לערבים שחיים תחת השלטון היהודי האכזרי?
גם לא? אוף איתך.

אני למשל מאמין שאם סיוון הייתה גדלה בפלסטין היא הייתה חשה פחות בנוח לכתוב בפומבי משהו כמו, הו, אני לא יודע, משהו כמו...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי *sivan new*
...זה הדבר הכי קרוב לסקס שהיה לי ושיהיה לי בזמן האחרון ... עדיין חרמנית, כהרגלי ... בינתיים נישאר רק אני והפורנו (הרוסי לרוב) שלי. כן, אני אישה ואני צופה בפורנו. ונהנית מזה. ואני לא היחידה.

...מבלי לחשוש שיאתרו אותה ויכסחו לה את הצורה.

נערך לאחרונה ע"י צ'אקי. בתאריך 11-12-2015 בשעה 14:53.
ישן 11-12-2015, 16:16
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "המעגל שלי לא כולל גייז..."

לא אמרתי שמצבם יותר טוב. חוץ מזה, אתה לא מודד מצב של קהילה רק על פי הזכויות שהמדינה מעניקה לה (קראת ערך שנקרא זכויות הלהט"ב בלבנון), אלא גם לפי המעמד שלה בחברה, כי למציאות יש כמה מימדים. אני בכלל לא בטוח שהיחס החברתי ללהט"בים בישראל יותר טוב מאשר בלבנון.

דרך אגב, באיראן יש חוק שמאפשר לבעל למנוע מאשתו לצאת מהמדינה, והוא רשאי להטיל עליה עוד כמה הגבלות. ההצדקה לכך היא שהבעל מעניק לאשתו מוהר (סכום כסף שהבעל משלם לאשתו על מימוש הנישואים) - היא לכאורה צריכה לוותר על זכויותיה בתמורה למוהר. יש אשה באיראן שאמרה שהיא מוכנה לוותר על המוהר שלה, ובתמורה היא מעוניינת לשמור על כל זכויותיה מחיי הרווקות, כלומר שלא יחולו עליה כל ההגבלות שבעלים יכולים להטיל על נשותיהם באיראן. המיועד הסכים לסידור הזה, אך כאשר הם הגיעו למשרד הפנים, הפקידים לא ידעו איך לטפל בסיטואציה התקדימית. בסופו של דבר, בוצע הליך מיוחד: הם חתמו על מסמכים אצל נוטריון והמדינה מכירה בהסכם הנישואים החריג. זאת אומרת, שלבעלה אין זכויות יתר על אשתו. בישראל זה לא קורה... אז איראן לכאורה יותר ליברלית ממדינת ישראל. לא שאני רומז לרגע שעדיף לחיות באיראן, אבל אני רוצה שתנסה לראות את המורכבות של המציאות.
ישן 11-12-2015, 16:57

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "כתבת "תשווה את מצב הלהט"בים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
כתבת "תשווה את מצב הלהט"בים בלבנון למצב הלהט"בים בישראל ואתה תרגיש מבולבל. יהיו להט"בים שאפילו יחשבו שעדיף להם לגור בלבנון." לי זה נשמע כאילו תיארת שלפחות עבור חלק מהלהט"בים עדיף לגור שם, משמע שם טוב יותר.

התכוונתי להגיד: "יכול להיות שיהיו להטבים שיחשבו שעדיף להם לגור בלבנון". סלח לי שלא התנסחתי במדויק. בכל אופן, לא היתה לי כוונה להגיד שבהכרח הומואים יעדיפו לחיות שם.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
למיטב ידיעתי, מוהר משולם לאבי הכלה, לא לכלה. פרט לכך, לא רואה איך אתה מסיק ממקרה כזה שאיראן כל כך ליברלית.

אצל השיעים באיראן הוא משולם ישירות לכלה. עד כמה שאני יודע גם אצל הסונים, אבל יכול להיות שיש אסכולות באסלאם שבהן משלמים את המוהר לאבי הכלה. אני פשוט לא זוכר דיני נישואין-גירושין בעל פה. אם זה קריטי אני יכול לבדוק, אבל מה זה משנה?

אז זהו שאני לא חושב שאיראן כל כך ליברלית. אני רק מראה לך כמה גמישות מחשבתית יש במקרה הזה, וכמה חופש נותנים לזוג שבוחר ללכת נגד המיינסטרים של ההלכה השיעית ונגד החוק האיראני המפורש. לעומת זאת, בישראל לזוג יהודי אין אפילו את האפשרות להירשם בנישואים אזרחיים בתנאים שהם קובעים לעצמם. האם כתוצאה מזה אתה יכול להסיק שישראל היא מדינה פחות ליברלית מאיראן? אני מניח שלא.

כל הדיון הזה התחיל מכך שהסקתם מסקנות על מה שהיה קורה לנו אילו ערבים היו מנצחים במלחמות. אתה ביססת את הטענה על סמך מה שקורה ליהודים במדינות אחרות. אני מנסה להראות לך שלא ניתן להוכיח כלום באמצעות השוואות, כי השוואה זה בסך הכל כלי פרשני. בנוסף לזה, אני מנסה להראות לך שהערבים/המוסלמים הם לא מקשה אחת, כלומר אתה לא יכול להשליך מסקנות על מדינה אחת על סמך מה שמוכר לך ממדינה אחרת. יתרה מזאת, אני מנסה להראות לך שאתה לא באמת יודע מה מצב הנשים, הלהט"בים, הנוצרים והמיעוטים האחרים במדינות ערביות/מוסלמיות. אל תרגיש רע עם זה, כי גם אני לא באמת יודע.
ישן 11-12-2015, 17:44
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "[QUOTE=meac]כתבת "תשווה את..."

נכון, פרט לברית הזוגיות של משפחה חדשה, הכרה כידועים בציבור, הכרה בנישואים שנערכו בחו"ל, בישראל אין לבני זוג אפשרות אחרת פרט לנישואים דתיים..

אני יכול לבסס את הטענה שלי על סמך דברים רבים, לא רק על מצבם העגום של להט"בים ונשים במדינות ערביות. לאלו יש קשר ישיר לחופש הפרט, חופש הביטוי, חופש התנועה, בחירות דמוקרטיות ועוד כל מיני דברים פעוטים שלא תמצא במדינות ערביות. לקחת דוגמא קטנה וספציפית ולסובב אותה כך שתראה על ליברליות לכאורה, ואז להגיד שאני לא יכול להסיק על מה היה קורה אילו רק כי בכל אחת מ-20 פלוס המדיניות הערביות שאנו מכירים יש גיהנום של זכויות אדם, זה לא רציני. אינדוקציה די סבירה.

(לטעון שאולי יש סיכוי שהפלסטינים היו מקימים פה מדינה מערבית לכל דבר לו ניצחו אותנו, זה באמת תלוש מהמציאות).

וסתם כי הזכרת לי- איראן יחסית ליברלית ממדינות ערביות/מוסלמיות אחרות ביחס לגייז, היא פשוט מאפשרת להם לבחור בין ענישה לבין ניתוח לשינוי מין, ככה שהחוטאים ייחשבו כנשים וכך לא יעברו על החוק נגד הומוסקסואליות. רואה כמה איראן ליברלית? הם אפילו מממנים את זה.

נערך לאחרונה ע"י meac בתאריך 11-12-2015 בשעה 17:51.
ישן 11-12-2015, 17:57

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "נכון, פרט לברית הזוגיות של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
לטעון שאולי יש סיכוי שהפלסטינים היו מקימים פה מדינה מערבית לכל דבר לו ניצחו אותנו, זה באמת תלוש מהמציאות.

טענתי את זה?
שמע, צ'אקי אמר דבר די מטופש: שהיחסים הטובים עם הערבים בעבודה מתקיימים רק משום שהם הפסידו במלחמות, אבל למה שאני אדבר במקומו?! הנה:
ציטוט:
זה בגלל שהם הפסידו במלחמות. אם הם היו הצד המנצח אתם לא הייתם חברים ללא הבדל מוצא, דת, גזע ומין. זה פרט קטן שתמיד חשוב לזכור אותו.

אני ציינתי שזה לא בהכרח נכון. אם היה מצב שבו הם שולטים במדינה כאשר חיים בה כמה מיליוני יהודים, ניתן ואפילו סביר להניח שהיו נרקמים יחסים טובים בין יהודים לערבים (בלי קשר לזכויות הפוליטיות שהיו ליהודים... אני מדבר רק על יחסים בין אדם לחברו, כפי שסיוון דיברה עליהם).

חוץ מזה, המקרה שהראתי באיראן הוא לא נקודתי ולא מקרי. זה קרה בהשפעת ההגות הדתית והמדינית של האסלאם השיעי, שבמהותה היא מאוד ליברלית (ואתה לא חייב להאמין לי). זה מאוד משפיע על החקיקה והשיח המדיני באיראן, לכן אתה רואה גמישות מחשבתית כזו בדיני נישואין. למרות זאת, יש בעיה רצינית של זכויות אדם באיראן. זה דיון מאוד מורכב שהייתי שמח לנהל אותו איתך, אבל זה לא הפורום המתאים והאמת שגם לא הפלטפורמה המתאימה.
ישן 11-12-2015, 18:15

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "נכון, פרט לברית הזוגיות של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
וסתם כי הזכרת לי- איראן יחסית ליברלית ממדינות ערביות/מוסלמיות אחרות ביחס לגייז, היא פשוט מאפשרת להם לבחור בין ענישה לבין ניתוח לשינוי מין, ככה שהחוטאים ייחשבו כנשים וכך לא יעברו על החוק נגד הומוסקסואליות. רואה כמה איראן ליברלית? הם אפילו מממנים את זה.

אני מגיב שוב כי לא ראיתי את העריכה.

אני מניח שקראת את הסיפור בכלי תקשורת ישראלי או מערבי, שפרסם את זה בגלל שתי סיבות אפשריות:
1. זה סיפור אבסורדי ומטופש שמביא רייטינג.
2. זה הסיפור שישראל והמערב רוצים לספר לעצמם.

בו זמנית קורים באיראן הרבה מאוד דברים מעניינים שהתקשורת לא מספרת, כי הסיפורים הללו לא מביאים רייטינג או כי הם סותרים את הסיפור שאנחנו מנסים לספר לעצמנו על איראן.

אילו הייתי סומך על התקשורת, הייתי משוכנע שכל הרבנים אידיוטים גמורים, כי התקשורת תמיד מפרסמת את פסקי ההלכה היהודיים המגוחכים ביותר. מזל שאני לא סומך על התקשורת. אני מנסה להכיר הנראטיב האורתודכסי וכך אני מגלה שהם יכולים להיות אנשים מאוד חכמים.
ישן 12-12-2015, 18:15
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אני מסכים עם העיקרון - אבל זה לא בהכרח מה שקורה
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "[QUOTE=meac]וסתם כי הזכרת לי-..."

אכן הייתה באיראן נטייה מאוד סובלנית - גם כלפי יהודים וגם התייחסות משונה כלפי הומואים.
לגבי הומאים זה מתבטא בסלחנות כלפי הבועל, וענישה כבדה כלפי הנבעל,
כי הבעיה שלהם היא עם התופעה החברתית, שגבר מסכים להיבעל
ולכן מבחינתם אם הנבעל נראה ומתנהג כמו אישה - אין בעיה.

הסובלנות כלפי היהודים - הייתה תלויה במקום ובהקשר,
קהילה יהודית בעיר שלמה (משהאד) אולצה להתאסלם כי יהודי אחד שכב עם מוסלמית,
ובערים אחרות יהודים חיו ממש טוב, בגלל שבהן אייתולות הלכו עם הקוים הפחות מחמירים.
חלק מהמתינות די נעלמה כשתומכי הקו המחמיר תפסו את השלטון.

ועד היום בחלק מאיראן יש עדיין יהודים (עשירים כקורח) כשמבחינתם הכסף מפצה על חוסר הנוחות שבהיותם אזרחים סוג ב'.
הסיבה לעושר פשוטה - יהודים שעלו לישראל נאלצו להשאיר את רכושם (שבמקרים רבים היה אדמות, שאותם קשה יותר לבזוז), ולכן העבירו אותו על שם משפחה או חברים או שכנים שנשארו באיראן.
ישן 14-12-2015, 19:47
  משתמשת נקבה *sivan new* *sivan new* אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.15
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "חמודה, תרגיעי. (הרי לכם הפעם..."

חמודה תקראי לחברה שלך, לא לי. ושהאמ-אמא שלך תרגיע. מי את ומה את בכלל שתגידי לי להרגיע?
וואלה יופי, כשאת הגעת לפה (לפני 9 שנים ו-100,000 הודעות שמרביתן לא תרמו מאום וחצי מאוד לאתר) היית כלום, שום דבר, והיו יורדים עלייך בכמויות.
אממה? לאחר כמה זמן התחברת ל"מתושלח" (ואחרי זה לגולני), למדת מהם לעקוץ (וגם מרומן), והתחלת להתאהב בזה ולעוף על עצמך פה שאין דברים כאלה.
ואחרי זה עוד משחקת אותה תמימה: "מה עשיתי?"...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shai.shai
הרי לכם הפעם הראשונה אי פעם שאני לא נחמדה אליה. ובצדק
תרשי לי: פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחח

אני צריכה את הנחמדות שלך בערך כמו שאני צריכה דיזינטריה, אבל מצד שני - אני גם לא צריכה את ההערות שלך. כמו שנאמר: לא מדבשך ולא מעוקצך. פשוט שמרי ממני מרחק. תהיי בריאה.
ישן 15-12-2015, 23:15
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי *sivan new* שמתחילה ב "מכל הלב: לכו לעזאזל. אתה..."

את חושבת שאני נגדך. אני לא.
את פוגעת באנשים לפחות כמו שאת טוענת שפוגעים בך.
את לא מתנצלת, ומצפה שזה ימשיך לעבור לעד.
אז זהו, שלא.
תתחילי לגלות קצת אמפתיה, תחשבי איך היית מגיבה את אם היית מקבלת את השצף שאנחנו מקבלים ממך.
גם אם פגעו בך, תבליגי, לכי הלאה, תדווחי אם צריך.
קצת נמאס כבר לראות את זה מהצד ולשתוק.

אני לא נהנה לקרוא את זה בכלל, אלא רק מבריח מלהשתתף בדיונים בפורום.

ולא, זו לא ביקורת חד צדדית אלייך. ברור לי שלפעמים מתגרים בך. אבל כמו שכתבתי, גם אם פגעו בך זה לא סיבה לפגוע באחרים חזרה (זה כנראה רק יוביל לחסימה של שניכם).
אז מכל הלב, די כבר. זה בלתי נסבל.

ישן 15-12-2015, 15:55
צלמית המשתמש של hellllllo
  משתמשת נקבה hellllllo מנהל hellllllo אינו מחובר  
..........مديرة..........

חבר מתאריך: 01.02.07
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי *sivan new* שמתחילה ב "..."

את מתבקשת להפסיק לכתוב לנתי תגובות בעלות אופי מיני מובהק או מרומז, בישירות או בעקיפין,
בתגובה אליו או סתם בתגובה רנדומלית שלא מופנית אליו, לא בנוגע לפנטזיות עבר, הווה או עתיד, לא בנוגע להיותו בלונדיני רוסי תכול עיניים ובכלל,
לא להגיב לו תגובות לא ענייניות שלא קשורות ישירות למה שהוא כתב קודם לכן.
לא ברור לי למה כשמציקים לך בפורום את מתחרפנת, אבל כשאת מטרידה אותו באופן אובססיבי, גם לאחר שהוא אמר לך מפורשות שהוא לא מעוניין,
זה אמור להיתפס כ"צחוקים" או כחמוד או משהו. זה לא, זה מטריד ומאוד לא נעים.

בפעם הבאה שתגיבי לו בצורה כזו (ואני חוזרת, אפילו לא לנתי ישירות אלא סתם תכתבי משהו בהקשר אליו, אפילו ברמז) -
את תחסמי ממשב"ר לחודש, ובכל פעם שתפתחי ניק חדש ותפרי את החסימה, היא תתחיל מהתחלה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:12

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר