לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-12-2015, 20:22
  משתמשת נקבה simply sivan simply sivan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.15
מגעיל מדינת הלכה - הלכה המדינה

הגולש "חלל עמוק" מוטרד מסטיקרים של פיקוד העורף לילדי החרדים, אבל אני נתקלתי הערב בכתבה הזו, שבכלל ביאסה לי את הצורה:

http://www.themarker.com/news/macro/1.2802568

אחח, המגזר החילוני בישראל עומד מנגד (ועסוק בסמארטפונים, וואטסאפ וריאליטי) בשעה שהמדינה הזו הופכת לאט לאט לאיראן ):
וואי! אחד הדברים שהכי שנואים עלי, אבל הכי, זה נסיונות, מהלכים ומחטפים לדחוף לנו, הציבור החילוני, את הדת הזו לתוך הגרון בכוח. אני לא אנטי דתית, אני נגד כפייה דתית ונגד הפיכתה של המדינה
שלי (ושלכם) למדינת הלכה. הכתבה הזו הזכירה לי מערכון ישן של "החרצופים", שבו חילוני מובא בפני האינקוויזיציה (עליה פוקדים הרב עובדיה וש"ס) ומואשם בכך שחתך נייר טואלט בשבת בבוקר,
ומענים אותו בשל כך, וברקע נשמע הד כזה, כמו בנצרות, האומר "כל המחלל שבת, מות יומת". המערכון אינו קיים ברשת, אבל הבנתם את העיקרון.

זה מטריף אותי, אנחנו כבר בפתחה של 2016 (!!), אבל נראה שבמקום להתקדם אנחנו רק הולכים אחורה במדינה הזאת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^ אני הכנתי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-12-2015, 09:44
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי simply sivan שמתחילה ב "מדינת הלכה - הלכה המדינה"

זו דמגוגיה עלובה, כי זה לא קשור לחרדים או להלכה בכלל, אלא לבעלי מכולות מסורתיים.
מרוב שנאה פספסת את השורה:
זוהר נתמך ע"י ארגון בעלי המכולות.
ומי זה הארגון הזה?
http://www.themarker.com/advertising/1.2367728

בקיצור, הנושא של שבת והמרחב הציבורי בישראל הוא סוגיה מורכבת, ואישית, כל אחד שיוצא בהצהרות קיצוניות, לכל צד, לא מעורר בי שום דבר מלבד אנטיגוניזם.
זה נושא מורכב, שיש לו מספר צדדים, ואם אתה מגיב עליו בקיצוניות ( כלומר "עוד שניה אנחנו איראן!" או "הכופרים האלה שמתנגדים גם אוכלי חזיר וטרפות, מי הם בכלל?" או טענות בסגנון) רק מראות את חוסר היכולת של הטוען להתמודד עם עולם מורכב.
תהנו מעולם טינאייג'רי של שחור - לבן. למבוגרים שבינינו יש עולם מורכב לחיות בו.

ישן 21-12-2015, 13:04
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "זו דמגוגיה עלובה, כי זה לא..."

אבל החוק הזה הוא לא רק לגבי מכולות... כפי שאמרת - הסיפור כאן הרבה יותר מורכב ממה שאתה מציין.
אולי יש היגיון לסגירת מקומות גדולים בהם מי שמתפעל את החנויות הם שכירים, אבל חנויות מכולת קטנות, שירותים חשובים כמו שירותים עירוניים (תחב"ץ, מוניות), שירותי רפואה פרטיים וממשלתיים, חברת הפאקינג חשמל/גז/טלפוניה (שעדיין עושים כסף בשבת להזכירך!) - אלו שירותים שאנשים זקוקים להם.

אז נכון, אנחנו "מסתדרים בלי תחב"צ בשבת" (שזה בולשיט - אני מחוייב להוציא רישיון, לרכוש רכב או לשלם על מוניות כי אני רוצה לראות את המשפחה שלי פעמיים-3 בחודש!) אבל תהייה רציני - לסגור ולקנוס כל עסק שעוסק בשבת + להפקיר אותו למתחרים שייתבעו אותו וייסגרו אותו כדי להקטין תחרות?
אתה לא חושב שזה "קצת" מוגזם?

הרי עם כל הכבוד לארגון בעלי החנויות, אתה לא מספיק תמים כדי להאמין שהסיבה היא "אנחנו רוצים יום חופש", נכון?

ישן 21-12-2015, 14:51
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
אני חוזר לתמונה של סיוון ואני שוב פעם מתרגש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי simply sivan שמתחילה ב "מדינת הלכה - הלכה המדינה"

תשכחו את כל מה שלימדו אתכם ותסתכלו איזה יופי.
יושב נער שבטח לא מלאו לו 16, המבט מרוכז, היד אוחזת בעט על מנת לכתוב משהו אם יהיה לו חידוש, שאלה או נקודה חשובה.
בסוף הלימוד הזה אין מבחן, אין בגרות, אין ציון.
לסוגיה עצמה אין בהכרח קשר לחיים היום יומיים.
יש רק שרשרת בת אלפי שנים של למדנות יהודית. למדנות לצורך הלימוד ותו לא.
רק תמחקו את הטקסט המטופש ויש לנו כאן אחלה תמונה.

תודה סיוון על התמונה המקסימה. (אפשר גם בלי הכיתוב אבל הרב מקוצק אמר פעם שאין שלם מלב שבור אז נסתפק בתמונה עם הכיתוב המיותר)

ישן 22-12-2015, 09:57
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי simply sivan שמתחילה ב "כל כך הזוי (ואופייני) לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי simply sivan
כל כך הזוי (ואופייני) לך להתייחס דווקא לתמונה הזו, ולא לרעיון הכללי של האשכול:
יש כאן ציבור שלם במדינה שמנסים לקבוע לו בכוח כיצד לחיות את חייו. בהתחלה - אין אוטובוסים בשבת, ועכשיו - אסור לקנות בשבת. מה בהמשך?
אי אפשר יהיה ללכת לקולנוע או לבית קפה בשבת? ומה השלב הבא? יסגרו לנו את האפשרות לגלוש באינטרנט או בכלל להדליק חשמל בשבת? וכן הלאה, הבנת את העיקרון.
האברך הזה בתמונה הוא ממש לא האישיו כאן, וחבל שאתה לא מבין את זה.

לול. מעניין אם תצליחי להבין את כמות האירוניה שבפוסט שלך.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר